IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

5 Pagini V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Cat de jos pot sa coboare televiziunile in Romania?
hotnewsadmin
mesaj Feb 16 2012, 03:48 PM
Mesaj #31

Administrator

Grup: Root Admin
Postari: 1 241
Inscris: 29-March 08
Utilizatorul numarul: 1

Citeaza (circotas @ Feb 16 2012, 04:47 PM) *
Vad ca Krokodilul Postacios (care scrie pe aici cu mai mult de un neuron - eu zic ca a pus la treaba si cealalta jumatate!...) "va face" cum vrea el... pina la urma a reusit si aici sa minjeasca locul...

Iti garantez ca nu
Go to the top of the page

+Quote Post
Vizitator_abramburica.
mesaj Feb 16 2012, 04:47 PM
Mesaj #32

Guests

Cum poti sa spui ca Boc s-a lasat pozat in spatiul public??? Era intr-un vestiar al unui salon de fitness. Trebuia sa faca dus imbracat? Dar la singurul tau neuron, sigur ti-am pus prea multe intrebari!
Sa va fie rusine!
SA LE FIE RUSINE SI CELOR DE LA CNA, pentru sanctiunea data celor de la Antena1!!!

+Quote Post
Vizitator_Vizitator_Radu..
mesaj Feb 16 2012, 07:50 PM
Mesaj #33

Guests

vestiarul unei sali de fitness nu este spatiu public.
Imaginile cu premierul nud nu trebuiau sa ajunga la televiziuni de scandal
se scrie nu le prea stii, nu sti...

Citeaza (Mai mult de un neuron @ Feb 15 2012, 11:38 PM) *
Stimate domnule,

N-ai nimic cu televiziunile. Dl.Boc s-a dezbrăcat în spațiu public la nudul gol. Deși personal mi-e scârbă de imaginile respective- dl.Boc trebuia să învețe în cei 7 ani de-acasă că nu te dezbraci în public. N-avea practic nici un motiv pentru că:
1. Există (m-am interesat) sală de fitness- bine dotată la Guvern- unde nu au acces decât membrii guvernului.
2. Toate sălile care se respectă au vestiare particulare- precum și cabine individuale unde te schimbi. Nu-ți scoți chiloții în public- decât dacă ești Boc.
3. Chiar și la saună- sau la masaj- un om civilizat poartă un prosop - dacă nu altceva- iar faza cu schimbatul chilotului pe sub prosop e clasică și arhicunoscută de la mare, din anii comunismului. Dacă ești un nea de-abia coborât din copac- gen nea Boc- nu le prea ști. Dar nu Antena 1 trebuia să-i facă educație.
Revenind- Antena 1 nu se face vinovată decât că a transmis imagini nașpa cu un fost premier care-și caută publicitate nemeritată. Din tot guvernul și guvernarea Boc rămâne imaginea derrier-ului cărnos al premierului- care așa cum a și guvernat- aruncă și în viața privată banii degeaba. Pe o sală care nu-i folosește la nimic.

+Quote Post
Vizitator_Nae.
mesaj Feb 16 2012, 09:04 PM
Mesaj #34

Guests

Citeaza (Mai mult de un neuron @ Feb 16 2012, 09:52 AM) *
Dle. Deceneu, las-o moartă. Nu există să-ți scoți chiloții într-un vestiar comun- când ești prim ministrul României- fost- și când ai- chiar dacă nu ești prim ministrul ROmâniei- un pic de decență. Există băi, WC-uri și alte locuri private unde o poți face.

Vestiar= loc unde te schimbi
WC= loc unde faci kaka si peepee

+Quote Post
Vizitator_Mai mult de un neuron.
mesaj Feb 16 2012, 10:24 PM
Mesaj #35

Guests

Citeaza (hotnewsadmin @ Feb 16 2012, 03:30 PM) *
M-am saturat de faptul ca duci orice discutie in aceeasi directie. O sa deschid o sectiune Jos Guvernu' unde am sa-ti mut toate postarile, comprende? Aici e vorba de televiziuni. Inca odata: campul de batalie e in alta parte.

