IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

207 Pagini V  « < 182 183 184 185 186 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Teoria darwinista
Uncle Sam
mesaj Aug 24 2011, 01:47 PM
Mesaj #5491

Membru veteran

Grup: Membri
Postari: 517
Inscris: 27-May 08
Utilizatorul numarul: 727

Citeaza (skb @ Aug 24 2011, 04:34 PM) *
Aaa, ce?
Crabul ala a ramas aproape neschimbat pentru ca NU A AVUT NEVOIE sa se schimbe. Unde o freaca el pe fundul oceanelor baltii foarte putine s-au schimbat. Intre timp alte specii au venit pe tarlaua lui si poate unele au disparut. El a fost de la inceput foarte bine adaptat la mediul sau, iar cum mediul sau s-a schimbat foarte putin atunci nici el nu a avut nevoie sa se schimbe.

Cat despre partea cu indienii, esti prea mult pe langa pentru a pierde timp cu un raspuns.
Aham, deci asa cum am remarcat nu e tocmai exact faptul ca cele mai evoluate fiinte se adapteaza.
Si la fel cum am remarcat, nici argumentul cu reproducerea nu e tocmai exact, realitatea fiind muuuult mai complexa. Nu de alta, dar daca tu stii fiinte umane care se reproduc doar de dragul perpetuarii speciei sa mi le arati si mie.
Go to the top of the page

+Quote Post
Vizitator_Gamma.
mesaj Aug 24 2011, 03:18 PM
Mesaj #5492

Guests

Citeaza (Uncle Sam @ Aug 24 2011, 01:47 PM) *
Aham, deci asa cum am remarcat nu e tocmai exact faptul ca cele mai evoluate fiinte se adapteaza.

Pai la ce sa se adapteze daca sunt deja adaptate ? N-ai inteles nici dupa 5500 de mesaje ca selectia are rol crucial in evolutie ? De ce n-ai inteles asta ? E greu de inteles conceptul ? Pai este folosit de crescatorii de animale din cele mai vechi timpuri ... mneatale la ce bun ai tastatura in fata daca nu pricepi nici macar atat ?
lololol .

Si cum ramane cu insertiile retrovirale in locuri identice in grupe inrudite de animale ? ADN -ul tau de ce are 16 insertii retrovirale si 4 ale unor virusi normali in exact aceleasi locuri ca restul primatelor ? Asta cand toata lumea stie ca o insertie retrovirala este aleatorie ? Si asta poate fi probata maine daca binevoiesti sa- ti donezi cateva celule pt a fi infectate cu un retrovirus .Celulele. Nu persoana .

ADN-ul e o proba BETON , pentru ca poate fi testa oricand pe oricine , cand tu si maimuta sunteti frati dpdv evolutiv sunteti nebuni sa credeti ca nu se vede in ADN . Si da maimuta e fratele cel prost . Nici oamenii nu sunt tocmai omogeni din acest punct de vedere tongue.gif

+Quote Post
mifty
mesaj Aug 24 2011, 06:32 PM
Mesaj #5493

Membru veteran

Postari: 1 016
Inscris: 3-October 10
De la: Constanţa
Utilizatorul numarul: 23 978

Citeaza (Uncle Sam @ Aug 24 2011, 12:35 PM) *
creationistii inca vad o maimuta care, hocus-pocus, se transforma in om,
In timp ce evolutionistii cred ca ceilalti vad in Dumnezeu un mosulica nervos care da cu fulgere daca vreo baba mananca de dulce in post.

...iar indivizii care prin diversificare au dobindit un caracter care le asigura supravietuirea se reproduc si duc mai departe aceasta ramura a speciei.
De unde rezulta ca omul o fi el fiinta evoluata dar nu asa evoluata ca un anume crab, care se pare ca e cea mai veche specie de pe pamant si care te contrazice in ce priveste diversificarea din moment ce el rezista neschimbat de cateva sute de milioane de ani.

