IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

4 Pagini V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Topicul din care i-am dat afară pe politicieni !
Vizitator_punctul pe i.
mesaj Sep 21 2012, 12:21 AM
Mesaj #61

Guests

Citeaza (Nae @ Sep 20 2012, 11:46 PM) *
Mentalitatea asta..e greu de schimbat.Parem fomisti in sensul asta.
Mi-am luat un all day pass in Londra fiindca am avut 2-3 drumuri de facut.Un nene,de aceeasi mentalitate cica 'daca aveam all day pass' ma plimbam prin toata Londra toata ziua,numai asa de al dracului ca am all day pass.
Daca e all inclusive inseamna sa halesti pana crapi?
Daca ce e in frigider in hotel e free trebuie sa halesti/bei tot fie ca iti place sau nu?
Pun pariu ca iei din baie si samponu si conditioneru si basca aia ptr cap din plastic chiar daca nu iti trebuie,numai asa,d'al dreacu ca tot ai platit.Nu?

Poate omul voia sa vada cit mai multe locuri turistice in Londra, ce stii tu ce era in mintea lui ?! L-ai intrebat ? rolleyes.gif
Ai sa pierzi pariul. Prefer sa ies la un restaurant intim decit sa maninc la bufeturile "all inclusive" cu turma. Iar de spalat, nu ma spal cu orice sampon, fie el oferit si de hotelurile din Dubai ! biggrin.gif
Desigur ai sa ma cataloghezi drept o persoana parvenita. Noroc cel bun ! laugh.gif
Go to the top of the page

+Quote Post
Vizitator_punctul pe i.
mesaj Sep 21 2012, 12:39 AM
Mesaj #62

Guests

Citeaza (Nae @ Sep 20 2012, 11:34 PM) *
Pe cuvantul tau de pionier ca tu faci 2 dusuri pe zi? Poate esti mecanic...Nu am zis ca sunt excesiv de multe dar nu te cred..

Fac si mai multe dusuri pe zi, daca e necesar. biggrin.gif
Chiar numai mecanicii transpira, inoata in piscina, se duc la plaja sau la un rendez-vous spalati, parfumati si pusi la 4 ace ? laugh.gif

+Quote Post
Vizitator_Till.
mesaj Sep 21 2012, 04:55 AM
Mesaj #63

Guests

Citeaza (Portofelul plin și fin @ Sep 18 2012, 09:54 PM) *
, nu arunc pe jos nimic dar mănânc de obicei în cameră- deci am pretenția să mi se golească coșurile. Poate mănânc stridii în cameră. De ce nu ? Nu e chiar timp pierdut- e o anumită clasă. Pe care n-o ai tu, o are hotelul unde stai.

laugh.gif
Ditamai professore-ul huniversitar, invitat - desigur pe banii lor si pentru calitatile lui - de prestigioasele universitati straine, manânca pe ziar în camera, o franzela de doi centi si trei felii de salam, pe care le depune dupa aia grijuliu la cos.
În aceeasi camera laugh.gif

Ne întrebam : procedeaza asa ca sa chiverniseasca diurna pe care i-o ofera statul, ca nu stie sa manânce într-un restaurant, sau ca stimabilii colegi, universitarii, nu catadicsesc sa-l invite la "dinner", ca i-a facut destul de rusine altfel ? tongue.gif

Citeaza (punctul pe i @ Sep 20 2012, 10:56 PM) *
Chapeau ! cool.gif
Nu ceri nimic din ce nu ti se cuvine. In fond si la urma urmei hotelul exista datorita clientilor. Fara acestia hotelierul poate sa ajunga falimentar, daca esti inspirat sa-i faci o antireclama pe masura serviciilor oferite.

I da-ne matalaluta un exemplu de hotel falimentar ca a spalat prea multe prosoape

Citeaza (punctul pe i @ Sep 20 2012, 11:58 PM) *
De curiozitate, cite prosoape gasesti intr-o camera de o persoana si despre ce hoteluri vorbim: romanesti sau din afara ? rolleyes.gif

De afara, fireste, aici lumea se grabeste sa-si arate cardurile de fidelitate GOLD de la hilton honors sau mai stiu eu ce alt lant

+Quote Post
Vizitator_Till.
mesaj Sep 21 2012, 04:59 AM
Mesaj #64

Guests

Citeaza (punctul pe i @ Sep 21 2012, 12:21 AM) *
Poate omul voia sa vada cit mai multe locuri turistice in Londra, ce stii tu ce era in mintea lui ?!