Dragă domnule Administrator,

Ne știm de suficient timp- și poți să mă crezi pe cuvânt că nu mă interesează jos guvernul Ungureanu. Dimpotrivă, am încredere în el. Iarăși- dacă mă poți crede- nu mă interesează în mod deosebit propaganda anti-PD-Listă. Sunt deja pe targă- deci nu. Am certitudinea că dacă nu te voi inoportuna cu foarte multe texte- apropo, poate imi publici si mie chestia cu Planul de Dezvoltare Personală- în care m-ar bucura implicarea dumitale- și de ce nu- a dlui. profesor Vlaston- și că dacă ne respectăm ca și utilizatori- forumul matale e mai liber decât multe altele. Chiar și cu tente care nu mă mai interesează.

Cu stimă și de ce nu- respect ?

Krokodilul cu mai mult de un neuron. Sau Mai mult de un neuron.

+Quote Post
Vizitator_Nae.
mesaj Feb 17 2012, 03:12 AM
Mesaj #36

Guests

Citeaza (Mai mult de un neuron @ Feb 16 2012, 10:24 PM) *
Dragă domnule Administrator,

Ne știm de suficient timp- și poți să mă crezi pe cuvânt că nu mă interesează jos guvernul Ungureanu. Dimpotrivă, am încredere în el. Iarăși- dacă mă poți crede- nu mă interesează în mod deosebit propaganda anti-PD-Listă. Sunt deja pe targă- deci nu. Am certitudinea că dacă nu te voi inoportuna cu foarte multe texte- apropo, poate imi publici si mie chestia cu Planul de Dezvoltare Personală- în care m-ar bucura implicarea dumitale- și de ce nu- a dlui. profesor Vlaston- și că dacă ne respectăm ca și utilizatori- forumul matale e mai liber decât multe altele. Chiar și cu tente care nu mă mai interesează.

Cu stimă și de ce nu- respect ?

Krokodilul cu mai mult de un neuron. Sau Mai mult de un neuron.

Daca PDLu e pe targa asa cum zici tu,de ce te mai zbati?Nu are niciun sens.Zici ca esti un protestar intarziat care striga 'Jos Boc!' care nu stie ca Boc a plecat deja.
Retorica ta nu ma impresioneaza si nici nu ma fraiereste.Ai niste directii de la care nu te abati fie ca e vorba de televiziuni,cultura,bibelouri,etc...

+Quote Post
pehash
mesaj Feb 17 2012, 10:55 AM
Mesaj #37

Membru veteran

Grup: Membri
Postari: 398
Inscris: 27-May 08
De la: London
Utilizatorul numarul: 674

Sunt curios, cati dintre voi va uitati la tv si mai dati din cand in cand o raita pe la Antene/Irealitati? Sau poate il tineti toata ziua pe A3? Eu am 'sarbatorit' momentul in care am putut sa-mi permit sa ma mut de la parinti renuntantd la TV. Au trecut ceva ani de atunci si nu regret nici acum, cand as avea de ales intre canale ceva mai evoluate decat in Ro.

V-ati gandit macar sa renuntati la tv? V-ati gandit sa-i convingeti si pe altii? Ca eu tot incerc sa-i conving pe ai mei parinti, fara succes... Chiar daca stiu ca se uita doar la discovery/hbo, tot mi se pare ca e nociv.

+Quote Post
mesaj Feb 17 2012, 11:01 AM
Mesaj #38

Guests

Citeaza (Nae @ Feb 17 2012, 03:12 AM) *
Daca PDLu e pe targa asa cum zici tu,de ce te mai zbati?Nu are niciun sens.Zici ca esti un protestar intarziat care striga 'Jos Boc!' care nu stie ca Boc a plecat deja.
Retorica ta nu ma impresioneaza si nici nu ma fraiereste.Ai niste directii de la care nu te abati fie ca e vorba de televiziuni,cultura,bibelouri,etc...

