IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

2 Pagini V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Cea mai buna oferta de masini noi
Vizitator_Volk.
mesaj Mar 17 2009, 01:18 PM
Mesaj #1

Guests

vreau o masina noua. Care e cea mai avantajoasa oferta acum pe piata.?

Am vazut pe site-ul Citroen reducere mare la xsara-picasso .http://www.citroen.ro/xsara-picasso/lista-preturi/

Am stat, am analizat, nu e ok pentru ca peste trei-patru ani nu cred ca o pot vinde ok.

Am mai auzit de suzuki sx4 de 1.6, 4x4, ca daca negociezi cu ei ajungi sa o iei la 12 500. Asta pare misto, dar cica e naspa cu service-ul.

Am mai auzit de renault ca poti sa obtii la leasing dobanda 0, cel putin pe o perioada de timp. Dar masina frantuzeasca, parca nu vreau

Alta cu Seat, daca negociezi cu ei ajungi la super preturi. N-am verificat, dar probabil ca o sa o fac.

Nu dau mai mult de 12 500, in nici un caz.

Am citit in zf ca audi au super reducere de 30% la unele modele, dar cum am mai spus mai mult de 12 500 pe masina nu dau. Sau dau, cu tot cu leasing, dar pretul de vanzare al masinii sa nu depaseasca 12 500. Altfel, ma cam kilareste sotia blush.gif
Go to the top of the page

+Quote Post
Vizitator_eu.
mesaj Mar 17 2009, 02:45 PM
Mesaj #2

Guests

Acum poti negocia cu mai multi. Stiu ca si la Toyota se mai negocia pretul pe loc inca de anul trecut.

+Quote Post
Vizitator_Volk.
mesaj Mar 17 2009, 02:56 PM
Mesaj #3

Guests

Citeaza (eu @ Mar 17 2009, 02:45 PM) *
Acum poti negocia cu mai multi. Stiu ca si la Toyota se mai negocia pretul pe loc inca de anul trecut.

Imi plac toyotele smile.gif , desi cam scumpe pt banii mei, dar poti sa-mi dai amanunte. Mersi.

+Quote Post
Vizitator_Bear.
mesaj Mar 17 2009, 07:58 PM
Mesaj #4

Guests

Si eu sint cam in aceeasi dilema: o masina buna la un pret "de conjunctura". Oscilez intre doua optiuni: o masina mica, usor de folosit in orasele tot mai aglomerate de la noi (sint dintr-un oras zis "mare"), consum mic, parcare facila, samd si o masina de familie, cu un grad mai ridicat de protectie pentru ocupanti, dat fiind numarul mare de nebuni si de permise de Arges (Cluj, Iasi, si ce-or mai descoperi) de pe soselele lu' patria noastra.
Cele mai bune oferte gasite (fara vreo selectie):
Skoda Octavia Tour (10500 EUR la motor de 1.4 pe benzina-masina de acum 10 ani, aspect vetust, peste 5 ani o sa arat ca proprietarii de Audi "butoias", sofer de "dinozaur", vad ca se revinde bine (in fapt se cere, nu stiu daca se si vinde).
Peugeot 206 Sedan, 9000 EURO la ultimul telefon al tipei de la vinzari; ar maifi reduceri la 308, cine stie ceva?
Suzuki SX4, 10900 EURO ultima "chemare", din pacate la acest pret nu e 4x ci doar 2x. Solida, model 2006, portbagaj mic. In japonia sint Suzuki sint un fel de Logane.
Toyota - aici am nimerit prost, nu au negociat, parca am dat cu capul in zid. Ii mai astept. La cotitura crizei.
Renault - 12000 pentru Megane, insa fara aer conditionat (!!!).
Ford - vad reclamele cu 7600 RON prima pentru rabla, poate cumpar o Dacie de la cineva cu 10-15 mil. si scot 60 de mil. la Focus. Am sa ma duc in zilele urmatoare.
Sper ca discutia de pe forum ne va ajuta pe toti cei care acum, in vremuri grele, avem moftul sa ne luam masini.