Parca don' professore spusese Manchester nu London, dar probabil pe la voi tot cam aia este, nu ?

Prefer sa ies la un restaurant intim decit sa maninc la bufeturile "all inclusive" cu turma.

Preferi, daca-ti permiti : don' professore prefera sa manânce pe ziar, în camera.
În fine, fiecare cu gradul lui de parvenire, nu ? wink.gif

Iar de spalat, nu ma spal cu orice sampon, fie el oferit si de hotelurile din Dubai ! biggrin.gif

Aaaaaa, nooooo, tu, pe lânga sticluta de ajax si mop, mai cari în valiza de doo'j de kile regulamentare si trei sticle de sampon facut personal de head and shoulders ((de la billa din colt) precum si alte cosmetice personale luate de la chineji, ca stii tu ca "sunt originale", deci mai bune, nu ca aia din dubai care pun numa chestii false, dom'le. laugh.gif laugh.gif

+Quote Post
Vizitator_punctul pe i.
mesaj Sep 21 2012, 05:38 AM
Mesaj #65

Guests

Citeaza (Till @ Sep 21 2012, 04:55 AM) *
I da-ne matalaluta un exemplu de hotel falimentar ca a spalat prea multe prosoape

Am impresia ca vorbim impreuna si ne intelegem separat. biggrin.gif
Eu am votat pt. schimbarea si spalarea prosoapelor zilnic. Hotelierul care nu-ti asigura acest serviciu, ar trebui sa dea faliment. Altfel care (mai) sint parametrii calitativi ai serviciilor de cazare si cum sint justificate preturile unei camere de hotel, indiferent de cite stele pe Calea Lactee ar avea ?! rolleyes.gif

+Quote Post
Vizitator_punctul pe i.
mesaj Sep 21 2012, 06:18 AM
Mesaj #66

Guests

Citeaza (Till @ Sep 21 2012, 04:59 AM) *
Citeaza
Parca don' professore spusese Manchester nu London, dar probabil pe la voi tot cam aia este, nu ?

Eh, intre timp aparuse dl. N-are_alte_exemple_decit_din_Londra, daca ti-a scapat discutia inainte de cafea ! tongue.gif

Citeaza
Preferi, daca-ti permiti : don' professore prefera sa manânce pe ziar, în camera.
În fine, fiecare cu gradul lui de parvenire, nu ? wink.gif

Desigur, fiecare cum isi asterne, asa doarme, maninca sau se spala in viata ! biggrin.gif

Citeaza
Aaaaaa, nooooo, tu, pe lânga sticluta de ajax si mop, mai cari în valiza de doo'j de kile regulamentare si trei sticle de sampon facut personal de head and shoulders ((de la billa din colt) precum si alte cosmetice personale luate de la chineji, ca stii tu ca "sunt originale", deci mai bune, nu ca aia din dubai care pun numa chestii false, dom'le. laugh.gif

Spre deosebire de Naica, care se irita la parveniti, eu am o alergie la parabenii din H&S si alte chinezarii cosmetice. Si da, platesc pt. un sampon/gel de dus fara aditivi, care stiu ca imi prieste, si-l car cu mine peste tot in lume. Ai ceva impotriva daca renunt sa-mi burdusesc bagajul cu bax-uri si sticle de tarii din Duty Free la aeroport ? rolleyes.gif

