IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

166 Pagini V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Drepturile homosexualilor
Musculin
mesaj Feb 5 2009, 11:44 PM
Mesaj #1

Membru
**

Grup: Membri
Postari: 41
Inscris: 13-September 08
Utilizatorul numarul: 3 035

Pe 21 iunie a.c. se împlinesc 8 ani de când Guvernul României a adoptat Ordonanţa de urgenţă nr. 89/2001, care a abrogat articolul 200 din Codul Penal şi a modificat textele altor articole care se refereau la infracţiuni privitoare la viaţa sexuală, pentru a elimina orice discriminare pe motiv de orientare sexuală din Codul Penal.

Acest act legal a pus capăt în mod oficial unei perioade de 65 ani, de la introducerea în anul 1936 a articolului 431 din Codul Penal Carol al II-lea care incrimina relaţiile de inversiune sexuală până la abrogarea în anul 2001 a articolului 200 din Codul Penal ce data din 1968, perioadă în care comunitatea LGBT (lesbiene, gay, bisexuali şi transexuali) din România a fost supusă nenumărator acte de discriminare şi represiune din partea instituţiilor Statului şi a reprezentanţilor acestora.

In ciuda acestui progres remarcabil, membrilor comunităţii LGBT din România încă nu le este respectat dreptul fundamental de a-şi întemeia o familie, deşi acest drept este prevăzut în articolul 48 (1) din Constituţia României: Familia se întemeiază pe căsătoria liber consimţită între soţi, pe egalitatea acestora şi pe dreptul şi îndatorirea părinţilor de a asigura creşterea, educaţia şi instruirea copiilor, - articol în care nu se face nici o referire la si nici o distincţie între sexul soţilor.

De aceea, în Rezoluţia din 14 ianuarie 2009 referitoare la situaţia drepturilor fundamentale în Uniunea Europeană în perioada 2004–2008 (2007/2145(INI)), Parlamentul European (...)

71. consideră că remarcile discriminatorii formulate de responsabilii politici sau sociali sau de liderii religioşi la adresa homosexualilor alimentează ura şi violenţa şi solicită organelor responsabile condamnarea lor;

72. în această privinţă, aprobă fără rezerve iniţiativa Franţei, sprijinită de altfel de toate statele membre, în favoarea unei dezincriminări a homosexualităţii, având în vedere că în 91 de ţări din afara Uniunii Europene homosexualitatea reprezintă în continuare o infracţiune, în unele cazuri fiind chiar o infracţiune pasibilă de pedeapsa capitală;

73. salută publicarea primului raport tematic al Agenţiei Uniunii Europene pentru Drepturile Fundamentale, elaborat la cererea Parlamentului European, cu privire la homofobie şi discriminarea pe bază de orientare sexuală în statele membre ale UE şi îndeamnă statele membre şi instituţiile Uniunii Europene să urmeze fără întârziere recomandările Agenţiei sau să ofere explicaţii în legătură cu motivele deciziei de a nu le da curs;

74. reaminteşte tuturor statelor membre că, în virtutea jurisprudenţei ...ţii Europene a Drepturilor Omului, libertatea de asociere se poate exercita chiar dacă opiniile celor care o exercită sunt contrare opiniilor majorităţii, şi că, în consecinţă, interdicţia discriminatorie cu privire la marşuri, precum şi orice nerespectare a cerinţei de a oferi protecţia necesară celor care participă la acestea, contravine principiilor garantate de către Curtea Europeană a Drepturilor Omului, de articolul 6 din Tratatul UE, referitor la valorile şi principiile comune ale Uniunii Europene şi de Cartă;

75. invită statele membre care au adoptat reglementări în privinţa parteneriatului între persoane de acelaşi sex să recunoască dispoziţiile adoptate de alte state membre, care au efecte similare; invită aceste state membre să propună lini directoare pentru recunoaşterea reciprocă, între statele membre, a legislaţiei existente, în vederea garantării faptului că libertatea de circulaţie în Uniunea Europeană a cuplurilor de persoane de acelaşi sex se aplică în condiţii egale cu cele pentru cuplurile heterosexuale;

76. solicită insistent Comisiei să prezinte propuneri care să garanteze aplicarea de către statele membre a principiului recunoaşterii reciproce în cazul cuplurilor homosexuale, căsătorite sau înregistrate ca parteneri civili, mai ales atunci când acestea îşi exercită dreptul la liberă circulaţie, în temeiul legislaţiei UE;

77. invită statele membre care nu au întreprins încă acest demers să ia măsuri legislative pentru a combate discriminarea pe bază de orientare sexuală cu care se confruntă unele cupluri, aplicând principiul egalităţii;

Câţiva Membri români ai Parlamentului European - care probabil vor dori să-i sprijiniţi să obţină încă un mandat la alegerile pentru Parlamentul European din iunie anul acesta - au ţinut sa facă următoarele declaraţii:

Dragoş Florin David (PDL, grupul PPE-DE), în scris. − Am votat împotriva acestui raport deoarece în el se regăsesc abordări referitoare la încurajarea avorturilor multiple, căsătoriilor între cupluri de acelaşi sex sau autonomiei pe criterii etnice.

Marian-Jean Marinescu (PDL, grupul PPE-DE), în scris. − Raportul referitor la situaţia drepturilor fundamentale în Uniunea Europeană include amendamente depuse de mine pe care le consider importante pentru cetăţenii români (de exemplu, amendamentul referitor la eliminarea restricţiilor pe piaţa muncii pentru cetăţenii noilor state membre).

De asemenea, sunt de acord cu multe aspecte promovate de raport, cum ar fi: strategia pentru integrarea romilor, protejarea minorităţilor, drepturile lucrătorilor migranţi sau protecţia copilului.

Raportul cuprinde însă şi unele referiri care pun la îndoiala unele principii fundamentale ale societăţii româneşti (precum considerarea familiei ca element de bază al societăţii) sau care contravin legislaţiei româneşti (precum consumul de droguri).

Din aceste motive, la votul final, am votat împotrivă.

Nicolae Vlad Popa (PDL, grupul PPE-DE), în scris. − Este de la sine înţeles că PPE şi PD-L preţuiesc şi respectă drepturile fundamentale ale omului şi iau atitudine fermă când acestea sunt încălcate.

Am votat împotriva raportului Catania referitor la situaţia drepturilor fundamentale în Uniunea Europeană în perioada 2004-2008, întrucât raportorul şi-a depăşit mandatul, făcându-se recomandări şi comentarii care depăşesc perioada 2004-2008, la care era obligat să se raporteze. În loc să se ocupe de cazuri concrete de încălcare a drepturilor omului, raportorul Catania comentează şi recomandă ţărilor membre să aplice reglementări care intră în contradicţie cu normele de drept naţionale. Astfel, în art. 38 şi 76 se foloseşte noţiunea de căsătorie pentru persoane de acelaşi sex, lucru ce încalcă nu numai concepţiile noastre religioase, dar şi pe cele juridice şi doctrinare.

