IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

16 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> URASC RCS & RDS !, Limitele suportabilului au fost demult depasite... Traiesc un cosmar&#
Tibishor MEREU S...
mesaj Nov 18 2010, 12:20 PM
Mesaj #61

Membru
**

Grup: Membri
Postari: 19
Inscris: 15-November 10
De la: Bucuresti
Utilizatorul numarul: 24 558

Citeaza (D3O966 @ Nov 18 2010, 11:38 AM) *
wellcome to the club...
ai auzit pe cineva sa fie multumit de serviciile lor??

eu am avut cateva experiente asemanatoare...una din ele: satul de faptul ca niciodata nu primeam factura, si neavand factura de multe ori intarziam cu plata, am platit abonamentul pe aproape jumatate de an, adica pana la sfarsitul anului.
Dar... surpriza!! Ma trezesc ca-mi taie si TV si internet. Bineinteles ca sun si intreb care e problema, si mi s-a raspuns ca nu am achitat nu stiu ce facturi! Eu, foarte calm, spun ca s-a platit in avans si e imposibil ca asta sa fie motivul. O duduie de la capatul celalalt al "firului" imi spune sa aduc dovada platii, iar eu spun ca nu am cum pentru ca nu sunt in localitate si o rog amabil sa verifice ea, in "sistem" daca nu-i apare si sa ma sune!! Bineinteles ca nu a sunat nici dracu! Sun din nou dupa ceva ore si-mi raspunde alta! Povestea de la capat...Dupa ce ma asculta, imi spune sa fac o sesizare in scris. In final, dupa cateva zile, nu mai stiu cate, dupa nenumarate telefoane, am primit un raspuns nonsalant...ca cineva a inregistrat gresit...
Cititi si va minunati...
Cateodata am impresia ca au adunat cei mai incompetenti oameni de pe piata muncii...atat aroganta, nepasare si nesimtire, nu am gasit la nici o companie...si culmea este ca firma prospera...

Eu n-am primit NICIODATA facturi de la ercees & erdees. NEVER!!
In momentul in care m-am dus la ei sa-i intreb de ce nu primesc facturi... nici macar pe mail... mi-au spus ca nu sunt obligati sa-mi trimita facturi... Asadar, am platit din august pana la sfarsitul lui decembrie...
Si de aproape o luna... NU AM NET. Dar il platesc.

Aceasta postare a fost editata de Tibishor MEREU Surprinzator: Nov 18 2010, 12:20 PM
Go to the top of the page

+Quote Post
Vizitator_Escu.
mesaj Nov 18 2010, 12:24 PM
Mesaj #62

Guests

Citeaza (Tibishor MEREU Surprinzator @ Nov 15 2010, 10:44 AM) *
De ce? E simplu.
Varianta scurta: - Pentru ca se foloseste de banii mei, fara sa-si respecte obligatiile contractuale (e.g. avariile vor fi rezolvate in cel mult 48 h de la momentul solicitarii).
Varianta lunga - care frizeaza patologicul - o gasiti mai jos. Sper sa aveti nervi sa o cititi. Eu nu mai vreau sa trec prin ce trec, fara ca toata lumea sa stie cum isi trateaza aceasta companie clientii. Nu mai dau niciun telefon... nu mai merg in nicio audienta.

M-am intors din vacanta pe 1 noiembrie, si am constatat ca nu-mi merge netul. Nu mi s-a parut o tragedie, si - pentru ca nu sunt un reclamagiu de profesie - am dat un on/off la router... am restartat laptopul... si cand am observat ca nu la mine e defectiunea, am asteptat cuminte sa se remedieze avaria la retea.
Pe 3 noiembrie insa am hotarat sa fac o sesizare, comunicandu-le celor de la Relatii Clienti ca desi sunt cu plata la zi, nu beneficiez de serviciul de internet.
S-au incercat diverse metode de remediere a situatiei, de la distanta, insa toate au esuat.

Drept urmare, am stabilit de comun acord cu operatorul care a preluat solicitarea ca a doua zi, 4 noiembrie, in intervalul orar 17:00 - 19:00 o echipa a departamentului tehnic se va deplasa la locatie pentru a remedia situatia. Mentionez ca am fost acasa incepand cu orele 16:45.
Deoarece nu a venit nimeni pana la 18:30, am sunat la serviciul Relatii Clienti, pentru a ma asigura ca o echipa va ajunge in cele din urma.
Am fost asigurat ca solicitarea mea va fi "urgentata", ca o echipa tehnica este pe drum, si de asemenea, ca voi fi contactat telefonic pentru a mi se comunica ora exacta la care vor ajunge la locatie. Acest lucru nu s-a intamplat.

Asadar, am sunat din nou la 18:57, 19:51, 21:09 si am primit acelasi raspuns: "Solicitarea dumneavoastra va fi urgentata, iar echipa va va contacta telefonic in cel mai scurt timp". DIN NOU, ACEST LUCRU NU S-A INTAMPLAT.
A doua zi am facut si o sesizare in scris, la clienti@rcs-rds.ro si am solicitat un raspuns scris. Evident, nu l-am primit niciodata.

Am sunat din nou pe 5 noiembrie - la 07:36 si la 09:57 - ACELASI RASPUNS!!!
Aceasta ultima sesizare a fost urmata de o audienta in data de 5 noiembrie, unde o domnisoara extrem de amabila m-a asigurat ca... SURPRIZA!!! "Solicitarea dumneavoastra va fi urgentata, iar echipa va va contacta telefonic in cel mai scurt timp". I-am comunicat ca am auzit acest text de nenumarate ori pana in acel moment, fara sa aiba o aplicabilitate in realitate, si ca as aprecia daca ar lua legatura cu echipa tehnica din teren. Evident... inutil.

Am mentionat ca doresc ca apelurile catre Relatii Clienti (in afara de apelul initial) sa-mi fie platite de catre compania RCS & RDS, deoarece TOATE au fost efectuate urmare neprezentarii la locatie in intervalul stabilit de comun acord, precum si necontactarii telefonice de catre echipa tehnica de pe teren, conform spuselor operatorilor de la call center. (Pana in acest moment am cumulat mai mult de 120 min pe telefonul mobil)*.
*Voi pune la dispozitia oricui o copie a facturii cu desfasurator cu tot, imediat ce voi intra in posesia acesteia.

De asemenea, am mentionat ca, desi contractul a fost semnat in februarie, nici pana in acel moment nu am primit stickul pentru internet mobil si/sau telefonul fix/mobil. Motivul? Nu sunt pe stoc. REPET!!! Desi am semnat contractul in februarie, iar aceste "bonusuri" erau parte din oferta.
Ca o favoare personala, am fost trimis undeva langa Izvor, unde - dupa ce am stat 2.5 ore la ghiseu - am primit un stick. Acolo mi s-a comunicat ca telefon fix/mobil e posibil sa nu mai primesc, pentru ca nu se mai aduc.

