IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

2 Pagini V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Voi stiati cat de cinstit era, e si va fi Nastase (Adrian)?
Vizitator_White Beard.
mesaj Dec 7 2011, 08:36 AM
Mesaj #1

Guests

Nastase a fost inculpat. Nu pentru fregate, nu pentru privatizari, nu pentru...ci pentru matusa aia a lui, pentru 3 termopane, pentru o presupusa mita data (sic) de el. Masin de spalat numita Justitie (coana aia chioarie care ar trebui sa fie oarba de-a dreptul) o sa-l spele pe Tamarinul Nastase care va intra in politica mai curat si mai uscat decat atunci cand inca era in tzipla. De ce asta?Explicatiae simpla: Nastase e de-al lor, politicienii ii cunosc toate bubele, e un membru de seama a clubului santajabililor si ca atare e bine sa-l cultivi atit ca prieten cat si ca dusman. CUM AR ARATA TARA ASTA DACA IN LOCUL SANTAJABILILOR AR AJUNGE OAMENI CARE SA-SI PERMIT LUXUL UNEI CONSTIINTE? (de competenta nu spun nimic ca nici televizorul nu spune).
Go to the top of the page

+Quote Post
Vizitator_Fantoma lu' Barba Alba.
mesaj Dec 7 2011, 09:30 AM
Mesaj #2

Guests

Citeaza (White Beard @ Dec 7 2011, 08:36 AM) *
CUM AR ARATA TARA ASTA DACA IN LOCUL SANTAJABILILOR AR AJUNGE OAMENI CARE SA-SI PERMIT LUXUL UNEI CONSTIINTE?

cati omuleti, pe lumea asta, nu doar tara asta, care sa corespunda cu descrierea ta, ai vazut?

+Quote Post
Vizitator_politicianu profitor.
mesaj Dec 7 2011, 09:59 AM
Mesaj #3

Guests

Citeaza (Fantoma lu' Barba Alba @ Dec 7 2011, 09:30 AM) *
cati omuleti, pe lumea asta, nu doar tara asta, care sa corespunda cu descrierea ta, ai vazut?

Multumesc, cetatene. Asta incerc si eu sa spun: nu incercti sa ne schimbati, e tot aia oricine vine, ASA CA MAI BINE NOI (decat voi). Deci, urmareste cu interes televiziunile care-ti dau asa idei bune (a meritat sa investim in ele, desigur) si propaga in continuare temele pa care vrem sa le promovam (ca de aia dam atitia bani pe televiziuni,desigur).
Cat despre Nastase, ramine cum am stabilit: e perfect pentru noi (pentru voi, NU), asa ca o sa-l spalam de pacate.

+Quote Post
Vizitator_Unchiul Sam.
mesaj Dec 7 2011, 01:31 PM
Mesaj #4

Guests

Citeaza (Fantoma lu' Barba Alba @ Dec 7 2011, 09:30 AM) *
Nu tin neaparat sa am politicieni cinstiti. De fapt e o tinta falsa, un motiv pentru a nu schimba nimic pentru ca ...nu exista dom,le asa ceva.
Nu vreau politicieni cinstiti. Vreau o justitie care sa ii arda daca nu sunt. Atat. restul vine de la sine.

+Quote Post
Vizitator_Viciosu cercului (cu barba).
mesaj Dec 7 2011, 01:51 PM
Mesaj #5

Guests

Citeaza (Unchiul Sam @ Dec 7 2011, 01:31 PM) *
Nu tin neaparat sa am politicieni cinstiti. De fapt e o tinta falsa, un motiv pentru a nu schimba nimic pentru ca ...nu exista dom,le asa ceva.
Nu vreau politicieni cinstiti. Vreau o justitie care sa ii arda daca nu sunt. Atat. restul vine de la sine.