+Quote Post
Vizitator_Kumentai.
mesaj Mar 17 2009, 08:21 PM
Mesaj #5

Guests

Opel Astra e o varianta ce merita studiata....putin mai scump decat Focus dar cred ca merita diferenta de bani. Bineinteles, ma refer la masini noi rolleyes.gif

+Quote Post
corect
mesaj Mar 18 2009, 08:51 AM
Mesaj #6

Membru veteran

Grup: Membri
Postari: 413
Inscris: 14-May 08
De la: Bucuresti
Utilizatorul numarul: 7

Citeaza (Bear @ Mar 17 2009, 07:58 PM) *
Si eu sint cam in aceeasi dilema: o masina buna la un pret "de conjunctura". Oscilez intre doua optiuni: o masina mica, usor de folosit in orasele tot mai aglomerate de la noi (sint dintr-un oras zis "mare"), consum mic, parcare facila, samd si o masina de familie, cu un grad mai ridicat de protectie pentru ocupanti, dat fiind numarul mare de nebuni si de permise de Arges (Cluj, Iasi, si ce-or mai descoperi) de pe soselele lu' patria noastra.

Exista si varianta o masina mica dar sigura careia sa ii pui portbagaj deasupra cand pleci in concediu. Cred ca pentru cateva concedii pe an (punand si excursiile la socoteala) nu se merita sa te plimbi cu masina mare prin aglomeratie.

+Quote Post
iuzar
mesaj Mar 18 2009, 09:45 AM
Mesaj #7

Nou venit
*

Postari: 3
Inscris: 6-June 08
Utilizatorul numarul: 1 071

Nu cred ca poti intra in programul rabla a doua zi dupa ce cumperi o janghina de dacie. Daca tin bine minte trebuie sa fi fost proprietarul masinii cel putin un an de zile.

+Quote Post
Vizitator_antique.
mesaj Mar 18 2009, 10:14 AM
Mesaj #8

Guests

kia cee'd;)

+Quote Post
Vizitator_Volk.
mesaj Mar 18 2009, 11:46 AM
Mesaj #9

Guests

Citeaza (antique @ Mar 18 2009, 10:14 AM) *
kia cee'd;)

Da, e ok pentru banii pe care-i dai, dar nu chiar asa pe cat se spune. Acum un an si eu sunt de parere ca era cea mai buna alegere. Acum nu.
Am condus, si varinta base pe benzina, e relativ ok, si modelul Diesel care e super, dar nu chiar ieftin. N-am vazut insa nici o oferta la ei in afara de garantie. Poate si pentru ca vand in continuare bine, dar cred ca la 12 500 pot gasi ceva mai bun, decat base acela pe benzina.

+Quote Post
Vizitator_rox22cri.
mesaj Mar 18 2009, 07:29 PM
Mesaj #10

Guests

INCEARCA SI :
www.autonovo.ro
BAFTA

+Quote Post
Vizitator_Bear.
mesaj Mar 25 2009, 08:11 PM
Mesaj #11

Guests

Citeaza (rox22cri @ Mar 18 2009, 07:29 PM) *
INCEARCA SI :
www.autonovo.ro
BAFTA

Am incercat, sa incerce si ei sa updateze. O verificare simpla: pe site-ul Skoda exista o varianta Octavia Tour, o promotie la 10538 euro incl. TVA. Sau Focus la 10500 in programul Rabla.
Asa ca nu stim daca e de incredere. Multumim oricum.

