IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

> De ce unii oameni e mai prosti ca altii ?, social, politic, mioritic
kansas
mesaj May 31 2014, 04:14 PM
Mesaj #1

Membru veteran

Grup: Membri
Postari: 211
Inscris: 22-February 11
Utilizatorul numarul: 26 083

De ce unii oameni e mai prosti ca altii ?
....................................................
Iata o intrebare la care primii nu vor afla niciodata raspunsul, nici macar de aici, de pe forum H.N.
...De ce ?
Pentruca prostii vorbesc prea mult, iar inteleptii tac.

Deci noi, prostii, n-avem nici o sansa sa aflam vreodata de ce unii e mai dastepti ca noi...
Si cum prostia ie un mod de viata interactiv, atrage mai multa lume decat tacerea.
De aici si vorba '' Multi si prosti ''.
Totusi ma gandesc ca ceilalti, putinii, tacutii si inteleptii, or fi niste oameni foarte ocupati, ceea ce ma face sa cred ca noi, prostii, nu...
Deci prostia e pana la urma, ca si Sectia de votare, o adunare a celor multi care nu au ceva mai bun de facut.
Ce s-ar intampla daca toti am fi intelepti, tacuti si ocupati, atat de ocupati incat nu am mai avea timp sa ne adunam, nici macar in sectiile de votare ?

Probabil ar ramane foarte putini alesi, sau deloc.
Pur si simplu adunarea celor multi si prosti din Parlament, Partide, Administratie, care vorbesc mult fara sa faca nimic, nu ar mai exista.
Deloc.

Am deveni o tara cu oameni ocupati, intelepti si tacuti.
Oamenii aceia, inteleptii, care tac si fac, ar fi cei multi, iar cei care vorbesc mult si fara rost, tot mai putini sau deloc.

Pai cine ar mai conduce tara ?
Probabil am face un concurs, fara votare, si cei mai intelepti ar administra prin contract, acolo unde se pricep mai bine. S-ar schimba periodic, sau si-ar mentine pozitia, tot prin concurs, an de an.

Ar disparea mare parte din stiri si din stiristele panicarde. Totul ar merge ca pe roate.
Dar asta se va intampla doar atunci cand vom vorbi mai putin si vom face din ce in ce mai mult.
Ori o asemenea schimbare, ar putea fi observata dupa cateva zeci de ani, doar de catre unii mult mai deosebiti, deci mai putini. Si se vor deosebi de cei multi, tacuti si intelepti, care tac si fac, prin aceea ca ei, cei putini, nu vor face decat sa vorbeasca intre ei, si sa puna la cale cum sa-i faca pe cei multi, intelepti si tacuti, sa munceasca mai eficient.

Ceea ce probabil fac si acum, dar fara succes, pentru ca noi, cei multi si prosti, inca pierdem vremea intre noi, sporovaind ca si ei, in loc sa muncim, eficient, doar pentru noi.

Atunci unde sunt acum cei putini, intelepti si tacuti, care tac si fac ?

Probabil nu in tara noastra. Aici singurii care tac si fac sunt coruptii.
De aceea tara noastra sta mai prost ca altele, adica in top, incepand de la coada.

Partea buna e ca ne distram inca de minune, vorbind mult fara sa facem nimic, si ne e intr-un fel bine pentru ca nu am aflat cat suntem de prosti si ineficienti.
Pentru ca nu avem inca de la cine...suntem doar noi, cu noi. Adica tzara unde se-ntalnesc hotii cu prostii.

...Pai, si cu asta ce-am facut ?

--------------------
[size="5"]" Cei pe care ii criticam au devenit deja imuni. Isi apara pozitiile cu o incrancenare iesita din comun. Un lucru insa ii deranjează la culme: sa le spui adevarul in fata. Dar mai ales sa-l afle si altii. Cu cat stim mai multi ce fac ei, cu atat sunt mai vulnerabili. "

Transparenta Totala a Banului Public este singura cale spre Progres si Democratie in Romania de astazi.[/size]
Go to the top of the page

+Quote Post

Start new topic
Raspunsuri
Vizitator_fgh.
mesaj Nov 21 2014, 09:14 AM
Mesaj #2

Guests

E ... ! Daca ai noroc ... Atunci poate ca nici nu mai conteaza daca esti facut sau contrafacut !

Dar daca nu ai ? E ... ?

Si, daca totusi ai, norocul ti-l da Al` de Sus sau Al` de Jos ? Ca doar au si unii, si altii din ala, ca altfel nu le iesea vorbe din batrani.

Si daca e de Sus, de ce-o fi sponsorizand Ala prostia ? Iar daca e de Jos, de ce-o fi sponsorizand Alalalt neprostia ? Ca nu prea are logica intelepciunea, ratiunea si inteligenta divina, indiferent daca e Alba sau Neagra. Sau ei or fi inventat Alba-Neagra ... ?