Dragă domnule Nae,

Aș jigni inteligența matale- așa cum aș jigni-o și pe a mea- dacă aș gândi vreo clipă că fundul dlui. Boc are vreo legătură cu PD-Lul. Deci matale nu prea ești la subiect. Subiectul- că nu l-am lansat eu- e legat de o oarecare televiziune care a dat fundul unui oarecare bărbat care n-a prea fost atent la cei 7 ani de-acasă și care se dezbracă în mod public. Ceea ce susțin eu- este că în afară de plajele de nudiști- e scârbos să vezi un bărbat dezbrăcat total dacă nu ești fie doamnă- fie homosexual. Întrucât nu sunt nici una din cele 2 categorii- mi-e scârbă să văd că în vestiar cu mine e unul care se dezbracă la luna goală. Dacă chiar dorește să facă așa ceva sunt WC-uri unde poate să o facă nevăzut- dacă era așa o sală de fintess nașpa și nu avea vestiare individuale. Pentru că văd că ai probleme de înțelegere- e foarte simplu- există un loc unde îți lași hainele sub supraveghere și primești un bonuleț. La ieșire, poți face un duș, îți iei din nou hainele și intri într-o cabină individuală de vestiar- care se încuie. Îmi vine extrem de greu să cred că dacă pe Moșilor există astfel de dotări- la sala de fitness unde mergea dl.Boc nu există.

+Quote Post
mesaj Feb 17 2012, 11:07 AM
Mesaj #39

Guests

Citeaza (abramburica @ Feb 16 2012, 04:47 PM) *
Cum poti sa spui ca Boc s-a lasat pozat in spatiul public??? Era intr-un vestiar al unui salon de fitness. Trebuia sa faca dus imbracat? Dar la singurul tau neuron, sigur ti-am pus prea multe intrebari!
Sa va fie rusine!
SA LE FIE RUSINE SI CELOR DE LA CNA, pentru sanctiunea data celor de la Antena1!!!

Abramburica dragă, numele sau nick-ul spune multe. Pentru că probabil nici matale nu ști cum e cu sălile de fitness, repet ce i-am spus și dlui. Nae. Îți lași hainele de stradă într-un vestiar păzit, primești un bonuleț- ieși să faci un duș- dacă vrei- cu hainele de fitness după tine- pentru că s-ar putea să le întorci la alții stomacul pe dos dacă te văd nud mergând spre duș- faci dușul și ieși cu un prosopel în jurul problemei fesiere- dai bonulețul, iei hainele, mergi la o cabină individuală unde te îmbraci- în particular. E chiar așa de greu de înțeles ? Mie personal n-are de ce să-mi fie rușine. Așa că probabil că perorezi cu dl.Boc care și-a arătat fesele în public. Da, să-i fie rușine.

+Quote Post
mesaj Feb 17 2012, 11:10 AM
Mesaj #40

Guests

Citeaza (pehash @ Feb 17 2012, 10:55 AM) *
Sunt curios, cati dintre voi va uitati la tv si mai dati din cand in cand o raita pe la Antene/Irealitati? Sau poate il tineti toata ziua pe A3? Eu am 'sarbatorit' momentul in care am putut sa-mi permit sa ma mut de la parinti renuntantd la TV. Au trecut ceva ani de atunci si nu regret nici acum, cand as avea de ales intre canale ceva mai evoluate decat in Ro.

V-ati gandit macar sa renuntati la tv? V-ati gandit sa-i convingeti si pe altii? Ca eu tot incerc sa-i conving pe ai mei parinti, fara succes... Chiar daca stiu ca se uita doar la discovery/hbo, tot mi se pare ca e nociv.

Dragă domnule Pehash,

Sunt convins că majoritatea ne-am obișnuit cu un zgomot de fond- respectiv televizorul. Faptul că matale ai putut renunța la el- în favoarea altor distracții mai intelectuale- e de admirat. Eu mă uit la Antena 3- când vreau să mă râd. Pentru că sunt oameni relativ deștepți pe-acolo, oricum mai deștepți decât dnii. Cristoiu, Turcescu, Mircea Marian- adică ce ne oferă puterea. Mi-ar place să văd- și nu văd din păcate -dezbateri animate de oamenii inteligenți ai PD-L- cum este dl.Sever Voinescu.

