IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

5 Pagini V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Guvernule, ce guvernezi? Ce fapte faptuiesti?, proiectul 'Jos Boc' e finalizat, ati ajuns in Zona Faptei
Vizitator_Anti Car.
mesaj May 27 2012, 07:30 AM
Mesaj #1

Guests

De aproape o luna avem guvern nou. Nu mi-am dat seama ce face fiindca presa ne spune doar cine a fost schimbat cu cine si Ponta (dar si Antonescu) ne comunica la televiziuni ce hoti au fost pedelistii, cat de mult au furat, ce bine va fi in viitor, adica DUPA ALEGERILE PARLAMENTARE. In aproape o luna nu am auzit de nici un proiect uselist bun ci doar cat de rele erau proiectele pedeliste derulate. E cineva care poate sa-mi spuna masuri concrete a Guvernului?
Go to the top of the page

+Quote Post
Vizitator_Rubla si Euroiu.
mesaj May 27 2012, 08:25 AM
Mesaj #2

Guests

Citeaza (Anti Car @ May 27 2012, 07:30 AM) *
De aproape o luna avem guvern nou. Nu mi-am dat seama ce face fiindca presa ne spune doar cine a fost schimbat cu cine si Ponta (dar si Antonescu) ne comunica la televiziuni ce hoti au fost pedelistii, cat de mult au furat, ce bine va fi in viitor, adica DUPA ALEGERILE PARLAMENTARE. In aproape o luna nu am auzit de nici un proiect uselist bun ci doar cat de rele erau proiectele pedeliste derulate. E cineva care poate sa-mi spuna masuri concrete a Guvernului?

Cum vinzi rosii, detergenti, masini, dulapuri? Le lauzi, spui ca au nenumarate calitati etc.
Cum vinzi politicieni in romanika? Ii descrii pe ceilalti care-s hoti, ticalosi, corupti si incompetenti.

+Quote Post
Vizitator_Portofelul plin și fin.
mesaj May 27 2012, 10:00 AM
Mesaj #3

Guests

Dle Anti_ce ești matale,

Un guvern de tranziție e ăla care conduce țara până la alegeri. Sper că până aici ai priceput. Nu cred că se așteaptă nimeni- poate în afară de domnia ta, să spună că trimite primul cosmonaut român în spațiu sau că va construi 100 de km de șosea . De ce oare ? Simplu, pentru că e de tranziție și toată lumea normală așteaptă să vadă ce o să se întâmple după alegeri- cu un guvern stabil. Faza cu PD-liștii hoți nu văd de ce te supără- pentru că ăla a fost un așa-zis guvern rezultat din așa-zisele alegeri care a furat cu 2 mâini și un picior. Ce-ai fi vrut, să spună că au fost cei mai cinstiți ?

+Quote Post
Vizitator_gigel de luxembourg.
mesaj May 27 2012, 12:47 PM
Mesaj #4

Guests

Citeaza (Portofelul plin și fin @ May 27 2012, 10:00 AM) *
Dle Anti_ce ești matale,

Un guvern de tranziție e ăla care conduce țara până la alegeri. Sper că până aici ai priceput. Nu cred că se așteaptă nimeni- poate în afară de domnia ta, să spună că trimite primul cosmonaut român în spațiu sau că va construi 100 de km de șosea . De ce oare ? Simplu, pentru că e de tranziție și toată lumea normală așteaptă să vadă ce o să se întâmple după alegeri- cu un guvern stabil. Faza cu PD-liștii hoți nu văd de ce te supără- pentru că ăla a fost un așa-zis guvern rezultat din așa-zisele alegeri care a furat cu 2 mâini și un picior. Ce-ai fi vrut, să spună că au fost cei mai cinstiți ?

nu inteleg, de ce nu pot face acum ceea ce promit ca vor face dupa alegeri? care e diferenta? acum au majoritatea in parlament, nu vad ce ii impiedica sa faca ce e de facut acum tot ce trebuie. singura explicatie este ca nu sunt in stare si continua abureala cu "ce buni suntem noi dar va aratam abia dupa ce ne alegeti patru ani si n-o sa mai aveti incotro"

