IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

5 Pagini V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Fumatori vs. Nefumatori
Vizitator_rox.
mesaj Feb 2 2010, 03:26 PM
Mesaj #31

Guests

Tununul este la fel de daunator ca si drogurile. Diferenta este ca drogurile sunt interzise...tutunul nu este.

Poate o paralele este intre arme, pe care nu le poate folosi oricine, pentru ca iti trebuie permis de port arma ...... si sofat. Mai concret ...o arma poate ucide dar in acelasi timp un inconstient cu permis poate ucide....iar permis de conducere poate lua oricine!
Go to the top of the page

+Quote Post
Vizitator_cuculet....
mesaj Feb 2 2010, 08:34 PM
Mesaj #32

Guests

Ei domnilor, de murit odata tot murim la o adica fiecare decide pe propia raspundere de cum sa-si traiasca viata...se stie destul de clar fumatorii au creierul atacat de nicotina, deci in concluzie mari pretentii nu se poate avea de la dansii, dar adevarata problema este cum aparam tinara generatie si ce metode sa gasim pentru ai proteja de vicii complect nesanatoase pentru organism...sunt sigur de 99,9% dintre fumatori acelasi lucru isi doresc si nu cred ca sa existe parinte fumator care sa-si indemne copilul la fumat...iar cei nefumatori nu cred ca va obliga cineva sa inhalati fumul lor ,in mod normal ca fiinte inteligente cu creierul neafectat de nicotina, se poate foarte simplu evita...eu am o vorba, singura fiinta de pe pamint care nu fuge de fum este omul, in rest toate vietuitoarele pamintului cand adulmeca fum intra in panica de moarte si fug din calea urgiei, totodata mai stau si-mi imaginez cum ar arata o societate plina de fumatori, betivi, drogati si mai stiu eu ce alte slabiciuni...oricum succes la toata omenirea sa-i protejam pe copii

+Quote Post
Vizitator_johnny.
mesaj Mar 4 2010, 10:47 PM
Mesaj #33

Guests

Citeaza (cuculet... @ Feb 2 2010, 08:34 PM) *
Ei domnilor, de murit odata tot murim la o adica fiecare decide pe propia raspundere de cum sa-si traiasca viata...se stie destul de clar fumatorii au creierul atacat de nicotina, deci in concluzie mari pretentii nu se poate avea de la dansii...

Dupa logica ta nu ar trebui sa punem pret pe teoriile lui Einstein, care se stie ca era fumator, nu-i asa dle... cuculetz?

+Quote Post
Vizitator_Cuculoi ca a mea e mai mare.
mesaj Mar 5 2010, 09:08 AM
Mesaj #34

Guests

Ei domnilor, de murit odata tot murim la o adica fiecare decide pe propia raspundere de cum sa-si traiasca viata...se stie destul de clar fumatorii au creierul atacat de nicotina, deci in concluzie mari pretentii nu se poate avea de la dansii, dar adevarata problema este cum aparam tinara generatie si ce metode sa gasim pentru ai proteja de vicii complect nesanatoase pentru organism...sunt sigur de 99,9% dintre fumatori acelasi lucru isi doresc si nu cred ca sa existe parinte fumator care sa-si indemne copilul la fumat...iar cei nefumatori nu cred ca va obliga cineva sa inhalati fumul lor ,in mod normal ca fiinte inteligente cu creierul neafectat de nicotina, se poate foarte simplu evita...eu am o vorba, singura fiinta de pe pamint care nu fuge de fum este omul, in rest toate vietuitoarele pamintului cand adulmeca fum intra in panica de moarte si fug din calea urgiei, totodata mai stau si-mi imaginez cum ar arata o societate plina de fumatori, betivi, drogati si mai stiu eu ce alte slabiciuni...oricum succes la toata omenirea sa-i protejam pe copii

Complect? Asta de la creiru' tau pur? Neintoxicat? Pai ar trebui sa fumezi. Astfel nu ai mai polua diferite forumuri. Daca eu fumez pe strada si poluez, scrii si tu acasa pe o hartie, ca poluezi. Sau mai bine pe pereti. Salvezi un corcodus batran, si ramane si de o tuica.

