IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

Reply to this topicStart new topic
> Ce ati facut timp de 8 ani de mandat pentru lupta anticoruptie si confiscarea averilor domnule Iliescu?, De ce domnul iliescu nu a condamnat public coruptia , de ce?
reformist
mesaj Jul 29 2011, 06:39 PM
Mesaj #1

Membru
**

Grup: Membri
Postari: 30
Inscris: 11-February 11
Utilizatorul numarul: 25 871

De ce domnule Iliescu timp de peste 8 ani nu ati iesit niciodata sa condamnati coruptia din vami , din politie , din garda financiara , din magistratura ? , ce va impiedicat sa iesiti regulat la tribuna prezidentiala si sa vorbiti romanilor despre necesitatea adoptarii unor legi anticoruptie , despre confiscarea averilor ? De ce domnule Iliescu sub mandatul domniei tale vilele vamesilor , politistilor , magistratilor cresteau ca din pamant si nu ati iesit public sa ne vorbiti despre coruptia acestor oameni ? Nu ati vazut niciodata cum arata vila unui vames ? , vila unui sef de politie ? , vila unui magistrat , vila unui inspector de la garda financiara ? Nu v-ati intrebat niciodata de unde au acei bugetari atat de multi bani ? Nu v-ati gandit ca romanii vor sa stie de unde au asa multi bani bugetarii ? De ce pe timpul mandatelor domniei voastre nu s-a demarat operatiunea de curatare a vamilor ? De ce membrii CSM nu au fost niciodata dojeniti public pentru ineficienta lor ? Pe timpul mandatelor dumneavoastra nu aveam coruptie ?, este moral ca ati acaparat 8 ani din viata politica a acestei tari, fara ca in tot acest timp sa demarati lupta anticoruptie, desi pe zi ce trecea sub mandatul domniei voastre vilele vamesilor si politistilor cresteau ca din apa? De ce pe timpul mandatelor dumneavoastra se copia pe rupte la BAC , la mai toate examenle ? De ce nu ati vorbit romanilor despre "fabricile de diplome" , asa cum ne-a vorbit domnul Basescu ? De ce mai deschideti acum gura si va dati cu parerea despre ce face domnul Basescu atata vreme cat dumneavoastra nu ati ridicat un deget sau un pai impotriva hotiei si pentru confiscarea averilor sau pentru modificarea Constitutiei ? Pana cand jurnalistii din acesta tara vor tacea din gura si nu vor avea curajul sa va intrebe de ce toate astea domnule Iliescu ? De ce ?

PS: de ce nimeni nu va intreaba despre toate astea, de ce ?
Go to the top of the page

+Quote Post
Vizitator_un simpatizant....
mesaj Jul 30 2011, 09:44 AM
Mesaj #2

Guests

Bai,nea reformistule,da'ai tupeu frate...Pai dom'presedinte Iliescu n-a facut destul pentru tine?Pai n-a facut dintr-o bulibaseala o revolutie?N-a facut ordine in tara cu minerii(daca mai trebuia sa plateasca politie si jandarmerie pentru asta,unde dracu'ajungeam?).Nu te-a invatat el cu Petre Roman ca nu trebuie sa ne temem sa avem oameni bogati?Pai,si n-avem acum oameni bogati?Nu ti-a explicat omu'destul de clar sa intelegi si tu ca daca vrei sa nu ai coruptie,trebuie sa le dai coruptibililor salarii mari?Vezi daca Basescu le-a taiat salariile cum au devenit brusc,deodata si instantaneu corupti?Nu l-a pus el pe nea'Nicu Vacaroiu sa-ti dea certificate de privatizare,si acu'iei dividende cu ghiotura la sfirsit de an?Iti place mai mult cu tantalaii astia de-acum?Pai pe vremea alorlalti se mai facea un caritas,mai cistigai ceva bani,acu'cica sa muncesti...Si cite si mai cite n-a facut omu'asta pentru tine si altii ca tine,da'cine are cap sa-nteleaga asta?.DOM" PRESEDINTE ILIESCU A FOST CEL MAI PRESEDINTE DINTRE PRESEDINTI>SA NE TRAITI<DOMNU"PRESEDINTE<AVETI RABDARE<TARA VA VA ALEGE DIN NOU IN CURIND>>>(la cit de tamiioasa e tara asta,....)....

