IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

Reply to this topicStart new topic
> Echipe mici pe cai mari
Vizitator_qwikl.
mesaj Nov 26 2009, 03:47 AM
Mesaj #1

Guests

O echipa mica de provincie dintr-un un oras moldovean,... celebru, dar acum insa 600 de ani, dupa ce armata de tarani a lui Stefan cel Mare a invins o armata turca imensa dar buimacita insa de mlastinile fara de sfarsit care inconjurau pe atunci orasul, o resedinta de judet ramasa aproape fara femei, plecate mai toate sa ingrijeasca batrani in Italia sau sa culeaga capsuni in Spania, o galerie cu suporteri "frumosi" dar putini si cam flamanzi dupa 20 de ani de continua tranzitie, un patron oltean prin nastere dar moldovean prin adoptie,... cam asta e povestea pe scurt a lui FC Vaslui cocotata saptamana asta parca pe merit dar total incredibil si surprinzator pe primul loc in clasamentul Ligii 1 din Romania.
Go to the top of the page

+Quote Post
Vizitator_vizitator.
mesaj Apr 2 2010, 12:32 AM
Mesaj #2

Guests

a ajuns din nou pe doi...

+Quote Post
Fjord
mesaj Apr 2 2010, 04:44 AM
Mesaj #3

Membru
**

Grup: Membri
Postari: 88
Inscris: 26-January 10
De la: Bucharest, Romania
Utilizatorul numarul: 18 383

Sa amintim ca domnul Porumboiu a fost la un pas sa se retraga de la echipa, deoarece, in ultima etapa a unui campionat, cand FC Vaslui isi juca ultima carte pentru cupele europene, "devotatii" suporteri vasluieni erau imbracati in echipamentul Stelei si incurajau Steaua.
O echipa mare e in primul rand facuta de suporteri. La Vaslui inca nu este cazul, Porumboiu n-a luat decizia cea mai fericita decizie cu aceasta investitie. Cea mai mare victorie acolo ramane cea de la Podul Inalt.

+Quote Post
mrnmarius
mesaj Dec 6 2010, 07:09 PM
Mesaj #4

Membru veteran

Grup: Membri
Postari: 106
Inscris: 3-December 10
De la: timisoara
Utilizatorul numarul: 24 823

Acum iar o echipa fara mari pretentii din moldova, Galati cred ca o sa ia titlul, Otelul mi se pare o echipa excelenta, foarte motivata, plus un antrenor dupa parerea mea de exceptie:Dorinel Munteanu

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Dec 7 2010, 01:09 AM
Mesaj #5

Guests

Citeaza (mrnmarius @ Dec 6 2010, 07:09 PM) *
Acum iar o echipa fara mari pretentii din moldova, Galati cred ca o sa ia titlul, Otelul mi se pare o echipa excelenta, foarte motivata, plus un antrenor dupa parerea mea de exceptie:Dorinel Munteanu

Dragii mei , inainte sa va ambalati ar trebui sa remarcati ca cel putin trei echipe din cele mai bune, au sefii GAMBLERI: Poli, Dinamo si Steaua, cel putin, au pierdut meciuri foarte curioase, asa se explica locul lui Otelul.
Eu personal nu cred ca in retur se vor mai JUCA, asa arata cam toate informatiile din fenomen.
Pentru o mai buna parere:

http://www.gsp.ro/stire/pariurile-negre-ci...uri-218845.html

+Quote Post

Fast ReplyReply to this topicStart new topic
1 Utilizatori care citesc acest topic (1 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 22nd August 2019 - 07:04 AM