IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

16 Pagini V  « < 12 13 14 15 16 >  
Reply to this topicStart new topic
> URASC RCS & RDS !, Limitele suportabilului au fost demult depasite... Traiesc un cosmar&#
Vizitator_aana.
mesaj Sep 18 2012, 07:20 PM
Mesaj #391

Guests

Citeaza (Tibishor MEREU Surprinzator @ Nov 15 2010, 10:44 AM) *
De ce? E simplu.
Varianta scurta: - Pentru ca se foloseste de banii mei, fara sa-si respecte obligatiile contractuale (e.g. avariile vor fi rezolvate in cel mult 48 h de la momentul solicitarii).
Varianta lunga - care frizeaza patologicul - o gasiti mai jos. Sper sa aveti nervi sa o cititi. Eu nu mai vreau sa trec prin ce trec, fara ca toata lumea sa stie cum isi trateaza aceasta companie clientii. Nu mai dau niciun telefon... nu mai merg in nicio audienta.

M-am intors din vacanta pe 1 noiembrie, si am constatat ca nu-mi merge netul. Nu mi s-a parut o tragedie, si - pentru ca nu sunt un reclamagiu de profesie - am dat un on/off la router... am restartat laptopul... si cand am observat ca nu la mine e defectiunea, am asteptat cuminte sa se remedieze avaria la retea.
Pe 3 noiembrie insa am hotarat sa fac o sesizare, comunicandu-le celor de la Relatii Clienti ca desi sunt cu plata la zi, nu beneficiez de serviciul de internet.
S-au incercat diverse metode de remediere a situatiei, de la distanta, insa toate au esuat.

Drept urmare, am stabilit de comun acord cu operatorul care a preluat solicitarea ca a doua zi, 4 noiembrie, in intervalul orar 17:00 - 19:00 o echipa a departamentului tehnic se va deplasa la locatie pentru a remedia situatia. Mentionez ca am fost acasa incepand cu orele 16:45.
Deoarece nu a venit nimeni pana la 18:30, am sunat la serviciul Relatii Clienti, pentru a ma asigura ca o echipa va ajunge in cele din urma.
Am fost asigurat ca solicitarea mea va fi "urgentata", ca o echipa tehnica este pe drum, si de asemenea, ca voi fi contactat telefonic pentru a mi se comunica ora exacta la care vor ajunge la locatie. Acest lucru nu s-a intamplat.

Asadar, am sunat din nou la 18:57, 19:51, 21:09 si am primit acelasi raspuns: "Solicitarea dumneavoastra va fi urgentata, iar echipa va va contacta telefonic in cel mai scurt timp". DIN NOU, ACEST LUCRU NU S-A INTAMPLAT.
A doua zi am facut si o sesizare in scris, la clienti@rcs-rds.ro si am solicitat un raspuns scris. Evident, nu l-am primit niciodata.

Am sunat din nou pe 5 noiembrie - la 07:36 si la 09:57 - ACELASI RASPUNS!!!
Aceasta ultima sesizare a fost urmata de o audienta in data de 5 noiembrie, unde o domnisoara extrem de amabila m-a asigurat ca... SURPRIZA!!! "Solicitarea dumneavoastra va fi urgentata, iar echipa va va contacta telefonic in cel mai scurt timp". I-am comunicat ca am auzit acest text de nenumarate ori pana in acel moment, fara sa aiba o aplicabilitate in realitate, si ca as aprecia daca ar lua legatura cu echipa tehnica din teren. Evident... inutil.

Am mentionat ca doresc ca apelurile catre Relatii Clienti (in afara de apelul initial) sa-mi fie platite de catre compania RCS & RDS, deoarece TOATE au fost efectuate urmare neprezentarii la locatie in intervalul stabilit de comun acord, precum si necontactarii telefonice de catre echipa tehnica de pe teren, conform spuselor operatorilor de la call center. (Pana in acest moment am cumulat mai mult de 120 min pe telefonul mobil)*.
*Voi pune la dispozitia oricui o copie a facturii cu desfasurator cu tot, imediat ce voi intra in posesia acesteia.

De asemenea, am mentionat ca, desi contractul a fost semnat in februarie, nici pana in acel moment nu am primit stickul pentru internet mobil si/sau telefonul fix/mobil. Motivul? Nu sunt pe stoc. REPET!!! Desi am semnat contractul in februarie, iar aceste "bonusuri" erau parte din oferta.
Ca o favoare personala, am fost trimis undeva langa Izvor, unde - dupa ce am stat 2.5 ore la ghiseu - am primit un stick. Acolo mi s-a comunicat ca telefon fix/mobil e posibil sa nu mai primesc, pentru ca nu se mai aduc.

Ajuns acasa am constatat ca stick-ul NU FUNCTIONEAZA. Asadar, am mai dat un telefon la Relatii Clienti, unde mi s-a spus ca stick-ul nu fusese configurat corect, si operatorul m-a ghidat prin telefon, reusind sa remediem situatia.
Nici in data de 5 nov. nu m-a contactat nimeni de la echipa tehnica. Nici pe 6 nov, nici pe 7 nov...
NICIODATA!!!

Am sunat in ambele zile, incercand sa aflu ce se intampla totusi, cu solicitarea mea. De fiecare data, acelasi raspuns politicos, citit de pe un cartonas sau invatat pe de rost : "Solicitarea dumneavoastra va fi urgentata, iar echipa va va contacta telefonic in cel mai scurt timp". Rezultatul poate fi presupus deja. NI-MIC!!!

Luni, am sunat din nou, si am stabilit ca in data de 9 noiembrie, in intervalul 19:00 - 22:00, echipa tehnica se va prezenta la locatie pentru a remedia situatia.
SI CUM ERA DE ASTEPTAT, NU A VENIT NIMENI!!! NU M-A SUNAT NIMENI SA-MI SPUNA CA NU AJUNGE NIMENI. Evident, situatia nu s-a remediat de la sine.

Am revenit cu un telefon... Mi s-a spus acelasi lucru... Solicitare urgentata... Echipa tehnica lucreaza pentru rezolvarea in cel mai scurt timp...
Am intrebat "CUM E POSIBIL SA SE LUCREZE LA REMEDIEREA SITUATIEI, ATATA VREME CAND ACUM MAI BINE DE O SAPTAMANA S-A STABILIT CA PENTRU REMEDIEREA PROBLEMEI O ECHIPA TREBUIE SA FIE LA MINE IN SUFRAGERIE... IAR ACUM SUNT SINGUR ACASA????" Nu am primit niciun raspuns la aceasta intrebare, insa domnisoara amabila m-a intrebat (tot de pe cartonas, banuiesc) : "Va mai pot fi de folos cu o alta informatie?" si a inchis telefonul, nu inainte sa-mi multumeasca pentru ca am apelat la serviciile RCS & RDS, si sa-mi ureze o seara buna.

Am incercat sa-mi pastrez calmul, si am stabilit un alt interval orar, pentru data de 10 nov. Intre 18:00 - 20:00. DIN NOU, NU A VENIT NIMENI. SI NU M-A SUNAT NIMENI.

Si din nou am sunat... Si din nou mi s-a promis acelasi lucru... Mi s-a mentionat din nou cuvantul "urgentare"... Mi s-a promis din nou ca voi fi sunat... ca in fiecare zi... Insa realitatea este ca nu se intampla nimic. SI E ANORMAL SA FIU TRATAT ASA!!

