IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

Reply to this topicStart new topic
> Probleme cu mailu'
Vizitator_aiuiu.
mesaj Jan 23 2013, 07:44 AM
Mesaj #1

Guests

Acum muuuuulti ani mi-am facut mai mult in gluma o adresa de mail si una de mess cu acelasi nume. Nu credeam ca netul o sa ma ia prizonier (virsta, deh) si ca atare n-am fost atent la detalii. Acum cateva zile mi-am tastat o parola gresit, Yahoo a inceput sa ma intrebe tot soiul de lucruri si m-am trezit ca nu mai am acces. Acum imi stiu parola, mi-am amintit-o, dar degeaba fiindca nu stiu sa raspund la intrebarile pe care mi le pune dupa ce tastez parola. Nu-mi mai tin minte nici unchiul preferat, nici adresa de mail alternativa, nimic. Din pacate exista riscul sa pierd mai bine de 100 contacte din care unele sunt chiar importante. A mai patit cineva asta? Exista vreo modalitate sa-mi reiau contul in stapinire? Fiindca e tare ciudat: sunt la usa mea, am cheia in mina si cineva mai intreaba cum il cheama pe unchiul meu preferat si fiindca nu mai tin minte, nu ma lasa sa deschid.
Go to the top of the page

+Quote Post
Vizitator_iuiuiu si nanana.
mesaj Jan 23 2013, 10:24 AM
Mesaj #2

Guests

Citeaza (aiuiu @ Jan 23 2013, 07:44 AM) *
Acum muuuuulti ani mi-am facut mai mult in gluma o adresa de mail si una de mess cu acelasi nume. Nu credeam ca netul o sa ma ia prizonier (virsta, deh) si ca atare n-am fost atent la detalii. Acum cateva zile mi-am tastat o parola gresit, Yahoo a inceput sa ma intrebe tot soiul de lucruri si m-am trezit ca nu mai am acces. Acum imi stiu parola, mi-am amintit-o, dar degeaba fiindca nu stiu sa raspund la intrebarile pe care mi le pune dupa ce tastez parola. Nu-mi mai tin minte nici unchiul preferat, nici adresa de mail alternativa, nimic. Din pacate exista riscul sa pierd mai bine de 100 contacte din care unele sunt chiar importante. A mai patit cineva asta? Exista vreo modalitate sa-mi reiau contul in stapinire? Fiindca e tare ciudat: sunt la usa mea, am cheia in mina si cineva mai intreaba cum il cheama pe unchiul meu preferat si fiindca nu mai tin minte, nu ma lasa sa deschid.

take a look here ! rolleyes.gif

batrane, daca ti-ai folosit id-ul scriind gresit pwd-ul de mai multe ori pana ti l-ai amintit pe cel corect, yahoo iti blocheaza contul pentru 24h. e o chestie de securitate.
in caz ca nici maine nu poti accesa, schimba-ti pwd-ul folosindu-te de id-ul si vechiul pwd. smile.gif

+Quote Post
Vizitator_aiuiu.
mesaj Jan 23 2013, 10:49 AM
Mesaj #3

Guests

Citeaza (iuiuiu si nanana @ Jan 23 2013, 10:24 AM) *
take a look here ! rolleyes.gif

batrane, daca ti-ai folosit id-ul scriind gresit pwd-ul de mai multe ori pana ti l-ai amintit pe cel corect, yahoo iti blocheaza contul pentru 24h. e o chestie de securitate.
in caz ca nici maine nu poti accesa, schimba-ti pwd-ul folosindu-te de id-ul si vechiul pwd. smile.gif

Mersi pentru link, o sa incerc s-o iau sistematic mai pe seara, cand o sa ajung acasa si o sa am timp. Uite unde am reusit sa ajung: mi-a trimis o parola pe mailul alternativ (noroc cu fi-meu), am folosit noua parola si ghici: ma intreaba de unchiul meu preferat.

+Quote Post
mesaj Jan 23 2013, 11:46 AM
Mesaj #4

Guests

Citeaza (aiuiu @ Jan 23 2013, 10:49 AM) *
Mersi pentru link, o sa incerc s-o iau sistematic mai pe seara, cand o sa ajung acasa si o sa am timp. Uite unde am reusit sa ajung: mi-a trimis o parola pe mailul alternativ (noroc cu fi-meu), am folosit noua parola si ghici: ma intreaba de unchiul meu preferat.

in mod normal, n-ar trebui sa fii interogat dupa ce-ai primit noul pwd. o cauza posibila ar putea fi un ip dinamic, un proxy server sau daca scrii din locatii diferite (alte colturi ale lumii) mult prea des. rolleyes.gif

+Quote Post
Vizitator_Vizitator_puiu..
mesaj Jan 23 2013, 12:09 PM
Mesaj #5

Guests

Citeaza (aiuiu @ Jan 23 2013, 10:49 AM) *
Uite unde am reusit sa ajung: mi-a trimis o parola pe mailul alternativ (noroc cu fi-meu), am folosit noua parola si ghici: ma intreaba de unchiul meu preferat.

Si care-i unchiul tau preferat? unsure.gif

+Quote Post
mesaj Jan 23 2013, 12:27 PM
Mesaj #6

Guests

Citeaza (Vizitator_puiu. @ Jan 23 2013, 12:09 PM) *
Si care-i unchiul tau preferat? unsure.gif

al meu e Vanea, daca ma intreaba yahoo-ul biggrin.gif

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Utilizatori care citesc acest topic (1 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 15th November 2019 - 03:24 AM