IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

8 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Ce facem cu pisicile de cartier?
Vizitator_Sebastian V.
mesaj Aug 25 2008, 07:28 AM
Mesaj #61

Guests

[Ce oameni...animalele alea merita mai mult decat oamenii-oameni care in majoritatea sunt doar niste cretini(fie si "crestini"-si "cersetori" are aceleasi litere cu "cretin "!!), niste dezmosteniti frustrati, lenesi, blahblah
Copii sarmani...la munca, le dau eu de munca la sute!!!
Go to the top of the page

+Quote Post
Vizitator_Satzyo Baxus.
mesaj Aug 25 2008, 10:12 PM
Mesaj #62

Guests

Citeaza (Sebastian V @ Aug 25 2008, 07:28 AM) *
[Ce oameni...animalele alea merita mai mult decat oamenii-oameni care in majoritatea sunt doar niste cretini(fie si "crestini"-si "cersetori" are aceleasi litere cu "cretin "!!), niste dezmosteniti frustrati, lenesi, blahblah
Copii sarmani...la munca, le dau eu de munca la sute!!!

bre nea Sebastian V , ca matale mai rar! ia da-i dreaq pe umanoizii pe care-i conduci, fa-ti o turma de animale si indruma-le, sa fie si ele fericite ca fac profit unui asa intelectual ca dumneata! ia si calu' meu si du-te!

+Quote Post
Vizitator_musafir.
mesaj Aug 26 2008, 09:30 PM
Mesaj #63

Guests

dragul meu domn analitic. nu e nevoie sa analizezi fiecare propozitie in parte ca asa scot si eu din context din ce zis tu acolo cuvantul Mamaia si te intreb ce legatura e intre Mamaia si pisicile abandonate...
ideea e ca sunt atatea cazuri in care oameni au fost omorati de pisicile si cainii abandonati incat nu le mai stiu..si nu doar cele cateva cazuri mediatizate la greu wink.gif . ceea ce ai fi retinut dumneata din tot "talmes balmesul" daca ai fi avut 2 neuroni pe km2 nu ditai densitatea matale de neuroni cu care te lauzi (oare nu e asta ca cel care nu vede padurea de copaci? sau nici afirmatia asta nu are ce cauta in contextul actual? smile.gif ) era ca iubitori de animale ca tine prefera sa moara oamenii aia in loc sa omoare pisicile si cainii!!!! e prea greu de inteles pentru materia dumneata cenusie?
si da...din moment ce preferi ca cei din specia din care faci parte sa moara in locul reprezentatilor altei specii se cheama ca nu mai ai instinct de supravietuire!!!

+Quote Post
Vizitator_musafir.
mesaj Aug 26 2008, 09:48 PM
Mesaj #64

Guests

ps: si sa stii ca eu chiar reciclez multe din deseurile mele wink.gif de fapt majoritatea. iar daca 0,5% din populatia romaniei platea sa se planteze cat s-a plantat din banii mei in tarisoara asta ne dadeau padurile afara din casa sa stii wink.gif

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Aug 31 2008, 07:55 AM
Mesaj #65

Guests

Mahatma Gandhi:

"You can judge the moral stature of a nation by the way it treats its animals."

+Quote Post
Vizitator_Satzyo Baxus.
mesaj Aug 31 2008, 02:06 PM
Mesaj #66

Guests

Citeaza (Musafir @ Aug 31 2008, 07:55 AM) *
Mahatma Gandhi:

"You can judge the moral stature of a nation by the way it treats its animals."

da bre, da' dupa cea-a zis-o a crapat. indienii n-au devenit mai fericiti, cainii si pisicile lor "comunitare" ( ???? de unde si pina unde comunitare ?) nici atat!!. eh , duca-se!

+Quote Post
Vizitator_Musafir.brebe.
mesaj Aug 31 2008, 02:42 PM
Mesaj #67

Guests

Eu vreau cat mai multe pisici pe strazi. sunt foarte cool.!!!

+Quote Post
Vizitator_Savo Baxus.
mesaj Aug 31 2008, 03:27 PM
Mesaj #68

Guests

PETRE TUTEA:
Am facut 13 ani de temnita, pentru un popor de idioti!