Ajuns acasa am constatat ca stick-ul NU FUNCTIONEAZA. Asadar, am mai dat un telefon la Relatii Clienti, unde mi s-a spus ca stick-ul nu fusese configurat corect, si operatorul m-a ghidat prin telefon, reusind sa remediem situatia.
Nici in data de 5 nov. nu m-a contactat nimeni de la echipa tehnica. Nici pe 6 nov, nici pe 7 nov...
NICIODATA!!!

Am sunat in ambele zile, incercand sa aflu ce se intampla totusi, cu solicitarea mea. De fiecare data, acelasi raspuns politicos, citit de pe un cartonas sau invatat pe de rost : "Solicitarea dumneavoastra va fi urgentata, iar echipa va va contacta telefonic in cel mai scurt timp". Rezultatul poate fi presupus deja. NI-MIC!!!

Luni, am sunat din nou, si am stabilit ca in data de 9 noiembrie, in intervalul 19:00 - 22:00, echipa tehnica se va prezenta la locatie pentru a remedia situatia.
SI CUM ERA DE ASTEPTAT, NU A VENIT NIMENI!!! NU M-A SUNAT NIMENI SA-MI SPUNA CA NU AJUNGE NIMENI. Evident, situatia nu s-a remediat de la sine.

Am revenit cu un telefon... Mi s-a spus acelasi lucru... Solicitare urgentata... Echipa tehnica lucreaza pentru rezolvarea in cel mai scurt timp...
Am intrebat "CUM E POSIBIL SA SE LUCREZE LA REMEDIEREA SITUATIEI, ATATA VREME CAND ACUM MAI BINE DE O SAPTAMANA S-A STABILIT CA PENTRU REMEDIEREA PROBLEMEI O ECHIPA TREBUIE SA FIE LA MINE IN SUFRAGERIE... IAR ACUM SUNT SINGUR ACASA????" Nu am primit niciun raspuns la aceasta intrebare, insa domnisoara amabila m-a intrebat (tot de pe cartonas, banuiesc) : "Va mai pot fi de folos cu o alta informatie?" si a inchis telefonul, nu inainte sa-mi multumeasca pentru ca am apelat la serviciile RCS & RDS, si sa-mi ureze o seara buna.

Am incercat sa-mi pastrez calmul, si am stabilit un alt interval orar, pentru data de 10 nov. Intre 18:00 - 20:00. DIN NOU, NU A VENIT NIMENI. SI NU M-A SUNAT NIMENI.

Si din nou am sunat... Si din nou mi s-a promis acelasi lucru... Mi s-a mentionat din nou cuvantul "urgentare"... Mi s-a promis din nou ca voi fi sunat... ca in fiecare zi... Insa realitatea este ca nu se intampla nimic. SI E ANORMAL SA FIU TRATAT ASA!!

Azi, am fost din nou in audienta... la 15:00... insa consider ca limitele bunului simt au fost depasite de mult...
Domnisoara politicoasa a fost pe tura cealalta, asa ca am fost in audienta la un tanar arogant / plictisit, pe care, in momentul in care a inceput sa-mi spuna... "Solicitarea dumn..." mi-am permis sa-l intrerup... si sa-i spun ca daca vrea sa-mi zica: "Solicitarea dumneavoastra va fi urgentata, iar echipa va va contacta telefonic in cel mai scurt timp", as prefera sa se opreasca. Este un text pe care nu-l mai cred si ca il rog ca - daca nu poate fi mai creativ - macar sa nu-l mai foloseasca. Mi-a raspuns nonsalant ca el altceva nu are ce sa-mi spuna si - ca noutate - ca NICI MACAR NU AR TREBUI SA STAU ACASA SA ASTEPT ECHIPA... pentru ca e o problema cu fibra optica.

L-am intrebat de ce nu mi-a comunicat nimeni acest lucru. Iar el mi-a raspuns, iritat... ca treaba lui e sa rezolve problema la internet, nu sa comunice cu clientii.
Ca orice om normal (sper) i-am spus ca ma aflu PENTRU A DOUA OARA IN AUDIENTA din doua motive:
1 - Pentru ca nu functioneaza netul (problema care deja mi se pare ca a trecut in plan secundar).
2 - Pentru ca nimeni nu a comunicat cu mine in ultimele doua saptamani, in niciun fel... Iar eu am stat in casa in repetate randuri asteptand o echipa care nici macar nu intentiona sa vina, sau asteptand un telefon de la echipa tehnica... fara rost... IN CONDITIILE IN CARE TOATE ACESTE LUCRURI ERAU STABILITE DE COMUN ACORD CU OPERATORUL DE LA RELATII CLIENTI. Drept urmare, am pierdut atat timp cat si bani, pe care doresc sa-i recuperez...

Cea mai tare replica din ultimele doua saptamani a venit tot de la tanarul cu care am avut audienta vineri (12 nov): "EU SUNT AICI CA SA-TI REPAR INTERNETUL. DACA AI PROBLEME CU MODUL IN CARE COMUNICAM, DU-TE LA PSIHOLOG!"
In acel moment m-am ridicat, va las pe voi sa intuiti starea in care eram si i-am comunicat (inutil, de altfel) tanarului din fata mea ca nu amenint pe nimeni, insa ca ma voi folosi de de toate resursele pentru a face public modul in care aceasta companie isi trateaza clientii. Si nu este o amenintare. ESTE O PROMISIUNE!!

Nu vreau sa credeti ca sunt sarcastic by default, insa consider UN ABUZ modul in care sunt tratat de catre compania RCS & RDS. Si cred ca e firesc sa simt asta , de vreme ce mi-au cauzat atata distress si isi bat in continuare joc de banii, timpul si nervii mei.

A! Era sa uit... In cazul in care va intrebati... Echipa a ajuns in cele din urma... dupa mai bine de doua saptamani...
Am avut net pentru o ora... iar acum am luat-o de la capat.

Asta e povestea mea. Stiu ca daca ati reusit sa cititi pana acum ati avut impresia ca m-am repetat, din greseala, de multe ori...
Si aveti dreptate. Am repetat over and over again aceeasi poveste .
Dar aceasta poveste am trait-o si eu.
Tot mereu si mereu.
ZILNIC.
La fel!
Copy/Paste.
Ziua Cartitei reloaded.

Astazi am vorbit deja cu un avocat, si am programat o intalnire la ANPC.
Fingers crossed.

In acest moment exista pe facebook:
Un grup - RCS & RDS SUCKS!!! / 694 de membri
Un profil - RCS RDS (Sax)* / 154 de prieteni
* Nu m-au lasat sa trec Sucks la nume... dar oricum "SUCKS!!!" apare in fotografia de profil

Ambele create acum 2-3 zile.
Feel free to join!

in dracula's land, everything sucks!!!!

+Quote Post
Vizitator_Andrew Le Poidevin.
mesaj Nov 18 2010, 12:26 PM
Mesaj #63

Guests

RCS & RDS sucks is a HUGE understatement but without using extreme swear words it is difficult to convey how useless and rubbish this company is.