La art. 149 se vorbeşte despre legalizarea consumului de droguri, lucru care încalcă legea penală românească.

Deşi iniţiativa unui raport privind situaţia drepturilor omului în Uniunea Europeană este lăudabilă, iar unele menţiuni din acest raport sunt corecte, având în vedere cele sesizate mai sus, am votat împotrivă.

Care este opinia Dvs. în legătură cu această decizie a Parlamentului European? Dar în legătură cu declaraţiile de mai sus ale unor MEP din România?
Go to the top of the page

+Quote Post
Vizitator_Europeanul.
mesaj Feb 7 2009, 02:26 PM
Mesaj #2

Guests

Cu ce ma afecteaza pe mine ca Gigel se casatoreste cu Ionel sau cu Maricica? De ce trebuie sa ne dam mereu cu parerea in legatura cu alegerile altora?

Nu inteleg cum isi permite cineva - statul, politicienii, Biserica, societatea civila - sa hotarasca cine poate beneficia de niste drepturi si cine nu.

E ca si cum s-ar da o lege care sa le interzica romilor sa aiba copii deoarece exista prejudecata ca acestia i-ar putea abandona sau trimite la cersit.

In teorie, toti cetatenii Romaniei sunt egali in drepturi, dar in practica unii sunt mai egali decat altii pentru ca se pot casatori cu cine vor ei, in timp ce altora nu le este permis acest lucru. Argumentul des invocat impotriva casatoriilor intre persoane de acelasi sex este ca ar deschide calea catre poligamie, insa acesta este un argument fals, intrucat poligamia este interzisa tuturor cetatenilor romani, fara nici o discriminare, in timp ce casatoria este interzisa doar homosexualilor.

Statul roman da dovada de ipocrizie atunci cand interzice intr-o lege orice forma de discriminare (inclusiv pe criteriul orientarii sexuale) si infiinteaza un Consiliu National pentru Combaterea Discriminarii care sa se asigure ca legea e aplicata corect ca dupa aceea sa incalce el insusi aceasta lege si sa discrimineze unii cetateni pe baza altei legi (Codul Familiei, in vigoare in aceeasi forma inca din anii '60).

+Quote Post
Vizitator_Europeanul.
mesaj Feb 7 2009, 03:22 PM
Mesaj #3

Guests

Citeaza (bulache @ Feb 7 2009, 02:46 PM) *
ia mai dai dq de bulangii

La cine anume va referiti: la europarlamentari in general sau la europarlamentarii romani care au facut acele declaratii?

+Quote Post
Vizitator_bulache.
mesaj Feb 7 2009, 03:46 PM
Mesaj #4

Guests

Citeaza (Europeanul @ Feb 7 2009, 03:22 PM) *
La cine anume va referiti: la europarlamentari in general sau la europarlamentarii romani care au facut acele declaratii?

lesbi, gay , transmutanti

+Quote Post
Vizitator_ghe.
mesaj Feb 7 2009, 04:02 PM
Mesaj #5

Guests

Citeaza (bulache @ Feb 7 2009, 03:46 PM) *
lesbi, gay , transmutanti

pot sa adaug aici si pe magistrati, pe tigani, pe borfasi, pe toate scursurile? pot? smile.gif

+Quote Post
gigel de luxembo...
mesaj Feb 7 2009, 05:46 PM
Mesaj #6

Membru veteran

Postari: 629
Inscris: 25-October 08
Utilizatorul numarul: 4 440

Citeaza (Europeanul @ Feb 7 2009, 02:26 PM) *
Cu ce ma afecteaza pe mine ca Gigel se casatoreste cu Ionel sau cu Maricica? De ce trebuie sa ne dam mereu cu parerea in legatura cu alegerile altora?

Uite, io aleg ca vreau sa fac sex cu caini si adolescenti (peste 16, momentan, astept legea cu 14 sau chiar 12 ani) in fata ta si a copiilor tai, la urma urmei ce tre sa-ti dai tu cu parerea in legatura cu alegerea mea. Si mai aleg sa-mi bag in anus doi castraveti si cer sa mi se creeze niste locuri speciale in autobuz, pentru cei care tin 2 castraveti in anus. Asa imi place mie, ce treaba ai tu cu alegerea mea? Si vreau sa ma si insor cu unul din castraveti, ca n-am voie la poligamie. Si o sa cer si asistenta sociala cand s-o ofili castravetele.

europene, ce fac eu acasa e treaba mea, si nu intereseaza pe nimeni, cata vreme o fac astfel sa nu deranjez pe nimeni. daca vreau insa sa impun perversiunile mele ca fiind conforme standardului, sa defilez cu castraveti infipti in posterior, sa cer ca la scoala sa se predea ca e bine sa-ti bagi castraveti in posterior si sa pun egalitate intre niste perversiuni si normalitate deja devine problema ta. capisci?

+Quote Post
Vizitator_Nelamuritul.
mesaj Feb 7 2009, 06:14 PM
Mesaj #7

Guests

Citeaza (Europeanul @ Feb 7 2009, 02:26 PM) *
Cu ce ma afecteaza pe mine ca Gigel se casatoreste cu Ionel sau cu Maricica?
E ca si cum s-ar da o lege care sa le interzica romilor sa aiba copii deoarece exista prejudecata ca acestia i-ar putea abandona sau trimite la cersit.

Doua nelamuriri:
a.) Gigelule de Luxembourg, pina la urma cu cine te casatoresti? smile.gif
b.) prejudecata exista? sau convingerea? -referitor la legea propusa de asa-zisul "European".

+Quote Post
gigel de luxembo...
mesaj Feb 7 2009, 07:42 PM
Mesaj #8

Membru veteran

Citeaza (Nelamuritul @ Feb 7 2009, 06:14 PM) *
Doua nelamuriri:
a.) Gigelule de Luxembourg, pina la urma cu cine te casatoresti? smile.gif
b.) prejudecata exista? sau convingerea? -referitor la legea propusa de asa-zisul "European".

nu stiu ce sa ma fac, imi plac femeile insa asta ma face un pic invechit, comunist si retrograd. sunt intr-o mare trilema (ca nici castravetii nu sunt de lepadat).

+Quote Post
Vizitator_BUBULOIU.
mesaj Feb 7 2009, 08:29 PM
Mesaj #9

Guests

Bravo "gigel de luxembourg"!

