IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

15 Pagini V  « < 12 13 14 15 >  
Reply to this topicStart new topic
> Cum vă mint şi vă manipulează televiziunile
Ana Armanca Arde...
mesaj Dec 2 2011, 08:09 PM
Mesaj #391

Membru veteran

Grup: Membri
Postari: 755
Inscris: 1-April 11
Utilizatorul numarul: 26 822

Citeaza (tzucumbaru' @ Dec 2 2011, 07:58 PM) *
hehehehehe ! ti-ai luat-o pe ziua de astazi ?..nici o grija, o sa primesti chelfaneala, ....sorooooo, haleste-l !ahahahaha....

Frateeeeeeeeee! La noi e post, cum să-l halesc?!
Îi postul Crăciunului, fără carniţă, fără lăptic, fără ouşoare, rugăciune, milostenie, iertare.

Desigur, iRealitatea nu s-a oprit cu manipularea aici. Legat de câinii vagabonzi, au invitat în studio două persoane care-i vor pe câini pe stradă şi Mircea Toader, din nou, de la distanţă era acuzat de Paula Iacob pentru legea fără inimă care va da liber la eutanasierea câinilor vagabonzi.
Paula Iacob a fost măreaţă, totală şi mortală. La replica lui Mircea Toader care a spus că şi femeia aceea care a fost ucisă de câini în curtea unei intreprinderi avea drept la viaţă, avocata, apărătoarea legii a răspuns opărită: Femeia intrase acolo ca să fure!
Tanti Paula Iacob, de prezumţia de nevinovăţie nu aţi auzit?
Din moment ce femeia a murit de unde ştiţi de ce a intrat în curtea aceea?!
Poate şi femeia intrată la ADP (Administraţia domeniilor publice) ucisă de câini intrase să fure, madam? Ce fura, domeniile publice?!

Aceasta postare a fost editata de Ana Armanca Ardeleanu: Dec 2 2011, 08:15 PM
Go to the top of the page

+Quote Post
Vizitator_tzucumbaru'.
mesaj Dec 2 2011, 08:24 PM
Mesaj #392

Guests

Citeaza (Ana Armanca Ardeleanu @ Dec 2 2011, 08:09 PM) *
Frateeeeeeeeee! La noi e post, cum să-l halesc?!
Îi postul Crăciunului, fără carniţă, fără lăptic, fără ouşoare, rugăciune, milostenie, iertare.

Desigur, iRealitatea nu s-a oprit cu manipularea aici. Legat de câinii vagabonzi, au invitat în studio două persoane care-i vor pe câini pe stradă şi Mircea Toader, din nou, de la distanţă era acuzat de Paula Iacob pentru legea fără inimă care va da liber la eutanasierea câinilor vagabonzi.
Paula Iacob a fost măreaţă, totală şi mortală. La replica lui Mircea Toader care a spus că şi femeia aceea care a fost ucisă de câini în curtea unei intreprinderi avea drept la viaţă, avocata, apărătoarea legii a răspuns opărită: Femeia intrase acolo ca să fure!
Tanti Paula Iacob, de prezumţia de nevinovăţie nu aţi auzit?
Din moment ce femeia a murit de unde ştiţi de ce a intrat în curtea aceea?!
Poate şi femeia intrată la ADP (Administraţia domeniilor publice) ucisă de câini intrase să fure, madam? Ce fura, domeniile publice?!

soro, da' habotnica mai esti,...hahahahahaahaha....habstinentza totala ? ...da' aiasta-i peşte, hahahahaha...si-ai sa primesti dezlegare de la bor, asa ca, nu-l face scapat c-o sai duci dorul, !hahahahaha...

+Quote Post
Ana Armanca Arde...
mesaj Dec 2 2011, 08:31 PM
Mesaj #393

Membru veteran

Citeaza (tzucumbaru' @ Dec 2 2011, 08:24 PM) *
soro, da' habotnica mai esti,...hahahahahaahaha....habstinentza totala ? ...da' aiasta-i peşte, hahahahaha...si-ai sa primesti dezlegare de la bor, asa ca, nu-l face scapat c-o sai duci dorul, !hahahahaha...

Da' ce vrei, frateeeeeeeeeeee, să-i arăt ăstuia chiloţii?! Păi tre să aibă microscop, ca să-i vază!

+Quote Post
Vizitator_tzucumbaru'.
mesaj Dec 2 2011, 08:35 PM
Mesaj #394

Guests

bah ! la draku soro, ai redactat in 2 timpi, r-ul meu , strict first paragraf. ok?

p.2. D'na P.Iacob are dreptate ! prezumtia de nevinovatie se acorda sau nu in functie de increderea si probitatea morala de care se bucura respectivul in cadrul comunitatii si nu numai. asa ca....bah! adre perfecta dreptate.

2' a ordona membrilor de partid cu functii sa stranga semnaturi, de la simplii membrii de partid, din carul aceluiasi partid, pentru a sustine vot favorabil ptr. o lege propusa de propriul partid in cadrul parlamentului, este imoral si inechitabil politico-social .

+Quote Post
Vizitator_tzucumbaru'.
mesaj Dec 2 2011, 08:40 PM
Mesaj #395

Guests

Citeaza (Ana Armanca Ardeleanu @ Dec 2 2011, 08:31 PM) *
Da' ce vrei, frateeeeeeeeeeee, să-i arăt ăstuia chiloţii?! Păi tre să aibă microscop, ca să-i vază!

maaaah, soroooooo! eu iti sugeram sa "halesti" peste, nu sa-i prezinti chilotzii!hahahahahah..se ocserva ca posteshti pe ambele fronturi, hahahahahaha...pacat ca n-au fost parlamentarii de acord cu legalizarea prostitutziei, barbac-to era si el fericit acum, cred ca-i blastama pe cei din parlament si p'aia de la bor ! hahahhahahaahah...