Uite cate intrebari aiurite, izvorate dintr-un biet noroc, atasat unui topic de altfel consacrat analizei antidiscriminare !

Na ... Acu` ce facem ? Ne off-topicam ?

+Quote Post
Vizitator_k.
mesaj Nov 21 2014, 12:03 PM
Mesaj #3

Guests

Citeaza (fgh @ Nov 21 2014, 09:14 AM) *
Uite cate intrebari aiurite, izvorate dintr-un biet noroc, atasat unui topic de altfel consacrat analizei antidiscriminare !

Habar nu am ce e ''norocul'', stiu ca e relativ si aparent discriminatoriu .
Cred in capacitatea de comunicare si adaptare.
Mai sunt munca si inspiratia, dar nu ma bag prea tare laugh.gif, pt ca sunt la fel ca Jim Carrey, un mic apostol al Bisericii Fara de Griji : Calea de mijloc - fa cu placere maxima ceea ce stii si poti sa faci bine , fara sa superi pe nimeni daca este posibil smile.gif

+Quote Post
Vizitator_fgh.
mesaj Nov 21 2014, 05:29 PM
Mesaj #4

Guests

Citeaza (k @ Nov 21 2014, 12:03 PM) *
Calea de mijloc - fa cu placere maxima ceea ce stii si poti sa faci bine , fara sa superi pe nimeni daca este posibil smile.gif

Eu personal as opta pentru a transforma aceasta "cale de mijloc" a Dumneavoastra in motto-ul reformei politice vizata de un alt topic de pe acest forum, cel dedicat gasirii de alternative la politica actuala.

Cu riscul de a perpetua "off-topicarea" inceputa mai devreme, cred ca aceasta trebuie sa fie tinta noii politici - asigurarea placerii maxime in actiunea fiecarui membru al societatii, in viata sa de zi cu zi. Dar nu vreau sa dezvolt aici, criticile si argumentele vor veni valuri-valuri si ...

Ideea topicului acesta este de ce sunt unii mai altfel decat altii. Eu voi devia si voi spune acum ca trebuie luate masuri pentru ca diversitatea sa fie benefica, si nu malefica. Dar sa ramana diversitate, pentru ca e nevoie de toate tipurile de cetateni - respectiv creativi, manageri, executanti si violenti - in societate.

Uitati-va la om, la un om oarecare. Daca nu ar avea cu ce gandi, daca nu ar avea cu ce organiza, daca nu ar avea cu ce munci, daca nu ar avea cu ce riposta la nevoie, ce fel de om ar mai fi oare ? Nu cumva un ... altfel decat ceilalti ?

Dar cum umanitatea nu face parte - inca - dintr-o comunitate de umanitati, nu poate risca sa fie mai proasta decat desteptii universului. Tinta ei trebuie sa fie calitatea maxima. Deci nu trebuie sa o acceptam, asa cum acceptam omul, ca o parte a unei diversitati necesare si folositoare intregului, ci doar ca pe o elita a unei eventuale comunitati, banuite doar a exista, care sa detina toate calitatile posibile, adica intelepciune, gestionare eficienta a resurselor, capacitate de munca facuta din placere si si cu randament ridicat, capacitate de riposta descurajanta in caz de agresiune.

Concluzia acestei postari ar fi ca nu faptul ca unii e mai destepti ca altii e problema, ci repartizarea fiecaruia in domeniul de activitate pentru care are abilitati si placere in a activa.

Desigur, nu am raspuns aici la chestiunea esentiala - DE CE E UNII MAI DESTEPTI CA ALTII (!!!), dar cel putin am dat niscaiva indicatii de utilizare pentru ambele entitati.

Si, ca sa inchei ... Zic inteleptii ca un destept poate fi prost cand si cat vrea el, dar un prost nu poate fi destept oricat ar vrea. Oare sa aiba dreptate acestia ? Stiu ei oare ce spun ?

+Quote Post
Vizitator_k.
mesaj Nov 22 2014, 11:26 AM
Mesaj #5

Guests

Citeaza (fgh @ Nov 21 2014, 05:29 PM) *
Eu personal as opta pentru a transforma aceasta "cale de mijloc" a Dumneavoastra in motto-ul reformei politice vizata de un alt topic de pe acest forum, cel dedicat gasirii de alternative la politica actuala.

Cu riscul de a perpetua "off-topicarea" inceputa mai devreme, cred ca aceasta trebuie sa fie tinta noii politici - asigurarea placerii maxime in actiunea fiecarui membru al societatii, in viata sa de zi cu zi. Dar nu vreau sa dezvolt aici, criticile si argumentele vor veni valuri-valuri si ...

