IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

Reply to this topicStart new topic
> Escrocherie in parcare la aeroportul Henri Coanda
Vizitator_Raluca.
mesaj Dec 9 2008, 11:07 PM
Mesaj #1

Guests

Aseara, ma duc la aeroport sa o iau pe mama.
Ajung la bariera, iau jeton, urc in parcare la ultimult etaj. Mama apare in 5 minute, ajungem la masina, incarc bagajele si ma duc sa platesc la prima casa aflata in apropierea masinii (cea situata imediat la iesirea din serptentine). Casa inchisa, lumina stinsa. Alaturi, in fata unui automat de plata, 3 persoane asteapta la rand. Ma asez in spatele ultimei persoane si, asteptand, incerc sa ma lamuresc cum se plateste.
Procedura este urmatoarea: apesi pe butonul 1 pentru limba romana, apoi introduci jetonul verde si pe ecran ti se afiseaza suma de plata. Urmatorul pas este sa introduci intr-o fanta bancnota sau banconotele necesare, iar aparatul urmeaza sa iti elibereze chitanta, restul si jetonul. Pe aparat scrie ca ti se da restul pana la 100 lei.

Primul dintre cei trei barbati aflati la rand exclama dintr-o data: " Mama lor de hoti" si inca o expresie tipic masculina pe care nu o pot reproduce aici. Il vad ca ia din aparat chitanta si inca o hartie si pleaca injurand.
Cu al doilea barbat, istoria se repeta identic. Baga jetonul, baga banii, si pleaca cu 2 hartii in mana, in timp ce face un comentariu legal de sfinti (de asemenea, imposibil de reprodus).

Al treilea barbat, aceeasi scena.
Urmez eu. Apas tasta 1, intoduc jetonul, ecranul afiseaza: "Aveti de platit 2 lei". Caunt in geanta portofelul de fise. Gasesc 3 fise de 50 de bani, nu si pe a patra. Ma uit mai bine la automatul de plata... nu exista nicio fanta pentru fise. Ma linistesc si caut printre bancnote. Cea mai mica, de 10 lei. Neincrezatoare, mai citesc odata afisul de pe automat " Aparatul da rest pana la 100 lei". Introduc bancnota de 10 lei. Automatul caraie, apoi in fanta de jos apare o bancnota de 5 lei. Mai caraie odata si apare o chitanta. Ma uit pierduta la afisaj.. Mort.
Am platit 5 lei in loc de 2. De doua ori si jumatate mai mult.
Dau sa plec, n-avea niciun rost sa ma cert cu un automat, cand acesta caraie din nou... Si mai scoate un bon. Pe care scrie: " Cu acest bilet, va rugam prezentati-va la una din casele manuale, pentru a intra in posesia restului nereturnat. Ne cerem scuze pentru inconvenienta. Se va returna catre posesorul acestui bilet suma de 3 lei, reprezentand rest de plata la bonul nr. 288".

