IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

Reply to this topicStart new topic
> Ginecolog de stat care nu ia spaga
Vizitator_Anda.
mesaj Jul 6 2009, 01:23 PM
Mesaj #1

Guests

Salutare tuturor,

Stiti cumva vre-un cabinet de stat in Bucuresti, unde ginecologul sa nu ia spaga? Ultima data cand am fost la
stat am suferit o umilire totala. Am ajuns la ora 3, m-am asezat la coada. In fata mea a intrat toata lumea. Practic, "d-na doctor" iesea din cabinet si le invita inauntru pe pacientele pe care le stia, si care probabil/de fapt cu siguranta dadeau spaga. Am stat pana la ora 7, nu mai era nimeni decat eu... dar bineinteles, era deja tarziu, ea trebuia sa plece... cand am intrat in cabinet n-am putut sa nu observ ca avea buzunarul plin cu bani, dar oricum mi-am zis... voi fi consultata.... oricum ea a plecat si a pus-o pe doctorita care facea ecografiile sa ma consulte, ceea ce nu era tocmai rau.... numai ca, ea plecand si-a inchis si dulapul cu ustensile.... si am avut parte de o consultate ca i.Hr., ochiometrica.... ai o iritatie.... ia niste ovule...

Dar noi romanii nu ne pierdem speranta, asa ca daca cunoasteti pe cineva, care macar sa ma consulte si sa vorbeasca 2 min cu mine, va rog sa-mi spuneti.
Go to the top of the page

+Quote Post
kjh
mesaj Aug 27 2009, 02:23 PM
Mesaj #2

Membru veteran

Grup: Membri
Postari: 282
Inscris: 6-August 09
De la: undeva in Romania
Utilizatorul numarul: 10 366

Citeaza (Anda @ Jul 6 2009, 01:23 PM) *
Salutare tuturor,

Stiti cumva vre-un cabinet de stat in Bucuresti, unde ginecologul sa nu ia spaga? Ultima data cand am fost la
stat am suferit o umilire totala. Am ajuns la ora 3, m-am asezat la coada. In fata mea a intrat toata lumea. Practic, "d-na doctor" iesea din cabinet si le invita inauntru pe pacientele pe care le stia, si care probabil/de fapt cu siguranta dadeau spaga. Am stat pana la ora 7, nu mai era nimeni decat eu... dar bineinteles, era deja tarziu, ea trebuia sa plece... cand am intrat in cabinet n-am putut sa nu observ ca avea buzunarul plin cu bani, dar oricum mi-am zis... voi fi consultata.... oricum ea a plecat si a pus-o pe doctorita care facea ecografiile sa ma consulte, ceea ce nu era tocmai rau.... numai ca, ea plecand si-a inchis si dulapul cu ustensile.... si am avut parte de o consultate ca i.Hr., ochiometrica.... ai o iritatie.... ia niste ovule...

Dar noi romanii nu ne pierdem speranta, asa ca daca cunoasteti pe cineva, care macar sa ma consulte si sa vorbeasca 2 min cu mine, va rog sa-mi spuneti.

Nici o sansa ! asa ceva nu exista !!!
Dar las' ca nici de particularii din ziua de azi nu pot sa am cuvinte de lauda . Sunt de fapt aceiasi spagari dar la patrat si la fel de neatenti si plictisiti de atita banet . Iti spun din proprie experienta . Anul acesta am avut mare nevoie de un ginecolog macar cumsecade nu neaparat nespagar si nu am gasit crede-ma pe cuvint:unsure: angry.gif .

--------------------

.......

+Quote Post
Vizitator_yolyaldea.
mesaj Jun 17 2010, 11:49 AM
Mesaj #3

Guests

xista ginecolog care nu ia spaga DR. TUTUNARU DANIEL..... Spitalul Elias...

+Quote Post
miha3
mesaj Jul 29 2010, 07:13 AM
Mesaj #4

Nou venit
*

Postari: 1
Inscris: 29-July 10
Utilizatorul numarul: 23 138

Buna, eu stiu o clinica privata din Bucuresti ,se numeste Premium Clinique, incercati si acolo , eu am fost foarte multumita de serviciile oferite si mai ales de medicii care sunt acolo, nu costa mult .

+Quote Post
Lovelife
mesaj Dec 4 2010, 06:47 PM
Mesaj #5

Membru
**

Postari: 44
Inscris: 10-July 10
Utilizatorul numarul: 22 537

Citeaza (Anda @ Jul 6 2009, 03:23 PM) *
Salutare tuturor,

Recomand pe domnul doctor Leru, eu am fost la dumnealui la control ginecologic cu sotia, care este insarcinata, a fost ireprosabil. Un medic ginecologic adevarat, inainte am mai avut o doctorita foarte buna, dar s-a mutat in franta.
Din pacate el numai asista la nasteri, oricum eu am zis ca o sa mergem sa nastem intr-o maternitate privata.