+Quote Post
Vizitator_globetrotter.
mesaj Sep 21 2012, 08:48 AM
Mesaj #67

Guests

In urma cu niste ani buni, intr-unul dintre putinele hoteluri de patru stele de pe litoralul nostru scump si neasemuit, s-a incercat timid introducerea bufetului suedez, la micul dejun mai intai, cu titlu de experiment. In prima dimineata s-a produs un adevarat dezmat culinar, farfurii ticsite si mese de patru persoane pline cu ele, desi erau doar unu-doi mancai asezati. A doua zi au aparut farfurii de dimensiuni mai mici... Nicio problema, clientul flamand a facut mai multe drumuri si in contrapartida si-a umplut si sacosa de merinde, sa aiba pentru toata ziua. Urmatoarea zi, pe fiecare masa s-au gasit ravase politicoase din partea conducerii restaurantului in care oamenii erau rugati sa-si puna in farfurie doar cat pot dovedi la masa, ca-i pacat sa se arunce atata mancare. Reactia: s-au inceput toate bucatele, chiar daca superficial, macar sa fie motiv de a le arunca si sa nu fie servite din nou a doua zi. Urmatoarea dimineata anunt mare de tot lipit pe usa de la intrarea in restaurant: incepand de astazi, pretul micului dejun se dubleaza! De atunci a batut vantul prin locanta si experimentul s-a incheiat biggrin.gif
Ulterior bufetul a devenit unul suedezo-romanesc. Intrai in birt ca si la cinema printre niste stalpisori legati cu snur ca sa nu te ratacesti sau sa sari randul, un angajat te trecea pe lista dupa ce-i aratai cheia de la camera si verifica nr. de persoane cazate, apoi altul te servea cu micul dejun intr-o farfurioara de desert, ca sa n-ai stomacul ingreunat de dimineata, iar diversitatea produselor s-a redus la cea existenta in camara si frigiderul unui burlac aerian. Cred ca acum este cu totul altfel... laugh.gif

+Quote Post
Vizitator_Till.
mesaj Sep 21 2012, 10:09 AM
Mesaj #68

Guests

Citeaza (punctul pe i @ Sep 21 2012, 05:38 AM) *
Eu am votat pt. schimbarea si spalarea prosoapelor zilnic. Hotelierul care nu-ti asigura acest serviciu, ar trebui sa dea faliment.

Hotelierul care-ti asigura acest serviciu, nu te si obliga sa-l folosesti : îti lasa o nota scurta în care-ti explica cam câte tone de apa si detergent se consuma zilnic pe posteriorul celor care simt nevoia ca - la hotel, nu la ei acasa - sa se dea "domni" si sa schimbe prosoapele zilnic, ca ei se duseaza, dom'le, nu ca altii.
Sosetele le cara o saptamâna, ca altfel se uzeaza de la prea mult spalat sau consuma detergentul.

Citeaza (punctul pe i @ Sep 21 2012, 05:38 AM) *
Altfel care (mai) sint parametrii calitativi ai serviciilor de cazare si cum sint justificate preturile unei camere de hotel, indiferent de cite stele pe Calea Lactee ar avea ?!

Ar fi f'o câteva alte criterii, dar nu vreau sa-l contrariez pe don' professore cu exemple decadent-capitaliste ale celor ce nu voteaza usl cu turma laugh.gif

Citeaza (punctul pe i @ Sep 21 2012, 06:18 AM) *
Si da, platesc pt. un sampon/gel de dus fara aditivi, care stiu ca imi prieste, si-l car cu mine peste tot in lume.

Facut, desigur, ca "la mama acasa", din apa de ploaie strânsa în butoiul de lânga weceul din curte, ca e natural, dom'le, noi stim ce-i aia sa traim si sa ne hranim natural. cool.gif

Citeaza (punctul pe i @ Sep 21 2012, 06:18 AM) *
Ai ceva impotriva daca renunt sa-mi burdusesc bagajul cu bax-uri si sticle de tarii din Duty Free la aeroport ?

