IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

Reply to this topicStart new topic
> Umanitatea si destinul sau - misterele "portilor inchise"
Vizitator_ZODIAK.
mesaj Feb 3 2013, 07:25 AM
Mesaj #1

Guests

Am deschis acest nou topic forum de discutii ca si continuare la "Colonizarea galaxiei" care tocmai a fost inchis datorita numarului mare de pagini.

Pentru inceput as dori sa-l intreb pe Pintea daca stie ceva despre o idee pe care tocmai am descoperit-o.

Toata lumea cunoaste cate ceva despre Pangeea si deriva continentelor, insa ceea ce doresc eu sa arat este oarecum colateral acestui aspect.

Uitandu-ma pe harta lumii am observat anumite aspecte geografice majore de tip repetitiv:

-Italia se gaseste la antipozi sub forma Noii Zealande;
-Peninsula Malaya este identica cu peninsula Kamchatka rotita spre stanga, adica in oglinda;
-Africa, jumatatea nordica daca suprapunem Somalia peste Egipt rotind toata Africa spre stanga, vom obtine o Australie aproape identica cu originalul;
-Insula Hokaido intoarsa cu susul in jos pare a fi i-la New Foundland / Terra Nova(Canada);
-Insula Sicilia identica cu i-la Tasmania;
-Insula Sakhalin cu susul in jos si rotita spre stanga rezulta peninsula California;
-Insulele Caraibe cu Indonezia;
-Tarmul SE asiatic cu tarmul SE nord-american (Florida/ Coreea);
-Arhipelagul Novaia Zemlea si Japonia;
...

As dori sa stiu care sunt resorturile acestui tipar repetitiv. Eu il pun in seama softului universului, ceva la indemana din partea creatorului, o cheie despre care nu pot spune mai mult. cool.gif
Go to the top of the page

+Quote Post
hotnewsadmin
mesaj Feb 12 2013, 06:47 PM
Mesaj #2

Administrator

Grup: Root Admin
Postari: 1 241
Inscris: 29-March 08
Utilizatorul numarul: 1

Citeaza (ZODIAK @ Feb 3 2013, 08:25 AM) *
Am deschis acest nou topic forum de discutii ca si continuare la "Colonizarea galaxiei" care tocmai a fost inchis datorita numarului mare de pagini.

Pentru inceput as dori sa-l intreb pe Pintea daca stie ceva despre o idee pe care tocmai am descoperit-o.

Toata lumea cunoaste cate ceva despre Pangeea si deriva continentelor, insa ceea ce doresc eu sa arat este oarecum colateral acestui aspect.

Uitandu-ma pe harta lumii am observat anumite aspecte geografice majore de tip repetitiv:

-Italia se gaseste la antipozi sub forma Noii Zealande;
-Peninsula Malaya este identica cu peninsula Kamchatka rotita spre stanga, adica in oglinda;
-Africa, jumatatea nordica daca suprapunem Somalia peste Egipt rotind toata Africa spre stanga, vom obtine o Australie aproape identica cu originalul;
-Insula Hokaido intoarsa cu susul in jos pare a fi i-la New Foundland / Terra Nova(Canada);
-Insula Sicilia identica cu i-la Tasmania;
-Insula Sakhalin cu susul in jos si rotita spre stanga rezulta peninsula California;
-Insulele Caraibe cu Indonezia;
-Tarmul SE asiatic cu tarmul SE nord-american (Florida/ Coreea);
-Arhipelagul Novaia Zemlea si Japonia;
...

As dori sa stiu care sunt resorturile acestui tipar repetitiv. Eu il pun in seama softului universului, ceva la indemana din partea creatorului, o cheie despre care nu pot spune mai mult. cool.gif

Zodiac, abia acum am vazut subiectul tau.

+Quote Post
Vizitator_Pintea.
mesaj Feb 12 2013, 07:05 PM
Mesaj #3

Guests

Citeaza (ZODIAK @ Feb 3 2013, 07:25 AM) *

Pentru inceput as dori sa-l intreb pe Pintea daca stie ceva despre o idee pe care tocmai am descoperit-o.[...]

Amice Zodiak, ma onorezi continuandu-mi topicul. happy.gif Dar de ce spui ca el a fost inchis?!? Cum bine stii, ti-am dat deja raspunsul acolo. Si vreau sa te felicit ca ai tinut sa dedici un topic special destinului Umanitatii, o consider o idee salutară.