+Quote Post
Vizitator_dx.
mesaj Sep 2 2008, 01:57 PM
Mesaj #69

Guests

faza tare REALA mi s-a intamplat in Pipera acu vreo 4ani:

cand mergeam eu pe jos pe langa un "bilding" nou nout unde inainte era santier (oamenii de "bine" care hraneau haita de caini au plecat dar caiinii i-au lasat) ma pomenesc cu vreo 10-15 cainii de toate marimile ca vin spre mine cu intentii deloc prietenesti. Iau o piatra cubica si-l plesnesc in plin pe cel din fruntea haitei.Ce sa vezi faza de de Discovery: ceilanti caini cand si-au vazut tovarasul plin de sange n-au stat nici o secunda pe ganduri si s-au apucat si l-au sfasiat instant, bucurandu-se din plin de masa picata din cer, pe mine lasandu-ma in pace.

Trebuie sa invatam si noi de la "prietenul omului" o lectie importanta: Supravietuieste cel mai puternic si fara prejudecati. -> Animalele care devin prea multe si periculoase trebuiesc lichidate. Din pacate otrava e greu de gasit dar se pot folosi si mezeluri sau chiftele impanate cu ace sau lame de barberit... Poate ma acuzati de barbarism dar trebuie facut ceva pt lichidarea acestor focare de infectie.

+Quote Post
Vizitator_Bogdan.
mesaj Sep 4 2008, 06:56 AM
Mesaj #70

Guests

Citeaza (dx @ Sep 2 2008, 01:57 PM) *

cand mergeam eu pe jos pe langa un "bilding" nou nout unde inainte era santier (oamenii de "bine" care hraneau haita de caini au plecat dar caiinii i-au lasat) ma pomenesc cu vreo 10-15 cainii de toate marimile ca vin spre mine cu intentii deloc prietenesti. Iau o piatra cubica si-l plesnesc in plin pe cel din fruntea haitei.Ce sa vezi faza de de Discovery: ceilanti caini cand si-au vazut tovarasul plin de sange n-au stat nici o secunda pe ganduri si s-au apucat si l-au sfasiat instant, bucurandu-se din plin de masa picata din cer, pe mine lasandu-ma in pace.

Trebuie sa invatam si noi de la "prietenul omului" o lectie importanta: Supravietuieste cel mai puternic si fara prejudecati. -> Animalele care devin prea multe si periculoase trebuiesc lichidate. Din pacate otrava e greu de gasit dar se pot folosi si mezeluri sau chiftele impanate cu ace sau lame de barberit... Poate ma acuzati de barbarism dar trebuie facut ceva pt lichidarea acestor focare de infectie.

Esti bolnav, imi pare rau sa iti spun. De asta se plange poporul roman ca e sarac si nu poate evolua.
Cred ca ar trebui sa traiesti in jungla, langa specimene ca tine.
Traim in Romania si cred ca ne-o meritam.

+Quote Post
Vizitator_danutz.
mesaj Sep 4 2008, 11:35 AM
Mesaj #71

Guests

Citeaza (dx @ Sep 2 2008, 01:57 PM) *

esti cu capu' vere.. cre'ca suferi de boala aia descrisa in pagina 1 a topicului...
pai in primul rand, nu erau frate lupi sa se sfasie intre ei, erau caini in pana mea, si aia nu se mananca intre ei, de foame.
in al doilea rand.. focar de infectie este omul, nu animalul... deci.. pofta buna data viitoare cand mananci chiftele, da? sa te gandesti la un caine sau la o pisica.

+Quote Post
Vizitator_dx.
mesaj Sep 4 2008, 11:51 AM
Mesaj #72

Guests

Citeaza (danutz @ Sep 4 2008, 11:35 AM) *
esti cu capu' vere.. cre'ca suferi de boala aia descrisa in pagina 1 a topicului...
pai in primul rand, nu erau frate lupi sa se sfasie intre ei, erau caini in pana mea, si aia nu se mananca intre ei, de foame.
in al doilea rand.. focar de infectie este omul, nu animalul... deci.. pofta buna data viitoare cand mananci chiftele, da? sa te gandesti la un caine sau la o pisica.

Ma gandeam eu ca nu o sa ma credeti dar din pacate nu aveam pe atunci telefon cu camera si chiar daca as fi avut nu cred ca m-as fi gandit la "imortalizarea" momentului in contextul respectiv.