Ideea topicului acesta este de ce sunt unii mai altfel decat altii. Eu voi devia si voi spune acum ca trebuie luate masuri pentru ca diversitatea sa fie benefica, si nu malefica. Dar sa ramana diversitate, pentru ca e nevoie de toate tipurile de cetateni - respectiv creativi, manageri, executanti si violenti - in societate.

Uitati-va la om, la un om oarecare. Daca nu ar avea cu ce gandi, daca nu ar avea cu ce organiza, daca nu ar avea cu ce munci, daca nu ar avea cu ce riposta la nevoie, ce fel de om ar mai fi oare ? Nu cumva un ... altfel decat ceilalti ?

Dar cum umanitatea nu face parte - inca - dintr-o comunitate de umanitati, nu poate risca sa fie mai proasta decat desteptii universului. Tinta ei trebuie sa fie calitatea maxima. Deci nu trebuie sa o acceptam, asa cum acceptam omul, ca o parte a unei diversitati necesare si folositoare intregului, ci doar ca pe o elita a unei eventuale comunitati, banuite doar a exista, care sa detina toate calitatile posibile, adica intelepciune, gestionare eficienta a resurselor, capacitate de munca facuta din placere si si cu randament ridicat, capacitate de riposta descurajanta in caz de agresiune.

Concluzia acestei postari ar fi ca nu faptul ca unii e mai destepti ca altii e problema, ci repartizarea fiecaruia in domeniul de activitate pentru care are abilitati si placere in a activa.

Desigur, nu am raspuns aici la chestiunea esentiala - DE CE E UNII MAI DESTEPTI CA ALTII (!!!), dar cel putin am dat niscaiva indicatii de utilizare pentru ambele entitati.

Si, ca sa inchei ... Zic inteleptii ca un destept poate fi prost cand si cat vrea el, dar un prost nu poate fi destept oricat ar vrea. Oare sa aiba dreptate acestia ? Stiu ei oare ce spun ?

Dar nu e numic off-topic pana acum smile.gif
Cred ca fiecare individ are unul sau mai multe talente, sau abilitati, pe care trebuie sa le (re)descopere si sa le cultive, pentru propria satisfactie si pentru a fi de folos si celor din jur.
Cum spune bine si neamtul : lucrul bine facut este esential, fiecare dintre noi trebuie sa aiba curajul unui nou inceput, fara sa se intinda mai mult decat e plapuma.
Cunosc absolventi de facultate care s-au apucat de o meserie ''inferioara'' calificarii universitare, si care acum sunt acum mesteri adevarati, cu maxim de satisfactie, inclusiv materiala. Totul e sa fii eficient. Atunci viata e frumoasa si nu mai nici ai timp sa te plangi ca esti mai putin inteligent decat Einstein. Devii propriul demiurg, in lumea ta, fara efort, iar ceilalti te respecta pentru asta smile.gif
Iata unul dintre cele mai puternice discursuri motivationale (ale unui geniu in viata), pe care le-am ascultat vreodata, si care se adreseaza tuturor, indiferent de IQ, pentru ca prostia e de cele mai multe ori doar o atitudine in care stagnezi fara sa vrei :

https://www.youtube.com/watch?v=V80-gPkpH6M

+Quote Post
kansas
mesaj Mar 6 2015, 04:47 PM
Mesaj #6

Membru veteran

Grup: Membri
Postari: 211
Inscris: 22-February 11
Utilizatorul numarul: 26 083

Vesnicia Prostiei - un perpetuum mobile intelectualiceste reinventat

Citeaza (k @ Nov 22 2014, 11:26 AM) *
Cred ca fiecare individ are unul sau mai multe talente, sau abilitati, pe care trebuie sa le (re)descopere si sa le cultive, pentru propria satisfactie si pentru a fi de folos si celor din jur.
Cum spune bine si neamtul : lucrul bine facut este esential, fiecare dintre noi trebuie sa aiba curajul unui nou inceput, fara sa se intinda mai mult decat e plapuma.
Cunosc absolventi de facultate care s-au apucat de o ''meserie inferioara'' calificarii universitare, si care acum sunt mesteri adevarati, si au maxima satisfactie, inclusiv materiala. Totul e sa fii eficient. Atunci viata e frumoasa si nu mai nici ai timp sa te plangi ca esti mai putin inteligent decat Einstein. Devii propriul demiurg, in lumea ta, fara efort, iar ceilalti te respecta pentru asta smile.gif
Iata unul dintre cele mai puternice discursuri motivationale (ale unui geniu in viata), pe care le-am ascultat vreodata, si care se adreseaza tuturor, indiferent de IQ, pentru ca prostia e de cele mai multe ori doar o atitudine in care stagnezi fara sa vrei :

https://www.youtube.com/watch?v=V80-gPkpH6M

Un binecunoscut general post decembrist, sau astrolog, sau eseist, sau ''basist'' tongue.gif (whatever...omul are loialitatea lui, chiar si cu blazon acoperit, e democratie...), incearca zilele-astea sa defineasca Prostia, in felul sau consacrat, neo-americaneste, dar cu pretentii de academie universala cu amvon latin (castigat onest prin schimbare de nume), ridicandu-i in extaz creator acel soclu de zeita antica, ei, Prostiei, ca apoi, in disimulata agonie sa se smiorcaie gratios in batista-i de matase sintetica made in China dar vanduta pe Broadway, si imbatranind subit, in prime-time blogosferic, sub greutatea intrebarii venite ca un bumerang : '' cum luptam cu prostia '' ?