Azi, am fost din nou in audienta... la 15:00... insa consider ca limitele bunului simt au fost depasite de mult...
Domnisoara politicoasa a fost pe tura cealalta, asa ca am fost in audienta la un tanar arogant / plictisit, pe care, in momentul in care a inceput sa-mi spuna... "Solicitarea dumn..." mi-am permis sa-l intrerup... si sa-i spun ca daca vrea sa-mi zica: "Solicitarea dumneavoastra va fi urgentata, iar echipa va va contacta telefonic in cel mai scurt timp", as prefera sa se opreasca. Este un text pe care nu-l mai cred si ca il rog ca - daca nu poate fi mai creativ - macar sa nu-l mai foloseasca. Mi-a raspuns nonsalant ca el altceva nu are ce sa-mi spuna si - ca noutate - ca NICI MACAR NU AR TREBUI SA STAU ACASA SA ASTEPT ECHIPA... pentru ca e o problema cu fibra optica.

L-am intrebat de ce nu mi-a comunicat nimeni acest lucru. Iar el mi-a raspuns, iritat... ca treaba lui e sa rezolve problema la internet, nu sa comunice cu clientii.
Ca orice om normal (sper) i-am spus ca ma aflu PENTRU A DOUA OARA IN AUDIENTA din doua motive:
1 - Pentru ca nu functioneaza netul (problema care deja mi se pare ca a trecut in plan secundar).
2 - Pentru ca nimeni nu a comunicat cu mine in ultimele doua saptamani, in niciun fel... Iar eu am stat in casa in repetate randuri asteptand o echipa care nici macar nu intentiona sa vina, sau asteptand un telefon de la echipa tehnica... fara rost... IN CONDITIILE IN CARE TOATE ACESTE LUCRURI ERAU STABILITE DE COMUN ACORD CU OPERATORUL DE LA RELATII CLIENTI. Drept urmare, am pierdut atat timp cat si bani, pe care doresc sa-i recuperez...

Cea mai tare replica din ultimele doua saptamani a venit tot de la tanarul cu care am avut audienta vineri (12 nov): "EU SUNT AICI CA SA-TI REPAR INTERNETUL. DACA AI PROBLEME CU MODUL IN CARE COMUNICAM, DU-TE LA PSIHOLOG!"
In acel moment m-am ridicat, va las pe voi sa intuiti starea in care eram si i-am comunicat (inutil, de altfel) tanarului din fata mea ca nu amenint pe nimeni, insa ca ma voi folosi de de toate resursele pentru a face public modul in care aceasta companie isi trateaza clientii. Si nu este o amenintare. ESTE O PROMISIUNE!!

Nu vreau sa credeti ca sunt sarcastic by default, insa consider UN ABUZ modul in care sunt tratat de catre compania RCS & RDS. Si cred ca e firesc sa simt asta , de vreme ce mi-au cauzat atata distress si isi bat in continuare joc de banii, timpul si nervii mei.

A! Era sa uit... In cazul in care va intrebati... Echipa a ajuns in cele din urma... dupa mai bine de doua saptamani...
Am avut net pentru o ora... iar acum am luat-o de la capat.

Asta e povestea mea. Stiu ca daca ati reusit sa cititi pana acum ati avut impresia ca m-am repetat, din greseala, de multe ori...
Si aveti dreptate. Am repetat over and over again aceeasi poveste .
Dar aceasta poveste am trait-o si eu.
Tot mereu si mereu.
ZILNIC.
La fel!
Copy/Paste.
Ziua Cartitei reloaded.

Astazi am vorbit deja cu un avocat, si am programat o intalnire la ANPC.
Fingers crossed.

In acest moment exista pe facebook:
Un grup - RCS & RDS SUCKS!!! / 694 de membri
Un profil - RCS RDS (Sax)* / 154 de prieteni
* Nu m-au lasat sa trec Sucks la nume... dar oricum "SUCKS!!!" apare in fotografia de profil

Ambele create acum 2-3 zile.
Feel free to join!

Go to the top of the page

+Quote Post
Vizitator_aana.
mesaj Sep 18 2012, 07:27 PM
Mesaj #392

Guests

Si eu am o problema asemanatoare cu serviciile celei mai proaste companii RDS /RCS,dar nu mai stau la povesti cu ei ii reclam si ii dau in judecata .De pe banii nostrii traiesc ,pe banii mei vreau servicii scrise in contract si tratament corect .Daca nu despagubiti ,povestile vandute prost de aceata companie. Problema este pentru persoanele in varsta care nu inteleg din costurile facturii ca mentenanta si serviciile asociate sunt abuzuri si ilegalitati.

+Quote Post
Vizitator_Vizitator_bogdan..
mesaj Sep 24 2012, 10:15 AM
Mesaj #393

Guests

am o problema care, logic , pentu cei de la rds nu este problema! m-am abonat la net la ei( prostie mare) si dupa ce mi-au tras firu am vrut sa/mi instalez un router ( serioux) care nu a mers. direct in laptop netul merge. am luat un alt router( cisco) care am vrut sa/l instalez dar nu am reusit. am incercat varianta c u acest router pe un alt cabru rds si a mers instalarea perfect. i/am sunat si le/am spus ca este sigur o problema de la ei dar nu mi s/a trimis o echipa tehnica sa constate ce anume nu functioneaza spunand ca din punctul lor de vedere totul este Ok. care stie ce problema este de nu pot utiliza routerul?

+Quote Post
Vizitator_Diana.
mesaj Sep 27 2012, 12:37 PM
Mesaj #394

Guests

Citeaza (ioana @ Nov 24 2010, 10:02 AM) *
sunt un om pacifist de fel, insa atata furie am adunat impotriva acestei companii de nu-mi vine nici mie a crede!
sunt niste nemernici, iar angajatii lor asemenea!
probabil ca un anunt de angajare la ei suna cam asa: "daca esti un nesimtit innascut, te doare in cot de ceilalti, si poti trata cu totala indiferenta orice reclamatie primita de la clientii nostri, alatura-te echipei noastre!"
am fost pe 16 noiembrie sa reziliez contractul de internet la ei si mi-au spus sa revin in decembrie pentru a mi se rezilia contractul cu data de 1 ianuarie. asta in conditiile in care trebuie sa stai sa astepti la cozi kilometrice pentru orice problema/solicitare pe care o ai. toate lucrurile se rezolva la acelasi ghiseu.
deci in concluzie va trebui sa platesc o luna si jumatate degeaba un serviciu pe care nu-l mai folosesc, si in plus sa mai pierd inca nu stiu cate ore din nou in decembrie daca vreau ca aceasta minune de reziliere chiar sa se intample!
in ce tara traim?????????!!!!!!!!!!

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Sep 27 2012, 12:56 PM
Mesaj #395

Guests

Sunt si eu abonata RCS&RDS insa nu inteleg nemultumirea dvs cu privire la conditiile de reziliere.In momentul semnarii contractului cu aceasta companie,vi s-au atasat clauze contractuale,unde sunt stipulate toate conditiile,inclusiv perioada in care se pot solicita rezilierile de contract.
Cozile interminabile ar trebui sa ne dea tuturor de gandit....oare de ce sunt atat de multi abonati?Pt ca aceasta firma este atat de neserioasa?Eu sunt multumita de serviciile oferite chiar daca,uneori,se mai intampla sa existe deprecieri.Mi se pare absolut normal...la orice provider de internet sau televiziune sunt situatii de nefunctionalitate.Parerea mea este ca,noi,oamenii ne cautam motiv de cearta si de nemultumire din orice!!!
Haideti sa fim mai realisti!

+Quote Post
Vizitator_Diana.
mesaj Sep 27 2012, 01:21 PM
Mesaj #396

Guests

Buna.
Am si eu o curiozitate:in ce filiala s-au intamplat toate acestea?