+Quote Post
Vizitator_Gogutza.
mesaj Mar 26 2009, 07:00 AM
Mesaj #12

Guests

Suzy sx4 pare cea mai ok alegere cred eu. Ai o masina relativ mica (are vreo 4.10m) deci cu care sa te strecori usor prin oras. In plus ai 4x4 pentru o iesire la munte sau la pescuit sau ... la tara cand ploua. Ei se lauda ca are garda la sol 19cm. Asta nu o face offroad, dar din ce-am mai citit, la impact frontal traiesc mai bine masinile care sunt mai inalte.

Partea naspa: am auzit ca ar fi avut ceva probleme pe la caseta de directie ... rezolvate pe garantie. Asta se intampla la o masina din 2007. Sper ca pana acu sa fi remediat.

Cu service-ul: Am inteles ca baietii de la B&S erau naspa. Intre timp au aparut si Suzuki-Radacini. Astia nu stiu cum sunt, dar de obicei cand intra pe piata o firma incearca sa ofere servicii mai de calitate decat concurenta.

Cel mai bine faci un drive-test cu masinile la care te incadrezi in buget ... vezi care-ti place si pe-aia o cumperi.
Oricum felicitari pentru momentul ales de cumparat masina. Daca stiam ce vremuri vin nu-mi luam acu 2 ani si mai asteptam smile.gif

+Quote Post
Vizitator_Alex.
mesaj Mar 26 2009, 08:14 AM
Mesaj #13

Guests

In banii astia ar mai intra si masinile romanesti, Logan sau Sandero. Si eu vreau sa-mi schimb masina in vara asta, si desi initial ma tenta un SX4 cred ca o sa ma multumesc cu un Sandero. E mai ieftin, costuri ulterioare mai mici (asigurare, revizie, reparatii) si nu poti stii ce-ti rezerva viitorul...financiar. Problema cu Sandero e ca are consumul urban cam mare. O solutie ar fi varianta cu GPL care acum se comercializeaza in Franta si Italia, dar cei de la Renault nu vor sa vanda si la noi. In plus, mi-au spus ca daca o cumpar de afara (modelul cu GPL) nu o sa am garantie la ea in Romania. No comment....

+Quote Post
Vizitator_Victor.
mesaj Mar 26 2009, 10:09 AM
Mesaj #14

Guests

Cei de la VW mi-au oferit VW Touareg la 36700euro tva inclus, cu taxa de poluare platita. Motor 2.5 TDI, cutie automata 6 rapoarte, climatronic, faruri xenon adaptive, culoare metalizata ...lista continua. Pret vechi 46700 euro. Deci reducere 10000euro plus taxa de afumatoare bonus.

Sincer sa va spun m-a cam naucit oferta lor, nu mi-e decat sa nu scada euro in perioada urmatoare...ma mai gandesc pana maine si cred ca le virez maine 157.000 lei pt Touareg.

+Quote Post
Vizitator_Gogutza.
mesaj Mar 26 2009, 10:42 AM
Mesaj #15

Guests

Touaregul este pe final de cariera. E normal sa mai scada preturile fata de cele de catalog. Ei ti-au scazut cam vreo 21% din pretul masinii. E o reducere "decenta". Cred ca s-ar putea duce si ceva mai jos pretul, mai ales ca acum e si criza si touaregul are un pret mai high-end fata de media masinilor vandute.

Parerea mea: Daca mai astepti, iti asumi un risc si cine risca poate sa si castige, sa si piarda. Daca-ti asumi pierderea, poti sa risti cat vrei. Totusi, daca-ti place masina si esti multumit de ea ... go for it.

+Quote Post
Vizitator_Victor.
mesaj Mar 26 2009, 11:09 AM
Mesaj #16

Guests

Citeaza (Gogutza @ Mar 26 2009, 10:42 AM) *
Touaregul este pe final de cariera. E normal sa mai scada preturile fata de cele de catalog. Ei ti-au scazut cam vreo 21% din pretul masinii. E o reducere "decenta". Cred ca s-ar putea duce si ceva mai jos pretul, mai ales ca acum e si criza si touaregul are un pret mai high-end fata de media masinilor vandute.