+Quote Post
Vizitator_tzucumbaru'.
mesaj Dec 2 2011, 08:53 PM
Mesaj #396

Guests

soro, da' unde naibii scrie-n biblie despre aceasta cazna umana,POSTUL ?...CA IO MI-S MAI PROSTOVAN, n-am prea gasit nic p'acolo despre ashiea ceva.... huh.gif

+Quote Post
Vizitator_tzucumbaru'.
mesaj Dec 2 2011, 09:05 PM
Mesaj #397

Guests

bonus, daca-mi spui !

http://www.youtube.com/watch?v=IrTYWB76_yo
http://www.youtube.com/watch?v=9fLSZQvnR0s...feature=related

+Quote Post
Vizitator_Unchiul Sam.
mesaj Dec 3 2011, 11:33 AM
Mesaj #398

Guests

Citeaza (tzucumbaru' @ Dec 2 2011, 08:35 PM) *
p.2. D'na P.Iacob are dreptate ! prezumtia de nevinovatie se acorda sau nu in functie de increderea si probitatea morala de care se bucura respectivul in cadrul comunitatii si nu numai. asa ca....bah! adre perfecta dreptate.

2' a ordona membrilor de partid cu functii sa stranga semnaturi, de la simplii membrii de partid, din carul aceluiasi partid, pentru a sustine vot favorabil ptr. o lege propusa de propriul partid in cadrul parlamentului, este imoral si inechitabil politico-social .
Prezumtia de nevinovatie se acorda in tribunal si acolo e neconditionata. Increderea pe care o acorda comunitatea e subiectiva. Stii ce incredere au oachesii din sectorul 5 in Vanghelie?
Dna Iacob nu are dreptate. Stii de hotul care a alunecat in casa pe care o jefuia, si-a rupt mana si proprietarul a trebuit sa ii plateasca daune? Era la americani.
Chestia cu partidul nu e imorala ci de-a dreptul democratica. In general cei de la conducere nu se consulta niciodata cu toata masa partidului. Ia sa imi spuna un membru de partid(daca exista pe aici) de cate ori a fost consultat in legatura cu deciziile pe care partidul le-a luat?

+Quote Post
Ana Armanca Arde...
mesaj Dec 3 2011, 12:19 PM
Mesaj #399

Membru veteran

Citeaza (tzucumbaru' @ Dec 2 2011, 08:35 PM) *
1. D'na P.Iacob are dreptate ! prezumtia de nevinovatie se acorda sau nu in functie de increderea si probitatea morala de care se bucura respectivul in cadrul comunitatii si nu numai. asa ca....bah! adre perfecta dreptate.

1. Femeia căreia dna Iacob nu-i acorda prezumţia de nevinovăţie a fost muşcată de câini şi a murit, deci, dacă nimeni nu a interogat-o, de unde ştie cineva ce făce în acea curte?! Cum se poate antepronunţa un avocat?!
Femeia din curtea ADP (Administraţia Domeniilor publice), ucisă de câini, ce putea fura din curtea ADP?!
2. Nu cred că ai dreptate, vrei să treci o lege, încerci să convingi chiar parlamentari din celelalte partide. Sau nu ai auzit de lobby?

+Quote Post
Vizitator_Altu.
mesaj Dec 3 2011, 02:59 PM
Mesaj #400

Guests

Citeaza (Ana Armanca Ardeleanu @ Dec 2 2011, 08:31 PM) *

Nu fluturam aici dessousuri, putina decenta te rog!

Dupa cum combati unii pot intelege ca arati asa

desi in realitate ai putea fi

Si mai sunt variante bazate pe ceea ce povestesti pe aici. ohmy.gif

+Quote Post
Vizitator_Unchiul Sam.
mesaj Dec 3 2011, 03:50 PM
Mesaj #401

Guests

Citeaza (Ana Armanca Ardeleanu @ Dec 3 2011, 12:19 PM) *
Femeia din curtea ADP (Administraţia Domeniilor publice), ucisă de câini, ce putea fura din curtea ADP?!

Iar eu iti spun ca nu conteaza, chiar daca a venit sa fure. A fost omorata...cei responsabili trebuie sa plateasca, in cazul acestea cei in curtea carora a fost muscata femeia.

Citeaza
2. Nu cred că ai dreptate, vrei să treci o lege, încerci să convingi chiar parlamentari din celelalte partide. Sau nu ai auzit de lobby?
Ma mir ca nu am dreptate, dupa parerea de pana acum credeam ca esti de acord ca e ok ca partidul, inainte sa propuna o lege sa discute cu proprii membri, sa ii convinga, sa le obtina sprijinul.
Cine vorbeste aici de celelalte partide, era discutia despre PROPRIII membri de partid.

+Quote Post
Vizitator_Altu.
mesaj Dec 3 2011, 03:57 PM
Mesaj #402

Guests

Citeaza (Unchiul Sam @ Dec 3 2011, 03:50 PM) *
Iar eu iti spun ca nu conteaza, chiar daca a venit sa fure. A fost omorata...cei responsabili trebuie sa plateasca, in cazul acestea cei in curtea carora a fost muscata femeia.

Yeah!

Ma mir ca nu am dreptate, dupa parerea de pana acum credeam ca esti de acord ca e ok ca partidul, inainte sa propuna o lege sa discute cu proprii membri, sa ii convinga, sa le obtina sprijinul.
Cine vorbeste aici de celelalte partide, era discutia despre PROPRIII membri de partid.

Yeah again!