Faceti un rabat la ''intelepciune'', coborati doua minute de pe soclul Dvs. inchipuit, D-le gheneral. Nu, nu va fie frica, sunteti protejat dry.gif ... si vizionati (in linkul de mai sus ) indemnul la lupta impotriva Prostiei, dat de un geniu universal autentic, Dl. Jim, Big Jim. Poate fi util :

''In viata ai de ales intre Dragoste sau Frica''. - Da, e chiar atat de simplu ! smile.gif

Toti cei carora le este frica, de ridicol, de locul doi, de saracie, de moarte, dar mai ales de FIRESCUL celuilalt, tuturor acestora le lipseste ceva : Iubirea neconditionata.

Lipsa Iubirii inseamna prostie si are ca urmare directa FRICA si simptomele ei, incepand cu aroganta in fata (naturaletii sau superioritati) celuilalt, pana la agresiunea criminala cu lampashul si tarnacopul, si sub obladuirea gheneralilor (fie ei mai vechi sau mai noi, facuti cate 300, la apelul bocancilor, pentru a proteja cocoshimea clientelara).

Doar Iubirea neconditionata te fereste de prostie, lacomie, fudulie, imoralitate si amoralitate, impostura si infractiune, ba mai mult, te face si eficient, implinit si chiar fericit. Doar ea, Iubirea, te poate face sa traiesti cu adevarat bine si LIBER... Cand ati iubit ultima oara neconditionat ?

Prostia omului simplu e trecatoare, dar logoreea, aroganta si fudulia, aici va dau dreptate, desi v-ati ferit s-o exprimati fara echivoc : sunt vesnice, definesc Vesnicia Prostiei dry.gif

De fapt... nu exista Prostie, exista doar Frica (prostia este doar frică).

Iar Frica se manifesta doar in lipsa Iubirii neconditionate.

Aceasta postare a fost editata de kansas: Mar 6 2015, 05:04 PM

--------------------
[size="5"]" Cei pe care ii criticam au devenit deja imuni. Isi apara pozitiile cu o incrancenare iesita din comun. Un lucru insa ii deranjează la culme: sa le spui adevarul in fata. Dar mai ales sa-l afle si altii. Cu cat stim mai multi ce fac ei, cu atat sunt mai vulnerabili. "

Transparenta Totala a Banului Public este singura cale spre Progres si Democratie in Romania de astazi.[/size]

+Quote Post
Vizitator_fgh.
mesaj Mar 8 2015, 06:18 AM
Mesaj #7

Guests

Citeaza (kansas @ Mar 6 2015, 04:47 PM) *
Vesnicia Prostiei - un perpetuum mobile intelectualiceste reinventat

Am citit articolul si mi s-a parut o ... prostie, intelectual vorbind.

Dar nici din postul de mai sus nu am inteles mai nimic. Sa fie doar efectul alcoolului asupra intelectului ?

+Quote Post
Vizitator_Laur006.
mesaj Mar 8 2015, 09:03 AM
Mesaj #8

Guests

Citeaza (fgh @ Mar 8 2015, 06:18 AM) *
Dar nici din postul de mai sus nu am inteles mai nimic. Sa fie doar efectul alcoolului asupra intelectului ?

Primul impuls a fost sa raspund in acelasi ton de obraznicie cu al dvs, desi nu mi s-a adresat mie aceasta jignire. Insa, cautand un citat din Evanghelie, pentru autoritatea infinit mai mare decat a mea si care sa va dea un indiciu ca sa intelegeti opinia lui kansas, am gasit explicatiile date de catre Iisus Hristos unuia care "nu intelegea" diverse chestii:

Oare nu pentru aceasta rătăciţi, neştiind Scripturile, nici puterea lui Dumnezeu?

Iar firul rosu ce strabate textul pe care ziceti ca nu-l intelegeti din cauza alcoolului consta tot in invatatura lui Iisus:

"Să iubeşti pe Domnul Dumnezeul tău din toată inima ta, din tot sufletul tău, din tot cugetul tău şi din toată puterea ta". Aceasta este cea dintâi poruncă.
Iar a doua e aceasta: "Să iubeşti pe aproapele tău ca pe tine însuţi".
Mai mare decât acestea nu este altă poruncă.

