IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

Reply to this topicStart new topic
> Nesimtire marca METROREX, pina unde pot astia sa duca sfidarea la adresa calatorilor?
circotas
mesaj Oct 22 2011, 09:02 AM
Mesaj #1

Membru veteran

Grup: Membri
Postari: 113
Inscris: 17-July 11
Utilizatorul numarul: 28 852

Nesimtitii astia de la Metrorex au "inventat" o chestie incredibila: in multe statii de metro cartelele de calatorie se vind doar la una dintre intrari!!

Asa ca, daca ai ghinionul sa intri prin "cealalta gaura", esti poftit sa urci din nou si sa mergi pe jos pina la cealalta "intrarea buna" ca sa poti cumpara cartele.

Cum este posibil asa ceva? Pot nesimtitii astia sa scoata si alte reguli aberante, la buna lor discretie, fara nici un fel de control?
Go to the top of the page

+Quote Post
Sakura
mesaj Oct 22 2011, 06:45 PM
Mesaj #2

Membru veteran

Postari: 148
Inscris: 2-June 08
Utilizatorul numarul: 983

N-ar fi exclus ca măsura să fie luată pentru a maximiza "profiturile" obţinute de angajaţi prin metoda descrisă aici (clic pe link), deoarece presupun să portarul acceptă cu dragă inimă şi bancnote, nu numai cartele nefolosite.

Aceasta postare a fost editata de Sakura: Oct 22 2011, 06:46 PM

+Quote Post
Vizitator_Iulia.
mesaj Oct 24 2011, 09:00 AM
Mesaj #3

Guests

Citeaza (circotas @ Oct 22 2011, 09:02 AM) *
Nesimtitii astia de la Metrorex au "inventat" o chestie incredibila: in multe statii de metro cartelele de calatorie se vind doar la una dintre intrari!!

Asa ca, daca ai ghinionul sa intri prin "cealalta gaura", esti poftit sa urci din nou si sa mergi pe jos pina la cealalta "intrarea buna" ca sa poti cumpara cartele.

Cum este posibil asa ceva? Pot nesimtitii astia sa scoata si alte reguli aberante, la buna lor discretie, fara nici un fel de control?

http://infoinsider.ro/2011/06/07/pasivitat...deci-nu-exista/

+Quote Post
Vizitator_Andu.
mesaj Oct 28 2011, 08:53 AM
Mesaj #4

Guests

E foarte posibil ca la acele intrari sa fie automate. Nu ca ar fi ele prea bune din moment ce nu ofera rest.

+Quote Post
Sakura
mesaj Oct 28 2011, 01:31 PM
Mesaj #5

Membru veteran

Postari: 148
Inscris: 2-June 08
Utilizatorul numarul: 983

Citeaza (Andu @ Oct 28 2011, 08:53 AM) *
E foarte posibil ca la acele intrari sa fie automate. Nu ca ar fi ele prea bune din moment ce nu ofera rest.

Aha, deci automate cu ciubuc inclus...
Pe la mine în oraş sunt automate de lapte proaspăt, care stiu sa dea şi rest. Doar ca recent au trebuit setate sa dea rest numai dacă se cumpără ceva, pentru că mergeau pensionarii şi le goleau de monezile de 50 de bani. Nu am idee de ce, dar le colecţionează ca apucaţii.

+Quote Post
Vizitator_circotas.
mesaj Oct 28 2011, 01:45 PM
Mesaj #6

Guests

Citeaza (Andu @ Oct 28 2011, 08:53 AM) *

Nu, nu "este posibil". Pur si simplu trebuie sa iesi pe afara si sa intri pe cealalta intrare...

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Utilizatori care citesc acest topic (1 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 17th November 2019 - 01:34 PM