Adica tu crezi ca aia de-si umplu sarsanalele cu sticlele de la diuty free o fac ca sa înlocuiasca samponul ?? ohmy.gif

Citeaza (globetrotter @ Sep 21 2012, 08:48 AM) *
In urma cu niste ani buni, intr-unul dintre putinele hoteluri de patru stele de pe litoralul nostru scump si neasemuit, s-a incercat timid introducerea bufetului suedez, la micul dejun mai intai, cu titlu de experiment. In prima dimineata s-a produs un adevarat dezmat culinar, farfurii ticsite si mese de patru persoane pline cu ele, desi erau doar unu-doi mancai asezati. A doua zi au aparut farfurii de dimensiuni mai mici... Nicio problema, clientul flamand a facut mai multe drumuri si in contrapartida si-a umplut si sacosa de merinde, sa aiba pentru toata ziua. Urmatoarea zi, pe fiecare masa s-au gasit ravase politicoase din partea conducerii restaurantului in care oamenii erau rugati sa-si puna in farfurie doar cat pot dovedi la masa, ca-i pacat sa se arunce atata mancare. Reactia: s-au inceput toate bucatele, chiar daca superficial, macar sa fie motiv de a le arunca si sa nu fie servite din nou a doua zi. Urmatoarea dimineata anunt mare de tot lipit pe usa de la intrarea in restaurant: incepand de astazi, pretul micului dejun se dubleaza! De atunci a batut vantul prin locanta si experimentul s-a incheiat
Ulterior bufetul a devenit unul suedezo-romanesc. Intrai in birt ca si la cinema printre niste stalpisori legati cu snur ca sa nu te ratacesti sau sa sari randul, un angajat te trecea pe lista dupa ce-i aratai cheia de la camera si verifica nr. de persoane cazate, apoi altul te servea cu micul dejun intr-o farfurioara de desert, ca sa n-ai stomacul ingreunat de dimineata, iar diversitatea produselor s-a redus la cea existenta in camara si frigiderul unui burlac aerian. Cred ca acum este cu totul altfel...

ceea ce dovedeste, nu-i asa, daca mai era nevoie, vocatia europeeana a poporului nostru unic si iubit, gradul înalt de cultura si civilizatie, calitati pe care raii de olandeji si nemti nu vor sa le recunoasca si sa ne deschida usa la schengen laugh.gif

+Quote Post
Vizitator_globetrotter.
mesaj Sep 21 2012, 10:49 AM
Mesaj #69

Guests

Citeaza (Till @ Sep 21 2012, 10:09 AM) *
ceea ce dovedeste, nu-i asa, daca mai era nevoie, vocatia europeeana a poporului nostru unic si iubit, gradul înalt de cultura si civilizatie, calitati pe care raii de olandeji si nemti nu vor sa le recunoasca si sa ne deschida usa la schengen laugh.gif

Si belgienii mai nou, dar cum ar spune pretenii nostri de geanta latina frantuji, nu te poti lua dupa ei biggrin.gif
Apropo de cocoseii de la Notre Dame, intr-un hotel de trei stele din buricul targului, monument istoric si deci cu preturi de patru, ca la Ritz... O camera de zece metri patrati, cu un pat louis al nu stiu catelea, da' orijinal, de-ti loveai turloaiele in el tot timpul, ca ocupa toata camera... Avea si o plasma de un metru atarnata pe perete, nu te puteai uita la ea mai mult de cinci minute ca orbeai si un minibar cu sticle de orangina la pret de mumm. Deci un kitsch modernizat. Avea si ascensor in care incapea o persoana si jumatate, deci vecinul de palier american se chinuia sa ajunga la unu pe scari cam in jumate de ora, la vale era mai simplu, se rostogolea ca pianul lui stan si bran. Dar egzista baiat de serviciu in fireturi care iti arata amabil unde-i cel mai apropiat parking, adica la vreun km. Si tanti care schimba prosoapele zilnic, mai putin sapunul si samponul. Wifi cu plata, dar macar auzeai noaptea toti vecinii din hotel cum se intorc pe partea cealalta, ca daca faceau izolare fonica ramanea camera de unu pe unu, plus ca se pierdea farmecul traditional laugh.gif

+Quote Post
Vizitator_punctul pe i.
mesaj Sep 21 2012, 10:52 AM
Mesaj #70

Guests

Citeaza (Till @ Sep 21 2012, 10:09 AM) *
Hotelierul care-ti asigura acest serviciu, nu te si obliga sa-l folosesti : îti lasa o nota scurta în care-ti explica cam câte tone de apa si detergent se consuma zilnic pe posteriorul celor care simt nevoia ca - la hotel, nu la ei acasa - sa se dea "domni" si sa schimbe prosoapele zilnic, ca ei se duseaza, dom'le, nu ca altii.
Sosetele le cara o saptamâna, ca altfel se uzeaza de la prea mult spalat sau consuma detergentul.