Daca e sa ma intrebati pe mine, eu cred ca e mult mai simplu sa spui, dar mult, mult mai greu de facut aceasta: sa iubesti neconditionat pe aproapele, "aproape" care ar putea sa-ti fie nu doar pur si simplu un necunoscut, ci chiar si dusman. Aici sta toata frumusetea Ortodoxiei, pentru cei care o iau in serios: te invata cum sa faci pentru a reusi sa implinesti cele doua porunci, care sunt de fapt una wink.gif

+Quote Post
Vizitator_fgh.
mesaj Mar 8 2015, 09:36 AM
Mesaj #9

Guests

Citeaza (Laur006 @ Mar 8 2015, 09:03 AM) *
Primul impuls a fost sa raspund in acelasi ton de obraznicie cu al dvs, desi nu mi s-a adresat mie aceasta jignire. Insa, cautand un citat din Evanghelie, pentru autoritatea infinit mai mare decat a mea si care sa va dea un indiciu ca sa intelegeti opinia lui kansas, am gasit explicatiile date de catre Iisus Hristos unuia care "nu intelegea" diverse chestii:

Oare nu pentru aceasta rătăciţi, neştiind Scripturile, nici puterea lui Dumnezeu?

Iar firul rosu ce strabate textul pe care ziceti ca nu-l intelegeti din cauza alcoolului consta tot in invatatura lui Iisus:

"Să iubeşti pe Domnul Dumnezeul tău din toată inima ta, din tot sufletul tău, din tot cugetul tău şi din toată puterea ta". Aceasta este cea dintâi poruncă.
Iar a doua e aceasta: "Să iubeşti pe aproapele tău ca pe tine însuţi".
Mai mare decât acestea nu este altă poruncă.

Daca e sa ma intrebati pe mine, eu cred ca e mult mai simplu sa spui, dar mult, mult mai greu de facut aceasta: sa iubesti neconditionat pe aproapele, "aproape" care ar putea sa-ti fie nu doar pur si simplu un necunoscut, ci chiar si dusman. Aici sta toata frumusetea Ortodoxiei, pentru cei care o iau in serios: te invata cum sa faci pentru a reusi sa implinesti cele doua porunci, care sunt de fapt una wink.gif

Dragoste cu forta ... parca nu se face, raportat la morala zilelor noastre. Cel vizat trebuie sa merite.

Iisus chiar ar merita, daca nu iubit, cel putin respectat pentru tentativa sa de a reintrona domnia legii si moralei intr-o societate corupta si profund materialista in conducerea ei.

Creatorul merita si el, avand in vedere ca dupa ce a creat lumea a donat-o oamenilor, fara discriminare si fara pretentii.

Nu merita insa cei care exploateaza aceste merite in favoarea lor, adjudecandu-si rolul de strangatori de bani si bunuri care sa recompenseze aceste merite, bani si bunuri pe care le folosesc nu pentru a pastra vie amintirea faptelor acelora, ci pentru a asupri prin amenintare, santaj, inselaciune, frauda in general.

Imoral este si ca nu respecta cele zece porunci chiar cei care se autodesemneaza, cu emfaza si pretentii, reprezentantii bisericii. Daca cineva imi poate da macar un exemplu de crestin care sa nu calce, din prostie, nestiinta sau rautate, macar patru din cele zece repere morale umaniste, eu ma crestinez pe loc. Pentru ca esenta crestinismului chiar asta este - incalcarea poruncilor, prin jignirea creatorului, deturnarea increderii in subjugare si a respectului in prosternare, discriminare si ura fata de cei care au alte filozofii de viata.

Orice crestin are obligatia de a-si uri aproapele daca nu se supune stapanilor care il subjuga si pe el, exact asa cum face si securitatea cu subjugatii ei. Dovada este vie, chiar in postul anterior.

+Quote Post
Vizitator_Laur006.
mesaj Mar 8 2015, 10:22 AM
Mesaj #10

Guests

Citeaza (fgh @ Mar 8 2015, 09:36 AM) *
Daca cineva imi poate da macar un exemplu de crestin care sa nu calce, din prostie, nestiinta sau rautate, macar patru din cele zece repere morale umaniste, eu ma crestinez pe loc.

Cu cea mai mare viteza mi-a venit in minte numele Gheorghe Calciu. Dar nu-i nevoie sa te crestinezi din cauza ca exista pe lume crestini adevarati. NU, pentru increstinare nu e nevoie de comparare cu cei din jurul tau, ci prin comparare cu tine insuti in diverse ipostaze, atitudini si fapte de care nu esti mandru in adancul contiintei proprii. Apoi de parere de rau si dorinta de indreptare si impacare cu Dumnezeu.