"Pizdosnicii" incearca sa impuna "alegerea" lor ca o stare de normalitate, insa si eu doresc sa imi mentin dreptul de a alege, si aleg sa fiu contra lor si pro-decenta. Insa cu castravetii ce fac??? smile.gif , ca la cat ne zguduie autobuzele, au inceput sa ma cam incomodeze....

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Feb 7 2009, 08:32 PM
Mesaj #10

Guests

Citeaza (gigel de luxembourg @ Feb 7 2009, 07:42 PM) *
nu stiu ce sa ma fac, imi plac femeile insa asta ma face un pic invechit, comunist si retrograd. sunt intr-o mare trilema (ca nici castravetii nu sunt de lepadat).

Ai dreptate... acum e la modă să fi tolerant, dacă zici că nu eşti de acord cu homalăii (open minded!?!?), gata eşti un discrimant fără scrupule.

On topic: Ideea e ca nu mă interesează ce fac alţii în cuibuşorul lor de nebunii, DAR nu pot admite căsătorii între persoane de acelaşi sex (sexul cu care s-au născut, bineînţeles), mai ales să adopte un copil!!!! De asemenea nu sunt de acord cu gay-paradurile şi în general cu manifestările publice gay de orice fel. Consider homosexualitatea, în general, o boală mintală (în marea majoritate) care trebuie tratată cu cea mai mare seriozitate. Concepţiile bolnave ale unora (cei de mai sus) nu trebie să ajungă în nici un fel la copii. Nu sunt homofob, dar asta e părerea mea.

+Quote Post
Vizitator_de la Casierie.
mesaj Feb 7 2009, 09:52 PM
Mesaj #11

Guests

Citeaza (Europeanul @ Feb 7 2009, 03:22 PM) *

hai gata , treci pe la casierie si ia-ti solda:
http://ro.wikipedia.org/wiki/Fişier:Botswana-bancnota.jpg
succesuri!

+Quote Post
Vizitator_XY-man.
mesaj Feb 8 2009, 11:19 AM
Mesaj #12

Guests

Citeaza (Musafir @ Feb 7 2009, 08:32 PM) *
Ai dreptate... acum e la modă să fi tolerant, dacă zici că nu eşti de acord cu homalăii (open minded!?!?), gata eşti un discrimant fără scrupule.

On topic: Ideea e ca nu mă interesează ce fac alţii în cuibuşorul lor de nebunii, DAR nu pot admite căsătorii între persoane de acelaşi sex (sexul cu care s-au născut, bineînţeles), mai ales să adopte un copil!!!! De asemenea nu sunt de acord cu gay-paradurile şi în general cu manifestările publice gay de orice fel. Consider homosexualitatea, în general, o boală mintală (în marea majoritate) care trebuie tratată cu cea mai mare seriozitate. Concepţiile bolnave ale unora (cei de mai sus) nu trebie să ajungă în nici un fel la copii. Nu sunt homofob, dar asta e părerea mea.

Daca tu nu esti homofob, atunci cum te-ai clasifica? Si cum totul este relativ..., da, homosexualitatea a fost o boala, dar doar pana an anii '70.

+Quote Post
Vizitator_XY-man.
mesaj Feb 8 2009, 11:53 AM
Mesaj #13

Guests

Andrei se casatoreste cu Bogdan, amandoi au o pus bani, au cumparat o casa si tot restul, dar bunurile au fost trecute in acte pe numele lui Bogdan. Logic, nu sunt casatoriti...

Varianta 1. Bogdan moare fara sa isi faca vreun testament. Parintii sai...care nu au vrut sa mai auda de fiul lor nimic timp de 20 de ani...pentru faptul ca era homo... sunt preocupati acum pentru impartirea mostenirii. Ca urmare il scot afara din casa pe Andrei.Conform legilor "hetero" nu are nici un drept la absolut nimic din locuinta respectiva.

Varianta 2. Bogdan apuca sa isi faca un testament si lasa totul lui Andrei. Din pacate acesta trebuie sa plateasca un impozit pe mostenire, impozit pe care nu l-ar fi platit daca ar fi fost legal ...vaduv.
Foarte multe probleme legale se rezolva doar printr-un simplu act. Faimosul certificat de casatorie.

Pot spune ca viata a 80% dintre homosexualii romani nu are nimic in comun cu glamor-ul paradei gay, care efectiv exita doar pentru motivul de a atrage atentia ca existam...(da...sunt intre cele 10 procente din populatie).
Pot spune ca multi dintre homosexualii romani de o anumita varsta sunt casatoriti. Da, erau obligati inainte de 89..asa au ajuns sa isi distruga multi viata si sanatatea mintala, si nu numai a lor..ci si a bietelor sotii. Din pacate multi dintre ei nici nu mai pot percepe ipocrizia in care traiesc. Poarta sentimentul de vinovatie si crima adanc implantat de societatea româno-comunista.

Sa luam de exemplu Spania, o tara foarte catolica unde casatoria intre doua persoane de acelasi sex...au fost normalizate prin lege. Nu au cazut smoala si pucioasa din cer, nu a murit nici un preacuvios si toata lumea isi vede de treaba.

+Quote Post
Vizitator_Un cetatean liber intr-o tara li.
mesaj Feb 8 2009, 12:12 PM
Mesaj #14

Guests

Citeaza (Musafir @ Feb 7 2009, 08:32 PM) *

Nu sunteti de acord cu "homalaii"? Poate ca nici ei nu sunt de acord cu Dvs. O sa va luati la bataie ca sa decideti cine are dreptate si cine nu?

Nu puteti admite casatorii intre persoane de acelasi sex? Va imaginati ca sunteti asa de important sa va ceara cineva aprobarea sa se casatoreasca? Dvs. ati cerut aprobarea cuiva ca sa va casatoriti cu cine v-a poftit inima - cu exceptia viitoarei sotii, eventual?

Considerati homosexualitatea o boala mintala? Dar cine sunteti Dvs. sa va dati cu parerea despre boli mintale? Vreun eminent psihiatru, celebru autor de tipologii ale bolilor mentale?

Nu spuneti nimic despre cine sunteti Dvs. si de ce v-ar lua cineva parerea in considerare. Spuneti doar ca nu sunteti homofob - probabil ca nu sunteti nici rasist, doar ca-i urati de moarte pe tigani si v-ati fi dorit ca Antonescu si Hitler sa mai fi trait vreo cativa ani.

Nu va faceti griji, nu-i pasa nimanui ce credeti Dvs. si n-o sa va ceara nimeni aprobarea ca sa-si traiasca viata asa cum crede de cuviinta.

