IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

Reply to this topicStart new topic
> ce este fericirea?
rammstein
mesaj May 8 2010, 08:25 PM
Mesaj #1

Membru veteran

Grup: Membri
Postari: 2 344
Inscris: 7-April 10
Utilizatorul numarul: 19 455

Oops! Toti ne putem da cu parerea. Totusi, sa fie acelasi lucru pentru toti? Chiar ca nu stiu ce as putea spune in plus, vreti sa ma ajutati? smile.gif
Go to the top of the page

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj May 9 2010, 07:42 PM
Mesaj #2

Guests

Citeaza (rammstein @ May 8 2010, 08:25 PM) *
Oops! Toti ne putem da cu parerea. Totusi, sa fie acelasi lucru pentru toti? Chiar ca nu stiu ce as putea spune in plus, vreti sa ma ajutati? smile.gif

Te ajutam, te ajutam dar in prima faza trebuie sa ne spui ce inseamna asta pentru tine si cu siguranta o sa apara si alte comentarii ale celorlalti, fie ei fericiti sau nefericiti.
Asa ca, ia ajuta-ne tu sa te ajutam wink.gif

+Quote Post
Vizitator_expert system.
mesaj Jun 3 2010, 10:59 AM
Mesaj #3

Guests

Oops!.............................................. Chiar ca nu stiu ce as putea spune in plus, vreti sa ma ajutati? smile.gif

Cu ......o mangaiere, ca la ohmy.gif ohmy.gif ohmy.gif falusul biggrin.gif popii!

+Quote Post
hotnewsadmin
mesaj Jun 3 2010, 02:23 PM
Mesaj #4

Administrator

Grup: Root Admin
Postari: 1 241
Inscris: 29-March 08
Utilizatorul numarul: 1

Citeaza (expert system @ Jun 3 2010, 11:59 AM) *
Cu ......o mangaiere, ca la ohmy.gif ohmy.gif ohmy.gif falusul biggrin.gif popii!

voi nu v-ati saturat de faze din astea?

+Quote Post
Vizitator_Till.
mesaj Jun 3 2010, 03:10 PM
Mesaj #5

Guests

admine, nai ambitie, da si cu topicu asta de pamânt, sterge-l si p-orma zici iar ca a cazut serverul laugh.gif

+Quote Post
Vizitator_Bulisor.
mesaj Jun 3 2010, 05:19 PM
Mesaj #6

Guests

Nenea Rammi, io sunt fericit când primesc alocaţia. Atunci tati si mami au ocupatie vreo doua zile si pana se trezesc din mahmureala mai trec vreo doua. Dacă intra in coma alcoolică si ii baga pe perfuzii, trai neneaca o săptămâna in cap. Sa fie ceva mai cool? huh.gif

+Quote Post
Vizitator_Misulica.
mesaj Jul 10 2010, 01:24 PM
Mesaj #7

Guests

Bre RAMMSTEIN, ce-ntelegi tu prin fericire?
Uite, par egzamplu io: mananc, beau, ma-mbat, imi bat nevasta si sunt fericit! (am patru'shapte)
Nevasta-mea: mananca, bea, se-mbata, bate copilu si ie fericita! (are patru'shase)
Copilu: mananca, bea, se-mbata, bate cainele si ie fericit! (are shai'shpe)
Cainele: mananca, bea, nu stiu daca se-mbata, iese p-afara, face ce face, vine 'napoi si pare fericit! (are opt ani)

Dupa cum vezi nu ne mai incapem in piele de fericire, ce zici?

+Quote Post
rammstein
mesaj Jul 10 2010, 05:12 PM
Mesaj #8

Membru veteran

Citeaza (Misulica @ Jul 10 2010, 01:24 PM) *
Bre RAMMSTEIN, ce-ntelegi tu prin fericire?
Uite, par egzamplu io: mananc, beau, ma-mbat, imi bat nevasta si sunt fericit! (am patru'shapte)
Nevasta-mea: mananca, bea, se-mbata, bate copilu si ie fericita! (are patru'shase)
Copilu: mananca, bea, se-mbata, bate cainele si ie fericit! (are shai'shpe)
Cainele: mananca, bea, nu stiu daca se-mbata, iese p-afara, face ce face, vine 'napoi si pare fericit! (are opt ani)

Dupa cum vezi nu ne mai incapem in piele de fericire, ce zici?

