IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

3 Pagini V  < 1 2 3  
Reply to this topicStart new topic
> administratorul blocului
Vizitator_Gamarand.
mesaj Dec 14 2013, 11:24 PM
Mesaj #61

Guests

Citeaza (consola08 @ Dec 3 2013, 03:25 PM) *
Nu suntem la mana lor, un control al celor de la OPC ar remedia situatia. Pentru ca noi practic suntem niste consumatori, de caldura, apa si tot ce tine de asociatia de proprietari.

cei trei purcelusi

In momentul in care cei alesi (presedintele, comitetul, cenzorul) isi vor face treaba, administratorul nu va putea face de capul lui. Daca i se permite... e ca gaina cand se trezeste in fata grauntelor.
Go to the top of the page

+Quote Post
Vizitator_Katy.
mesaj Jan 29 2014, 09:25 PM
Mesaj #62

Guests

Citeaza (ghid @ Dec 28 2009, 12:13 AM) *
Salutare,

sper sa va fie de folos unele articole despre administratie si pe www.ghidulocatarului.ro

Avem si editia tiparita in 10.000 de exempalre, lunar, dar am creat si partea on-line cu actualizari mai dese.

Firma cvartal grup fura aproape toate asociatiile de proprietari!

+Quote Post
Vizitator_Natalia.
mesaj Feb 4 2014, 07:45 PM
Mesaj #63

Guests

- buna am si eu o intrebare ,referitor la administrator daca el este mana in mana cu cenzoru,si comitetu si contabilu sef cine ii mai poate controla pe ei? exista cineva mai sus? adica cei de la falt? la noi adminitratorul are 80 de ani abia isi taraste besinile dar el e administator,nu justifica fondu de reparati zice ca nu poate sa dea chitanta separat pt fond reparatii ,avem subsolu blocului adica boxa aceea care au dreptu toti locatari sa isi depoziteze lucrurii in ea,el si cel de la comitet au bagat in boxa tot ce a fost intrun bar expresoare scaune lazi etc,si iau bani ca si chirie acelorii oamnei e normal asa ceva???unde pot s afac o reclamatie??

+Quote Post
Sakura
mesaj Feb 6 2014, 04:47 AM
Mesaj #64

Membru veteran

Grup: Membri
Postari: 148
Inscris: 2-June 08
Utilizatorul numarul: 983

Citeaza (Natalia @ Feb 4 2014, 07:45 PM) *
...e normal asa ceva??? unde pot sa fac o reclamatie??

Sunt nenumărate situaţii de acest gen. În România cum unul se vede şef (fie şi de bloc) cum "puterea" îi ia minţile şi lăcomia îi devine de nestăvilit. Ei, acum imaginaţi-vă că unii din ăştia ajung uneori (cam mult prea des) politicieni. Sunt la alt nivel şi de data asta chiar au şi puţină putere în mână... Dar să revenim la atotputernicul asociaţiei:

1. Administratorii de bloc au un atestat eliberat de primărie. Tot la primărie poţi reclama eventuale nereguli şi vor fi verificaţi.

2. Este vorba despre relaţia dintre tine ca persoană fizică şi asociaţia de proprietari care este o persoană juridică. Poţi depune o reclamaţie scrisă la Protecţia Consumatorilor din zona ta.

3. Posibil să fie vorba şi despre fapte de interesul Administraţiei Financiare. Nu sunt sigur, poate mă vor corecta alţi cititori. Oricum nu te costă nimic să depui şi acolo o reclamaţie scrisă.

+Quote Post

3 Pagini V  < 1 2 3
Reply to this topicStart new topic
1 Utilizatori care citesc acest topic (1 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 21st September 2019 - 11:48 AM