Pentru ca esenta crestinismului chiar asta este - incalcarea poruncilor, prin jignirea creatorului, deturnarea increderii in subjugare si a respectului in prosternare, discriminare si ura fata de cei care au alte filozofii de viata.

Complet fals. Habar n-am de unde ai aceste idei ciudate. Esenta crestinismului este cuprinsa in Noul Testament.

Orice crestin are obligatia de a-si uri aproapele daca nu se supune stapanilor care il subjuga si pe el

Si obligatia asta din partea carui Apostol, Sfant Parinte (fiindca de la Iisus e clar ca nu vine) ai citit dumneata ca provine? Retine: crestinul este obligat sa urasca pacatul, iar nu omul care infaptuieste pacatul! Ceea ce este o mare diferenta.

+Quote Post

Posteaza in acest topic
- kansas   De ce unii oameni e mai prosti ca altii ?   May 31 2014, 04:14 PM
- - fgh   Dumnezeu a creat lumea si oamenii. Si daca el a vr...   Jul 7 2014, 03:17 PM
|- - gigel123   ...   Jul 8 2014, 04:24 AM
|- - gigel123   Citeaza (fgh @ Jul 7 2014, 04:17 PM) Dumn...   Jul 8 2014, 04:26 AM
- - cum   unii e mai prosti pentru ca e sub 50. Alti e mai p...   Jul 8 2014, 11:18 AM
- - fgh   Dovada ca am dreptate a aparut publicata ceva mai ...   Jul 8 2014, 03:27 PM
|- - bazil   Citeaza (fgh @ Jul 8 2014, 03:27 PM) Dova...   Jul 20 2014, 02:53 PM
- - visitor   kansas, ai dreptate!   Aug 14 2014, 07:00 AM
- - fgh   Prost, eu ? ... Da` de unde ... ! Tampit, ...   Aug 15 2014, 01:56 PM
- - maricel   Eu nu ma consider prost, doar naiv. Poate ca asta ...   Aug 16 2014, 12:10 PM
- - aiurea   Nu exista prostie, este doar un mit. Sunt doar per...   Aug 16 2014, 12:55 PM
|- - om   Citeaza (aiurea @ Aug 16 2014, 12:55 PM) ...   Aug 29 2014, 02:45 PM
|- - Musafir   Citeaza (om @ Aug 29 2014, 02:45 PM) Atun...   Sep 4 2014, 04:18 PM
- - parameciu   Traditionala polarizare negativa. Intrebarea e: de...   Aug 16 2014, 04:26 PM
|- - mamae   Citeaza (parameciu @ Aug 16 2014, 04:26 P...   Nov 5 2014, 04:02 PM
|- - sarmaua socialista   Citeaza (mamae @ Nov 5 2014, 04:02 PM) d...   Nov 8 2014, 11:42 AM
- - fgh   Cred ca tine de dotari si mostenire, de educatie s...   Aug 17 2014, 05:50 PM
- - kansas   Romanii recunosc calitatea dar ... inca nu au ince...   Nov 8 2014, 06:17 PM
- - Revolutia Electorala   Citeaza (kansas @ Nov 8 2014, 06:17 PM) R...   Nov 11 2014, 08:22 AM
- - vizi_tartor   Datzoncolo, mai ducetiva tatz dacilea ca ma zapace...   Nov 11 2014, 11:55 PM
|- - Kansas   Citeaza (vizi_tartor @ Nov 11 2014, 11:55...   Nov 12 2014, 08:12 AM
|- - dupa 25 de ani   Citeaza (Kansas @ Nov 12 2014, 08:12 AM) ...   Nov 18 2014, 05:07 PM
|- - Musafir   Citeaza (dupa 25 de ani @ Nov 18 2014, 05...   Nov 18 2014, 09:40 PM
- - fgh   Ezista oameni facuti. Acestia e oamenii, si e dest...   Nov 20 2014, 12:34 PM
|- - k   Citeaza (fgh @ Nov 20 2014, 12:34 PM) Ezi...   Nov 20 2014, 03:48 PM
- - fgh   E ... ! Daca ai noroc ... Atunci poate ca nici...   Nov 21 2014, 09:14 AM
|- - k   Citeaza (fgh @ Nov 21 2014, 09:14 AM) Uit...   Nov 21 2014, 12:03 PM
|- - fgh   Citeaza (k @ Nov 21 2014, 12:03 PM) Calea...   Nov 21 2014, 05:29 PM
|- - k   Citeaza (fgh @ Nov 21 2014, 05:29 PM) Eu ...   Nov 22 2014, 11:26 AM