+Quote Post
Vizitator_THE Till.
mesaj Mar 5 2010, 10:29 AM
Mesaj #35

Guests

Citeaza (rox @ Feb 2 2010, 03:26 PM) *
Tununul este la fel de daunator ca si drogurile. Diferenta este ca drogurile sunt interzise...tutunul nu este.

Poate o paralele este intre arme, pe care nu le poate folosi oricine, pentru ca iti trebuie permis de port arma ...... si sofat. Mai concret ...o arma poate ucide dar in acelasi timp un inconstient cu permis poate ucide....iar permis de conducere poate lua oricine!

huh.gif
asa-
Si ??
concluzia este ??
huh.gif

+Quote Post
Vizitator_gigigi.
mesaj Mar 5 2010, 10:53 AM
Mesaj #36

Guests

NU MAI SUPORT MENTALITATEA DE ROMANIA , NICI IN CHINA NU SUNT OAMENII ASA DE NEDESCHISI NOULUI SI ACOLO INCA E COMUNISM.
OPEN YOUR MIND .....STUPID ROMANIANS.
THINK !

+Quote Post
Vizitator_THE Till.
mesaj Mar 5 2010, 11:55 AM
Mesaj #37

Guests

Citeaza (gigigi @ Mar 5 2010, 10:53 AM) *
NU MAI SUPORT MENTALITATEA DE ROMANIA , NICI IN CHINA NU SUNT OAMENII ASA DE NEDESCHISI NOULUI SI ACOLO INCA E COMUNISM.
THINK !

laugh.gif laugh.gif

+Quote Post
hmc
mesaj Mar 5 2010, 11:30 PM
Mesaj #38

Nou venit
*

Grup: Membri
Postari: 3
Inscris: 11-March 09
Utilizatorul numarul: 6 994

Mi-aduc aminte de un articol citit acum cativa ani intr-o revista, pe vremea cand acestea nu se infectasera de toate aberatiile stiintifice comandate sau nu de cine stie ce companii sau interese.
Analizau cazul unei femei decedata la 30 si ceva de ani. In urma necropsiei rezultase ca si cauza a decesului o afectiune grava a plamanilor in urma fumatului. La care familia, contariata, a replicat ca biata femeie nu fumase nici macar o tigara in viata ei. A urmat o ancheta si s-a constatat ca lucra intr-un birou cu vreo 10 fumatori. Se intampla undeva prin Olanda, daca bine mi-aduc aminte.
Concluzia este lesne de depistat. N-as vrea sa mor de fumul altora, cu toate ca virgula ca bun roman fumator ce sunt ma doare undeva de sanatatea celor care-mi suporta fumul. Dar pana la urma sunt de acord sa ma trimita la fumat in ploaie sau viscol, sa ma otravesc singur, pe banii mei, ai prostului care s-a lasat de 4 ori si s-a apucat de 5.

+Quote Post
Vizitator_gunoieru.
mesaj Mar 6 2010, 02:45 AM
Mesaj #39

Guests

Citeaza (gigigi @ Mar 5 2010, 10:53 AM) *
THINK !

bai gica. mentaliate de romania e la tine.
dupa ce ca v-o faceti cu mana voastra apucandu-va de fumat ca ati vrut sa fiti cool cand erati pustani si deranjand pe altii cu obiceiul vostru prost, incepeti sa te plangeti ca sunteti neintelesi si marginalizati.

ce plm mea mah? nu aveti ce drepturi sa mai cereti si v-ati mai gandit la unu? stiti vorba aia" liberatea unuia se termina acolo unde incepe libertatea altuia"? vrei sa fumezi, n-ai decat. dar daca ma deranjezi am dreptul de a protesta. sa-mi ceri sa-ti inghit fumul e o aberatie cat casa de mare.

asta ar merge ca definitie noua pt culmea tupeului.

faceti analogie cu drogurile. va dau eu o analogie: eu zic sa le plangem de mila si sa-i intelegem si pe aia care isi fac laba in tramvai. ca tre sa fie vazut cand si-o freaca ca altel nu poate. pai sa nu-ti fie mila de el ca saracu daca nu te uiti la el nu simte placere? sau nici macar nu i se scoala? are si el un viciu. e placerea lui.
sau in aceeasi tema. cand dam peste un dependent de sex, sa-i oferim femeia noastra frate. ca tre sa-l intelegem. omu are o nevoie, tre sa si-o satisfaca.

eu nu pot sa plag fumatorii de mila. si nici pe drogati. si nici pe alcoolisti. viciul respectiv a fost alegerea lui. mie nu imi plange nimeni de mila si nici nu cer asta de altfel pt viciile pe care le am. iti ofer suportul atata timp cat recunosti ca ai o pb si ceri ajutorul ca sa scapi de ea. insa sa vii sa-mi pui mie in fata ca te deranjez din cauza ca nu vreau sa-ti inghit dejectiile... asta n-o inghit. not gonna happen. ever.