+Quote Post
Ardelean
mesaj Nov 18 2010, 12:50 PM
Mesaj #64

Nou venit
*

Postari: 11
Inscris: 1-December 09
De la: Romania-Tara tuturor posibilitatilor
Utilizatorul numarul: 16 954

Indiferent care ar fi problema, ca este RDS, RT, UPC...etc, eu zic ca tine de atitudine.
In aceasta tara, "NORMALITATEA" inseamna sa stai la coada la finante sa-ti platesti taxele, sa-ti spuna farmacista ca nu are fonduri pentru reteta ta compensata, sa astepti ca un bou sa vina cineva sa-ti repare serviciul pe care l-ai platiti deja anticipat si exemplele pot continua mult si bine.

Mi s-a intamplat sa fiu privit cu atata uimire, de parca as fi avut 2 capete ca faimosul balaur, atunci cand i-am solicitat unei vanzatoare restul de 20 de bani care trebuia sa-l returneze si era extrem de socata cum de am avut tupeul sa fac atata caz pt 20 de bani in momentul in care am intrebat-o daca este cumva sotia mea de-si permite sa-mi bage mana in buzunar...
DA... am luat atitudine, mi-am cerut drepturile pentru ca se pare ca aici in Romania e nevoie sa ceri ceea ce ti se cuvine si este considerat in alte tari mai civilizate o chestie atat de banala ca aerul care-l respiram si nu doar o logoree politicianista cum ca statul ocroteste si asigura si...bla bla bla. Si da am sa fac chestia asta cu orice oportunitate pe care o voi avea, pentru ca altfel nu facem altceva decat sa ne meritam soarta.

Suntem obligati sa luam atitudine, sa penalizam abuzurile si indiferenta, pentru ca altfel cei care s-au luptat acum 20 de ani pentru ca noi sa avem libertatea de a alege intre rds, upc etc, au murit degeaba. Este datoria fiecaruia sa ia atitudine, sa nu se lase terfelit pentru ca sa aducem odata si in tara asta adevarata normalitate si sa nu mai fim priviti ca niste balauri groaznici si conflictuali.
Da, sa-ti aperi drepturile la ora actuala este considerata o atitudine conflictuala. De ce? Pentru ca suntem doar cativa care gandim altfel decat "hai c-o rezolvam cumva", ia plicu nene si rezolva-ma si pe mine...
Trebuie sa ne schimbam mentalitatea, pana nu o facem noi, nu avem cum sa le pretindem politicienilor sa faca ceva pentru tara asta si mai ales pentru poporul ei. Asa popor, asa conducatori.

Asa ca bravo tuturor celor care au spus NU abuzurilor, celor care au luat atitudine, celor care au trimis email-uri, care au dat telefoane, care si-au rapit macar 1 min din timpul lor pentru a indrepta un abuz. Cu cat suntem mai multi, cu ata suntem luati in seama mai serios, iar ceea ce facem nu este doar pentru noi ci si pentru copiii nostri, nepotii nostri, vecinii nostri....

ROMANE IA ATITUDINE SI NU TE LASA CALCAT IN PICIORE.

+Quote Post
Tibishor MEREU S...
mesaj Nov 18 2010, 02:07 PM
Mesaj #65

Membru
**

Citeaza (Ardelean @ Nov 18 2010, 12:50 PM) *
Indiferent care ar fi problema, ca este RDS, RT, UPC...etc, eu zic ca tine de atitudine.
In aceasta tara, "NORMALITATEA" inseamna sa stai la coada la finante sa-ti platesti taxele, sa-ti spuna farmacista ca nu are fonduri pentru reteta ta compensata, sa astepti ca un bou sa vina cineva sa-ti repare serviciul pe care l-ai platiti deja anticipat si exemplele pot continua mult si bine.

Mi s-a intamplat sa fiu privit cu atata uimire, de parca as fi avut 2 capete ca faimosul balaur, atunci cand i-am solicitat unei vanzatoare restul de 20 de bani care trebuia sa-l returneze si era extrem de socata cum de am avut tupeul sa fac atata caz pt 20 de bani in momentul in care am intrebat-o daca este cumva sotia mea de-si permite sa-mi bage mana in buzunar...
DA... am luat atitudine, mi-am cerut drepturile pentru ca se pare ca aici in Romania e nevoie sa ceri ceea ce ti se cuvine si este considerat in alte tari mai civilizate o chestie atat de banala ca aerul care-l respiram si nu doar o logoree politicianista cum ca statul ocroteste si asigura si...bla bla bla. Si da am sa fac chestia asta cu orice oportunitate pe care o voi avea, pentru ca altfel nu facem altceva decat sa ne meritam soarta.

Suntem obligati sa luam atitudine, sa penalizam abuzurile si indiferenta, pentru ca altfel cei care s-au luptat acum 20 de ani pentru ca noi sa avem libertatea de a alege intre rds, upc etc, au murit degeaba. Este datoria fiecaruia sa ia atitudine, sa nu se lase terfelit pentru ca sa aducem odata si in tara asta adevarata normalitate si sa nu mai fim priviti ca niste balauri groaznici si conflictuali.
Da, sa-ti aperi drepturile la ora actuala este considerata o atitudine conflictuala. De ce? Pentru ca suntem doar cativa care gandim altfel decat "hai c-o rezolvam cumva", ia plicu nene si rezolva-ma si pe mine...
Trebuie sa ne schimbam mentalitatea, pana nu o facem noi, nu avem cum sa le pretindem politicienilor sa faca ceva pentru tara asta si mai ales pentru poporul ei. Asa popor, asa conducatori.

Asa ca bravo tuturor celor care au spus NU abuzurilor, celor care au luat atitudine, celor care au trimis email-uri, care au dat telefoane, care si-au rapit macar 1 min din timpul lor pentru a indrepta un abuz. Cu cat suntem mai multi, cu ata suntem luati in seama mai serios, iar ceea ce facem nu este doar pentru noi ci si pentru copiii nostri, nepotii nostri, vecinii nostri....

ROMANE IA ATITUDINE SI NU TE LASA CALCAT IN PICIORE.

M-ai uns pe suflet!!! Nici nu pot sa-ti spun cat m-au enervat cei care mi-au spus sa "o las mai moale"... ca "ma lupt cu morile de vant"... Nu-mi vine sa cred ca exista atata amorteala in oamenii din jurul meu.
Ma bucur ca nu sunt un caz singular. Ma bucur ca mai sunt oameni cu... "quiet" in tara asta... care nu accepta sa fie bataia de joc a unei companii in conturile careia cotizeaza lunar.
Si voi lua atitudine atata vreme cat imi sunt incalcate drepturile.

Pe facebook, RCS RDS (Sax) are 204 prieteni. Iar grupul RCS & RDS SUCKS!!! are 691 de membri.

Aceasta postare a fost editata de Tibishor MEREU Surprinzator: Nov 18 2010, 02:08 PM

+Quote Post
Vizitator_catalin.
mesaj Nov 18 2010, 09:10 PM
Mesaj #66

Guests

Citeaza (alex @ Nov 16 2010, 02:16 PM) *
Am semnat cu ei pe 7 iunie.... Si nici pina astazi nu a venit nimeni sa mi-l instaleze... Telefoane, audienta.. etc.
Nu vreau sa va plictisesc, dar cind au sa vina ( probabil in vreo 2-3 ani.. ) nu am sa ii las sa mai instaleze nimic.