|- - fgh   Citeaza (k @ Nov 22 2014, 11:26 AM) Iata ...   Nov 22 2014, 07:17 PM
|- - kansas   Vesnicia Prostiei - un perpetuum mobile intelectua...   Mar 6 2015, 04:47 PM
|- - fgh   Citeaza (kansas @ Mar 6 2015, 04:47 PM) V...   Mar 8 2015, 06:18 AM
|- - Laur006   Citeaza (fgh @ Mar 8 2015, 06:18 AM) Dar ...   Mar 8 2015, 09:03 AM
|- - fgh   Citeaza (Laur006 @ Mar 8 2015, 09:03 AM) ...   Mar 8 2015, 09:16 AM
|- - fgh   Citeaza (Laur006 @ Mar 8 2015, 09:03 AM) ...   Mar 8 2015, 09:36 AM
|- - Laur006   Citeaza (fgh @ Mar 8 2015, 09:36 AM) Daca...   Mar 8 2015, 10:22 AM
|- - fgh   Citeaza (Laur006 @ Mar 8 2015, 10:22 AM) ...   Mar 8 2015, 01:09 PM
||- - Laur006   Citeaza (fgh @ Mar 8 2015, 01:09 PM) Daca...   Mar 8 2015, 02:47 PM
||- - fgh   Citeaza (Laur006 @ Mar 8 2015, 02:47 PM) ...   Mar 8 2015, 03:34 PM
|- - fgh   Citeaza (Laur006 @ Mar 8 2015, 10:22 AM) ...   Mar 8 2015, 01:16 PM
- - WaLL   Citeaza (kansas @ May 31 2014, 04:14 PM) ...   Jan 6 2015, 09:12 AM
|- - nimfa din congelator   Citeaza (WaLL @ Jan 6 2015, 09:12 AM) A f...   Jan 15 2015, 07:44 PM
|- - save the children   Citeaza (WaLL @ Jan 6 2015, 09:12 AM) A f...   Jan 16 2015, 01:51 PM
- - greg   Citeaza (kansas @ May 31 2014, 04:14 PM) ...   Jan 14 2015, 02:06 PM
- - Zeus   Care este cea mai scurta definiție a Prostiei ? A...   Jan 16 2015, 08:45 AM
- - Lulu Macin   Citeaza (kansas @ May 31 2014, 04:14 PM) ...   Jan 19 2015, 07:04 AM
- - neutrino   Prosti? Adica multimea celor manipulabili ?Adica t...   Jan 25 2015, 06:31 AM
|- - fgh   Citeaza (neutrino @ Jan 25 2015, 06:31 AM...   Jan 25 2015, 11:40 AM
|- - Kansas   Citeaza (fgh @ Jan 25 2015, 11:40 AM) Inc...   Jan 26 2015, 10:32 AM
|- - fgh   Citeaza (Kansas @ Jan 26 2015, 10:32 AM) ...   Jan 27 2015, 12:41 PM
|- - alfa si omega   Citeaza (fgh @ Jan 27 2015, 12:41 PM) Las...   Jan 27 2015, 01:05 PM
|- - Musafir   Citeaza (alfa si omega @ Jan 27 2015, 01...   Jan 27 2015, 02:52 PM
|- - fgh   Citeaza (alfa si omega @ Jan 27 2015, 01...   Jan 28 2015, 05:18 PM
|- - maniheistu   Citeaza (fgh @ Jan 28 2015, 05:18 PM) Eu ...   Jan 28 2015, 06:37 PM
- - Pacatul Primordial   Citeaza Greu de crezut ca Iliescu ar fi un rebut e...   Jan 28 2015, 04:10 PM
- - x   Prost este cine crede pe altul prost...   Jan 28 2015, 05:55 PM
|- - z   Citeaza (x @ Jan 28 2015, 05:55 PM) Prost...   Jan 28 2015, 06:42 PM
||- - x   Citeaza (z @ Jan 28 2015, 06:42 PM) Deci,...   Jan 29 2015, 09:55 AM
||- - Kansas   Citeaza (x @ Jan 29 2015, 09:55 AM) ,,PRE...   Jan 29 2015, 10:49 AM
||- - Musafir   Citeaza (Kansas @ Jan 29 2015, 10:49 AM) ...   Jan 29 2015, 11:41 AM
|||- - Kansas   Citeaza (Musafir @ Jan 29 2015, 11:41 AM)...   Jan 29 2015, 01:08 PM
|||- - Musafir   Citeaza (Kansas @ Jan 29 2015, 01:08 PM) ...   Jan 29 2015, 05:25 PM
|||- - fgh   Citeaza (Musafir @ Jan 29 2015, 05:25 PM)...   Jan 29 2015, 05:31 PM
||- - fgh   Citeaza (Kansas @ Jan 29 2015, 10:49 AM) ...   Jan 29 2015, 01:32 PM
||- - Kansas&etc...(^-^)   Citeaza (fgh @ Jan 29 2015, 01:32 PM) Est...   Jan 29 2015, 01:46 PM
||- - fgh   Citeaza (Kansas&etc...(^-^) ...   Jan 29 2015, 02:37 PM
