IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

2 Pagini V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> PUNETI POTERA PE EI, DOMNULE POTERAS !
Vizitator_Crangasiul sub asediu.
mesaj Jul 17 2010, 07:59 PM
Mesaj #31

Guests

Citeaza (Poteraş @ Jul 16 2010, 07:11 PM) *
Comunicatu' lu' Primărie
Bă săracu' dreaq care eşti, mă doare fix in dorsală de tine şi de toţi sclavii ăia nedormiţii!

As putea fi de acord cu durerile din partea dorsala, cu conditia ca acestea sa fie provocate de colegii de celula.
Go to the top of the page

+Quote Post
Vizitator_Raluca.
mesaj Jul 19 2010, 10:54 AM
Mesaj #32

Guests

Trebuie sa recunosc ca si noi, locuitorii din zona sintem vinovati: in primul rind pentru ca avem prostul obicei de a dormi in fiecare noapte, ca sa putem munci si sa ne platim taxele, in al doilea rind ca am luat de bun ce scrie in Codul Penal, in Constitutie, samd, si in al treilea, dar nu ultimul rind, ca ne asteptam ca Autoritatile Statului sa ne reprezinte si sa ne apere.

+Quote Post
Vizitator_eu - din giulesti.
mesaj Jul 19 2010, 06:06 PM
Mesaj #33

Guests

Citeaza (Raluca @ Jul 19 2010, 10:54 AM) *
Trebuie sa recunosc ca si noi, locuitorii din zona sintem vinovati: in primul rind pentru ca avem prostul obicei de a dormi in fiecare noapte, ca sa putem munci si sa ne platim taxele, in al doilea rind ca am luat de bun ce scrie in Codul Penal, in Constitutie, samd, si in al treilea, dar nu ultimul rind, ca ne asteptam ca Autoritatile Statului sa ne reprezinte si sa ne apere.

la anu' si la multi ani!!!!!!!!!!!!!!!!!
oamenii cu bun simt si care traiesc din munca lor sunt tot mai rari in tara asta
cat despre poteras???? noi avem un teren de recuperat de 10 ani (cu acte in regula , la primarie) sad.gif sad.gif sad.gif excl.gif tongue.gif

+Quote Post
Vizitator_Crangasiul sub asediu.
mesaj Jul 21 2010, 01:50 PM
Mesaj #34

Guests

Laudabila initiativa primarului sectorului 2, luata in urma unor sesizari similare. Articolul este pe Hotnews:

http://www.hotnews.ro/stiri-esential-76067...in-capitala.htm

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Jul 21 2010, 06:05 PM
Mesaj #35

Guests

Citeaza (eu - din giulesti @ Jul 19 2010, 06:06 PM) *
la anu' si la multi ani!!!!!!!!!!!!!!!!!
oamenii cu bun simt si care traiesc din munca lor sunt tot mai rari in tara asta
cat despre poteras???? noi avem un teren de recuperat de 10 ani (cu acte in regula , la primarie) sad.gif sad.gif sad.gif excl.gif tongue.gif

Poteras e un mare bandit, si-a facut firma cu un cumnat de al sau, ridica masini si toti bani le intra in buzunare prin firma inregistrata intr-un paradis fiscal.

+Quote Post
Vizitator_LM.
mesaj Jul 25 2010, 12:29 PM
Mesaj #36

Guests

succes cu petitia

+Quote Post
Vizitator_poteras.
mesaj Aug 15 2010, 07:00 PM
Mesaj #37

Guests

Citeaza (II @ Jul 15 2010, 11:58 AM) *
Poteras are treaba, Si-a facut firma de ridicat masini si baga toti banii la el in buzunar. E mare smecher Poteras asta, e versat. Omu stie sa fure cum trebuie.