+Quote Post
Vizitator_rusticus.
mesaj Mar 6 2010, 03:20 PM
Mesaj #40

Guests

pe hotnews, apare un aticol care incepe asa:

O britanica si-a sarbatorit recent centenarul cu un pahar de whiskey si o tigara. Asa face de 70 de ani, din momentul in care s-a apucat de fumat. Britanica afirma ca a ales sa se bucure de viata si nimeni din familia ei nu indrazneste sa-i ceara sa renunte la 'viciile' ei, relateaza The Telegraph.

Articolul intreg este aici

Se pare ca viata poate fi lunga in momentul in care te bucuri de ea ..si am intreb in treacat cum oare se poate bucura de viata o fiinta care isi varsa veninul pe forumuri pe diferite subiecte. Azi sunt fumatorii in obiectiv... poate ca maine vor fi tinta cei care consuma hamburgheri sau ciocolata. Ca sa nu spuneti ca este exclus asa ceva sa ne amintim ca la mineriade erau linsati cei care aveau barba sau ochelari.

Chiar suntem asa de primitivi incat nu suntem capabili sa purtam o discutie civilizata? chiar suntem cu totii doctori in tratare dependentelor si am decis unii dintre noi ca singura solutie este "executia publica" a impricinatului?

Este statul impocrit in privinta fumatului? Da. Va mai amintiti ca in anii 90 - 95 aveam reclame la televizor?

Rezumat cei care nu au timp sa intelega ce am scris pentru ca sunt prea puri la plamani si suflet :
- nu sustin nici fumatorii nici nefumatorii. si unii si altii au dreptul in egala masura sa se bucure de viata.
- sustin ca intre un fumator civilizat si un nefumator incapabl de dialog am sa aleg intotdeauna pe cel civilizat.
A fi civilizat inseamna pentru mine a fi capabil sa porti o discutie argumentata si logica, fara a-ti desconsidera interlocutorul.

+Quote Post
Vizitator_rusticus.
mesaj Mar 6 2010, 03:26 PM
Mesaj #41

Guests

Citeaza (gunoieru @ Mar 6 2010, 02:45 AM) *
dar daca ma deranjezi am dreptul de a protesta. sa-mi ceri sa-ti inghit fumul e o aberatie cat casa de mare.

amice, total de acord. te asigur ca sunt si destui fumatori care nu ii obliga pe nefumatori la "inhalatii". a fi civilizat sau nu, nu are a face cu fumatul.

...cateodata insa, se pare ca maidanezii au mai multe drepturi decat fumatorii.

+Quote Post
Vizitator_Task Damager.
mesaj Mar 6 2010, 03:55 PM
Mesaj #42

Guests

Citeaza (mmir @ Nov 3 2009, 01:21 PM) *
SUNT FUMATOR!

Si gasesc comentariile pe marginea legilor care interzic fumatul in locurile publice de o ipocrizie absoluta. Cel mai bun exemplu: fumatul e interzis in majoritatea aeroporturilor. Cu toate astea in aceleasi aeroporturi se vand f multe tigari scutite de taxe. Romania (si nu doar ea), ca si stat, supravietuieste si de pe urma exploatarii dependentei fumatorilor, taxand aceasta dependenta cat de mult poate, de la producator pana la consumator. Ce dovada de ipocrizie mai mare decat aceasta doriti? Daca fumatul este atat de nociv (si este,statisticile medicale o dovedesc cu prisosinta) de ce nu se inchid,pur si simplu,fabricile de tigari? Asa cum culturile clandestine de canabis sau de coca sunt arse iar cei prinsi cultivand aceste plante sunt trasi la raspundere in justitie, de ce nu se procedeaza intr-un mod similar si cu culturile de tutun? Eu, ca si victima a industriei tutunului, platesc cu varf si indesat taxe pt dependenta intretinuta prin toate mijloacele de statele care pe de o parte imi interzic sa fumez in spatii publice iar pe de alta parte isi trag partea leului de pe urma fiecarui pachet de tigari produs, distribuit si vandut in aceleasi spatii publice. Platesc bani grei pt fiecare fum de tigare pe care il trag nu pt ca asa vreau, ci pt ca SUNT DEPENDENT de efectele nicotinei. Dependenta impotriva careia nu am auzit sa se faca prea multe…