Facut, desigur, ca "la mama acasa", din apa de ploaie strânsa în butoiul de lânga weceul din curte, ca e natural, dom'le, noi stim ce-i aia sa traim si sa ne hranim natural.

Adica tu crezi ca aia de-si umplu sarsanalele cu sticlele de la diuty free o fac ca sa înlocuiasca samponul ?? ohmy.gif

Tillica, daca pt. niste amarite de dusuri si prosoape se fac atitea valuri, nici nu indraznesc sa mai intreb daca va spalati, si cu ce va stergeti pe miini dupa fiecare vizita la buda, ca deja comit o indiscretie. biggrin.gif

Formula samponului din apa de ploaie nu mi-era cunoscuta, dar merci ca mi-ai adus-o in atentie. Banuiesc ca ai testat-o, din moment ce o recomanzi si altora. rolleyes.gif

Ah, nuuuu, continutul sticlelor le tine atit de urit neuronasului singuratic, cit si de parfum intim ! Cind se duseaza data pe zi, ma mir ca repeta figura si a doua zi facind risipa de sapun si de apa pe socoteala hotelului. Mai bine si-ar lua pisica cu ei in deplasare, sa-i spele doar dimineata pe fatza, ca doar nu sint atit de jegosi ! laugh.gif

+Quote Post
Vizitator_Till.
mesaj Sep 21 2012, 11:31 AM
Mesaj #71

Guests

Citeaza (globetrotter @ Sep 21 2012, 10:49 AM) *
O camera de zece metri patrati, cu un pat louis al nu stiu catelea, da' orijinal, de-ti loveai turloaiele in el tot timpul, ca ocupa toata camera... Avea si o plasma de un metru atarnata pe perete, nu te puteai uita la ea mai mult de cinci minute ca orbeai si un minibar cu sticle de orangina la pret de mumm. Deci un kitsch modernizat. Avea si ascensor in care incapea o persoana si jumatate, deci vecinul de palier american se chinuia sa ajunga la unu pe scari cam in jumate de ora, la vale era mai simplu, se rostogolea ca pianul lui stan si bran. Dar egzista baiat de serviciu in fireturi care iti arata amabil unde-i cel mai apropiat parking, adica la vreun km. Si tanti care schimba prosoapele zilnic, mai putin sapunul si samponul. Wifi cu plata, dar macar auzeai noaptea toti vecinii din hotel cum se intorc pe partea cealalta, ca daca faceau izolare fonica ramanea camera de unu pe unu, plus ca se pierdea farmecul traditional laugh.gif

Se cheama "charme", si "traditie".
Poti sa-ti imaginezi ca asa au trait, existat si creat tuluz Lotrec si picasso.

Sau poti sa te duci la periferie si sa ai all inclusive.

Portofelul tau, alegerea ta

+Quote Post
Vizitator_Nemo.
mesaj Sep 21 2012, 11:59 AM
Mesaj #72

Guests

Cat rafinament dom-le, ce still, cata mai elita, nici nu banuiam eu ce lume buna se vatura p-acia cool.gif

+Quote Post
Vizitator_globetrotter.
mesaj Sep 21 2012, 12:11 PM
Mesaj #73

Guests

Citeaza (Till @ Sep 21 2012, 11:31 AM) *
Se cheama "charme", si "traditie".
Poti sa-ti imaginezi ca asa au trait, existat si creat tuluz Lotrec si picasso.

Sau poti sa te duci la periferie si sa ai all inclusive.