Noroc ca exista internetul unde sa va revarsati fara oprelisti ura fata de oameni cu pareri diferite despre viata, ca daca v-ati exprima opiniile astea in public, ati fi pasibil de incitare la ura si discriminare, un delict penal chiar si in Romania.

Mi-e mila de oameni ca Dvs. care nu sunt capabili sa accepte ca lumea in care traiesc e mult mai diversa, mai bogata si mai interesanta decat isi pot ei imagina si ca parerile lor au incetat de multi, multi ani sa mai aiba vreo relevanta dincolo de zidurile azilului de batrani.

+Quote Post
Vizitator_si mai liber.
mesaj Feb 8 2009, 12:35 PM
Mesaj #15

Guests

Citeaza (Un cetatean liber intr-o tara li @ Feb 8 2009, 12:12 PM) *
Nu sunteti de acord cu "homalaii"? Poate ca nici ei nu sunt de acord cu Dvs. O sa va luati la bataie ca sa decideti cine are dreptate si cine nu?

Nu puteti admite casatorii intre persoane de acelasi sex? Va imaginati ca sunteti asa de important sa va ceara cineva aprobarea sa se casatoreasca? Dvs. ati cerut aprobarea cuiva ca sa va casatoriti cu cine v-a poftit inima - cu exceptia viitoarei sotii, eventual?

Considerati homosexualitatea o boala mintala? Dar cine sunteti Dvs. sa va dati cu parerea despre boli mintale? Vreun eminent psihiatru, celebru autor de tipologii ale bolilor mentale?

Nu spuneti nimic despre cine sunteti Dvs. si de ce v-ar lua cineva parerea in considerare. Spuneti doar ca nu sunteti homofob - probabil ca nu sunteti nici rasist, doar ca-i urati de moarte pe tigani si v-ati fi dorit ca Antonescu si Hitler sa mai fi trait vreo cativa ani.

Nu va faceti griji, nu-i pasa nimanui ce credeti Dvs. si n-o sa va ceara nimeni aprobarea ca sa-si traiasca viata asa cum crede de cuviinta.

Noroc ca exista internetul unde sa va revarsati fara oprelisti ura fata de oameni cu pareri diferite despre viata, ca daca v-ati exprima opiniile astea in public, ati fi pasibil de incitare la ura si discriminare, un delict penal chiar si in Romania.

Mi-e mila de oameni ca Dvs. care nu sunt capabili sa accepte ca lumea in care traiesc e mult mai diversa, mai bogata si mai interesanta decat isi pot ei imagina si ca parerile lor au incetat de multi, multi ani sa mai aiba vreo relevanta dincolo de zidurile azilului de batrani.

Omule liber intr-o tara libera, si tu homofobule, discutia pare inutila; ca sa va impac, trebuie sa iau de la homofob pe tigani si sa ti-i dau tie liberule intr-o tara libera la educat, convertit. Hitler poate sa ramana acolo unde este. Antonescu se pare ca a reusit prin deportarea tiganilor sa-i salveze de la "solutia finala" (poate sa fie banc, sau nu: la sfarsitul razboiului, rusii ne-au dat "materialul" inapoi, plus ceva satre de la ei !)
Deci, superiorule openmind, liber intr-o tara libera, iei dumneata in "casatorie" tiganii spre fericita convertire, spre multumirea tuturor partilor si intru slava diversitatii lumii noi in care ne desfasuram activitatea? smile.gif

+Quote Post
Vizitator_gigiel.
mesaj Feb 8 2009, 12:50 PM
Mesaj #16

Guests

Asta e ca in bancu' ala: incet-incet homosexualitatea o sa devina obligatorie.

Inainte de Evul Mediu homosexualitatea nu era prea bagata in seama. Era IGNORATA.

Abia cind biserica a declarat-o imorala si a pedepsit-o (pe alocuri cu moartea) a devenit un punct de interes. Deci a devenit o CRIMA.

Dupa care, mult timp, a fost considerata o BOALA. Unii o considerau chiar ca fiind mostenita (Ellis, 1901). Freud a fost mai ingaduitor si a zis ca nu e chiar innascuta, si nici macar o boala nu e.

Oricum, a durat pina in 1973 cind a fost scoasa de pe lista "mental disorders". De acum, homosexualul nu mai e nici criminal, nici bolnav. E om NORMAL.

Problema e ca homosexualul, care e om normal cu altfel de placeri, rivneste la un atribut care pina acum a fost propriu heterosexualilor: casatoria, familia. Ei vor sa fie ca ceilalti, dar in felul lor. Ei vor sa fie soferi, sa conduca masina, dar cu spatele la volan.
Bineinteles, au si argumente: egalitatea in drepturi, mostenirea in caz de deces etc. Ei vor chiar sa adopte copii. Adica vor ceva ce nu le place sa faca. Ei nu numai ca vor sa conduca cu spatele, dar isi doresc foarte mult sa nici nu bage benzina.
Iar asta e NESIMTIRE.

+Quote Post
Vizitator_- +.
mesaj Feb 8 2009, 12:57 PM
Mesaj #17

Guests

Citeaza (gigiel @ Feb 8 2009, 12:50 PM) *
Ei vor chiar sa adopte copii. Adica vor ceva ce nu le place sa faca. Ei nu numai ca vor sa conduca cu spatele, dar isi doresc foarte mult sa nici nu bage benzina.
Iar asta e NESIMTIRE.

pai de unde stiu ei ca minorul cu pricina e de acelasi soi (gay?) homosexualitatea se poate induce? e ceva de rau asta, inducerea, prozelitismul? apropo , am vazut gay-parade, dar heterosexual-parade, nu; de ce oare?

+Quote Post
Vizitator_Europeanul.
mesaj Feb 8 2009, 01:40 PM
Mesaj #18

Guests

Citeaza (gigiel @ Feb 8 2009, 12:50 PM) *
Asta e ca in bancu' ala: incet-incet homosexualitatea o sa devina obligatorie.

Inainte de Evul Mediu homosexualitatea nu era prea bagata in seama. Era IGNORATA.

Abia cind biserica a declarat-o imorala si a pedepsit-o (pe alocuri cu moartea) a devenit un punct de interes. Deci a devenit o CRIMA.

Dupa care, mult timp, a fost considerata o BOALA. Unii o considerau chiar ca fiind mostenita (Ellis, 1901). Freud a fost mai ingaduitor si a zis ca nu e chiar innascuta, si nici macar o boala nu e.

Oricum, a durat pina in 1973 cind a fost scoasa de pe lista "mental disorders". De acum, homosexualul nu mai e nici criminal, nici bolnav. E om NORMAL.