+Quote Post
mesaj Feb 17 2012, 11:13 AM
Mesaj #41

Guests

Citeaza (Vizitator_Radu. @ Feb 16 2012, 07:50 PM) *
vestiarul unei sali de fitness nu este spatiu public.
Imaginile cu premierul nud nu trebuiau sa ajunga la televiziuni de scandal
se scrie nu le prea stii, nu sti...

Dle. Radu, orice spațiu unde pătrunzi matale plus alte persoane necunoscute e spațiu public. Încearcă un mic, mic raționament. Nu-i fotografia nimeni fesele lui Boc- dar te afli în același vestiar cu domnia sa- pentru că cineva a făcut poza aia, nu ?- iar dacă a făcut-o SPP-istul chiar că e o problemă de securitate- deci te afli vizavi de dl.Boc și vezi că-și dă chiloții jos. Dacă ai un stomac puternic- și nu ți se întoarce pe dos- cinste matale.

+Quote Post
Vizitator_kansas.
mesaj Feb 17 2012, 11:16 AM
Mesaj #42

Guests

Buna ziua Domnu Neuron, sau ''jos pdl'' - in fine
Ce ce? ...adica luati loc PDL...asta am zis, in loc de buna ziua wink.gif

Nu vreau sa fiu malitios, dar am o intrebare:
Spre dusuri Dl Boc trebuia sa mearga imbracat cumva ? Dar in dus?
Sunt aproape sigur, nu mai retin...dar parca erau toti la luna goala...cand am fost ultima oara...
S-au mai schimbat lucrurile in Ro si vine lumea cu spielhossen aku'?
Inteb, ca n-am, si daca trebe, sa-mi procur...

+Quote Post
mesaj Feb 17 2012, 11:32 AM
Mesaj #43

Guests

Citeaza (kansas @ Feb 17 2012, 11:16 AM) *
Buna ziua Domnu Neuron, sau ''jos pdl'' - in fine
Ce ce? ...adica luati loc PDL...asta am zis, in loc de buna ziua wink.gif

Nu vreau sa fiu malitios, dar am o intrebare:
Spre dusuri Dl Boc trebuia sa mearga imbracat cumva ? Dar in dus?
Sunt aproape sigur, nu mai retin...dar parca erau toti la luna goala...cand am fost ultima oara...
S-au mai schimbat lucrurile in Ro si vine lumea cu spielhossen aku'?
Inteb, ca n-am, si daca trebe, sa-mi procur...

Dle. Kansas, nu știu ce fel de săli de fitness frecventați dvs. Eu n-am văzut bărbați dezbrăcați- și nici nu țin neapărat să-i văd dar deh, fiecare cu plăcerile lui sau vorba neamțului ”Jedem tierchen sein plazirchen”.Am spus-= pe undeva- că dacă dl.Boc a fost fotografiat sub duș sau pe WC - e nașpa. Dar la fel de nașpa e să îți dai chiloții jos de față cu altă lume- pur și simplu din motive de imagine. Și revin la ideea - că PD-Lul i-a făcut-o pentru că nu cred că dl.Boc n-a mai fost la sala respectivă și nici că nu și-a mai dat jos chiloții în public. Dar cu ocazia asta era timpul să-i aranjeze că nu se va mai reîntoarce niciodată.

+Quote Post
Vizitator_kansas.
mesaj Feb 17 2012, 11:40 AM
Mesaj #44

Guests

...daca ar fi sa fie, si sa fi fost pdl la naratzie, e o miscare de mare maestru !!!

tocmai au dinamitat latrinele si pe antenescu printr-o simpla aparitie cu patele lui Boc !

m-as bucura sa fie-asa !!!

(urmeaza sa apara Boc cu fatza, si gata cu usl wink.gif ........ laugh.gif

+Quote Post
pehash
mesaj Feb 17 2012, 11:42 AM
Mesaj #45

Membru veteran

QUOTE (Mai mult de un neuron @ Feb 17 2012, 12:32 PM) *
Dle. Kansas, nu știu ce fel de săli de fitness frecventați dvs. Eu n-am văzut bărbați dezbrăcați- și nici nu țin neapărat să-i văd dar deh....

