IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

Reply to this topicStart new topic
> Examen Auto
Vizitator_dwarf112.
mesaj Oct 7 2008, 10:02 PM
Mesaj #1

Guests

daca nu esti de acord cu noua metoda de examinare in care sunt incluse si intrebarile din mecanica atunci semneaza petitia :

http://www.petitieonline.ro/petitie-p50781047.html

citeste semneaza si trimite mai departe
Go to the top of the page

+Quote Post
Vizitator_Eida.
mesaj Oct 7 2008, 10:34 PM
Mesaj #2

Guests

Eu sunt foarte de acord cu acest gen de testare. E absolut firesc sa ai minime cunostinte despre felul in care se comporta masina.

+Quote Post
Vizitator_savas.
mesaj Oct 8 2008, 06:18 AM
Mesaj #3

Guests

Citeaza (Eida @ Oct 7 2008, 10:34 PM) *
Eu sunt foarte de acord cu acest gen de testare. E absolut firesc sa ai minime cunostinte despre felul in care se comporta masina.

si la ce-ti foloseste?

la masinile de ultima generatie (ma refer in general la cele din 2000 incoace), toate au computer de bord, si in cazul unei defectiuni chiar minore, ai nevoie de un tester pe care-l au doar unitatile specializate; tu ca si conducator auto, deschizi capota si te uiti ca ...... la ceea ce se afla sub capota si nu poti face absolut nimic indiferent de cunostintele tale in ale mecanicii, iar ca sa schimbi o roata daca ai pana - pentru asta nu trebuie sa fi testat la examen.

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Oct 11 2008, 02:35 PM
Mesaj #4

Guests

Cu cat mai greu examenul, cu atat mai bine. Cocalarii sa stea acasa sau sa ia troleibuzul.

+Quote Post
Vizitator_octombrie.
mesaj Oct 11 2008, 02:57 PM
Mesaj #5

Guests

Citeaza (Musafir @ Oct 11 2008, 02:35 PM) *
Cu cat mai greu examenul, cu atat mai bine. Cocalarii sa stea acasa sau sa ia troleibuzul.

Cocalar esti tu, rautate de om ! Presupun ca tu esti un savant de renume mondial smile.gif)) care si-a luat carnetul la cele mai inalte universitati din lume, esti tare destept din moment ce iti reversi veninul pe forumuri !

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Oct 11 2008, 05:01 PM
Mesaj #6

Guests

[quote name='dwarf112' date='Oct 7 2008, 10:02 PM' post='5801']
daca nu esti de acord cu noua metoda de examinare in care sunt incluse si intrebarile din mecanica atunci semneaza petitia :

http://www.petitieonline.ro/petitie-p50781047.html

citeste semneaza si trimite mai departe

[/quote

Cred ca nu ai ce face,se dau carnete la toti analfabetii care confunda caruta cu masina, habar nu au de reguli de circulatie si reguli de bun simt. Cred ca examenul auto e prea sumar,trebuie introdus neaparat si examen ,dupa un an de scolarizare unde e cazul, la reguli de buna purtare.

Nu cere nimeni sa fi mecanic dar ceva notiuni de functionare a masinii e bine sa stii .Apropo ,ati vazut la circ catelusi,maimute care conduc bicicleta,conduc bine dar habar nu au ce fac.

+Quote Post
Vizitator_BATRINUL.
mesaj Oct 11 2008, 05:26 PM
Mesaj #7

Guests

Citeaza (savas @ Oct 8 2008, 06:18 AM) *
si la ce-ti foloseste?

la masinile de ultima generatie (ma refer in general la cele din 2000 incoace), toate au computer de bord, si in cazul unei defectiuni chiar minore, ai nevoie de un tester pe care-l au doar unitatile specializate; tu ca si conducator auto, deschizi capota si te uiti ca ...... la ceea ce se afla sub capota si nu poti face absolut nimic indiferent de cunostintele tale in ale mecanicii, iar ca sa schimbi o roata daca ai pana - pentru asta nu trebuie sa fi testat la examen.

+Quote Post
Vizitator_BATRINUL PANDELE.
mesaj Oct 11 2008, 05:47 PM
Mesaj #8

Guests

dlor. ca batrin ce sunt nu imi permit sa dau sfaturi. anul acesta permisul meu de conducere rominesc inplineste 50 de ani iar cel austriac 26. cred ca va-ti dat seama de virsta. in acest sens va asigur ca in tara am condus dela dacia 1100, 1300, aro, toate noi, ptr. care trebuia cunostinte de mecanica.
an austria am condus peste 30 de marci de turisme si camioane, dar sa stiti ca la masinile din ziua de azi nu poti schimba decat un cauciuc si de multe ori nici pe ala.
sunt posesorul unui renge rover suv stiti ce inseamna asta este o masina cu tractiune integrala de oras. si se traduce sport utility vagen iar cele de teren foloseste fata numai in conditi grele. iar sfatul meu: nu va cumparati masini, peste puterile de a le intrtine altfel nu ati luat decit o magazie in care bagati bani fara sa aveti si satisfacti va urez succes!
Motivul editarii: fara caps lock

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Utilizatori care citesc acest topic (1 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 15th December 2019 - 07:43 PM