Problema e ca homosexualul, care e om normal cu altfel de placeri, rivneste la un atribut care pina acum a fost propriu heterosexualilor: casatoria, familia. Ei vor sa fie ca ceilalti, dar in felul lor. Ei vor sa fie soferi, sa conduca masina, dar cu spatele la volan.
Bineinteles, au si argumente: egalitatea in drepturi, mostenirea in caz de deces etc. Ei vor chiar sa adopte copii. Adica vor ceva ce nu le place sa faca. Ei nu numai ca vor sa conduca cu spatele, dar isi doresc foarte mult sa nici nu bage benzina.
Iar asta e NESIMTIRE.

Nu va faceti griji, homosexualitatea n-o sa devina niciodata obligatorie asa cum a fost (si inca mai este in multe locuri) heterosexualitatea, pentru ca homosexualii au suferit prea mult din cauza celor ce au incercat sa le impuna un stil de viata contra naturii lor. Si ce au rezolvat cu asta? A disparut cumva homosexualitatea? Au meritat atatea morti, vieti distruse si suferinte pentru a nu ajunge la nici un rezultat?

De ce atata ura? Pentru ca un grup de oameni "rivneste la un atribut care pina acum a fost propriu heterosexualilor: casatoria, familia"? Pentru ca niste oameni vor sa se bucure si ei de drepturile de care va bucurati Dvs.? Cu ce va ameninta asta stilul de viata? N-o sa va mai puteti casatori linistiti stiind ca si altii au dreptul sa o faca? N-o sa va mai puteti bucura de viata de familie daca si altii vor avea familiile lor?

Nu doar ca nu va ameninta cu nimic stilul Dvs. de viata, ci chiar vi-l valideaza, pentru ca vor si ei sa traiasca la fel, pentru ca refuza promiscuitatea la care-i condamna societatea in schimbul sansei de a avea o viata de familie ca toti ceilalti.

E atat de sacra casatoria Monicai cu Irinel, a fiicei de 14 ani a "regelui" Cioaba cu baiatul de aceeasi varsta a nu stiu carui faraon sau casatoria Dvs. incat doua persoane care vor ca si relatia lor sa fie recunoscuta legal si sa beneficieze de aceleasi facilitati sa o pangareasca, sa-i anuleze aura de "sfintenie", sa o faca mai putin importanta?

De ce va deranjeaza atat de tare ca un cuplu homosexual si-ar dori sa adopte un copil orfan sau abandonat si sa-i ofere o situatie materiala si afectiva stabila, un viitor? Vi se pare ca acei copii duc o viata asa de buna in casele de copii, ca au parte de prea multa afectiune si grija? De ce nu-i adoptati Dvs. daca va preocupa atat de tare soarta lor? De ce nu-i chemati pe unii din acesti copii macar o data in casa Dvs., sa se joace cu copiii Dvs. sau sa manance la masa Dvs. daca le plangeti asa de tare de mila?

In loc sa va preocupati sa faceti viata mai buna celor din jurul Dvs., va pierdeti timpul incercand sa faceti viata altora mai rea. Si va mai numiti crestini, ipocritilor!

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Feb 8 2009, 01:55 PM
Mesaj #19

Guests

Citeaza (Europeanul @ Feb 8 2009, 01:40 PM) *
1. E atat de sacra casatoria Monicai cu Irinel, a fiicei de 14 ani a "regelui" Cioaba cu baiatul de aceeasi varsta a nu stiu carui faraon sau casatoria Dvs. incat doua persoane care vor ca si relatia lor sa fie recunoscuta legal si sa beneficieze de aceleasi facilitati sa o pangareasca, sa-i anuleze aura de "sfintenie", sa o faca mai putin importanta?

2. De ce va deranjeaza atat de tare ca un cuplu homosexual si-ar dori sa adopte un copil orfan sau abandonat si sa-i ofere o situatie materiala si afectiva stabila, un viitor? Vi se pare ca acei copii duc o viata asa de buna in casele de copii, ca au parte de prea multa afectiune si grija? De ce nu-i adoptati Dvs. daca va preocupa atat de tare soarta lor? De ce nu-i chemati pe unii din acesti copii macar o data in casa Dvs., sa se joace cu copiii Dvs. sau sa manance la masa Dvs. daca le plangeti asa de tare de mila?

3. Si va mai numiti crestini, ipocritilor!

1. mai sus ti s-a facut propunerea sa-i iei sub pulpana ta aia europeana pe tigani; ia-i pur si simplu!
2. mai ce argumente lacrimogene bagi - orfani, mutilati de razboi, handicapati- pe cine crezi ca vrajesti?
3. varianta 3.1: era mai bine daca eram musulmani, aveati mai multe sanse asa?
varianta 3.2: culmea tupeului tiganesc ar fi sa-mi povestesti cit de mult va iubeste pe voi Dumnezeu, si cit de credincioisi sunteti voi, cit de religiosi in general. Fariseule, mergi frumos pe linga perete ... mergi.

+Quote Post
Vizitator_kinn.
mesaj Feb 8 2009, 02:20 PM
Mesaj #20

Guests

Nu inteleg ce drepturi nu le sunt respectate homosexualilor. Exceptand cel de casatorie, dar aici este de discutat. Eu unul sunt de acord, cu conditia sa nu se cheme "casatorie / casnicie", intrucat in limba romana aceste cuvinte se refera la persoane de sex diferit, si fara dreptul de a creste copii. Daca se infiinteaza institutia "parteneriatului civil", sau orice altceva, eventual sa se inventeze un cuvant nou, nu ma deranjeaza deloc; atata doar sa nu se atinga de institutia casatoriei normale. Pana la urma, e o problema de bani, nimic altceva. Oamenii vor sa-si lase mostenirea mai usor. Sa si le lase dom'le, care-i problema mea. Pana la urma, doi homosexuali pot sta impreuna si acuma, singura diferenta ar fi ca statul le-ar recunoaste dreptul de a-si lasa mostenirea ca si "vaduvi".

Cu toate astea, s-ar deschide o cutie a Pandorei. Daca eu as cere, de exemplu, sa existe casnicia a trei oameni.? Adica, daca tot ne-am departat de conceptul religios de "casatorie = unirea a doi oameni, un barbat si o femeie" in ceea ce priveste sexul partenerilor, de ce sa nu ne departam si in ceea ce priveste numarul? Ar mai fi vreun argument impotriva?

+Quote Post
gigel de luxembo...
mesaj Feb 8 2009, 05:48 PM
Mesaj #21

Membru veteran

Citeaza (XY-man @ Feb 8 2009, 11:53 AM) *
Andrei se casatoreste cu Bogdan, amandoi au o pus bani, au cumparat o casa si tot restul, dar bunurile au fost trecute in acte pe numele lui Bogdan. Logic, nu sunt casatoriti...