Adevarul e ca postul a fost putin offtopic pt ca niciodata nu am fost deranjat in vreun fel de pisici. Acestea nu prea apuca sa se imultesca excesiv din cauza cainilor care le consuma cu predilectie daca au ocazia.
Problema sunt cainii care nu au nici inamic natural si deci e obligatia noastra a oamenilor sa le reducem efectivele cand sunt prea multi

+Quote Post
Vizitator_dx.
mesaj Sep 4 2008, 12:07 PM
Mesaj #73

Guests

Citeaza (Bogdan @ Sep 4 2008, 06:56 AM) *
Esti bolnav, imi pare rau sa iti spun. De asta se plange poporul roman ca e sarac si nu poate evolua.
Cred ca ar trebui sa traiesti in jungla, langa specimene ca tine.
Traim in Romania si cred ca ne-o meritam.

Adevarul e ca problema nu sunt caiini in sine care im principiu nu au nici o vina ca incearca sa supravietuiasca prin orice mijloace (bazandu-se tocmai pe legea junglei) ci zoofilii care nu numai ca ii hranesc dar mai si impiedica organele legii sa-si faca datoria - care toata lumea stie cat de "aprigi" sunt in lupta cu infractorii.

+Quote Post
Vizitator_Bogdan.
mesaj Sep 4 2008, 12:47 PM
Mesaj #74

Guests

Citeaza (dx @ Sep 4 2008, 12:07 PM) *
Adevarul e ca problema nu sunt caiini in sine care im principiu nu au nici o vina ca incearca sa supravietuiasca prin orice mijloace (bazandu-se tocmai pe legea junglei) ci zoofilii care nu numai ca ii hranesc dar mai si impiedica organele legii sa-si faca datoria - care toata lumea stie cat de "aprigi" sunt in lupta cu infractorii.

Chiar crezi ca ai putea sa faci dreptate(sau sa te racoresti) tu ca om simplu, omorand niste caini sau pisici? Prietene, esti in urma cu civilizatia. In orice caz, cum spunea si un alt utilizator, "You can judge the moral stature of a nation by the way it treats its animals."

+Quote Post
Vizitator_Tot ala cu Mahatma.
mesaj Sep 4 2008, 01:17 PM
Mesaj #75

Guests

Citeaza (Bogdan @ Sep 4 2008, 12:47 PM) *
In orice caz, cum spunea si un alt utilizator, "You can judge the moral stature of a nation by the way it treats its animals."

Il citasem pe Gandhi. Si imi mentin parerea.

Solutia NU este omorarea bietelor animale, ci:

1. Campanii ADEVARATE de sterilizare (nu ca pana acum, ONG-urile luau banii si sterilizare ioc)
2. Educatie adecvata in scoli (valabila si pentru celelalte jdemii de probleme ale romanilor)
3. Institutii de protectie a animalelor (Politia Animalelor etc.)

In tarile normale nu vezi picior de caine vagabond. Pisici, da. Dar in anumite limite.

+Quote Post
Vizitator_Andreea.
mesaj Sep 4 2008, 01:38 PM
Mesaj #76

Guests

In tarile civilizate, cum ziceti dumneavoastra, animalele vagaboande sunt luate de pe strada, iar in maxim o luna de zile, daca nu au fost revendicate de nimeni, sunt omoarate(nu pot sa spun eutanasiate, pentru ca n-am vazut pana acum caine sau pisica sa faca vreo cerere scrisa sa fie eutanasiata- vezi def din dictionar)
Deci nu e chiar asa simplu si bland cum cred multi dintre cei care scriu pe forum, si nu numai.
Si totusi le mai scapa si lor cate un caine: am vazut un caine vagabond in Paris, acum vreo 3 ani- e adevarat ca nu era in zonele turistice...

Citeaza (Tot ala cu Mahatma @ Sep 4 2008, 01:17 PM) *

1. Campanii ADEVARATE de sterilizare (nu ca pana acum, ONG-urile luau banii si sterilizare ioc)
2. Educatie adecvata in scoli (valabila si pentru celelalte jdemii de probleme ale romanilor)

In tarile normale nu vezi picior de caine vagabond. Pisici, da. Dar in anumite limite.