Nu mai spun ca dupa aceasta regula cele mai evoluate fiinte umane sunt flamanzii din India ca aia se reproduc mama, mama, in timp ce occidentalii cu probleme lor de natalitate sunt inapoiati rau de tot.

din păcate, 99% exact asta și sunt... vezi exemple berechet chiar și pe aici.
și dacă vrei să pipăi cu exactitate mărimea fenomenului, n-ai decât să te plimbi pe forumurile religioase, că sunt destule...

+Quote Post
Uncle Sam
mesaj Aug 24 2011, 07:04 PM
Mesaj #5494

Membru veteran

Citeaza (Gamma @ Aug 24 2011, 06:18 PM) *
Si da maimuta e fratele cel prost .
Si cu crabul ala ce rude suntem? E cea mai veche fiinta de pe pamant, trebuie sa avem ceva comun.

+Quote Post
Uncle Sam
mesaj Aug 24 2011, 07:07 PM
Mesaj #5495

Membru veteran

Citeaza (mifty @ Aug 24 2011, 09:32 PM) *
și dacă vrei să pipăi cu exactitate mărimea fenomenului, n-ai decât să te plimbi pe forumurile religioase, că sunt destule...
Pai ce sa caut pe forumurile religioase daca nu ma intereseaza? Mai ales ca in privinta evolutiei am eu niste nelamuriri, in ce priveste conceptia religioasa asupra lumii lucrurile imi sunt destul de clare.

+Quote Post
mifty
mesaj Aug 24 2011, 09:30 PM
Mesaj #5496

Membru veteran

Postari: 1 016
Inscris: 3-October 10
De la: Constanţa
Utilizatorul numarul: 23 978

Citeaza (Uncle Sam @ Aug 24 2011, 07:07 PM) *
Pai ce sa caut pe forumurile religioase daca nu ma intereseaza? Mai ales ca in privinta evolutiei am eu niste nelamuriri, in ce priveste conceptia religioasa asupra lumii lucrurile imi sunt destul de clare.

uf, tu iei TE-ul din manualele școlare, unde în general lucrurile sunt prezentate schematizat/simplificat, astfel încât să fie ”digerabile” intelectului mediu al clasei, iar continuarea și despicarea firului în 14 se presupune că se face ”mai târziu”, la liceele și apoi facultățile de profil.

prin urmare, luându-te strict după manualele școlare n-ai să înțelegi mare lucru din TE.
mult mai bine ar fi să cauți o copie după lucrarea lui Darwin, cât mai ”conform cu originalul”, de preferat în engleză, și s-o buchisești cu atenție.
dacă nu știi engleza prea bine, nu te sfii să apelezi la un dicționar.

pe lângă asta, nici Darwin n-a considerat că a făcut o prezentare sută la sută completă a teoriei lui...
există niște bârfe că ar fi vrut să plece iar pe mare, să-și finalizeze studiul, dar i-ar fi fost refuzată finanțarea... ghici din ce motiv anume!...

cât despre forumurile religioase, spuneai mai sus: ”creationistii inca vad o maimuta care, hocus-pocus, se transforma in om, In timp ce evolutionistii cred ca ceilalti vad in Dumnezeu un mosulica nervos care da cu fulgere daca vreo baba mananca de dulce in post.” , iar eu îți confirmam, și dacă ți se părea prea mare procentul de 99% ”văzători in Dumnezeu un mosulica nervos care da cu fulgere daca vreo baba mananca de dulce in post”, îți sugeram să verifici corectitudinea procentului pe forumurile religioase.
ai fi ajuns singur la concluzia c-am fost chiar timid cu procentele alea...

