IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

7 Pagini V  « < 4 5 6 7 >  
Reply to this topicStart new topic
> Mansarda de bloc. O mare tzeapa. Caz real., PRIMARIA SECTOR 3 aproba mansardarea ilegala a blocurilor
Vizitator_Joe Long Dick.
mesaj Sep 17 2009, 08:58 PM
Mesaj #151

Guests

neutrule, baga si tu o copie dupa actele de proprietate , si inchide gura "pesimistilor".
sau e vreo poanta de-a ta, ca in scoala primara cand nu-ti faceai temele
si ziceai profesorului ca ti le-ai uitat pe pian in baie? laugh.gif
Go to the top of the page

+Quote Post
Vizitator_mansadicul.
mesaj Sep 18 2009, 12:44 AM
Mesaj #152

Guests

Citeaza (neutru @ Sep 17 2009, 08:47 PM) *
Esti doar amuzant, Grasutule. Mai iesi din casa poate asa o sa ti se dezvolte si tie creierul de embrion. Uita-te in palma, a crescut par?
M-am distrat destul, imi pierd timpul cu tine. Tu normal, ai mintea odihnita.
Economiile unei familii pe 30 ani?! Mai calculeaza ca vad ca ai timp. Mai trec peste cateva luni sa te vad atunci...

Bai da ce comic esti si tu, sa mor de ras, cred ca de la efectul de piramida de la coshmelia in care stai ti s-a ascutit istetimea.
Par in palma iti creste tie, caricatura de proprietar ce esti, de la frigul din podul ala in care locuiesti.
Hai, mars si mai fa 5 etaje pe scari in sus si-n jos, ca sa te tii in forma. La supliment ai voie sa mai urci unul pe scara "moderna si contemporana" din cornier sudat si vopsit montata de "dezvoltator" intre cele doua grilaje ale cotetzului - stii tu, ala de sus unde faci oua si cad in cuibarul de la 5, creatura paterica din regnul aviar ce esti !

Cred ca am calculat gresit ca la ce intelect de musca dovedesti, daca si leafa e pe masura, 30 de ani nu-s destui sa aduni 50k euro cat vrea "dezvoltatorul" pe insailatura aia de rumegus... Vezi poate totusi te inspira ambientul si reusesti sa depui niste oua in cotetzul ala, le vinzi si iei ceva pe ele, desi m-as mira sa urce cineva pe jos pana la 5 sa te caute de oua, ca deshtu-n orificiu il aveti oricum bagat de dezvoltator, si nu e deget e tzeapa smile.gif

+Quote Post
Vizitator_neutru.
mesaj Sep 18 2009, 05:32 AM
Mesaj #153

Guests

onorata instanta, am fost un dobitoc- citat din maestrul meu, Bobu. (fraza ceva mai completa: am fost, sunt si voi fi un dobitoc).
am postat aici pentru ca era gratis ....

+Quote Post
Vizitator_Allen.
mesaj Sep 18 2009, 06:40 AM
Mesaj #154

Guests

La mine la bloc, a venit unul dintre locatari cu o oferta : 2000 RON / apartament , plus fatada izolata termic si zugravita , in schimbul acordului de a construi o mansarda , deasupra etajului 4 . Desigur , pensionarii l-aiu primit cu bratele deschise , si nu numai ei . In schimb, cei care isi dau seama ce implica o astfel de actiune sunt ceva mai rezervati

+Quote Post
Vizitator_BlackCoffe.
mesaj Sep 18 2009, 07:25 AM
Mesaj #155

Guests

Citeaza (Allen @ Sep 18 2009, 06:40 AM) *
La mine la bloc, a venit unul dintre locatari cu o oferta : 2000 RON / apartament , plus fatada izolata termic si zugravita , in schimbul acordului de a construi o mansarda , deasupra etajului 4 . Desigur , pensionarii l-aiu primit cu bratele deschise , si nu numai ei . In schimb, cei care isi dau seama ce implica o astfel de actiune sunt ceva mai rezervati

La noi in bloc toti au fost de acord si pana acum constructorul s-a tinut de cuvant.Am mai facut si noi o expertiza a blocului inainte si este la fel ca cea a constructorului.Noi de la etajele P,1,2,3 am primit 4000 Ron cei de la 4 au primit 6000 Ron si din cate stiu o garantie in banca de 15000 Ron/apartament et 4 pt eventuale reparatii.Noi suntem multumiti de rezultat, pana acum.Mai putin vecinii de la 4 care au ceva probleme cu zugraveala si zgomotul.