Zambesc in sinea mea, deja relaxata, si imi indrept privirea spre capatul celalalt al parcarii, la iesire, unde vad lumina la a doua "casa manuala". Ma indrept intr-acolo. Dar ingrijorarea imi revine cand observ cel putin 10 persoane la rand. Grabesc pasul si decid sa ma bag in fata, doar ca sa intreb daca de acolo pot lua restul precizat pe bonul nefiscal. Cand ajung la ghiseu, primul domn din rand pleaca in fuga rostind aceeasi expresie pe care o auzisem si in fata automatului de taxare... Intreb cu glas inocent: "Buna seara, fiti amabil, de la Dvs. pot incasa restul pe care nu mi l-a dat automatul?" Domnul din ghereta se rasteste la mine, probabil la fel ca la alte sute de persoane inaintea mea "Nu, Doamna, nu aici". "Dar unde, daca nu va suparati? Si de ce nu la Dvs., aici nu e casa manuala? ". .. " V-am spus ca nu aici. Jos, la parter." "Jos... jos??.. Adica trebuie sa cobor 3 etaje?"
"Da, Doamna, ce e asa mare lucru 3 etaje?" Imi pica fisa imediat (jetonul il roteam deja nervos intre degete).
"Stimate Domn, am platit pentru 25 de minute de parcare, din care 10 am stat la coada la automat. Daca mai stateam si la Dvs. la coada inca 10-15 minute ca sa-mi spuneti ca banii se iau "de jos", si daca ma si duc "jos", si stau si acolo la coada, si pana urc inapoi, mai trece o jumatate de ora cel putin si va trebui sa platesc din nou. Pai e normal asa?"
Domnului din "casa manuala" tocmai ii suna telefonul mobil, asa incat nu mai binevoieste sa imi raspunda. Probabil a vorbit nestingherit ceva vreme, pentru ca, odata cu mine, care n-am mai stat sa astept raspunsul lui, toata coada care astepta sa isi recupereze restul a zbughit-o catre masini. Era clar ca varianta mersului la parter dupa rest era mai paguboasa decat daca renuntam pur si simplu la rest.
Reusesc sa ies din parcare in minutul 29 si cateva secunde, adica "la mustata" inainte sa imi expire timpul de parcare platit, 30 de minute, in valoare de 2.. (5, de fapt) lei.
In urma mea, la bariera de iesire, claxoane in toate tonalitatile. Oamenii nu stiau cum sa iasa mai repede din parcare. Daca depaseau timpul platit conform chitantei, ar fi trebuit sa mearga iar sa plateasca, apoi iar nu ar fi primit rest, de mers la parter sa-l incasezi nici vorba, si tot asa....
Pe drum spre casa, mama, care e avocat, studiaza chitantele si ma linisteste.
Pe bonul nefiscal nu este precizat un termen limita in care trebuie sa te prezinti sa iei restul de la "casa manuala". Asa incat, conform regulilor generale de prescriptie, orice datorie e valabila 3 ani.
Adica pot sa ma duc si maine si in noiembrie 2011 sa imi cer cei trei lei rest.
Dar cati dintre cei care parcheaza stiu asta???
Sau, daca stiu, si se duc sa ceara banii peste o zi, doua, trei, o luna, oare o sa li se si dea acel rest??
Si, pana la urma, cine bate drumul pana la aeroport inca o data ca sa ia inapoi 3 lei, sau 5, sau 7, sau chiar 12, 15, 18, in functie de ce bancnota ai introdus si cat n-a "avut" automatul sa iti dea rest?

Si uite asa S.C. C.N. A.I.H.C.B. S.A., adica Aeroportul International Henri Coanda Bucuresti, isi rotunjeste veniturile printr-o escrocherie.

Eu, pana in ianuarie, nu mai am drum la aeroport. Dar pastrez chitanta si bonul cu restul. Le-am si scanat, as fi vrut sa le afisez aici, le fac publice, dar nu am optiunea de a incarca fotografii in continutul topicului.
Si cand ma duc, le cer banii inapoi. Sau, vorba mamei, intr-o zi cu soare, o trimit pe matusa-mea, ca e pensionara si are gratuitate la transportul in comun, intr-o plimbare cu autobuzul pana la aeroport. Sa ceara restul.
Ma gandesc ca ar putea iesi de aici o mica afacere pentru pensionarii amarati si plimbareti. La 200 de masini parcate pe nivel, ori trei nivele, 600. Presupunand ca fiecare sta in medie o ora, sunt 600 de masini ori 24 de ore, total 14.400 de parcari intr-o zi la Otopeni. Hai sa spunem ca nu sunt toate ocupate. Lasam doar jumatate. 7 000. Cam asta e si traficul de calatori pe zi al aeroportului. Sa zicem ca automatul de parcare "n-are" sa dea rest 1 leu la fiecare. Asta inseamna 7.000 de lei pe zi. Sau daca n-are sa dea rest 3 lei, ca in cazul meu, (si asta pentru ca tarifele sunt intotdeauna pare: 2 lei o jumatate de ora, 4 lei ora.. etc), deja vorbim de 21.000 de lei pe zi. 210 milioane vechi. Bani luati cu japca de AIHCB SA.
In atare situatie, un pensionar care se duce la aeroport, gratuit, cu autobuzul, cu sacosa de "bonuri de rest" adunate in fiecare duminica, la pranz, in Cismigiu, pe baza de buletin, de la toti cei care si-au luat "teapa" in parcare la AIHCB SA., cred ca merita recompensat cu un 10% din banii recuperati. Eu n-ar trebui sa ii dau decat 30 de bani, la fel si ceilalti in situatia mea. Dar la sumele zilnice totale pe care le va avea de "dat rest" Aeroportul, cred ca batranul va trai mai bine decat dupa 5 etape de recalculare a pensiei.