+Quote Post
Vizitator_ZODIAK.
mesaj Feb 16 2013, 07:33 PM
Mesaj #4

Guests

Citeaza (Pintea @ Feb 12 2013, 07:05 PM) *
Amice Zodiak, ma onorezi continuandu-mi topicul. happy.gif Dar de ce spui ca el a fost inchis?!? Cum bine stii, ti-am dat deja raspunsul acolo. Si vreau sa te felicit ca ai tinut sa dedici un topic special destinului Umanitatii, o consider o idee salutară.

Cateva zile nu am putut posta si nici vizualiza ultima pagina a topicului, desi pe celelalte de pe hotnews si pe alte siteuri totul era ok.

+Quote Post
Vizitator_ZODIAK.
mesaj Feb 18 2013, 06:14 AM
Mesaj #5

Guests

Iar nu merge celalalt topic "Colonizarea Galaxiei", se tot incarca ultima pagina pana se inchide!!! ... aceeasi problema ca atunci cand am deschis acest topic nou. dry.gif

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Feb 2 2016, 09:06 AM
Mesaj #6

Guests

laugh.gif

Imbrea aka de_pe_net aka Pintea Haiducul aka haiducul global aka "n" clone...untroll putinist : fariseu las, mincinos naimit, meschin, decrepit, impertinent, tradator de neam si tara

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Feb 2 2016, 09:08 AM
Mesaj #7

Guests

"'Imbrea" aka Pintea Haiducul aka de_pe_net aka etc. CITEZ:

Citeaza (de pe net @ Feb 1 2016, 09:52 AM) *
Contractul meu nescris cu statul rus.
Am profitat de o oportunitate, căci nişte agenţi pro-ruşi mi-au cerut explicit ajutorul în iulie 2014, pe blogul DeVeghePatriei.

Citeaza (de pe net @ Feb 1 2016, 11:13 AM) *
Blogul DeVeghePatriei nu-mi aparţine, am comunicat cu agentul respectiv în secţiunea de comentarii a unui articol.

Citeaza (de pe net @ Feb 1 2016, 09:52 AM) *
Vreau ca, armata rusă să îşi ducă la capăt misiunea pentru care am angajat-o. Recte, obliterarea Israelului şi a Bucureştiului.

Citeaza (de pe net @ Feb 1 2016, 11:08 AM) *
Sper că acum m-am făcut înţeles.

Citeaza (jid.an infect @ Feb 1 2016, 05:25 PM) *

+Quote Post
Vizitator_de pe net.
mesaj Feb 2 2016, 09:10 AM
Mesaj #8

Guests

„Se poate ca monopolul ducerii unui război să nu mai fie în mâna oamenilor“, a avertizat Angela Kane, Senior Fellow, Vienna Center for Disarmement and Non Proliferation, la Forumul de la Davos 2016.

http://adevarul.ro/international/in-lume/r...d034/index.html

+Quote Post
Vizitator_Cupidokay-A.I..
mesaj Feb 2 2016, 09:16 AM
Mesaj #9

Guests

laugh.gif

Pintea HaiducuI
sa triti, dom' director!
17 Jul 2010 - 13:39

Haiduc Global
V-am dat si eu cinci stele aurii la rating, cineva v-a votat cu o stea intentionat ca sa va scada ratingul la 3 stele. Toata stima, sunteti impartial.
6 Jan 2010 - 19:40

Haiduc Global
V-am dat si eu cinci stele aurii la rating, cineva v-a votat cu o stea intentionat ca sa va scada ratingul la 3 stele. Toata stima, sunteti impartial.
6 Jan 2010 - 19:40

Pintea Haiducul
Salut, Fratie! Mersi pentru sustinere, ti-am dat 5 stele aurii la rating! smile.gif

Haiduc Global
Anytime, anywhere, bro'! wink.gif

biggrin.gif

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Feb 2 2016, 09:58 AM
Mesaj #10

Guests

http://webtv.un.org/watch/staffan-de-mistu...6/4720343930001
Staffan de Mistura, Special Envoy for Syria - Press Conference (Geneva, 25 January 2016) wink.gif

+Quote Post
Vizitator_Cupidokay - A.I..
mesaj Feb 4 2016, 10:40 AM
Mesaj #11

Guests

Dacian Ciolos: Am primit cu incredere anuntul SUA legat de cresterea de patru ori a bugetului Initiativei pentru Reasigurarea Europeana