Yo numesc judecatoru, eu ii fac legilii, yo ii aprob leafa, yoii numesc sefii, yo,yo, yo. Asa ca nu-i rau sa vrei lege,da legea mi-s yo.
PS: o laba o spala pe aialalta

+Quote Post
Vizitator_orice paradox e un pas inainte :.
mesaj Dec 7 2011, 04:39 PM
Mesaj #6

Guests

Citeaza (Viciosu cercului (cu barba) @ Dec 7 2011, 01:51 PM) *
Yo numesc judecatoru, eu ii fac legilii, yo ii aprob leafa, yoii numesc sefii, yo,yo, yo. Asa ca nu-i rau sa vrei lege,da legea mi-s yo.
PS: o laba o spala pe aialalta

cum nu credem in fantome, eliminam frumusel generalizarea fantomei lui Barba Alba si spunem: am vazut suficienti indivizi cu constiinta incat sa merite efortul convingerii celorlalti.

daca acei indivizi cu constiinta vor deveni o data suficienti pentru a conta la alegeri, atunci vor alege politicieni cu constiinta. iar acestia, la randul lor, nu vor mai AVEA NEVOIE de, ci, dimpotriva, se vor poticni in justitia in-constienta, pe care, pe buna dreptate, o vor scoate din starea prelungita de hipnoza. si-o vor lega la ochi biggrin.gif

mda, si-ntr-un tarziu se va trezi cineva care sa propuna daramarea mausoleului lui Nastase si retragerea titlurilor nobiliare stranepotilor acestuia...

+Quote Post
Vizitator_Unchiul Sam.
mesaj Dec 9 2011, 03:26 PM
Mesaj #7

Guests

Citeaza (Viciosu cercului (cu barba) @ Dec 7 2011, 01:51 PM) *
OK, hai sa ne sinucidem!

+Quote Post
Vizitator_si-asa o barba-avea.
mesaj Dec 10 2011, 03:14 PM
Mesaj #8

Guests

Citeaza (Unchiul Sam @ Dec 9 2011, 03:26 PM) *
OK, hai sa ne sinucidem!

Sigur scapi smile.gif dar hai sa ne gandim putin la ce spui tu. Zici ca ar trebui sa se insanatoseasca justitia. N-ar fi rau, zic si eu dar...cine-o obliga? Asa cum e justitia acum, crezi ca-i convine sa se insanatoseasca de bunavoie si newsilita de nimeni? Don't think so... Deci cum spunea unu' mai sus, politicianu' il are-n mina pe judecator, judecatoru' pe politician si deja e-un business exceptional pentru ei. DE CE AR SCHIMBA EI CEVA? DE CE S-AR SCHIMBA EI PE EI? (cand mai bine se schimba intre ei smile.gif )

+Quote Post
Vizitator_Unchiul Sam.
mesaj Dec 10 2011, 04:14 PM
Mesaj #9

Guests

Citeaza (si-asa o barba-avea @ Dec 10 2011, 03:14 PM) *
DE CE AR SCHIMBA EI CEVA? DE CE S-AR SCHIMBA EI PE EI? (cand mai bine se schimba intre ei smile.gif )
Mai devreme sau mai tarziu se intampla. Nu stiu de ce s-ar intampla. Pentru ca suntem in uniune si vor veni presiuni. Pentru ca tot alegand vom da in cele din urma de unii care sa puna piciorul in prag. Pentru ca mergem inainte. Pentru ca o veni alta revolutie. Sau rascoala. Sau lovitura de stat. Sau se face guvernul ala unic. Sau vine fat frumos. Sau apare partidul poporului, smile.gif sau apare partidul ala curat al oamenilor care nu au facut niciodata politica...
Mai intra cate unul la puscarie, mai intra altul, incep ceilalti sa vada ca si asta e o posibila varianta atunci cand bagi mana...
Cand o intra si Nastase desi toata lumea zicea ca nu va pati nimic semnalul va fi si mai alarmant pentru baieti.
Poate vor aparea grupuri ca alea ale israelienilor care vanau nazisi, neoficial, ii cautau si in gaura de sarpe. Vor aparea si pe la noi care cauta corupti, macar sa stie tot primarul ca nu e suficient sa scapi de lege.
Chiar nu stiu cum se vor schimba lucrurile dar e posibil sa se schimbe.
Stiu si eu ca suntem asa de sute de ani. Dar daca stiu asta ce sa fac, sa ma asasinez?
Fac si eu ce pot la nivelul meu, uite, eu cumpar de la mall nu de la speculantii din piata, haha, deja am falimentat cateva babe de taraba.