Cum dracu poate o firma care isi bate joc de toti sa faca atitia bani?

E bine ca ai facut topicul asta, credeam ca sunt un caz izolat...

Uite ca aceasta firma face bani pe spatele nostru... al nemultumitilor... ne complacem.

Ar trebui sa renuntam cu totii la serviciile lor

+Quote Post
Vizitator_Sabin.
mesaj Nov 18 2010, 11:36 PM
Mesaj #67

Guests

La ce va asteptati de la o asemenea companie? Poate nu aveti idee cum isi trateaza angajatii: Visit My Website

+Quote Post
Vizitator_Simona Fluerar.
mesaj Nov 19 2010, 05:45 AM
Mesaj #68

Guests

Trimiteti povestea si la ANPC si la marketing-ul lor.

+Quote Post
Tibishor MEREU S...
mesaj Nov 19 2010, 05:53 AM
Mesaj #69

Membru
**

Citeaza (Simona Fluerar @ Nov 19 2010, 05:45 AM) *
Trimiteti povestea si la ANPC si la marketing-ul lor.

Am facut asta deja. I-am trimis un mail dlui. Florin Nemes - Marketing & PR Coordinator.
I-am spus si povestea... i-am trimis si un link la topicul de pe Hot News ( http://forum.hotnews.ro/index.php?showtopic=32602 )... i-am povestit si despre grupul de pe facebook care continua sa creasca...

NI-MIC.
E foarte bine. Va conta atat la ANPC cat si la proces. wink.gif

+Quote Post
Vizitator_Maria.
mesaj Nov 19 2010, 09:37 AM
Mesaj #70

Guests

Citeaza (Can Can @ Nov 16 2010, 05:32 PM) *
Visit My Website
Nemultumiti de modul in care compania RDS-RCS i-a tratat, doi israelieni stabiliti de curand in Bucuresti s-au revoltat intr-un mod cat se poate de inedit. Exasperati de nepasarea angajatilor companiei fata de solicitarile lor, strainii si-au imprimat pe tricouri un mesaj, in engleza, mai mult decat sugestiv: "I hate RDS -RCS!" (n.r. - "Urasc RDS-RCS!"). Cei doi au pichetat, astfel imbracati, sediul firmei respective. "De doua luni vrem sa facem contract la aceasta firma pentru internet. Dar, de fiecare data, ne-au amanat si ne-au facut sa ne pierdem timpul asteptandu-i acasa, chiar daca locuim aproape de sediu. Mai avem prieteni nemultumiti de RDS, dar nu protesteaza nimeni", ne-a declarat Hilik Haviv, unul dintre protestatari. Dupa o intalnire cu managerul firmei, la care au purtat pe ei tricourile cu mesajul de protest, israelienii au primit o noua promisiune ca vor avea internet pana la sfarsitul acestei saptamani.

Astia mi se par bestiali!!! Bravo lor! Daca au convins 10 oameni sa nu-si faca abonament la compania asta, tot a meritat efortul. wink.gif
Bravo mai, Hilik Haviv!

+Quote Post
Vizitator_Catalin D.
mesaj Nov 19 2010, 03:40 PM
Mesaj #71

Guests

Eu am avut cu RDS un abonament business, de 1 Mbit, dedicat, plateam 300 Euro pe luna, cu contract SLA, garantare de raparatii in 4 ore. Intr-un week-end a murit o fibra, si am fost la telefon cu ei 2 zile si greu s-au mai miscat. Mi-ai dat un amarat de credit de vreo 23 RON, chiar daca eu pierdusem vreo 600 Euro in alea 2 zile, ca au stat oamenii degeaba, si nici turele de noapte nu s-au mai facut.

Normal ca i-am schimbat, dar mi-a venit o idee mica de tot. Nu ne putem face noi acesti 690 de membri furnizori locali de internet? Nu e mare lucru partea tehnica, dar cred ca partea administrativa e mai nasoala, autorizatii, etc.

Ce ziceti? Incepem sa gandim o solutie? Un furnizor unde clientii sunt de fapt actionarii, etc... Gandesc si eu cu voce tare, dar oare s-ar putea face asa ceva? I'm in smile.gif.

+Quote Post
Vizitator_Zulu.
mesaj Nov 19 2010, 06:32 PM
Mesaj #72

Guests

Citeaza (Flori @ Nov 18 2010, 05:42 AM) *
... Cel mai mult ma enerva ca indiferent de cat de clar le spuneam ce problema am, imi dadeau aceleasi raspunsuri inepte. Si eu sunt sigura ca mi le citeau de pe un cartonas. IAr fetele si baietii aia de la client service cred ca sunt angajati doar daca sunt mono-neuronali.

RCS & RDS SUCKS INDEED!!!

Pai regula la RCS&RDS e daca merge, merge, daca nu merge ... asta e! Si eu am ramas fara net trei saptamini, evident ca in fiecare zi auzeam placa cu urgentarea. Dar asta e, am fost ghinionist. Cind s-a stricat netul echipa lor de interventie era pe la Suceava. Cum eu mis la Timisoara, a durat o vreme. Doar n-o sa tina doua echipe! Culmea a fost ca "reparatia" - adica inlocuirea unui alimentator pe casa scarilor a durat 2 min.
Dar clar, la intrarea in Call Center copiii aceeia sigur ramin cu un singur neuron. Ii inteleg ca asta le e jobul, dar nu gindesc de nici un fel, doar citesc de pe cartonase. Care se cam potrivesc ca nuca-n perete!
Dar mai trist e cu OPC-ul. Clar ca i-am reclamat, dar birocratul de acolo mi-a cerut atitea acte, ca-mi trebuia o luna sa le adun. Ii trebuia si confirmarea scrisa de la RDS ca nu-mi merge netul.

+Quote Post
Vizitator_djabar1523.
mesaj Nov 20 2010, 08:45 AM
Mesaj #73

Guests

Nu stiu de unde vine frenezia asta pro RDS. Nu va convin serviciile puteti trece la concurenta unde veti gasi produse similare la preturi comparative sau chiar mai mici. Si eu am avut acum 2 ani de zile o problema cu RDS cand datorita unor probleme nu imi puteau incasa facturile emise, motiv pentru care mi-au taiat serviciile. Am trecut frumusel la o firma concurenta si am avut ocazia sa dau peste niste servicii mult mai calitative la un pret putin mai mare, dar care in timp a mai scazut (surprinzator NU - la RDS am vazut ca s-a marit putin laugh.gif ).
Ce vreau eu sa spun este ca nu trebuie sa ne lasam calcati in picioare de marile firme existente pe piata - fie ele in telecom, bancar, retail, insa daca nu ne convine ii putem sanctiona foarte simplu: TRECEM LA CONCURENTA.