Eu voi testa sistemul cu matusa si cu un singur bon pe care scrie "rest, 3 lei". Daca nu vine cu banii acasa, promit sa dau in judecata AIHCB-ul si sa va tin la curent cu procesul.
Go to the top of the page

+Quote Post
Vizitator_Mgm.
mesaj Dec 10 2008, 07:57 AM
Mesaj #2

Guests

Am patit acelasi lucru acum 3 zile. Am stat o ora si 53 de minute in parcare la Otopeni, aveam de plata 8 lei. Am introdus in automatul de parcare 10 lei, mi-a dat chitanta si inca o hartie pe care scria "rest de plata 2 lei, mergeti la o casa manuala sa luati restul". La casa manuala era omor, asa ca am plecat pur si simplu din acelasi motiv: daca mai stateam dupa rest, cei 2 lei rest urma sa ii platesc pentru urmatoarea jumatate de ora de plata....
Din pacate, am aruncat si chitanta, si biletul cu restul. Nu mi-am dat seama ca as putea sa revin alta data sa primesc banii.
Sunt de acord ca e o mare teapa, mai ales daca te gandesti la toate sumele "castigate" in acest fel de aeroport...

+Quote Post
Vizitator_zburatorul.
mesaj Dec 10 2008, 08:03 AM
Mesaj #3

Guests

In toate tarile civilizate, in aeroport platesti taxa de parcare la automate. Doar ca acestea sunt situate in interiorul terminalul, nu afara in frig sau in soare, ca la noi, si poti plati fie cu bancnote, fie cu fise, fie cu cardul.
Peste tot pe unde am fost nu mi s-a intamplat sa nu primesc rest. Ce se intampla la noi e hotie curata, gandita de "baietii destepti".
Ca sa nu mai zic ca in aeroporturil civilizate ai la dispozitie 10-15 minute dupa ce ai platit, ca sa iesi cu masina din parcare. Ca la noi, la nimenea...

+Quote Post
Vizitator_sofer amator.
mesaj Dec 10 2008, 08:09 AM
Mesaj #4

Guests

Eu de mult am pica pe astia. Daca pierzi tampenia de jeton, scrie ca platesti amenda 500 de lei... 5 milioane. Ca si cum ai parca masina 5 zile si 20 de ore. E strigator la cer.
Varianta e sa lasi masina acasa si sa te sui fortat in fly taxi-urile lor, care au monopol si te taxeaza de te usuca. Totul e facut cu cap, pe spinarea noastra, a fraierilor.
In strainatate cand intri in parcare primesti un ticket, nu un jeton, pe care sunt imprimata data si ora intrarii. Cand iesi, bagi acelasi tichet in aparatul de la iesire, din propria ta masina, scotand mana pe geam, si tot asa platesti, fie cu card, fie cu monede, fie cu bancnote.
Dar aia nu tin mortis sa te fure din orice, cum se intampla la noi...

+Quote Post
Vizitator_1 leu.
mesaj Dec 10 2008, 08:22 AM
Mesaj #5

Guests

Am patit-o si eu la aeroport. Mi-au dat "teapa" doar 1 leu. Am bagat in aparat 5 lei, aveam de platit 4, si n-am mai primit restul, ci doar hartia care imi zicea sa ma duc sa iau restul de la "casa manuala". Bineinteles ca plecat fara niciun rest, doar nu eram nebun sa stau la coada sa iau 1 leu, ca dupa aia sa trebuiasca sa platesc 2, pentru depasirea timpului.
M-am enervat, normal, dar am zis ca pana la urma nu e o suma asa de mare.
Dar, pana la urma, daca te gandesti cati "lasa" fortat cate 1 leu, 2, 3 etc., in fiecare zi in fiecare ora in automatele aeroportului, iti dai seama ce "afacere" in toata regula e asta... Furt pe fata, ce mai....