+Quote Post
Vizitator_mary2011.
mesaj Dec 12 2011, 02:43 PM
Mesaj #10

Guests

Citeaza (Unchiul Sam @ Dec 10 2011, 04:14 PM) *
Mai devreme sau mai tarziu se intampla. Nu stiu de ce s-ar intampla.
Fac si eu ce pot la nivelul meu, uite, eu cumpar de la mall nu de la speculantii din piata, haha, deja am falimentat cateva babe de taraba.

Unchiule Sam,

Esti de un optimism aproape imposibil...
Citesti cumva stiri de genul http://www.msnbc.msn.com/id/45594480/ns/us...s/#.TuYQZLKPUyo?

Discutam despre babele din piata sau despre 4case?

Uite ca pe ogorul numit Romania inca nu am reusit sa bagam pe unul asa mai tare la racoare, si daca intra repede iese, de te intrebi de ce l-au mai inmuitat acolo? Numai pentru un schimb de experienta cu altii din alte specialitati?

Hai mai bine trimite-ne un link cu cantece/felicitari de Craciun... ne mai inveselim un pic si poate la anul le rupem gura alora de canta fals!!!

+Quote Post
Vizitator_doru spalatoru fara de toporu.
mesaj Dec 15 2011, 10:26 AM
Mesaj #11

Guests

Justitia,ah,ce msina de spalat. Atit demulte calorii cu atit deputin calgon. Votati nastase, votati-o pe chioara de justitie.DAR CUMBOIER NASTASE (CU BLAZON) AR PUTEA FI VINOVAT IN TARA SANTAJABILILORLUI BASESCU? Un securist il spala pe altu' si toti jumulesc bizonu' de lapte-carne-brinza-oo.

+Quote Post
Vizitator_Tot doru fara toporu.
mesaj Dec 15 2011, 10:28 AM
Mesaj #12

Guests

Citeaza (doru spalatoru fara de toporu @ Dec 15 2011, 10:26 AM) *
Justitia,ah,ce msina de spalat. Atit demulte calorii cu atit deputin calgon. Votati nastase, votati-o pe chioara de justitie.DAR CUMBOIER NASTASE (CU BLAZON) AR PUTEA FI VINOVAT IN TARA SANTAJABILILORLUI BASESCU? Un securist il spala pe altu' si toti jumulesc bizonu' de lapte-carne-brinza-oo.

am uitat sa mentionez ca taman avem stampilat ca bun de primministru nepotul matusii tamara, nastase nenumarate spagi si case.

+Quote Post
Vizitator_Cantarea Romaniei.
mesaj Dec 15 2011, 03:57 PM
Mesaj #13

Guests

Citeaza (Unchiul Sam @ Dec 10 2011, 04:14 PM) *
Cand o intra si Nastase desi toata lumea zicea ca nu va pati nimic semnalul va fi si mai alarmant pentru baieti.
Poate vor aparea grupuri ca alea ale israelienilor care vanau nazisi, neoficial, ii cautau si in gaura de sarpe. Vor aparea si pe la noi care cauta corupti, macar sa stie tot primarul ca nu e suficient sa scapi de lege.

Cica neste securisti au dat una bucata de lovilutie. Fiindca piesa de teatru pe care trebuiau s-o joace se numea Democratia, baietii destepti, oamenii de bine, emanatii iliciului, s-au impartit in partide democratice. Apoi au candidat si s-au ales democratic. Apoi, fiindca asa era piesa, au alternat la putere, aceiasi oameni de 20 ani. Unii cred ca partidele sunt in concurenta unele cu celelalte ca firmele concurente, insa mie mi-e clar ca partidele sunt doar filiale ale unui holding, PCR&Securitatea Holding. Asta e "cheia" cu care imi explic ce se intimpla la conducerea tarii: eu cred ca politicienii nostri de frunte sunt interconectati de interese economice, de santaje, de provenienta comuna etc si scopurile lor sunt 1) imbogatirea si 2) perpetuarea puterii, pastrarea ei in mainile acelorasi santajabili reciproc. Teoria Holdingului politic se aplica si la Nastase (a procesul zilei), cel despre care discutam acum: Nastase a fost curatat de pacate de justitia Holdingului nostru politic si va fi tocmai bun de primministru, cand ii va spala pe pedelistii de azi.
Si acum, un cantecaci frumos: PEDELISTII DE AZI, PESEDISTII DE MAINE