+Quote Post
Vizitator_poterasi.
mesaj Aug 15 2010, 07:02 PM
Mesaj #38

Guests

asta nu mai are buzunare sa bage banii furati

+Quote Post
Vizitator_andrei rosca.
mesaj Oct 21 2010, 08:05 AM
Mesaj #39

Guests

Aceeasi problema o am si eu. Eu locuiesc in Floreasca si la mine se aud noaptea basii de la Cluburile Turabo, Fratelli si Gaia , desi intre mine si cluburile astea sunt 3-4 km distanta.
Va sfatuiesc sa continuati sa sesizati politia (112, politia comunitara), primaria, dar sa faceti sesizari si la Garda de Mediu (din cate stiu eu, ei au aparate pt. masuratori sonometrice) si la Directia de Santate Publica. Pentru ca sunt sanse mari ca sesizarile dvs. sa ramana fara efect, mai departe va sfatuiesc sa procedati in felul urmator: sa va strangeti mai multi cetateni, sa platiti o firma specializata care sa faca masuratori sonometrice corecte (de multe ori, tactica cluburilor de noapte este sa aranjeze cu o firma specializata masuratorile in favoarea lor si sa prezinte buletinele sonometrice autoritatilor care vin in control, iar autoriatile sa ia drept “corecte” aceste buletine). Apoi, inarmati cu maldarul de sesizari, mergeti in audienta la primarul sectorului in care se afla clubul si cereti in scris ca acelui club sa i se retraga autorizatia de functionare, sau cel putin sa i se suspende activitatea pana cand ia masuri de antifonare conform legii. De asemenea,cereti sa fiti informat in scris cu privire la masurile ce s-au luat. Daca nici asa nu reusiti nimic, mergeti in instanta cu tot maldarul de hartii adunate pana atunci si solicitati ca primaria sa fie obligata sa retraga autorizatia de functionare a clubului. Din pacate, pentru a parcurge toate aceste proceduri va trebuie timp si nervi de otel. Si mai ales, luati in considerare faptul ca trebuie sa va descurcati singur, autoritatile vor prefera sa nu ia masuri care sa reduca efectiv zgomotul, chiar daca va vor primi sesizarile si va vor asculta.

+Quote Post
Vizitator_crangasiul_sub_asediu.
mesaj Oct 21 2010, 11:25 AM
Mesaj #40

Guests

Citeaza (andrei rosca @ Oct 21 2010, 08:05 AM) *
Aceeasi problema o am si eu. Eu locuiesc in Floreasca si la mine se aud noaptea basii de la Cluburile Turabo, Fratelli si Gaia , desi intre mine si cluburile astea sunt 3-4 km distanta.
Va sfatuiesc sa continuati sa sesizati politia (112, politia comunitara), primaria, dar sa faceti sesizari si la Garda de Mediu (din cate stiu eu, ei au aparate pt. masuratori sonometrice) si la Directia de Santate Publica. Pentru ca sunt sanse mari ca sesizarile dvs. sa ramana fara efect, mai departe va sfatuiesc sa procedati in felul urmator: sa va strangeti mai multi cetateni, sa platiti o firma specializata care sa faca masuratori sonometrice corecte (de multe ori, tactica cluburilor de noapte este sa aranjeze cu o firma specializata masuratorile in favoarea lor si sa prezinte buletinele sonometrice autoritatilor care vin in control, iar autoriatile sa ia drept “corecte” aceste buletine). Apoi, inarmati cu maldarul de sesizari, mergeti in audienta la primarul sectorului in care se afla clubul si cereti in scris ca acelui club sa i se retraga autorizatia de functionare, sau cel putin sa i se suspende activitatea pana cand ia masuri de antifonare conform legii. De asemenea,cereti sa fiti informat in scris cu privire la masurile ce s-au luat. Daca nici asa nu reusiti nimic, mergeti in instanta cu tot maldarul de hartii adunate pana atunci si solicitati ca primaria sa fie obligata sa retraga autorizatia de functionare a clubului. Din pacate, pentru a parcurge toate aceste proceduri va trebuie timp si nervi de otel. Si mai ales, luati in considerare faptul ca trebuie sa va descurcati singur, autoritatile vor prefera sa nu ia masuri care sa reduca efectiv zgomotul, chiar daca va vor primi sesizarile si va vor asculta.

multumesc pentru raspuns si sfaturi; da, am fost in audienta la Primarul Sectorului 6, de doua ori chiar; prima oara erau fericiti (ne-au primit cativa consilieri, nu primarul, probabil dumnealui este ocupat cu alte probleme, mult mai importante) ca nu ne pot ajuta, pe baza faptului ca le fusese adusa o masuratoare sonometrica efectuata chiar de club, din care rezulta ca nu depasesc limitele legale; a doua oara am mers cu masuratoarea sonometrica efectuata de primaria capitalei, din care rezulta ca depasesc limitele legale; cu chiu cu vai le-au retras autorizatia de functionare; si o precizare in ton cu stenogramele: unuia dintre consilieri i-a sunat mobilul in timp ce ne audia....evident, era melodia din celebrul film "Nasul"

+Quote Post
mpcj
mesaj Feb 1 2011, 07:40 AM
Mesaj #41

Membru veteran

Grup: Membri
Postari: 145
Inscris: 15-June 08
Utilizatorul numarul: 1 240

Citeaza (Crangasiul sub asediu @ Jul 17 2010, 09:45 AM) *
S-au depus petitii peste tot ( semnate de cateva zeci de oamenti, 3-4 strazi ), exista si programari in audiente ( PS6 si PMB ). Acum se lucreaza la traducerea pentru comisarul european pe probleme de mediu. Multumim pentru urare.

intrutotul de acord!

+Quote Post

2 Pagini V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic
1 Utilizatori care citesc acest topic (1 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 19th November 2019 - 07:22 PM