+Quote Post
Vizitator_tzucumbaru´.
mesaj Dec 3 2011, 04:33 PM
Mesaj #403

Guests

soro, n-ai facut recapitualre, nu te-ai pregatita sa-mi prezinti o teza argumentata, betooon !

ia sa te scot putin la tabla sa te vad ce stii, cu ce te lauzi, io pan-amu bag zama ca tu le vezi punctual pierzand privelistea de ansamblu, macropanorama, sau panarama nationala.
1. exista vreo lege a lobby-ului in ro ?
2. strangera semnaturilor pentru adoptarea legii eutanasierii cainilor fara stapan -lobby, zici tu- s-a facut plecad de la aceleasi principii pe care le-au avut in vedere "distinsii" parlamentari romani, atunci cand au legalizat eutanasierea cetatenilor romani fara "stapani"? (coplata med) soro, cred ca n-o sa-mi soliciti argumente suplimentare in ceea ce priveste comparatia de mai sus, ca-i de rau, te-ai ars!
3.stie cumva sorela, cam pana la ce data calendaristica fondul de sanatate cel de pensii si asistenta sociala, au fost `administrate de gov.ro?
3´stie cumva sorela, daca acele fonduri administrate de gov ro erau excedentare, sau deficitare, la data in gov.ro. si-a declinat administrarea lor ?
4 stie sorela, cam ce sume in € (...)a trecut la datoria publia atat gov. CPTariceanu cat si gov. E. Boc( 1234) pe durata exercitarii mandatelor de prim ministri, 2005-2011 ?

sorelo, de maine am sa fac lobby, ilegal, pentru a strange semnaturi in vederea eliminarii fizice a persoanelor cu dizabilitati neuromotorii si-a eminentelor cenusii, ambele segmente sociale dauneaza grav democratiei originale instituite in romania imediat dupa 22 dec-1989.

Unchiuletzu´zice:

"Iar eu iti spun ca nu conteaza, chiar daca a venit sa fure. A fost omorata...cei responsabili trebuie sa plateasca, in cazul acestea cei in curtea carora a fost muscata femeia."

si bine zice, zâc io !....jos palaria, unchiuletzule !

+Quote Post
Vizitator_tzucumbaru´.
mesaj Dec 3 2011, 05:26 PM
Mesaj #404

Guests

Citeaza (Unchiul Sam @ Dec 3 2011, 11:33 AM) *
Prezumtia de nevinovatie se acorda in tribunal si acolo e neconditionata. Increderea pe care o acorda comunitatea e subiectiva. Stii ce incredere au oachesii din sectorul 5 in Vanghelie?
Dna Iacob nu are dreptate. Stii de hotul care a alunecat in casa pe care o jefuia, si-a rupt mana si proprietarul a trebuit sa ii plateasca daune? Era la americani.
Chestia cu partidul nu e imorala ci de-a dreptul democratica. In general cei de la conducere nu se consulta niciodata cu toata masa partidului. Ia sa imi spuna un membru de partid(daca exista pe aici) de cate ori a fost consultat in legatura cu deciziile pe care partidul le-a luat?

unchiuletzu' , mai zicea asHiea:

"Chestia cu partidul nu e imorala ci de-a dreptul democratica..../ apoi adauga/... In general cei de la conducere nu se consulta niciodata cu toata masa partidului."

unchiuletzule, in momentul in care la varful piramidei de partid se iau decizii in mod nedemocratic, arbitrar, atunci., acest arbitru fluiera dictatorial atatpentru marea masa a membrilor de partid, dar mai ales fata de cetatenii pe care pretinde ca-i reprezinta in cazul in care partidul se afla la pupitrul de comanda al statului.

unchiuletzule, zâceai c-ai vnturat lumea pâna pe la miami dom'le, phai se poate, cum potzi face o asemenea confuzie intre sistemul de trept american si cel romanesc, bah!

am observat ca romanii, in general, atunci cand se iveste vreo situatie naspa prin sis. de drept romanesc, dau fugutza o raita si culeg argumente ce le sunt favorabile de prin sis.de drept american.

unghiuletzue, in ceea ce priveste procedurile, cat si cadrul legislativ in care judecatorul JUDECA,n-au nici-o legatura unul cu altul, clar?
un simplu exemplu , interogativ de altfel....cam cat timp ar sta pe un scaun de procuror american un individ care ar cheltui dolarii americanilor in dosare de ancheta peenala impotriva vreunui delapidator sau fraudac al fiscului usa , iar in momentul in care l-ar inainta instantei s-ar constata vicii de procedura, lipsa probelor indubitabile, etc., iar prezumtivul fraudac ar fi pus in libertate?

+Quote Post
Vizitator_Unchiul Sam.
mesaj Dec 3 2011, 06:39 PM
Mesaj #405

Guests

Citeaza (tzucumbaru´ @ Dec 3 2011, 05:26 PM) *
unchiuletzule, in momentul in care la varful piramidei de partid se iau decizii in mod nedemocratic, arbitrar, atunci., acest arbitru fluiera dictatorial atatpentru marea masa a membrilor de partid, dar mai ales fata de cetatenii pe care pretinde ca-i reprezinta in cazul in care partidul se afla la pupitrul de comanda al statului.
Una - nu prea avem partide, cei ce s-au bagat in business-ul asta nu au nici o treaba nici cu politica nici cu interesele alegatorilor, uneori nici cu interesele partidelor
A doua - a consulta membrii pentru a decide o actiune importanta e ok. Ca principiu. Obositor dar iar iti dau exemplul american unde si nominalizarea candidatului pentru prezidentiale se face prin campanie electorala si alegeri in toata regula. Consultarea membrilor de partid acolo nici macar nu e principiu, e regulament.

+Quote Post
Ana Armanca Arde...
mesaj Dec 4 2011, 08:32 AM
Mesaj #406

Membru veteran

1.Iar eu iti spun ca nu conteaza, chiar daca a venit sa fure. A fost omorata...cei responsabili trebuie sa plateasca, in cazul acestea cei in curtea carora a fost muscata femeia.