+Quote Post
Vizitator_musafir.
mesaj Nov 3 2012, 08:49 PM
Mesaj #397

Guests

Citeaza (Mihaela Lazar @ Nov 16 2010, 10:59 AM) *
eu inca (!) n-am probleme cu netu...insa aproape in fiecare zi constat ca mi-a mai disparut un program din grila TV...

eu inca (!) n-am probleme cu netu...insa aproape in fiecare zi constat ca mi-a mai disparut un program din grila TV.

Cei de facut in asemenea situatie?

Ce-i de facut in asemenea situatie?

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Nov 11 2012, 02:01 PM
Mesaj #398

Guests

Citeaza (musafir @ Nov 3 2012, 08:49 PM) *
eu inca (!) n-am probleme cu netu...insa aproape in fiecare zi constat ca mi-a mai disparut un program din grila TV.

Cei de facut in asemenea situatie?

Ce-i de facut in asemenea situatie?

renunta la TV ?
poate asta te va ajuta sa intelegi mai mult:

'' DESPRE ,,ECHIDISTANTA,, MASS-MEDIEI !
E GREU SA GASESTI O STIRE ADEVARATA, CACI DE INFORMATII NICI VORBA !

Caror servicii secrete apartin televiziunile din Romania, de la TVR si Pro TV la B1 TV, Antene si Realitatea TV: MOSSAD, SIE, ex-KGB, SRI

Intr-un interviu realizat in cursul zilei de ieri, realizatorul TV Radu Moraru afirma despre el si echipa emisiunii Nasul, tocmai executati de la postul 10 TV, dupa ce au fost dislocati de la B1 TV, ca:
“- Am fost pulverizati de o gasca transpartinica din politica si serviciile secrete”. Este vorba de o “trupa”, “de multe ori de nevazut”, “in care sunt implicati si oameni care au legatura cu serviciile secrete si cu politicieni din toate partidele”, dezvaluie Radu Moraru. Problema este, mai spune Moraru , ca “noi avem servicii secrete si avem oameni care actioneaza in numele serviciilor secrete, dar care n-au nici o legatura nici cu serviciile secrete nici cu Romania”.

Chestiunea cu serviciile secrete si presa e de cand s-a inventat cea de a doua. Penetrarea, controlul, apararea sau, dupa caz, manipularea –in functie de originea serviciului care actioneaza– sunt printre prioritatile oricarui serviciu secret in relatia cu mass media. Dar, pentru a usura aceasta activitate si pentru a reusi sa arunce o tara in directia dorita la momentul potrivit, anumite servicii secrete, predominant straine, s-au gandit sa infiinteze chiar ele, prin intermediari, adevarate edificii ale manipularii opiniei publice, atrofierii simturilor si lobotomizarii natiunii.

"Cui apartin, de fapt, televiziunile din Romania?" este o intrebare pe care ar trebui sa si-o puna fiecare telespectator inainte de a apasa pe butonul telecomenzii care il teleghideaza pe el si mintea sa. Pentru a da cat de cat raspunsul la aceasta intrebare o sa ne folosim doar de logica, luand la ochi principalale televiziuni, in special de stiri, din Romania.
Asadar:

Despre postul care tocmai l-a mazilit pe Radu Moraru nu e foarte greu sa-ti dai cu presupusul. Patronul 10 TV se numeste Zoltan Teszari iar grupul RCS-RDS –care intentioneaza sa lanseze o noua televiziune de stiri– are sediul central la Budapesta.

Despre Realitatea TV, televiziune care tocmai a ramas fara 600 de angajati, la fel, raspunsul e destul de cunoscut. Personajul Sorin Ovidiu Vintu apare in rapoarte ale ofiterilor de informatii romani ca o interfata a intereselor rusesti in Romania si Republica Moldova. Deci, sa spunem, generic, Realitatea a apartinut ex-KGB-ului, fie ca e vorba de FSB, SVR sau GRU.
Pentru a sparge aceasta unitate masiva antiromaneasca a intrat in scena, dupa cum stiti, Sebastian Ghita cu Asesoft. Acum, tinand cont ca Asesoft este o companie strict romaneasca nu putem, tot asa, decat sa presupunem ca are o oarecare tangenta cu SRI.
Penalul Vintu, ca sa abureasca serviciile romanesti, l-a bagat in scena insa pe Elan Schwartzenberg. In aceasta formula, cuplul Vîntu-Schwartzenberg vrea sa-si pacaleasca partenerii si creditorii prin metoda FNI, afirma managerul Asesoft, Sebastian Ghita. Elan (Emilian cum figureaza in actele oficiale, sau Mimi cum era alintat de prieteni) este originar din Harlau iar familia sa a emigrat in Israel in anul 1980. Parintii sai ar rezilia in prezent in statiunea balneara Netanya. Bazandu-ne tot pe logica, nu putem crede ca Schwartzenberg ar fi afiliat in vreun fel serviciilor secrete arabe… Sa spunem, deci: MOSSAD.

Asa ajungem la principala televiziune de stiri a Romaniei, practic formatoarea celorlalte: Pro Tv, cu satelitii aferenti – posturile de televiziune Acasa, Pro TV International, Pro Cinema, Sport.ro si MTV Romania. Infiintata de Adrian Sarbu, fostul sef de cabinet al lui Petre Roman, televiziunea apartine in prezent grupului Central European Media Enterprises (CME). CME, prin canalele sale aflate in Romania, Cehia, Slovacia, Slovenia, Croatia, Bulgaria si Ucraina, acopera o piata de 97 de milioane de telespectatori si se afla in proprietatea miliardarului Ronald S. Lauder. Lauder este si presedintele Congresului Mondial Evreiesc.

Ce a mai ramas?
Ah, Antenele si B1 TV. Aici avem de a face cu ceea ce Radu Moraru numea “trupa invizibila”, personaje corupte din politica si economie cu relatii in serviciile secrete romanesti dar fara a reprezenta de fapt nici serviciile nici Romania. Le iau la pachet pentru ca sunt la pachet. Despre Antenele turnarromului Voiculescu nu este cazul, cred, sa intru in vreun amanunt. Dar cazul noului B1 Tv, preluat de la familia Paunescu , altfel iubitoare a “stransei prietenii” romano-ruse (sau ruso-romane?), si aflat in prezent sub manageriatul fostului administrator al televiziunilor lui Voiculescu si sefulet la Grivco, Sorin Oancea, este mai interesant. Curatat de niste licheni aparuti prin coabitarea cu EvZ, ca Ioana Lupea si Mircea Marian, postul s-a pricopsit rapid cu personaje oarecum asemanatoare. Un Robert Turcescu, facut scapat de la Realitatea cu doar o zi inainte de arestarea lui Sorin Ovidiu Vintu – binefacatorul sau cu ceva milioane de euro – sau un Andrei Badin – alintat de presedintele Romaniei cu “Bai, caraghiosule!” -, o fosta portavoce anti-Basescu cu spume, pe cand era la Antena lui Voiculescu. Azi, cuminte, in bancuta lui. Despre acesta din urma, Ioan T. Morar afirma ca are legaturi cu SIE, care l-ar fi insarcinat cu misiuni pe langa Casa Regala si legionarii din exil, in timp ce altii amintesc relatia lui de subordonare cu Uly Valureanu alias Ulrich Friedberg Valureanu, redactor sef la ISRO-PRESS, “revista dedicata exclusiv universului evreilor nascuti in Romania si relatiilor de prietenie dintre Israel si Romania”. Luand acest caz aparent paradoxal – un element vehement anti-Basescu la un post presupus pro-Basescu -, drept referential in ce priveste B1 TV, intrebarea este: SIE sau MOSSAD? Daca mai observam si ca pe la EvZ – ziarul condus, se spune, de Dan Andronic si prietenii – unii cam intra in priza la stirile despre “poporul ales”, raspunsul e, asadar, undeva pe la mijloc.

