IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

3 Pagini V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Proces castigat si masina inmatriculata fara plata taxei auto!
Vizitator_Musafir dan.
mesaj Nov 26 2010, 06:03 AM
Mesaj #31

Guests

Buna ati primit vreun raspuns despre cum si ce acte am avea nevoie pt inmatricularea fara taxa.Va rog frumos daca puteti sa imi ziceti si mie msoancad@yahoo.com .Va multumesc sanatate si Sarbatori Fericite!
Go to the top of the page

+Quote Post
Vizitator_emi.
mesaj Nov 26 2010, 08:52 AM
Mesaj #32

Guests

Citeaza (oz @ Aug 26 2009, 01:42 PM) *
AM CASTIGAT PROCESUL IMPOTRIVA TAXEI SI IN URMA UNEI HOTARARI DEFINITIVE SI EXECUTORII SUNT PRIMUL DIN PRAHOVA CARE INMATRICULEAZA PRIMA MASINA FARA PLATA TAXEI AUTO!
Seful de la inmatriculari m-a si felicitat cand mi-a dat placutele
MERITA SARBATORIT,NU? biggrin.gif
cererea de inmatriculare fara taxa a fost facuta pt 2 masini..una avea taxa 14388 EURO si alta 3000 EURO
vreau sa fac un clip si sa-l postez pe YouTube cu fragmente din filmarile cu mincinosul de Boc,pe care as fi vrut sa-l chem si martor in instanta ,cand afirma,inainte de a veni la putere, ca taxa ar trebui sa fie 100-200euro si dupa, cand spune ca a redus-o cu 1/3 si defapt,in cazul meu s-a adaugat 1/3(pana in dec. avand de platit 9500 EURO iar acum 14388 EURO iar la cealata in loc de 1600 ,acum aveam 3000)

.......da-mi si mie nr de tel al avocatului care te-a reprezentat in instanta ! multumesc

+Quote Post
Vizitator_costy_galati.
mesaj Dec 23 2010, 02:35 PM
Mesaj #33

Guests

Citeaza (oanna28 @ Feb 7 2010, 10:15 AM) *
oribil! in loc sa inzecim taxa asta, ca sa mai reducem din nr de masini, noi o eliminam in justitie! nu s-a umplut tara de cocalari care isi permit masini? mi-e dor de anii 90, cand mai puteam iesi cu bicicleta; acum e plin orasul de imbecili cu masini tari si zgomotoase, fara pic de respect pt restul lumii (ca ei au drepturi, deh, nu si obligatii, ca debun simt nu mai pomenesc);
oribil ce mah???? eu pt un peugeot 307 din 2005 euro 3 tre sa platesc o taxa de 2800 euro,de aia e plin de tarsuri de daci si mor oameni pe capete din cauza lor sau loganuri care nu trec ITP noi fiind...... angry.gif asa ca lasa scuipatul pt tine si pentru pretenii tai tariceanu si base blink.gif

doar ptr ca te dai mare k ai un peugeot nu inseamna k restu isi iau dacii . mai sant si masini bune de exemplu am un audi a4 2002 care nu se compara cu masina ta frantuzeasca

+Quote Post
Vizitator_ciprian.
mesaj Jan 10 2011, 12:05 PM
Mesaj #34

Guests

Buna ziua,

Sincere felicitari pentru reusita.Poate ma ajutati si pe mine cu un model de actiune in instanta pentru inmatriculare fara plata taxei si copii de pe hotaririle judecatoresti.

Multumesc anticipat si va doresc numai bine

Buna ziua !
Va pot ajuta cu procedura inmatricularii auto fara plata taxei pe poluare , eu asa am inmatriculat un focus in dec anul trecut.
Detalii cyprydeea@yahoo.com

+Quote Post
Vizitator_fefe.
mesaj Jan 10 2011, 02:20 PM
Mesaj #35

Guests

AM CASTIGAT PROCESUL IMPOTRIVA TAXEI SI IN URMA UNEI HOTARARI DEFINITIVE SI EXECUTORII SUNT PRIMUL DIN PRAHOVA CARE INMATRICULEAZA PRIMA MASINA FARA PLATA TAXEI AUTO!
cererea de inmatriculare fara taxa a fost facuta pt 2 masini..una avea taxa 14388 EURO si alta 3000 EURO
vreau sa fac un clip si sa-l postez pe YouTube cu fragmente din filmarile cu mincinosul de Boc,pe care as fi vrut sa-l chem si martor in instanta ,cand afirma,inainte de a veni la putere, ca taxa ar trebui sa fie 100-200euro si dupa, cand spune ca a redus-o cu 1/3 si defapt,in cazul meu s-a adaugat 1/3(pana in dec. avand de platit 9500 EURO iar acum 14388 EURO iar la cealata in loc de 1600 ,acum aveam 3000)

Nu ai spus cat a fost spaga la judecator.