Asa ca…stimati fericiti nefumatori, va rog sa lasati comentariile despre legile care interzic fumatul in locuri publice cand imi aprind tigarea langa voi, pt ca banii din taxele platite de mine pt fiecare pachet de tigari sunt folositi si la salariile unora dintre voi, si la constructia soselelor si la tot ce inseamna dezvoltare economica, ceea ce imi da dreptul sa deschid gura in fata voastra si sa va denunt ipocrizia.

Astept sa aud dezbateri publice aprinse pe tema interzicerii fabricarii de tigari sau a gasirii unor solutii EFICIENTE impotriva dependentei de nicotina, nu a interzicerii fumatului.

Cine te impiedica, nene sa te lasi de fumat?? Eu am fumat 24 de ani inainte de a ma lasa acum 5 ani. Asa ca las-o mai moale cu dependenta...

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj May 9 2010, 12:47 AM
Mesaj #43

Guests

Citeaza (Madalina @ Jan 21 2010, 10:14 PM) *
Si de ce ar spune ca-l deranjaza cainii comunitari si gainariile politice pe un forum al carui subiect de discutie este fumatul? Da ar fii excelenta aplicarea legii insa cum asta nu se intampla ce-ar fi daca fumatorii ar da dovada de acel bun simt pe care il mentionati si s-ar abtine din a incalca dreptul nostru la aer curat.
Imi mai permit sa spun ca daca singura chestie care va opreste sa va aprindeti tigarea intr-un spatiu public inchis este legea aceasta nu se numeste bun simt.

Stimati nefumatori, e, oare, asa greu sa intelegeti ca atata vreme cat voi sunteti dependenti de aer (nu neaparat curat), fumatorii sunt dependenti atat de aer, cat si de fumul tigarilor ? Daca reusiti sa ramaneti cerebrali cum de nu puteti evita un fumator ? Dependenta nu cunoaste legi sau bun simt . Sunt uimit ca nu intelegeti asta, si sunt uimit de cat de usor judecati un fumator. excl.gif Toata stima ! Semnat, fumator trecut in randul nefumatorilor.

+Quote Post
Vizitator_antifrustati.
mesaj May 9 2010, 07:05 PM
Mesaj #44

Guests

fumatu nu e bun. e greu sa te lasi dar pe urma cand nu mai fumezi o vreme incepi sa uiti si nu iti vine a crede ca ai fost fumator. eu asa am facut.

+Quote Post
tzurlogen
mesaj May 10 2010, 10:14 AM
Mesaj #45

Membru veteran

Postari: 609
Inscris: 20-November 09
De la: Rock'n Roll Hall of Fame
Utilizatorul numarul: 16 532

Cel mai usor lucru din lume e sa te lasi de fumat! Eu, de exemplu, m-am lasat de vreo 14 mii si cateva sute de ori! (Mark Twain)

--------------------
Vi veri veniversum vivus vici

+Quote Post
Vizitator_cuculet....
mesaj May 10 2010, 12:20 PM
Mesaj #46

Guests

Domnilor FUMATORI ,va meritatzi soarta pina la ultimul cent... biggrin.gif biggrin.gif