Parerea mea: Daca mai astepti, iti asumi un risc si cine risca poate sa si castige, sa si piarda. Daca-ti asumi pierderea, poti sa risti cat vrei. Totusi, daca-ti place masina si esti multumit de ea ... go for it.

Merci de hint.

Da asa e, masina e pe final de cariera, am dat un search pe net dupa "viitorul Touareg" si am vazut niste poze dar nu m-a incantat fata incruntata a la Golf6. Dupa cum nu-mi place mai mult Golf 6 fata de Golf5. Nu vreau sa iau urmatorul model doar pt ca e ultimul model. Final de cariera inseamna si rezolvarea bolilor copilariei unui model de masina.Iar viitorul model va fi fara discount. Nu mai spun ca Q7 si actualul Porsche Cayene sunt tot pe platforma actualului Cayene, avand ce-i drept motorul de 3000 TDI, la alte preturi.

Am fost si la Audi sa ma interesez de Q5. Masini scumpe pe stoc, peste 45000euro la care dadeau discount maxim 5%. La comanda unui Q5 2.0 TDI primesti 3% discount ca e un model nou...ceea ce inseamna f putin. F scumpa masina.

Am analizat problema de cateva ore...daca creste euro in viitorul imediat la 4.45 dupa cum spunea Meryl Lynch pe hotnews.ro voi pierde cam 2000 euro, asta daca oferta cu masina de pe stoc va mai fi valabila. Nu prea mai sunt masini pe stoc si dupa ce se termina acestea taxa de poluare nu va mai fi bonus (2000euro la nivelul actual pt motorul 2.5L, 3000 pt 3.0L). Prefer cel de 2.5L pt ca are distributia pe pinioane si nu pe curea deci fara intretinere. Cu un chip tuning il duce la 205cp de la 174cp. Ceea ce pt mine e suficient. Touareg 3.0 T TDI iese cu 8000euro mai scump cu toate reducerile aplicate.

Tiguan e prea mic si prea scump...si parca nu mai am ce alege deci cred ca merg pe Touaregul asta.

+Quote Post
Vizitator_Victor.
mesaj Mar 26 2009, 11:19 AM
Mesaj #17

Guests

Citeaza (Victor @ Mar 26 2009, 11:09 AM) *
Nu mai spun ca Q7 si actualul Porsche Cayene sunt tot pe platforma actualului Cayene, avand ce-i drept motorul de 3000 TDI, la alte preturi.

Rectific, Q7 si actualul Porsche Cayenne sunt tot pe platforma actualului Touareg.

In alta ordine de idei, am mai vazut o reducere de 10000euro la un Jeep Grand Cherokee 3.0 CRD bine echipat dar acesta nu avea taxa de afumatoare inclusa in pret. Si nu ma incanta gandul ca nu voi putea face intretinerea decat la Mercedes ( pe jeep nici cheile de service obisnuite nu se potrivesc fiind americane).

Amatorilor de reduceri le spun sa mearga pe la dealeri sunt multe reduceri de care nici nu se scrie in presa sau in reclame. Trebuie sa ajungi acolo, sa dai din coate ca sa afli ceva...marketingul la noi e f prost.

+Quote Post
Vizitator_Gogutza.
mesaj Mar 26 2009, 12:22 PM
Mesaj #18

Guests

Da LandRover nu'ti face cu ochiu ?
Mie-mi place Freelander ca masina.

+Quote Post
Vizitator_George.
mesaj Mar 26 2009, 01:42 PM
Mesaj #19

Guests

Freelander 2 e o masina interesanta pana la un punct. Problema e ca e un SUV compact la care motorizarea turbo diesel e peste de 2l (2.2) deci un SUV premium daca tot se depaseste 2000cmc pare mai indicat...daca tot platesti taxa de inmatriculare ( Tiguan sau Q5 nu au taxa de inmatriculare fiind de 2.0L).

