IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

3 Pagini V  < 1 2 3  
Reply to this topicStart new topic
> Cum aleg banca la care sa fac credit?
zambara
mesaj Jun 3 2011, 09:05 AM
Mesaj #61

Nou venit
*

Grup: Membri
Postari: 1
Inscris: 29-June 08
Utilizatorul numarul: 1 550

Citeaza (Vizitator_dan. @ Apr 22 2011, 07:50 PM) *
As vrea daca puteti sa ma ajutati si pe mine sa iau o
hotarare in ceeace priveste dobanda unui credit pe
cate vreau sa il fac,
Am 2 optiuni : -una la o banca cu dobanda variabila la 6 luni
-alta la o alta banca cu dobanda fixa pe toata
perioada creditului
Mentionez ca suma totala de rambursat la data de azi 22.04.2011
cand mi s-au facut simularile difera intre banci doar cu 200 lei .
Daca se poate astept sugestii la adresa dan66aurel@gmail.com
Multumesc

Daca suma totala de rambursat (dupa simulari) e aceeasi si la rata fixa si la variabila, clar alege varianta cu rata fixa. La creditul cu rata variabila, simularile arata una si realitatea va fi alta. Rata iti tot va creste in nici un caz nu va scadea. Pentru banca variabil intodeauna inseamna mai mult nu si mai putin.
Go to the top of the page

+Quote Post
Vizitator_klaudiu.
mesaj Jul 19 2011, 08:28 AM
Mesaj #62

Guests

Salutare
E mai simplu sa apelezi la un broker din toate punctele de vedere.
Ti-l recomand pe brokerul meu. E un tip super.

Mircea 8989989

+Quote Post
bobicraioveanu
mesaj Sep 20 2011, 04:32 PM
Mesaj #63

Nou venit
*

Postari: 6
Inscris: 13-April 11
Utilizatorul numarul: 27 117

Mai bine va documentati inainte despre reglementarile de creditare, normele BNR, legile in vigoare (Legea 190/1999, Ordonanţa de urgenţă nr. 50/2010 - privind contractele de credit pentru consumatori din 9 iunie 2010, Monitorul Oficial 389/2010; Legea nr. 34/2006 - pentru modificarea şi completarea Legii nr. 190/1999 privind creditul ipotecar pentru investiţii imobiliare din 1 martie 2006, Monitorul Oficial 200/2006 etc. ) pentru a nu va pacali banca cu diverse clauze pe care sa nu le stapaniti bine.

+Quote Post
Vizitator_peter.
mesaj Oct 19 2011, 06:16 PM
Mesaj #64

Guests

cine stie de unde pot sam iau an anprumut de nevoi persoanale mai usor pentru antreprindere individuala.ori unde maduc cere venit mare .la intrp individuale avem venituri mici.

+Quote Post
Vizitator_Daniela.
mesaj Oct 25 2011, 06:45 AM
Mesaj #65

Guests

Buna ziua!Numele meu este Tudorache Daniela si sunt consultant financiar la o firma in care avem un parteneriat incheiat cu 7 banci din piata romaneasca, si putem astfel sa va gasim o solutie avantajoasa pentru dvs.
Pentru mai multe detalii imi puteti scrie pe adresa mea de mail: reclama@yahoo.com

+Quote Post
Vizitator_Ciprian.
mesaj Dec 16 2011, 09:54 AM
Mesaj #66

Guests

Oricum ati alege unde vreti sa faceti credit, eu va sfatuiesc sa nu alegeti BCR, fiindca sunt excroci. Nu vin deloc in sprijinul clientilor, pe mine nu m-au anuntat ca s-a schimbat graficul, fiind la incepun ca si client al unei banci, si dupa ce am platit vreo 5 luni am, dupa graficul vachi, tot la o sucursala BCR din Galati, am primit o notificare cum ca as fi restantier. Consultantul meu de credit de la BCR se numeste FATU CRISTIAN, sa fugiti de el cat puteti, este un hot si un excroc nenorocit. Asadar nu faceti credit la BCR!

