IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

Reply to this topicStart new topic
> am fi putut avea un PM de 50 ori mai eficient
CapraVecinului
mesaj Sep 1 2008, 06:03 PM
Mesaj #1

Membru
**

Grup: Membri
Postari: 38
Inscris: 27-May 08
Utilizatorul numarul: 751

Insa se pare ca iar ne-am ratat primministrul .
Azi am aflat cu stupefactie ca Tariceanu si-a marit de 50 ori averea in timpul mandatului . Il stiu pe Tariceanu om responsabil, e clar ca si-a luat in serios functia de PM si s-a ocupat nonstop de treburile tarii si numai de treburile tarii (ca orice politician liberal cinstit) si si-a neglijat afacerile proprii insa...vai....cei care i-au condus afacerile in lipsa lui au reusit sa-i sporeasca averea de 50 ori . Pai daca stau bine sa ma gandesc, n-ar fi fost mai bine sa-i punem pe aia primministru ? Sa mareasca de 50 ori avutia tarii? Tot asa am ratat si cei 4 ani de dinainte, aia cu guvernarea Nastase. Ala un amarit saracu'...afacerea lui, o amarita de ferma de gaini , noroc cu matusa aia abila, performanta, o finantista excelenta, o imobiliara nemaipomenita, matusa Tamara. Pai ma gandesc ca daca Tamara era primministru, imbogatea Romania, nu familia Nastase. Cum spuneam, ne ratam primministrii .
Go to the top of the page

+Quote Post
Vizitator_dx.
mesaj Sep 5 2008, 11:51 AM
Mesaj #2

Guests

n-ar fi rau daca ne-ai pune si un link de unde sa rezulte cresterea aia de 5000% de care vorbesti. Mie mi se pare cel putin SF

+Quote Post
Vizitator_capra vecinului.
mesaj Sep 5 2008, 07:21 PM
Mesaj #3

Guests

Citeaza (dx @ Sep 5 2008, 11:51 AM) *
n-ar fi rau daca ne-ai pune si un link de unde sa rezulte cresterea aia de 5000% de care vorbesti. Mie mi se pare cel putin SF

Pai daca scrii pe Google Taticeanu, avere, 50 ori o sa gasesti linkuri unde poti sa-i gasesti declaratiile de avere. Ma gandesc ca te-ai gandit romaneste: ca daca tot am facut o afirmatie, sigur am gresit . Cunosc to\ipul asta de gandire. Uite, am muncit putin si ti-am cautat un link : http://www.independent-al.ro/actualitate/c...50-de-ori-.html

+Quote Post
Vizitator_alex.
mesaj Sep 6 2008, 06:10 AM
Mesaj #4

Guests

Complicată chestia asta cu averea crescută de 50 de ori. Hai să presupunem că cei de la Capital au dreptate şi omul are

+Quote Post
Vizitator_alex.
mesaj Sep 6 2008, 06:12 AM
Mesaj #5

Guests

Sorry, cred că am făcut ceva greşit

+Quote Post
Vizitator_Claudiu.
mesaj Sep 6 2008, 07:10 AM
Mesaj #6

Guests

Citeaza (CapraVecinului @ Sep 1 2008, 06:03 PM) *
Insa se pare ca iar ne-am ratat primministrul .
Azi am aflat cu stupefactie ca Tariceanu si-a marit de 50 ori averea in timpul mandatului . Il stiu pe Tariceanu om responsabil, e clar ca si-a luat in serios functia de PM si s-a ocupat nonstop de treburile tarii si numai de treburile tarii (ca orice politician liberal cinstit) si si-a neglijat afacerile proprii insa...vai....cei care i-au condus afacerile in lipsa lui au reusit sa-i sporeasca averea de 50 ori . Pai daca stau bine sa ma gandesc, n-ar fi fost mai bine sa-i punem pe aia primministru ? Sa mareasca de 50 ori avutia tarii? Tot asa am ratat si cei 4 ani de dinainte, aia cu guvernarea Nastase. Ala un amarit saracu'...afacerea lui, o amarita de ferma de gaini , noroc cu matusa aia abila, performanta, o finantista excelenta, o imobiliara nemaipomenita, matusa Tamara. Pai ma gandesc ca daca Tamara era primministru, imbogatea Romania, nu familia Nastase. Cum spuneam, ne ratam primministrii .

Si unde scrie in linkul tau ca si-a marit AVEREA de 50 de ori. Acolo scrie CONTURILE, nu AVEREA.

Se pare ca ai filozofie de boschetar, adica ce nu-i cash, nu exista.

Pentru unul care ne anunti ca ai facut o mar descoperire, esti un pic penibil. wink.gif

+Quote Post
Vizitator_Capra Vecinului.
mesaj Sep 6 2008, 12:59 PM
Mesaj #7

Guests

Eh, ce ti-e una ce ti-e alta...mi-ar fi bun si un PM care sa mareasca de 50 ori conturile romanilor...desi asta ar fi mult mai simplu fiindca majotitatea romanilor n-au conturi . Totusi, ce zici de eficienta respectivilor manageri ? Buni, nu? Stiu afaceri cu masini, se pricep la imobiliare, bursa n-are secrete pentru ei smile.gif . Serios, Imperiul Roman a fost candva condus de un Triumvirat, noua ne-ar sta bine ca in loc de PM sa avem un TriumManageriat . Si cu ingineria asta genetica am putea sa-i clonam cu putin dezoxiribonucleic de la matusica Tamara .

+Quote Post
Vizitator_andy.
mesaj Sep 6 2008, 02:37 PM
Mesaj #8

Guests

mare diferenta intre marirea conturilor si a averii!! fara comentarii la inculti.

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Utilizatori care citesc acest topic (1 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 22nd November 2019 - 06:29 AM