In cazul in care n-ati vazut barbati dezbracati eu zic sa stati departe de salile de fitness din Londra, Manchester, Leeds , Berlin si Amsterdam. Va garantez, din proprie experienta, ca veti vedea o gramada de barbati dezbracati. Mai mult de atat, veti fi surprins de nr mare de barbati care o data intrati la sauna renunta la prosop. De fapt in Berlin sunt sanse mari sa dati peste un club de fitness unde sauna este mixta, adica barbati si femei, complet dezbracati, in aceeasi incapere. Totusi nu cred ca nemtii se uita la televizor la astfel de inregistrari.

+Quote Post
pehash
mesaj Feb 17 2012, 11:46 AM
Mesaj #46

Membru veteran

QUOTE (Mai mult de un neuron @ Feb 17 2012, 12:10 PM) *
... Eu mă uit la Antena 3- când vreau să mă râd. Pentru că sunt oameni relativ deștepți pe-acolo...

Argumente bizare. Gasiti comice emisiunile respective? Oameni destepti? Relativ.. Relativ la..
Da, teoretic, din 7 miliarde putem spune ca, individual, fiecare om este relativ destept.. chiar daca in cazul unora 'relativ' se refera la maimute, papagali, eventual alte forme de viata sau chiar lipsite de viata.

+Quote Post
Vizitator_kansas.
mesaj Feb 17 2012, 11:50 AM
Mesaj #47

Guests

este adevarat ca in multe locuri din Germania, se poarta natural, desi acum au inceput sa se mai imbrace, mai ales cei tineri...s-a cam dus moda, desi e prezenta inca in unele spatii, la alegere
e ceva firesc, daca te obisnuiesti cu ideea ca nu te-ai nascut imbracat, chiar nu ti se da atentie
si mai bine totusi daca ai burtile cat de cat la locul lor laugh.gif

+Quote Post
Luk
mesaj Feb 17 2012, 11:50 AM
Mesaj #48

Membru veteran

Postari: 161
Inscris: 21-May 08
Utilizatorul numarul: 336

Citeaza (Mai mult de un neuron @ Feb 17 2012, 12:10 PM) *
Dragă domnule Pehash,

Sunt convins că majoritatea ne-am obișnuit cu un zgomot de fond- respectiv televizorul. Faptul că matale ai putut renunța la el- în favoarea altor distracții mai intelectuale- e de admirat. Eu mă uit la Antena 3- când vreau să mă râd. Pentru că sunt oameni relativ deștepți pe-acolo, oricum mai deștepți decât dnii. Cristoiu, Turcescu, Mircea Marian- adică ce ne oferă puterea. Mi-ar place să văd- și nu văd din păcate -dezbateri animate de oamenii inteligenți ai PD-L- cum este dl.Sever Voinescu.

Sa-i banuiesti pe Ciutacu, Gadea, Stan, Ciuvica sau Badea de inteligenta... inseamna sa nu ai proprietatea termenilor. Pe langa astia, Cristoiu sau Turcescu CHIAR SUNT inteligenti.
Macar Cristoiu i-a criticat si i-a laudat si pe Iliescu, si pe Constantinescu si pe Basescu.
Pe Antena 3 se practica un umor pe care l-am abandonat prin clasa a IV-a.

Sa-i injuri pe aia de la PD-L ca-l pupa in fund pe Basescu si pe urma sa-i faci emisiuni omagiale lui Voiculescu...

+Quote Post
mesaj Feb 17 2012, 11:51 AM
Mesaj #49

Guests

Citeaza (pehash @ Feb 17 2012, 11:42 AM) *
In cazul in care n-ati vazut barbati dezbracati eu zic sa stati departe de salile de fitness din Londra, Manchester, Leeds , Berlin si Amsterdam. Va garantez, din proprie experienta, ca veti vedea o gramada de barbati dezbracati. Mai mult de atat, veti fi surprins de nr mare de barbati care o data intrati la sauna renunta la prosop. De fapt in Berlin sunt sanse mari sa dati peste un club de fitness unde sauna este mixta, adica barbati si femei, complet dezbracati, in aceeasi incapere. Totusi nu cred ca nemtii se uita la televizor la astfel de inregistrari.