Aceasta postare a fost editata de hotnewsadmin: Dec 4 2010, 06:59 PM

+Quote Post
Vizitator_Dexter.
mesaj Dec 7 2010, 08:23 PM
Mesaj #6

Guests

Eu sunt angajat la stat, la finante.
Sunt ginecolog amator, si pe cuvantul meu ca nu iau spaga!

+Quote Post
masini
mesaj Jan 14 2011, 02:45 PM
Mesaj #7

Nou venit
*

Postari: 6
Inscris: 10-December 09
Utilizatorul numarul: 17 583

Nu cred ca un medic nu poate lua spaga. trebuie sa traiasca si el, iar cu ce da statul traieste mai prost ca un cersetor. Daca vrem sa faca treaba buna trebuie sa ii tratam ca atare. Daca nu apelati la vraci sau la tratamente naturiste. Eu am inceput cu miere de albine. Dar nici asta nu este gratis.
Sfatul meu este sa le dati doctorilor sansa sa traiasca bine, ca si ei sa isi faca treaba.

+Quote Post
fairy
mesaj Jan 20 2011, 11:36 AM
Mesaj #8

Nou venit
*

Postari: 14
Inscris: 20-January 11
De la: bucuresti
Utilizatorul numarul: 25 516

Nu stiu daca e chiar cabinet de stat, daca nu cumva e un cabinet individual, dar se poate merge cu trimitere de la medicul de familie si nu costa nimic consultatia.

Functioneaza in cadrul Policlinicii Dr.Taberii 34 si e vorba de d-na dr. Manescu - tel. 0214134365
Se poarta foarte ok, se vine cu trimitere ca sa nu coste consultatia, si te consulta bine, fara probleme.
Insa daca e nevoie de vreo ecografie, atunci se plateste - nu e prea scumpa.

Aceasta postare a fost editata de hotnewsadmin: Jan 20 2011, 05:25 PM

--------------------
http://verze.ro

+Quote Post
Vizitator_Gratiela.
mesaj Feb 1 2011, 06:52 AM
Mesaj #9

Guests

Am fost la spital la Filantropia - langa Piata Victoriei. Oameni foarte de calitate. Eu am fost la dr. Adrian Zugravu. Cand a trebuit sa nasc, a venit la 11 noaptea, pe viscol. In conditiile in care avea copil de 3 saptamani.
Si, sincer, eu nu stiu sa dau spaga. Nu dau la nimeni. Si nici la acest doctor nu am dat. Si s-a purtat exemplar cu mine.

+Quote Post
Lovelife
mesaj Feb 14 2011, 04:28 PM
Mesaj #10

Membru
**

Citeaza (masini @ Jan 14 2011, 04:45 PM) *
Nu cred ca un medic nu poate lua spaga. trebuie sa traiasca si el, iar cu ce da statul traieste mai prost ca un cersetor. Daca vrem sa faca treaba buna trebuie sa ii tratam ca ca atare.

Sa stii ca sunt medici care si-au deschis cabinete particulare ca sa poata trai bine si in spitale aproape ca fac munca patriotica din dragoste de oameni, e drept ca sunt rari, dar sunt si trebuie apreciati.
Pana la urma sa ne amintim ce spunea Iisus "Cu sunt alfa si omega" si toti sa ne gandim la ce este mai important, pentru ca in mormant nu luam nimic cu noi ( omega = sfarsit).

Aceasta postare a fost editata de Lovelife: Feb 14 2011, 04:35 PM

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Apr 14 2011, 01:10 PM
Mesaj #11

Guests

E foarte bine ca s-a purtat exemplar cu tine. Eu am fost la clinica particulara (nu dau nume, nu vreau sa fac reclama clinicii pt ca nu merita) si s-a purtat oribil cu mine. Plus ca ecografia a durat 5 minute si cititul 1 minut, pe picior de plecare... Si au mai incurcat si programarile, am stat in plus pe acolo, ecograful era deja ocupat de alta doamna dr si a trebuit sa asteptam pana se elibereaza etc. Si culmea e ca am citit pe internet numai lucruri bune despre acest "doctor". O zi buna!

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Apr 14 2011, 01:11 PM
Mesaj #12

Guests

Citeaza (Musafir @ Apr 14 2011, 01:10 PM) *
E foarte bine ca s-a purtat exemplar cu tine dr Zugravu Adrian. Eu am fost la clinica particulara (nu dau nume, nu vreau sa fac reclama clinicii pt ca nu merita) si s-a purtat oribil cu mine. Plus ca ecografia a durat 5 minute si cititul 1 minut, pe picior de plecare... Si au mai incurcat si programarile, am stat in plus pe acolo, ecograful era deja ocupat de alta doamna dr si a trebuit sa asteptam pana se elibereaza etc. Si culmea e ca am citit pe internet numai lucruri bune despre acest "doctor". O zi buna!