+Quote Post
Vizitator_mimi.
mesaj Jan 13 2011, 03:13 PM
Mesaj #36

Guests

Citeaza (mpcj @ Aug 28 2009, 04:43 PM) *
oribil! in loc sa inzecim taxa asta, ca sa mai reducem din nr de masini, noi o eliminam in justitie! nu s-a umplut tara de cocalari care isi permit masini? mi-e dor de anii 90, cand mai puteam iesi cu bicicleta; acum e plin orasul de imbecili cu masini tari si zgomotoase, fara pic de respect pt restul lumii (ca ei au drepturi, deh, nu si obligatii, ca debun simt nu mai pomenesc); ptiu!

Deci nu pot sa-mi cred ochilor! Daca are omul bani sa-si cumpere masina sigur e cocalar si trebuie jehmanit. Ca doar aia sunt oamenii cinstiti care stau si asteapta ajutorul social. Aia care muncesc si cumpara si consuma si platesc toate taxele astea mascate, daca tot sunt fraieri si muncesc, hai sa-i incarcam la maxim, sa fie si ei saraci si poate atunci vom fi multumiti...ca deh...a murit si capra vecinului.

Felicitari pt recuperarea taxei! Este NECONSTITUTIONALA!!

+Quote Post
masini
mesaj Jan 14 2011, 02:55 PM
Mesaj #37

Nou venit
*

Grup: Membri
Postari: 6
Inscris: 10-December 09
Utilizatorul numarul: 17 583

Eu cred ca romanul este inventiv si se va orienta spre zona Bulgaria. Cand astia de la guvernare vor vedea ca nu mai primesc taxe si impozite si vecinii nostrii vor colecta in locul lor, poate o sa se razgandeasca. Si sa nu uitam ca urmeaza si anul electoral 2012 cand pomenile o sa curga, si taxa se va scoate. Pana atunci vom lua masini second hand, si le vom inregistra in Bulgaria.

+Quote Post
Vizitator_stephan.
mesaj Feb 16 2011, 07:30 AM
Mesaj #38

Guests

Citeaza (shumaker @ Jan 24 2010, 11:39 AM) *
Scz, dar tu nu gandesti normal, indiferent unde iti duci traiul.
Avem o singura industrie care mai produce ceva in tara asta: DACIA. Tre' s-o omoram si pe asta? Nu, o protejam cu taxe...care trebuie sa fie mult mai mari. De Danemarca ai auzit?
Omu' cu taxa de 14000 E, te gandesti putin ce masina a inmatriculat el??? Ai vrea s-o ambaleze pe sub geamul tau?

dak nu iti place, pune-ti termopan. esti idiot omule...pe bune. las k nu imi inscriu un bmw din 94 k urla motoru...da merg cu dacia din 89 k urla si mai tare. si e pericol mult mai mare decat bmw-ul din 94. si zici de dacia logan sau alte prostii d-astea? pai bmw-ul meu e mult mai sigur decat un logan abia scos din fabrica. consuma km la fel...de ce sa-mi iau logan? dak ar fi si el sigur...confortabil....sa am de ce sa-l cumpar...nu ar fi o pb. ca si design..e o masina obisnuita...nu arata chiar rau. dar...e romaneasca...si n-am chef sa dau pe ea cat imi iau 3 masini sh, k .. ajut economia nationala..si-asa banii nu ajung unde trebuie...ci in conturile mosilor corupti... dak ar fi treburile corecte...makr atat...nu as avea nmk impotriva loganului....sau a daciei in general.

+Quote Post
Vizitator_jean.
mesaj Feb 16 2011, 07:41 AM
Mesaj #39

Guests

Eu am gasit o frumusete de Dodge Ram SRT-10 din 2003. Oare taxa sa fie mai mare de 1000 de euro, nu stiti?

+Quote Post
Vizitator_myty.
mesaj Feb 19 2011, 09:22 PM
Mesaj #40

Guests

Avem o singura industrie care mai produce ceva in tara asta: DACIA. Tre' s-o omoram si pe asta? Nu, o protejam cu taxe...care trebuie sa fie mult mai mari. De Danemarca ai auzit?
Omu' cu taxa de 14000 E, te gandesti putin ce masina a inmatriculat el??? Ai vrea s-o ambaleze pe sub geamul tau?