Dle. Pehash, fiecare cu gusturile lui. Fiind o generație ceva mai veche- și mai pudică- singurul loc unde ne-am văzut bucile a fost armata- unde făceam duș la comun. Probabil că sunt eu demodat și că la generația tânără- inclusiv dl.Boc- e un motiv de fală să-ți arăți niște buci fleșcăite de la vestiar la duș și invers. Pe de altă parte, sunt curios de o astfel de adresă cu sauna mixtă- și nudă. Pușca și cureaua lată...

+Quote Post
mesaj Feb 17 2012, 11:54 AM
Mesaj #50

Guests

Citeaza (kansas @ Feb 17 2012, 11:40 AM) *
...daca ar fi sa fie, si sa fi fost pdl la naratzie, e o miscare de mare maestru !!!

tocmai au dinamitat latrinele si pe antenescu printr-o simpla aparitie cu patele lui Boc !

m-as bucura sa fie-asa !!!

(urmeaza sa apara Boc cu fatza, si gata cu usl wink.gif ........ laugh.gif

Ha,ha, ha, dle. Kansas. La mișcarea presupusă de dvs. vom deveni o țară de călugări- probabil. Oricum pentru că sunt deja celebre, îi propun ca după decesul domniei sale dl.Boc să-și lase fesele IML-ului, unde să fie conservate pe vecie, lângă borcanul cu Terente- adică cu ce a mai rămas din el.

+Quote Post
mesaj Feb 17 2012, 11:57 AM
Mesaj #51

Guests

Citeaza (pehash @ Feb 17 2012, 11:46 AM) *
Argumente bizare. Gasiti comice emisiunile respective? Oameni destepti? Relativ.. Relativ la..
Da, teoretic, din 7 miliarde putem spune ca, individual, fiecare om este relativ destept.. chiar daca in cazul unora 'relativ' se refera la maimute, papagali, eventual alte forme de viata sau chiar lipsite de viata.

De ce nu, dle. Pehash, de ce nu ? Atunci când nu ești un fanatic- pro sau contra- dl. Stan sau dl.Badea sunt chiar amuzanți. Și, comparându-i cu dl.Turcescu sau Cristoiu- și inteligenți. Deci nu-mi fac literă de lege din ce spun Antenele- și nici măcar un BBC sau un TF1. Dar sunt dispus să-l ascult mai degrabă pe dl.Stan decât pe Nasul PD-List sau pe dl.Turcescu- și mai PD-List.

+Quote Post
Luk
mesaj Feb 17 2012, 11:58 AM
Mesaj #52

Membru veteran

Postari: 161
Inscris: 21-May 08
Utilizatorul numarul: 336

Citeaza (Mai mult de un neuron @ Feb 17 2012, 12:01 PM) *
Dragă domnule Nae,

Aș jigni inteligența matale- așa cum aș jigni-o și pe a mea- dacă aș gândi vreo clipă că fundul dlui. Boc are vreo legătură cu PD-Lul. Deci matale nu prea ești la subiect. Subiectul- că nu l-am lansat eu- e legat de o oarecare televiziune care a dat fundul unui oarecare bărbat care n-a prea fost atent la cei 7 ani de-acasă și care se dezbracă în mod public. Ceea ce susțin eu- este că în afară de plajele de nudiști- e scârbos să vezi un bărbat dezbrăcat total dacă nu ești fie doamnă- fie homosexual. Întrucât nu sunt nici una din cele 2 categorii- mi-e scârbă să văd că în vestiar cu mine e unul care se dezbracă la luna goală. Dacă chiar dorește să facă așa ceva sunt WC-uri unde poate să o facă nevăzut- dacă era așa o sală de fintess nașpa și nu avea vestiare individuale. Pentru că văd că ai probleme de înțelegere- e foarte simplu- există un loc unde îți lași hainele sub supraveghere și primești un bonuleț. La ieșire, poți face un duș, îți iei din nou hainele și intri într-o cabină individuală de vestiar- care se încuie. Îmi vine extrem de greu să cred că dacă pe Moșilor există astfel de dotări- la sala de fitness unde mergea dl.Boc nu există.