PS Daca doriti alternative si nu stiti care ar fi sau sunteti prea comozi pentru a cauta ori nu mai aveti internet ca sa faceti lucrul asta, ma puteti contacta si va dau unele detalii.
O zi buna tuturor.

+Quote Post
Vizitator_Flori.
mesaj Nov 20 2010, 09:15 PM
Mesaj #74

Guests

Citeaza (djabar1523 @ Nov 20 2010, 08:45 AM) *
Nu stiu de unde vine frenezia asta pro RDS. Nu va convin serviciile puteti trece la concurenta unde veti gasi produse similare la preturi comparative sau chiar mai mici. Si eu am avut acum 2 ani de zile o problema cu RDS cand datorita unor probleme nu imi puteau incasa facturile emise, motiv pentru care mi-au taiat serviciile. Am trecut frumusel la o firma concurenta si am avut ocazia sa dau peste niste servicii mult mai calitative la un pret putin mai mare, dar care in timp a mai scazut (surprinzator NU - la RDS am vazut ca s-a marit putin laugh.gif ).
Ce vreau eu sa spun este ca nu trebuie sa ne lasam calcati in picioare de marile firme existente pe piata - fie ele in telecom, bancar, retail, insa daca nu ne convine ii putem sanctiona foarte simplu: TRECEM LA CONCURENTA.

PS Daca doriti alternative si nu stiti care ar fi sau sunteti prea comozi pentru a cauta ori nu mai aveti internet ca sa faceti lucrul asta, ma puteti contacta si va dau unele detalii.
O zi buna tuturor.

Sunt de acord ca trebuie sa trecem la concurenta. Dar asta nu inseamna ca nu trebuie sa ne recuperam banii pierduti din vina lor pe telefoane (sute de minute)... doar pentru ca echipele lor nu vin cand stabilesc, si nu suna cand spun ca suna... Sunt doua lucruri diferite.

+Quote Post
Vizitator_constantin iancu.
mesaj Nov 21 2010, 05:34 AM
Mesaj #75

Guests

My dear enemy of the rds/rcs.
Dumnevoastra s-ar putea sa avet inclinatii poetice, gusturi rafinate de estet pur sau sa faceti parte din high-life-ul vietii academice sau culturale. Dar cu tehnica STOP JOC. Sa te conectezi la o interfata ethernet a unui laptop la un cablu de date exterior este prostie in forma pura si condensata. Multumiti-va ca inca laptopul mai este intreg si in stare de functiune. De fapt toate inclinatiile dumneavoastra intelectuale si artistice nu sunt decat pure fabulatii, dumneata nu esti decat exprimarea concreta a pleomasmului dobitoc tampit

+Quote Post
Padre Corrado
mesaj Nov 21 2010, 06:42 AM
Mesaj #76

Nou venit
*

Postari: 1
Inscris: 15-January 09
Utilizatorul numarul: 5 797

Exista un "club" antiRDS si pe Facebook:
http://www.facebook.com/pages/AntiRDS/126159434080980

+Quote Post
Vizitator_Daniel.
mesaj Nov 21 2010, 07:48 AM
Mesaj #77

Guests

Eu am reusit sa scap de Orange. Scump, prost. Si excroci, pe de-asupra. Urmeaza, in curand, si telefonia de la Orange. La un moment dat am intrat la Vodafone sa ne schimbam telefoanele (eu si sotia) si acolo am dat de un alt cuplu (nu-i cunosteam) care aveau probleme cu ei. I-am abordat (afara din magazin) si am constatat ca si ei au cam acelesi probleme pe care le aveam noi cu Orange-ul. Si am renuntat - ce rost are sa schimbi un ... cu un alt ...?

In final am trecut la RDS (internet) si am luat telefonia RDS aditional (am si Orange-ul, deocamdata). Totul este MUUUULT mai ieftin si, deocamdata cel putin, NU AM PROBLEME!!! Am un trafic demential (fibra sa traiasca) si mi-au dat si un internet mobil in acelasi pret! Sincer, cat platesc un abonament la Orange (numai telefon!) platesc la RDS si telefon (fix si mobil!), si internet fibra si internet mobil!!!

Pare reclama dar eu va spun numai experienta mea! NU lucrez la RDS (nici macar in Romania) si nu am contract de publicitate cu ei (cum cred ca au cei de la hotnews.ro cu Orange si Vodafone pentru denigrarea RDS!).

Problema nu este la firma RDS ci la angajatii din fiecare locatie. Acei indivizi care "va dedeau flit" nu erau RDS si concitadinii vostri, ai fiecaruia dintre voi. Sunt convins ca sefii lor nu i-ar fi felicitat deloc daca i-ati fi reclamat mai departe! Pana la urma este vorba doar de mentalitatea mioritica!

+Quote Post
Vizitator_Flori.
mesaj Nov 21 2010, 11:21 AM
Mesaj #78

Guests

Citeaza (constantin iancu @ Nov 21 2010, 05:34 AM) *
My dear enemy of the rds/rcs.
Dumnevoastra s-ar putea sa avet inclinatii poetice, gusturi rafinate de estet pur sau sa faceti parte din high-life-ul vietii academice sau culturale. Dar cu tehnica STOP JOC. Sa te conectezi la o interfata ethernet a unui laptop la un cablu de date exterior este prostie in forma pura si condensata. Multumiti-va ca inca laptopul mai este intreg si in stare de functiune. De fapt toate inclinatiile dumneavoastra intelectuale si artistice nu sunt decat pure fabulatii, dumneata nu esti decat exprimarea concreta a pleomasmului dobitoc tampit

lucrezi cumva la rcs & rds? tongue.gif

+Quote Post
Vizitator_Flori.
mesaj Nov 21 2010, 11:36 AM
Mesaj #79

Guests

Citeaza (Padre Corrado @ Nov 21 2010, 06:42 AM) *
Exista un "club" antiRDS si pe Facebook:
http://www.facebook.com/pages/AntiRDS/126159434080980

Mai e un grup pe facebook! Cu peste 600 de membri. RCS RDS SUCKS!! Creat de Tibishor MEREU Surprinzator.
http://www.facebook.com/profile.php?id=705...100001905034657

Si un profil RCS & RDS (Sax)
http://www.facebook.com/profile.php?id=100...file&v=info

+Quote Post
Vizitator_Maritsa.
mesaj Nov 21 2010, 12:59 PM
Mesaj #80

Guests

(Textul de mai jos este unul publicitar, în măsura în care prin publicitate înţelegem faptul de a face cunoscut un lucru publicului)

Dacă vreţi să aveţi internet acasă, sfatul meu pentru voi e să nu luaţi servicii de internet de la RCS & RDS. Pentru că, vă asigur, RCS & RDS e în stare să ofere orice numai servicii de internet nu. N-am chef să intru în detalii cu privire la sesizările pe care le-am făcut în ultimele luni, dar mai ales în ultimele şapte zile la biroul lor de relaţii cu clienţii-tîmpiţi-dacă-şi-închipuie-că-vor-avea-net-dacă-sună-să-sesizeze-că-nu-au-net. N-am chef nici să vă spun de cîte ori am dictat codul numeric personal, numărul de telefon, adresa şi ora la care voi fi acasă pentru remedierea situaţiei. Îi doare-n p..ă. N-a venit nimeni şi nici nu cred că va veni vreodată cineva. De aceea, vă spun: să nu cumva să vă treacă prin cap să luaţi net de la nesimţiţii ăştia! Iar dacă se întîmplă cumva să aveţi deja net de la ei, vă invit să căutaţi alt furnizor.