NU A SPUS NIMENI CA NU AR TREBUI TAXA,DAR NICI UNA CHIAR ASA DE NESIMTITA.NU TE LUA DEGEABA DE OMUL ALA CARE TREBUIA SA PLATEASCA 14 MII ,A LUAT SI EL CE SI-A PERMIS,SA ISI FACA TREABA CU MASINA.CE O DAU ATIT CU DACIA,NU SPUN CA E E REA,DAR LA CIT CER EI PE UNA NOUA NU CRED CA FAC BANII,RAPORTAT LA CALITATE PRET.SI NU COMPARA TU ROMANIA CU DANEMARCA NICI IN VISE,SUNTEM DEPARTE DE NIVELUL LOR DE TRAI.DACA OMUL ARE O MASINA MAI VECHE DE AN ,NU INSEAMNA CA NU E ASA BUNA CA UNA MAI NOUA.DE EXEMPLU AM UNA SPORT DIN 99 SI POATE VALOREAZA MAI MULT CA UNA DE AN MAI NOU,STIIND CIT AM DAT PE EA SI CITI BANII AM BAGAT IN SISTEMUL AUDIO SI ALTELE,AS VREA SA O INSCRIU SI SA NU IMI SPUI TU CA AR TREBUI SA PLATESC 7-8 MII CA ASA VOR UNII.MA K___ PE EA DE DACIE DACA E SA LE COMPAR.O SA MA INTERESEZ SI EU DACA MERGE SA O INSCRIU FARA TAXA

+Quote Post
Vizitator_Marius.
mesaj Feb 28 2011, 02:08 PM
Mesaj #41

Guests

“Daca aveti o masina second-hand cumparata dintr-un stat membru UE ar trebui sa stiti ca nu sunteti
obligati sa platiti taxa de poluare, deoarece sunt incalcate principiile dreptului comunitar,
in speta art.110 al Tratatului de instituire al CEE, privind libera circulatie a marfurilor pe teritoriul UE.
Daca pentru masina pe care ati cumparat-o a fost achitata taxa de poluare intr-unul din statele membre UE,
in momentul inmatricularii ei in Romania, tara membra UE din ianuarie 2007, obligatia de a achita din
nou taxa pentru a putea inmatricula masina este discriminatorie, deoarece persoanele care isi cumpara
o masina deja inmatriculata in Romania nu sunt obligate sa plateasca din nou taxa de poluare.”, afirma
avocat Coltuc Marius Vicentiu, fondator al Casei de avocatura Coltuc.0745 150 894

+Quote Post
Vizitator_florin.
mesaj Mar 29 2011, 08:20 AM
Mesaj #42

Guests

Citeaza (Marius @ Feb 28 2011, 02:08 PM) *
“Daca aveti o masina second-hand cumparata dintr-un stat membru UE ar trebui sa stiti ca nu sunteti
obligati sa platiti taxa de poluare, deoarece sunt incalcate principiile dreptului comunitar,
in speta art.110 al Tratatului de instituire al CEE, privind libera circulatie a marfurilor pe teritoriul UE.
Daca pentru masina pe care ati cumparat-o a fost achitata taxa de poluare intr-unul din statele membre UE,
in momentul inmatricularii ei in Romania, tara membra UE din ianuarie 2007, obligatia de a achita din
nou taxa pentru a putea inmatricula masina este discriminatorie, deoarece persoanele care isi cumpara
o masina deja inmatriculata in Romania nu sunt obligate sa plateasca din nou taxa de poluare.”, afirma
avocat Coltuc Marius Vicentiu, fondator al Casei de avocatura Coltuc.0745 150 894

si ce trebuie facut in cazul acesta?eu am o masina cu nr de spania.