Daca nu vezi legatura dintre curul lui Boc si politica, inseamna ca ai mai multa minte decat Antonescu si majoritatea telespectatorilor lui Capatos.

Pe de alta parte, daca n-ai dubii cu privire la propria sexualitate, nu vad ce problema este sa vezi barbati in curul gol prin vestiar. Mi-ar placea sa patesc asta in vestiar la femei, dar no... asta-i viata laugh.gif

E o chestie culturala, nu suntem noi obisnuiti, nu inseamna ca-i o mare nenorocire sau un eveniment ce merita dat pe un post de televiziune.

In tot cazul, sa indraznesti sa ma filmezi in vestiar si sa faci filmul public fara acceptul meu, inseamna sa te expui serios. Sa fiu in locul lui Boc, le-as cere Voiculestilor cateva milioane de euro pentru bucuria de a-mi contempla curul impreuna cu inteligentii telespectatori si comentatori politici. laugh.gif

+Quote Post
mesaj Feb 17 2012, 11:59 AM
Mesaj #53

Guests

Citeaza (Luk @ Feb 17 2012, 11:50 AM) *
Sa-i banuiesti pe Ciutacu, Gadea, Stan, Ciuvica sau Badea de inteligenta... inseamna sa nu ai proprietatea termenilor. Pe langa astia, Cristoiu sau Turcescu CHIAR SUNT inteligenti.
Macar Cristoiu i-a criticat si i-a laudat si pe Iliescu, si pe Constantinescu si pe Basescu.
Pe Antena 3 se practica un umor pe care l-am abandonat prin clasa a IV-a.

Sa-i injuri pe aia de la PD-L ca-l pupa in fund pe Basescu si pe urma sa-i faci emisiuni omagiale lui Voiculescu...

Fiecare cu gusturile proprii, dle. Luk. În general nu mă uit- și nu mă voi uita nici când ajunge USL-ul la putere- la emisiuni de laudă- pentru că am prins vreo 28 de ani de laude- și mi-a ajuns. În rest, dl.Cristoiu a renunțat la o carieră literară- prin anii 1988 era chiar interesant- pentru prostii.

+Quote Post
Vizitator_Sara.F.
mesaj Feb 17 2012, 12:14 PM
Mesaj #54

Guests

That´s a new point of view,interesting...sometimes things are not working as predicted....

bye,
Sara

+Quote Post
Vizitator_kansas.
mesaj Feb 17 2012, 12:15 PM
Mesaj #55

Guests

Citeaza (Mai mult de un neuron @ Feb 17 2012, 11:57 AM) *
De ce nu, dle. Pehash, de ce nu ? Atunci când nu ești un fanatic- pro sau contra- dl. Stan sau dl.Badea sunt chiar amuzanți. Și, comparându-i cu dl.Turcescu sau Cristoiu- și inteligenți. Deci nu-mi fac literă de lege din ce spun Antenele- și nici măcar un BBC sau un TF1. Dar sunt dispus să-l ascult mai degrabă pe dl.Stan decât pe Nasul PD-List sau pe dl.Turcescu- și mai PD-List.

Recunosc ca-mi place(a) Stan, e cu o treapta mai sus decat Badea, si urmarindu-l se poate spune ca iti supui neuronul la conexiuni paradoxale, ceea ce e sanatos dpdv al gimnasticii ''muschiului'' neuronului respectiv...dar nu am mai urmarit de f mult...
Curcescu imi pare deprimant, iar Cristoiu e mult prea fantezist pentru mine.
Il prefer pe Stan, e un exercitiu interesant sa-l urmaresti, si daca nu ar fi la Felix, cu subiecte exclusiv ''anti si jos'', poate chiar mi-ar place sa-l mai ascult.

+Quote Post
mesaj Feb 17 2012, 12:21 PM
Mesaj #56

Guests

Citeaza (kansas @ Feb 17 2012, 12:15 PM) *
Recunosc ca-mi place(a) Stan, e cu o treapta mai sus decat Badea, si urmarindu-l se poate spune ca iti supui neuronul la conexiuni paradoxale, ceea ce e sanatos dpdv al gimnasticii ''muschiului'' neuronului respectiv...dar nu am mai urmarit de f mult...
Curcescu imi pare deprimant, iar Cristoiu e mult prea fantezist pentru mine.
Il prefer pe Stan, e un exercitiu interesant sa-l urmaresti, si daca nu ar fi la Felix, cu subiecte exclusiv ''anti si jos'', poate chiar mi-ar place sa-l mai ascult.