+Quote Post
Vizitator_valentyna.
mesaj Feb 10 2012, 01:53 PM
Mesaj #67

Guests

Buna ziua,in primul rand pentru cei ce nu stiu nici pe ce lume traiesc dar spun de brokeri tot felul de lucruri mai putin placute,vreau sa spun ca eu lucrez la o firma care se ocupa de CONSULTANTA FINANCIARA.Diferenta intre o banca si brokeri este:

1-banca incearca sa te prinda spunandu-ti doar partile bune ale unui imprumut(evitand riscurile si celelalte parti mai putin bune ale unui imprumut)
-brokerul incearca sa-ti ofere o solutie problemei tale.

2-un broker bun este intotdeauna atent ce-ti recomanda(aceasta recomandare diferind de la caz la caz)

3-nu cred ca nimeni munceste voluntariat biggrin.gif ,este adevarat ca noi brokerii suntem platiti de banca dar nu suntem platiti pentru a aduce bancilor clienti ce nu se potrivesc ceriintelor respectivei banci,clienti la care sa se poata acorda credite,refinantari s.a iar pe parcursul imprumutului sa nu fie probleme legate de intarzieri de plata cu respectivul client.

4-intotdeauna brokerul te sfatuieste ce fel de imprumut ti se potriveste si la ce banca sa faci acest imprumut incat sa nu ai surprize legate de dobanda.

Aici se termina comentariul meu legat despre aceasta discutie.As dori sa ii rog pe cei ce nu cunosc acest domeniu sa nu mai faca comentarii in necunostiinta de cauza si reclama proasta deoarece nu toti brokerii sunt la fel,depinde ce broker iti alegi sa te reprezinte.O zi cat mai placuta va doresc tuturor

+Quote Post
Vizitator_Creditu.
mesaj May 25 2012, 08:08 PM
Mesaj #68

Guests

Banca o alegi pur si simplu dupa cat e DAE la credit. Nu dupa ce spune vecinu, varu', nepotu, fratele sau sora. Pur si simplu compari ofertele de credite si apoi o alegi pe cea care e afisata ca avand cel mai mic DAE.

Apoi, la faza de documentare, studiezi contractul. Chiar daca are cel mai bun DAE daca spune in contract ca rata dobanzii se va modifica peste 1 an de la x la y, atunci cauti o alta banca.
Oricat de multa incredere ati avea in altii, nici intr-un broker de credite sa nu va incredeti pe deplin, de multe ori ei au contract doar cu cateva banci din cele peste 20 de pe piata si automat sunt interesati sa promoveze ofertele lor.

+Quote Post
Speedyspeed
mesaj Nov 7 2012, 08:56 PM
Mesaj #69

Nou venit
*

Postari: 1
Inscris: 7-November 12
Utilizatorul numarul: 31 979

Salutare!

Sunt consilier financiar la una din bancile din Romania, cu o oferta foarte ok la acest moment.

Daca este cineva interesat, pot face oricand un calcul, un scoring.

Pentru mai multe detalii, ne putem "auzi" pe privat.

+Quote Post
Vizitator_Vizitator_Cristina..
mesaj Feb 12 2013, 01:34 PM
Mesaj #70

Guests

Citeaza (Speedyspeed @ Nov 7 2012, 08:56 PM) *
Salutare!

Sunt consilier financiar la una din bancile din Romania, cu o oferta foarte ok la acest moment.

+Quote Post
Vizitator_Bula2.
mesaj Feb 14 2013, 03:11 PM
Mesaj #71

Guests

Citeaza (sso @ Apr 1 2009, 07:29 PM) *
Mare greseala, mai Bula (pardon de expresie) sa emigrezi intr-o tara straina.
Acolo n-ai gasi deloc de munca. Ai auzit de ceva numit "criza economica" su ai picat acum din banc?