Era sa uit tocmai de TVR!
Postul national de televiziune nu mai apartine Romaniei de cand la conducerea lui s-a instalat o “gasca” nu transpartinica ci de-a dreptul neo-kominternista. Conducerea TVR este acaparata in totalitate de oamenii GDS-ului, organizatie infiintata in paralel cu FSN de Silviu Brucan, cu sprijinul financiar al condamnatului penal George Soros. Alexandru “Andi” Lazescu, fost vicepresedinte UASCR-Iasi, apoi sef al GDS-Iasi si asociat al unui alt renumit infractor penal, Sorin Ovidiu Vintu, a fost obligat in trecut sa demisioneze de la TVR, chiar in timpul scandalului FNI. Ulterior, a revenit in Consiliul de Administratie TVR pe baza sprijinului fostului presedinte Emil Constantinescu ot Tighina, la recomandarea consilierilor prezidentiali Zoe Petre si Dorin Marian, afiliati centralei GDS si, respectiv, serviciului de informatii al lui Dinu Patriciu, deservitor la randul lui al intereselor rusesti. Despre Rodica Culcer, sefa pensionara a stirilor TVR, nu cred ca mai este cazul sa amintesc ca, dupa o perioada de acomodare cu limbile straine la “Era Socialista ” si pe langa CC al PCR, a lucrat ca secretara la Ambasada SUA pe vremea Raposatului, cand orice cetatean roman care statea mai mult de o ora in incinta statului american era automat cadru al fostei Securitati. Ulterior, “tovarasa colonel” a urmat mai multe stagii de pregatire pe meleaguri straine, in institutii unde se calca pe bombeu atat agentii ex-KGB cat si cei ai MOSSAD. Viitorul acestei “trupe invizibile” a fost de altfel descris de insusi “Andi” Lazescu, in arzatoarea “Flacara Iasului”: “Suntem comunisti, sau viitori comunisti, si in orice moment trebuie sa ne comportam ca atare, sa privim spre viitor, care este al nostru”.

Sfatul meu: alegeti-va surse de informare din mediul online, dar si aici cu foarte mare atentie, militati pentru anularea abuzivei taxe Radio/TV si scoateti televizoarele din priza. Nu pierdeti nimic. In schimb, va recastigati pe dvs si, mai ales, va salvati copiii de la o moarte inceata a mintii umane si sufletului dumnezeiesc.

''

+Quote Post
hotnewsadmin
mesaj Nov 11 2012, 02:14 PM
Mesaj #399

Administrator

Grup: Root Admin
Postari: 1 241
Inscris: 29-March 08
Utilizatorul numarul: 1

Citeaza (Musafir @ Nov 11 2012, 03:01 PM) *
renunta la TV ?
poate asta te va ajuta sa intelegi mai mult:

'' DESPRE ,,ECHIDISTANTA,, MASS-MEDIEI !
E GREU SA GASESTI O STIRE ADEVARATA, CACI DE INFORMATII NICI VORBA !

Caror servicii secrete apartin televiziunile din Romania, de la TVR si Pro TV la B1 TV, Antene si Realitatea TV: MOSSAD, SIE, ex-KGB, SRI

Intr-un interviu realizat in cursul zilei de ieri, realizatorul TV Radu Moraru afirma despre el si echipa emisiunii Nasul, tocmai executati de la postul 10 TV, dupa ce au fost dislocati de la B1 TV, ca:
“- Am fost pulverizati de o gasca transpartinica din politica si serviciile secrete”. Este vorba de o “trupa”, “de multe ori de nevazut”, “in care sunt implicati si oameni care au legatura cu serviciile secrete si cu politicieni din toate partidele”, dezvaluie Radu Moraru. Problema este, mai spune Moraru , ca “noi avem servicii secrete si avem oameni care actioneaza in numele serviciilor secrete, dar care n-au nici o legatura nici cu serviciile secrete nici cu Romania”.

Chestiunea cu serviciile secrete si presa e de cand s-a inventat cea de a doua. Penetrarea, controlul, apararea sau, dupa caz, manipularea –in functie de originea serviciului care actioneaza– sunt printre prioritatile oricarui serviciu secret in relatia cu mass media. Dar, pentru a usura aceasta activitate si pentru a reusi sa arunce o tara in directia dorita la momentul potrivit, anumite servicii secrete, predominant straine, s-au gandit sa infiinteze chiar ele, prin intermediari, adevarate edificii ale manipularii opiniei publice, atrofierii simturilor si lobotomizarii natiunii.

"Cui apartin, de fapt, televiziunile din Romania?" este o intrebare pe care ar trebui sa si-o puna fiecare telespectator inainte de a apasa pe butonul telecomenzii care il teleghideaza pe el si mintea sa. Pentru a da cat de cat raspunsul la aceasta intrebare o sa ne folosim doar de logica, luand la ochi principalale televiziuni, in special de stiri, din Romania.
Asadar:

Despre postul care tocmai l-a mazilit pe Radu Moraru nu e foarte greu sa-ti dai cu presupusul. Patronul 10 TV se numeste Zoltan Teszari iar grupul RCS-RDS –care intentioneaza sa lanseze o noua televiziune de stiri– are sediul central la Budapesta.

Despre Realitatea TV, televiziune care tocmai a ramas fara 600 de angajati, la fel, raspunsul e destul de cunoscut. Personajul Sorin Ovidiu Vintu apare in rapoarte ale ofiterilor de informatii romani ca o interfata a intereselor rusesti in Romania si Republica Moldova. Deci, sa spunem, generic, Realitatea a apartinut ex-KGB-ului, fie ca e vorba de FSB, SVR sau GRU.
Pentru a sparge aceasta unitate masiva antiromaneasca a intrat in scena, dupa cum stiti, Sebastian Ghita cu Asesoft. Acum, tinand cont ca Asesoft este o companie strict romaneasca nu putem, tot asa, decat sa presupunem ca are o oarecare tangenta cu SRI.
Penalul Vintu, ca sa abureasca serviciile romanesti, l-a bagat in scena insa pe Elan Schwartzenberg. In aceasta formula, cuplul Vîntu-Schwartzenberg vrea sa-si pacaleasca partenerii si creditorii prin metoda FNI, afirma managerul Asesoft, Sebastian Ghita. Elan (Emilian cum figureaza in actele oficiale, sau Mimi cum era alintat de prieteni) este originar din Harlau iar familia sa a emigrat in Israel in anul 1980. Parintii sai ar rezilia in prezent in statiunea balneara Netanya. Bazandu-ne tot pe logica, nu putem crede ca Schwartzenberg ar fi afiliat in vreun fel serviciilor secrete arabe… Sa spunem, deci: MOSSAD.

Asa ajungem la principala televiziune de stiri a Romaniei, practic formatoarea celorlalte: Pro Tv, cu satelitii aferenti – posturile de televiziune Acasa, Pro TV International, Pro Cinema, Sport.ro si MTV Romania. Infiintata de Adrian Sarbu, fostul sef de cabinet al lui Petre Roman, televiziunea apartine in prezent grupului Central European Media Enterprises (CME). CME, prin canalele sale aflate in Romania, Cehia, Slovacia, Slovenia, Croatia, Bulgaria si Ucraina, acopera o piata de 97 de milioane de telespectatori si se afla in proprietatea miliardarului Ronald S. Lauder. Lauder este si presedintele Congresului Mondial Evreiesc.