2.Ma mir ca nu am dreptate, dupa parerea de pana acum credeam ca esti de acord ca e ok ca partidul, inainte sa propuna o lege sa discute cu proprii membri, sa ii convinga, sa le obtina sprijinul.

1. Eu am spus că din curtea ADP femeia acceea NU AVEA CE SĂ FURE. Şi apoi, dacă a fost ucisă şi nu i s-a luat interogatoriu, cum te mai pronunţi tu ca avocat, mă refeream la Paula Iacob.
2. Eu am spus: "2. Nu cred că ai dreptate, vrei să treci o lege, încerci să convingi chiar parlamentari din celelalte partide. Sau nu ai auzit de lobby?"
Asta înseamnă că întâi ai discutat în partid şi ţi-ai convins membrii de partid. Deci spunem acelaşi lucru, cu alte cuvinte.

+Quote Post
Vizitator_tzucumbaru´.
mesaj Dec 4 2011, 10:28 AM
Mesaj #407

Guests

Citeaza (Ana Armanca Ardeleanu @ Dec 4 2011, 08:32 AM) *
1. Eu am spus că din curtea ADP femeia acceea NU AVEA CE SĂ FURE. Şi apoi, dacă a fost ucisă şi nu i s-a luat interogatoriu, cum te mai pronunţi tu ca avocat, mă refeream la Paula Iacob.
2. Eu am spus: "2. Nu cred că ai dreptate, vrei să treci o lege, încerci să convingi chiar parlamentari din celelalte partide. Sau nu ai auzit de lobby?"
Asta înseamnă că întâi ai discutat în partid şi ţi-ai convins membrii de partid. Deci spunem acelaşi lucru, cu alte cuvinte.

...'neaţa, boieri dumneavoastră, 'neaţa soro! muştruluială soro.

soro, ni !
ţi-o zâc aşe mai transparent, de ce D'na P.Iacob are drieptati,-considereşte io- poat' aşe o s-o pricipeşti, ha! ...soro, cică lojica juridică s-asamănă cu lojica matematică, dar nu sunt identice, io, le pot prici3,14 p'ambele soro, dar ...hai să-ţi produc o simplificaţiune, poat' aşe o s-o pricipeşti şi tu.

ete, una interogativă, d'aia simplă:

soro, poţi sancţiona juridic, condamna in vreo instanţă, un mamifer lipsit de raţiune? mamifer îi oamu' , mamifer îi şi căţelu', nu soro ?

d'apăi soro, nici macar împotriva mamiferului andreas breivik nu se poate pronunţa o sentinţă atât timp cât echipa de medici psihiatrii desemnată să-i stabilească starea de sănatate mintală -specialişti , soro- l-au declarat, in acel raport, iresponsabil.

şi tu, soro, bah"... doreşti ca o instanţă romanească să pronunţe o sentinţă prin care să condamne un câine?, soro, ai toţi pitpalacii-n cutiuţă?

na, acu' ce-o să-mi indrugi?
concluzie:
d'na Paula Iacob , dreptate are, şi,.......... adevar juridic , grăieşte!..'ţeles,soro !?

+Quote Post
Vizitator_tzucumbaru'.
mesaj Dec 4 2011, 10:45 AM
Mesaj #408

Guests

soro, la pct.2 incorectă premisa de la care ai plecat ş-ai ajuns iarăşi cu oiştea-n gard.-dpmdv-

soro, pdl-ul a câştigat un anumit procent din voturile electoratului în baza unui program politico-financiar-economic-social, ect. pe care l-au prezentat în campania electorală împănat cu diferite sintagme lozincarde, aşa-i ?
ei bine soro, dacă-i p'aşe, atunci să-mi cauţi şi să-mi prezinţi şi lu' moi, punctul cu pricina din programul de guvernare pdl, în care se scrie negru pe alb, că vor demara o iniţiativa legislativă prin care vor rezolva problema câinilor frără stapân.

da, pdl-ul putea avea o asemenea iniţiativă legislativă numai într-o singură situaţie, atunci când i-o solicita, prin strângerea şi depunerea de semnături în mod liber şi democrat, MĂRIA SA, SOCIETATEA CIVILĂ !

NU MEMBRII, SUSŢINĂTORII FINANCIARI, SAU SIMPATIZANŢII unui singur partid.

prici3,14şi Soro? aiasta-i o ......porcherie!

+Quote Post
Vizitator_Unchiul Sam.
mesaj Dec 4 2011, 11:33 AM
Mesaj #409

Guests

Iar eu spun, din nou, ca nu are importanta si ca motivul pentru care intrase in curtea aia e irelevant. La un proces in care doamna Iacob ar deschide gura despre intentiile femeii as spune STOP, sau OBJECTION (of, iar filmele americane), deci obiectiune, nu ne intereseaza ce cauta acolo, sa trecem mai departe... . Nu ca doamna Iacob nu are de unde sa stie intentiile femeii ca daca pornesti pe argumentul asta asta ii deschizi portita spre speculatie, ar aduce o nepoata a femeii care ar povesti cum cu o zi inainte matusa ei spunea ca urma sa faca rost de niste bla, bla, bla, bla....
Doamna Iacob e avocat deci daca ii dai ocazia iti va demonstra chiar si intentiile de furt ale mortului. Era o discutie pur teoretica despre o eventuala confruntare avocat(Iacob)-procuror(Ana)

Citeaza
Deci spunem acelaşi lucru, cu alte cuvinte.
Exact, si de aia ma miram ca nu am dreptate.