+Quote Post
mesaj May 27 2012, 01:13 PM
Mesaj #5

Guests

Citeaza (gigel de luxembourg @ May 27 2012, 12:47 PM) *
nu inteleg, de ce nu pot face acum ceea ce promit ca vor face dupa alegeri? care e diferenta? acum au majoritatea in parlament, nu vad ce ii impiedica sa faca ce e de facut acum tot ce trebuie. singura explicatie este ca nu sunt in stare si continua abureala cu "ce buni suntem noi dar va aratam abia dupa ce ne alegeti patru ani si n-o sa mai aveti incotro"

Dragă Gigel, este extrem de simplu- vorbim despre un guvern de tranziție cu un mandat de 6 luni. Un astfel de guvern nu își va putea propune niciodată reforma profundă a societății românești (ca să ne dăm pe radicale) pentru că nu este comunist (numai comuniștii au reușit foarte multe lucruri și foarte repede- la revoluția bolșevică- dar sperăm cu toții să nu se repete, nu-i așa ?) și pentru că mandatul lui principal este organizarea alegerilor. Ce va fi după...

+Quote Post
Vizitator_Mang Litoru.
mesaj May 27 2012, 01:24 PM
Mesaj #6

Guests

Citeaza (Portofelul plin și fin @ May 27 2012, 01:13 PM) *
Dragă Gigel, este extrem de simplu- vorbim despre un guvern de tranziție cu un mandat de 6 luni. Un astfel de guvern nu își va putea propune niciodată reforma profundă a societății românești (ca să ne dăm pe radicale) pentru că nu este comunist (numai comuniștii au reușit foarte multe lucruri și foarte repede- la revoluția bolșevică- dar sperăm cu toții să nu se repete, nu-i așa ?) și pentru că mandatul lui principal este organizarea alegerilor. Ce va fi după...

Doua vorbe: 1) cine se culca odata cu gainile, se culca si a doua oara si 2) cine nu poate 6 luni, nu poate nici 4 ani.

+Quote Post
Vizitator_Litoru Mang.
mesaj May 27 2012, 01:29 PM
Mesaj #7

Guests

Citeaza (gigel de luxembourg @ May 27 2012, 12:47 PM) *

Pesedeaua canta cu succes pentru unii bizoni melodia de-o viata a lu' Basea: dati-mi consiliu si fac, dati-mi guvern si fac, dati-mi majoritate si fac. Pesedeaua e alta pedelea care fura ce-o putea, lalala insa un tin soldier tras cu cheitza postacelii vede putin, cu ochiul sting ca Ponta e un zmeu si o sa i se zica Zmeus ca sfoara e la Felix.

+Quote Post
mesaj May 27 2012, 01:29 PM
Mesaj #8

Guests

Citeaza (Mang Litoru @ May 27 2012, 01:24 PM) *
Doua vorbe: 1) cine se culca odata cu gainile, se culca si a doua oara si 2) cine nu poate 6 luni, nu poate nici 4 ani.

Dle. manglitoru, încearcă matale să faci un plod în 6 luni. Sau să pui ordine în documentele POSDRU.

+Quote Post
Vizitator_mang litoru.
mesaj May 27 2012, 01:34 PM
Mesaj #9

Guests

Citeaza (Portofelul plin și fin @ May 27 2012, 01:29 PM) *
Dle. manglitoru, încearcă matale să faci un plod în 6 luni. Sau să pui ordine în documentele POSDRU.

Blablabla smile.gif. Au schimbat toti directorii, sefii, secretarii, acum schimba portarii si femeile se servici, aia pusi de pedelea pe criterii politice; ii schimba cu apolitici pesedisti coNpetenti. Secretari de stat n-au pus prea multi, se bat intre ei (liberali cu pesedei), da' urmeaza. Da' iti zic eu de ce nu au timp 6 luni de facut treaba: SE IMPARTE PLACINTA, cat a mai ramas.

