IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

> Corb la corb i-a scos ochii, Puscariabilii fotbalului au scos cutitele pe masa
circotas
mesaj Jul 21 2011, 01:27 PM
Mesaj #1

Membru veteran

Grup: Membri
Postari: 113
Inscris: 17-July 11
Utilizatorul numarul: 28 852

Universitatea Craiova, prima echipa din istoria fotbalului romanesc care a facut performanta in Europa, a incetat sa mai existe.

N-am urmarit indeaproape reactiile de dupa anuntarea deciziei lui Mircea Sandu (doar nu-si inchipuie cineva ca a fost o decizie colectiva, nu-i asa?), dar imi inchipui ca, in functie de afinitatile si de "aranjamentele" fiecarui jurnalist, comentariile au oscilat intre critica adusa ultimului conducator infect dintr-un lung sir de conducatori infecti ai clubului din Banie si lamentarile de tipul "da' noi cind mai scapam de dinozaurii din fruntea fotbalului romanesc?", lamentari fara substanta si fara nici un fel de forta - mai mult niste mieunaturi.

Ce s-a intimplat, de fapt?
S-a intimplat ca un puscariabil care, intimplator sau nu, a ajuns sa conduca ani in sir echipa craioveana, sa faca greseala de a se lega de cei mai mari puscariabili ai fotbalului romanesc. Adica, pentru a spune cu alte cuvinte: e OK, mai micutule Mititelu, sa te legi de orice puscariabil din fotbalul romanesc, dar nici chiar asa! Adica tu, conducatorul fostei Craiova Maxima, chiar ti-ai inchipuit ca te poti lega de puscariabilii care conduc MAFIA MAXIMA?

Eu nu zic ca Mititelu ar fi de mingiiat pe cap. Dar, domnilor, chiar si dusmanii mititelului sa fim, tot ar trebui sa vedem ca motivul pentru care U Craiova a fost desfiintata de catre Mircea Sandu este incredibil. Adica, pentru a traduce cu o (mica) exagerare, situatia este cam asa: daca eu sunt conducator de club in fotbalul romanesc, atunci Mircea Sandu, Victor Piturca, fratii Becali si Mitica Dragomir au voie sa intre peste mine in casa, sa-mi fure banii, sa-mi violeze nevasta si sa-mi dea foc. Iar eu, daca scap cu viata, nu-i pot da in judecata, daca vreau sa continui sa am echipa de fotbal in Romania! Este INCREDIBIL!

Nici trista nu mai poti sa zici ca este situatia. Este pur si simplu rusinoasa. Puscariabilii care conduc fotbalul romanesc au reusit, in doar citeva saptamini, sa dea lovitura de gratie pentru doua cluburi mari ale Romaniei, Poli Timisoara si U Craiova. Absolut intimplator tongue.gif , sunt exact cele doua cluburi conduse de doi nebuni (nici pe departe modele de urmat, dar nu asta este subiectul) care si-au permis, in ultimul an, sa critice conducerea FRF, personal pe Sec....ul General al Partidului Federal Roman, tovarasul Mircea Sandu, impreuna su sinistra sa sotie, Mitica Dragomir.

Oare cind va incepe DNA arestarile din rindurile puscariabililor care conduc fotbalul romanesc?
Go to the top of the page

+Quote Post

Posteaza in acest topic
- circotas   Corb la corb i-a scos ochii   Jul 21 2011, 01:27 PM
- - Uncle Sam   Citeaza (circotas @ Jul 21 2011, 04:27 PM...   Jul 21 2011, 03:48 PM
|- - circotas   Citeaza (Uncle Sam @ Jul 21 2011, 03:48 P...   Jul 21 2011, 04:09 PM
- - circotas   Iata doua articolase gasite la o cautare rapida pe...   Jul 21 2011, 04:44 PM
|- - Un Observator   Citeaza (circotas @ Jul 21 2011, 04:44 PM...   Jul 22 2011, 05:20 AM
- - Daniel   Citeaza (circotas @ Jul 21 2011, 01:27 PM...   Jul 22 2011, 10:47 AM
|- - circotas   Citeaza (Daniel @ Jul 22 2011, 10:47 AM) ...   Jul 22 2011, 01:06 PM
- - mifty   Citeaza (Daniel @ Jul 22 2011, 10:47 AM) ...   Jul 22 2011, 03:04 PM
- - circotas   Citeaza (mifty @ Jul 22 2011, 03:04 PM) d...   Jul 22 2011, 06:50 PM

Fast ReplyReply to this topicStart new topic
1 Utilizatori care citesc acest topic (1 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 23rd October 2019 - 10:22 AM