||- - puterea exemplului   Citeaza (fgh @ Jan 29 2015, 02:37 PM) Nu ...   Jan 30 2015, 08:55 AM
||- - Kansas   S-au cam speriat forumistii cand au vazut fatza po...   Jan 30 2015, 10:50 AM
||- - fgh   [quote name='Kansas' date='Jan 30 2015...   Jan 30 2015, 08:07 PM
||- - Musafir   Citeaza (fgh @ Jan 30 2015, 08:07 PM) Adm...   Jan 31 2015, 09:44 AM
||- - fgh   Citeaza (Musafir @ Jan 31 2015, 09:44 AM)...   Jan 31 2015, 08:03 PM
||- - Musafir   Citeaza (fgh @ Jan 31 2015, 08:03 PM) Sco...   Jan 31 2015, 09:07 PM
|- - YHVH   Citeaza (x @ Jan 28 2015, 05:55 PM) Prost...   Jan 28 2015, 07:23 PM
|- - fgh   Citeaza (YHVH @ Jan 28 2015, 07:23 PM) Da...   Jan 29 2015, 01:14 PM
|- - Kansas   Citeaza (fgh @ Jan 29 2015, 01:14 PM) Din...   Jan 29 2015, 01:23 PM
- - Kansas   Chiar nu se-ncumeta nimeni sa vada eroarea de mai ...   Jan 29 2015, 08:25 AM
|- - fgh   Citeaza (Kansas @ Jan 29 2015, 08:25 AM) ...   Jan 29 2015, 01:19 PM
- - fgh   De exemplu - http://stirileprotv.ro/stiri/sanatate...   Jan 31 2015, 08:43 PM
- - kansas   Acest topic este neinteresant, probabil pentru ca ...   Feb 1 2015, 10:49 AM
|- - Musafir   Citeaza (kansas @ Feb 1 2015, 10:49 AM) E...   Feb 1 2015, 04:16 PM
|- - Kansas   Citeaza (Musafir @ Feb 1 2015, 04:16 PM) ...   Feb 2 2015, 11:18 AM
|- - Musafir   Citeaza (Kansas @ Feb 2 2015, 11:18 AM) C...   Feb 2 2015, 03:36 PM
|- - Kansas   Citeaza (Musafir @ Feb 2 2015, 03:36 PM) ...   Feb 2 2015, 03:53 PM
|- - Kansas   Citeaza (Kansas @ Feb 2 2015, 03:53 PM) N...   Feb 2 2015, 04:09 PM
- - fgh   Sa ne amintim ca am plecat de la intrebarea ...   Feb 1 2015, 07:38 PM
|- - eroare de sistem   Citeaza (fgh @ Feb 1 2015, 07:38 PM) Punc...   Feb 2 2015, 10:53 AM
|- - mossad   Citeaza (eroare de sistem @ Feb 2 2015, 10...   Feb 2 2015, 11:08 AM
|- - fgh   Citeaza (eroare de sistem @ Feb 2 2015, 10...   Feb 5 2015, 12:38 PM
|- - Mentalul Colectiv Ceapist   Cainele moare de drum lung si prostul de grija alt...   Feb 23 2015, 08:41 AM
- - Mentalul Colectiv Ceapist   P.S. Exceptia de la regula : Am un vecin care si-a...   Feb 23 2015, 10:34 AM
- - fgh   Şi totuşi, topicul are alt subiect, nu religia. ...   May 16 2015, 02:22 PM
- - fgh   Şi, ca să completez, cei contrafăcuţi sunt cei...   May 16 2015, 02:24 PM
|- - fgh, ce e religia ?   @fgh dar tu stii ce este religia ? ratiune pura, ...   Jun 7 2015, 06:25 AM
|- - fgh   Citeaza (fgh, ce e religia ? @ Jun 7 2015, 06...   Jun 12 2015, 01:55 PM
|- - cutanu   Citeaza (fgh @ Jun 12 2015, 01:55 PM) Pro...   Jun 12 2015, 03:30 PM
|- - Kansas   Egoism, egocentrism, control Mergi mult prea depa...   Jun 12 2015, 03:57 PM
- - creangerear   My name is Lia Many thanks! for sharing Unique...   May 22 2015, 04:03 PM
- - ciutanu   ce să înţeleg?creştini e proşti?sau e proşti...   Jun 10 2015, 02:59 PM
|- - Musafir   Citeaza (ciutanu @ Jun 10 2015, 02:59 PM)...   Jun 11 2015, 07:11 AM
- - ciutanul   noa bine mă,asta ce spui îi ca,cînd nu spui nim...   Jun 12 2015, 01:20 PM
5 Pagini V   1 2 3 > » 

Reply to this topicStart new topic
2 Utilizatori care citesc acest topic (2 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 6th December 2019 - 09:21 AM