+Quote Post
mesaj May 27 2012, 02:57 PM
Mesaj #10

Guests

Citeaza (mang litoru @ May 27 2012, 01:34 PM) *
Blablabla smile.gif. Au schimbat toti directorii, sefii, secretarii, acum schimba portarii si femeile se servici, aia pusi de pedelea pe criterii politice; ii schimba cu apolitici pesedisti coNpetenti. Secretari de stat n-au pus prea multi, se bat intre ei (liberali cu pesedei), da' urmeaza. Da' iti zic eu de ce nu au timp 6 luni de facut treaba: SE IMPARTE PLACINTA, cat a mai ramas.

Dragă domnule Toru,

Dacă nu i-au dat peste mână lui Boc la timp când și-a dat afară consilierii PNL-iști care erau funcționari publici- dar nu putea avea încredere în ”loialitatea” lor și și-a numit nepoata cea loială în loc- nu cred că ar fi posibilități de comentariu. Cât despre împărțitul plăcintei- am foarte mari îndoieli. Pentru că de aia...

+Quote Post
Vizitator_Unchiul Sam.
mesaj May 27 2012, 03:13 PM
Mesaj #11

Guests

Citeaza (mang litoru @ May 27 2012, 01:34 PM) *
SE IMPARTE PLACINTA, cat a mai ramas.
Corect, ce a mai ramas din ea. Deocamdata nici macar nu au pregatit aluatul pentru propria placinta sau gogoasa sau ce or reusi sa faca ei cu manutele lor alea patru.
Iar primul ministru face tranzactii imobiliare inainte de numire ca asta este maximul capacitatii sale de om de afaceri, sa ia un apartament ieftin si sa il vanda scump. Macar de ar specula piata imobiliara dar el a luat de la o firma si a vandut la aceeasi firma care probabil isi va primi rasplata pentru acest cadou. Avem un adevarat geniu in fruntea guvernului. De fapt si cand a fost numit in fruntea PSD s-a remarcat imediat rezolvand problema accesului masinilor in curte.

+Quote Post
Vizitator_piramidon.
mesaj May 27 2012, 04:22 PM
Mesaj #12

Guests

Citeaza (Portofelul plin și fin @ May 27 2012, 02:57 PM) *
Dragă domnule Toru,

Dacă nu i-au dat peste mână lui Boc la timp când și-a dat afară consilierii PNL-iști care erau funcționari publici- dar nu putea avea încredere în ”loialitatea” lor și și-a numit nepoata cea loială în loc- nu cred că ar fi posibilități de comentariu. Cât despre împărțitul plăcintei- am foarte mari îndoieli. Pentru că de aia...

Matale pari a sti ceva, inteleptule. Zi-ne matale ce guverneaza guvernul. Adica guvernul ASTA, nu alalaltul. Il vad (pe guv ponta) ca se k.k deci te intreb: ce maninca? Folosesc aceasta logica simpla, sper sa imi raspunzi.

+Quote Post
mesaj May 27 2012, 06:07 PM
Mesaj #13

Guests

Citeaza (piramidon @ May 27 2012, 04:22 PM) *
Matale pari a sti ceva, inteleptule. Zi-ne matale ce guverneaza guvernul. Adica guvernul ASTA, nu alalaltul. Il vad (pe guv ponta) ca se k.k deci te intreb: ce maninca? Folosesc aceasta logica simpla, sper sa imi raspunzi.

Stimabile domn,

La această extrem de filozofică întrebare sugerez să îi solicitați dlui. Ponta un răspuns. Cred că ideea dvs. era ”De ce guvernează guvernul ?” - la întrebarea ”Ce guvernează guvernul” putându-se răspunde relativ simplu ”Inventarul viu și mort”

+Quote Post
Vizitator_dj.
mesaj May 27 2012, 07:47 PM
Mesaj #14

Guests

A anuntat ca va face un milion locuri de munca si ca va reintroduce cota progresiva. Cum prima e gargara la pariu sper ca si a doua tot asa sa fie.

Parlamentarii usl au muncit 2 zile intr-o luna, platiti fiind, ce te astepti de la guvern?

+Quote Post
Vizitator_Altu.
mesaj May 28 2012, 06:42 AM
Mesaj #15

Guests

A anuntat schimbarea programului de lucru pentru bugetari, care fusese stabilit abuziv de guvernul MRU. biggrin.gif

+Quote Post
Vizitator_Pafnutie.
mesaj May 28 2012, 09:33 AM
Mesaj #16

Guests

Mi se pare normal ca guvernul Ponta sa fie judecat dupa aceleasi standarde ca si in cazul guvernelor boc si ungureanu. Asa ca hai sa lasam istericalele partizane deoparte.