+Quote Post
Vizitator_dx.
mesaj Sep 4 2008, 01:52 PM
Mesaj #77

Guests

Citeaza (Tot ala cu Mahatma @ Sep 4 2008, 01:17 PM) *

Cu ce bani faci sterilizare? Cu bani NOSTRII ca de aia luam salariu un sfert si treisferturi dam taxe, si daia nu vine nici draku sa investesca in RO ca e JUPUIT de taxe.

Pana la urma porku sau gaina din farfurie ce vina are sa fie omorata? Sau sobolanii de ce nu protesteaza nimeni ca sunt otraviti (apropo Mahata ala al tau statea cu sobolanii in brate - si se pare ca nu au progresat prea mult).
Chiar si fandositii de americani cu toate organizatiile lor de ZOOFILI lichideaza animalele bolnave sau agresive

+Quote Post
Vizitator_Tot ala cu Mahatma.
mesaj Sep 4 2008, 02:10 PM
Mesaj #78

Guests

Citeaza (Andreea @ Sep 4 2008, 01:38 PM) *
In tarile civilizate, cum ziceti dumneavoastra, animalele vagaboande sunt luate de pe strada, iar in maxim o luna de zile, daca nu au fost revendicate de nimeni, sunt omoarate(

Da si nu. Organizatii pentru protectia animalelor fac eforturi ca aceste animale sa fie adoptate de cineva. Unele mai sunt luate in ingrijire temporara de asociatii. Iar altele, da, omorate. Dar e vorba de un numar mic de animale, nu de zeci de milioane, ca in Romania. Acolo efectivele de "vagabonzi" sunt sub control. Nu exista echivalenta cu situatia Romaniei, unde trebuie inceput de la zero.

@dx - stiti sa cititi (in engleza) ?!
Citeaza
moral stature of a nation
Statura MORALA. Ce treaba are asta cu
Citeaza
si se pare ca nu au progresat prea mult
?!

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Sep 4 2008, 02:12 PM
Mesaj #79

Guests

Citeaza (dx @ Sep 4 2008, 01:52 PM) *
de aia luam salariu un sfert si treisferturi dam taxe, si daia nu vine nici draku sa investesca in RO ca e JUPUIT de taxe.

Omu' asta traieste in Romania ??!!! De 16% a auzit ??!!! Care "jupuire de taxe" ????!!! OMG, bine zicea Tutea....

+Quote Post
Vizitator_reticeon.
mesaj Sep 4 2008, 04:57 PM
Mesaj #80

Guests

Vara, pe canicula, de pus pentru ele, niste plastice ( vase ) cu apa; iarna, de lasat (administratorii) sa se adaposteasca; cand crapa pietrele de ger sa va ganditi la ele, asa cum e normal sa ne gandim la toti cei neajutorati, dar nu l-am invita pe un om din strada la caldura, am apela la Salvarea, insa pisicile pot fi lasate sa se adaposteasca prin subsolurile caselor, blocurilor, ale institutiilor de stat, ale muzeelor, nu dauneaza ele (pisicile) cu nimic; orasul nostru de campie este foarte geros; e bine sa ne amintim sa fim omenosi, cat mai mult, tocmai fiindca nu suntem in stare sa salvam micile pisici, nu suntem destul de atenti, nici generozitatea nu ne prea viziteaza; se vede ca pastram utilitarismul rural, nici nu-i de mirare, Bucurestii sunt "inima pestrita", ne vine greu sa pricepem cum procedeaza altii, de pe alte meleaguri, unde pisicilor "de cartier" li se poarta, totusi de grija, cu mancare nepretentioasa, cu apa, dar mai ales cu simpatie, oricum, cu respect; de vreme ce nu se straduie nimeni cu sterilizarea lor, vom tot auzi "concertele" lor amoroase, dar cine-i de vina?!oricum, nu sunt ele cele mai galagioase fiinte de cartier, recunoasteti si voi! Cat despre igiena cartierelor, asta nu inseamna sa dispara pisicile, doar daca n-ar mai fi gradini, livezi, parcuri, ori daca ar fi adoptate pe langa blocuri, ca in alte tari. Astea-s, desigur, doar umile pareri; n-ar strica sa mai citim si altele, mai bune.