+Quote Post
Vizitator_CornuSiLaptele.
mesaj Sep 18 2009, 07:49 AM
Mesaj #156

Guests

Citeaza (BlackCoffe @ Sep 18 2009, 07:25 AM) *
La noi in bloc toti au fost de acord si pana acum constructorul s-a tinut de cuvant.Am mai facut si noi o expertiza a blocului inainte si este la fel ca cea a constructorului.Noi de la etajele P,1,2,3 am primit 4000 Ron cei de la 4 au primit 6000 Ron si din cate stiu o garantie in banca de 15000 Ron/apartament et 4 pt eventuale reparatii.Noi suntem multumiti de rezultat, pana acum.Mai putin vecinii de la 4 care au ceva probleme cu zugraveala si zgomotul.

La noi in bloc au de acord absolut toti vecinii. Am primit 4000 RON + Logan + o excursie in Ibiza . Mai mult decat atat reconsolideaza blocul ,maresc apartamentele existente si de la 60 mp apartamentul meu o sa fie de 120 MP !!!!! Este incredibil ! Suna acum ! Mai avem doar doua apartamente libere. La cerere pot fi facute cu vedere la mare,ocean sau la ce vrei tu ! Suna acum ! @neutru deja a luat doua apartamente ! Suna acum ! Urmatorul cutremur va fi abia peste 10 ani ! O sa ai timp suficient sa te bucuri de apartamentul la mansarda ! Suna! Suna!Suna!

+Quote Post
Vizitator_Paharnicul Ulea.
mesaj Sep 18 2009, 09:34 AM
Mesaj #157

Guests

la consensurile de mai sus, mi-am dat si eu acordul dezinteresat, caci era un consens "open".
am primit 1000 euro cash si o sacosa de plastic portocalie cu poza lui Negoita , si promisiunea ferma ca vor continua mansardarea si in subsolul patriei.

in prezent se fac studii pentru proiecte de mansardare in cimitire, se vor mansarda si niste locuri de veci, cam in aceleasi conditii si avantaje . asa ca stati pe faza, sigur pica ceva!

+Quote Post
Vizitator_jj.
mesaj Sep 18 2009, 11:10 AM
Mesaj #158

Guests

Citeaza (neutru @ Sep 17 2009, 11:43 AM) *
Prietene drag,
Nu vreau sa intru in mocirla asta. Daca 10% din oamenii care au citit ineptiile spuse de voi ma cred, atunci insemna ca mai avem o sansa in tara asta sa nu va mai dam drept la apel celor ca voi.
Pt cine sa fac demonstratia asta. Pt tine? Ce pregatire ai? Stii sa citesti un document?! Ok! Dar stii si sa-l interpretezi juridic. Scuzele mele daca pregatirea ta este de jurist. Dar ma indoiesc.
Daca o sa ai rabdare sa cauti de cand urmaresc MINUNATELE bloguri, o sa vezi ca sunt f familiarizat cu subiectul.
Si DA am un asemenea act. Pt cultura ta generala acest act exista in istoricul imobilului. Eu am facut actul de vanzare - cumparare cu noul proprietar. Nu eu am cumparat drepturile asupra terasei si a cotelor aferente. Firma care a cumparat aceste drepturi a fost proprietara pe intreaga mansarda si ulterior au fost impartite toate drepturile pt fiecare apartament nou.Si tot pt cultura ta generala mansarda este conf dex: "MANSÁRDĂ, mansarde, s.f. Încăpere sau ansamblu de încăperi locuibile, așezate imediat sub acoperiș (având tavanul și pereții oblici și neregulați); etaj situat imediat sub acoperișul unei clădiri. – Din fr. mansarde". Imobilul in cauza este de fapt etaj + mansardare, adica 2 etaje.
In cazul meu toti locatarii au semnat. Sunt si alte cazuri in care se poate construi chiar daca nu sunt de acord toti. Mai cititi legile, ca la speculatii se pricepe oricine.

Pai de ce nu spui ca exista deja un proprietar pe intreaga mansarda? Asta e cu totul altceva dar e valabil in 1 caz la 1 milion sau mai putin.

Intrebarea e cum faci tu sa devii proprietar pe o mansarda care este calificata ca spatiu comun? Un citat din DEX ceva? Sa auzim ...

+Quote Post
Vizitator_Driver.
mesaj Sep 18 2009, 12:40 PM
Mesaj #159

Guests

Citeaza (jj @ Sep 18 2009, 11:10 AM) *

Pai de ce nu spui ca exista deja un proprietar pe intreaga mansarda? Asta e cu totul altceva dar e valabil in 1 caz la 1 milion sau mai putin.