Asadar, concret, pana acum guvernul Ponta a avut o prestatie asa si asa. La capitolul bile albe, e bine ca a oprit mizeria cu divizarea UMF Tg-Mures. De asemenea, e bine ca s-au recuperat o parte din taierile salariale, si e bine ca s-a facut un pic de curatenie la prefecturi si ca au fost deconectati de la banul public slugoi precum Tisminietski. E o schimbare in bine si faptul ca guvernul roman n-a mai stat capra in fata provocarilor extremistilor unguri, dar chiar si asa se impunea o reactie mult mai ferma (expulzarea ambasadorului, si declararea lui Kover persona non grata). In ce priveste bilele negre, cred ca noua lege electorala e o prostie. Ca si cum uninominalul pur nu era suficient de nedemocratic, au bagat si prostia cu minoritatile, care va umfla si mai mult numarul de parlamentari UDMR (favorizati oricum de uninominal).

Nu ma astept ca guvernul Ponta sa poata face niste schimbari radicale, tinand cont de durata mandatului, si de faptul ca inca nu au puterea cu adevarat (pt ca justitia si serviciile sunt inca portocalii, si acolo e adevarata putere in Romania). Daca vor demonstra ca sunt mai buni decat precedentii, ii voi vota, daca nu, nu. E simplu.

+Quote Post
Vizitator_Antipostac.
mesaj May 28 2012, 10:41 AM
Mesaj #17

Guests

Citeaza (Pafnutie @ May 28 2012, 09:33 AM) *
Mi se pare normal ca guvernul Ponta sa fie judecat dupa aceleasi standarde ca si in cazul guvernelor boc si ungureanu. Asa ca hai sa lasam istericalele partizane deoparte.

Asadar, concret, pana acum guvernul Ponta a avut o prestatie asa si asa. La capitolul bile albe, e bine ca a oprit mizeria cu divizarea UMF Tg-Mures. De asemenea, e bine ca s-au recuperat o parte din taierile salariale, si e bine ca s-a facut un pic de curatenie la prefecturi si ca au fost deconectati de la banul public slugoi precum Tisminietski. E o schimbare in bine si faptul ca guvernul roman n-a mai stat capra in fata provocarilor extremistilor unguri, dar chiar si asa se impunea o reactie mult mai ferma (expulzarea ambasadorului, si declararea lui Kover persona non grata). In ce priveste bilele negre, cred ca noua lege electorala e o prostie. Ca si cum uninominalul pur nu era suficient de nedemocratic, au bagat si prostia cu minoritatile, care va umfla si mai mult numarul de parlamentari UDMR (favorizati oricum de uninominal).

Nu ma astept ca guvernul Ponta sa poata face niste schimbari radicale, tinand cont de durata mandatului, si de faptul ca inca nu au puterea cu adevarat (pt ca justitia si serviciile sunt inca portocalii, si acolo e adevarata putere in Romania). Daca vor demonstra ca sunt mai buni decat precedentii, ii voi vota, daca nu, nu. E simplu.

In sfirsit pesedeaua a pus la treaba postaci cu VQ (coefixient de viclenie). Idei acreditate, ca pe televiziunile Felix-Vintu, sunt urmatoarele
1) curatenie la prefecturi, hehe. Adica un locul tilharilor pedelisti avem tilhari pesedisti
2) "deconectati de la banul public slugoi precum Tisminietski", hehe, bun dublul atac. Insinuare ca Tismaneanu ar fi evreu rus (haha, si evreu, si rus, ce mai combinatie) si ca Tismaneanu ar fi luat bani dre la institutul ala...ei bine, jobul era neremunerat.
3) nu ma astept la schimbari radicale... , hehe, pai acum ca au ajuns la ciolan pe o mare de nemultumire si un ocean de promisiuni, vor fura, evident ca trebuie indusa ideea ca nu vor face schimbari radicale.
4) Acord o bila alba pentru criticarea uninominalului pur desi banuiesc ca e doar un siretlic pentru a da o nota de obiectivitate unei postari propontiste