Varianta 1. Bogdan moare fara sa isi faca vreun testament. Parintii sai...care nu au vrut sa mai auda de fiul lor nimic timp de 20 de ani...pentru faptul ca era homo... sunt preocupati acum pentru impartirea mostenirii. Ca urmare il scot afara din casa pe Andrei.Conform legilor "hetero" nu are nici un drept la absolut nimic din locuinta respectiva.

Varianta 2. Bogdan apuca sa isi faca un testament si lasa totul lui Andrei. Din pacate acesta trebuie sa plateasca un impozit pe mostenire, impozit pe care nu l-ar fi platit daca ar fi fost legal ...vaduv.
Foarte multe probleme legale se rezolva doar printr-un simplu act. Faimosul certificat de casatorie.

Pot spune ca viata a 80% dintre homosexualii romani nu are nimic in comun cu glamor-ul paradei gay, care efectiv exita doar pentru motivul de a atrage atentia ca existam...(da...sunt intre cele 10 procente din populatie).
Pot spune ca multi dintre homosexualii romani de o anumita varsta sunt casatoriti. Da, erau obligati inainte de 89..asa au ajuns sa isi distruga multi viata si sanatatea mintala, si nu numai a lor..ci si a bietelor sotii. Din pacate multi dintre ei nici nu mai pot percepe ipocrizia in care traiesc. Poarta sentimentul de vinovatie si crima adanc implantat de societatea româno-comunista.

Sa luam de exemplu Spania, o tara foarte catolica unde casatoria intre doua persoane de acelasi sex...au fost normalizate prin lege. Nu au cazut smoala si pucioasa din cer, nu a murit nici un preacuvios si toata lumea isi vede de treaba.

sunt de acord cu asa ceva, cu asocierea civila sau cum vreti sa-i ziceti. putem intelege aceasta nevoie de legalitate dar atat, fara adoptii, fara predarea in scoli a homosexualitatii, fara impunerea (vezi UK) ca in scoli sa se foloseasca termenul "parinte" in loc de mama si tata. nu pot fi de acord cu tragerea semnului de egalitate intre cele doua tipuri de relatii, homosexuala si cea heterosexuala.
celor care argumenteaza ca "e genetica" homosexualitatea le spun ca nu este asa, este doar o deviatie comportamentala la care s-a ajuns datorita mediului si experientelor avute in copilarie/adolescenta. Un site progay spune asta (http://gaylife.about.com/b/2007/08/03/gay-twins.htm) :

The study found that 52 percent of the identical twins were both gay as opposed to only 22 percent for fraternal twins. In other words, there is a 52 percent chance that if one identical twin is gay, both are; and a 22 percent chance both fraternal twins are gay if one is gay

Daca ar fi fost ceva genetic trebuia sa fie 100% fie ambii gay fie nici unul dintre ei.

Nu sunt homofob (am prieteni homosexuali) dar sunt complet impotriva ideei de PROMOVARE a homosexualitatii. N-am nimic cu homosexualii care isi vad de treaba si care au un mod de viata decent, fara parade si fara incercari de a explica ca de fapt este perfect normal sa nu-ti placa sexul opus. Nu, domnilor si doamnelor, nu este normal (chiar si numai dpdv strict biologic, specia trebuie sa se perpetueze), este o deviatie comportamentala pe care o acceptam dar atat, nu vrem sa va pupam pe frunte si va felicitam pentru ceea ce faceti. Sunt pt egalitatea de drepturi a homosexualilor dpdv al serviciului, asigurari sociale, medicale etc dar atat. Vreti sa va casatoriti pt a avea dreptul la mostenire/divort? Ok, ziceti-i uniune civila dar nu casatorie.

+Quote Post
gigel de luxembo...
mesaj Feb 8 2009, 06:05 PM
Mesaj #22

Membru veteran

Citeaza (Europeanul @ Feb 8 2009, 01:40 PM) *
Nu va faceti griji, homosexualitatea n-o sa devina niciodata obligatorie asa cum a fost (si inca mai este in multe locuri) heterosexualitatea, pentru ca homosexualii au suferit prea mult din cauza celor ce au incercat sa le impuna un stil de viata contra naturii lor. Si ce au rezolvat cu asta? A disparut cumva homosexualitatea? Au meritat atatea morti, vieti distruse si suferinte pentru a nu ajunge la nici un rezultat?

De ce atata ura? Pentru ca un grup de oameni "rivneste la un atribut care pina acum a fost propriu heterosexualilor: casatoria, familia"? Pentru ca niste oameni vor sa se bucure si ei de drepturile de care va bucurati Dvs.? Cu ce va ameninta asta stilul de viata? N-o sa va mai puteti casatori linistiti stiind ca si altii au dreptul sa o faca? N-o sa va mai puteti bucura de viata de familie daca si altii vor avea familiile lor?

Nu doar ca nu va ameninta cu nimic stilul Dvs. de viata, ci chiar vi-l valideaza, pentru ca vor si ei sa traiasca la fel, pentru ca refuza promiscuitatea la care-i condamna societatea in schimbul sansei de a avea o viata de familie ca toti ceilalti.

E atat de sacra casatoria Monicai cu Irinel, a fiicei de 14 ani a "regelui" Cioaba cu baiatul de aceeasi varsta a nu stiu carui faraon sau casatoria Dvs. incat doua persoane care vor ca si relatia lor sa fie recunoscuta legal si sa beneficieze de aceleasi facilitati sa o pangareasca, sa-i anuleze aura de "sfintenie", sa o faca mai putin importanta?

De ce va deranjeaza atat de tare ca un cuplu homosexual si-ar dori sa adopte un copil orfan sau abandonat si sa-i ofere o situatie materiala si afectiva stabila, un viitor? Vi se pare ca acei copii duc o viata asa de buna in casele de copii, ca au parte de prea multa afectiune si grija? De ce nu-i adoptati Dvs. daca va preocupa atat de tare soarta lor? De ce nu-i chemati pe unii din acesti copii macar o data in casa Dvs., sa se joace cu copiii Dvs. sau sa manance la masa Dvs. daca le plangeti asa de tare de mila?

In loc sa va preocupati sa faceti viata mai buna celor din jurul Dvs., va pierdeti timpul incercand sa faceti viata altora mai rea. Si va mai numiti crestini, ipocritilor!

Un copil are nevoie de mama si tata. Asta una. Ok, putem spune ca nu-i are nici la orfelinat. Dar:

În lucrarea ei, scrisă tot pentru Regent University Law Review, Reisman îl citează pe psihologul Eugene Abel, care a constatat că homosexualii "molestează sexual băieţi mici cu o incidenţă de cel puţin cinci ori mai mare decât molestarea fetelor".