+Quote Post
Vizitator_Ser.
mesaj Nov 21 2010, 01:02 PM
Mesaj #81

Guests

Citeaza (Maritsa @ Nov 21 2010, 12:59 PM) *
(Textul de mai jos este unul publicitar, în măsura în care prin publicitate înţelegem faptul de a face cunoscut un lucru publicului)

Dacă vreţi să aveţi internet acasă, sfatul meu pentru voi e să nu luaţi servicii de internet de la RCS & RDS. Pentru că, vă asigur, RCS & RDS e în stare să ofere orice numai servicii de internet nu. N-am chef să intru în detalii cu privire la sesizările pe care le-am făcut în ultimele luni, dar mai ales în ultimele şapte zile la biroul lor de relaţii cu clienţii-tîmpiţi-dacă-şi-închipuie-că-vor-avea-net-dacă-sună-să-sesizeze-că-nu-au-net. N-am chef nici să vă spun de cîte ori am dictat codul numeric personal, numărul de telefon, adresa şi ora la care voi fi acasă pentru remedierea situaţiei. Îi doare-n p..ă. N-a venit nimeni şi nici nu cred că va veni vreodată cineva. De aceea, vă spun: să nu cumva să vă treacă prin cap să luaţi net de la nesimţiţii ăştia! Iar dacă se întîmplă cumva să aveţi deja net de la ei, vă invit să căutaţi alt furnizor.

Si eu am patit-o urat cu RDS-ul la Timisoara. Dupa scandaluri nesfarsite cu ei, dupa ce sunam la serviciul lor de relatii cu publicul sa le spun ca nu imi merge netul si eram luata peste picior de cate un mucos arogant, dupa ce nu am vazut vecii vecilor echipa RDS sa vina sa rezolve vreo problema (nici cand pica netul la tot blocul si ne obliga sa sunam toti proprietarii ca altfel cica “nu ne cred ca nu functioneaza” !!!!) am decis sa renunt la ei in urma vanzarii apartamentului in care stateam. Si sa va spun ca am mai platit 3 luni dupa aia abonamentul desi toate serviciile erau taiate? In fiecare luna in care mergeam sa renunt la abonament mai gaseau o chichita sa imi explice de ce luna asta nu se poate (clauzele sunt halucinante!).

Fara sa fac publicitate, acum am un alt provider de net & telefon & TV si am ramas socata cand am zis intr-o doara pe Twitter ca netul nu imi merge cu viteza pentru care platesc si in 15 minute am fost sunata de un operator al lor si in cateva ore o echipa era la mine acasa sa remedieze problema!

+Quote Post
Vizitator_Blonda de la Marketing.
mesaj Nov 21 2010, 01:04 PM
Mesaj #82

Guests

RDS pe stickul de 7,2 mega merge de ..., m-au pacalit. In schimbul ofertei (plus 10 RON pe luna) am prelungit contractul cu ei pentru 16 luni, iar acum ma dau cu capul de pereti. Oricum, peste 16 luni ma pierd de client. Le phut muma in gura

+Quote Post
Vizitator_Nervosu'.
mesaj Nov 21 2010, 01:06 PM
Mesaj #83

Guests

De ce? E simplu.
Varianta scurta: - Pentru ca se foloseste de banii mei, fara sa-si respecte obligatiile contractuale (e.g. avariile vor fi rezolvate in cel mult 48 h de la momentul solicitarii).
Varianta lunga - care frizeaza patologicul - o gasiti mai jos. Sper sa aveti nervi sa o cititi. Eu nu mai vreau sa trec prin ce trec, fara ca toata lumea sa stie cum isi trateaza aceasta companie clientii. Nu mai dau niciun telefon... nu mai merg in nicio audienta.

M-am intors din vacanta pe 1 noiembrie, si am constatat ca nu-mi merge netul. Nu mi s-a parut o tragedie, si - pentru ca nu sunt un reclamagiu de profesie - am dat un on/off la router... am restartat laptopul... si cand am observat ca nu la mine e defectiunea, am asteptat cuminte sa se remedieze avaria la retea.
Pe 3 noiembrie insa am hotarat sa fac o sesizare, comunicandu-le celor de la Relatii Clienti ca desi sunt cu plata la zi, nu beneficiez de serviciul de internet.
S-au incercat diverse metode de remediere a situatiei, de la distanta, insa toate au esuat.

Drept urmare, am stabilit de comun acord cu operatorul care a preluat solicitarea ca a doua zi, 4 noiembrie, in intervalul orar 17:00 - 19:00 o echipa a departamentului tehnic se va deplasa la locatie pentru a remedia situatia. Mentionez ca am fost acasa incepand cu orele 16:45.
Deoarece nu a venit nimeni pana la 18:30, am sunat la serviciul Relatii Clienti, pentru a ma asigura ca o echipa va ajunge in cele din urma.
Am fost asigurat ca solicitarea mea va fi "urgentata", ca o echipa tehnica este pe drum, si de asemenea, ca voi fi contactat telefonic pentru a mi se comunica ora exacta la care vor ajunge la locatie. Acest lucru nu s-a intamplat.

Asadar, am sunat din nou la 18:57, 19:51, 21:09 si am primit acelasi raspuns: "Solicitarea dumneavoastra va fi urgentata, iar echipa va va contacta telefonic in cel mai scurt timp". DIN NOU, ACEST LUCRU NU S-A INTAMPLAT.
A doua zi am facut si o sesizare in scris, la clienti@rcs-rds.ro si am solicitat un raspuns scris. Evident, nu l-am primit niciodata.

Aceasta ultima sesizare a fost urmata de o audienta in data de 5 noiembrie, unde o domnisoara extrem de amabila m-a asigurat ca... SURPRIZA!!! "Solicitarea dumneavoastra va fi urgentata, iar echipa va va contacta telefonic in cel mai scurt timp". I-am comunicat ca am auzit acest text de nenumarate ori pana in acel moment, fara sa aiba o aplicabilitate in realitate, si ca as aprecia daca ar lua legatura cu echipa tehnica din teren. Evident... inutil.

Am mentionat ca doresc ca apelurile catre Relatii Clienti (in afara de apelul initial) sa-mi fie platite de catre compania RCS & RDS, deoarece TOATE au fost efectuate urmare neprezentarii la locatie in intervalul stabilit de comun acord, precum si necontactarii telefonice de catre echipa tehnica de pe teren, conform spuselor operatorilor de la call center. (Pana in acest moment am cumulat mai mult de 120 min pe telefonul mobil)*.
*Voi pune la dispozitia oricui o copie a facturii cu desfasurator cu tot, imediat ce voi intra in posesia acesteia.