+Quote Post
Vizitator_DX.
mesaj Sep 4 2008, 07:47 PM
Mesaj #81

Guests

Citeaza (Musafir @ Sep 4 2008, 02:12 PM) *
Omu' asta traieste in Romania ??!!! De 16% a auzit ??!!! Care "jupuire de taxe" ????!!! OMG, bine zicea Tutea....

CARE 16%? din fondul de salarii care-si plateste corect toate dijmele nu ajunge nici 30% in buzunarul oamenilor.
Ce numai impozit platesti?CAS,somaj,handicapati si alte 50 de porkarii pe care dai bani fara sa primesti NIMIC in schimb. Poate 16% platesti tu ca esti patron si-ti treci si hartia igenica pe firma sau poate te tin babacii in spinare ... atunci intradevar nu platesti taxe prea multe.
Problema e ca 10-15% din populatie plateste taxe(bineinteles cei care muncesc) de se cocoseaza ca sa-i tina pe restu in spinare.
E usor sa zici: sa se stranga cainii, sa-i vaccineze,sa-i spele,sa i curete de purici, sa-i cazeze in adaposturi ASTA insaeamna BANI(nostrii bineinteles).PENTRU CE? Sa vina zoofilii sa-i "adopte" si dupa 3 zile sa lea drumu inapoi in drum? si ciclu sa se repete....

+Quote Post
Vizitator_dx.
mesaj Sep 4 2008, 07:53 PM
Mesaj #82

Guests

@dx - stiti sa cititi (in engleza) ?! Statura MORALA. Ce treaba are asta cu ?!

indienii sau bine la statura morala pt ca se inchina la sobolani vaci si maimute? Cred ca e mai important faptul ca sunt nr 1 la TBC SIDA si mortalitate infantila...

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Sep 4 2008, 08:01 PM
Mesaj #83

Guests

@ Reticeon - mult bun simt.... E rar in ziua de azi....

@dx - multa frustrare.... Sarman suflet..... Iti plang de mila.....

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Sep 4 2008, 08:05 PM
Mesaj #84

Guests

Si inca ceva, asta pentru mediocri - Gandhi nu a spus neaparat ca ai lui, indienii, "stau bine" la capitolul statura morala. A zis doar ca statura morala a unei societati e data de modul in care se comporta fata de animale. Da' e mai greu de inteles pentru uni...

+Quote Post
Vizitator_imparaturosu.
mesaj Sep 4 2008, 10:19 PM
Mesaj #85

Guests

pt astia de aduc ca argument suprem cum ca sunt oameni raniti de cainii vagabonzi: eu stiu mult mai multi oameni loviti de masini. cu masinile ce facem?
eu zic sa n-o dam in diverse, solutia reala este un serviciu de ecarisaj competent, anumiti caini trebuie indepartati, altii nu.

pisicile sunt chiar folositoare. in afara faptului ca mai miauna, nu deranjeaza cu absolut nimic. la bloc la mine nu mai aud pisicile din cauza ca aud injuraturile bagabonzilor de cartier noaptea. prefer pisicile.
pentru cel care pomenea toxoplasmoza: nu ai cum sa iei aceasta boala daca nu stai nas in nas cu pisica. altfel, un sfat de cunoscator, nu multa lume il stie: spalati-va pe maini inainte de masa.

continuam intr-o prostie imensa, traim intre betoane, departe de natura care ne-a crescut, am uitat ce inseamna viata adevarata. vrem liniste si drepturi. fara obligatii. sunt foarte curios ce-o sa faceti daca vine o catastrofa naturala. atunci pe cine o sa dati in judecata?

+Quote Post
Vizitator_contabilu.
mesaj Sep 4 2008, 10:25 PM
Mesaj #86

Guests

Citeaza (Musafir @ Sep 4 2008, 02:12 PM) *

OMG, se vede ca n-ai 20 de ani. tu ai auzit de CAS si alte belele? Nu e nici un sfert cum zicea omul ala dar nici 16% cum visezi tu ca este (visez si eu uneori dar ma trezesc repede). La un salariu de 3000 ron firma scoate din buzunar cam 5500 RON. Nu impozitul pe salariu este grosul impozitelor la un salariu, Tutea mic si vioi.