+Quote Post
Vizitator_tzeapa.
mesaj Dec 10 2008, 08:30 AM
Mesaj #6

Guests

Si pe mine m-au tepuit cu 3 lei. Luni, am parcat 20 de minute la aeroport. Am dat fuga sa platesc la automat, m-am gandit ca merge mai repede. Am bagat 5 lei, mi-a dat rest... o foaie pe care scria ca aveam de incasat rest 3 lei. Bineinteles ca la casa normala era coada.
Am plecat injurand, dar ce era sa fac? Daca stateam la coada, trebuia sa mai platesc inca 2 lei, ca depaseam jumatatea de ora.
Imi pare rau ca am aruncat biletul cu restul. Nu m-am gandit ca pot sa cer banii altadata. Niste nenorociti.

+Quote Post
Vizitator_sema.
mesaj Dec 10 2008, 10:54 AM
Mesaj #7

Guests

Citeaza (tzeapa @ Dec 10 2008, 08:30 AM) *
Si pe mine m-au tepuit cu 3 lei. Luni, am parcat 20 de minute la aeroport. Am dat fuga sa platesc la automat, m-am gandit ca merge mai repede. Am bagat 5 lei, mi-a dat rest... o foaie pe care scria ca aveam de incasat rest 3 lei. Bineinteles ca la casa normala era coada.
Am plecat injurand, dar ce era sa fac? Daca stateam la coada, trebuia sa mai platesc inca 2 lei, ca depaseam jumatatea de ora.
Imi pare rau ca am aruncat biletul cu restul. Nu m-am gandit ca pot sa cer banii altadata. Niste nenorociti.

Daca v-ati uita pe bonuri ati vedea ca scrie:
ora intrarii, ora platii si ora pana la care se poate iesi. Aveti la dispozitie 20 sau 30 minute peste timpul platit, ca sa iesiti. Practic daca ai stat doar 20 de minute aveai la dispozitie cel putin jumatate de ora ca sa iti recuperezi banii. Asta asa, apropo de ce spunea cineva ca in tarile civilizate ai la dispozitie nu stiu cat timp sa iesi dupa ce ai platit.
Si aici se poate, dar e mai usor sa ne dam cu presupusuldecat sa citim sau sa ne informam.
Exista oricum si posibilitatea platii cu cardul, ca sa nu mai ai probleme cu restul.
In rest sunt insa de acord ca e o prostie sa stai la automat si apoi si la casa ca sa iti iei banii.
Eu oricum am patit-o la Otopeni. Am platit la casa, si pana am iesit din parcare, din cauza blocajului, mi-a expirat timpul si a trbuit sa mai platesc jumatate de ora.

+Quote Post
Vizitator_Ena.
mesaj Dec 10 2008, 07:02 PM
Mesaj #8

Guests

Azi dimineata, automatul cu pricina nu mi-a dat un rest de 3 lei. Dupa ce am stat 16 minute la coada la casa manuala de sus, doar ca sa aflu ca Da, am coborat docil 3 etaje. Pur si simplu am vrut sa imi iau cei 3 lei inapoi. Mie cine imi da 3 lei degeaba? la casa de jos, am mai stat 19 minute sa imi iau banii. Cu cei 3 lei in buzunar, am urcat inapoi la etajul 3, mi-am luat masina si am dat sa ies din parcare. N-am putut, ca imi expirase timpul. Ma uit pe bonul dat de automat. Scria pe el ca mai pot sta in parcare 13 minute. Trecusera de mult. Dau inapoi, parchez din nou masina, de data asta nu ma mai duc la automat, ci la casa. Mai stau un sfert de ora. Total de plata: 6 lei, in loc de 2, cat fusese initial. Si 45 de minute pierdute in parcarea aeroportului.
Cu siguranta, data viitoare, ori ma duc cu bani potriviti, ori renunt sa imi mai iau restul.