Ce a mai ramas?
Ah, Antenele si B1 TV. Aici avem de a face cu ceea ce Radu Moraru numea “trupa invizibila”, personaje corupte din politica si economie cu relatii in serviciile secrete romanesti dar fara a reprezenta de fapt nici serviciile nici Romania. Le iau la pachet pentru ca sunt la pachet. Despre Antenele turnarromului Voiculescu nu este cazul, cred, sa intru in vreun amanunt. Dar cazul noului B1 Tv, preluat de la familia Paunescu , altfel iubitoare a “stransei prietenii” romano-ruse (sau ruso-romane?), si aflat in prezent sub manageriatul fostului administrator al televiziunilor lui Voiculescu si sefulet la Grivco, Sorin Oancea, este mai interesant. Curatat de niste licheni aparuti prin coabitarea cu EvZ, ca Ioana Lupea si Mircea Marian, postul s-a pricopsit rapid cu personaje oarecum asemanatoare. Un Robert Turcescu, facut scapat de la Realitatea cu doar o zi inainte de arestarea lui Sorin Ovidiu Vintu – binefacatorul sau cu ceva milioane de euro – sau un Andrei Badin – alintat de presedintele Romaniei cu “Bai, caraghiosule!” -, o fosta portavoce anti-Basescu cu spume, pe cand era la Antena lui Voiculescu. Azi, cuminte, in bancuta lui. Despre acesta din urma, Ioan T. Morar afirma ca are legaturi cu SIE, care l-ar fi insarcinat cu misiuni pe langa Casa Regala si legionarii din exil, in timp ce altii amintesc relatia lui de subordonare cu Uly Valureanu alias Ulrich Friedberg Valureanu, redactor sef la ISRO-PRESS, “revista dedicata exclusiv universului evreilor nascuti in Romania si relatiilor de prietenie dintre Israel si Romania”. Luand acest caz aparent paradoxal – un element vehement anti-Basescu la un post presupus pro-Basescu -, drept referential in ce priveste B1 TV, intrebarea este: SIE sau MOSSAD? Daca mai observam si ca pe la EvZ – ziarul condus, se spune, de Dan Andronic si prietenii – unii cam intra in priza la stirile despre “poporul ales”, raspunsul e, asadar, undeva pe la mijloc.

Era sa uit tocmai de TVR!
Postul national de televiziune nu mai apartine Romaniei de cand la conducerea lui s-a instalat o “gasca” nu transpartinica ci de-a dreptul neo-kominternista. Conducerea TVR este acaparata in totalitate de oamenii GDS-ului, organizatie infiintata in paralel cu FSN de Silviu Brucan, cu sprijinul financiar al condamnatului penal George Soros. Alexandru “Andi” Lazescu, fost vicepresedinte UASCR-Iasi, apoi sef al GDS-Iasi si asociat al unui alt renumit infractor penal, Sorin Ovidiu Vintu, a fost obligat in trecut sa demisioneze de la TVR, chiar in timpul scandalului FNI. Ulterior, a revenit in Consiliul de Administratie TVR pe baza sprijinului fostului presedinte Emil Constantinescu ot Tighina, la recomandarea consilierilor prezidentiali Zoe Petre si Dorin Marian, afiliati centralei GDS si, respectiv, serviciului de informatii al lui Dinu Patriciu, deservitor la randul lui al intereselor rusesti. Despre Rodica Culcer, sefa pensionara a stirilor TVR, nu cred ca mai este cazul sa amintesc ca, dupa o perioada de acomodare cu limbile straine la “Era Socialista ” si pe langa CC al PCR, a lucrat ca secretara la Ambasada SUA pe vremea Raposatului, cand orice cetatean roman care statea mai mult de o ora in incinta statului american era automat cadru al fostei Securitati. Ulterior, “tovarasa colonel” a urmat mai multe stagii de pregatire pe meleaguri straine, in institutii unde se calca pe bombeu atat agentii ex-KGB cat si cei ai MOSSAD. Viitorul acestei “trupe invizibile” a fost de altfel descris de insusi “Andi” Lazescu, in arzatoarea “Flacara Iasului”: “Suntem comunisti, sau viitori comunisti, si in orice moment trebuie sa ne comportam ca atare, sa privim spre viitor, care este al nostru”.

Sfatul meu: alegeti-va surse de informare din mediul online, dar si aici cu foarte mare atentie, militati pentru anularea abuzivei taxe Radio/TV si scoateti televizoarele din priza. Nu pierdeti nimic. In schimb, va recastigati pe dvs si, mai ales, va salvati copiii de la o moarte inceata a mintii umane si sufletului dumnezeiesc.

''

Si acolo la ei
Ataseaza preview
Imagine atasata

+Quote Post
Vizitator_Adrian Stan.
mesaj Nov 26 2012, 10:22 PM
Mesaj #400

Guests

@rts daca tu urmaresti de 3 luni digi world in conditiile on care a dost implementat de maxim 30 zile ,e clar.Propagand mai aveti domnilor de la RCS-RDS?sau Domnule Ioan bendei,director pe Romania?Sau domnule Oraseanu,departament tehnic,care angajezi oameni pentru a face fata cerintelor mari de instalare si dupa le desfaci contarctul de munca pentru neseriozitate,lipsa profesionalism,etc?In conditiile in care toata lumea stie ca la RCS=_RDS,ma refer la posturile bine platite,se angajeaza rude si neamuri care au tras toata viata la sapa si nu au habar despre ce inseamna IT.de aici si demiterea,in mod fortat si santajarea angajatilor de a demisiona cu probe ''facute'' pentru a plati salariile rudelor,slugilor.Sa va fie rusine.Am fost angajat al DVs,faceam revizii tehnice in cartierul Militari,mai exact Blocurile din Strada Cetatuia,unde misunau SOBOLANII(ma refer la specimene de 10-20 Cm)fara masnusi,fara nimic,cand rodeau cablurile.Ce ni se spunea de la derpartamentul tehnic de catre fetele de la call-center care stiau despre munca noastra insalubra?''Da stim,dar ce sa facem,abonatul ne sesizeaza,noi va dam voua ''ticketele'',nu avem ce sa facem''.Cand se propunea de catre noi ca abonatii sa isi reolve situatia insalubra ca sa nu mai existe probleme cu FO(Fibra optica),FTP( Unshielded Twisted Pair (Cablu cu perechi rasucite neecranat)cablu internet de la switch-ul cu management catre abonat)si CATV,ni se spunea de la conducere(Dom'le Oraseanu,sa va dea DUMNEZEU NUMAI SANATATE CAT AM INHALAT-SUPORTAT NOI,cei de la Tehnic acolo)da stim,dar trebuie sa incasam abonamentele,rezolvati ,nu ne intereseaza.+ ca era faza ca trebuia sa cedezi masina de interventii pentru proiectele 3g pe care le avea RCS in tara,deci,imaginati-va sa mergi cu un rucsac plin de mufe,conectori si cablu ,de vreo 30 KG minim,pe jos,in cartierul Militari,in conditiile in care tu,ca tehnician,trebuia sa acoperi tehnic anumite zone(de ex zona mea se intindea de la strada Rosia Montana,partea de sud,pana la Politehnica,tot ce tine de la prima adresa mentionata pana la ultima destinatie ca numar de blocuri.Acum sincer,mergeam la abonati si ne dadeau afar din casa ca noi,chipurile,ajungeam dupa 2 saptamani de cand dansii au sesizat RCS -RDS cu privire la nefunctionarea uinuia sau a mai multor servicii.Asta in conditiile in care,noi,tehnicienii,in fiecare dimineata ne luam sesizarile nou-vnite de pe serverele RCS-RDS postate de catre operatorii Call-Center.Acum na,ce sa mai spui?In fine,as avea o intrega poveste de aratat,nu merita aceste lichele de oameni.Mai revin .Intre timp,daca Rcs-RDS devine majoritar(detine monopol audio-Internet-telefonie)ce va face sa credeti ca nu isi vor mari tarifele?in conditiile in care nu mai exista firma concurenta?Va las pe voi reflectati.