Intrebarea e cum faci tu sa devii proprietar pe o mansarda care este calificata ca spatiu comun? Un citat din DEX ceva? Sa auzim ...

Despre ce vorbim? Despre legi? Eu nu sunt nici pentru nici contra mansarde. Stiti f. bine ce legi sunt in tara asta si cum pot fi interpretate. Toate legile au o chichitza. De obicei din ce am mai vazut prin tribunale nu se face nicio data referire la o singura lege. Se leaga mereu cu alta lege si alta si tot asa. De aceea nu ma surprinde ca poate exista un act la care nici nu credem ca ar putea exista. Vorbesc in general, nu cunosc cazul si nici nu am studii in sensul asta. Oare statul nu isi face treaba? Ca stiu ce este f ambigua afacerea asta. Nu stiu daca este bine sau rau ce se intampla si dupa cum am citit pe aici cotetze sau nu, ca nu am de unde sa stiu, dar cred ca exista o autoritate in tara asta sa reglementeze, sa zica nu mai construiti sau da-tii drumul la cat mai multe.
Sincer nu stiu ce sa cred... Pe cei contra cu argumentele lor si vad ca sunt multi, daca asta inseamna ceva. Sau pe cei pro cu argumente mai mult sau mai putin plauzibile care vad ca sunt putini.

+Quote Post
Vizitator_CornuSiLaptele.
mesaj Sep 18 2009, 02:39 PM
Mesaj #160

Guests

Citeaza (jj @ Sep 18 2009, 11:10 AM) *

Nu stii nimic. A devenit proprietar asupra mansardei prin concesionarei ei de catre un prieten care avea contract pentru repararea acoperisului. Asa cum explica un cetatean pe aici nu exista un act pe lumea asta care sa nu faca referire la alt act s.a.m.d. Ma urmaresti ? Contractul de reparatie era semnat cu asociatia de proprietari si astfel apare prima oara notiunea de proprietate in context. Mai esti ? In situatia in care prietenul nu putea repara acoperisul pentru ca el era zugrav a simtit brusc ca trebuie sa rezolve problema astefl incat ,s-a simtit proprietar . Pana aici ai inteles sau vorbesc singur ? Mai departe a fost doar o formalitate ca noul proprietar sa vanda pe bucati specificand in contract ca el este proprietar prin conventia care a intervenit s.a.m.d. Si pan'la urma : CE MAH E MANSARDA TA ? Ce mansarda mea..

+Quote Post
Vizitator_Brut.
mesaj Sep 18 2009, 08:01 PM
Mesaj #161

Guests

Mancati ... de atata timp si tot nu v-ati saturat?
Soriceii chitzaie, ursu merge.

+Quote Post
Vizitator_Brut.
mesaj Sep 18 2009, 08:03 PM
Mesaj #162

Guests

era vb de C A C A T[size="6"][/size]. Pofta buna!

+Quote Post
Vizitator_Un finutz.
mesaj Sep 19 2009, 11:42 AM
Mesaj #163

Guests

Citeaza (Brut @ Sep 18 2009, 08:01 PM) *
Mancati ... de atata timp si tot nu v-ati saturat?
Soriceii chitzaie, ursu merge.

E bine sa vorbesti tare cand te-ataca ursul. Arunca-i ceva de mancare. Nu-si va da seama ca gheata e subtire.. smile.gif

+Quote Post
Vizitator_Contra.
mesaj Sep 20 2009, 11:35 AM
Mesaj #164

Guests

Citeaza (neutru @ Sep 18 2009, 05:32 AM) *
onorata instanta, am fost un dobitoc- citat din maestrul meu, Bobu. (fraza ceva mai completa: am fost, sunt si voi fi un dobitoc).
am postat aici pentru ca era gratis ....

Probleme Gogule ? Nu se vand cotetzele ? Naspa blush.gif Stai linistit ca vine cutremurul si rezolva definitiv problema mansardelor in Bucuresti.. laugh.gif
Si baga actele alea odata ca ma facui curios..