+Quote Post
Vizitator_Danyar.
mesaj Dec 11 2008, 06:45 AM
Mesaj #9

Guests

"Pe bonul nefiscal nu este precizat un termen limita in care trebuie sa te prezinti sa iei restul de la "casa manuala". Asa incat, conform regulilor generale de prescriptie, orice datorie e valabila 3 ani.
Adica pot sa ma duc si maine si in noiembrie 2011 sa imi cer cei trei lei rest."

Foarte utila informatia!

+Quote Post
Vizitator_anonim.
mesaj Dec 11 2008, 09:53 AM
Mesaj #10

Guests

Citeaza (Raluca @ Dec 9 2008, 11:07 PM) *
Le-am si scanat, as fi vrut sa le afisez aici, le fac publice, dar nu am optiunea de a incarca fotografii in continutul topicului.

aveti optiunea de a incarca fotografii daca va inregistrati

+Quote Post
Vizitator_geno.
mesaj Dec 11 2008, 10:13 AM
Mesaj #11

Guests

Citeaza (anonim @ Dec 11 2008, 09:53 AM) *
aveti optiunea de a incarca fotografii daca va inregistrati

felicitari pentru initiativa.
ar trebui vreo 10 de-alde basescu sa intre in toti hotii din tara asta.

+Quote Post
Vizitator_mihai.
mesaj Dec 11 2008, 10:16 AM
Mesaj #12

Guests

Sunt sofer la o firna de curierat. Vineri am avut de luat un plic din aeroport. M-a costat 4 lei parcarea o ora, plus inca alti 6 lei restul pe care nu mi l-a mai dat. Persoana cu plicul intarziase si oricum statusem sa astept 1 ora in loc de 10 minute. -am dus la automat ca prostul, nu stiam de povestea asta. Am bafat 10 lei, ca mai marunt nu aveam. Mi-a zis un coleg de pe taxi ca restul se da numai la parter si ca e coada. Am plecat, ca ma mancau la baza daca mai intarziam. Cand am predat foaia de parcurs, cu bonul de 4 lei si hartia cu restul de plata de 6 lei, mi-au ras in nas.
Au zis ca n-m decat sa ma duc eu inapoi la aeroport pe banii mei, nu cu masina firmei, sa iau restul.
Si uite asa am ajuns bun de plata.
Nu se poate face nimic?

+Quote Post
Vizitator_gigipuscarie.
mesaj Dec 11 2008, 03:16 PM
Mesaj #13

Guests

Citeaza (mihai @ Dec 11 2008, 10:16 AM) *
Nu se poate face nimic?

Ba da. In primul rand nu folositi automatele in Romania, decat daca stiti sigur ca merg bine.
Daca folositi, nu platiti niciodata peste si sa astepti restul. Nu aveti marunt, mergeti la casa.

Alftel, pastrati toate bonurile pe care le luati vreodata, mai ales alea in care se spune ca aveti de incasat vreo datorie. Eu nu am patit fix faza asta, dar sfatul meu e sa faceti asa: Trimiteti o scrisoare recomandata firmei, in care scrieti ce vi s-a intamplat, solicitati restituirea restului prin mandat postal (ca sa nu va plimbati aiurea pana la Otopeni), cereti un numar de inregistrare a plangerii, si atasati o fotocopie (nu originalul ) bonului. Toata treaba se poate face pentru 50 de bani la posta din cartier, cand luati o paine. Pastrati o copie xerox dupa scrisorea trimisa, raspunsul lor (daca vine), si originalul bonului.

Daca refuza sa va plateasca, si vreti sa le dati o mica lectie, toata documentatia asta o sa va ajute enorm in cazul in care o sa-i dati in judecata. La judecata nu cereti decat plata datoriei si costurile dvs cu procesul. Intr-o tara normala ar trebui sa aveti castig de cauza imediat. Dar la urma urmei, intr-o tara normala ti se da peste tot restul pana la ultimul cent.