+Quote Post
Vizitator_Unchiul Sam.
mesaj Dec 4 2011, 11:55 AM
Mesaj #410

Guests

Citeaza (tzucumbaru' @ Dec 4 2011, 10:45 AM) *
soro, la pct.2 incorectă premisa de la care ai plecat ş-ai ajuns iarăşi cu oiştea-n gard.-dpmdv-

soro, pdl-ul a câştigat un anumit procent din voturile electoratului în baza unui program....
Stop, stop, stop. Mai usor cu programul pe scari. Mai avem pana sa votam programe.

Citeaza
ei bine soro, dacă-i p'aşe, atunci să-mi cauţi şi să-mi prezinţi şi lu' moi, punctul cu pricina din programul de guvernare pdl, în care se scrie negru pe alb, că vor demara o iniţiativa legislativă prin care vor rezolva problema câinilor frără stapân.
Ei hai, nici un partid nu isi promoveaza in campania electorala toate initiativele legislative pe care le vor lua. Sau in program, acolo sunt principii. Apoi de la program pana la guvernare mai e un pas important, aliantele. Nici un partid nu a guvernat singur pana acum asa ca fiecare poate invoca faptul ca programul real de guvernare este un compromis impus de scorul electoral.

Citeaza
da, pdl-ul putea avea o asemenea iniţiativă legislativă numai într-o singură situaţie, atunci când i-o solicita, prin strângerea şi depunerea de semnături în mod liber şi democrat, MĂRIA SA, SOCIETATEA CIVILĂ !
Sau cand o situatie devine atat de grava incat trebuie rezolvata neaparat.
Oricum nu prea inteleg de ce e nevoie de legea asta atat timp cat nu exista vreo lege impotriva. Cine vrea sa scape orasele de animalele fara stapan o poate face.
Ce lege permite castrarea si sterilizarea (mutilam animalele)
Ce lege permite implantarea de cipuri (suntem manati de diavol, punem cipuri si la animale)
Ce lege permite cainelui sa il muste pe om?
Ce lege permite autoritatilor sa sterilizeze un caine si apoi sa ii dea drumul pe strazi?

+Quote Post
Ana Armanca Arde...
mesaj Dec 4 2011, 12:25 PM
Mesaj #411

Membru veteran

Citeaza (Unchiul Sam @ Dec 4 2011, 11:33 AM) *
Iar eu spun, din nou, ca nu are importanta si ca motivul pentru care intrase in curtea aia e irelevant. La un proces in care doamna Iacob ar deschide gura despre intentiile femeii as spune STOP, sau OBJECTION (of, iar filmele americane), deci obiectiune, nu ne intereseaza ce cauta acolo, sa trecem mai departe... . Nu ca doamna Iacob nu are de unde sa stie intentiile femeii ca daca pornesti pe argumentul asta asta ii deschizi portita spre speculatie, ar aduce o nepoata a femeii care ar povesti cum cu o zi inainte matusa ei spunea ca urma sa faca rost de niste bla, bla, bla, bla....
Doamna Iacob e avocat deci daca ii dai ocazia iti va demonstra chiar si intentiile de furt ale mortului. Era o discutie pur teoretica despre o eventuala confruntare avocat(Iacob)-procuror(Ana)

Uncle, spunem acelaşi lucru! Sigur că nu are importanţă motivul pentru care femeia a intrat în acea curte! Cu atât mai mult o avocată nu se exprimă aşa: ce dacă a fost omorâtă de câini, intrase să fure!
Eu nu-i dau nici o ocazie dnei Iacob, eu spun că un avocat trebuie să ştie de prezumţia de nevinovăţie. Deci - asta pentru tine, - chiar dacă ar fi ştiut că a intrat acolo să fure, asta nu conta. Şi nu despre aşa ceva era vorba în discuţie, ci despre eutanasierea câinilor.
Absurdul situaţiei este să o acuzi, deşi femeia e moartă şi nu poţi afla depoziţia ei...

+Quote Post
Ana Armanca Arde...
mesaj Dec 4 2011, 12:30 PM
Mesaj #412

Membru veteran

Citeaza (tzucumbaru´ @ Dec 4 2011, 10:28 AM) *
1.ţi-o zâc aşe mai transparent, de ce D'na P.Iacob are drieptati,-considereşte io- poat' aşe o s-o pricipeşti, ha! ...soro, cică lojica juridică s-asamănă cu lojica matematică, dar nu sunt identice, io, le pot prici3,14 p'ambele soro, dar ...hai să-ţi produc o simplificaţiune, poat' aşe o s-o pricipeşti şi tu.

2.ete, una interogativă, d'aia simplă:
soro, poţi sancţiona juridic, condamna in vreo instanţă, un mamifer lipsit de raţiune? mamifer îi oamu' , mamifer îi şi căţelu', nu soro ?

1. Asta ar trebui să ştie Paula Iacob şi să nu mai spună : "Sper ca cei de la CC să judece cu inima!"
2. Asta fac ţările civilizate care strâng câinii vagabonzi de pe stradă, îi ţin un timp în adăposturi şi dacă nu li se găseşte un stăpân îi eutanasiază?

+Quote Post
Ana Armanca Arde...
mesaj Dec 4 2011, 12:38 PM
Mesaj #413

Membru veteran

Citeaza (tzucumbaru' @ Dec 4 2011, 10:45 AM) *

http://www.petitieonline.ro/petitie/cainii...-p38085052.html
http://www.petitieonline.ro/petitie/cainii...-p04957056.html
http://www.petitieonline.ro/petitie/cainii...-p03053042.html
http://ph-online.ro/actualitate/item/3041-...zi-din-ploiesti
http://www.ziare.com/social/capitala/stude...ampusuri-780508
Petitie pentru strangerea si eutanasierea cainilor vagabonzi "Sa scapam de cainii de pe strazi": http://www.dezvaluiri.ro/comunicate/1/4809...-pe-strazi.html
cainii vagabonzi nu au ce cauta pe strada:http://www.petitieonline.com/forum/post/148826

Mai bine întreabă-te de ce vine aşa de târziu legea, câţi oameni sunt muşcaţi zilnic pe străzi şi cât costă vaccinurile antirabic şi celelalte care se fac unui muşcat de câine.