Bre,

Bulă are dreptate.
Nu e nici o criză. Criza e un cliseu pentru tinut pe cei slabi de ingeri in jug. Nu e nici o criza. E contractie economica, atîta tot. Mare filosofie băi frate!

Eu sînt într-o țară străină și sînt nevoit să-mi închid telefonul că nu mă lasă agențiile în pace cu ofertele lor. M-am oprit să învăț pentru un examen și mă adulmecă ăștia peste tot - pe mail, pe mobil și la fostul loc de muncă.

Cine n-are căutare înseamnă că trebuie să învețe altceva. E greu, dramatic uneori, dar asta e.
Nu vă mai mințiți singuri! Debarasați-vă de mentalitatea de asistat!

Iată un post la care merită să meditezi:
http://www.netarhia.ro/meserii-de-....html

Pe timp de criză se caută trei meserii: ingineri, medici și dascăli. Restul...ciocu' mic și puneți mîna pe carte!
Vorbă de căpătîi: ”Nu toți cei care se cacă pe tine îți vor răul și nu toți cei care se poartă frumos cu tine îți vor binele”. Marș la învățat!

P.S. Nu luați credite. Nu le veți putea plăti înapoi!

+Quote Post
Vizitator_anky19.
mesaj Mar 31 2013, 04:45 PM
Mesaj #72

Guests

Ce parere aveti ? Vreau sa imprumut bani de la o banca , cam 8000$ si banca ma intreaba ce vreau sa fac cu banii?Ce trebuie sa raspund cand o banca ma intreaba : ce faci cu banii!!?
Aveti vreo idee?
Va multumesc.

P.S. In cazul meu vreau sa-mi achit datoria catre fratele meu care mi-a imprumutat acum 10 ani acesti bani ca sa-mi renovez apartamentul ,bineinteles fara nici o dobanda.
Acum vreau sa-i dau inapoi pentru ca am posibilitatea sa platesc ratele.
Ar trebui sa explic tot la banca ?
Mi se pare ciudata intrebarea bancilor: Ce faci cu banii?
Aveti vreo idee?

+Quote Post
Vizitator_anky19.
mesaj Mar 31 2013, 04:50 PM
Mesaj #73

Guests

Citeaza (Speedyspeed @ Nov 7 2012, 08:56 PM) *
Salutare!

OK ! Sunt interesata !aveti vreo adresa email?
MERCI! cum pot sa va contactez si despre ce banca vorbiti?

+Quote Post
Vizitator_Laurentiu Mihai.
mesaj Jun 11 2013, 07:16 AM
Mesaj #74

Guests

AICI şi AICI ai 2 articole interesante care te vor ajuta mai mult în alegerea pe care trebuie să o faci.

+Quote Post
Vizitator_Vizitator_Bogdan..
mesaj Jul 22 2013, 01:04 PM
Mesaj #75

Guests

Citeaza (anky19 @ Mar 31 2013, 04:45 PM) *
Ce parere aveti ? Vreau sa imprumut bani de la o banca , cam 8000$ si banca ma intreaba ce vreau sa fac cu banii?Ce trebuie sa raspund cand o banca ma intreaba : ce faci cu banii!!?
Aveti vreo idee?
Va multumesc.

P.S. In cazul meu vreau sa-mi achit datoria catre fratele meu care mi-a imprumutat acum 10 ani acesti bani ca sa-mi renovez apartamentul ,bineinteles fara nici o dobanda.
Acum vreau sa-i dau inapoi pentru ca am posibilitatea sa platesc ratele.
Ar trebui sa explic tot la banca ?
Mi se pare ciudata intrebarea bancilor: Ce faci cu banii?
Aveti vreo idee?

Daca e credit de nevoi personale, nu trebuie sa dai nici o explicatie la banca, sintagma "nevoi personale" este suficienta.