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Jul 30 2011, 10:40 AM
Mesaj #3

Guests

biggrin.gif ....daaa, Burebista? ĂĂĂĂĂĂĂ...n-a fost sluga la rusi???

+Quote Post
Vizitator_Aliodor.
mesaj Jul 30 2011, 12:36 PM
Mesaj #4

Guests

In primul rand ca Ilici Iliescu nu a avut 8 ani de mandat la presedintia Romaniei ci 10!!! Inceara sa numeri, dupa care nu da vina pe el, ci pe bravul popor roman atat de .... in unele momente. Vorba lui Petre Tutea: "Am facut 12 ani de puscarie pentru un popor de kkti, romanii sunt curul Balcanilor!!!"

+Quote Post
Vizitator_un simpatizant....
mesaj Jul 31 2011, 11:13 AM
Mesaj #5

Guests

Citeaza (Musafir @ Jul 30 2011, 10:40 AM) *
biggrin.gif ....daaa, Burebista? ĂĂĂĂĂĂĂ...n-a fost sluga la rusi???

Nu,n-a fost la rusi,a fost la mesopotamieni,sigur.Tot asa de sigur cum tu n-ai sa fii in veacul veacurilor amin,BASESCU...

+Quote Post
Vizitator_mircea.
mesaj Jul 31 2011, 05:16 PM
Mesaj #6

Guests

nu a facut nimic. nimic bun pentru ca toti judecatorii care se iau cu infractorii la intrecere in ilegalitati de pe timpul lui Iliescu ii avem.

Rusine, PSD-ului pentru dezastrul care l-au lasat in tara, pentru milioanele de tineri romani care au emigrat in urma coruptiei nationale ale acelorasi indivizi care tot isi schimba blana dar naravul ba FSN, PSD, USL.

+Quote Post
kansas
mesaj Aug 3 2011, 06:49 PM
Mesaj #7

Membru veteran

Postari: 211
Inscris: 22-February 11
Utilizatorul numarul: 26 083

Citeaza (reformist @ Jul 29 2011, 06:39 PM) *

...chiar nu te-ai prins in ultimii 20 de ani ?! - sau era intrebare retorica ?

Raspunsul e simplu: pentru ca a fost ales, de foarte multi spalati pe creier si mai ales HOTI si bolsevici din tata-n fiu, care au votat cu hotii, fireste.
De ce sa ne ascundem dupa degete ?! Alegatorii nu sunt doar tembeli (din ignoranta), ci si rau intentionati, gata sa ia in brate pe nemernici, ca sa nu se ridice cumva un intreprinzator adevarat si sa le arate ce e aia munca cinstita !

"...porque todos rumanos son hijos de puta madre ?" , m-a intrebat un rus beat manga (deci sincer), la nici doua minute dupa ce m-am asezat langa el la bar si a auzit ca vorbesc romaneste...socant...
mi-a trecut prin minte sa-i raspund ca din pricina bolsevicilor care au exterminat intelectualitatea, si ai caror odrasle reprezinta azi majoritatea in tara, atat jos, cat si sus, in administratie...
...dar am tacut, stiind ca-mi fac pacate fata de un bolsevic beat, spalat pe creier...

dupa '90, Ilici doar a favorizat proliferarea celor care oricum erau deja majoritari in tara: marlanimea bolsevica, meltenii care sunt gata sa se vanda pentru un mic si-o bere...

Romania a murit in anii '40...pana sa se refaca, a mai murit odata, dupa '90...iar restul sunt umiliti, sau fug din tara.

...asa ca lasa-l pe Ilici...daca erau romanii verzi in '90, maturau pe jos cu bolsevicii, comunisti "cu fata umana"...dar...

Ratiu iti spune ceva ? Mai nou, Eduard Manole...? Cine sa-i bage-n seama ? Vasilii si Petricii de la botu calului ?
Miliardarii de carton, fosti gestionari pe la te miri ce depozit (privatizat) luat cu japca? Fostii securisti si militieni ajunsi ministri si politicieni cu mafie personala ?

...Vorbim ca sa n-adormim, amice reformist...