De asemenea, am mentionat ca, desi contractul a fost semnat in februarie, nici pana in acel moment nu am primit stickul pentru internet mobil si/sau telefonul fix/mobil. Motivul? Nu sunt pe stoc. REPET!!! Desi am semnat contractul in februarie, iar aceste "bonusuri" erau parte din oferta.
Ca o favoare personala, am fost trimis undeva langa Izvor, unde - dupa ce am stat 2.5 ore la ghiseu - am primit un stick. Acolo mi s-a comunicat ca telefon fix/mobil e posibil sa nu mai primesc, pentru ca nu se mai aduc.

Ajuns acasa am constatat ca stick-ul NU FUNCTIONEAZA. Asadar, am mai dat un telefon la Relatii Clienti, unde mi s-a spus ca stick-ul nu fusese configurat corect, si operatorul m-a ghidat prin telefon, reusind sa remediem situatia.
Nici in data de 5 nov. nu m-a contactat nimeni de la echipa tehnica. Nici pe 6 nov, nici pe 7 nov...
NICIODATA!!!

Am sunat in ambele zile, incercand sa aflu ce se intampla totusi, cu solicitarea mea. De fiecare data, acelasi raspuns politicos, citit de pe un cartonas sau invatat pe de rost : "Solicitarea dumneavoastra va fi urgentata, iar echipa va va contacta telefonic in cel mai scurt timp". Rezultatul poate fi presupus deja. NI-MIC!!!

Luni, am sunat din nou, si am stabilit ca in data de 9 noiembrie, in intervalul 19:00 - 22:00, echipa tehnica se va prezenta la locatie pentru a remedia situatia.
SI CUM ERA DE ASTEPTAT, NU A VENIT NIMENI!!! NU M-A SUNAT NIMENI SA-MI SPUNA CA NU AJUNGE NIMENI. Evident, situatia nu s-a remediat de la sine.

Am revenit cu un telefon... Mi s-a spus acelasi lucru... Solicitare urgentata... Echipa tehnica lucreaza pentru rezolvarea in cel mai scurt timp...
Am intrebat "CUM E POSIBIL SA SE LUCREZE LA REMEDIEREA SITUATIEI, ATATA VREME CAND ACUM MAI BINE DE O SAPTAMANA S-A STABILIT CA PENTRU REMEDIEREA PROBLEMEI O ECHIPA TREBUIE SA FIE LA MINE IN SUFRAGERIE... IAR ACUM SUNT SINGUR ACASA????" Nu am primit niciun raspuns la aceasta intrebare, insa domnisoara amabila m-a intrebat (tot de pe cartonas, banuiesc) : "Va mai pot fi de folos cu o alta informatie?" si a inchis telefonul, nu inainte sa-mi multumeasca pentru ca am apelat la serviciile RCS & RDS, si sa-mi ureze o seara buna.

Am incercat sa-mi pastrez calmul, si am stabilit un alt interval orar, pentru data de 10 nov. Intre 18:00 - 20:00. DIN NOU, NU A VENIT NIMENI. SI NU M-A SUNAT NIMENI.

Si din nou am sunat... Si din nou mi s-a promis acelasi lucru... Mi s-a mentionat din nou cuvantul "urgentare"... Mi s-a promis din nou ca voi fi sunat... ca in fiecare zi... Insa realitatea este ca nu se intampla nimic. SI E ANORMAL SA FIU TRATAT ASA!!

Azi, am fost din nou in audienta... la 15:00... insa consider ca limitele bunului simt au fost depasite de mult...
Domnisoara politicoasa a fost pe tura cealalta, asa ca am fost in audienta la un tanar arogant / plictisit, pe care, in momentul in care a inceput sa-mi spuna... "Solicitarea dumn..." mi-am permis sa-l intrerup... si sa-i spun ca daca vrea sa-mi zica: "Solicitarea dumneavoastra va fi urgentata, iar echipa va va contacta telefonic in cel mai scurt timp", as prefera sa se opreasca. Este un text pe care nu-l mai cred si ca il rog ca - daca nu poate fi mai creativ - macar sa nu-l mai foloseasca. Mi-a raspuns nonsalant ca el altceva nu are ce sa-mi spuna si - ca noutate - ca NICI MACAR NU AR TREBUI SA STAU ACASA SA ASTEPT ECHIPA... pentru ca e o problema cu fibra optica.

L-am intrebat de ce nu mi-a comunicat nimeni acest lucru. Iar el mi-a raspuns, iritat... ca treaba lui e sa rezolve problema la internet, nu sa comunice cu clientii.
Ca orice om normal (sper) i-am spus ca ma aflu PENTRU A DOUA OARA IN AUDIENTA din doua motive:
1 - Pentru ca nu functioneaza netul (problema care deja mi se pare ca a trecut in plan secundar).
2 - Pentru ca nimeni nu a comunicat cu mine in ultimele doua saptamani, in niciun fel... Iar eu am stat in casa in repetate randuri asteptand o echipa care nici macar nu intentiona sa vina, sau asteptand un telefon de la echipa tehnica... fara rost... IN CONDITIILE IN CARE TOATE ACESTE LUCRURI ERAU STABILITE DE COMUN ACORD CU OPERATORUL DE LA RELATII CLIENTI. Drept urmare, am pierdut atat timp cat si bani, pe care doresc sa-i recuperez...

Cea mai tare replica din ultimele doua saptamani a venit tot de la tanarul cu care am avut audienta vineri (12 nov): "EU SUNT AICI CA SA-TI REPAR INTERNETUL. DACA AI PROBLEME CU MODUL IN CARE COMUNICAM, DU-TE LA PSIHOLOG!"
In acel moment m-am ridicat, va las pe voi sa intuiti starea in care eram si i-am comunicat (inutil, de altfel) tanarului din fata mea ca nu amenint pe nimeni, insa ca ma voi folosi de de toate resursele pentru a face public modul in care aceasta companie isi trateaza clientii. Si nu este o amenintare. ESTE O PROMISIUNE!!

Nu vreau sa credeti ca sunt sarcastic by default, insa consider UN ABUZ modul in care sunt tratat de catre compania RCS & RDS. Si cred ca e firesc sa simt asta , de vreme ce mi-au cauzat atata distress si isi bat in continuare joc de banii, timpul si nervii mei.

A! Era sa uit... In cazul in care va intrebati... Echipa a ajuns in cele din urma... dupa mai bine de doua saptamani...

Asta e povestea mea. Stiu ca daca ati reusit sa cititi pana acum ati avut impresia ca m-am repetat, din greseala, de multe ori...
Tot mereu si mereu.
ZILNIC.
La fel!
Copy/Paste.
Ziua Cartitei reloaded.

Fingers crossed.

* Nu m-au lasat sa trec Sucks la nume... dar oricum "SUCKS!!!" apare in fotografia de profil

Feel free to join!