+Quote Post
Vizitator_Badea Ioan.
mesaj Mar 27 2009, 03:24 AM
Mesaj #20

Guests

Citeaza (George @ Mar 26 2009, 01:42 PM) *
Freelander 2 e o masina interesanta pana la un punct. Problema e ca e un SUV compact la care motorizarea turbo diesel e peste de 2l (2.2) deci un SUV premium daca tot se depaseste 2000cmc pare mai indicat...daca tot platesti taxa de inmatriculare ( Tiguan sau Q5 nu au taxa de inmatriculare fiind de 2.0L).

Nu stiu daca in Europa au un Customer Satisfaction Index ? Daca-l au atunci "studiaza" putin problema !
Oricum ! Unul si cel mai important factor se chiama "Customer loyalty" !! Asta inseamna ca ,daca ai avut o masina de un anumit brand care te-a satisfacut din toate punctele de vedere ,dupa 10-20 de ani vrei sa-ti iei alta ,atunci alegi acelasi brand !
Exemple: FIAT- [Fix - It -Again -Tony] este out in USA [exept collection cars fans] !
RENAULT - Pentru cei mai multi Americani nici nu exista !
MERCEDES-BMW-PORCHE-AUDI-------- OK ! Undeva pe locurile 6 si mai jos !!
TOYOTA-HONDA undeva intre 1-3
Cifrele le-am dat din amintiri ! Cam 2- 3 ani in urma ! Asa ca o documentare la zi a-r fi de preferat !

Mult suces !

+Quote Post
Vizitator_europeanu.
mesaj Mar 27 2009, 06:58 AM
Mesaj #21

Guests

Citeaza (Badea Ioan @ Mar 27 2009, 03:24 AM) *
Nu stiu daca in Europa au un Customer Satisfaction Index ? Daca-l au atunci "studiaza" putin problema !
Oricum ! Unul si cel mai important factor se chiama "Customer loyalty" !! Asta inseamna ca ,daca ai avut o masina de un anumit brand care te-a satisfacut din toate punctele de vedere ,dupa 10-20 de ani vrei sa-ti iei alta ,atunci alegi acelasi brand !
Exemple: FIAT- [Fix - It -Again -Tony] este out in USA [exept collection cars fans] !
RENAULT - Pentru cei mai multi Americani nici nu exista !
MERCEDES-BMW-PORCHE-AUDI-------- OK ! Undeva pe locurile 6 si mai jos !!
TOYOTA-HONDA undeva intre 1-3
Cifrele le-am dat din amintiri ! Cam 2- 3 ani in urma ! Asa ca o documentare la zi a-r fi de preferat !

Mult suces !

Bine, daca ar fi sa ne luam dupa gusturile americanilor la masini ar trebui sa ne luam cu totii tractoare de ale ape benzina din anii '30.
Baieteii de la vest de Atlantic is ramasi mult in urma la capitolul autoturisme asa ca nu-s un exemplu prea bun.

+Quote Post
rakkone
mesaj Mar 27 2009, 02:18 PM
Mesaj #22

Membru veteran

Postari: 152
Inscris: 18-May 08
Utilizatorul numarul: 210

Omul vine, intreaba de o masina pana in 12500, apar cocalarii cu "sa imi iau touareg sau Q7, voi ce ziceti, ba nu, hai mai bine landrover". Foarte on topic domnilor

+Quote Post
Vizitator_Gogutza.
mesaj Mar 28 2009, 08:58 AM
Mesaj #23

Guests

Citeaza (rakkone @ Mar 27 2009, 02:18 PM) *
Omul vine, intreaba de o masina pana in 12500, apar cocalarii cu "sa imi iau touareg sau Q7, voi ce ziceti, ba nu, hai mai bine landrover". Foarte on topic domnilor