Journal of Homosexuality a publicat o ediţie specială dublă intitulată "Male Intergenerational Intimacy" (Intimitatea între generaţii de bărbaţi), care conţinea numeroase articole dedicate relaţiilor sexuale dintre bărbaţi şi băieţi. Într-un articol se afirma că părinţii ar trebui să-l privească pe pedofil care le iubeşte fiul "nu ca pe un rival sau concurent, sau ca pe unul care le răpeşte proprietatea, ci ca pe un partener în creşterea băiatului, un om care trebuie bine primit în casa lor".

În 1995, revista pentru homosexuali Guide declara: "Putem fi mândri că mişcarea homosexualilor a constituit un cămin pentru acele puţine voci care au avut curajul să afirme răspicat că copiii sunt persoane sexuale... care au dreptul la expresii sexuale cu oricine vor ei". În acelaşi articol se mai afirma că "în loc să ne temem că ni se spune pedofili, trebuie să proclamăm că sexul este bun, inclusiv sexualitatea copiilor... Trebuie să o facem pentru binele copiilor."

Larry Kramer, fondatorul asociaţiei ACT-UP (un grup de activişti homosexuali) scrie în cartea lui, "Report from the Holocaust: The Making of an AIDS Activist": "În acele cazuri în care copiii au relaţii sexuale cu parteneri de acelaşi sex mai în vârstă, fie ei profesori sau altceva, cred că foarte des copilul doreşte acea relaţie sau probabil chiar o solicită."

Într-un studiu asupra reclamelor apărute în revista pentru homosexuali The Advocate, Reisman a găsit anunţuri privind comercializarea unei păpuşi gonflabile reprezentând un băiat, "disponibil în trei poziţii provocatoare". De asemenea, Reisman a constatat că fiecare număr al revistei conţinea în medie paisprezece fotografii erotice cu băieţi.

Ziarele şi revistele pentru homosexuali conţin în mod constant reclame turistice legate de ţări în care prostituţia infantilă este în floare, cum ar fi Birmania, Sri Lanka şi Thailanda.

+Quote Post
Vizitator_Europeanul.
mesaj Feb 8 2009, 06:14 PM
Mesaj #23

Guests

Citeaza (Musafir @ Feb 8 2009, 01:55 PM) *
1. mai sus ti s-a facut propunerea sa-i iei sub pulpana ta aia europeana pe tigani; ia-i pur si simplu!
2. mai ce argumente lacrimogene bagi - orfani, mutilati de razboi, handicapati- pe cine crezi ca vrajesti?
3. varianta 3.1: era mai bine daca eram musulmani, aveati mai multe sanse asa?
varianta 3.2: culmea tupeului tiganesc ar fi sa-mi povestesti cit de mult va iubeste pe voi Dumnezeu, si cit de credincioisi sunteti voi, cit de religiosi in general. Fariseule, mergi frumos pe linga perete ... mergi.

Sa nu amestecam rasismul cu homofobia, ca sunt lucruri foarte diferite, desi oamenii cu atitudini rasiste sunt de cele mai multe ori si homofobi. Pana la urma, rasismul si homofobia sunt niste fobii, adica temeri irationale, intense si persistente fata de anumite activitati, situatii, obiecte sau persoane, manifestari patologice ale anxietatii.

Asa ca nu homosexualitatea este o boala psihica, ci homofobia. Vestea buna e ca se poate trata cu anxiolitice, asa ca va recomand sa nu va mai pierdeti timpul pe forumuri raspunzand cu insulte in loc de argumente, ci sa dati fuga la cea mai apropiata farmacie si sa va luati niste benzodiazepine.

Poate sub efectul lor o sa aveti sansa sa va conversati cu Dumnezeu ca sa va spuna el daca are ceva impotriva homosexualilor.

+Quote Post
Vizitator_neeuropeanul.
mesaj Feb 8 2009, 06:30 PM
Mesaj #24

Guests

Citeaza (Europeanul @ Feb 8 2009, 06:14 PM) *
Sa nu amestecam rasismul cu homofobia, ca sunt lucruri foarte diferite, desi oamenii cu atitudini rasiste sunt de cele mai multe ori si homofobi. Pana la urma, rasismul si homofobia sunt niste fobii, adica temeri irationale, intense si persistente fata de anumite activitati, situatii, obiecte sau persoane, manifestari patologice ale anxietatii.

Asa ca nu homosexualitatea este o boala psihica, ci homofobia. Vestea buna e ca se poate trata cu anxiolitice, asa ca va recomand sa nu va mai pierdeti timpul pe forumuri raspunzand cu insulte in loc de argumente, ci sa dati fuga la cea mai apropiata farmacie si sa va luati niste benzodiazepine.

Poate sub efectul lor o sa aveti sansa sa va conversati cu Dumnezeu ca sa va spuna el daca are ceva impotriva homosexualilor.

ma nene dao pe bune: Bulangii din toate tarile, uniti-va!!!

+Quote Post
Vizitator_Crestin-ortodox.
mesaj Feb 8 2009, 06:35 PM
Mesaj #25

Guests

Citeaza (gigel de luxembourg @ Feb 8 2009, 06:05 PM) *
Un copil are nevoie de mama si tata. Asta una. Ok, putem spune ca nu-i are nici la orfelinat. Dar:

În lucrarea ei, scrisă tot pentru Regent University Law Review, Reisman îl citează pe psihologul Eugene Abel, care a constatat că homosexualii "molestează sexual băieţi mici cu o incidenţă de cel puţin cinci ori mai mare decât molestarea fetelor".

Journal of Homosexuality a publicat o ediţie specială dublă intitulată "Male Intergenerational Intimacy" (Intimitatea între generaţii de bărbaţi), care conţinea numeroase articole dedicate relaţiilor sexuale dintre bărbaţi şi băieţi. Într-un articol se afirma că părinţii ar trebui să-l privească pe pedofil care le iubeşte fiul "nu ca pe un rival sau concurent, sau ca pe unul care le răpeşte proprietatea, ci ca pe un partener în creşterea băiatului, un om care trebuie bine primit în casa lor".

În 1995, revista pentru homosexuali Guide declara: "Putem fi mândri că mişcarea homosexualilor a constituit un cămin pentru acele puţine voci care au avut curajul să afirme răspicat că copiii sunt persoane sexuale... care au dreptul la expresii sexuale cu oricine vor ei". În acelaşi articol se mai afirma că "în loc să ne temem că ni se spune pedofili, trebuie să proclamăm că sexul este bun, inclusiv sexualitatea copiilor... Trebuie să o facem pentru binele copiilor."