+Quote Post
rammstein
mesaj May 10 2010, 06:17 PM
Mesaj #47

Membru veteran

Postari: 2 344
Inscris: 7-April 10
Utilizatorul numarul: 19 455

Am fumat cativa ani un pachet pe zi. Doar prima sau de multe ori a doua tigara o simteam si o apreciam. Deh, prima cafea din zi, bauta pe indelete, atunci cand mai ai timp, insotita de un cui-doua, stiti ce spun. Restul, rutina. Apoi m-am lasat. Cum? Intentionat mi-am indus o mica intoxicatie, adica am petrecut un weekend prelungit cu niste amici si am sudat vreo patru-cinci pachete la 24 de ore. Combinat cu o alcoolemie vecina cu coma la unii, efectul a fost ca am realizat ceea ce mi-am propus. Dupa vreo sase luni am vrut sa ma apuc din nou. Abia atunci a fost greu, dar m-am abtinut.
La un moment dat, am ajuns sa impart acelasi birou cu inca trei masculi. Deh reorganizare pe principii ce tin de separatia sexelor. Doi dintre ei fumatori inraiti. Celalt nefumator se ruga de ei de mult sa faca zece pasi pana la cafeterie si sa nu-l mai afume, ca nu-i mezel. Fusese si la sefi cu problema asta. Nimic. Sefii erau si ei din tabara cealalta si nici nu-l agreau prea tare. Ca nou venit am inghitit vreo doua zile, pana am aflat ceea ce v-am spus si voua. Apoi le-am susurat celor doi amici cu pricina, pe care de altfel ii stiam de ani, ca daca ma baga si pe mine la afumatoare le sparg fata. Nu stiu de ce, m-au crezut si si-au miscat de atunci impunatoarele dosuri pana la locul de fumat. Poate pentru ca daca vreau sa fluier, fluier! La scurt timp dupa aceea am avut biroul meu. Sper ca doar datorita calitatilor mele profesionale. Aceasta pilda este un pamflet si trebuie tratata ca atare. Asta daca nu aveti si posibilitatea sa faceti ce spuneti.

+Quote Post
Vizitator_irina.
mesaj May 19 2010, 03:52 PM
Mesaj #48

Guests

C-o conditie, zana mica! Nici tu sa n-ai obiectii daca-mi aprind pe langa tine bucati de cauciuc, cumparate in locuri publice, ciorapi, si alte obiecte. Sau daca nu-s spalat. Sau daca injur de mama focului, de preferinta pe fumatori, ca e democratie si din taxele mele e platit salariu tau.

Tu ai dreptul sa fumezi, eu am dreptul sa respir aer curat si sa-i pun la punct pe nesimtiti.

Nu va suparati dar, pentru a injura de mama focului nu platesti taxe pentru ca avem drept la o exprimare libera. Dumneavoastra oricum nu respirati un aer curat din cauza poluarii. Nu mi se pare normal sa injurati de preferinta fumatorii pentru ca si acestia tot oameni sunt. Personal imi pare chiar rau ca exista astfel de diferente intre fumatori si nefumatori, pentru ca noi (fumatorii) avem defectul acesta sa spun, dar daca analizam situatia, nici nefumatorii nu sunt perfecti, au defecte si vicii si acestia si sincer nu sunt discriminati. De ce? pentru ca nu miros a tigari? Ganditi-va ca fumatorii nu polueaza atat de mult ca o industrie chimica! De ce nu ii discriminam si pe oamenii care polueaza in masa? Cei care nu pastreaza curatenia sau cei care polueaza apele? Deci si nefumatorii polueaza, dar totusi nu sunt la fel de discriminati. Fumatorii sunt la fel ca nefumatorii pot fi nesimtiti sau pot fi cizelati.

+Quote Post
Vizitator_irina.
mesaj May 19 2010, 04:06 PM
Mesaj #49

Guests

Citeaza (gunoieru @ Mar 6 2010, 02:45 AM) *
bai gica. mentaliate de romania e la tine.
dupa ce ca v-o faceti cu mana voastra apucandu-va de fumat ca ati vrut sa fiti cool cand erati pustani si deranjand pe altii cu obiceiul vostru prost, incepeti sa te plangeti ca sunteti neintelesi si marginalizati.

ce plm mea mah? nu aveti ce drepturi sa mai cereti si v-ati mai gandit la unu? stiti vorba aia" liberatea unuia se termina acolo unde incepe libertatea altuia"? vrei sa fumezi, n-ai decat. dar daca ma deranjezi am dreptul de a protesta. sa-mi ceri sa-ti inghit fumul e o aberatie cat casa de mare.

asta ar merge ca definitie noua pt culmea tupeului.

faceti analogie cu drogurile. va dau eu o analogie: eu zic sa le plangem de mila si sa-i intelegem si pe aia care isi fac laba in tramvai. ca tre sa fie vazut cand si-o freaca ca altel nu poate. pai sa nu-ti fie mila de el ca saracu daca nu te uiti la el nu simte placere? sau nici macar nu i se scoala? are si el un viciu. e placerea lui.
sau in aceeasi tema. cand dam peste un dependent de sex, sa-i oferim femeia noastra frate. ca tre sa-l intelegem. omu are o nevoie, tre sa si-o satisfaca.