Fratele meu alb, chiar daca unul are 12kE si altul 50kE, amandoi au dreptul sa ceara un sfat pe forumul asta, pentru ca este un forum LIBER.
Ce il face pe unul sa fie indreptatit sa ceara o parere si pe altul nu?
90% din tara asta castiga sub salariul mediu pe economie. Oamenii astia nu or sa intrebe " Ce sa fac cu 12kE?" pentru ca "best case" isi vor lua o plasma de 1kE imprumutandu-se pe urmatorii 5 ani.
9% care castiga peste salariul mediu poate vor intreba: "Ce sa fac cu 12kE?".
1% poate vor intreba "Ce sa fac cu 50kE?".

Toti avem nevoie de un sfat sau de o parere cateodata. Cateodata sfatul asta il mai gasim si pe forumuri.

Totusi e drept si ce zici tu ca din astia 1% , 10% si-au castigat banii din chestii mai mult sau mai PUTIN legale.
Nu am insa dreptul sa judec din ce categorie face parte cel care a intrebat daca sa-si ia touareg. Si nici tu nu ai dreptul asta. Daca ma-nsel ... imi cer scuze.

Nu am bani sa-mi iau Touareg si nici LandRover, dar cel putin LandRover am condus si mi-a placut asa ca-l recomand. Daca as castiga banii de touareg intr-un an ... poate mi-as lua, pentru ca daca-mi permit un lux, atunci il vreau. Dar daca banii astia ar veni o singura data ... atunci cu siguranta nu mi-as lua masina(nici de 50kE, nici de 10kE).
Cu banii de pe un touareg eu mi-as lua o garsoniera care inchiriata produce un venit SIGUR.

Live long and prosper dude! \\//

+Quote Post
Vizitator_Benea.
mesaj Mar 28 2009, 09:42 AM
Mesaj #24

Guests

Citeaza (rakkone @ Mar 27 2009, 02:18 PM) *

Topicul se numeste cea mai buna oferta de masini noi...si nu cea mai buna masina de 12500euro.

Se pare ca singurul care esti offtopic esti tu a carei preocupare sunt atacurile la persoana. Daca exista moderatori pe acest forum ar trebui sa-i dea un warning acestui rakkone.

+Quote Post
Vizitator_eu.
mesaj Mar 28 2009, 12:28 PM
Mesaj #25

Guests

Citeaza (Benea @ Mar 28 2009, 09:42 AM) *
Topicul se numeste cea mai buna oferta de masini noi...si nu cea mai buna masina de 12500euro.

Se pare ca singurul care esti offtopic esti tu a carei preocupare sunt atacurile la persoana. Daca exista moderatori pe acest forum ar trebui sa-i dea un warning acestui rakkone.

+Quote Post
Vizitator_necocalar.
mesaj Mar 28 2009, 12:32 PM
Mesaj #26

Guests

cel care a creat acest topic, a facut-o pentru a cere un sfat. Omul a pus, intr-adevar, la titlu 'Cea mai buna oferta de masini noi' dar cand a cerut sfatul a specificat foarte clar ce buget are in vedere. Nu e de mirare ca 'baietii' de dorobanti s-au bagat in seama, dar pt nivelul la care duscuta nu il ajuta cu nimic pe initiatorul topicului si nu-i ofera nici un ajutor.

+Quote Post
Vizitator_Nea Potideea.
mesaj Mar 29 2009, 08:16 PM
Mesaj #27

Guests

Citeaza (Gogutza @ Mar 28 2009, 08:58 AM) *
Fratele meu alb, chiar daca unul are 12kE si altul 50kE, amandoi au dreptul sa ceara un sfat pe forumul asta, pentru ca este un forum LIBER.
Ce il face pe unul sa fie indreptatit sa ceara o parere si pe altul nu?
90% din tara asta castiga sub salariul mediu pe economie. Oamenii astia nu or sa intrebe " Ce sa fac cu 12kE?" pentru ca "best case" isi vor lua o plasma de 1kE imprumutandu-se pe urmatorii 5 ani.
9% care castiga peste salariul mediu poate vor intreba: "Ce sa fac cu 12kE?".
1% poate vor intreba "Ce sa fac cu 50kE?".