+Quote Post
Vizitator_spun povestile ca-n tara in care.
mesaj Dec 15 2011, 04:21 PM
Mesaj #14

Guests

Citeaza (Cantarea Romaniei @ Dec 15 2011, 03:57 PM) *
Cica neste securisti au dat una bucata de lovilutie. Fiindca piesa de teatru pe care trebuiau s-o joace se numea Democratia, baietii destepti, oamenii de bine, emanatii iliciului, s-au impartit in partide democratice. Apoi au candidat si s-au ales democratic. Apoi, fiindca asa era piesa, au alternat la putere, aceiasi oameni de 20 ani. Unii cred ca partidele sunt in concurenta unele cu celelalte ca firmele concurente, insa mie mi-e clar ca partidele sunt doar filiale ale unui holding, PCR&Securitatea Holding. Asta e "cheia" cu care imi explic ce se intimpla la conducerea tarii: eu cred ca politicienii nostri de frunte sunt interconectati de interese economice, de santaje, de provenienta comuna etc si scopurile lor sunt 1) imbogatirea si 2) perpetuarea puterii, pastrarea ei in mainile acelorasi santajabili reciproc. Teoria Holdingului politic se aplica si la Nastase (a procesul zilei), cel despre care discutam acum: Nastase a fost curatat de pacate de justitia Holdingului nostru politic si va fi tocmai bun de primministru, cand ii va spala pe pedelistii de azi.
Si acum, un cantecaci frumos: PEDELISTII DE AZI, PESEDISTII DE MAINE

normal - din cand in cand tovarasii mai au nevoie de liniste si pace ca sa-si rotunjeasca mai putin burtile publice limitate cel mult de granitele Romaniei. si atunci trec linistiti in opozitie, in timp ce puterea vegheaza la siguranta lor.

magistratii sunt niste FUNCTIONARI - ei indeplinesc functia, iata, ingrata, de a scoate castanele prajite din focul maniei publice si de a le pasa beneficiarilor de drept - putere sau opozitie? ce oximoron. puterea este atat a PSD-ului, PNL-ului, PC-ului cat si a PDL-ului. puterea este de fapt a acelorasi.

NU UIT numirea pungasului de Luca in Comitetul acela Economic din UE. nu uit absenta macar a unor scuze formale din partea guvernului. nu uit faptul ca dupa cateva zile de arest e din nou liber ca pasarea cerului sau ca VANTU...

e drept, acest fapt nu venea decat dupa lobby-ul desantat facut de cogeamite presedintele colosalei afaceri ale lui alde Frank Timis, Ovidiu Tender si niste "internationali" cu domiciliul aparent in Canada.

tot circul asta cu "ura" dintre putere si opozitie e pentru fraieri. si urarea, de fapt, nu suna "sa traiti bine", ci "sa va fie de bine".

deh, nu ne e...

+Quote Post
Ana Armanca Arde...
mesaj Dec 15 2011, 04:53 PM
Mesaj #15

Membru veteran

Grup: Membri
Postari: 755
Inscris: 1-April 11
Utilizatorul numarul: 26 822

Nastase a fost inculpat. Nu pentru fregate, nu pentru privatizari, nu pentru...ci pentru matusa aia a lui, pentru 3 termopane, pentru o presupusa mita data (sic) de el. Masin de spalat numita Justitie (coana aia chioarie care ar trebui sa fie oarba de-a dreptul) o sa-l spele pe Tamarinul Nastase care va intra in politica mai curat si mai uscat decat atunci cand inca era in tzipla. De ce asta?Explicatiae simpla: Nastase e de-al lor, politicienii ii cunosc toate bubele, e un membru de seama a clubului santajabililor si ca atare e bine sa-l cultivi atit ca prieten cat si ca dusman. CUM AR ARATA TARA ASTA DACA IN LOCUL SANTAJABILILOR AR AJUNGE OAMENI CARE SA-SI PERMIT LUXUL UNEI CONSTIINTE? (de competenta nu spun nimic ca nici televizorul nu spune).

