IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

Reply to this topicStart new topic
> Elvis Saftoiu e pedofil ? Mi-a comunicat asta Basescu
CapraVecinului
mesaj Jan 22 2009, 05:43 PM
Mesaj #1

Membru
**

Grup: Membri
Postari: 38
Inscris: 27-May 08
Utilizatorul numarul: 751

azi in autobus o batrina vorbea in somn. A zis asa intre sforaituri : " Mi-a zis Basescu ca Saftoiu e pedofil " . Am inceput sa analizez informatia ca la mogulizor si iata ce rationamente am facut : 1) Saftoiu merge pe strada. Pe strada sunt copii . Saftoiu intra in contact cu copiii . 2) Saftoiu are internet . Pe internet circula materiale pedofile . Saftoiu poate sa vada materiale pedofile pe net . 3) Statistica spune ca Saftoiu e in grupa de virsta a majoritatii pedofililor . Si acum, sa revenim pe Pamint : NU CRED NICI MACAR O SECUNDA CA SAFTOIU E PEDOFIL , insa daca as fi televiziune "independenta" , as putea sa fac 10 emisiuni pe tema asta .
PS: MOGUL TV , CU NOI INGHITI ORICE .
Go to the top of the page

+Quote Post
Vizitator_Marcel.
mesaj Jan 26 2009, 07:49 PM
Mesaj #2

Guests

Da Dom'le e pedofil, si ce daca ? E in trend

+Quote Post
Vizitator_clujean.
mesaj Jan 27 2009, 01:00 AM
Mesaj #3

Guests

slabuta rau paralela ta si stravezie incercarea de a-l scoate imaculat pe Base

Citeaza (CapraVecinului @ Jan 22 2009, 05:43 PM) *
azi in autobus o batrina vorbea in somn. A zis asa intre sforaituri : " Mi-a zis Basescu ca Saftoiu e pedofil " . Am inceput sa analizez informatia ca la mogulizor si iata ce rationamente am facut : 1) Saftoiu merge pe strada. Pe strada sunt copii . Saftoiu intra in contact cu copiii . 2) Saftoiu are internet . Pe internet circula materiale pedofile . Saftoiu poate sa vada materiale pedofile pe net . 3) Statistica spune ca Saftoiu e in grupa de virsta a majoritatii pedofililor . Si acum, sa revenim pe Pamint : NU CRED NICI MACAR O SECUNDA CA SAFTOIU E PEDOFIL , insa daca as fi televiziune "independenta" , as putea sa fac 10 emisiuni pe tema asta .
PS: MOGUL TV , CU NOI INGHITI ORICE .

+Quote Post
tusnami
mesaj Jan 27 2009, 07:43 AM
Mesaj #4

Nou venit
*

Postari: 5
Inscris: 20-November 08
Utilizatorul numarul: 4 825

inchideti topicul va rog ca e aberant laugh.gif laugh.gif

+Quote Post
nashu_mare
mesaj Jan 27 2009, 07:45 AM
Mesaj #5

Membru
**

Postari: 91
Inscris: 18-May 08
Utilizatorul numarul: 230

Pai, daca nu s-a inchis A3, de ce s-ar inchide topicul?

+Quote Post
Vizitator_mircea.
mesaj Jan 27 2009, 09:05 AM
Mesaj #6

Guests

Citeaza (nashu_mare @ Jan 27 2009, 07:45 AM) *
Pai, daca nu s-a inchis A3, de ce s-ar inchide topicul?

Topicul este foarte bun, pentru cine intelege.
Ce intelegem?

1. orice bou poate spune orice
2. boul poate fi oricine, fara diferenta de partid, culoare sau sex
3. TV cretine se reped sa desparta firu-n patru pe baza a ceea ce a spus un bou
4. niste prosti manipulati pierd timpul sa analizeze ce spun boul si cretinii

Grea e viata pentru unii...

+Quote Post
Vizitator_un om corect.
mesaj Jan 27 2009, 10:27 AM
Mesaj #7

Guests

Citeaza (mircea @ Jan 27 2009, 09:05 AM) *
Topicul este foarte bun, pentru cine intelege.
Ce intelegem?

1. orice bou poate spune orice
2. boul poate fi oricine, fara diferenta de partid, culoare sau sex
3. TV cretine se reped sa desparta firu-n patru pe baza a ceea ce a spus un bou
4. niste prosti manipulati pierd timpul sa analizeze ce spun boul si cretinii

Grea e viata pentru unii...

1.mda dar nu orice bou e fost confident al lui Basescu,cu ajutorul caruia s-a daramat un guvern,
nu orice bou a fost consilier prezidential si sef SIE

2. a se citi 1.

