IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

Reply to this topicStart new topic
> Afacere tonomate cafea
Vizitator_Razvan.
mesaj Oct 27 2012, 06:10 PM
Mesaj #1

Guests

Buna . As dori sa imi fac o mica afacere, nu stiu daca e o idee destul de grozava dar dupa anumite calcule ale mele, eu zic ca e destul de profitabila si pe parcurs o extindere. Vreau sa stiu daca pentru o astfel de activitate este necesar o autorizatie sau trebuie facut PFA , sau se poate face fara nimic doar prin detinerea unui aparat si doar atat. As vrea sa stiu cat mai multe informati in legatura cu aceasta. Va multumesc.
Go to the top of the page

+Quote Post
Vizitator_6.
mesaj Oct 31 2012, 10:27 AM
Mesaj #2

Guests

Citeaza (Razvan @ Oct 27 2012, 06:10 PM) *
Buna . As dori sa imi fac o mica afacere, nu stiu daca e o idee destul de grozava dar dupa anumite calcule ale mele, eu zic ca e destul de profitabila si pe parcurs o extindere. Vreau sa stiu daca pentru o astfel de activitate este necesar o autorizatie sau trebuie facut PFA , sau se poate face fara nimic doar prin detinerea unui aparat si doar atat. As vrea sa stiu cat mai multe informati in legatura cu aceasta. Va multumesc.

In primul rand tonomatele tale sunt de fapt automate de cafea.

Si piata este saturata, crede-ma.

+Quote Post
Vizitator_Musafir_talentat.
mesaj Nov 21 2012, 11:33 AM
Mesaj #3

Guests

Citeaza (Razvan @ Oct 27 2012, 06:10 PM) *
sau se poate face fara nimic doar prin detinerea unui aparat si doar atat.

Eu nu inteleg cum poti sa intrebi asa ceva. Evident ca trebuie sa ai minim un PFA, altfel cum platesti dariile catre stat pentru produsele vandute? Crezi ca vinzi ca pe okazii?

Intai apucate si documenteaza-te de tot ce inseamna o afacere din punct de vedere legal si ce ai nevoie pentru a exista in piata, apoi gandeste-te la produsul finit ce-l scoti pe piata.

Fie ca faci o afacere cu usi de exterior, cu tonomate de cafea sau cu fermoare, trebuie sa platesti catre stat impozite si taxe, altfel risti sa ajungi intr-un loc urat, fara sa-ti dai seama.

+Quote Post
Vizitator_andrei.
mesaj Mar 30 2015, 11:51 AM
Mesaj #4

Guests

salut...am o intrebare cum pot fi urmarit de caei de la finante cate cafele vand pe zi??? din moment ce aparatul automat de cafea nu elibereaza bon fiscal....astept raspuns

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Utilizatori care citesc acest topic (1 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 15th October 2019 - 03:52 AM