Noi nu ştiam cât de cinstit este Bombonel, dar acuma ştim! Dacă mai dura puţin procesul justiţia română îi făcea şi un transplant de aripi de înger!
MAMA LOR DE MAGISTRAŢI!

+Quote Post
Vizitator_huntitziaru´.
mesaj Dec 15 2011, 05:02 PM
Mesaj #16

Guests

jUSTITZIA rOMANA?
............................... azi o vedetzi shi nu e....hehehe...o adevarata fata morgana....

http://www.youtube.com/watch?v=4OEnOa7ioO4

+Quote Post
Vizitator_huntitziaru´.
mesaj Dec 15 2011, 05:05 PM
Mesaj #17

Guests

Suflete de sluga

cat o sa mai stati?...
cat sa indurati?...
un destin de carpa..
unde sa va duca?
sa vedeti ca nu e unde!...
cand va veti raspunde?..

cat te umilesti?...
cat te ploconesti?...
cat te risipesti...
cand te razvratesti, coloana sa-ti stea dreapta...
cat te mai holbezi la poarta?

stau ai nostri-n parlament...
cum stau puricii pa cainele turbat...
cum sta gaura-n ciment...
cum sta musca pe ca... dar nu!

prea multa prostie!...
doar ipocrizie..
stati ascunzi in turma!,
traiti la borcan vieti de sobolan,
vieti traite-n van...

cata lasitate!
cata nedreptate!
cat pamant in gura, cate sa-nghititi pana va
treziti?!
cat va mai mintiti??...

stau ai nostri-n parlament
cum stau puricii pa caine..le turbat...
cum sta gaura-n ciment
cum sta musca pa ca... dar nu!

suflete de sluga...
apa-i mult prea uda...
doare mult prea tare sa stai in picioare, sa poti
spune 'Nu!'
NU poti spune 'Nu!'...

cat o sa mai stati?...
cat sa indurati?
un destin de carpa..
unde sa va duca
sa vedeti ca nu e unde?
cand va veti raspunde?..

stau ai nostri-n parlament
cum stau puricii pa cainele turbat...
cum sta gaura-n ciment
cum sta musca pe ... dar nu!

dar nu, nu-i vorba de voi nu!!!
nu-i vorba de voi, nu!!!
voi nu sunteti asa,
nu-i vorba de NOI, nu!!
NOI nu suntem asa.....
nu...
nu-i vorba de voi, nu-i vorba de noi...
Noi nu suntem asa...

Florin Chilian

+Quote Post
Vizitator_justitia romana platita de noi.
mesaj Dec 15 2011, 05:07 PM
Mesaj #18

Guests

Citeaza (huntitziaru´ @ Dec 15 2011, 05:02 PM) *
jUSTITZIA rOMANA?
............................... azi o vedetzi shi nu e....hehehe...o adevarata fata morgana....

http://www.youtube.com/watch?v=4OEnOa7ioO4

platita din banii nostri. platita de conducerea statului - pdl, basescu etc. - de 6-7 ani, nu?

PLATITA!

si inca mai cumparati basmele cu "justitia e corupta, iar noi suntem legati de maini"?

cand i-a facut praf pe profesori sau doctori, puterea actuala nu a avut nici o retinere, in schimb nici un fir nu s-a clintit din salariile astronomice ale magistratilor celor mari - pentru ca, daca s-ar fi clintit, ar fi devenit corecti, nu? si asta nu convine nimanui din zona puterii - fie el Nastase sau Basescu, Patriciu sau Hrebenciuc etc.