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Dec 11 2008, 08:15 PM
Mesaj #14

Guests

Grele pe accidentele rutiere.

Bagati-le guma de mestecat in automate cu regularitate, astia de va plangeti, pana la urma se prind si ei ca e o idee proasta sa-ti tzepuieshti clientii, mai ales pe cei fideli. Cand se aduna 20-30 de indivizi furiosi la vreo "casa manuala" mi se pare foarte probabil sa le dea drumu' gratis pana repara automatul.

+Quote Post
sema
mesaj Dec 12 2008, 08:02 AM
Mesaj #15

Membru
**

Grup: Membri
Postari: 17
Inscris: 10-December 08
Utilizatorul numarul: 5 215

Citeaza (Musafir @ Dec 11 2008, 08:15 PM) *
Grele pe accidentele rutiere.

Cand se aduna 20-30 de indivizi furiosi la vreo "casa manuala" mi se pare foarte probabil sa le dea drumu' gratis pana repara automatul.

Asta sa o crezi tu. Stai la coada de iti vine rau, si platesti si asteptatul. Iti spun asta din proprie experienta.

+Quote Post
Vizitator_Vizitator_Gabriel..
mesaj Dec 12 2008, 01:05 PM
Mesaj #16

Guests

Problema cu parcarea din Aeroportul Otopeni am ridicat-o si eu acum cateva luni. In primul rand nu ar trebui sa te puna sa platesti parcarea daca stationezi sub 15-20 minute. Este o adevarata afacere aceasta parcare din Otopeni... bani care le vin de la fraieri ... cateva milione de EURO anual.

+Quote Post
Vizitator_proca cristian.
mesaj Jan 21 2014, 07:20 AM
Mesaj #17

Guests

Salut. Eu am luat o teapa si mai mare datorita parcarii din aeroportul Henri Conda. Cand am intrat in aeroport,nestiind prea bine zona ,la intrare mi-a sarit in ochi panoul electronic unde scria ca mai sunt 62 locuri libere in parcare. Am dat sa intru,am trecut de prima bariera si am ajuns la tonomat.Pe tonomat era un afis rupt din care nu se intelegea nimic scris. Am apasat sa iau jeton,am trecut si de cea de-a doua bariera si am parcat. Cand am iesit din parcare am constatat ca parcasem in zona de o zi cu tarif de 40 ron pe zi.m-am dus repede la un ghiseu sa le spun ca n-am parcat unde trebuie. "ne pare rau,40 ron si iesiti". Stimate domn,chiar nu mai am in buzunar 40 ron,trebuie sa ajung si la constanta si mai am si sotia gravida. "tot 40 ron inseamna"...deja aveam mii de draci. M-am dus la informatii in incinta aeroportului unde si doamna aceea a avut un comportament made in romania :"si ce vreti domnule sa va platesc eu,n-avem noi treaba cu parcarile. I-am zis ca nu am fost atent la toate panourile si am intrat din greseala acolo si nu am sa le platesc cei 40 ron pentru 10 min cat am stat parcat. "stati ca sun la dispeceratul parcarii". Dragi cititori.n-am vazut femeie mai hoata si fara suflet,sa fi vazut cum reproducea vorbele mele pe coltul gurii,catre dispecerat,ceva gen : a venit unul la mine,rade,cica vrea sa iasa din parcare fara sa plateasca,rade iar,dupa care imi spune sa mergla dispecerat sa vorbesc cu cei de acolo. "nu se poate,ne pare rau,trebuie sa platiti 40 ron ". Doamna,am sotia gravida,bani n-am decat 10 lei la mine,iertati-ma ca am intrat unde nu trebuia...."nu se poate"....pana la urma am facut rost de bani,dupa ceva timp de stat prin aeroport,ragandu-ma de animalele alea sa ma lase sa ies cu 10 lei dupa doar 15 min de parcare. Macar angajata de la informatii din aeroport si dispeceratul parcarii,p-aia nu-i pot numi oameni. SUNT NISTE ANIMALE FARA SUFLET