Vorba cuiva, imi place cum gandesti. Si cu ce esti tu altfel fata de restul? tongue.gif
Da esti fericit ? Daca ar fi sa o iei de la inceput? unsure.gif
Am fost deontolog, ce zici? wink.gif

+Quote Post
Vizitator_ADNANA.
mesaj Jul 10 2010, 07:37 PM
Mesaj #9

Guests

FERICIREA
E un subiect destul de complicat...Eu cred ca fericirea e relativa ,uneori cred ca ea nu exista dar cu siguranta nu e permanenta.Subconstientul fiecaruia are un rol foarte important aici.Eu , personal am simtit fericirea si sunt lucruri care ma fac fericita cu adevarat...pacat ca sunt trecatoare.Cea mai fericita ma poate face dragostea...daca ma simt iubita cu adevarat ....
Pana la urma totul tine de noi...avem puterea de ne face viata asa cum vrem si trebuie sa stim sa ne alegem drumul...

+Quote Post
rammstein
mesaj Jul 10 2010, 08:02 PM
Mesaj #10

Membru veteran

Citeaza (ADNANA @ Jul 10 2010, 07:37 PM) *
FERICIREA
E un subiect destul de complicat...Eu cred ca fericirea e relativa ,uneori cred ca ea nu exista dar cu siguranta nu e permanenta.Subconstientul fiecaruia are un rol foarte important aici.Eu , personal am simtit fericirea si sunt lucruri care ma fac fericita cu adevarat...pacat ca sunt trecatoare.Cea mai fericita ma poate face dragostea...daca ma simt iubita cu adevarat ....
Pana la urma totul tine de noi...avem puterea de ne face viata asa cum vrem si trebuie sa stim sa ne alegem drumul...

Daca existi cu adevarat, as spune ca esti veriga lipsa. smile.gif
Uite, nu vreau sa fiu indiscret, dar cand te simti iubita cu adevarat? Implinita? Si iti promit ca o sa fiu serios. Ar fi si cazul! Indrazneste, ce te costa? smile.gif

+Quote Post
brisco
mesaj Jul 11 2010, 08:28 PM
Mesaj #11

Nou venit
*

Postari: 2
Inscris: 11-July 10
Utilizatorul numarul: 22 606

Fericirea pentru mine este atunci cand joc jocuri smile.gif dar poate sunt nebun.

+Quote Post
rammstein
mesaj Jul 12 2010, 06:05 PM
Mesaj #12

Membru veteran

Citeaza (brisco @ Jul 11 2010, 08:28 PM) *
Fericirea pentru mine este atunci cand joc jocuri smile.gif dar poate sunt nebun.

Man. sa fii fericit pana la adanci batraneti. Da sa nu schimbi nimic. tongue.gif
Oricum, felicitari pentru alegere, este un topic foarte frecventat. Nimic nou. Ca sa ma aflu in treaba, nu de fericire mi-e teama, ci de permanenta ei. smile.gif

+Quote Post
Lovelife
mesaj Dec 4 2010, 06:13 PM
Mesaj #13

Membru
**

Postari: 44
Inscris: 10-July 10
Utilizatorul numarul: 22 537

Nu stiu daca se poate raspunde la aceasta intrebare, nu cred ca putem da un raspuns corect, petnru ca fericirea este relativa, depinde de unde privesti, daca ii spui unui cersetor ca are o casa si un cos cu bucate va fi fericit, daca aii spui acelasi lucru unui miliardar, ar fi in pragul sinuciderii. De exemplu un om amarat se considera bogat cu 1000 de Euro in buzunar, dar de exemplu daca ar ramane un miliardar cu doar 1 milion de euro va fi nefericit si va spune ca este sarac. Totul este de perceptie, sfintii erau saraci dar erau printre cei mai fericiti oameni.

+Quote Post
Vizitator_jele.
mesaj Jan 9 2011, 05:05 PM
Mesaj #14

Guests

da ce de fericire!!!
credeam ca o sa se ajunga pe la pagina 5000
sau poate va e frica s-o recunoasteti?

+Quote Post
Vizitator_nefericitul.
mesaj Feb 17 2011, 06:39 PM
Mesaj #15

Guests

Fericirea e tampenia dupa care alergam toata viata, uitand sa mai traim intre timp. De cele mai multe ori imbraca forme sutpide si dureaza extrem de putin si cu cat esti mai fericit pe moment, cu atat esti mai nefericit dupa ce trece euforia. Pentru cine doreste poate citi aici un articol cu si despre cat de fericit este omul in societatea moderna.

+Quote Post
tzurlogen
mesaj Feb 17 2011, 06:58 PM
Mesaj #16

Membru veteran

Postari: 609
Inscris: 20-November 09
De la: Rock'n Roll Hall of Fame
Utilizatorul numarul: 16 532

fericirea este exact chestia aia care imi cam lipseste de ceva vreme incoace.
si nu pot spune ca n-am cautat-o.
oi fi eu de vina, or fi vremurile, or fi oamenii... dracu' stie!
cert este ca observ ca de la o vreme fericirea ne cam ocoleste, suntem din ce in ce mai garbovi, mai meschini, alienati, incrancenati, viscerali, egoisti.
si ma intreb: unde sunt spontaneitatea, naturaletea, surasul, verva, magia, fiorul?
suntem chiar atat de afundati in acest cenusiu cotidian incat am uitat sa simtim, incat am uitat sa traim?