+Quote Post
Uncle Sam
mesaj Aug 25 2011, 04:02 AM
Mesaj #5497

Membru veteran

prin urmare, luându-te strict după manualele școlare n-ai să înțelegi mare lucru din TE.
Bine, dar ceea ce spui tu este ca TE nu are cum sa fie inteleasa decat de cativa care au studii de specialitate. Pai ca sa fie acceptata nu ar trebui mai intai inteleasa? Si ca sa fie inteleasa nu ar fi trebuit pusa si intr-un limbaj accesibil? De exemplu: La inceput Dumnezeu a facut Pamantul si cerul...samd.

dacă nu știi engleza prea bine, nu te sfii să apelezi la un dicționar.Thanks. I'd rather ask someone.

ai fi ajuns singur la concluzia c-am fost chiar timid cu procentele alea...
Procentele celor ce scriu pe forumuri religioase nu sunt egale cu procentele religiosilor sau, ca sa fim la tema, cu procentele celor ce au nelamuriri despre TE.

+Quote Post
Vizitator_Gamma.
mesaj Aug 25 2011, 06:15 AM
Mesaj #5498

Guests

Citeaza (Uncle Sam @ Aug 24 2011, 07:04 PM) *
Si cu crabul ala ce rude suntem? E cea mai veche fiinta de pe pamant, trebuie sa avem ceva comun.

Oh , pai avem destule in comun , elementele de baza .
Ca sa o pun intr-o forma mai usor de inteles , e ca atunci cand compari o drujba cu un automobil . La prima vedere nici o asemanare dar la o analiza mai atenta se observa similaritatile in ceea ce priveste combustibilul ,motorul , sistemul electric , rotile dintate , materialele din care sunt construite .Ambele au avut un stramos comun ... motorul otto . O drujba si un ciocan au mult mai putine lucruri in comun (doar metalul prelucrat ) si tot poti determina usor faptul ca ambele sunt unelte

+Quote Post
Vizitator_gogu.
mesaj Aug 25 2011, 08:33 AM
Mesaj #5499

Guests

Citeaza (Gamma @ Aug 25 2011, 06:15 AM) *
Oh , pai avem destule in comun , elementele de baza .
Ca sa o pun intr-o forma mai usor de inteles , e ca atunci cand compari o drujba cu un automobil . La prima vedere nici o asemanare dar la o analiza mai atenta se observa similaritatile in ceea ce priveste combustibilul ,motorul , sistemul electric , rotile dintate , materialele din care sunt construite .Ambele au avut un stramos comun ... motorul otto . O drujba si un ciocan au mult mai putine lucruri in comun (doar metalul prelucrat ) si tot poti determina usor faptul ca ambele sunt unelte

Extrem de amuzant exemplul cu drujba si automobilul! Un exemplu clar de evolutie, de stramos comun si de adaptare la conditiile de mediu! Si inca o dovada irefutabila ca designul inteligent este absurd!

+Quote Post
Vizitator_Gamma.
mesaj Aug 25 2011, 11:32 AM
Mesaj #5500

Guests

Ce am scris eu si ce a inteles el ... laugh.gif

+Quote Post
Vizitator_lepton.
mesaj Aug 25 2011, 05:21 PM
Mesaj #5501

Guests

Citeaza (Uncle Sam @ Aug 25 2011, 04:02 AM) *
Bine, dar ceea ce spui tu este ca TE nu are cum sa fie inteleasa decat de cativa care au studii de specialitate. Pai ca sa fie acceptata nu ar trebui mai intai inteleasa? Si ca sa fie inteleasa nu ar fi trebuit pusa si intr-un limbaj accesibil? De exemplu: La inceput Dumnezeu a facut Pamantul si cerul...samd.

TE poate fi inteleasa bine mersi de orice om cu IQ mediu, cu conditia sa si incerce. Toate aberatiile creationiste de pe forumul asta si de aiurea nu dovedesc decat faptul ca cei care le sustin n-au deschis in viata lor macar 2 carti (una singura nu se pune, mai ales daca e neagra si cu cruce pe ea).
Pur si simplu cei din tabara ta nu s-au ostenit macar sa citeasca despre TE, de aia nu o stiu, nu e din cauza ca ar fi prea complicata.

