IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

Reply to this topicStart new topic
> PUNETI POTERA PE EI,DOMULE POTERAS!(reloaded)
Vizitator_Crangasiul sub asediu.
mesaj Aug 5 2010, 01:05 PM
Mesaj #1

Guests

Draga domnule Poteras ( deja-mi sunteti drag ),

Scuze ca deschid aceasta discutie asa tarziu ( 4 pm ), dar azi noapte nu am putut dormi din cauza manelelor. Nu de la vreun vecin nespalat sau nesimtit. Nici de la vreun Logan tunat, parcat in fata casei mele. Ci de la Maxx Summer Club din incinta strandului Dambovita (Crangasi). Club care functionaza cu autorizatie de la Primaria Sectorului 6, primarie pe care imi place sa cred ca o conduceti dumneavoastra, nu vreo sleahta de grupuri de interese. Dar sa nu citam iarasi din presedinti celebri, sa revenim la faimosul club. Le-ati dat autorizatie sa vanda bauturi alcoolice. Probabil ca fac si asta, si mai mult ca sigur emit bonuri fiscale. Pe langa asta, organizeaza si discoteca in aer liber, petreceri si concerte, incepand cu orele 23 si pana in zoriā€¦Ne-am tot sfatuit, noi cei din zona afectata, si nu reusim sa facem legatura intre a a avea voie sa vinzi bere rece si a organiza concerte de noapte. Singura legatura pe care am reusit sa o facem a fost aceea intre atitudinea Primariei Sector 6 si grupul de cetateni deranjati de acest club, atitudine foarte bine sintetizata in versurile unui artist care a concertat la Maxx Summer Club in data de 16.07.2010 :

http://www.youtube.com/watch?v=9UW5tTyW7dY...feature=related

Totusi, reindraznim, cu umilinta : PUNETI POTERA PE EI, DOMNULE POTERAS ! si inchideti-le cortul !

PS : sper ca nu v-am deranjat din vacanta, de la odihna. Aveti dreptul la ea. Noi avem ?
Go to the top of the page

+Quote Post
Vizitator_Raluca.
mesaj Aug 6 2010, 06:25 AM
Mesaj #2

Guests

Nu stiu sa spun ce anume m-a atins mai mult: linia melodica sau profunzimea versurilor....

+Quote Post
Vizitator_crangasiul sub asediu.
mesaj Aug 6 2010, 07:35 AM
Mesaj #3

Guests

Citeaza (Raluca @ Aug 6 2010, 06:25 AM) *
Nu stiu sa spun ce anume m-a atins mai mult: linia melodica sau profunzimea versurilor....

intr-adevar, melodia este deosebita; de-asta am si tinut sa o evidentiez, poate afla de ea cineva din primaria sectorului 6 si o adopta ca si imn, dedicat cetatenilor...

+Quote Post
Vizitator_Nick.
mesaj Aug 6 2010, 08:42 AM
Mesaj #4

Guests

Citeaza (crangasiul sub asediu @ Aug 6 2010, 07:35 AM) *
intr-adevar, melodia este deosebita; de-asta am si tinut sa o evidentiez, poate afla de ea cineva din primaria sectorului 6 si o adopta ca si imn, dedicat cetatenilor...

Prietene,

Dar la Primarie ai facut plangere?
Ca nu stiu de ce, dar cred ca D-nul Poteras nu frecventeaza forumul Hotnews. laugh.gif

Incearca si tu sa incepi sa faci plangeri la organele abilitate. Ca altfel, o sa ramai doar cu niste discutii sterile pe un forum purtate la 4 dimineata, pe ritm de manele.

Hai sa-ti dau niste puncte de plecare: plangeri la Primarie si la politia Comunitara.

Daca nu merge asa, vezi si tu ca poate cunoasteti pe cineva la Administratia Financiara (ca tot ziceai ceva de bonuri fiscale). Daca nici asa nu merge, fa si tu o reclamatie la Garda de Mediu - nu-i asa ca apa din strand este plina de clor si afecteaza flora locala sau ca gunoiul este depozitat in locuri improprii? biggrin.gif

Incearca, ca n-ai nimic de pierdut. Noi cu SANEPID-ul am pus bete in roate unei shaormerii non-stop deschise la parterul blocului unde se adunau tot felul de elemente mai putin dorite ale societatii.

Cu alte cuvinte, mai putine lamentari si mai multa actiune.

+Quote Post
Vizitator_Crangasiul sub asediu.
mesaj Aug 6 2010, 09:57 AM
Mesaj #5

Guests

Citeaza (Nick @ Aug 6 2010, 08:42 AM) *
Prietene,

Dar la Primarie ai facut plangere?
Ca nu stiu de ce, dar cred ca D-nul Poteras nu frecventeaza forumul Hotnews. laugh.gif

Incearca si tu sa incepi sa faci plangeri la organele abilitate. Ca altfel, o sa ramai doar cu niste discutii sterile pe un forum purtate la 4 dimineata, pe ritm de manele.

Hai sa-ti dau niste puncte de plecare: plangeri la Primarie si la politia Comunitara.

Daca nu merge asa, vezi si tu ca poate cunoasteti pe cineva la Administratia Financiara (ca tot ziceai ceva de bonuri fiscale). Daca nici asa nu merge, fa si tu o reclamatie la Garda de Mediu - nu-i asa ca apa din strand este plina de clor si afecteaza flora locala sau ca gunoiul este depozitat in locuri improprii? biggrin.gif

Incearca, ca n-ai nimic de pierdut. Noi cu SANEPID-ul am pus bete in roate unei shaormerii non-stop deschise la parterul blocului unde se adunau tot felul de elemente mai putin dorite ale societatii.

Cu alte cuvinte, mai putine lamentari si mai multa actiune.

Multumesc pentru sfaturi.
S-au facut plangeri peste tot: Garda de Mediu, Politie, Primaria sector 6, Primaria Capitalei, Prefectura, Registrul Comertului, Directia de Sanatate Publica, etc. Toti raspund ca singura institutie care ne poate ajuta este Primaria Sectorului 6. Insa surpriza, primaria sectorului 6 sustine ca nu e de competenta ei ( cel putin asa au sustinut la audienta, pentru ca raspuns in scris nu am primit de la ei ). Aici doar imi spun si eu of-ul...

+Quote Post
Vizitator_Ra.
mesaj Aug 6 2010, 01:07 PM
Mesaj #6

Guests

Da.... in cel mai neaos stil romanesc: mutul ii spune surdului ca orbul ii priveste!

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Utilizatori care citesc acest topic (1 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 10th December 2019 - 12:55 AM