+Quote Post
chaoduyu520
mesaj Apr 15 2011, 07:26 AM
Mesaj #43

Nou venit
*

Postari: 10
Inscris: 15-April 11
Utilizatorul numarul: 27 177

Pentru reducerea virfului de trafic dimineata sa inceapa orele la scoala la ore decalate de ex 7:30; 8; 8:30 astfel incit doua scoli di aceeasi zona sa fie inceapa la ore diferite,Tare as vrea sa aflu parerea unora care pot decide acum sau in viitorul apropiat in aceasta privinta...poate Hotnews sa ne ajute cu promovarea acestor idei catre cei implicati?

pandora|Pandora Australia|pandora beads|pandora bracelets

+Quote Post
Lovelife
mesaj Jul 4 2011, 12:09 PM
Mesaj #44

Membru
**

Postari: 44
Inscris: 10-July 10
Utilizatorul numarul: 22 537

Am depus si eu actele pentru a imi recupera taxa de prima inmatriculare si astept sa vad ce se intampla, eu am apelat al o firma mare de avocatura care imi cere 20% din aceasta taxa recuperata sunt curios sa vad cat timp dureaza aceasta procedura, deja au trecut mai mult de 2 luni decand am initiat procesul

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Oct 7 2011, 05:17 PM
Mesaj #45

Guests

Citeaza (shumaker @ Jan 26 2010, 06:20 AM) *
Pentruca o masina de acu 30 de ani Euro -4 cu motor de 5 litri polueaza rau si in mii de feluri; erau cativa idioti care umblau cu Hummeru' prin Buc si le parcau pe trotuare, adica 1 trotuar + juma' de strada, sper ca si-au tras ciocane in cap singuri...esti de acord cu ei?

deci eu chiar nu inteleg! esti retardat/a, la masina euro 2 care nu polueaza cat dacia din 2003 sa platesti 2400 euro inmatriculare. si apropo so acceptat legea ca si daciuca logan plateste taxa pt ca este euro 4. mai informeazate ca poate vorbesti fara sa sti. asa ca dute tatal meu in italia si sa vezi cat ii taxa acolo. nu am cetatenie ca mas duce sa inmatriculez masini acolo

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Oct 7 2011, 05:33 PM
Mesaj #46

Guests

Citeaza (GIURGIU MARINELA @ Oct 6 2010, 01:01 PM) *
Buna ziua,

Sincere felicitari pentru reusita.Poate ma ajutati si pe mine cu un model de actiune in instanta pentru inmatriculare fara plata taxei si copii de pe hotaririle judecatoresti.

Multumesc anticipat si va doresc numai bine

trebuie sa cauti un avocat din orasul unde esti u. el iti va explica pasii.

+Quote Post
Vizitator_Vizitator_bogdan..
mesaj Oct 13 2011, 05:50 AM
Mesaj #47

Guests

oribil! in loc sa inzecim taxa asta, ca sa mai reducem din nr de masini, noi o eliminam in justitie! nu s-a umplut tara de cocalari care isi permit masini? mi-e dor de anii 90, cand mai puteam iesi cu bicicleta; acum e plin orasul de imbecili cu masini tari si zgomotoase, fara pic de respect pt restul lumii (ca ei au drepturi, deh, nu si obligatii, ca debun simt nu mai pomenesc); ptiu!

Mai vaca proasta ce esti....pai pe o vreme de doar 2,3 grade celsius sa te vad atunci daca poti sa mergi cu bicicleta si sa mai ai si sotia insarcinata. vezi ca esti prost cand faci afirmatii de genu de mai sus.....pai poate unu mai sarac si-a adus si el o masina sau ia daruit-o cineva cadou din mila si Ticalosii astia de aici de la noi din tara HOTII astia iti cer pe masina aia taxa de 3,4 ori mai mult decat face masina cu toate ca e buna....sa te vad atunci ce ai face..ai prefera sa mergi cu bicicleta prin oras tu si sotia insarcinata sau ai prefera sa mergi cu masina la caldura fara sa te ploua sau sa te ninga...dar daca esti prost nu mai si semnaliza asta prin afirmatii de rahat

+Quote Post
Vizitator_ionut.
mesaj Mar 9 2012, 08:29 AM
Mesaj #48

Guests

inainte sa va plangeti cate taxe platiti, ganditi-va cam cate din taxele alea multe nu le platiti.
nu ne convine o taxa, angajam avocat, castigam procesul si aia e. oare e corect?
sa recunoastem ca e o tara de evazionisti si ca taxa pe inmatriculare este una justa, insa trebuie doar sa se aplice in mod echitabil pentru toate masinile ca sa nu existe smecheri si fraieri.

+Quote Post
Vizitator_eusebiu.
mesaj Apr 10 2012, 04:51 PM
Mesaj #49

Guests

Ma intereseaza si pe mine ce acte ai avut nevoie si cum ai procedat..