eu nu pot sa plag fumatorii de mila. si nici pe drogati. si nici pe alcoolisti. viciul respectiv a fost alegerea lui. mie nu imi plange nimeni de mila si nici nu cer asta de altfel pt viciile pe care le am. iti ofer suportul atata timp cat recunosti ca ai o pb si ceri ajutorul ca sa scapi de ea. insa sa vii sa-mi pui mie in fata ca te deranjez din cauza ca nu vreau sa-ti inghit dejectiile... asta n-o inghit. not gonna happen. ever.

Noi deranjam cu obiceiul nostru dar dumeavoastra cu obiceiul de a injura nu deranjati? ce va spunde dumeavoastra afirmatia ,, Cuvintele dor mai tare ca o palma sau ca un pumn?''. Noi fumatorii nu va cerem sa ne plangeti de mila pentru ca in momentul in care ne-am apucat de fumat ne-am asumat niste riscuri pot spune eu. Nu ma deranjeaza ca ne-au marginalizat, ci ca exista aceasta ura pentru fumatori. Fiecare are viciile proprii singurele care creaza dependenta sunt drogurile si prostia in rest sunt doar niste obiceiuri de care nu ne putem despartii momentan.

+Quote Post
Vizitator_Dani.
mesaj May 19 2010, 04:36 PM
Mesaj #50

Guests

Citeaza (irina @ May 19 2010, 04:06 PM) *
Noi deranjam cu obiceiul nostru dar dumeavoastra cu obiceiul de a injura nu deranjati? ce va spunde dumeavoastra afirmatia ,, Cuvintele dor mai tare ca o palma sau ca un pumn?''. Noi fumatorii nu va cerem sa ne plangeti de mila pentru ca in momentul in care ne-am apucat de fumat ne-am asumat niste riscuri pot spune eu. Nu ma deranjeaza ca ne-au marginalizat, ci ca exista aceasta ura pentru fumatori. Fiecare are viciile proprii singurele care creaza dependenta sunt drogurile si prostia in rest sunt doar niste obiceiuri de care nu ne putem despartii momentan.

Irina, eu m-am lasat de fumat (dupa 8 ani de fumat) in urma unui documentar tv despre cancerul provocat de tutun (atat ca fumator pasiv cat si activ). Mai ales ca tutunul nu provoaca numai cancerul de tip pulmonar. Relatau in reportaj ca, daca te imbolnavesti in RO de cancer, resursele financiare sunt atat de putine, incat ajungi pur si simplu sa ceri ajutor financiar peste tot pe unde este posibil, inclusiv pe ecranele TV din metrou. In plus fata de asta, sistemul medical de la noi este cel pe care-l stim cu totii.

Am aruncat pachetul de tigari pe care-l mai aveam a doua zi si fug de fumatori de atunci ca de ciumati. Eu asa imi explic reactia de marginalizare a fumatorilor si privirea urata care este aruncata oricui fumeaza in preajma unor nefumatori.

+Quote Post
Vizitator_nefumator.
mesaj May 19 2010, 06:50 PM
Mesaj #51

Guests

SUNT NEFUMATOR!

deci da, mitocane de OP, sunt nefumator, mitocane ce esti tu ala de ai deschis topica; esti mitocan ca iti apronzi tigara langa mine. baga-te unde vrei tu, la tine acasa, in locuri special amenajate, DU-TE LA FI-TA/FI-TUL IN CAMERA IN PATUTZ SI SUFLA FUMUL PESTE EI SI PESTE TOT NEAMUL TAU!

fii dependent pe spinarea ta.
taxele care le platesti tu din mizeria ce o fumezi abia daca acopera o zecime de spitalizare si tratament pt bolnavii de plamani din cauza fumatului.

faptul ca platesti taxe nu iti permite sa fi un nesimtit si un mitocan sa-ti aprinzi tigara oriunde in spatiul public si sa ma imputi pe mine, fie chiar si in parc, ca de aia ma duc in parc sa respir aer curat nu sa iti respir imputenia de fum.

tocmai am vazut ca in japonia s-a inventat nush ce fel de tigara care nu scoate fum, de ce, pentru ca acolo fumatul pe strada se considera o insulta. da, la japonezi, unde respectul e their middle name.

nu la romani unde toti meltenii si nesimtitii fac ce vor si evident se spitalizeaza frecvent la terapie intensiva de durerile in fund pe care le simt din aceasta cauza.