Portofelul tau, alegerea ta

Da, insa pe vremea lor absintul nu era inmultit si cuconitele mai altfel...
Daca vreau traditie, charme si am portofel plin si fin, ma pot duce sa inchiriez un chateau pe valea Loirei de egzemplu. Acolo pot dormi in camera princiara de doua sute de metri patrati, cu focul aprins in semineu si dardaind de frig in patutul cu baldachin. Apoi pot visa la trecutul glorios, imaginandu-mi cum fizicul meu nobil plin de guta si artrita se inghesuie in conserva de un metru si jumate numita pompos armura si pleaca apoi la razboi sfant, fara sa uite cheile de la castel si centura de castitate... biggrin.gif
Sau pot daca n-am bani sa dorm in fanul din grajd si sa visez ca raman acasa sa ingrijesc de cai, acareturi si dublurile de la chei pana se intorc vitejii de la lupta laugh.gif

+Quote Post
Vizitator_Till.
mesaj Sep 21 2012, 12:40 PM
Mesaj #74

Guests

Citeaza (Nemo @ Sep 21 2012, 11:59 AM) *
Cat rafinament dom-le, ce still, cata mai elita, nici nu banuiam eu ce lume buna se vatura p-acia cool.gif

laugh.gif laugh.gif

Stai tu linstit, ca vine hotadminul acuma si face iel ordine ca în vremurile glorioase, nu te îngrijora, ca nu o sa ramâna nivelul atât de still-at si ridicat prea multa vreme

Citeaza (globetrotter @ Sep 21 2012, 12:11 PM) *
Da, insa pe vremea lor absintul nu era inmultit si cuconitele mai altfel...
Daca vreau traditie, charme si am portofel plin si fin, ma pot duce sa inchiriez un chateau pe valea Loirei de egzemplu. Acolo pot dormi in camera princiara de doua sute de metri patrati, cu focul aprins in semineu si dardaind de frig in patutul cu baldachin.

sa nu uiti le canard enchaine, ca sa-ti tina loc de fata de masa când manânci în camera, invitat de prestigioasele institutii internationale care vor sa învete de la tine, numai de la tine si doar de la tine cum se scrie soft elearning laugh.gif

+Quote Post
Vizitator_breaking news.
mesaj Sep 21 2012, 01:00 PM
Mesaj #75

Guests

Lasati prosoapele si stilurile, ca se petrec lucruri grave!
Germania nu vrea sa le acorde grecilor noi despagubiri de razboi, considera ca reparatiile nu mai sunt pertinente! ohmy.gif Si grecii deja constituisera un grup de lucru care sa studieze arhivele, probabil au luat exemplu de la ai nostri care i-au gasit datori vanduti pe fritzi cu vreo 20 de miliarde de oiro.
Si mai grav! Din cauza inghetului din primavara, a secetei, lipsei apei de racire a serpentinelor si hoardelor de grauri, productia de tzuica nationala a scazut cu cel putin 30 la suta!
Si o veste buna! Stoluri de pasari calatoare au socotit pertinenta si avantajoasa financiar reparatia in Romania a onoarei demult pierdute. Se preconizeaza angajarea in regim de lohn a mii de cusatorese. smile.gif

+Quote Post
Vizitator_Nemo.
mesaj Sep 21 2012, 01:06 PM
Mesaj #76

Guests

Citeaza (breaking news @ Sep 21 2012, 01:00 PM) *
Lasati prosoapele si stilurile, ca se petrec lucruri grave!

De Diaconescu nu avem voie sa zicem nimic ? unsure.gif

+Quote Post
Vizitator_Nemo.
mesaj Sep 21 2012, 01:10 PM
Mesaj #77

Guests

Citeaza (Till @ Sep 21 2012, 12:40 PM) *
laugh.gif laugh.gif

Stai tu linstit, ca vine hotadminul acuma si face iel ordine ca în vremurile glorioase, nu te îngrijora, ca nu o sa ramâna nivelul atât de still-at si ridicat prea multa vreme

Stau suficient de linistita, stimabile Cat priveste nivelul ridicat al still - ului, am oaresce asteptari la asa parteneri de discutii

+Quote Post
Vizitator_olteanul chimic.
mesaj Sep 21 2012, 01:13 PM
Mesaj #78

Guests

Citeaza (Nemo @ Sep 21 2012, 01:06 PM) *
De Diaconescu nu avem voie sa zicem nimic ? unsure.gif