Daca incepi cu povesti gen "Dumnezeu a facut Pamantul si cerul" terbuie sa tii cont ca:
1. Ar trebui sa modifici complet Geneza ca sa se potriveasca cu ce stim despre istoria naturala.
2. Din observatiile stiintifice nu rezulta nici o zeitate.
3. Cum s-a format "pamantul si cerul" nu are treaba cu TE.

+Quote Post
Vizitator_lepton.
mesaj Aug 25 2011, 05:25 PM
Mesaj #5502

Guests

Citeaza (gogu @ Aug 25 2011, 08:33 AM) *
Extrem de amuzant exemplul cu drujba si automobilul! Un exemplu clar de evolutie, de stramos comun si de adaptare la conditiile de mediu! Si inca o dovada irefutabila ca designul inteligent este absurd!

Daca imi arati o familie de drujbe cu mama drujba, tata drujba, soacra drujba si viitoarea generatie de drujbe mici care au aparut cumva din generatia actuala de drujbe iti accept dovada ptr ID, biggrin.gif

Nici in al 12-lea ceas creationistii n-au priceput diferenta dintre obiectele fabricate si vietati.

+Quote Post
Vizitator_necunoscutu.
mesaj Aug 25 2011, 07:49 PM
Mesaj #5503

Guests

Citeaza (lepton @ Aug 25 2011, 05:21 PM) *
TE poate fi inteleasa bine mersi de orice om cu IQ mediu, cu conditia sa si incerce. Toate aberatiile creationiste de pe forumul asta si de aiurea nu dovedesc decat faptul ca cei care le sustin n-au deschis in viata lor macar 2 carti (una singura nu se pune, mai ales daca e neagra si cu cruce pe ea).
Pur si simplu cei din tabara ta nu s-au ostenit macar sa citeasca despre TE, de aia nu o stiu, nu e din cauza ca ar fi prea complicata.

Daca incepi cu povesti gen "Dumnezeu a facut Pamantul si cerul" terbuie sa tii cont ca:
1. Ar trebui sa modifici complet Geneza ca sa se potriveasca cu ce stim despre istoria naturala.
2. Din observatiile stiintifice nu rezulta nici o zeitate.
3. Cum s-a format "pamantul si cerul" nu are treaba cu TE.

Aveti dreptate.Teoria ramane teorie.... B)De la teorie pana la fapt este cale lunga.... rolleyes.gif

+Quote Post
Vizitator_MYTH.
mesaj Aug 25 2011, 10:21 PM
Mesaj #5504

Guests

Citeaza (necunoscutu @ Aug 25 2011, 07:49 PM) *
Aveti dreptate.Teoria ramane teorie.... B)De la teorie pana la fapt este cale lunga.... rolleyes.gif

Dap .. k si teoria gravitatiei! ... Enervante tare teoriile astea nu?

+Quote Post
Vizitator_gogu.
mesaj Aug 26 2011, 10:32 AM
Mesaj #5505

Guests

Citeaza (lepton @ Aug 25 2011, 05:25 PM) *
Nici in al 12-lea ceas creationistii n-au priceput diferenta dintre obiectele fabricate si vietati.

E dreptul fiecarui individ sau grup de indivizi sa se creada superior altora. Dar asta are relevanta doar pentru ei.
Ia sa vadem ce iese daca ne jucam putin cu ce spui tu:
Nici in al 12-lea ceas evolutionistii n-au priceput asemanarea dintre obiectele fabricate si vietati.
Suna mai bine asa, nu? Mai ales ca referirea la al 12-lea ceas duce cu gandul la Sfarsitul Lumii, Judecata de Apoi, chestii care nu au nimic de-a face cu ateismul