"platesc! platesc taxe! ce tot comentezi! taci din gura si rabda, fraiere! si daca fumez ce?"... romania e o tara frumoasa, pacat insa ca e plina de romani

+Quote Post
Vizitator_C0ECB9.
mesaj May 19 2010, 09:06 PM
Mesaj #52

Guests

Citeaza (nefumator @ May 19 2010, 06:50 PM) *
SUNT NEFUMATOR!

bla bla bla
frectii, aiureli
bla bla bla

"platesc! platesc taxe! ce tot comentezi! taci din gura si rabda, fraiere! si daca fumez ce?"... romania e o tara frumoasa, pacat insa ca e plina de romani

in mod sigur tu esti tigan, subspecia nefumator.
ia de salveaza si tu un pic lumea, ca meriti!

+Quote Post
Vizitator_nefumator.
mesaj May 20 2010, 06:41 AM
Mesaj #53

Guests

Citeaza (C0ECB9 @ May 19 2010, 09:06 PM) *
in mod sigur tu esti tigan, subspecia nefumator.
ia de salveaza si tu un pic lumea, ca meriti!

hahaha crizatule, te-ai recunoscut cand te-am descris si ai inceput sa tremuri, dai repede sa raspunzi si fiind plin de nervi bagi codul de validare in locul numelui.

tigan esti tu - asta e sigur, nu neaparat dupa etnie ci dupa comportament; ia de aici inca o certitudine: intre noi e o distanta foarte mare pe care nu o s-o ajungi so parcurgi niciodata, mai precis ne separa 2 vagoane pline de carti; si inca una: spre deosebire de tine eu n-am crescut pe strada in primii 7 ani de viata, am avut niste parinti de la care am invatat ce e aia respectul fata de ceilalti.

mitocane

+Quote Post
Vizitator_bulisor.
mesaj May 20 2010, 12:39 PM
Mesaj #54

Guests

Nenilor, daca io trag sare de baie si canepa, unde ma incadrez? unsure.gif

+Quote Post
tzurlogen
mesaj May 20 2010, 01:01 PM
Mesaj #55

Membru veteran

Postari: 609
Inscris: 20-November 09
De la: Rock'n Roll Hall of Fame
Utilizatorul numarul: 16 532

Citeaza (bulisor @ May 20 2010, 12:39 PM) *
Nenilor, daca io trag sare de baie si canepa, unde ma incadrez? unsure.gif

la 143/2000 smile.gif

--------------------
Vi veri veniversum vivus vici

+Quote Post
Vizitator_bulisor.
mesaj May 20 2010, 01:11 PM
Mesaj #56

Guests

Citeaza (tzurlogen @ May 20 2010, 01:01 PM) *
la 143/2000 smile.gif

Oops, ma intorc la Aurolac, ca si asa stau cam prost cu cashul. Silvuple, mesie! sad.gif

+Quote Post
Vizitator_nefumator.
mesaj May 20 2010, 04:10 PM
Mesaj #57

Guests

http://www.hotnews.ro/stiri-7192324-audio-...rului-activ.htm

usor asa, lejer, de vara, fara mari probleme, fara sa pipezi activ.

e bine sa stie fiecare cum sta treaba; nefumatorul la ce se expune; fumatorul la fel:

http://think.hotnews.ro/intalnire-online-d...a-unui-org.html

tare de tot comentariul: "Problema cea mai des intalnita la fostii fumatori este cancerul.
Sunt medic legist, si va invit o data la cabinetul meu sa vedeti cum arata plamanii unui fumator. O sa va fie greata sa ii tineti in mana."

adica asta o zice un legist, care tine toata ziua matze de om in mana si care se presupune ca n-are treaba cu greata.

da pana la urma ce, poate zice fumatorul, ce treaba am eu, ca niciodata nu o sa ajung sa-mi tin plamanii in mana, e problema legistului in esenta...