+Quote Post
Vizitator_Joe Long Dick.
mesaj Sep 20 2009, 10:18 PM
Mesaj #165

Guests

Neeee, sigur actele de proprietate sunt in caietul cu teme din clasa a cincea, caiet uitat acasa fir-ar sa fie!
laugh.gif

+Quote Post
Vizitator_Vasilake.
mesaj Sep 21 2009, 05:10 AM
Mesaj #166

Guests

Citeaza (BlackCoffe @ Sep 18 2009, 07:25 AM) *

Bravo, ati facut o afacere buna. Pentru nici 1000 de euro, prin acceptarea mansardei, va asumati toate riscurile si inconvenientele (pe care le puteti citi pe forumul asta, daca nu v-ati gandit pana acum la ele). Usa termopan la intrarea in bloc nu v-a pus ?
Dar sa vedem ce afacere a facut ala care construieste mansarda: Voi ii dati un teren de, circa 80 mp (atata ar veni in medie ce-o sa fie deasupra voastra, plus casa scarii). El plateste 5 x 1000 =5000 euro, adica vreo 62 de euro/mp si se alege cu un "teren" de constructie, cu toate utilitatile la cativa metri, situat intr-o zona unde n-ar putea niciodata sa gaseasca teren de construit, sau, daca ar gasi, ar costa de zeci de ori mai mult metrul patrat.

+Quote Post
Vizitator_BlackCoffe.
mesaj Sep 21 2009, 08:08 AM
Mesaj #167

Guests

Citeaza (Vasilake @ Sep 21 2009, 05:10 AM) *
Bravo, ati facut o afacere buna. Pentru nici 1000 de euro, prin acceptarea mansardei, va asumati toate riscurile si inconvenientele (pe care le puteti citi pe forumul asta, daca nu v-ati gandit pana acum la ele). Usa termopan la intrarea in bloc nu v-a pus ?
Dar sa vedem ce afacere a facut ala care construieste mansarda: Voi ii dati un teren de, circa 80 mp (atata ar veni in medie ce-o sa fie deasupra voastra, plus casa scarii). El plateste 5 x 1000 =5000 euro, adica vreo 62 de euro/mp si se alege cu un "teren" de constructie, cu toate utilitatile la cativa metri, situat intr-o zona unde n-ar putea niciodata sa gaseasca teren de construit, sau, daca ar gasi, ar costa de zeci de ori mai mult metrul patrat.

Matematica asta.... mai calculeaza. Bloc 4 etaje cate 4 apartamenete pe etaj = 5x4x1000 euro = ?

+Quote Post
gikurtu
mesaj Oct 7 2009, 08:46 AM
Mesaj #168

Membru
**

Grup: Membri
Postari: 16
Inscris: 22-February 09
Utilizatorul numarul: 6 673

http://www.adevarul.ro/articole/iasi-patro...u-mascatii.html

+Quote Post
Vizitator_BRD.
mesaj Oct 17 2009, 04:33 PM
Mesaj #169

Guests

Citeaza (neutru @ Sep 17 2009, 05:18 PM) *
Si ca sa vedeti cat de infect este personajul citez:

gikurtuAug 7 2009, 09:38 AM
Citeaza (necunoscuta @ Aug 7 2009, 09:06 AM)
hmmm eu zic sa nu va mai certati

va zice fata cum se procedeaza

arhitectul face 1 proiect care este modificat de firma 1 prima faza

dupa care este modificat dupa cerintele asa zisilor cumparatori(fraieri)

este semnat proiectul de un necalificat in persoana unui om de incredere al d-lui ruja cand pe el ar fi trebuit sa fie 1 inginer care sa semneze pe acele aberatii(inginerul a refuzat sa semneze)
stampile si ce mai tine sunt scanate si puse pe acte cu o usurinta demna de ei mai mari falsificatori
cam asa se petrec lucrurile

deci cumparati fraierilor mansarde

Trebuie sa te corectez putin. Nici proiectul initial nu este facut de un arhitect. A furat de undeva niste schite pe care a masluit ceva semnaturi si stampile. Daca te uiti cu atentie la proiectul initial (cel cu care obtine autorizatia de construire) o sa vezi ca sectiunile sunt din proiecte diferite iar varza rezultata nu se potriveste cu imobilul ce urmeaza a fi mansardat (alte dimensiuni ,cote etc..)

Ruja nu stie ce este un arhitect . Oricum in toata firma el e singurul cu 'studii' daca putem zice asa avand in vedere ca este semianalfabet. Pana la urma si 4 clase pot fi considerate studii. Asa ca nu are rost sa vorbim de inginer , diriginte de santier calificat etc...In concluzie nu are nevoie de proiect pentru ca oricum nu e nimeni in firma in stare sa-l citeasca. "

Te confund?