Nu-i doare nicăieri de tine pentru că, părerea mea nu au o concurenţă solidă, şi să fim serioşi au atât de mulţi clienţi încât nu se omoară să rezolve problemele, unde vrei să ne abonăm la UPC?, glumeşti!!!, păi când o să am nevoie de internet cu viteze de 10 ori mai mici cu aceeaşi bani o să mă duc la ei, până atunci aştept să bage şi ăştia o fibră optică ceva…
Şi eu sunt sătul de problemele pe care le-am avut de la RDS, dar înainte de asta am avut şi UPC, şi sincer prefer netul cu probleme al RDS-ului decât mizeria de internet de la UPC.

+Quote Post
Vizitator_Doina Ghimus.
mesaj Nov 21 2010, 01:08 PM
Mesaj #84

Guests

De ce? E simplu.

NICIODATA!!!

Tot mereu si mereu.
ZILNIC.
La fel!
Copy/Paste.
Ziua Cartitei reloaded.

Fingers crossed.

Feel free to join!

Absolut adevarat, testat si pe pielea proprie, cu o istorie colosala (pe care intentionez sa o public in curand): n-am reusit sa am net de la ei, in schimb am facturi. Dupa 6 luni (dupa ce scosesem modemul din priza), si-au dat seama ca “serviciul nu functioneaza”. Dupa 4 ani (!!!), m-au contactat ca sa-mi zica ca am o datorie la ei si ca ma someaza sa platesc… Interesant, nu? Le-am zis ca e subiect de stire…

+Quote Post
Vizitator_Maria Magdalena.
mesaj Nov 21 2010, 01:10 PM
Mesaj #85

Guests

De ce? E simplu.

NICIODATA!!!

Tot mereu si mereu.
ZILNIC.
La fel!
Copy/Paste.
Ziua Cartitei reloaded.

Fingers crossed.

Feel free to join!

Una si mai gogonata:am decis sa renunt la un abonament RDS in cluj si stupoare: aveam 2!Unul mai micut ,strecurat pe factura ca sa nu se vada,platit de mai multe luni ! cand am facut scandal am primit o replica sideranta:eu sunt de vina ca am platit pana atunci factura !!!!

+Quote Post
Vizitator_Paisie.
mesaj Nov 21 2010, 01:12 PM
Mesaj #86

Guests

I feel you man. Situatia mea este in felul urmator: internet down de aproape 2 saptamani. De doua ori au promis ca vin, i-am asteptat de fiecare data 2 ore, DEGEABA! Am renunat sa mai sun, probabil o sa vina sa isi ia rooterul la un moment dat, pana atunci sper sa am net si TV de la un alt provider. Toti cunoscutii mei vor afla ce servicii de comunisti prosti au indivizii astia. Spread the word.

+Quote Post
Vizitator_Adrian Sutu.
mesaj Nov 21 2010, 01:13 PM
Mesaj #87

Guests

Eu am semnat cu ei un contract pe la jumatatea lui martie pentru Cablu TV (digital), Internet (Fiberlink 2) si Digi.Tel Asociat (gratuit la momentul respectiv). Nici pana in ziua de astazi nu mi-au furnizat serviciul de telefonie fixa. La una dintre sesizarile telefonice mi s-a raspuns cu tupeu ca termenul de instalare este de maxim 3 luni. Mai astept cateva zile sa se faca 3 luni si apoi ma duc la OPC.

+Quote Post
Vizitator_Melinda.
mesaj Nov 21 2010, 01:14 PM
Mesaj #88

Guests

Si eu care credeam ca sunt singura cu probleme la RCS&RDS. Am avut net la ei si cand mergea mergea bine, da mai mult statea. A fost o oferta atunci ca iti dadea si un telefon mobil gratis. Cred ca m-a amanat de vrea 10 ori, de fiecare cu alt motiv.Asadar, am renuntat la net dar mi-a ramas televiziunea de la ei. Acum mi-a sarit cablu si de 3 zile am inrosit telefoanele cu sesizari.Binenteles ca inca n-a venit nimeni. Prin urmare ma uit la postul local cu andreaua. Astept pana luni sa-mi caut alt distribuitor ca astia sunt cei mai mari nesimtiti. Dar stiu sa perceapa abonamentul in avans….

+Quote Post
Vizitator_Mihai.
mesaj Nov 21 2010, 01:16 PM
Mesaj #89

Guests

E o firma care se crede stapina peste clienti si isi bate joc de ei cu nerusinare. Dupa ce au preluat Airbites, intr-un moment in care imi mergeau cablul (RDS) si internetul deja instalate, am facut imprudenta sa semnez un contract nou cu RDS . Dupa aceea au retezat cablul, am pierdut o groaza de timp cu reclamatii si primele raspunsuri au fost ca pot renunta la contract in conditiile prevazute in ceea ce am semnat. In anexa pe care nu mi-au dat-o la semnare(dar in contract cu litere mici scria ca si anexele fac parte) scrie 100 de Euro penalizare daca nu ii alimentez cu bani 15 luni. Si la capitolul asta nu sunt modesti, desi stiau ca au lasat pe sec clientii Airbites, facturile veneau mereu cu suma cuvenita pt Net. Am gasit alta prevedere, ca daca 60 de zile nu iti asigura serviciul, poti desface contractul din vina lor. Cerere depusa, dupa 40 de zile fara raspuns m-am cerut in audienta la sediul central. M-a primit o d-ra care mi-a spus ca ea nu poate da rezolutii pe cerere, nu ma poate duca la un sef care sa rezolve situatia si ca oricum, ei nefiind firma de stat nu sunt obligati sa raspunda in 30 de zile. Mai am de facut o reclsmatie la Protectia Consumatorului cu alt timp pierdut _ redactare si copiere acte doveditoare – dar sper ca macar institutia asta de stat sa ma scape de ei. Concluzia este una singura – feriti-va de RDS – macar cei din Bucuresti!

+Quote Post
Vizitator_L C.
mesaj Nov 21 2010, 01:17 PM
Mesaj #90

Guests

RDS are servicii f f f f proaste. Prima oara am facut contract cu CZONE si mergea internetul f bine. nu am avut probleme. Acum de 2 luni seara nu avem net. Dai degeaba telefoane pt ca oricum nu vine niciodata nimeni dar ultima oara nu m-am mai putut abtine si am ridicat vocea . Am ameninta ca trec la ROMTELECOM. Am observat ca de fiecare data cand ridici vocea imediat ai net. M-am plictisit si eu ca si altii sa tot imi spun CNP pe care l-am invatat pe de rost. Chiar nu-i mai suport. Ziceau ca trebuie sa schimbe echipamentele de la CZONE cu echipemente RDS dar de ce trebuie sa schimbi ceva ce merge bine cu ceva ce merge f prost. La aceasta intrebare nu mi-a raspuns nimeni. Daca nici in aceasta seara nu am net maine ma duc si trec la ROMTELECOM. Multi vecini de ai mei au renuntat deja la RDS.

+Quote Post

16 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 Utilizatori care citesc acest topic (2 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 22nd November 2019 - 06:45 PM