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Sep 5 2008, 05:55 AM
Mesaj #87

Guests

Citeaza (contabilu @ Sep 4 2008, 10:25 PM) *
OMG, se vede ca n-ai 20 de ani. tu ai auzit de CAS si alte belele? Nu e nici un sfert cum zicea omul ala dar nici 16% cum visezi tu ca este (visez si eu uneori dar ma trezesc repede). La un salariu de 3000 ron firma scoate din buzunar cam 5500 RON. Nu impozitul pe salariu este grosul impozitelor la un salariu, Tutea mic si vioi.

Divagam, divagam, divagam - 16% + vreo 9 % CAS si altele = aprox. 25 %. Si nu ma intereseaza cat cheltuieste angajatorul, ci cat ia omu' in mana. Da' nu de asta se vorbeste aici meshtere, ci despre primitivismul moral al aparatorilor solutiilor radicale.

+Quote Post
Vizitator_dx.
mesaj Sep 5 2008, 06:33 AM
Mesaj #88

Guests

Citeaza (Musafir @ Sep 4 2008, 08:05 PM) *
Si inca ceva, asta pentru mediocri - Gandhi nu a spus neaparat ca ai lui, indienii, "stau bine" la capitolul statura morala. A zis doar ca statura morala a unei societati e data de modul in care se comporta fata de animale. Da' e mai greu de inteles pentru uni...

pune-ne si noua astia mai "prosti" sau "mediocrii" un link sau macar o definitie personala a ceea ce intelegi tu prin "statura morala" si ce legatura are asta cu eradicarea focarelor de infectie

+Quote Post
Vizitator_Bogdan.
mesaj Sep 5 2008, 06:33 AM
Mesaj #89

Guests

Citeaza (dx @ Sep 4 2008, 11:51 AM) *
Ma gandeam eu ca nu o sa ma credeti dar din pacate nu aveam pe atunci telefon cu camera si chiar daca as fi avut nu cred ca m-as fi gandit la "imortalizarea" momentului in contextul respectiv.

Adevarul e ca postul a fost putin offtopic pt ca niciodata nu am fost deranjat in vreun fel de pisici. Acestea nu prea apuca sa se imultesca excesiv din cauza cainilor care le consuma cu predilectie daca au ocazia.
Problema sunt cainii care nu au nici inamic natural si deci e obligatia noastra a oamenilor sa le reducem efectivele cand sunt prea multi

Citeaza (dx @ Sep 4 2008, 01:52 PM) *
Cu ce bani faci sterilizare? Cu bani NOSTRII ca de aia luam salariu un sfert si treisferturi dam taxe, si daia nu vine nici draku sa investesca in RO ca e JUPUIT de taxe.

Pana la urma porku sau gaina din farfurie ce vina are sa fie omorata? Sau sobolanii de ce nu protesteaza nimeni ca sunt otraviti (apropo Mahata ala al tau statea cu sobolanii in brate - si se pare ca nu au progresat prea mult).
Chiar si fandositii de americani cu toate organizatiile lor de ZOOFILI lichideaza animalele bolnave sau agresive

Serios DX, tu cred ca ai mai mult de 25 de ani, dar pari din ce ne scrii un copil de 10 -15 frustrat, pt. ca l-au batut parintii, sau copii din fata blocului. Ai o gandire destul de nazista.
Nu zic ca nu ar trebui sa fie prinsi cainii vagabonzi, dar o gandire asa bolnava cum ai tu, mi se pare destul de indepartata de civilizatie.
Apreciez foarte mult un om, care da un castron cu apa sau cu mancare unui caine sau unei pisici. Nu cred ca termenul de "zoofil" se aplica unui om care ajuta un animal.
Vrei sa pari extremist prin folosire unor cuvinte pe care nu cred ca le intelegi.

+Quote Post
Vizitator_motanul jegos.
mesaj Sep 5 2008, 06:45 AM
Mesaj #90

Guests

Citeaza (dx @ Sep 5 2008, 06:33 AM) *
pune-ne si noua astia mai "prosti" sau "mediocrii" un link sau macar o definitie personala a ceea ce intelegi tu prin "statura morala" si ce legatura are asta cu eradicarea focarelor de infectie

Pai la aia 16% daca s-ar adauga impozitul pe prostie, Romania ar fi membra in G8 !!!!! laugh.gif

+Quote Post

8 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
3 Utilizatori care citesc acest topic (3 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 15th October 2019 - 02:25 PM