Daca puteti sa-mi spuneti ce marca de telefon are, ca de doua ore ma tot chinui sa ghicesc smile.gif

+Quote Post
Vizitator_Till.
mesaj Sep 21 2012, 01:17 PM
Mesaj #79

Guests

Citeaza (breaking news @ Sep 21 2012, 01:00 PM) *
Si mai grav! Din cauza inghetului din primavara, a secetei, lipsei apei de racire a serpentinelor si hoardelor de grauri, productia de tzuica nationala a scazut cu cel putin 30 la suta!

ieu cred ca ie din cauza lui basescu, acest tiran fara pereche.

Citeaza (Nemo @ Sep 21 2012, 01:10 PM) *
Stau suficient de linistita, stimabile Cat priveste nivelul ridicat al still - ului, am oaresce asteptari la asa parteneri de discutii

Ai grija sa nu ramâi numai cu asteptarile laugh.gif

+Quote Post
Vizitator_Nemo.
mesaj Sep 21 2012, 01:35 PM
Mesaj #80

Guests

Citeaza (Till @ Sep 21 2012, 01:17 PM) *
Ai grija sa nu ramâi numai cu asteptarile laugh.gif

E perfect valabil pentru toti, stimabile

+Quote Post
Vizitator_Till.
mesaj Sep 21 2012, 01:42 PM
Mesaj #81

Guests

Citeaza (Nemo @ Sep 21 2012, 01:35 PM) *
E perfect valabil pentru toti, stimabile

Adica si pentru diaconescu ?? ohmy.gif

+Quote Post
Vizitator_Nemo.
mesaj Sep 21 2012, 01:48 PM
Mesaj #82

Guests

Citeaza (olteanul chimic @ Sep 21 2012, 01:13 PM) *
Daca puteti sa-mi spuneti ce marca de telefon are, ca de doua ore ma tot chinui sa ghicesc smile.gif

In cazul de fata, e mai util sa va concentrati sa aflati ale cui numere de telefon le are Marca e irelevanta

+Quote Post
Vizitator_Nemo.
mesaj Sep 21 2012, 01:57 PM
Mesaj #83

Guests

Citeaza (Till @ Sep 21 2012, 01:42 PM) *
Adica si pentru diaconescu ?? ohmy.gif

Daca credeti ca are aceeassi problema cu schimbatul prosuapelor ? biggrin.gif De ce nu ?

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Sep 21 2012, 02:34 PM
Mesaj #84

Guests

Dar voi nu aveati topicurile alea facute special, de exemplu emigrantul vs patriotul, privatul vs bugetarul, angajatul vs patronul de la Kaufland, etc, etc unde unul spunea de 246 000 de ori acelasi lucru iar celalalt spunea de 245 998 acelasi lucru si in final primul spunea, woooow, am doua puncte avans? Cum de ati iesit de acolo, va plictiseati?

+Quote Post
Vizitator_Nae.
mesaj Sep 21 2012, 10:47 PM
Mesaj #85

Guests

Citeaza (Musafir @ Sep 21 2012, 02:34 PM) *
Dar voi nu aveati topicurile alea facute special, de exemplu emigrantul vs patriotul, privatul vs bugetarul, angajatul vs patronul de la Kaufland, etc, etc unde unul spunea de 246 000 de ori acelasi lucru iar celalalt spunea de 245 998 acelasi lucru si in final primul spunea, woooow, am doua puncte avans? Cum de ati iesit de acolo, va plictiseati?

Da' ce vrei,sa vorbim toata ziua doar un subiect?... wink.gif
Ideea e ca topicul aproape ca si-a atins scopul..nu i-am dat afara pe politicieni dar macar i-am dat afara pe aia care faceau politica la greu..Chit ca am dat-o pe prosoape si dusuri cu gel.

+Quote Post
Vizitator_Till.
mesaj Sep 22 2012, 07:35 AM
Mesaj #86

Guests

unde unul spunea de 246 000 de ori acelasi lucru iar celalalt spunea de 245 998 acelasi lucru si in final primul spunea, woooow, am doua puncte avans?