+Quote Post
Vizitator_mihai.
mesaj Apr 25 2012, 04:21 AM
Mesaj #50

Guests

suntem in mileniul 3 ,ia ti bicicleta si dute in parc cat mai sunt si parcuri pana nu construiesc astia ceva si acolo si sa te vad knd o sa ti ceara permis pt bicicleta ,da mai bine mutate la tara si skapi d probleme. alte probleme mai ai ? dak vezi elefanti pe strada sau auzi voci stai linistit e ceva normal la tine

+Quote Post
Vizitator_BuleteIon.
mesaj May 25 2012, 10:16 AM
Mesaj #51

Guests

Citeaza (Vizitator_bogdan. @ Oct 13 2011, 05:50 AM) *
Mai vaca proasta ce esti....pai pe o vreme de doar 2,3 grade celsius sa te vad atunci daca poti sa mergi cu bicicleta si sa mai ai si sotia insarcinata. vezi ca esti prost cand faci afirmatii de genu de mai sus.....pai poate unu mai sarac si-a adus si el o masina sau ia daruit-o cineva cadou din mila si Ticalosii astia de aici de la noi din tara HOTII astia iti cer pe masina aia taxa de 3,4 ori mai mult decat face masina cu toate ca e buna....sa te vad atunci ce ai face..ai prefera sa mergi cu bicicleta prin oras tu si sotia insarcinata sau ai prefera sa mergi cu masina la caldura fara sa te ploua sau sa te ninga...dar daca esti prost nu mai si semnaliza asta prin afirmatii de rahat

foarte bine graiesti frate, asta crede ca e mai bine cu bicicleta, pai daca e asa sa renunte la peugeot, si sa mearga numai cu bicicleta, sa vedem daca are loc pe strada de masinile nesimtitilor din guvern si a celor plini de bani, pt ca txa nu e pt toata lumea, e este doar pt cei saraci, crede cineva ca o persoana care isi cumpara un audi a6 sau un a8, sau un x5 x6 sau mercedesurile cu motoare cat toate zilele, ii va pasa de taxa? Si sa nu ziceti ca astea nu polueaza. Eu am 2 dacii una din 76 si una din 96 si acum mi-am luat o ibiza din 04, euro 4, dar trebuie sa platesc 300 e pt ea, de ce? Polueaza mai putin ca dacia? Cum innoim parcul auto? De ce nu lasa omu de rand sa-si cumpere ce poate si ce isi permite? Nu e mai bine sa tinem dacii pe sosele, ca tot sunt non-euro, doamne fereste sa cumparam jafuri din germania sau alte tari, si ce daca sunt euro 2, 3 sau 4. E mai bine cu non-euro, ca dupa aia bagam taxe, si mai gasim si niste "persoane" care pupa in .... guvernu si totul e "bine"

+Quote Post
Vizitator_educiio.
mesaj May 30 2012, 12:03 PM
Mesaj #52

Guests

Cu bicicleta am incercat eu, nu se poate din cauza cainilor.

Urmeaza sa imi iau masina din Germania si voi da statul in judecate in perioada numerelor provizorii (rosii).

Inca nu stiu pasii dar asta nu e o problema, atata timp cat stiu ca voi castiga procesul.

Statul imi ia o bucata foarte mare din salariu fara sa vad nimic in schimb. Asa ca voi folosi orice mijloc am la indemana pentru a plati cat mai putini bani statului roman, care oricum i-ar face, la randul lor, disparuti.

Bafta !

+Quote Post
Vizitator_Gogu.
mesaj May 30 2012, 12:27 PM
Mesaj #53

Guests

Eu tot nu inteleg cum de romanii sunt atat de dobitoci. Taxa despre care se discuta este o taxa care incalca legile europene , deci este ilegala. Romanii o platesc, pe urma pierd o gramada de timp si bani ca sa recupereze aceasta taxa + comisioane la avocati si se mai si bucura ca au reusit sa o recupereze. Statul stie ca este ilegala si tribunalele sunt pline cu oameni care isi vor recupera taxa intr-un final . Nu inteleg cum statul roman face afaceri ilegale si romanii sunt atat de ....i incat inghit mizeria asta.

Pt toti care sustin productia locala de masini Dacia , treziti-va la realitate . Si pt Logan platesti taxa asta de poluare. O masina second hand nu inseamna neaparat o rabla. Parerea mea este ca la RAR ar trebui sa se decida daca o masina poate circula sau nu pe strada . Sunt o gramada de mizerii pe strada pt care nu s-a platit nici un fel de taxa de poluare . Apropo la RAR in Timisoara , ca sa treci testul ITP trebuie sa dai 150 RON la nea Grivei ca sa nu iti gaseasca nici o problema la masina. Mi-e scarba de tara asta .
Unde se duc banii de pe taxa asta de poluare ?