+Quote Post
Vizitator_nastase e cinstit.
mesaj Dec 15 2011, 05:25 PM
Mesaj #19

Guests

spre deosebire de noi, care n-am fost in stare sa evitam, de-a lungul vietii, amenzi, atentionari, sanctiuni pentru te miri ce, Nastase a reusit sa fure o treime de tara cu acte in regula. in momentul in care voi va agitati aici, el fura in continuare - parca prin Ardeal era ultima oara. de la defrisat padurile statului la pensiuni turistice, de la fabricute la magazine si hoteluri - toate intra in buzunarele sale incapatoare. si face toate astea LEGAL biggrin.gif

asa ca cine-i mai cinstit? la o confruntare, ramanem toti de fraieri.

in alta ordine de idei - ia acolo niste oua clocite si niste proteste mai inimoase in fata tribunalului, a parlamentului, a guvernului - n-ar strica.

una doua s-au mobilizat romanii cand a fost sa faca mitinguri "sindicaliste" (apropo de Luca).

sau au fost romani verzi cand cu 1 decembrie. acum unde sunt?

vai vai...

+Quote Post
Vizitator_huntitziaru´.
mesaj Dec 15 2011, 05:29 PM
Mesaj #20

Guests

Citeaza (nastase e cinstit @ Dec 15 2011, 05:25 PM) *
spre deosebire de noi, care n-am fost in stare sa evitam, de-a lungul vietii, amenzi, atentionari, sanctiuni pentru te miri ce, Nastase a reusit sa fure o treime de tara cu acte in regula. in momentul in care voi va agitati aici, el fura in continuare - parca prin Ardeal era ultima oara. de la defrisat padurile statului la pensiuni turistice, de la fabricute la magazine si hoteluri - toate intra in buzunarele sale incapatoare. si face toate astea LEGAL biggrin.gif

in alta ordine de idei - ia acolo niste oua clocite si niste proteste mai inimoase in fata tribunalului, a parlamentului, a guvernului - n-ar strica.

una doua s-au mobilizat romanii cand a fost sa faca mitinguri "sindicaliste" (apropo de Luca).

vai vai...

http://www.youtube.com/watch?v=uEJ7styP05s
smile.gif astazi l-am descoperit pe F.Chilian....nu l-am stiut, sa-mi fie rusine!

+Quote Post
mesaj Dec 15 2011, 06:31 PM
Mesaj #21

Guests

Citeaza (huntitziaru´ @ Dec 15 2011, 05:29 PM) *
smile.gif astazi l-am descoperit pe F.Chilian....nu l-am stiut, sa-mi fie rusine!

mda, rămâne să ne descoperim pe noi înşine. la pasul ăsta ne poticnim deja de sute de ani.

+Quote Post
Vizitator_statisticia nul.
mesaj Dec 15 2011, 06:50 PM
Mesaj #22

Guests

Citeaza (nastase e cinstit @ Dec 15 2011, 05:25 PM) *

vai vai...

Cu cat faci mai multe afaceri cinstite, cu atit esti mai cinstit. Cu cat mai multi oameni te cinstesc cu 50000$(sau euro, dupa aparitia acestora), cu atit esti mai cinstit. Cu cat castigi sau amini la infinit procese de coruptie, cu atit mai cinstit esti. Si daca ai si un blazon...

+Quote Post
mesaj Dec 15 2011, 07:32 PM
Mesaj #23

Guests

Citeaza (huntitziaru´ @ Dec 15 2011, 05:29 PM) *

că mi-amintişi:

Misery's the River of the World

The higher that the monkey can climb
The more he shows his tail
Call no man happy 'til he dies
There's no milk at the bottom of the pail

God builds a church
The devil builds a chapel
Like the thistles that are growing
'round the thrunk of a tree
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me

If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
You can drive out nature with a pitch fork
But it always comes roaring back again

For want of a bird
The sky was last
For want of a nail
A shoe was last
For want of a life
The knife was last
For want of a toy
A child was last

Everybody Row! Everybody Row!
Everybody Row! Everybody Row!

http://www.youtube.com/watch?v=UDjEDmgytOA

+Quote Post
mesaj Dec 15 2011, 07:35 PM
Mesaj #24

Guests

For want of a bird
The sky was lost
For want of a nail
A shoe was lost
For want of a life
The knife was lost
For want of a toy
A child was lost

+Quote Post
Vizitator_huntitziaru'.
mesaj Dec 16 2011, 11:03 AM
Mesaj #25

Guests

..dosar amanat 7 ani, haaaaa!..aiasta nu-i justitzie !..in fine...