+Quote Post
Vizitator_io.
mesaj Oct 18 2009, 06:25 PM
Mesaj #170

Guests

Liviu Negoita e mai presus de lege.Traian Basescu e mai presus de lege.Udrea,Ridzi,Pogea etc.. sunt mai presus de lege.
Ziceti merci ca nu v-au facut statie de betoane pe/in bloc. Astia sunt copii lui Iliescu .La ce va asteptati de la ei ?

+Quote Post
Vizitator_Ion Iliescu.
mesaj Oct 18 2009, 06:46 PM
Mesaj #171

Guests

Citeaza (io @ Oct 18 2009, 06:25 PM) *
Liviu Negoita e mai presus de lege.Traian Basescu e mai presus de lege.Udrea,Ridzi,Pogea etc.. sunt mai presus de lege.
Ziceti merci ca nu v-au facut statie de betoane pe/in bloc. Astia sunt copii lui Iliescu .La ce va asteptati de la ei ?

Evident, i-ai uitat pe Patriciu, Adrian Nastase, Tariceanu, Sorin Ovidiu Vantu, Adriean Videanu, Dan Voiculescu, Emil Constantinescu & Fiul, Vagin Tudor, Dan Ioan Popescu, Becalii (toti), Berceanu, etc... mai puneti si voi, etc.

Si cu voia dvs., si Ion Iliescu!

+Quote Post
Made in China
mesaj Oct 26 2009, 05:26 AM
Mesaj #172

Membru
**

Grup: Membri
Postari: 25
Inscris: 26-October 08
Utilizatorul numarul: 4 461

Cinci familii risca sa ramina fara acoperis deasupra capului. Primaria cere demolarea unei constructii ilegale construita de firma controlata de Teodor Coman (Similiac). "Vine iarna si stau fara caldura, gaz sau apa", spune o locatara a mansardei. "Noi nu avem nevoie de procese, avem nevoie de ajutor". "I-a pacalit o firma, nu i-a pacalit municipalitatea", vine replica Primariei Iasi.

Primaria s-a trezit dintr-un somn lung dupa ce procurorii au inceput sa puna catuse in "Dosarul Mansarda". La doi ani de la construirea unei mansarde fara nici o autorizatie, oficialii Primariei si-au dat seama deodata ca trebuie sa reactioneze. Asa ca s-au gindit sa demoleze o mansarda construita de firma lui Teodor Similiac (Coman) in cartierul Dacia. Edilii au dat in judecata firma Trustul de Constructii Moldova, cerind demolarea mansardei ridicate pe strada Sarmisegetuza. Desi constructia a inceput in urma cu mai bine de un an, acum fiind aproape de finalizare, edilii spun ca trebuie darimata toata, pe banii lui Coman, care este arestat. Mai mult, in cele cinci apartamente s-au mutat deja locatarii, acestia riscind sa ramina si fara bani, si fara case.

http://ziaruldeiasi.ro/local/pacaliti-de-s...primarie~ni5sh6

+Quote Post
Vizitator_Matolu'.
mesaj Nov 1 2009, 08:22 PM
Mesaj #173

Guests

Liviu Negoita face parte din PD-L. PD-L este un partid de infractori. Concluzie: Liviu Negoita este un infractor. q.e.d.

+Quote Post
Vizitator_Ionake.
mesaj Nov 2 2009, 07:42 AM
Mesaj #174

Guests

Citeaza (BlackCoffe @ Sep 21 2009, 08:08 AM) *
Matematica asta.... mai calculeaza. Bloc 4 etaje cate 4 apartamenete pe etaj = 5x4x1000 euro = ?

Chiar ca-i grea matematica:
Daca citeai atent, era vorba de suprafata aferenta unei coloane (care are 5 apartamente, parter+4 etaje), adica 5x1000=5000. Daca vrei, iti desenez.

+Quote Post
Vizitator_BlackCoffe.
mesaj Nov 2 2009, 10:51 AM
Mesaj #175

Guests

Citeaza (Ionake @ Nov 2 2009, 07:42 AM) *
...
Daca vrei, iti desenez.

Ok, deseneaza-mi!

+Quote Post
Vizitator_Black_Dick.
mesaj Nov 17 2009, 08:34 PM
Mesaj #176

Guests

Citeaza (Ionake @ Nov 2 2009, 07:42 AM) *
Daca citeai atent, era vorba de suprafata aferenta unei coloane (care are 5 apartamente, parter+4 etaje), adica 5x1000=5000. Daca vrei, iti desenez.

sa moara ma`ta infipta in P.u.la de cal.....?!
ia deseneaza bah incultule..... poti?