+Quote Post
Vizitator_olandezu.
mesaj Aug 26 2011, 10:52 AM
Mesaj #5506

Guests

Citeaza (gogu @ Aug 26 2011, 10:32 AM) *
E dreptul fiecarui individ sau grup de indivizi sa se creada superior altora. Dar asta are relevanta doar pentru ei.
Nici in al 12-lea ceas evolutionistii n-au priceput asemanarea dintre obiectele fabricate si vietati.
Suna mai bine asa, nu? Mai ales ca referirea la al 12-lea ceas duce cu gandul la Sfarsitul Lumii, Judecata de Apoi, chestii care nu au nimic de-a face cu ateismul

nici in ceasul al 12lea nu vor creationistii sa priceapa ca daca insista sa creada ca un creator a creat totul, asa cum omul face drujbe, cinveva trebuie sa-l fii creat si pe creatorul ala.

uite, eu spun ca tu nu existi de fapt, esti un personaj virtual, pe PC-ul meu de acasa. evident, tu nu stii asta, te-am programat sa crezi ca totul este real. toata lumea pe care crezi ca o vezi este o simulare.
poti combate afirmatia asta?

cam asa si cu idea asta cu creatia: nu o poti nici confirma nici infirma.

teoriile stiintifice sunt falsifiabile. Nu pretind ca sunt "adevarul ultim", mai mult, e foarte posibil ca maine sa fie aruncata la cos TE daca se descopera ceva ce contrazice predictiile teoriei. Ce e asa de greu de priceput?!

+Quote Post
Uncle Sam
mesaj Aug 26 2011, 11:14 AM
Mesaj #5507

Membru veteran

Citeaza
nici in ceasul al 12lea nu vor creationistii sa priceapa ca daca insista sa creada ca un creator a creat totul, asa cum omul face drujbe, cinveva trebuie sa-l fii creat si pe creatorul ala.
Dar dilema asta, daca mai intai a fost oul sau gaina, e din antichitate, si deci inventata tocmai de creationisti. Ca doar nu o sa imi spui ca si in antichitate existau adepti ai TE.

+Quote Post
Vizitator_Gamma.
mesaj Aug 26 2011, 11:40 AM
Mesaj #5508

Guests

Citeaza (Uncle Sam @ Aug 26 2011, 11:14 AM) *
Dar dilema asta, daca mai intai a fost oul sau gaina, e din antichitate, si deci inventata tocmai de creationisti. Ca doar nu o sa imi spui ca si in antichitate existau adepti ai TE.

Raspunsul la intrebare este gaina . Sau mai bine spus primul lant molecular replicativ care a fost asamblat spontan .

http://www.sciencedaily.com/releases/2009/...90109173205.htm

Foarte interesant ce au facut indivizii aia acolo , moleculele alea nu sunt vii dar se inmultesc ,se combina si EVOLUEAZA .

+Quote Post
Vizitator_lepton.
mesaj Aug 26 2011, 11:44 AM
Mesaj #5509

Guests

Citeaza (gogu @ Aug 26 2011, 10:32 AM) *

Eu ti-am explicat si de ce consider ca creationistii nu pricep bine cum sta treaba. Daca vrei sa ma repet, e evident faptul ca o drujba a fost creata de cineva, pentru ca drujbele nu se nasc, cresc, fac pui si mor precum fiintele vii. Fiecare exemplar in parte trebuie fabricat, altfel nicio drujba nu ar exista.
In schimb, tot ce stim pana azi e ca fiintele se nasc din alte fiinte, deci NU sunt create de vreun agent exterior. De aici si sentimentul meu de superioritate smile.gif Inteleg macar lucrurile evidente, spre deosebire de creationisti care fac niste confuzii de-a dreptul copilaresti.

+Quote Post
Vizitator_Gamma.
mesaj Aug 26 2011, 11:56 AM
Mesaj #5510

Guests

Si cum studiile continua iata ce a mai aparut anul trecut :

This is the sort of RNA structure would have been needed for life to exist before the evolution of double-stranded DNA, with its instruction book for proteins that carry out almost all of life's functions today. If proteins are necessary to carry out life's functions, scientists need to explain how life arises without DNA's recipe. The answer to the chicken or egg question is RNA machines such as the one identified in the new study, Breaker said.