Dle. Kansas,

Deși și dl.Voiculescu mai are neplăcutul obicei să mai apară prin televiziunea domniei sale - și pe sticlă- și deși există și pe-acolo pupători- nu se poate compara cu nici o altă televiziune- referitor la știri.

+Quote Post
Vizitator_kansas.
mesaj Feb 17 2012, 12:47 PM
Mesaj #57

Guests

...pe care stiri, televiziunile le preiau din aceleasi surse ca si Hotnews, pe care-l urmaresc in exclusivitate

antenele imi provoaca indigestie, la fel protv, otv, si ...daca ma uit bine in jur...incredibil ! - nu am cablu de 3 luni, am rezistat tentatiei si e suuuper !

exclusiv online, fara reclame, stiri, filme, documentare, muzica, fara dureri de cap smile.gif

+Quote Post
pehash
mesaj Feb 17 2012, 12:50 PM
Mesaj #58

Membru veteran

QUOTE (Mai mult de un neuron @ Feb 17 2012, 01:21 PM) *
Dle. Kansas,

Deși și dl.Voiculescu mai are neplăcutul obicei să mai apară prin televiziunea domniei sale - și pe sticlă- și deși există și pe-acolo pupători- nu se poate compara cu nici o altă televiziune- referitor la știri.

Nu sunt de acord. Se poate compara cu cel putin o alta televiziune ref la stiri. E adevarat ca sunt intr-o liga a lor.. liga expertilor in dejectii verbale si dezinformare. Uneori mai apare si patronul, dar nu sta mult ca ar alunga toti invitatii cu episoadele sale de flatulenta necontrolata.

+Quote Post
mesaj Feb 17 2012, 12:57 PM
Mesaj #59

Guests

Citeaza (pehash @ Feb 17 2012, 12:50 PM) *
Nu sunt de acord. Se poate compara cu cel putin o alta televiziune ref la stiri. E adevarat ca sunt intr-o liga a lor.. liga expertilor in dejectii verbale si dezinformare. Uneori mai apare si patronul, dar nu sta mult ca ar alunga toti invitatii cu episoadele sale de flatulenta necontrolata.

Dle. Pehash, fiecare cu gusturile lui. AȘa cum mie îmi place dl.Stan altuia ar putea să-i placă Turcescu. Și altuia dl. DD. Din păcate esența unui program de TV serios- cum e TF1- de exemplu- e departe de orice fel de televiziune din ROmânia. Noi suntem- nu știu de ce- mai pătimași decât frații noștri latini- incluzându-i pe italieni, spanioli și portughezi- și punem totul la inimă, vedem totul din perspectiva personală, etc. Când le vezi pe dna. Deac- de la Antena 3- sau pe Rodica Culcer- TVR1- cât de încrâncenate sunt - ți-e frică să nu te bată.

+Quote Post
Vizitator_kansas.
mesaj Feb 17 2012, 01:10 PM
Mesaj #60

Guests

Citeaza (Mai mult de un neuron @ Feb 17 2012, 12:57 PM) *
punem totul la inimă, vedem totul din perspectiva personală

Iar sunt de acord, si cred cu tarie ca neputinta romanului de a fi putin mai rezervat si modest si nu a se considera mereu buricul pamantului, e cauza neintelegerilor dintre noi, atat in tara cat si in zone neutre, peste hotare

e o atitudine perdanta, ''castigata'' genetic si implementata in cultura noastra de f mult timp

(...Dl Neuron Singuratic...de ce nu ma lasi sa ma uit si eu la un film, ceva ?! Te-ai prins ca sunt cativa microbisti pe-aici si ne tot dai apa la moara...se poate... laugh.gif

+Quote Post

5 Pagini V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 Utilizatori care citesc acest topic (1 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 20th January 2020 - 10:42 AM