+Quote Post
Vizitator_Black_Hole.
mesaj Nov 18 2009, 08:17 AM
Mesaj #177

Guests

Citeaza (Black_Dick @ Nov 17 2009, 08:34 PM) *
sa moara ma`ta infipta in P.u.la de cal.....?!
ia deseneaza bah incultule..... poti?

Ce faci frumosule ? smile.gif
Iti explic eu cum sa faci desenul : iei un marker ,desenezi un patrat pe cel mai apropiat perete (daca nu stii ce e ala patrat rogi pe cineva) . Apoi dai tare cu capul. Asta e tot.

+Quote Post
Vizitator_Cineva.
mesaj Nov 21 2009, 10:15 AM
Mesaj #178

Guests

Citeaza (adi @ Jan 6 2009, 11:58 AM) *
Interesant subiectul.
De meserie sunt arhitect, pot spune ca sunt in tema cu ceea ce inseamna o autorizatie de construire, o expertiza si mai ales aspectul estetic al rezultatului.

Ideea de mansardare a blocurilor este foarte buna - atentie - acolo unde este posibil structural (adica daca structura existenta poate sustine noua constructie sau daca e posibila o consolidare) si estetic (sa nu fie o zona de protectie a unui monument...etc).
Sunt si alte aspecte care trebuie luate in considerare, la fel de importante - cele sociale - gen acord al vecinilor, rentabilitatea (consolidarea inseamna cheltuieli foarte mari)...etc. Nu trebuie uitat ca o mansarda inseamna familii in plus, rezulta aglomerarea zonei, deficit al locurilor de parcare (deja putine). Apare problema instalatiilor, racordurilor...ceea ce presupune multa implicare din partea proiectantilor (arhitectura, instalatii, structura).
Printr-o mansardare reusita, care sa respecte toate aspectele legale, sociale, arhitecturale...etc sunt convins ca s-ar putea ridica si calitatea blocurilor existente. Sunt foarte multe exemple bune in Europa - in Viena sunt foarte reusite.
Insa un proiect bun, care sa respecte totul descris mai sus, costa. Iar la noi, acei asa zisi investitori, incearca sa cheltuie cat mai putin, nerespectand nici macar legea ce sa mai spunem de alte aspecte.

Ceea ce prezinti in blog este dureros din toate punctele de vedere enumerate mai sus. Expertiza nu exista, imaginea rezultata este deplorabila. Este periculos pentru restul locatarilor, pentru viitorii proprietari si o rusine pentru arhitectul care a semnat proiectul si pentru arhitectul sef al primariei.
Sfatul meu este sa nu va lasati si sa faceti tot posibilul pentru impiedicarea sau chiar demolarea ceea ce s-a construit deja.

Multa bafta!

Interesanta tema angry.gif .Cei 12 familii din scara mea si inca 12 din scara vecina, ne-am gandit acum cativa ani sa mansardam blocul si sa dam in chirie spatiile noi.Ne-a fost imposibil sa primim aprobarile respective, vad ca acum face altul, si probabil si banii o sa ia altul angry.gif

+Quote Post
Vizitator_Giabrail Karim.
mesaj Nov 21 2009, 02:51 PM
Mesaj #179

Guests

Citeaza (Cineva @ Nov 21 2009, 10:15 AM) *
Interesanta tema angry.gif .Cei 12 familii din scara mea si inca 12 din scara vecina, ne-am gandit acum cativa ani sa mansardam blocul si sa dam in chirie spatiile noi.Ne-a fost imposibil sa primim aprobarile respective, vad ca acum face altul, si probabil si banii o sa ia altul angry.gif

Imi pare bine ca ati luat tzeapa! laugh.gif

+Quote Post
Vizitator_ghidulocatarului.
mesaj Jan 2 2010, 12:15 AM
Mesaj #180

Guests

desi s-a dat drumul la reabilitare, in Pitesti este o secretomanie uluitoare... o dovedeste lipsa de cunoastere a locatarilor care nu stiu concret ce presupune o mansardare pe banii primariei

Un articol detaliat, cu pareri ale locatarilor despre reabilitare: Reabilitarea blocurilor şi lipsa de informare

daca stiti firme care au facut reabilitare sa le faceti publice...

+Quote Post

7 Pagini V  « < 4 5 6 7 >
Reply to this topicStart new topic
1 Utilizatori care citesc acest topic (1 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 7th December 2019 - 11:19 PM