--------------------
[size="5"]" Cei pe care ii criticam au devenit deja imuni. Isi apara pozitiile cu o incrancenare iesita din comun. Un lucru insa ii deranjează la culme: sa le spui adevarul in fata. Dar mai ales sa-l afle si altii. Cu cat stim mai multi ce fac ei, cu atat sunt mai vulnerabili. "

Transparenta Totala a Banului Public este singura cale spre Progres si Democratie in Romania de astazi.[/size]

+Quote Post
Krokodilul veri...
mesaj Aug 13 2011, 10:32 AM
Mesaj #8

Membru veteran

Postari: 207
Inscris: 6-August 11
De la: București
Utilizatorul numarul: 29 094

De ce domnule Iliescu timp de peste 8 ani nu ati iesit niciodata sa condamnati coruptia din vami , din politie , din garda financiara , din magistratura ? , ce va impiedicat sa iesiti regulat la tribuna prezidentiala si sa vorbiti romanilor despre necesitatea adoptarii unor legi anticoruptie , despre confiscarea averilor ? De ce domnule Iliescu sub mandatul domniei tale vilele vamesilor , politistilor , magistratilor cresteau ca din pamant si nu ati iesit public sa ne vorbiti despre coruptia acestor oameni ? Nu ati vazut niciodata cum arata vila unui vames ? , vila unui sef de politie ? , vila unui magistrat , vila unui inspector de la garda financiara ? Nu v-ati intrebat niciodata de unde au acei bugetari atat de multi bani ? Nu v-ati gandit ca romanii vor sa stie de unde au asa multi bani bugetarii ? De ce pe timpul mandatelor domniei voastre nu s-a demarat operatiunea de curatare a vamilor ? De ce membrii CSM nu au fost niciodata dojeniti public pentru ineficienta lor ? Pe timpul mandatelor dumneavoastra nu aveam coruptie ?, este moral ca ati acaparat 8 ani din viata politica a acestei tari, fara ca in tot acest timp sa demarati lupta anticoruptie, desi pe zi ce trecea sub mandatul domniei voastre vilele vamesilor si politistilor cresteau ca din apa? De ce pe timpul mandatelor dumneavoastra se copia pe rupte la BAC , la mai toate examenle ? De ce nu ati vorbit romanilor despre "fabricile de diplome" , asa cum ne-a vorbit domnul Basescu ? De ce mai deschideti acum gura si va dati cu parerea despre ce face domnul Basescu atata vreme cat dumneavoastra nu ati ridicat un deget sau un pai impotriva hotiei si pentru confiscarea averilor sau pentru modificarea Constitutiei ? Pana cand jurnalistii din acesta tara vor tacea din gura si nu vor avea curajul sa va intrebe de ce toate astea domnule Iliescu ? De ce ?

Dle.reformist, dacă nu știați cumva, dl.Iliescu nu mai e la putere de vreo 11 ani. În plus, cred că ceea ce susțineți dvs. e pur și simplu praf în ochi- raportat la realitate- fără ca acest lucru să-l interpretați ca pe o injurie. CORUPȚIA FOLOSEȘTE DIN PLIN STATULUI PD-LIST..Numai că dl.Băsescu acționează un pic pe principii hitleriste- în sensul că nu-și lasă apropiații să se bucure de cât au primit și ei (cam 90% merge la PD-L și 10% iau ei) de ciubuc ci îi mai și belește când și când, în scopul de a nu se simți prea tari în raport cu poziția domniei sale. Vezi cazul Blaga, Solomon et company. În rest, mi-e exteem de greu să vă dezamăgesc, dar poate că ar trebui să vă începeți lamentările cu Ceaușescu. Pe vremea domniei sale, dacă primeai un pachet din străinătate, trebuia musai să lași la vamă un ceva, ciocolată, cafea sau alte produse- pentru că altfel nu primeai pachetul. De fapt, cred că ar trebui să vă lamentați începând cu vameșul ăla de-l pomenește Biblia- parcă și despre el se spun lucruri rele și cred că categoria vameșilor nu era din cea mai iubite categorii socio- profesionale.