+Quote Post
Vizitator_Warrington.
mesaj May 28 2012, 11:06 AM
Mesaj #18

Guests

Citeaza (Pafnutie @ May 28 2012, 09:33 AM) *
Nu ma astept ca guvernul Ponta sa poata face niste schimbari radicale, tinand cont de durata mandatului, si de faptul ca inca nu au puterea cu adevarat (pt ca justitia si serviciile sunt inca portocalii, si acolo e adevarata putere in Romania).

Ce-ar fi sa ne spui si ceva la obiect?

Ce schimbari radicale (de care are intr-adevar nevoie Romania!) vrea sa faca guvernul Ponta si nu poate din cauza justitiei si serviciilor controlate de PD-L?

Vrea sa depolitizeze administratia? Vrea sa imbunatateasca mediul de afaceri? Vrea sa trimita in fata justitiei politicieni pe care PD-L ii apara prin manifestatii in fata Parchetului sau Tribunalului?

Nu cumva singura fapta de arme care ii preocupa este suspendarea presedintelui, dar n-au curaj sa se apuce de asta inainte de alegeri? tongue.gif

+Quote Post
Vizitator_Pafnutie.
mesaj May 28 2012, 12:35 PM
Mesaj #19

Guests

Imi place ca mai nou postacii pedelisti au inceput sa foloseasca auto-ironia, isi pun nickuri gen "Antipostac". Sa "dezbati idei" cu cineva platit sa faca propaganda e ca si cum te-ai certa pe yahoo messenger cu un spambot, dar hai fie, sa raspund celor 2 postaci ("antipostac" si "Warrington"):

- De unde stii ca noi prefecti sunt "talhari"? Abia au fost numiti. Ce e sigur e ca cei vechi trebuiau inlocuiti, au avut timp destul sa arate ce pot.
- Cat timp justitia si serviciile secrete sunt portocalii nu se poate face aproape nimic in privinta marii coruptii si crimei organizate.
- Nu "insinuez" ca Tisminietski e evreu rus. Asa il cheama si asta e etnia lui, eu acum ce sa-i fac? Faptul ca foloseste o porecla in loc de numele real nu schimba lucrurile. Acum sa il rebotez si pe Marko Bela si sa-i zic Marcu Belea? Dar, evident, nu etnia lui e importanta, ci faptul ca pana acum lua bani publici pt a face propaganda politica; dar tu, "antipostac", ca orice troll, incerci sa schimbi subiectul.
- Un guvern interimar, cu o majoritate parlamentara fragila, si cu multe institutii ostile, nu poate face minuni. Doar cineva prost sau rauvoitor poate pretinde asta. Daca vor reusi sa reduca evaziunea fiscala, sa faca un pic de curatenie in cheltuielile publice, si sa redreseze putin situatia economica dezastruoasa lasata de guvernele precedente, vor merita votati. Daca nu, asa cum am mai spus, voi vota cu altii. Voi deja ii faceti procese de intentie lui Ponta inainte sa avem ocazia sa ne lamurim daca e un guvern bun sau prost.

+Quote Post
Vizitator_bizonu'.
mesaj May 28 2012, 12:45 PM
Mesaj #20

Guests

Citeaza (Pafnutie @ May 28 2012, 12:35 PM) *
Imi place ca mai nou postacii pedelisti au inceput sa foloseasca auto-ironia, isi pun nickuri gen "Antipostac". Sa "dezbati idei" cu cineva platit sa faca propaganda e ca si cum te-ai certa pe yahoo messenger cu un spambot, dar hai fie, sa raspund celor 2 postaci ("antipostac" si "Warrington"):