+Quote Post
Vizitator_Cris.
mesaj Nov 29 2012, 09:35 PM
Mesaj #401

Guests

am senzaţia că "cunoştinţa" era bătută în cap!!!
ce-a căutat la rds înainte să-i fie trecută casa pe nume???

în cazul ăsta, cred şi eu că te pune să vii cu proprietarul.
nu e vina rds/rcs c-a murit, e vina ta c-ai fost bou, şi n-ai făcut actele întâi!!!
[/quote]

Prost te-a facut mata sincer....abonamentul e pe persoana fizica,nu pe apartament/spatiu (te poti muta din acel spatiu si cu tot cu abonament)...era suficienta prezenta in sediul RDS unei rude cu certificatul de deces al fostului abonat pe numele caruia e facut contractual...dar na te inteleg...probabil e grea povara prostiei...

+Quote Post
Vizitator_mihaela.
mesaj Dec 3 2012, 01:06 PM
Mesaj #402

Guests

acum cateva zile mi-a picat netul din senin, am sunat la ei si m-au pus sa fac o mie de modificari in pc, zicand ca e de la mine, desi am 2 pc-uri si nici unul nu mergea, era prea de tot sa se strice in acelasi timp. norocul meu este ca am un prieten care lucreaza la RDS si l-am sunat pe el sa vina sa vada care e treaba. era o simpla defectiune la panoil de pe casa scarii, care a rezolvat-o in 2 min. cand am vb la tel cu cei de la relatii cu clientii mi-a zis ca o sa trimita pe cineva, nici azi nu a venit... daca ma bazam pe ei... nu aveam nici acum net!

+Quote Post
Vizitator_lori.
mesaj Dec 11 2012, 05:35 PM
Mesaj #403

Guests

Stiti care e multumirea mea? Am convins deja 3 persoane sa plece de la ei si inca mai urmeaza sa mai conving

+Quote Post
Vizitator_lori.
mesaj Dec 11 2012, 05:44 PM
Mesaj #404

Guests

Fibra optica este acum si la Romtelecom,eu m-am mutat la ei,am 2 ani gratuit si sunt f. multumita.Anul trecut am cumparat de la altex 2 TV-plasma si led, iar baietii mi-au spus de atunci ca singurii sunt romtelecomul care transmite cel mai clar,dar abia acum m-am mutat , dupa ce un operator de la rds mi-a inchis telefonul in nas.Imi pare rau ca nu am plecat mai demult

+Quote Post
Vizitator_client prost.
mesaj Dec 15 2012, 01:04 PM
Mesaj #405

Guests

Astia chiar sunt timpiti de la rds-rcs azi am fost sa intreb de ce au scos dicovery si tv 1000 si au zis ca asa au hotarit ei si asta este si am zis ca pentru posturile alea eu am venit ca ma interesau dar asta este asa au hotarit ei,adica sa platesc este singura mea datorie la ei si daca vor ei pot scoate orice din grila si eu sa platesc in continuare si am mai zis si de box-ul digital si de 1 an de zile m-au dus cu vorba ca nu au si acum il aveau si am luat si eu ca fraerul si ce sa vezi daca am revenit nu il mai pot lua inapoi decit dupa 1 luna ca nu mai pot face modificari in calculator si nu au vrut sa faca nici rezilierea contractului pentru ca pe luna asta au operat deja in calculator si asta este.
In consecinta desi sunt liber de contract fata de ei sunt obligat sai mai suport inca 1 luna si ceva pentru ca au ei politica interna de kkat si eu sunt un cetatean EUROPEAN tot de kkat ORICUM SINGURA SOLUTIE ESTE O RECLAMA NEGATIVA ORIUNDE SI ORICUM este singura solutie sa le dau peste nas si sa ramina cu citi clienti am adus eu la RDS-RCS .

+Quote Post
Vizitator_1 sincer.
mesaj Dec 19 2012, 01:35 PM
Mesaj #406

Guests

DUCETI-VA DRAQ LA ALTA FIRMA SI APOI O SA VEDETI DIFERENTA

+Quote Post
Vizitator_client destept.
mesaj Dec 19 2012, 04:58 PM
Mesaj #407

Guests

esti pupincuristul de la rds-rcs care nu isi ia prima de craciun de la prosti ?

+Quote Post
Vizitator_Ilie Alexandru.
mesaj Jan 5 2013, 08:07 PM
Mesaj #408

Guests

URASC RDS din adancul sufletului, cel putin internetul ca la tv nu m-am mai uitat de nu stiu cand, nu stiu cum mama naibii am ajuns eu la astia cand eram la ilink, in fine dupa ce ca merge netu pe sarite si atunci cand merge sa ma uit si eu la un serial... p**a mai au pretentii sa le platesc cate 50 de lei lunar pentru o portie de 2-3 zile de net.

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Jan 5 2013, 08:31 PM
Mesaj #409

Guests

Citeaza (nobody @ May 4 2012, 09:23 PM) *
salut, eu sunt abonat de la infiitarea firmei si sunt foarte multumit de ei,orice deranjament a fost remediat in 2-3 ore de la solicitare, in rest nu stiu daca cineva ofera mai mult decat ei la acest pret si aceeasi calitate, ma-m interesat si la altii, dar sunt mult mai scumpi si oferta lor este mult mai proasta.

Asa e pret mai mare dar calitate mai buna, la RDS pret mai mic si calitate de ca*at, nici o melodie pe youtube nu pot asculta cap-coada si sa nu aud vorbe gem e de la calculatorul tau pentru ca acum o saptamana mi-am luat altul nou. Eu am fost mutat fortat la ei pentru ca initial am fost la Ilink.

+Quote Post
Vizitator_Cherry.
mesaj Jan 15 2013, 07:35 AM
Mesaj #410

Guests

life insurance 8-DD cucu >:P affordable cu mac mult 73794

+Quote Post
Vizitator_Cosmin.
mesaj Jan 15 2013, 08:55 AM
Mesaj #411

Guests

Si eu URASC RCS & RDS SINCER si din ADANCUL SUFLETULUI.
E un sentiment profund de URA.

De ce? Pentru ca exista. Si atat.
Deja nu mai sunt necesare motive suplimentare - exista si e suficient sa-i URASC.

Si povestea mea e asemanatoare cu cea descrisa in nenumarate versiuni in cele 14 pagini de pana acum.
Eu, in final am adoptat solutia fortei brute: le rup afisele, pe unde am posibilitatea (in special la blocul meu), nu le dau drumu in scara celor de la tehnic, le arunc la gunoi toate pachetele promotionale care le prind intamplator, ii vorbesc de rau la toti prietenii, cunoscutii si necunoscutii, le povestesc de patania mea cu RDS, etc. si le spun: cine se aboneaza la RDS ca mine sa pateasca.