Toti avem nevoie de un sfat sau de o parere cateodata. Cateodata sfatul asta il mai gasim si pe forumuri.

Totusi e drept si ce zici tu ca din astia 1% , 10% si-au castigat banii din chestii mai mult sau mai PUTIN legale.
Nu am insa dreptul sa judec din ce categorie face parte cel care a intrebat daca sa-si ia touareg. Si nici tu nu ai dreptul asta. Daca ma-nsel ... imi cer scuze.

Nu am bani sa-mi iau Touareg si nici LandRover, dar cel putin LandRover am condus si mi-a placut asa ca-l recomand. Daca as castiga banii de touareg intr-un an ... poate mi-as lua, pentru ca daca-mi permit un lux, atunci il vreau. Dar daca banii astia ar veni o singura data ... atunci cu siguranta nu mi-as lua masina(nici de 50kE, nici de 10kE).
Cu banii de pe un touareg eu mi-as lua o garsoniera care inchiriata produce un venit SIGUR.

Live long and prosper dude! \\//

bah omule, cu 2600 euros (sau cum zici tu: 2,6 kE) isi trage tot tzaranu' masina de masina de aici:
http://www.magazinapple.ro/macpro

+Quote Post
Vizitator_Goe.
mesaj Mar 29 2009, 08:57 PM
Mesaj #28

Guests

Kenya tocmai a lansat trotineta cu turbina.Merge si cu coceni de porumb.

+Quote Post
Vizitator_Gogutza.
mesaj Mar 30 2009, 06:54 AM
Mesaj #29

Guests

Citeaza (Nea Potideea @ Mar 29 2009, 08:16 PM) *
bah omule, cu 2600 euros (sau cum zici tu: 2,6 kE) isi trage tot tzaranu' masina de masina de aici:
http://www.magazinapple.ro/macpro

Banuiesc ca e vb de Tata Nano si nu de "masinile de calcul" care apar la vanzare pe site-ul pus de tine.

Americanii, desi nu prea ii sufar eu, au o vorbe care zice cam asa (in varianta prescurtata):"it looks too good to be true" sau "e prea frumos sa fie adevarat". Nu vreau sa judec, asa ca prefer sa astept ca masina asta sa ajunga in Romania, sa vad eu pretul de 2.6 kE sau (2600E), sa ii fac un testdrive ca sa ma asigur ca nu cade volanul din mers si dupa aia ... sa decid daca o cumpar sau nu.

Daca totul e asa de frumos cum pare, la banii astia ar fi o supermasina de oras, sau o masina pentru un cuplu tanar fara copii sau chiar o a doua masina in familie(pentru cine sta "la tara" si e mort daca i se strica masina).

+Quote Post
rakkone
mesaj Mar 30 2009, 08:10 AM
Mesaj #30

Membru veteran

Postari: 152
Inscris: 18-May 08
Utilizatorul numarul: 210

Citeaza (Benea @ Mar 28 2009, 09:42 AM) *

Ce te faci daca sunt unul din moderatori si iti dau eu tie warning? :> Asta asa, ca sa ai timp sa te duci sa mai cauti oferte de cayenne si touareg, si sa le pui aici PE TOPICUL UNUI OM CARE INTREABA CLAR IN POST CE OFERTE DE MASINI PANA IN 12500 DE EURO I SE POT SUGERA. Presupun ca dupa tine ar merge sa povestim si de veyron sau exelero, ca nu s-a specificat in titlu ca nu il intereseaza asta blink.gif

+Quote Post

2 Pagini V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
2 Utilizatori care citesc acest topic (2 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 20th October 2019 - 02:21 PM