- De unde stii ca noi prefecti sunt "talhari"? Abia au fost numiti. Ce e sigur e ca cei vechi trebuiau inlocuiti, au avut timp destul sa arate ce pot.
- Cat timp justitia si serviciile secrete sunt portocalii nu se poate face aproape nimic in privinta marii coruptii si crimei organizate.
- Nu "insinuez" ca Tisminietski e evreu rus. Asa il cheama si asta e etnia lui, eu acum ce sa-i fac? Faptul ca foloseste o porecla in loc de numele real nu schimba lucrurile. Acum sa il rebotez si pe Marko Bela si sa-i zic Marcu Belea? Dar, evident, nu etnia lui e importanta, ci faptul ca pana acum lua bani publici pt a face propaganda politica; dar tu, "antipostac", ca orice troll, incerci sa schimbi subiectul.
- Un guvern interimar, cu o majoritate parlamentara fragila, si cu multe institutii ostile, nu poate face minuni. Doar cineva prost sau rauvoitor poate pretinde asta. Daca vor reusi sa reduca evaziunea fiscala, sa faca un pic de curatenie in cheltuielile publice, si sa redreseze putin situatia economica dezastruoasa lasata de guvernele precedente, vor merita votati. Daca nu, asa cum am mai spus, voi vota cu altii. Voi deja ii faceti procese de intentie lui Ponta inainte sa avem ocazia sa ne lamurim daca e un guvern bun sau prost.

pai daca-l scapa si pe bombonel e clar: e bun pentru ai lui si prost pentru noi ( aia care muncim si platim taxe )
te-ai lamurit?

+Quote Post
Vizitator_max.
mesaj May 28 2012, 01:21 PM
Mesaj #21

Guests

guvernul Ponta are o misiune clara: sa-i scoata pe Nastase si Voiculescu din corzi.
Pina acum se dovedeste a fi foarte eficient. Eu sint multumit.

+Quote Post
Vizitator_Antipostac.
mesaj May 28 2012, 03:39 PM
Mesaj #22

Guests

In primul rind, sa lamurim ceva simplu: am zis cva tilharii pesedisti au inlocuit tilharii (TILHARII, TILHARII pedelisti, deci tilharii pedelisti (ai inteles?). Stiu ca un postac dintro tabara trebuie repede sa induca ideea ca cei care nu-s de acord cu sefii postacului sunt obligatoriu in tabara cealalta. Ei bine, postac pesedist, nu e cazul, eu imi doresc ca pedelistii sa dispara, sa se duca la puscarie, si asta pronto.
In al doilea rind, de unde stiu ca pesedistii (si liberalii) care inlocuiesc pedelistii sunt tilhari? Interesanta intrebare la care am sa raspund cu alta intrebare: pesedeul de azi e alt pesedeu? Ha, asta s-ar putea daca Nastase de azi e altul decat Nastase de ieri (si Hrebenciuc nu ar mai fi Hrebenciuc vice la Deputati, sa-ti traiasca smile.gif ).
Zici ca-s troll? Ha, subiectul e Ce faptuieste guvernul si tu, dupa ce blabla in favoarea hotilor noi (care sunt hotii foarte vechi inlocuiti de pedelisti care la rindul lor s-au invechit in hotie) trqagi concluzia ca daca vor face lucruri bune, o sa-i votezi smile.gif smile.gif (de parca nu stiu ca i-ai votat, ii votezi si o sa-i mai votezi in vecii vecilor, amin). Postacule, toata clasa politica romaneasca e formata din hoti incompetenti care se santajeaza unii pe ceilalti. Tu imi zici ca astepti ceva bun de la ei. Hahahaha.

+Quote Post
Vizitator_pehash.
mesaj May 28 2012, 04:56 PM
Mesaj #23

Guests

Citeaza (Portofelul plin și fin @ May 27 2012, 01:13 PM) *

Te contrazic. Mi se pare evident ca acest guvern isi propune o reforma profunda. Isi propune sa duca Romania inapoi cu 23 de ani.

Daca s-ar fi concentrat pe mandatul lor principal, organizarea alegerilor, nu cred ca ar fi avut nevoie sa schimbe, de exemplu, conducerea Institutului pentru Investigarea Crimelor Comunismului.... sau conducerea Autoritatii Nationale pentru Cercetare Stiintifica? Ar mai fi exemple.. Daca Ponta considera ca are doar un mandat temporar nu s-ar fi apucat sa faca circul ala cu reprezentarea la Bruxelles.