Premierul Dacian Ciolos considera ca dezicia SUA de a majora de patru ori mai mare bugetul pentru fortele armate amplasate in estul Europei vine in intampinarea obiectivelor Romaniei in privinta securitatii regionale. "Am primit cu incredere anuntul SUA legat de cresterea de patru ori a bugetului destinat Initiativei pentru Reasigurarea Europeana (European Reassurance Initiative/ERI) pentru anul 2016. Aceasta decizie subliniaza angajamentul puternic al SUA pentru securitatea europeana si vine in intampinarea obiectivelor comune pe care le avem in ceea ce priveste securitatea regionala si a tarii noastre"

http://www.hotnews.ro/
wink.gif TARZIU, DAR NICIODATA NU-I PREA TARZIU... tongue.gif

+Quote Post
Vizitator_Republica*Hipnotizata*Romania.
mesaj Mar 27 2016, 10:50 AM
Mesaj #12

Guests

Citeaza (Cupidokay - A.I. @ Feb 4 2016, 10:40 AM) *
Dacian Ciolos: Am primit cu incredere anuntul SUA legat de cresterea de patru ori a bugetului Initiativei pentru Reasigurarea Europeana

Premierul Dacian Ciolos considera ca dezicia SUA de a majora de patru ori mai mare bugetul pentru fortele armate amplasate in estul Europei vine in intampinarea obiectivelor Romaniei in privinta securitatii regionale. "Am primit cu incredere anuntul SUA legat de cresterea de patru ori a bugetului destinat Initiativei pentru Reasigurarea Europeana (European Reassurance Initiative/ERI) pentru anul 2016. Aceasta decizie subliniaza angajamentul puternic al SUA pentru securitatea europeana si vine in intampinarea obiectivelor comune pe care le avem in ceea ce priveste securitatea regionala si a tarii noastre"

http://www.hotnews.ro/
wink.gif TARZIU, DAR NICIODATA NU-I PREA TARZIU... tongue.gif
laugh.gif..Aiurea...buey Andersen de Pind...ai un umor-erotic pur romanesc, plin de carne, de care nu ne mai saturam...

Mai intreaba cate unii ce a facut SRI in ultimii 26 de ani cat s-a furat, instrainat si distrus cam tot...

Care SRI ???

"Veniti sa luati lumina " :

https://deveghepatriei.wordpress.com/2016/0...otriva-europei/

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Mar 28 2016, 04:19 AM
Mesaj #13

Guests

+Quote Post
Vizitator_ora din ue.
mesaj Mar 28 2016, 07:36 PM
Mesaj #14

Guests

Citeaza (Musafir @ Mar 28 2016, 04:19 AM) *
<< cu limbutza inainte >>

deci sa-nteleg c-ai trecut la ora de vara biggrin.gif

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Mar 29 2016, 10:42 AM
Mesaj #15

Guests

+Quote Post
Vizitator_Republica*Hipnotizata*Romania.
mesaj Apr 3 2016, 10:30 AM
Mesaj #16

Guests

Citeaza (Republica*Hipnotizata*Romania @ Mar 27 2016, 10:50 AM) *
laugh.gif..Aiurea...buey Andersen de Pind...ai un umor-erotic pur romanesc, plin de carne, de care nu ne mai saturam...

Mai intreaba cate unii ce a facut SRI in ultimii 26 de ani cat s-a furat, instrainat si distrus cam tot...

Care SRI ???

"Veniti sa luati lumina " :

https://deveghepatriei.wordpress.com/2016/0...otriva-europei/

destin, umanitate, Romania...
multumim justitiei si sri, inca odata, pentru protejarea saracilor inculpati din cazul microsoft !
nu mai spunem de protectia pentru cocoshii care au smenuit 10 milioane euro din bani europeni destinati drumurilor bucurestiului...cu b mic... etceteraaaaaaaaaaaaaaa

dar iata ce e in topic >>> portile inchise ale destinului umanitatii :
http://www.accestotal.ro/revoltator-condam...oft-e-de-3-ani/

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Apr 3 2016, 05:56 PM
Mesaj #17

Guests

Citeaza (Republica*Hipnotizata*Romania @ Apr 3 2016, 10:30 AM) *
destin, umanitate, Romania...
multumim justitiei si sri, inca odata, pentru protejarea saracilor inculpati din cazul microsoft !
nu mai spunem de protectia pentru cocoshii care au smenuit 10 milioane euro din bani europeni destinati drumurilor bucurestiului...cu b mic... etceteraaaaaaaaaaaaaaa

dar iata ce e in topic >>> portile inchise ale destinului umanitatii :
http://www.accestotal.ro/revoltator-condam...oft-e-de-3-ani/

