IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

Reply to this topicStart new topic
> alzheimer
Vizitator_claudia Panciu.
mesaj Jul 18 2011, 10:01 AM
Mesaj #1

Guests

Caminul (Azilul) de batrani Sfanta Elena - Camin batrani si ingrijire pacienti alzheimer Pitesti Arges -Strada Fagetului nr. 1, Pitesti, Judetul Arges Nu este ceea ce pare….
Am dus-o pe mama mea acolo si numai dupa 3 zile a cazut si a facut o rana la gura, rana ce a necesitat 3 fire… mai avea si alta leziune pe barba. Se face reclama ca sunt supravegheati 24/24….Nici vorba de asa ceva…Cand la finele saptamanii am fost s-o vad si s-o iau acasa 2 zile era abia iesita din baie, era inghetata toata, imbracata cu pantaloni subtitri fara chiloti, cu picioarele goale in papucii de plastic…. Era in perioada in care afara era destul de frig.Nu am gasit cu ce s-o imprac…nu mai avea pantalon gros de trening, nu mai avea bluza de trening…in conditiile in care ii lasasem 4 traninguri …cu mare greutate a venit o infirmiera cu o bluza de trening de-a mamei aflata in alta camera….In final, dupa 3 saptamani am luat-o. Era plina de rani din cauza panpers-ilor, avea picioarele umflate de abia mai mergea…. Chilotii ei erau la alte bolnave in raft cu toate ca erau marcati cu markerul- igiena intima lasa groaznic de dorit…
Nu este ceea ce pare….
Go to the top of the page

+Quote Post
Ana Armanca Arde...
mesaj Aug 16 2011, 01:12 PM
Mesaj #2

Membru veteran

Grup: Membri
Postari: 755
Inscris: 1-April 11
Utilizatorul numarul: 26 822

Citeaza (claudia Panciu @ Jul 18 2011, 10:01 AM) *
Caminul (Azilul) de batrani Sfanta Elena - Camin batrani si ingrijire pacienti alzheimer Pitesti Arges -Strada Fagetului nr. 1, Pitesti, Judetul Arges Nu este ceea ce pare….
Am dus-o pe mama mea acolo si numai dupa 3 zile a cazut si a facut o rana la gura, rana ce a necesitat 3 fire… mai avea si alta leziune pe barba. Se face reclama ca sunt supravegheati 24/24….Nici vorba de asa ceva…Cand la finele saptamanii am fost s-o vad si s-o iau acasa 2 zile era abia iesita din baie, era inghetata toata, imbracata cu pantaloni subtitri fara chiloti, cu picioarele goale in papucii de plastic…. Era in perioada in care afara era destul de frig.Nu am gasit cu ce s-o imprac…nu mai avea pantalon gros de trening, nu mai avea bluza de trening…in conditiile in care ii lasasem 4 traninguri …cu mare greutate a venit o infirmiera cu o bluza de trening de-a mamei aflata in alta camera….In final, dupa 3 saptamani am luat-o. Era plina de rani din cauza panpers-ilor, avea picioarele umflate de abia mai mergea…. Chilotii ei erau la alte bolnave in raft cu toate ca erau marcati cu markerul- igiena intima lasa groaznic de dorit…
Nu este ceea ce pare….

Părerea mea este că atât căminele de bătrâni cât şi creşele şi căminele de copii ar trebui să aibe camere web şi să poţi să-ţi vezi în permanenţă părintele sau copilul pentru care plăteşti.
De ce SE REFUZĂ aceste camere web, e de la sine de înţeles....
Şi acasă dacă plăteşti pe cineva să aibe grijă de ea, cred că trebuie să pui web-ul...

+Quote Post
Vizitator_Vizitator_Cristina..
mesaj Jun 12 2012, 11:21 AM
Mesaj #3

Guests

Citeaza (Ana Armanca Ardeleanu @ Aug 16 2011, 01:12 PM) *
Părerea mea este că atât căminele de bătrâni cât şi creşele şi căminele de copii ar trebui să aibe camere web şi să poţi să-ţi vezi în permanenţă părintele sau copilul pentru care plăteşti.
De ce SE REFUZĂ aceste camere web, e de la sine de înţeles....
Şi acasă dacă plăteşti pe cineva să aibe grijă de ea, cred că trebuie să pui web-ul...

Intr-adevar daca nu au nimic de ascuns nu vad de ce nu isi pun niste camerele de filmat. Numai om bolnav sa nu fi in Romania sau copil abandonat ca e vai de viata ta. Nu inteleg de ce toate institutiile de ingrijire cat si medici uneori isi bat joc de oamenii cu probleme de sanatate.

+Quote Post
Vizitator_erik.
mesaj Nov 13 2012, 08:27 AM
Mesaj #4

Guests

Camere de supraveghere da, insa camere web, cu care poti sa vezi in permanenta ce face, nu cred ca e ok.
Eu sunt din Cluj, am o ruda tot cu alzheimer - la fel sunt de indecis ce camin sa alegem. S-ar putea ca Casa hermina sa fie optiune buna, nu stiu daca are cineva informatii mai detaliate decat cea ce am gasit pe siteul lor.

+Quote Post
t.petru
mesaj Nov 13 2012, 08:33 AM
Mesaj #5

Nou venit
*

Grup: Membri
Postari: 1
Inscris: 13-November 12
Utilizatorul numarul: 31 984

la cluj sunt mai multe care pare sa fie bune, eu fooarte mult m-am interesat de camine de varstnici si cu cea din salistea colaboram, aici gasesti: Asociatia Betsaida

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Utilizatori care citesc acest topic (1 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 22nd July 2019 - 04:41 PM