+Quote Post
Vizitator_Cleint Multumit.
mesaj Oct 9 2013, 06:22 AM
Mesaj #76

Guests

Pentru cei interesati de cele mai bune oferte jumuleala le sugerez sa apeleze cu incredere la un broker de credite....puteti suna si la nr acesta: 8989989. este un tip foarte profesionist care te ajuta cu cele mai bune oferte.
Bafta1

+Quote Post
Vizitator_popescu sabina.
mesaj Nov 18 2013, 03:10 PM
Mesaj #77

Guests

Buna ziua,
Numele meu este Sabina Popescu,si reprezint Garanti Credite de consum.Daca veti dori sa profitati de ofertele speciale (refinantare, carduri,credite obtinere credite de consum cu o dobanda de 9.9%),disponibile pentru o perioada limitata de timp,va rog sa ma contactati pentru stabilirea unei intalniri de prezentare a ofertei.
Pentru orice informatie suplimetara va stau la dispozitie.
0731.160.035

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Nov 18 2013, 03:13 PM
Mesaj #78

Guests

Citeaza (Vizitator_Bogdan. @ Jul 22 2013, 01:04 PM) *
Daca e credit de nevoi personale, nu trebuie sa dai nici o explicatie la banca, sintagma "nevoi personale" este suficienta.

Sistemul de analiza al dosarelor de credit este foarte amplu.
Astfel de intrebari se pun pentru a miscora riscul de neplata,nu este un lucru personal.
Raspunsul cel mai simplu si sigur este:nevoi personale,achizitionare de bunuri
Un raspuns neconform va poate "ajuta"sa nu mai obtineti creditul.

Buna ziua,
Numele meu este Sabina Popescu,si reprezint Garanti Credite de consum.Daca veti dori sa profitati de ofertele speciale (refinantare, carduri,credite obtinere credite de consum cu o dobanda de 9.9%),disponibile pentru o perioada limitata de timp,va rog sa ma contactati pentru stabilirea unei intalniri de prezentare a ofertei.
0731.160.035

+Quote Post
Vizitator_Bianca Dumitrescu.
mesaj May 15 2014, 04:44 PM
Mesaj #79

Guests

Brokeri sau banca? Dar daca ambii te refuza?
Am fost refuzata de ambii, din cauza faptului ca picam la scoring, iar o firma de intermediere pe care am gasit-o pe net m-a ajutat cu creditul. Ulterior, am recomandat pe sora mea care avea intarzieri a fost a reusit sa ia prin ei. Precizez una din bancile la care mai incercase si o refuzase, i-a acordat credit prin aceasta firma.
Eu am gasit-o pe net intr-un moment de cumpana si se numeste alpha credit. Www.alphacreditinc.ro

+Quote Post
Vizitator_Bianca Dumitrescu.
mesaj May 15 2014, 04:52 PM
Mesaj #80

Guests

Citeaza (Musafir @ Nov 18 2013, 03:13 PM) *
Sistemul de analiza al dosarelor de credit este foarte amplu.
Astfel de intrebari se pun pentru a miscora riscul de neplata,nu este un lucru personal.
Raspunsul cel mai simplu si sigur este:nevoi personale,achizitionare de bunuri
Un raspuns neconform va poate "ajuta"sa nu mai obtineti creditul.

Buna ziua,
0731.160.035

Am incercat la voi, dobanda incepe cu 9.9%, amintiti.ne si cu cat se termina, 30%? Nu mai retin

+Quote Post
Vizitator_elena.
mesaj Nov 16 2014, 02:29 PM
Mesaj #81

Guests

http://www.jeg.maneala.ro/ - partener bancar pentru orice tip de credit, inclusiv prima casa mellow.gif

+Quote Post
Vizitator_Monica.
mesaj Nov 18 2014, 08:27 PM
Mesaj #82

Guests

Credite Bancare,
Acum este mai simplu ca oricand sa obtii imprumutul de care ai nevoie! Tot ce trebuie sa faci este sa ne contactezi. Mai departe, rezolvam noi!
Apeland la noi clientul nu mai este nevoit sa mearga singur de la o banca la alta, riscand ca dosarul sa-i fie respins, in incercarea de a gasi pe cineva care sa-i ofere creditul de care are nevoie.
- oferim credite de consum, credite ipotecare, prima casa, refinantari
8989989
www.reclama idioata.ro

