IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

> Vodafone si Orange se dau pe net, Ce parere aveti despre MyVodafone si WebCare?
geo_stefan
mesaj Mar 3 2009, 12:46 PM
Mesaj #1

Nou venit
*

Grup: Membri
Postari: 12
Inscris: 3-March 09
Utilizatorul numarul: 6 836

MyVodafone si WebCare de la Orange - mi se par niste servicii extrem de utile si ma mir ca se vorbeste atat de putin despre ele, iar atunci cand se intampla, lumea se plange, dar nimeni nu zice "Doamne ajuta" ca nu mai trebuie sa stea pe la cozi sau ca tone de hartie sunt economisite nemaifiind tiparite milioane de facturi lunar. Spun lucrurile astea dupa ce, alaltaieri, fiind la cumparaturi in Carrefour Orhideea, m-am gandit sa platesc si factura de tel. Desi de vreo 4 luni platesc online, m-am gandit sa profit de faptul ca nu era coada. Am ajuns in fata fetei de la ghiseu, i-am spus numarul, dar nu ma gasea in baza de date. Am mai incercat o data, moment in care m-am dumirit ca gresisem numarul. I-am cerut scuze, dar am primit o uitatura acra si un "Haideti dom'le, ne batem joc?". Apoi mi-a zis ceva de memorie. Mi-a taiat zambetul pentru cateva ore evenimentul asta. Am jurat ca o sa fiu ecologist de acum incolo wink.gif . Voi ce parere aveti despre intrarea pe online a operatorilor?
Go to the top of the page

+Quote Post

Start new topic
Raspunsuri
Vizitator_Vizitator_alin..
mesaj Mar 4 2009, 02:37 PM
Mesaj #2

Guests

eu imi platesc facturile orange/vodafone din online banking-ul de la HVB.. tiriac.. unicredit.. de 4 ani. la fel cum platesc multe alte facturi.. serviciile respective nu cred ca au fost initial gandite pentru asa ceva, mai curand pentru a automatiza informarea clientilor. imaginati-va acelasi gen de servicii la administratia financiara smile.gif
totusi mi se pare oarecum hilar sa te lauzi ca-ti incarci cartela cu cardul.. adica n-ai bani de abonament, dar ai card?

+Quote Post
Vizitator_2EF918.
mesaj Mar 4 2009, 04:38 PM
Mesaj #3

Guests

Citeaza (Vizitator_alin. @ Mar 4 2009, 02:37 PM) *
eu imi platesc facturile orange/vodafone din online banking-ul de la HVB.. tiriac.. unicredit.. de 4 ani. la fel cum platesc multe alte facturi.. serviciile respective nu cred ca au fost initial gandite pentru asa ceva, mai curand pentru a automatiza informarea clientilor. imaginati-va acelasi gen de servicii la administratia financiara smile.gif
totusi mi se pare oarecum hilar sa te lauzi ca-ti incarci cartela cu cardul.. adica n-ai bani de abonament, dar ai card?

Nu inteleg de ce ti se pare ca numai oamenii care au probleme cu banii au cartela ? Exista foarte multe motive pentru a avea o cartela, indiferent de situatia ta financiara.
Si sa inteleg ca nu ai auzit de card de credit - de pe care _imprumuti_ bani. Poti sa ai foarte bine cartela pe care s-o incarci de pe un card de credit.
Dar prejudecatile sunt mari si multe in ro.

+Quote Post

Posteaza in acest topic

Fast ReplyReply to this topicStart new topic
1 Utilizatori care citesc acest topic (1 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 16th September 2019 - 10:26 PM