+Quote Post
Vizitator_tzucumbaru´.
mesaj Dec 4 2011, 02:05 PM
Mesaj #414

Guests

Citeaza (Ana Armanca Ardeleanu @ Dec 4 2011, 12:30 PM) *
1. Asta ar trebui să ştie Paula Iacob şi să nu mai spună : "Sper ca cei de la CC să judece cu inima!"
2. Asta fac ţările civilizate care strâng câinii vagabonzi de pe stradă, îi ţin un timp în adăposturi şi dacă nu li se găseşte un stăpân îi eutanasiază?

sorelaaaa-la-la-laaaaa!

r.pct.1

hai sa nu amestecam pere cu mere, da? ce-are aface CCR-ul cu a noastra speta ?bah! o imagistica tomo crerebrala , intr-o anumita sectiune s-aseamana cu inima, soro, hahahahaha! io crez ca la aia se referea D´na.P.Iacob....maaaaaah! aiasta-i un respuns la nodul din papura pe-o care tot agitzi...hahahahahaa

r. pct 2. exact, conf. legii - ca i.e.vezi: legislatzia usa in acest domeniu, e cea mai cea,soro!- in rest, n-am prea avea ce inventa. eutanasierea asistata medico-veterinar, primn metode umaniste. ...de altfel, m-am pronuntat in ceea ce priveste speta respectiva pe un alt thread al acesti forum, tzi-am zas ca nu-mi place sa repet. punct.

am luat ca e.g. un link pe care l-ai postat, 104 semnaturi nu reprezinta majoritatea cetatenilor din acea localitate ci un procent de 2 %, acest aspect procentual nu-nseamna ca n-au dreptate, sau ca initiativa lor nu este in folosulcomunitatii respective.
acolo ,pe acel nivel, initiatorii petitiei ar trebui sa faca lobby pentru a-si atrage sprijinul majoritatii, semnaturi.

aceasta practica este deficienta in ro.

+Quote Post
Vizitator_tzucumbaru´.
mesaj Dec 4 2011, 02:15 PM
Mesaj #415

Guests

..bonus, on thread, for all ! inedit....hehehehe !

Domnule Preşedinte,

Sunt mai mulţi ani de zile de când am fost ales membru de onoare al Sindicatului Ziariştilor, lucru de care cred că vă aduceţi aminte.
De altă parte nu o dată presa, ameninţată de legi sălbatice din partea unora din Guvernele trecute, a făcut apel la mine, pentru a-şi apăra drepturile.
În al treilea rând, când era vorba ca în Constituţie Guvernul liberal2 să introducă aspre măsuri în contra presei, eu i-am apărat libertatea.
Am primit acea onoare şi am adus aceste servicii în credinţa că numărul ziariştilor oneşti întrece pe cel al celor cari, calomniind zilnic, dezonorează această nobilă profesiune, şi că, în lipsa legii care să asigure onoarea, cineva poate face recurs la aceştia, înfăţişaţi prin Sindicatul pe care-l reprezentaţi.
Împrejurările au adus, fără s-o fi cerut, venirea mea la cârma ţării3.
Din acest moment, o parte din presă duce, în special după închiderea Parlamentului – când nu mă pot folosi de tribuna lui, pentru a-mi apăra onoarea –, o campanie mizerabilă, care pune la îndoială onestitatea mea personală.
Am fost acuzat că am creat situaţii parazitare membrilor familiei mele, că mi-am făcut o avere pe căi neîngăduite, că profit de situaţia mea actuală, pentru a realiza câştiguri.

M-am adresat Justiţiei şi, din nenorocire, nu pot căpăta o satisfacţie imediat. Ca om, am dreptul la dânsa, ca şef al Guvernului, datorez opiniei publice demascarea calomniatorilor.
Într-un caz recent, nevoia satisfacţiei imediate se impune.
Librăria «Gamber» din Paris – condusă de un român bănăţean, care sacrifică bani pentru apărarea intereselor României, în chestiunea Basarabiei, prin cartea D-lui Boldur4 şi-n multe altele – ar dori să-şi recapete o independenţă de direcţie, care singură o putea pune în serviciul ţării, prin desfacerea unei asociaţii, care, fireşte, nu putea urmări acest scop.

În vederea acestui act de interes naţional, fiind eu încă în opoziţie5, s-a negociat, sub Guvernul Naţional- Ţărănist, un aranjament prin care Statul Român ar fi preluat un număr de acţiuni de prefăcut în cărţi necesare seminariilor de istorie, astăzi aproape inexistente şi fără care nu se poate lucra.
Am fost îndreptat de Guvern către D. Teianu6, care mi-a pus în vedere suma de 3.000.000 lei, care ar fi fost pusă la dispoziţie, printr-un simplu jurnal7 al Consiliului de Miniştri.

Producându-se schimbarea de Guvern8, m-am înţeles cu colegii mei, Dl Ministru de Externe9 şi Dl Subsecretar de Stat al Presei10, pentru o sumă – cred – numai de 800.000 lei să fie întrebuinţată în acest scop.
Ea a fost depusă încă de acum câteva luni, când plata lefurilor se făcea cu oarecare regularitate11 – şi desigur că nu de la Externe şi de la biroul presei era să se plătească lefurile corpului didactic, aşa că nu i s-a adus acestuia nicio pagubă – la Legaţia României din Paris, căreia i s-au transmis instrucţiunile de a o remite D-lui Gamber, în schimbul transferării de acţiuni prefăcută imediat în liberare de cărţi.
Cu un scrupul care-l onorează, Dl Ministru Cezianu12, căruia îi ceream stricta îndeplinire a formelor legale de garanţie, a cerut să întrebuinţăm toate măsurile, ca Statul Român să nu fie dăunat.