"A lot of sophisticated RNA gadgetry has gone extinct but this study shows that RNA has more of the power needed to carry out complex biochemistry," Breaker said. "It makes the spontaneous emergence of life on earth much more palatable."

http://www.sciencedaily.com/releases/2010/...00812151630.htm
si asta :
http://www.sciencedaily.com/releases/2010/...00222162009.htm

Deci se pare ca dovezile se acumuleaza in directia RNA world .

+Quote Post
Vizitator_Gamma.
mesaj Aug 26 2011, 12:09 PM
Mesaj #5511

Guests

Si o bomboana la final :

http://www.sciencedaily.com/releases/2007/...71204102500.htm

Versiunea ultramoderna a ciorbei primordiale .

Extrem de speculativ dar mult mai plauzibil decat "FSM did it " .

+Quote Post
Vizitator_oalndezu.
mesaj Aug 26 2011, 12:58 PM
Mesaj #5512

Guests

Citeaza (Uncle Sam @ Aug 26 2011, 11:14 AM) *

ce are aface cat de veche e dilema?
uite, o alta dilema: daca dumnezeu este atotputernic, ar trebui sa poata face un obiect atat de greu incat sa nu-l poata ridica tongue.gif

+Quote Post
Vizitator_gogu.
mesaj Aug 26 2011, 02:03 PM
Mesaj #5513

Guests

Citeaza (oalndezu @ Aug 26 2011, 12:58 PM) *
uite, o alta dilema: daca dumnezeu este atotputernic, ar trebui sa poata face un obiect atat de greu incat sa nu-l poata ridica tongue.gif

Simplu, dar mai inainte defineste-mi notiunile de "Dumnezeu", "obiect", "greu" si "a ridica"
Iete alta: Exista numere mai mari ca infinitul?!
Sau: poti sa vorbesti atat de repede incat sa nu intelegi ce spui?!
ori: exista ceva atat de complicat incat sa nu poata fi nici descris, nici inteles?

paradoxurile astea nu sunt decat dovada limitelor rationamentului uman.

+Quote Post
Vizitator_olandezu.
mesaj Aug 26 2011, 02:23 PM
Mesaj #5514

Guests

Citeaza (gogu @ Aug 26 2011, 02:03 PM) *
1 Simplu, dar mai inainte defineste-mi notiunile de "Dumnezeu", "obiect", "greu" si "a ridica"
2 Iete alta: Exista numere mai mari ca infinitul?!
3 Sau: poti sa vorbesti atat de repede incat sa nu intelegi ce spui?!
4 ori: exista ceva atat de complicat incat sa nu poata fi nici descris, nici inteles?

paradoxurile astea nu sunt decat dovada limitelor rationamentului uman.

1. vai de mine, ceri definitii?! incepem sa rationam? putem gandi? iete ce chestie!
2. Io stiu? Da' numerele exista? Ce-i aia exista?
3. Da, pot vorbi atat repede incat sa nu inteleg ce spun smile.gif Te las pe tine sa ghicesti cum, e simplu.
4. habar n-am. unde-i paradoxul in raspunsul meu? intrebarea in sine nu este un paradox

+Quote Post
Uncle Sam
mesaj Aug 26 2011, 02:24 PM
Mesaj #5515

Membru veteran

Citeaza (oalndezu @ Aug 26 2011, 03:58 PM) *
Are a face cu afirmatia glumeata cu creationistii aia care nu-si pun intrebari. Uite ca isi pun. Ca doar nu erau evolutionisti pe vremurile alea.
Dumnezeu e destul de puternic sa faca ce vrea inclusiv sa imi dea numerele la loto. Dar numai cand il prinzi in toane bune.