Aceasta postare a fost editata de tzurlogen: Feb 17 2011, 07:13 PM

--------------------
Vi veri veniversum vivus vici

+Quote Post
rammstein
mesaj Feb 18 2011, 04:12 PM
Mesaj #17

Membru veteran

Despre fericire? Ce m-o fi apucat? Au scris multi vorbe mestesugite si vor avea nenumarati epigoni. Eu simt si uneori impartasesc. Deci, fapte de viata: sarbatorile vin... Toata lumea se agita, te izbesc prin mall cu un carucior stivuit cu nu se stie ce, se bucura cand primesc ceva scump si inutil, umplu masa si totul este nemaipomenit. Se uita in jur la capra vecinului, eventual si la vecin... Vad pe strada un amarat: nu am marunt, oricum este un simulant.
Azi sunt fericit(a)! De ce? Am primit o prima, o avansare, o nu conteaza ce...
Totusi cand o sa si dam ceva? Fie si un zambet, binete sau poate ceva din propriul trup inutil dupa ce ne-am dus...
Greu. Fericirea este atat de la indemana si totusi atat de departe... Si da, eu pot depune marturie ca exista. Trebuie doar deranjata. Nu se supara rolleyes.gif

+Quote Post
Vizitator_nu conteaza.
mesaj Aug 3 2011, 09:22 PM
Mesaj #18

Guests

Citeaza (rammstein @ Feb 18 2011, 04:12 PM) *
Despre fericire? Ce m-o fi apucat? Au scris multi vorbe mestesugite si vor avea nenumarati epigoni. Eu simt si uneori impartasesc. Deci, fapte de viata: sarbatorile vin... Toata lumea se agita, te izbesc prin mall cu un carucior stivuit cu nu se stie ce, se bucura cand primesc ceva scump si inutil, umplu masa si totul este nemaipomenit. Se uita in jur la capra vecinului, eventual si la vecin... Vad pe strada un amarat: nu am marunt, oricum este un simulant.
Azi sunt fericit(a)! De ce? Am primit o prima, o avansare, o nu conteaza ce...
Totusi cand o sa si dam ceva? Fie si un zambet, binete sau poate ceva din propriul trup inutil dupa ce ne-am dus...
Greu. Fericirea este atat de la indemana si totusi atat de departe... Si da, eu pot depune marturie ca exista. Trebuie doar deranjata. Nu se supara rolleyes.gif

Te invidiez daca ai suparat-o cu adevarat! Scriu aici si acum, pentru ca simt nevoia. Nu sper la un un raspuns, dar nu ma simt prea bine cu mine insumi. Ciudat...

+Quote Post
Vizitator_ba conteaza.
mesaj Aug 3 2011, 09:31 PM
Mesaj #19

Guests

Citeaza (nu conteaza @ Aug 3 2011, 09:22 PM) *
Te invidiez daca ai suparat-o cu adevarat! Scriu aici si acum, pentru ca simt nevoia. Nu sper la un un raspuns, dar nu ma simt prea bine cu mine insumi. Ciudat...

mai ales aici si acum

+Quote Post
Vizitator_punctul_pe_J.
mesaj Aug 4 2011, 11:04 AM
Mesaj #20

Guests

Un inefabil ceva dupa care alergam toata viata si cind primim stropul de fericire habar nu avem ce sa facem cu el. Sau si mai rau nici nu il recunoastem!Asa ca mai bine raminem cu micile bucurii ale vietii care pot constitui in timp un strop de fericire

+Quote Post
rammstein
mesaj Aug 13 2011, 04:58 PM
Mesaj #21

Membru veteran

Citeaza (nu conteaza @ Aug 3 2011, 09:22 PM) *

Uite ca-ti raspund smile.gif Ce vrei sa-ti spun? Daca ai citit putin inainte, cred ca stii...

+Quote Post
Vizitator_glad.
mesaj Jul 1 2013, 09:28 PM
Mesaj #22

Guests

In primul rand sunt fericita ca sunt sanatoasa.
Apoi sunt fericita cand celor dragi mie pot sa le daruiesc zilnic un zambet, o imbratisare, un sarut, un "te iubesc" sau ii pot ajuta cu ceva, atat cat imi sta in puteri. Sunt nespus de fericita ca exista cu totii in viata mea. smile.gif
Fara toate acestea as trai cu iluzia ca sunt om fericit. rolleyes.gif

+Quote Post
Jok3
mesaj Aug 17 2013, 03:18 PM
Mesaj #23

Nou venit
*

Postari: 5
Inscris: 27-July 13
Utilizatorul numarul: 32 279

Sanatate inainte de toate.
HD Filtrat, filtrat

Citeaza (Jok3 @ Aug 17 2013, 03:18 PM) *
Sanatate inainte de toate.