Împărtăşind această părere, am dat suma de 20.000 lei şefului Contenciosului de la Ministerul de Instrucţie, pentru a face actele legale, adăugind şi pe şeful comptabilităţii plătit cu o sumă egală, care avea de organizat comptabilitatea Şcoalei Române din Franţa13, sarcină care, fireşte, nu se poate îndeplini de la Bucureşti.
Două ziare, Dreptatea întâi şi pe urmă Universul, au întrebuinţat acest act de administraţie şi pe mine ca pe un fraudator, care, risipind banul public, m-aş fi înţeles cu Dl Gamber – om de o perfectă onestitate –, pentru ca acesta să poată vinde cărţile mele de istorie, editate de dânsul, şi care, după părerea Universului , n-au nicio valoare. (Îmi permit a observa că sunt membru asociat al Academiei de Inscripţii din Paris.)
Mi s-a cerut, imperios, care sunt cărţile recomandate de mine.
Acestor calomnii îi (sic!) opun declaraţia că n-a fost vorba să se cumpere nicio carte a mea, nici una singură, că lucrările mele, editate de Gamber, adică Sinteza 14 şi încă vreo două broşuri, s-au vândut îndestul pentru a nu-l păgubi, eu primindu-mi şi dreptul de autor, iar cea mai mare parte din cărţile citate de Universul sunt de fapt tipărite de mine, numele D-lui Gamber fiind pus pe copertă numai pentru desfacere, iar cartea despre Armenia15 este tipărită de armeni, cari mi-au acordat şi un premiu pentru aceasta.

Dl Gamber, înştiinţat despre aceasta, se va adresa, în calitate de cetăţean francez, Guvernului Francez, pentru a se aduce dovada că nu este complicele unei escrocherii, iar eu vă ţin la dispoziţie toate mijloacele de informaţie, pentru a putea răspunde în termen de trei zile de la primirea acestei scrisori, dacă eu sunt sau nu, cum mă ştie toată lumea, de 40 de ani, un om onest, victima unor calomniatori ordinari, cari necinstesc presa.
În acelaş timp, veţi binevoi să cercetaţi dacă suma de 100.000 lei, care mi-a fost dată în noiembrie, pentru vizita mea la Paris, în vederea facerei cursului meu anual16 – sumă care scandalizează pe ziarul Dreptatea – este sau ba leafa mea anuală înscrisă în buget în acest scop.
Oricine e liber să aprecieze cum vrea capacitatea şi politica mea, dar pentru orice atentat la onoarea mea, eu prefer unei legi contra presei, pe care aş avea putinţa de a o face să se voteze, acest apel la conştiinţa Dv. profesională şi umană, pentru ca, împreună cu Comitetul de conducere al Sindicatului Ziariştilor, să luaţi hotărârea pe care o aştept, deoarece însuşi Sindicatul Ziariştilor are interesul ca singurul său membru de onoare să nu fie pus înaintea opiniei publice în situaţia pe care vor să i-o creeze ziarele Dreptatea şi Universul.
În orice cazuri asemănătoare, voi fi silit să mă adresez tot D-Voastre, pentru vădirea drepturilor mele, căci vreau să înceteze odată sistemul de terfelire nesancţionată, care ne duce la anarhie.

Primiţi vă rog, Domnule Preşedinte, asigurarea deosebitei mele consideraţiuni.

20 mai 1931 N. Iorga

+Quote Post
Vizitator_tzucumbaru'.
mesaj Dec 4 2011, 02:36 PM
Mesaj #416

Guests

Citeaza (Unchiul Sam @ Dec 4 2011, 11:55 AM) *
Stop, stop, stop. Mai usor cu programul pe scari. Mai avem pana sa votam programe.

Ei hai, nici un partid nu isi promoveaza in campania electorala toate initiativele legislative pe care le vor lua. Sau in program, acolo sunt principii. Apoi de la program pana la guvernare mai e un pas important, aliantele. Nici un partid nu a guvernat singur pana acum asa ca fiecare poate invoca faptul ca programul real de guvernare este un compromis impus de scorul electoral.

Sau cand o situatie devine atat de grava incat trebuie rezolvata neaparat.
Oricum nu prea inteleg de ce e nevoie de legea asta atat timp cat nu exista vreo lege impotriva. Cine vrea sa scape orasele de animalele fara stapan o poate face.
Ce lege permite castrarea si sterilizarea (mutilam animalele)
Ce lege permite implantarea de cipuri (suntem manati de diavol, punem cipuri si la animale)
Ce lege permite cainelui sa il muste pe om?
Ce lege permite autoritatilor sa sterilizeze un caine si apoi sa ii dea drumul pe strazi?

unchiuleţule, există legislaţie adecvată, umanistă, la nivel european sau american pentru rezolvarea problemei respective, dar politicienii romani doresc cu orice preţ să reinventeze mersul pe jos, să redescopere apa caldă-naturală, termală bah!..etc.
poliţie sanitar-veterinară există?( prevenirea relelor tratamente aplicate animalelor)
sis. clinic veterinar dotat corespunzător(sterilizarea animlelor prop.privată cu excepţia centrelor de selecţia raselor) sub patronajul căruia să se asigure o strictă supraveghere a diferitelor specii şi rase etc., şamd....educaţiA, legA , ordineA şi disciuplinA, LIPSESC,...... in ro !