E un fel de blestem. Cine a ajuns pe acest site, intelege de ce rolleyes.gif

Pe scurt: am fost abonat la C-ZONE.
RDS a cumparat CZONE fara sa ne anunte si pe noi clientii, dar am inceput sa primim facturi de la RDS, contractul de Internet fiind semnat cu CZONE.
Fraierul de mine am muscat la oferta lor de telefon fix si digi mobil si am semnat o anexa la contract-ul cu CZONE, anexa care introducea in contract si RCS-RDS.
Dupa cateva luni, fiind cu toate facturile platite la zi, Internet-ul si telefonul fix nu a mai mers.
Am reclamat dupa 10 zile de nefunctionare. Degeaba.
Am tot reclamat telefonic, cu toate aceastea am platit serviciul de Internet nefurnizat (prima luna), dupa care urmatoarele 4 luni nu am mai platit pentru serviciul nefurnizat, dar facturile veneau in continuare.
Am reclamat iar ca sunt facturat pentru un serviciu care nu-l primesc si mi s-a spus sa fac o noua sesizare prin care sa cer stornarea facturilor emise in perioada de nefunctionare.
Am facut reclamatia respectiva si mi s-a spus ca suma imi va fi returnata abia cand voi primi iar serviciul de Internet.
Dupa 5 luni in care am primit doar facturi dar nu si serviciul de Internet, am facut cerere scrisa de reziliere a contractului.
Nu am primit niciodata raspuns scris la cererea de reziliere a contractului, dar mi s-a spus telefonic ca trebuie sa achit suma corespunzatoare primelor 10 zile cand internetul nu a functionat, dar pentru care nu am facut reclamatie si apoi se rezilieaza contractul.
Am achitat suma respectiva

Dupa 3 ani primesc somatie de plata de la ei, pentru neonorarea la timp a obligatiilor de plata. biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

Asa ca doar ii URASC SINCER si din ADANCUL SUFLETULUI.

Cine se mai aboneaza la RDS ca mine sa pateasca!!!

E un blestem.

+Quote Post
Vizitator_gabi6799.
mesaj Jan 22 2013, 05:25 PM
Mesaj #412

Guests

RCS - RDS CEA MAI NESERIOASA SI MAI SLABA COMPANIE . DEPUN SEZIZARI DE VREO 2 ANI PENTRU CA AM INERNET VITEZA MAXIMA 20 KB .TOT MEREU SPUN CA VOR ADUCE INBUNATATIRI IN CURIND,DAR DE 2 ANI DIN CE INCE MAI SLAB . PROBABIL INBUNATATESTE IN RAU NU IN BINE. FUGITI CIT PUTETI DE RCS -RDS .O ALTA COMPANIE MAI SLABA SI MAI NESERIOASA NU GASITI.

+Quote Post
Vizitator_melku de curse.
mesaj Jan 22 2013, 05:44 PM
Mesaj #413

Guests

Citeaza (gabi6799 @ Jan 22 2013, 05:25 PM) *
RCS - RDS CEA MAI NESERIOASA SI MAI SLABA COMPANIE . DEPUN SEZIZARI DE VREO 2 ANI PENTRU CA AM INERNET VITEZA MAXIMA 20 KB .TOT MEREU SPUN CA VOR ADUCE INBUNATATIRI IN CURIND,DAR DE 2 ANI DIN CE INCE MAI SLAB . PROBABIL INBUNATATESTE IN RAU NU IN BINE. FUGITI CIT PUTETI DE RCS -RDS .O ALTA COMPANIE MAI SLABA SI MAI NESERIOASA NU GASITI.

De doi ani, zici? Nu te-ai gandit sa-i schimbi? (adica sa fugi de ei, conform sfatului pe care ni-l dai)

PS: am RDS acasa si Romtelecom la job (tot netu' meu e si ala de la job ca eu il platesc). Neturile astea sunt pe aceiasi bani si sincer, merg la fel, multumitor. La instalare Romtelecom au fost neseriosi, m-au aminat de N ori pe cand RDS mi-a venit cu instalarea in ziua in care mi-au spus. Nu am avut defectiuni asa ca nu stiu ce se intimpla cand reclami la deranjamente si sper sa nici nu fie cazul.

+Quote Post
Vizitator_andra.
mesaj Mar 14 2013, 12:00 PM
Mesaj #414

Guests

Citeaza (Adrian Stan @ Nov 26 2012, 10:22 PM) *
@rts daca tu urmaresti de 3 luni digi world in conditiile on care a dost implementat de maxim 30 zile ,e clar.Propagand mai aveti domnilor de la RCS-RDS?sau Domnule Ioan bendei,director pe Romania?Sau domnule Oraseanu,departament tehnic,care angajezi oameni pentru a face fata cerintelor mari de instalare si dupa le desfaci contarctul de munca pentru neseriozitate,lipsa profesionalism,etc?In conditiile in care toata lumea stie ca la RCS=_RDS,ma refer la posturile bine platite,se angajeaza rude si neamuri care au tras toata viata la sapa si nu au habar despre ce inseamna IT.de aici si demiterea,in mod fortat si santajarea angajatilor de a demisiona cu probe ''facute'' pentru a plati salariile rudelor,slugilor.Sa va fie rusine.Am fost angajat al DVs,faceam revizii tehnice in cartierul Militari,mai exact Blocurile din Strada Cetatuia,unde misunau SOBOLANII(ma refer la specimene de 10-20 Cm)fara masnusi,fara nimic,cand rodeau cablurile.Ce ni se spunea de la derpartamentul tehnic de catre fetele de la call-center care stiau despre munca noastra insalubra?''Da stim,dar ce sa facem,abonatul ne sesizeaza,noi va dam voua ''ticketele'',nu avem ce sa facem''.Cand se propunea de catre noi ca abonatii sa isi reolve situatia insalubra ca sa nu mai existe probleme cu FO(Fibra optica),FTP( Unshielded Twisted Pair (Cablu cu perechi rasucite neecranat)cablu internet de la switch-ul cu management catre abonat)si CATV,ni se spunea de la conducere(Dom'le Oraseanu,sa va dea DUMNEZEU NUMAI SANATATE CAT AM INHALAT-SUPORTAT NOI,cei de la Tehnic acolo)da stim,dar trebuie sa incasam abonamentele,rezolvati ,nu ne intereseaza.+ ca era faza ca trebuia sa cedezi masina de interventii pentru proiectele 3g pe care le avea RCS in tara,deci,imaginati-va sa mergi cu un rucsac plin de mufe,conectori si cablu ,de vreo 30 KG minim,pe jos,in cartierul Militari,in conditiile in care tu,ca tehnician,trebuia sa acoperi tehnic anumite zone(de ex zona mea se intindea de la strada Rosia Montana,partea de sud,pana la Politehnica,tot ce tine de la prima adresa mentionata pana la ultima destinatie ca numar de blocuri.Acum sincer,mergeam la abonati si ne dadeau afar din casa ca noi,chipurile,ajungeam dupa 2 saptamani de cand dansii au sesizat RCS -RDS cu privire la nefunctionarea uinuia sau a mai multor servicii.Asta in conditiile in care,noi,tehnicienii,in fiecare dimineata ne luam sesizarile nou-vnite de pe serverele RCS-RDS postate de catre operatorii Call-Center.Acum na,ce sa mai spui?In fine,as avea o intrega poveste de aratat,nu merita aceste lichele de oameni.Mai revin .Intre timp,daca Rcs-RDS devine majoritar(detine monopol audio-Internet-telefonie)ce va face sa credeti ca nu isi vor mari tarifele?in conditiile in care nu mai exista firma concurenta?Va las pe voi reflectati.

buna, ai perfecta dreptate GUESTS tot ce spui tu este purul adevar asa mi s-a intamplat si mie am fost obligata sa imi dau demisia fara sa gresesc cu numic si fara drept de a-mi spune si eu ce aveam de spus , au pus monopol si de acum sa vedeti cate se vor intampla , o sa imi dati dreptate

+Quote Post
Vizitator_Popa Miruna.
mesaj Mar 19 2013, 06:07 PM
Mesaj #415

Guests

Am avut si noi abonament la RCS&RDS si de mai multi ani ne trimit facturi pentru faptul ca isi tin firele pe proprietatea noastra - in caz ca vrem sa ne abonam din nou ne-au spus- i se zice taxa de mentenanta si e de 5 lei. Mi se pare ca ei ar trebui sa ne plateasca noua chirie pentru ca isi tin firele pe proprietatea noastra, pentru ca le-am zis in mod repetat ca in nici un caz nu ne vom mai abona la ei. Dar ei ne taxeaza si calculeaza si penalitati.