Aceasta postare a fost editata de hotnewsadmin: Aug 17 2013, 05:38 PM

--------------------
Wallpapere pentru toti :D http://www.dpaperwall.com - http://www.roanime.com

+Quote Post
Vizitator_Gandeste-Pozitiv.
mesaj Nov 15 2013, 09:23 AM
Mesaj #24

Guests

O intrebare grea si cu raspuns foarte subiectiv.
Eu am descoperit ce inseamna fericirea pt mine : sa fii liber sa faci ce vrei, cand vrei cu persoanele iubite.

Si poti ajunge liber daca te dezvolti personal. Asa ca.... dati mai multa atentie dezvoltarii personale si gandirii pozitive!

+Quote Post
Vizitator_o gandire in +.
mesaj Nov 15 2013, 04:10 PM
Mesaj #25

Guests

Citeaza (Gandeste-Pozitiv @ Nov 15 2013, 09:23 AM) *
O intrebare grea si cu raspuns foarte subiectiv.
Eu am descoperit ce inseamna fericirea pt mine : sa fii liber sa faci ce vrei, cand vrei cu persoanele iubite.

Si poti ajunge liber daca te dezvolti personal. Asa ca.... dati mai multa atentie dezvoltarii personale si gandirii pozitive!

Din fericire, profu' meu de limba si literatura romana nu mai traieste. Ca altfel te fericea cu nota 3 in catalog si iti arata el ce inseamna gandirea pozitiva la capitolul "dezacorduri gramaticale". biggrin.gif

+Quote Post
Vizitator_mda.
mesaj Nov 15 2013, 07:51 PM
Mesaj #26

Guests

Citeaza (o gandire in + @ Nov 15 2013, 04:10 PM) *
Din fericire, profu' meu de limba si literatura romana nu mai traieste. Ca altfel te fericea cu nota 3 in catalog si iti arata el ce inseamna gandirea pozitiva la capitolul "dezacorduri gramaticale". biggrin.gif

Am mai facut un moderator fericit pe hn. (a dat repede cu gandirea pozitiva in indreptarul ortografic tongue.gif)

p.s. I'm happy too. biggrin.gif

+Quote Post
hotnewsadmin
mesaj Nov 16 2013, 04:56 PM
Mesaj #27

Administrator

Grup: Root Admin
Postari: 1 241
Inscris: 29-March 08
Utilizatorul numarul: 1

Citeaza (mda @ Nov 15 2013, 08:51 PM) *
Am mai facut un moderator fericit pe hn. (a dat repede cu gandirea pozitiva in indreptarul ortografic tongue.gif )

p.s. I'm happy too. biggrin.gif

Exista un subiect dedicat ortografiei smile.gif .

+Quote Post
Vizitator_o gandire in +.
mesaj Nov 16 2013, 07:13 PM
Mesaj #28

Guests

Citeaza (hotnewsadmin @ Nov 16 2013, 04:56 PM) *
Exista un subiect dedicat ortografiei smile.gif .

N-am stiut de existenta lui. Poti sa-mi dai un link catre acesta ?

Oricum cine a facut modificarea pe texte (admin sau moderator), ar fi putut sa mute mesajul acolo. Stii si tu ca textul lui Gandeste-Pozitiv altfel era scris initial: "[...]dati mai multe atentie[...]". Si m-am conformat indemnului.
Are you happy now ? smile.gif

+Quote Post
Vizitator_Fericirea fara timp.
mesaj May 24 2014, 12:26 PM
Mesaj #29

Guests

Fericirea poate fi atunci cand te simti implinit zi de zi, fiind pe un drum pe care l-ai ales cu drag si care se ''termina'' cu demnitate, in picioare, cu constiinta impacata, ceea ce, pentru unii ''fericiti'' nu e decat un alt inceput, al unui alt fel de fericiri :

http://www.crestinortodox.ro/parinti/parin...uiu-136771.html

23 Mai 2014 O zi a eliberarii.
Dumnezeu sa-l odihneasca, ramane un exemplu viu de traitor neincetat intru vesnicie si sfintenie.

+Quote Post
Vizitator_Adela.
mesaj Mar 15 2016, 09:06 AM
Mesaj #30

Guests

Când înainte de culcare nu trebuie să pun alarma! biggrin.gif

+Quote Post

Fast ReplyReply to this topicStart new topic
1 Utilizatori care citesc acest topic (1 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 22nd September 2019 - 01:47 AM