+Quote Post
Vizitator_:).
mesaj Apr 5 2016, 11:57 AM
Mesaj #18

Guests

Da, dar daca nu era Petre Roman sa deschida toate inimile de la APACA, poate nu castiga zambarica asa usor ...

https://media.giphy.com/media/Ecrv78nSkjRXW/giphy.gif

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Apr 6 2016, 05:05 PM
Mesaj #19

Guests

wink.gif

+Quote Post
Vizitator_fake world.
mesaj Sep 15 2016, 04:40 PM
Mesaj #20

Guests

Citeaza (de pe net @ Feb 2 2016, 09:10 AM) *
„Se poate ca monopolul ducerii unui război să nu mai fie în mâna oamenilor“, a avertizat Angela Kane, Senior Fellow, Vienna Center for Disarmement and Non Proliferation, la Forumul de la Davos 2016.

http://adevarul.ro/international/in-lume/r...d034/index.html

Unde te-ai ascuns bade ?
Gata bunkerul ? biggrin.gif

https://youtu.be/EpF0U7lUVdk

+Quote Post
Vizitator_bgk.
mesaj Sep 30 2016, 12:45 PM
Mesaj #21

Guests

Citeaza (fake world @ Sep 15 2016, 04:40 PM) *
Unde te-ai ascuns bade ?
Gata bunkerul ? biggrin.gif

Komunicat

Stimati forumisti, va dau o veste buna si una proasta:
1. Vestea buna e ca Pintea Haiducul de pe net traieste smile.gif !
2. Vestea mai putin buna este ca a fost observat de un satelit militar chinez, pe parte intunecata a Lunii, culegand musetel intr-o uriasa piramida de sticla. Rusii l-au surghiunit acolo printr-o gaura stelara, in urma esecului repetat si deranjant prin care sus-numitul a periclitat strategiile de expansiune a statului Rus in Europa. Vladimir Putin insusi este cel care l-a absolvit de pedepsa capitala, asigurandu-i un popas prelungit pe Luna, pana-i intra mintile la locul lor, adica in cap.

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Oct 5 2016, 09:06 PM
Mesaj #22

Guests

18.04.2016: "Communicating with real results/Aum Bliss India" (apud Cupidokay)

wink.gif

+Quote Post
Vizitator_s.
mesaj Oct 6 2016, 04:51 PM
Mesaj #23

Guests

Citeaza (Musafir @ Oct 5 2016, 09:06 PM) *
18.04.2016: "Communicating with real results/Aum Bliss India" (apud Cupidokay)

wink.gif

Go go go ! dry.gif

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Oct 6 2016, 09:08 PM
Mesaj #24

Guests

laugh.gif

+Quote Post
Vizitator_golden dragon.
mesaj Oct 31 2016, 07:21 AM
Mesaj #25

Guests

Urmeaza un mega seism financiar ?
Ce rol va juca China ?

http://3ng.io/sl/KMfwxA?utm_content=buffer...t-to-shift.html

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Nov 4 2016, 07:08 AM
Mesaj #26

Guests

Citeaza (golden dragon @ Oct 31 2016, 07:21 AM) *
Urmeaza un mega seism financiar ?
Ce rol va juca China ?

http://3ng.io/sl/KMfwxA?utm_content=buffer...t-to-shift.html

laugh.gif
pfffff!

tongue.gif

+Quote Post
Vizitator_Dragnar Era.
mesaj Jan 19 2017, 09:42 PM
Mesaj #27

Guests

E de bine, oficial suntem in Iepoca de Aur :

laugh.gif http://adevarul2012.blogspot.ro/2012/07/ap...cand-un-om.html

+Quote Post
Vizitator_Alertă.
mesaj Jun 25 2017, 11:25 AM
Mesaj #28

Guests

Pintea Haiducul a fost văzut de mai multe persoane in civil pescuind guvizi în Portul Tomis. În aceeași zi, radarele militare din port
au inegistrat o intensificare a aparițiilor OZN. Ni se pregătește ceva ?

+Quote Post

Fast ReplyReply to this topicStart new topic
1 Utilizatori care citesc acest topic (1 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 21st October 2017 - 05:36 PM