Felicitari celui care a inscris masina fara plata taxei !
In sfarsit se mai trezesc cativa romani din " somnul cel de moarte " .

+Quote Post
Vizitator_George.
mesaj May 31 2012, 03:20 PM
Mesaj #54

Guests

Cantitatea de prostie trebuie determinata :
1. in functie de scopul bicicletei -agrement sau mijloc de deplasare;
2. in functie de perioada calendaristica a anului.
In ultimul timp nu am mai vazut biciclete cu 2 locuri ,voi?
La noi pacaleala incepe de sus in jos ,adica statul impune o taxa (de-ar fi numai una!) neconstitutionala iar cetatenii o platesc (unii) ,ulterior si mai putini o cer inapoi in instanta -oricum statul castiga ceva (si avocatii au impozit pe venit ). Pai daca statul te invata sa tragi tepe ,atunci unde-i moralitatea?
@educiio
Pt caini au postasi solutii ,cea mai e cu ultrasunete. Poti sa lasi numerele provizorii pe altadata ca nu se stie cat dureaza procesul si sa invoci si imobilizarea banilor,etc...va sti avocatul ce si cum.
La o varsa,sa zic 40 de ani ,ce primesti in schimb de la statul roman?
Siguranta sociala : Politia -o gluma sau dupa curba cu amenda, Sanatate -platesti,platesti,platesti-spaga sau cu chitanta la care se adauga si CCAS,CAS si altele ,Justitie -conteaza sa fie zona intunecata iar martorii sa nu existe sau sa poata fi convinsi.

+Quote Post
Vizitator_baxter.
mesaj Jun 29 2012, 10:39 AM
Mesaj #55

Guests

Si eu am castigat un proces pt inmatriculare fara plata taxei auto. nu e mare balarie smile.gif ceea ce mai trebe sa fac e sa mai ast cateva zile ca sa devina definitiva. :X

+Quote Post
don_baxter_69_hd
mesaj Jun 29 2012, 10:46 AM
Mesaj #56

Nou venit
*

Postari: 1
Inscris: 29-June 12
Utilizatorul numarul: 31 828

o dacie logan fata de o masina de acu 15 ani nu are nici pe departe confortul ei. asa ca sa ma anunti cand loganu o sa ajunga la 15 ani si o sa mai fie bun de ceva... ma rog.. inafara de acoperis desupra porcilor sau a gainilor wink.gif

+Quote Post
Vizitator_Dandu.
mesaj Jul 2 2012, 02:03 PM
Mesaj #57

Guests

Citeaza (don_baxter_69_hd @ Jun 29 2012, 10:46 AM) *
o dacie logan fata de o masina de acu 15 ani nu are nici pe departe confortul ei. asa ca sa ma anunti cand loganu o sa ajunga la 15 ani si o sa mai fie bun de ceva... ma rog.. inafara de acoperis desupra porcilor sau a gainilor wink.gif

+Quote Post
Vizitator_Dandu.
mesaj Jul 2 2012, 02:06 PM
Mesaj #58

Guests

Salutare ! Am casitgat procesul pentru inmatricularea fara plata taxei si am primit hotararea acasa. Acum dupa ce trec cele 15 zile in care cei de la politie pot face recurs, cum procedez, ma prezint la ei cu hotararea pe care am primit'o ca sa'mi inmatriculeze masina ? Multumesc

+Quote Post
Vizitator_DANIEL.
mesaj Aug 11 2012, 07:44 AM
Mesaj #59

Guests

Va rog respectos pe cei care reusiti sa cistigati in instanta, inmatricularea unei masini fara a plati taxa de poluare sa-mi trimiteti si mie un emayl pe dany_s71@yahoo.com cu modelele de cerere pt. Serviciul Inmatriculari ,plingere in instanta si articolele invocate pt.ca solutia sa fie in favoarea noastra.Va multumesc si astept un rspuns pe adresa de mai sus.

+Quote Post
Vizitator_silviu.
mesaj Sep 4 2012, 12:59 PM
Mesaj #60

Guests

Taxa se poate scoate oricand. Numai ca nu se vrea. Cei ce castiga sunt cei din ministerul justitiei, o adevarata afacere pentru avocati. Asa ca avocatii/firmele de avocatura sunt cei care castiga. Oare ce afaceri mai are statul cu aceste firme?

+Quote Post

3 Pagini V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
2 Utilizatori care citesc acest topic (2 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 23rd October 2019 - 06:17 PM