+Quote Post
Ana Armanca Arde...
mesaj Dec 4 2011, 02:55 PM
Mesaj #417

Membru veteran

Citeaza (tzucumbaru´ @ Dec 4 2011, 02:05 PM) *
1.hai sa nu amestecam pere cu mere, da? ce-are aface CCR-ul cu a noastra speta ?bah! o imagistica tomo crerebrala , intr-o anumita sectiune s-aseamana cu inima, soro, hahahahaha! io crez ca la aia se referea D´na.P.Iacob....maaaaaah! aiasta-i un respuns la nodul din papura pe-o care tot agitzi...hahahahahaa

2. exact, conf. legii - ca i.e.vezi: legislatzia usa in acest domeniu, e cea mai cea,soro!- in rest, n-am prea avea ce inventa. eutanasierea asistata medico-veterinar, primn metode umaniste. ...de altfel, m-am pronuntat in ceea ce priveste speta respectiva pe un alt thread al acesti forum, tzi-am zas ca nu-mi place sa repet. punct.

aceasta practica este deficienta in ro.

1. Ca să nu amestecăm mere cu pere trebuia să citeşti şi prima postare referitoare la Paula Iacob.
Nici tu nici Uncle nu vreţi să înţelegeţi că mă refeream strict la Paula Iacob şi bâlba ei de la iRealitatea.

+Quote Post
Ana Armanca Arde...
mesaj Dec 4 2011, 03:02 PM
Mesaj #418

Membru veteran

Citeaza (tzucumbaru' @ Dec 4 2011, 02:36 PM) *
unchiuleţule, există legislaţie adecvată, umanistă, la nivel european sau american pentru rezolvarea problemei respective, dar politicienii romani doresc cu orice preţ să reinventeze mersul pe jos, să redescopere apa caldă-naturală, termală bah!..etc.
poliţie sanitar-veterinară există?( prevenirea relelor tratamente aplicate animalelor)
sis. clinic veterinar dotat corespunzător(sterilizarea animlelor prop.privată cu excepţia centrelor de selecţia raselor) sub patronajul căruia să se asigure o strictă supraveghere a diferitelor specii şi rase etc., şamd....educaţiA, legA , ordineA şi disciuplinA, LIPSESC,...... in ro !

Frateeeeeeeeeeee, poliţia sanitar-veterinară apără câinii şi în general animalele maltratate de oameni. Aici vorbim despre oameni care au fost ucişi de câinii maidanezi. Un japonez, o doamnă în curte la ADP, alta printr-un parc, zeci de oameni muşcaţi de câini, zilnic.
Am dus-o pe fiică-mea la spitalul Balş într-o zi, şi cum e în renovare, am nimerit la primiri urgenţe adulţi. O coadă la diverse boli, o coadă cu cei muşcaţi de câini. Păi erau mult mai mulţi muşcaţii ca ceilalţi!
Unde vrei să ajungem?
La voi cum se procedează?
Hai să-ţi spun ceva, de la medicul veterinar care-mi tratează căţelul: sterilizarea face câinii mai agresivi. Dă-i tu drumul unui câine sterilizat pe stradă, o familie îi aruncă în praf nişte oase pe lângă bloc şi el îşi marchează teritoriul (aşa fac câinii) şi apoi încearcă tu, copil, sau persoană singură să treci pe lângă el. Se repede şi te muşcă.
De câinii proprietate privată răspund stăpânii lor în faţa legii.
Chiar am văzut un domn luând amendă pentru mizeria făcută de câinele lui.

Aceasta postare a fost editata de Ana Armanca Ardeleanu: Dec 4 2011, 03:15 PM

+Quote Post
Vizitator_tzucumbaru'.
mesaj Dec 4 2011, 03:34 PM
Mesaj #419

Guests

Citeaza (Ana Armanca Ardeleanu @ Dec 4 2011, 03:02 PM) *
Frateeeeeeeeeeee, poliţia sanitar-veterinară apără câinii şi în general animalele maltratate de oameni. Aici vorbim despre oameni care au fost ucişi de câinii maidanezi. Un japonez,

sorooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo-o-o-o ! iar diseci EFECTUL, iar îl perpeleşti la foc mic pe toate părţile, sooooooooo-Ro, CAUZA ?

BAH! aţi ajuns să arestaţi un maidanaez, făcându-vă de bafta, s-a dus buhul, la niv. european sooooo-Ro, a ajuns să vină neamţu' şi să adopte maidanezul incarcerat DE VOI, bah! so-Ro. JENIBIL!

pentru rele tratamente, abandon , sau neasigurarea condiţiilor optime de viaţă animalelor al cărui propietar eşti, se face puşcarie, există atât poliţie veterinară cât şi jude care te-ncalţă instant ptr. una sau mai multe din faptele mai sus menţionate, te judecă la urjenţă sooooooooo-Ro!

citeşte leg. USA în domeniu...şi-ai să....BAAAAAAH!

+Quote Post
Vizitator_Unchiul Sam.
mesaj Dec 4 2011, 03:55 PM
Mesaj #420

Guests

Citeaza (tzucumbaru' @ Dec 4 2011, 02:36 PM) *

Politia sanitar veterinara apara animalele de rau tratament. Nu am cerut niciodata ca animalele sa fie batute sau schingiuite. Eutanasierea e metoda aplicata in Europa si SUA. Acolo se intampla exact asa cum as vrea si eu. Animalele se duc la adaposturi unde daca se depaseste capacitatea de cazare sunt eutanasiate. Fara discutie.
Stii tu vreo tara in care animalele sa fie sterilizate si apoi lasate libere pe strazi?

+Quote Post

15 Pagini V  « < 12 13 14 15 >
Reply to this topicStart new topic
1 Utilizatori care citesc acest topic (1 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 20th January 2020 - 10:15 PM