3. se numeste libertate de expresie cat nu o fi incriminata si asta de DNA si Basescu.
pe vremea cand Basescu stia din "surse sigure" sau spunea in direct la TV ca s-ar fi furat alegerile fara sa fi demonstrat public vreodata tot asa inversunat erai ?

4. cam aceiasi prosti care isi permit sa plateasca taxe.

asta e fiecare regim dictatorial are o politie de asuprire si catelusi de propaganda...

+Quote Post
nashu_mare
mesaj Jan 27 2009, 11:39 AM
Mesaj #8

Membru
**

Postari: 91
Inscris: 18-May 08
Utilizatorul numarul: 230

E corect, doar ca asupririle astea asupra celor ce "vorbesc impotriva sistemului" sunt doar in reclamele celor ce "vorbesc impotriva sistemului si se iau de toti" (in afara de sefii lor si de prietenii sefilor). Oricine poate sa tipe "DNA-ul face treaba dictatorului" (avand sau nu dreptate, asta ramane de vazut) dar eu nu imi amintesc de ridicari de pe strada pentru opinii pe internet si de jurnalisti batuti decat de pe vremea lui Bombonel.

In schimb de ceva vreme a aparut jurnalismul de investigatie de tip OTV, in care diversi unii si altii analizeaza documente de tipul "Basescu, pe vremea cand era primar a semnat o hotarare prin care dadea o casa Elenei Basescu". Timp de o ora titlul sta pe ecran si cei trei din studio isi dau cu parerea. La sfarsit declara ca "da, nu era decat o potrivire de nume" dar ca era de datoria lor sa investigheze.

+Quote Post
Vizitator_boilingfrog.
mesaj Jan 27 2009, 12:04 PM
Mesaj #9

Guests

Citeaza (un om corect @ Jan 27 2009, 10:27 AM) *
1.mda dar nu orice bou e fost confident al lui Basescu,cu ajutorul caruia s-a daramat un guvern,
nu orice bou a fost consilier prezidential si sef SIE

2. a se citi 1.

3. se numeste libertate de expresie cat nu o fi incriminata si asta de DNA si Basescu.
pe vremea cand Basescu stia din "surse sigure" sau spunea in direct la TV ca s-ar fi furat alegerile fara sa fi demonstrat public vreodata tot asa inversunat erai ?

4. cam aceiasi prosti care isi permit sa plateasca taxe.

asta e fiecare regim dictatorial are o politie de asuprire si catelusi de propaganda...

+Quote Post
CapraVecinului
mesaj Jan 27 2009, 05:30 PM
Mesaj #10

Membru
**

Postari: 38
Inscris: 27-May 08
Utilizatorul numarul: 751

Citeaza (tusnami @ Jan 27 2009, 07:43 AM) *
inchideti topicul va rog ca e aberant laugh.gif laugh.gif

Tsunami, topicul nu se refera la pedofilia lui Saftoiu ci la modul in care se poate creea un subiect de presa , la modul in care putem sa stirbim reputatia unui om punindu-ne intrebari aberante . Am vazut de sute de ori urmatarea succesiune : 1) un jurnalist obscur scrie un articol violent la gazeta in care ataca persoana X 2) Articolul e preluat de televiziuni si tocat cateva zile , in ciuda dezmintirilor 3) subiectul tocit e abandonat si se da o mica dezmintire 4,5,6,7,8 etc : NU TOASTA LUMEA AUDE DEZMINTIREA SI ca atare x ramine "vopsit" . Si sa nu uitam : denugreaza, denigreaza, denigraza . Ceva ramine .

+Quote Post
Vizitator_vijelie.
mesaj Feb 13 2009, 07:38 PM
Mesaj #11

Guests

Citeaza (CapraVecinului @ Jan 27 2009, 05:30 PM) *
Tsunami, topicul nu se refera la pedofilia lui Saftoiu ci la modul in care se poate creea un subiect de presa , la modul in care putem sa stirbim reputatia unui om punindu-ne intrebari aberante . Am vazut de sute de ori urmatarea succesiune : 1) un jurnalist obscur scrie un articol violent la gazeta in care ataca persoana X 2) Articolul e preluat de televiziuni si tocat cateva zile , in ciuda dezmintirilor 3) subiectul tocit e abandonat si se da o mica dezmintire 4,5,6,7,8 etc : NU TOASTA LUMEA AUDE DEZMINTIREA SI ca atare x ramine "vopsit" . Si sa nu uitam : denugreaza, denigreaza, denigraza . Ceva ramine .

Nu e batranul Tsunami, e unul cu cont nou facut. Si inchiderea topicului nu e o solutie intr-o discutie absolut libera.

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Utilizatori care citesc acest topic (1 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 20th October 2019 - 06:08 AM