+Quote Post
Searchtheweb
mesaj Apr 19 2011, 09:54 AM
Mesaj #13

Nou venit
*

Postari: 2
Inscris: 19-April 11
Utilizatorul numarul: 27 258

Citeaza (kjh @ Aug 27 2009, 02:23 PM) *
Nici o sansa ! asa ceva nu exista !!!
Dar las' ca nici de particularii din ziua de azi nu pot sa am cuvinte de lauda . Sunt de fapt aceiasi spagari dar la patrat si la fel de neatenti si plictisiti de atita banet . Iti spun din proprie experienta . Anul acesta am avut mare nevoie de un ginecolog macar cumsecade nu neaparat nespagar si nu am gasit crede-ma pe cuvint:unsure: angry.gif .

Da-mi voie sa te contrazic. Nu trebuie sa generalizam situatia. Nu toti medicii sunt la fel si nu poti compara serviciile oferite de o clinica de stat cu cele oferite de clinica particulara. Sunt medici buni si intr-o parte si intr-alta, depinde pe care ii nimeresti cand ai nevoie. Eu am avut nevoie de un consult, cel anual, si am ajuns la un cabinet particular si trebuie sa spun ca am platit 170 de lei pentru consultatie (facuta ireprosabil si in conditii foarte bune) si mi-a fost refuzata spaga la final deoarece medicul a considerat ca am achitat tot ce era cazul prin taxa de 170 lei. Am facut in acceasi suma si testul PapaNicolau.
Am avut in trecut si experiente nefericite, desigur, dar depinde si unde mergi si cat esti dispus sa platesti.

+Quote Post
Vizitator_cadar.
mesaj Apr 20 2011, 01:50 PM
Mesaj #14

Guests

Draga mea cred ca ai prins singura zi proasta a clinicii. Pe data de 13.04.2011 s-a produs o "zapaceala" datorata unei defectiuni la sistemul informatic. Deh. Te pui cu tehnica. Oamenii au incercat sa repare problema dar...nu toata lumea a putut fi multumita. Cu sinceritate iti spun ca esti suparata de fapt pe niste computere. Medicul si ceilalti OAMENI nu au nici o vina.

+Quote Post
Lovelife
mesaj Feb 2 2012, 09:10 PM
Mesaj #15

Membru
**

Problema care se pune nu cred ca este daca ia sau nu spaga, cu cum se comporta cu pacientul, mai ales atunci cand poate fi vorba chiar de o eventuala sarcina si cand trebuie sa acorde o atentie mai sporita.
Sunt si medici ginecologi de foarte buna de calitate.
Cu un astfel de medic care nu respecta pacientul nu as vrea sa am de a face, sanatatea o da medicul si in functie de calitatea sufletului

+Quote Post
Vizitator_zmeuverde.
mesaj Apr 20 2012, 12:15 PM
Mesaj #16

Guests

Citeaza (Gratiela @ Feb 1 2011, 06:52 AM) *
Am fost la spital la Filantropia - langa Piata Victoriei. Oameni foarte de calitate. Eu am fost la dr. Adrian Zugravu. Cand a trebuit sa nasc, a venit la 11 noaptea, pe viscol. In conditiile in care avea copil de 3 saptamani.
Si, sincer, eu nu stiu sa dau spaga. Nu dau la nimeni. Si nici la acest doctor nu am dat. Si s-a purtat exemplar cu mine.

Foarte tare gratiela, 'bravo'..ai fost foarte multumita de doctor, omul avea si el copil mic nou nascut ,dar tot a venit la 11 noaptea sa te moseasca.. si tu fara gratie, (dar multumita) nu ai catadixit sa-l "omenesti "si pe el cu ceva.... Mare boieroaica..de aia si va cer ma doctorii banii in avans,ca dau peste 'scartari' care nu se simt...

NU Incurazej mita, dar daca dau de un om care merita, atunci ma simt obligat..

Sunt curios la urmatoarea nastere daca te mai duci din nou la acelasi doctor... Eu daca as fi in locul lui, m-as
gandi de 2 ori daca merita sa vin in timpul meu liber, sau sa stau acasa pe net..Sa vad posturile de pe forum cu paciente multumite..smile.gif))

+Quote Post
Vizitator_Clarisa.
mesaj Oct 29 2014, 01:08 PM
Mesaj #17

Guests

Citeaza (Anda @ Jul 6 2009, 01:23 PM) *
Salutare tuturor,

Poti incerca la Romclinic, la doctorul Leru eu am fost acolo si e ok, preturile nu sunt mari (toata plata se face la receptie deci medicul nu are nici o treaba cu banii tongue.gif ) daca ai nevoie de analize sau ecografii se pot face in acelasi sediu deci nu te alearga pe la alte sedii sau alte clinici.
Mult succes

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Apr 15 2016, 06:18 AM
Mesaj #18

Guests

Citeaza (Dexter @ Dec 7 2010, 08:23 PM) *
Eu sunt angajat la stat, la finante.
Sunt ginecolog amator, si pe cuvantul meu ca nu iau spaga!

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
2 Utilizatori care citesc acest topic (2 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 24th August 2017 - 08:50 AM