Larry Kramer, fondatorul asociaţiei ACT-UP (un grup de activişti homosexuali) scrie în cartea lui, "Report from the Holocaust: The Making of an AIDS Activist": "În acele cazuri în care copiii au relaţii sexuale cu parteneri de acelaşi sex mai în vârstă, fie ei profesori sau altceva, cred că foarte des copilul doreşte acea relaţie sau probabil chiar o solicită."

Într-un studiu asupra reclamelor apărute în revista pentru homosexuali The Advocate, Reisman a găsit anunţuri privind comercializarea unei păpuşi gonflabile reprezentând un băiat, "disponibil în trei poziţii provocatoare". De asemenea, Reisman a constatat că fiecare număr al revistei conţinea în medie paisprezece fotografii erotice cu băieţi.

Ziarele şi revistele pentru homosexuali conţin în mod constant reclame turistice legate de ţări în care prostituţia infantilă este în floare, cum ar fi Birmania, Sri Lanka şi Thailanda.

Dvs. aveti vreo parere proprie sau preluati automat tot felul de idei prezentate pe site-urile neoprotestante fara sa puneti la indoiala ce se scrie pe acolo?

Mesajul Dvs. de mai sus e preluat cuvant cu cuvant de pe site-ul neoprotestantilor americani "Speranta si vindecare pentru homosexuali" - aceiasi neoprotestanti care militeaza pentru marginalizarea in scoala si in lumea stiintifica a teoriei evolutioniste si inlocuirea ei cu facatura propagandistica numita "teoria designului inteligent" sau "teoria creationista":

http://www.homosexualitate.ro/pedofilia.html

Neoprotestantii cu pricina nu ofera nici o dovada, referinta sau link in privinta afirmatiilor pe care le fac acolo, desi nu se sfiesc sa puna link-uri in text catre brosurelele lor propagandistice si lipsite de orice valoare stiintifica sau spirituala.

Apropo, nu vad legatura dintre homosexualitate si pedofilie. Pedofilia e o perversiune sexuala, o parafilie, in timp ce homosexualitatea nu e considerata a fi o parafilie de nici o asociatie medicala si/sau psihiatrica din lumea asta.

S-a umplut Romania de pocaiti!

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Feb 8 2009, 06:36 PM
Mesaj #26

Guests

Citeaza (Europeanul @ Feb 8 2009, 06:14 PM) *

intr-adevar, ai tupeu tiganesc de melemist iehovist (bai ce de calitati ai!). sper ca Dumnezeu sa va ia cat de curand cite un interviu; te las pe tine sa alegi care Dumnezeu: de crestini, de musulmani, de canadieni ce incearca sa ne predea un mod de viata "politically correct", und so weiter (eh, nazitul din mine, ce sa faci ...).

apropo de tratamente, tratamentul cu blegomazin la homosexuali duce la rezultate spectaculoase, respectivului nu-i mai trebuie zbateri filozofico-materialisto-juridico-mestesugaresti.

mergi pe langa perete, nu te mai baga tiganeste in fata, daca tot ti-e dat de la natura sa lucrezi prin spate .. nefericitule.

+Quote Post
Vizitator_Cetatean liber intr-o tara liber.
mesaj Feb 8 2009, 06:50 PM
Mesaj #27

Guests

Citeaza (si mai liber @ Feb 8 2009, 12:35 PM) *
Omule liber intr-o tara libera, si tu homofobule, discutia pare inutila; ca sa va impac, trebuie sa iau de la homofob pe tigani si sa ti-i dau tie liberule intr-o tara libera la educat, convertit. Hitler poate sa ramana acolo unde este. Antonescu se pare ca a reusit prin deportarea tiganilor sa-i salveze de la "solutia finala" (poate sa fie banc, sau nu: la sfarsitul razboiului, rusii ne-au dat "materialul" inapoi, plus ceva satre de la ei !)
Deci, superiorule openmind, liber intr-o tara libera, iei dumneata in "casatorie" tiganii spre fericita convertire, spre multumirea tuturor partilor si intru slava diversitatii lumii noi in care ne desfasuram activitatea? smile.gif

Antonescu i-a salvat pe tigani de la solutia finala??? Prin deportarea in lagarele de concentrare din Transnistria???

Unde ai citit dumneata asta? In Carticica sefului de cuib sau in Mein Kampf?

Poate nu v-ar strica sa cititi si Raportul Wiesel, aflat pe site-ul Institutului National pentru Comemorarea Holocaustului din Romania: http://www.inshr-ew.ro/

Nu de alta, dar in Romania negarea Holocaustului si manifestarile homofobe sunt pedepsite prin lege si nu cred ca va doriti asta. In plus, poate ati mai invata ceva si ati deveni mai intelegator fata de suferintele semenilor Dvs.

+Quote Post
Vizitator_Europeanul.
mesaj Feb 8 2009, 06:53 PM
Mesaj #28

Guests

Citeaza (neeuropeanul @ Feb 8 2009, 06:30 PM) *
ma nene dao pe bune: Bulangii din toate tarile, uniti-va!!!

Nu-i chiar asa; misiunea nostra e sa mai scoatem ceva de la Romanica: un post de deputat/senator ceva in legatura cu minoritatile, sa se auda in Parlamentul Romaniei si glasul nostru asta melodiosu'. In Romania totul este posibil, avem sanse. wink.gif

+Quote Post
Vizitator_Europeanul.
mesaj Feb 8 2009, 06:54 PM
Mesaj #29

Guests

Citeaza (Europeanul @ Feb 8 2009, 06:49 PM) *
Si ce daca sunt inversist?

Intr-adevar, forumul asta s-a umplut de pocaiti veritabili si europeni falsi.

Noroc ca vremea voastra a trecut. Somn usor!

+Quote Post
Vizitator_Europeanul.
mesaj Feb 8 2009, 06:58 PM
Mesaj #30

Guests

Citeaza (Europeanul @ Feb 8 2009, 06:53 PM) *
Nu-i chiar asa; misiunea nostra e sa mai scoatem ceva de la Romanica: un post de deputat/senator ceva in legatura cu minoritatile, sa se auda in Parlamentul Romaniei si glasul nostru asta melodiosu'. In Romania totul este posibil, avem sanse. wink.gif

Ce bine ca deciziile importante nu se iau in Parlamentul Romaniei!

Cei de-acolo sunt oricum prea preocupati sa-l suspende pe Basescu si sa treaca pe la casierie in ziua de salariu. Partea buna e ca va reprezinta perfect.

+Quote Post

166 Pagini V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
3 Utilizatori care citesc acest topic (3 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 22nd October 2018 - 04:20 AM