Ceea ce, iată, e COMPLET diferit faţă de "topicurile" prezente, tiranul vs. patriotul, antena vs. poporul, parfumul givenchy vs. farmec cluj, unde unii spun de cinsute de mii de ori altceva de fiecare dată iar ceilalţi cinsute de mii din nou altceva, iar la final se trezeşte un cârrnat anonim şi justiţiar din popor să facă un denunţ suptill şi smiorcăit

Citeaza (Nae @ Sep 21 2012, 10:47 PM) *
..Chit ca am dat-o pe prosoape si dusuri cu gel.

Tocma, că NU am dat laugh.gif
Nu vezi că sofisticatul ăla vrea să schimbe prosopul zilnic şi şamponul niciodată, că e natural, ştie iel cu ce e făcut wink.gif

Aaaaa, sau poate de asta are el o problemă cu prosoapele ohmy.gif

+Quote Post
Vizitator_plimbaretul.
mesaj Sep 22 2012, 07:45 AM
Mesaj #87

Guests

...zbang!
radem si glumim, dar nu parasim incinta laugh.gif

+Quote Post
Vizitator_Nae.
mesaj Sep 24 2012, 11:03 PM
Mesaj #88

Guests

Eu am un deja-vu...e PSDul din nou la putere si ca pe vremea lor nu se mai plange nimeni de nimic,corupti nu avem,economia merge struna..e liniste si pace.
Isi iau binemeritata vacanta si toteu si basecu si Pintea si Portofelu..Ce mai era la gura lor pana acum cateva saptamani..coruptie,securisti,pensii,someri,CCR,foamete,borduri,dictatura..
Acu au tacut toti.Romania e ideala! S-au rezolvat toate.

+Quote Post
Vizitator_k.
mesaj Sep 25 2012, 06:33 AM
Mesaj #89

Guests

Citeaza (Nae @ Sep 24 2012, 11:03 PM) *
Eu am un deja-vu...e PSDul din nou la putere si ca pe vremea lor nu se mai plange nimeni de nimic,corupti nu avem,economia merge struna..e liniste si pace.
Isi iau binemeritata vacanta si toteu si basecu si Pintea si Portofelu..Ce mai era la gura lor pana acum cateva saptamani..coruptie,securisti,pensii,someri,CCR,foamete,borduri,dictatura..

...si acum nu te plictisesti ? tongue.gif
ramane intre noi : eu sunt fan Pintea dar mai ales Portofel dry.gif sincer, ... si nici nu concep forumul fara ei !

''PSD la putere..." - glumesti nu ? la care putere ? marsarier cu vele sau ce ? nu vezi ca dau in gropi de prosti ce sunt ?
parca ziceai ca-i scoti din topicul asta...
psd...vai de natia lor de ciumpalaci hidrocefali doctori in sarituri din lac in putz...

+Quote Post
Vizitator_Portofelul plin și fin.
mesaj Sep 26 2012, 12:41 PM
Mesaj #90

Guests

Citeaza (Nae @ Sep 24 2012, 11:03 PM) *

Nenea Nae, dacă matale văzuși că pe mine mă roade pe undeva corupția te rog să nu-mi spui că ești medic proctolog ! Atâta doar că spre deosebire de matale care vrei să rezolvi marile probleme ale omenirii într-un cadru restrâns și într-un timp scurt (apropo, nu știu dacă ai auzit de președintele ăla de consiliu din Spania- care-și făcu din corupție un aeroport pentru suflețelul lui- aeroport pe care nu zboară nimeni- dar pentru care s-au luat comisioane oau, oau din bani europeni- și omul e PP-ist) oi fi vreun geniu. Spre deosebire de matale eu am o dorință mult mai simplă- să scap de proștii (în marea lor majoritate ardeleni) din PD-L. O fi și dl. Fenechiu cum zici matale- dar corupția dlui. Fenechiu e academică în comparație cu cea a lui Udrea, Boc sau Ridzi.

+Quote Post

4 Pagini V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic
1 Utilizatori care citesc acest topic (1 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 23rd January 2020 - 03:47 AM