+Quote Post
Vizitator_Vizitator_Sorin..
mesaj Jan 11 2015, 10:07 PM
Mesaj #83

Guests

Verificati situatia dumneavoastra din biroul de credit aici http://biroucredit.ro/cerere-pentru-eliber...t-baza-de-date/

+Quote Post
Vizitator_Marius.
mesaj Mar 2 2015, 02:23 PM
Mesaj #84

Guests

spam Firma de consultanta financiara ADWISERS are in portofoliu majoritatea bancilor de pe piata.
Putem obtine pentru clientii nostrii oferte competitive. Ne ocupam de intocmirea dosarului si de depunerea acestuia la banca, cu un efort minim din partea clientului. Consilierea este gratuita.

Noi nu furam asa de mult

+Quote Post
Vizitator_george.
mesaj Mar 2 2015, 06:44 PM
Mesaj #85

Guests

[quote name='Marius' date='Mar 2 2015, 02:23 PM' post='320029']
spam Firma de consultanta financiara ADWISERS are in portofoliu majoritatea bancilor de pe piata.
Putem obtine pentru clientii nostrii oferte competitive. Ne ocupam de intocmirea dosarului si de depunerea acestuia la banca, cu un efort minim din partea clientului. Consilierea este gratuita.

+Quote Post
Vizitator_Petronela.
mesaj May 11 2015, 07:54 PM
Mesaj #86

Guests

A incercat cineva sa isi aleaga creditul prin site-ul http://www.pacaliciu.ro/ ? Eu sunt in proces acum, am facut cateva cautari, m-a si contactat un reprezentant al site-ului, pana acum totul pare ok, dar inca nu m-am decis care e varianta cea mai buna pentru mine. Dar au fost clar de ajutor, practic fac o comparatie intre toate bancile de pe piata si toate tipurile de credit. Voi ati incercat?

+Quote Post
Vizitator_Finance Holding.
mesaj Sep 8 2015, 10:11 AM
Mesaj #87

Guests

Ești în nevoie de un împrumut? Vrei pentru a achita facturile? Nu vrei să fii stabil financiar? Tot ce trebuie sa faceti este sa ne contactati pentru mai multe informații despre cum să începeți și să obțină împrumutul doriți. Această ofertă este deschisă tuturor, care va fi în măsură să ramburseze înapoi în timp util. Rețineți, care interval de timp de rambursare este negociabil și la rata dobânzii de 2% doar ne e-mail. ltfinanceholdings.in@gmail.com

CERERE DE ÎMPRUMUT
1) Numele Intreg:
2) Sex:
3) Suma de împrumut Necesare :.
4) Împrumut Durata:
5) Țara:
6) Domiciliu:
7) numar de mobil:
8) Venitul lunar:
9) Ocupatia:

Salutări.

+Quote Post
Vizitator_Dan Adanielei.
mesaj Feb 13 2017, 01:06 PM
Mesaj #88

Guests

Daca vrei sa faci un credit rapid iti recomand sa te orientezi si spre IFN-uri. Au oferte destul de bune daca esti dispus sa dai banii inapoi REPEDE!

+Quote Post
Vizitator_Anmarie.
mesaj May 24 2017, 12:15 PM
Mesaj #89

Guests

Citeaza (Dan Adanielei @ Feb 13 2017, 01:06 PM) *
Daca vrei sa faci un credit rapid iti recomand sa te orientezi si spre IFN-uri. Au oferte destul de bune daca esti dispus sa dai banii inapoi REPEDE!

Mi-ar oferi mai bine de folosit www.credit247.ro ! Puteți compara împrumuturile acolo.

+Quote Post

3 Pagini V  < 1 2 3
Reply to this topicStart new topic
1 Utilizatori care citesc acest topic (1 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 21st October 2017 - 05:35 PM