...in cazul in care a. nastase-i cinstit, avem 2 variante de lucru, nr.1obiectiva, -raportata la hot. jud.- si nr.2 un oarecare procent de subiectivism, pana la mom.redactarii motivatiei hot.jud.
1. procuror incompetet/abuz de functie => demisia/demiterea si trimiterea in judecata pentru recuperarea cheltuielilor pe care statul le-a alocat in anchetarea spezei.
2. magistrat corupt~...mai vedem...

+Quote Post
Vizitator_nodulu gordian.
mesaj Dec 17 2011, 03:31 PM
Mesaj #26

Guests

Exista doua justitii, una chioara de dreptu' si ailalta, de stingu'. Un biet prof care "ochii vad, inima cere" cu eleva de 17 ani, tocmai a incasat a doua tura de 29 de zile de puscarie pentru sex cu o minora (nu viol, sex consimtit). Un biet politician pe nume Negoita care organiza sex-partyuri CU MINORE (lucru clar din stenograme de inregisrtrari de securisti) a zis clar ca nu e ilegal. Pai neicusorule si puicusorule, cum e de fapt? E de puscarie cu 17 anisorii? Sau numa' la unii?

+Quote Post
Cocolina
mesaj Dec 17 2011, 04:44 PM
Mesaj #27

Membru veteran

Postari: 319
Inscris: 14-November 09
De la: Oradea
Utilizatorul numarul: 15 480

http://www.secretebinepazite.net/2011/12/s...il-de-sicilian/

--------------------
Oameni suntem,ce poarta in ei-ganduri ca pietrele,uneori stele...si totdeauna un dor.

+Quote Post
Ana Armanca Arde...
mesaj Dec 18 2011, 01:20 PM
Mesaj #28

Membru veteran

CUM AR ARATA TARA ASTA DACA IN LOCUL SANTAJABILILOR AR AJUNGE OAMENI CARE SA-SI PERMIT LUXUL UNEI CONSTIINTE? (de competenta nu spun nimic ca nici televizorul nu spune).

Cum ar arăta ţara asta dacă Năstase, cinstitul, ar fi judecat pentru subminarea economiei naţionale şi alte lucruri grave, nu pentru termopane, mătuşa Tamara.

Aceasta postare a fost editata de Ana Armanca Ardeleanu: Dec 18 2011, 01:20 PM

+Quote Post
Vizitator_huntitziaru´.
mesaj Dec 18 2011, 03:00 PM
Mesaj #29

Guests

Citeaza (Ana Armanca Ardeleanu @ Dec 18 2011, 01:20 PM) *
Cum ar arăta ţara asta dacă Năstase, cinstitul, ar fi judecat pentru subminarea economiei naţionale şi alte lucruri grave, nu pentru termopane, mătuşa Tamara.

hahahaha, soro, tzi-ai selectat tzapu´ispashitoro? ....te-nsheli soro !..io ash mai gasi vreo 9,9999.9999 in fruntea carora l-ash asheza pe nenea Iliescu-PCR-FSN-PDSR-PD-PNL-PNLat & co. shi le-ash demonstra indubitabil 2 capere de acuzare:
- atentatul la integritatea teritoriala a Romaniei
- subminarea economiei si atentat terorist cu efecte catastrofice la adresa resurselor energetico-minerale ale Romaniei.

orice magistrat proaspat licentiat ii poate pune sub acuzare, proband stiintific, indubitabil, cele doua capete de acuzare.

doreshti cumva nreun E.G.....minimal ?...il ai pe thread...minimal, afacrea rmgc!

+Quote Post
Ana Armanca Arde...
mesaj Dec 18 2011, 03:37 PM
Mesaj #30

Membru veteran

Citeaza (huntitziaru´ @ Dec 18 2011, 03:00 PM) *
hahahaha, soro, tzi-ai selectat tzapu´ispashitoro? ....te-nsheli soro !..io ash mai gasi vreo 9,9999.9999 in

Gând la gând.

+Quote Post

2 Pagini V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 Utilizatori care citesc acest topic (1 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 11th December 2019 - 05:57 PM