+Quote Post
Vizitator_Portofelul plin și fin.
mesaj Apr 28 2013, 05:43 PM
Mesaj #416

Guests

RCS-RDS muriți da falimentați întâi !
Consumatorul ca matale

Da, de când se băgă cablu furăm cam ostatici. Întâi apăru ceva de-i zicea Astral, apoi Astralul ne-a cedat, cu arme și bagaje, conform unei frontiere de sector 2- nefastului RCS. Că la început avea caserie unde își înțărca dracul copiii - am trecut peste. Că mai încolo spunea că nu poate când dădea o ploaie- era enervant dar nu foarte neplăcut.
Acuma începe să fie nașpa rău. A venit un băiețel anul trecut să ne pună cutie- cică e pe gratis și vedem ce digital e. Bun, aveam și am achitat abonamentul cel extins, cu Comedy și Cinemax-ul. De prin Octombrie încoace au început să scoată canale și să bage nimic- Ba..rs, Daha..nn și alte aiureli. În decembrie am pierdut auxiliarele HBO și văd că acuma am rămas și fără HBO-ul ca atare- că e canal codat și fără acces. Frați maghiari de la RCS-RDS- îmaginați-vă aici înjurătura tradițională despre doamnele dvs., în viață fiind și sub 25 de ani. Și după aceea, falimentați și muriți că sunteți niște mizerabili. Am o groază de Digi canale care sunt pentru provinciali- de ce m-ar interesa pe mine Digi Cluj- de exemplu ? Pe de altă parte n-am HBO și mă deranjează enorm. Nici nu mă pot deconecta pentru că n-am chef să-mi pun lighean pe balconul încă neconsolidat (nea Onțanu, mai așteptăm mult ?)

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj May 13 2013, 09:16 AM
Mesaj #417

Guests

Citeaza (Vizitator_bogdan. @ Sep 24 2012, 10:15 AM) *
am o problema care, logic , pentu cei de la rds nu este problema! m-am abonat la net la ei( prostie mare) si dupa ce mi-au tras firu am vrut sa/mi instalez un router ( serioux) care nu a mers. direct in laptop netul merge. am luat un alt router( cisco) care am vrut sa/l instalez dar nu am reusit. am incercat varianta c u acest router pe un alt cabru rds si a mers instalarea perfect. i/am sunat si le/am spus ca este sigur o problema de la ei dar nu mi s/a trimis o echipa tehnica sa constate ce anume nu functioneaza spunand ca din punctul lor de vedere totul este Ok. care stie ce problema este de nu pot utiliza routerul?

--------

Este simplu: citeste instructiunile router-ului si instaleaza-l corespunzator pt ca nu este de la ei problema ta, si eu am facut la fel (am router Belin). Este absurd ce vrei tu, de unde sa stie ei sa cofigureze fiecare router, sunt mii de modele, si nu e treaba lor - ei iti ofera doar internetul contra cost(abonament).. este ca si cand iti faci abonament la vodafone, sau orice alta telefonie, platesti abonam lunar dar iti cumperi un telefon din alta parte sau il aveai sa zicem, vrei sa il configurezi si ce faci?? te duci la vodafone?
gandeste-te este o analogie, si ar fi cazul inainte sa mai comentati aiurea sa va puneti si mintea la contributie.

O zi faina!

+Quote Post
Vizitator_euu.
mesaj May 13 2013, 09:23 AM
Mesaj #418

Guests

Citeaza (gabi6799 @ Jan 22 2013, 05:25 PM) *

----------

sunt atatea variante pe piata, daca nu iti convine du-te in alta parte poate e mai bine... e mai simplu decat sa faci sesizari de 2 ani si sa te plangi pe forumuri, nu crezi?

+Quote Post
Vizitator_wwq.
mesaj May 13 2013, 09:36 AM
Mesaj #419

Guests

Citeaza (client prost @ Dec 15 2012, 01:04 PM) *
Astia chiar sunt timpiti de la rds-rcs azi am fost sa intreb de ce au scos dicovery si tv 1000 si au zis ca asa au hotarit ei si asta este si am zis ca pentru posturile alea eu am venit ca ma interesau dar asta este asa au hotarit ei,adica sa platesc este singura mea datorie la ei si daca vor ei pot scoate orice din grila si eu sa platesc in continuare si am mai zis si de box-ul digital si de 1 an de zile m-au dus cu vorba ca nu au si acum il aveau si am luat si eu ca fraerul si ce sa vezi daca am revenit nu il mai pot lua inapoi decit dupa 1 luna ca nu mai pot face modificari in calculator si nu au vrut sa faca nici rezilierea contractului pentru ca pe luna asta au operat deja in calculator si asta este.
In consecinta desi sunt liber de contract fata de ei sunt obligat sai mai suport inca 1 luna si ceva pentru ca au ei politica interna de kkat si eu sunt un cetatean EUROPEAN tot de kkat ORICUM SINGURA SOLUTIE ESTE O RECLAMA NEGATIVA ORIUNDE SI ORICUM este singura solutie sa le dau peste nas si sa ramina cu citi clienti am adus eu la RDS-RCS .

---------------------
Da contractul l-ai citit? ca de semnat imi dau seama ca ai facut asta ceea ce inseamna ca ai fost de acord cu ce scrie acolo.. asa ca nu te mai plange aiurea! Data viitoare citeste ce semnezi! ca scrie ca au dreptul sa modifice oricand grila de programe fara sa te instiinteze.. iar in legatura cu rezilierea la fel scrie in contract ca se face intre 1-5 ale lunii pt a intra in vigoare cu luna urmatoare.
Imi inchipui ca e mai simplu sa te plangi pe forum decat sa fii atent ce semnezi...

+Quote Post
Vizitator_vadr1999.
mesaj May 24 2013, 12:44 PM
Mesaj #420

Guests

Citeaza (wwq @ May 13 2013, 09:36 AM) *
---------------------
Da contractul l-ai citit? ca de semnat imi dau seama ca ai facut asta ceea ce inseamna ca ai fost de acord cu ce scrie acolo.. asa ca nu te mai plange aiurea! Data viitoare citeste ce semnezi! ca scrie ca au dreptul sa modifice oricand grila de programe fara sa te instiinteze.. iar in legatura cu rezilierea la fel scrie in contract ca se face intre 1-5 ale lunii pt a intra in vigoare cu luna urmatoare.
Imi inchipui ca e mai simplu sa te plangi pe forum decat sa fii atent ce semnezi...

Salut,

Orice am spune noi tot ca ei vor proceda deoarece sunt cei mai mari de pe piata iar serviciile lor sunt cele mai complete..........
Pacat ca nu este nici un furnizor care sa se ridice la nivelul lor de clienti si servicii.

+Quote Post

16 Pagini V  « < 12 13 14 15 16 >
Reply to this topicStart new topic
3 Utilizatori care citesc acest topic (3 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 14th December 2019 - 05:22 PM