De cand au venit la guvernare, efectiv, ce au facut? Au taiat toate investitiile, au negociat un nou imprumut de 1mld euro (sau $?) cu Banca Mondiala, au negociat cresterea cheltuielilor bugetare cu FMI-ul, si-au pus oamenii lor in toate functiile de conducere din sectorul public, au inceput sa ameninte magistratii, au incercat sa-l faca scoata pe Nastase nevinovat cu o numire peste noapte...

Numiti voi un singur lucru bun pe care l-au facut.

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj May 28 2012, 05:02 PM
Mesaj #24

Guests

Citeaza (pehash @ May 28 2012, 04:56 PM) *
Numiti voi un singur lucru bun pe care l-au facut.

Au restituit banii furati de Boc pensionarilor?

+Quote Post
Vizitator_sacu fara fund.
mesaj May 28 2012, 05:31 PM
Mesaj #25

Guests

Citeaza (Musafir @ May 28 2012, 05:02 PM) *
Au restituit banii furati de Boc pensionarilor?

Dap, dragii de ei, au bagat mina-n propriile buzunare si au dat de-acolo. Musafire, stii ce e devalorizarea euro si ce e inflatia? Sunt doua fenomene care ne iau bani din buzunare, tuturor. Eh, banii obtinuti din inflatie si devalorizare euro ajung la pensionari care, evident, vor fi tot pe minus. In situatia asta suntem fiindca politicienii nostri sunt atit de imbecili incat nu pot sa faca doua lucruri deodata, sa isi faca treaba si sa fure asa ca aleg sa fure . Pedeleu, pesedeu, peneleu, udemereu, toti. Noroc cu unii ca tine care au uitat ce-a facut pesedeul inainte de pedeleu (si ce-au facut imopreuna) si ii tot voteaza din 4 in 4 ani. Cica voteaza raul mai mic, de fapt voteaza acelasi rau de care se pare ca uita in 4 ani, ca pestele din acvariu.

+Quote Post
Zgabeartza Iftod...
mesaj May 28 2012, 05:53 PM
Mesaj #26

Membru veteran

Grup: Membri
Postari: 543
Inscris: 28-February 09
De la: Orasul lui Bucur
Utilizatorul numarul: 6 789

Citeaza (sacu fara fund @ May 28 2012, 05:31 PM) *
Dap, dragii de ei, au bagat mina-n propriile buzunare si au dat de-acolo. Musafire, stii ce e devalorizarea euro si ce e inflatia? Sunt doua fenomene care ne iau bani din buzunare, tuturor. Eh, banii obtinuti din inflatie si devalorizare euro ajung la pensionari care, evident, vor fi tot pe minus. In situatia asta suntem fiindca politicienii nostri sunt atit de imbecili incat nu pot sa faca doua lucruri deodata, sa isi faca treaba si sa fure asa ca aleg sa fure . Pedeleu, pesedeu, peneleu, udemereu, toti. Noroc cu unii ca tine care au uitat ce-a facut pesedeul inainte de pedeleu (si ce-au facut imopreuna) si ii tot voteaza din 4 in 4 ani. Cica voteaza raul mai mic, de fapt voteaza acelasi rau de care se pare ca uita in 4 ani, ca pestele din acvariu.

Votez!

+Quote Post
Vizitator_Warrington.
mesaj May 28 2012, 07:56 PM
Mesaj #27

Guests

Citeaza (Musafir @ May 28 2012, 05:02 PM) *
banii furati de Boc pensionarilor?

Stii de unde furase Boc banii? De la mine si de la cei ca mine, care pe vremea aceea cream locuri de munca in RO. La fel ca si Tariceanu inaintea lui.

Iar cand cei ca mine au decis ca pot face asta in tari mai calde, unde autoritatile ii apreciaza pentru ceea ce fac, spre deosebire de Boc sau Tariceanu, pensionarii au ramas fara acei bani. Boc nu i-a furat de la ei, Boc n-a mai avut de unde sa-i ia. Simplu.