+Quote Post
Vizitator_gogu.
mesaj Aug 26 2011, 02:26 PM
Mesaj #5516

Guests

Citeaza (Gamma @ Aug 26 2011, 11:40 AM) *
Raspunsul la intrebare este gaina . Sau mai bine spus primul lant molecular replicativ care a fost asamblat spontan .

http://www.sciencedaily.com/releases/2009/...90109173205.htm

Foarte interesant ce au facut indivizii aia acolo , moleculele alea nu sunt vii dar se inmultesc ,se combina si EVOLUEAZA .

Nu inteleg ce este atat de extraordinar la chestia asta!!! Acum un an sau mai bine am citit ca s-a facut o imprimanta 3D care se poate copia pe ea insasi! Si asta e la fel, numai ca e mai mica! Si nu poate face nimic mai mult decat sa se copieze pe ea insasi. Ailalta poate face si alte chestii! Si sigur e mai rezistenta la oxidare, temperaturi si expunere la UV. Deci din punctul meu de vedere, imprimanta 3D care se poate copia pe ea insasi e o dovada mai buna pentru evolutionism, ea poate prin mutatii si selectia acestora sa determine ca dupa un zilion de ani sa dea nastere la o imprimanta rationala!
Asta e tare "It makes the spontaneous emergence of life on earth much more palatable."
for me, is as disgusting as ever!

+Quote Post
Vizitator_olandezu.
mesaj Aug 26 2011, 02:33 PM
Mesaj #5517

Guests

Citeaza (Uncle Sam @ Aug 26 2011, 02:24 PM) *
Are a face cu afirmatia glumeata cu creationistii aia care nu-si pun intrebari. Uite ca isi pun. Ca doar nu erau evolutionisti pe vremurile alea.
Dumnezeu e destul de puternic sa faca ce vrea inclusiv sa imi dea numerele la loto. Dar numai cand il prinzi in toane bune.

nu existau nici creationisti pe vremurile alea wink.gif
si copii de 3 ani pun intrebari - raspunsurile, alea-s cu cantec.

+Quote Post
Vizitator_Uncle Sam.
mesaj Aug 26 2011, 02:33 PM
Mesaj #5518

Guests

Citeaza (gogu @ Aug 26 2011, 02:26 PM) *
ea poate prin mutatii si selectia acestora sa determine ca dupa un zilion de ani sa dea nastere la o imprimanta rationala!
Cu conditia sa nu o scoti din priza.
Dar cum adica se copiaza singura. Adica ce face?

+Quote Post
Vizitator_Uncle Sam.
mesaj Aug 26 2011, 02:39 PM
Mesaj #5519

Guests

Citeaza (olandezu @ Aug 26 2011, 02:33 PM) *
nu existau nici creationisti pe vremurile alea wink.gif
si copii de 3 ani pun intrebari - raspunsurile, alea-s cu cantec.
Ooo, ba da. Toti erau. Numai ca aveau pareri diferite despre cine anume i-a creat,

+Quote Post
Vizitator_gogu.
mesaj Aug 26 2011, 02:40 PM
Mesaj #5520

Guests

Citeaza (olandezu @ Aug 26 2011, 02:23 PM) *
1. vai de mine, ceri definitii?! incepem sa rationam? putem gandi? iete ce chestie!
2. Io stiu? Da' numerele exista? Ce-i aia exista?
3. Da, pot vorbi atat repede incat sa nu inteleg ce spun smile.gif Te las pe tine sa ghicesti cum, e simplu.
4. habar n-am. unde-i paradoxul in raspunsul meu? intrebarea in sine nu este un paradox

raspunsul este, spune ca nu poti sa apreciezi limitele rationamentului uman, nici valoarea acestuia atunci cand nu ai termene de referinta.
Vorbind de evolutie, observ o evolutie a tonului tau de la superior la agresiv, dar cred ca asta e o involutie. Sau o dovada ca teoria lui Darwin e valabila pentru unii

+Quote Post

207 Pagini V  « < 182 183 184 185 186 > » 
Reply to this topicStart new topic
3 Utilizatori care citesc acest topic (3 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 17th November 2018 - 09:26 AM