+Quote Post
Vizitator_C0ECB9.
mesaj May 20 2010, 08:02 PM
Mesaj #58

Guests

Citeaza (nefumator @ May 20 2010, 06:41 AM) *
hahaha crizatule, te-ai recunoscut cand te-am descris si ai inceput sa tremuri, dai repede sa raspunzi si fiind plin de nervi bagi codul de validare in locul numelui.

tigan esti tu - asta e sigur, nu neaparat dupa etnie ci dupa comportament; ia de aici inca o certitudine: intre noi e o distanta foarte mare pe care nu o s-o ajungi so parcurgi niciodata, mai precis ne separa 2 vagoane pline de carti; si inca una: spre deosebire de tine eu n-am crescut pe strada in primii 7 ani de viata, am avut niste parinti de la care am invatat ce e aia respectul fata de ceilalti.

mitocane

sinistrule papiţoi, foarte rau pare la mine pentru tine pentru copilaria ta cea nefericita! smile.gif
auzi tu, sa nu te lase babacii pe strada la o poarca, tara-tara vrem ostasi, o leapsa pe ouate, o capra in figuri, si sa-ti bage pe gat 2 (doua) vagoane pline de carti... hai ca meriti vreo doi milimetri de compasiune.
mai baga o data textul ala rasuflat cu romania-tara frumosa, pacat ca este locuita de romani, si da-ti doua vagoane de picioare in moaca, tigane. apoi treci la salvat lumea de lenesi, fumatori, betivi, mincinosi, toxicomani, pederasti, und so weiter.

grobiane.

+Quote Post
Vizitator_nefumator.
mesaj May 20 2010, 08:44 PM
Mesaj #59

Guests

Citeaza (C0ECB9 @ May 20 2010, 08:02 PM) *
sinistrule papiţoi, foarte rau pare la mine pentru tine pentru copilaria ta cea nefericita! smile.gif
auzi tu, sa nu te lase babacii pe strada la o poarca, tara-tara vrem ostasi, o leapsa pe ouate, o capra in figuri, si sa-ti bage pe gat 2 (doua) vagoane pline de carti... hai ca meriti vreo doi milimetri de compasiune.
mai baga o data textul ala rasuflat cu romania-tara frumosa, pacat ca este locuita de romani, si da-ti doua vagoane de picioare in moaca, tigane. apoi treci la salvat lumea de lenesi, fumatori, betivi, mincinosi, toxicomani, pederasti, und so weiter.

grobiane.

cu multa greutate ma cobor spre un ultim replay caci dupa cum se zice, cand te iei la tranta cu godacul in troaca nu se mai face diferenta; tu ai o parere foarte buna despre tine si tot visezi ca ar fi cineva interesat sa te salveze; de descrii cu lux de amanunte si vrei sa generezi compasiune; visezi cu ochii deschisi si dai indemuri febrile salvatorilor imaginari sa se grabeasca. Poate o fi cineva cu o inima atat de larga dar in nici un caz nu sunt eu ala.

tot ce vreau e sa nu interactionez cu tagma ta in viata de zi cu zi si sa ma tin departe de ea. prin tagma inteleg adunatura celor prost crescuti care ii afuma pe ceilalti fara voia lor. adica a mitocanilor.

ferștiăn zi?

+Quote Post
Vizitator_C0ECB9.
mesaj May 20 2010, 09:16 PM
Mesaj #60

Guests

Citeaza (nefumator @ May 20 2010, 08:44 PM) *
....
frectii, frectii
aiureli, vraja rasuflata
....
ferștiăn zi?

ia, ih ferştee:
1. esti prabusit in singurul sant cerebral pe care-l ai man, ai ajuns sa fii inconsistent (nu inconsecvent!) cu tine insuti.
2. de unde ai tras concluzia eronata ca as fi fumator ???
3. de ce crezi ca as dori sa fiu salvat? eu nu-s in primejdie, doar pe tine si pe plamanul tau va asteapta la colt cancerul.
4. //. eşti prea înfumurat, tu esti cel cu parerea mult pre buna despre tine. te asteapata inca un vagon plin-ochi cu carti , poate s-o prinde ceva de tine de data asta. si te mai asteapta ceva, vezi punctul 3 de mai sus.

+Quote Post

5 Pagini V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 Utilizatori care citesc acest topic (1 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 20th September 2019 - 08:37 PM