+Quote Post
Vizitator_Warrington.
mesaj May 28 2012, 08:06 PM
Mesaj #28

Guests

Sa "dezbati idei" cu cineva platit sa faca propaganda e ca si cum te-ai certa pe yahoo messenger cu un spambot, dar hai fie, sa raspund celor 2 postaci ("antipostac" si "Warrington"):

1. Daca tu consideri ca te califici pentru a dezbate idei cu mine, mai trebuie sa cresti. Iar asta dupa o regula simpla: "daca pana la 30 de ani nu esti de stanga, inseamna ca nu ai inima; daca dupa 30 de ani nu esti de dreapta, inseamna ca nu ai minte".

Date fiind lucrurile pe care le scrii, ar fi in avantajul tau sa presupun ca problema ta e din prima categorie, ai sub 30 de ani.

2. Daca tu crezi sincer ca pe mine ma plateste cineva sa scriu din Anglia pe un forum ca Hotnews, imi permit sa cred ca ai peste 30 de ani, iar problema ta e de fapt din a doua categorie. Trebuie neaparat sa fii simpatizant USL, ca sa crezi ca un om nu poate avea idei de dreapta decat daca e platit.

Pentru cultura ta generala, o sa-ti explic ca ideile mele sunt autentic liberale si nici un partid din Romania nu le promoveaza. Daca Razvan Ungureanu va face partidul pe care zice el ca il face, acela ar avea o sansa sa fie liberal. Dar PNL-ul de astazi e liberal doar cu numele.

+Quote Post
Vizitator_Pafnutie.
mesaj May 28 2012, 08:46 PM
Mesaj #29

Guests

Warrington, n-am ce sa dezbat cu tine, nu pt ca as fi prea arogant sa discut cu cei mai putin inteligenti si mai putin educati decat mine. Doar ca n-am ce discutii serioase sa port cu trolii profesionisti, deci n-o lua personal. Lasa vrajeala cu liberalismul si cu Anglia, tu esti "liberal" si "englez" cum e gigel de luxemburg "luxemburghez". Nici un roman sanatos la cap nu mai sprijina regimul portocaliu din convingere, singurii ramasi pe baricade sunt a) smecherasii care au avut de profitat de pe urma regimului si cool.gif amaratii care trolluiesc forumurile pt o bucata de paine. Cum cei din a) n-au timp de forumuri, iar tu spui ca nu esti cool.gif, inseamna ca sugerezi singur ca nu esti sanatos la cap, pt ca alte variante nu mai exista.

Dar revenind la topic, in ciuda incercarilor unor warringtoni de a devia discutia. Avem un guvern care, cu toate defectele lui, intr-o luna a facut mai multe lucruri ok decat toate guvernele portocalii la un loc. Au dat banii inapoi la oameni, au facut curatenie in prefecturi, au salvat UMF, au luat inapoi banii furati de la buget si dati ca mita electorala pt primariile pdl si udmr, avem in sfarsit un guvern in care exista si profesionisti, nu numai melteni, interlopi si analfabeti. Concret, ce nu va convine, lasand la o parte idioteniile cu comunismul, dreapta, stanga etc? Ironia sortii e ca eu am fost singurul care a venit cu critici concrete la adresa guvernului Ponta.

+Quote Post
Vizitator_Warrington.
mesaj May 28 2012, 09:10 PM
Mesaj #30

Guests

Citeaza (Pafnutie @ May 28 2012, 08:46 PM) *
Au dat banii inapoi la oameni, au facut curatenie in prefecturi, au salvat UMF, au luat inapoi banii furati de la buget si dati ca mita electorala pt primariile pdl si udmr, avem in sfarsit un guvern in care exista si profesionisti,

Pai, si-atunci ce motive ai sa-ti mai faci griji? tongue.gif
Inseamna ca USL o sa obtina 80% la alegerile din toamna! laugh.gif

Citeaza (Pafnutie @ May 28 2012, 08:46 PM) *
Ironia sortii e ca eu am fost singurul care a venit cu critici concrete la adresa guvernului Ponta.

Asta nu e ironie, e schizofrenie! biggrin.gif biggrin.gif
Deci pe mine ma acuzai ca sunt postac USL, de fapt? laugh.gif

+Quote Post

5 Pagini V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 Utilizatori care citesc acest topic (1 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 23rd February 2019 - 04:45 AM