+Quote Post
Vizitator_seby.
mesaj Jan 25 2014, 09:54 PM
Mesaj #18

Guests

Citeaza (proca cristian @ Jan 21 2014, 07:20 AM) *
Salut. Eu am luat o teapa si mai mare datorita parcarii din aeroportul Henri Conda. Cand am intrat in aeroport,nestiind prea bine zona ,la intrare mi-a sarit in ochi panoul electronic unde scria ca mai sunt 62 locuri libere in parcare. Am dat sa intru,am trecut de prima bariera si am ajuns la tonomat.Pe tonomat era un afis rupt din care nu se intelegea nimic scris. Am apasat sa iau jeton,am trecut si de cea de-a doua bariera si am parcat. Cand am iesit din parcare am constatat ca parcasem in zona de o zi cu tarif de 40 ron pe zi.m-am dus repede la un ghiseu sa le spun ca n-am parcat unde trebuie. "ne pare rau,40 ron si iesiti". Stimate domn,chiar nu mai am in buzunar 40 ron,trebuie sa ajung si la constanta si mai am si sotia gravida. "tot 40 ron inseamna"...deja aveam mii de draci. M-am dus la informatii in incinta aeroportului unde si doamna aceea a avut un comportament made in romania :"si ce vreti domnule sa va platesc eu,n-avem noi treaba cu parcarile. I-am zis ca nu am fost atent la toate panourile si am intrat din greseala acolo si nu am sa le platesc cei 40 ron pentru 10 min cat am stat parcat. "stati ca sun la dispeceratul parcarii". Dragi cititori.n-am vazut femeie mai hoata si fara suflet,sa fi vazut cum reproducea vorbele mele pe coltul gurii,catre dispecerat,ceva gen : a venit unul la mine,rade,cica vrea sa iasa din parcare fara sa plateasca,rade iar,dupa care imi spune sa mergla dispecerat sa vorbesc cu cei de acolo. "nu se poate,ne pare rau,trebuie sa platiti 40 ron ". Doamna,am sotia gravida,bani n-am decat 10 lei la mine,iertati-ma ca am intrat unde nu trebuia...."nu se poate"....pana la urma am facut rost de bani,dupa ceva timp de stat prin aeroport,ragandu-ma de animalele alea sa ma lase sa ies cu 10 lei dupa doar 15 min de parcare. Macar angajata de la informatii din aeroport si dispeceratul parcarii,p-aia nu-i pot numi oameni. SUNT NISTE ANIMALE FARA SUFLET

alta data sa nu-ti mai lasi sotia gravida!

+Quote Post
Vizitator_Aeroportu.
mesaj Jun 28 2014, 01:25 PM
Mesaj #19

Guests

Citeaza (zburatorul @ Dec 10 2008, 08:03 AM) *
In toate tarile civilizate, in aeroport platesti taxa de parcare la automate. Doar ca acestea sunt situate in interiorul terminalul, nu afara in frig sau in soare, ca la noi, si poti plati fie cu bancnote, fie cu fise, fie cu cardul.
Peste tot pe unde am fost nu mi s-a intamplat sa nu primesc rest. Ce se intampla la noi e hotie curata, gandita de "baietii destepti".
Ca sa nu mai zic ca in aeroporturil civilizate ai la dispozitie 10-15 minute dupa ce ai platit, ca sa iesi cu masina din parcare. Ca la noi, la nimenea...

Cum ar ține minte omul că a fost în România dacă nu s-ar lovi de la poarta de intrare de anomalii?

+Quote Post
Vizitator_Andrei.
mesaj Mar 22 2016, 09:37 PM
Mesaj #20

Guests

Si eu vreau sa las masina in parcare, in Otopeni, dar nu in cea a aeroportului ci in una privata, din motive financiare. Am tot cautat pe internet diverse informatii si pana la urma am gasit ceva... ce parere aveti despre aceasta pacare?

Sunt seriosi? prezinta incredere? Sa aleg altceva?

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Utilizatori care citesc acest topic (1 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 24th July 2017 - 02:36 PM