--------------------
[color="#4169E1"][b]Krokodilul Chichiricios- Veritabil este garantat apolitic, garantat Vanghelie și garantat o pacoste pentru cei care nu înțeleg prea bine democrația...[/b][/color]

+Quote Post
hotnewsadmin
mesaj Aug 13 2011, 10:58 AM
Mesaj #9

Administrator

Grup: Root Admin
Postari: 1 241
Inscris: 29-March 08
Utilizatorul numarul: 1

Citeaza (Krokodilul veritabil @ Aug 13 2011, 11:32 AM) *
Dle.reformist, dacă nu știați cumva, dl.Iliescu nu mai e la putere de vreo 11 ani. În plus, cred că ceea ce susțineți dvs. e pur și simplu praf în ochi- raportat la realitate- fără ca acest lucru să-l interpretați ca pe o injurie. CORUPȚIA FOLOSEȘTE DIN PLIN STATULUI PD-LIST..Numai că dl.Băsescu acționează un pic pe principii hitleriste- în sensul că nu-și lasă apropiații să se bucure de cât au primit și ei (cam 90% merge la PD-L și 10% iau ei) de ciubuc ci îi mai și belește când și când, în scopul de a nu se simți prea tari în raport cu poziția domniei sale. Vezi cazul Blaga, Solomon et company. În rest, mi-e exteem de greu să vă dezamăgesc, dar poate că ar trebui să vă începeți lamentările cu Ceaușescu. Pe vremea domniei sale, dacă primeai un pachet din străinătate, trebuia musai să lași la vamă un ceva, ciocolată, cafea sau alte produse- pentru că altfel nu primeai pachetul. De fapt, cred că ar trebui să vă lamentați începând cu vameșul ăla de-l pomenește Biblia- parcă și despre el se spun lucruri rele și cred că categoria vameșilor nu era din cea mai iubite categorii socio- profesionale.

O sa deschid o rubrica de lozinci si propaganda pentru tine .

+Quote Post
rockstar
mesaj Aug 15 2011, 12:20 PM
Mesaj #10

Membru
**

Postari: 43
Inscris: 15-May 09
Utilizatorul numarul: 7 867

Citeaza (Krokodilul veritabil @ Aug 13 2011, 10:32 AM) *
Dle.reformist, dacă nu știați cumva, dl.Iliescu nu mai e la putere de vreo 11 ani. [...]

7 ani.

Citeaza (hotnewsadmin @ Aug 13 2011, 10:58 AM) *
O sa deschid o rubrica de lozinci si propaganda pentru tine .

Neaparat propaganda partinica apolitica!

+Quote Post
Vizitator_mary2011.
mesaj Aug 20 2011, 07:01 PM
Mesaj #11

Guests

CODE
Lumea este in schimbare!

Reformator, uite ca ai intrebat!

O mana spala o alta mana - raspunsul posibil.

Partidul era in toate si in cele ce sunt...

Cum era domnia sa sa reproseze asa ceva cand stia fara tagada ca erau oamenii lui acolo, si, poate, doar in sedinta de partid certa cu manie proletara membrii sau, sau pe PM Nastase - evident in particular, ca sa nu ii submineze puterea in partid si in guvern.

+Quote Post
reformist
mesaj Sep 22 2011, 07:44 PM
Mesaj #12

Membru
**

Postari: 30
Inscris: 11-February 11
Utilizatorul numarul: 25 871

Am urmarit ultima aparitie publica a domnului Iliescu la un post Tv de stiri acum vreo doua saptamani , din nefericire domnul Iliescu iarasi a scapat de aceste intrebari .

Trist este ca acesti oameni care nu au ridicat un deget impotriva coruptiei , acesti oameni vor sa vina din nou la putere si poate vor ajunge fara ca vreun jurnalist sa apuce sa-i intrebe de ce atata amar de veme nu au discutat niciodata public despre intrebarile tabu de mai sus .

Doar aici pe internet mai exista loc pentru asemenea intrebari , doar aici poate ar trebui sa ne intrebam de ce in tara asta nu se poate ajunge la consens national . Cat de frumos si bine ar fi daca in aceste momente grele toata clasa politica ar pune mana si ar adopta legile progresite ale reformei !

Aceasta postare a fost editata de reformist: Sep 22 2011, 07:45 PM

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
2 Utilizatori care citesc acest topic (2 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 16th October 2019 - 02:41 AM