IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

Reply to this topicStart new topic
> Dumnezeu si inteligenta artificiala.
Vizitator_God Almighty.
mesaj May 27 2009, 10:47 AM
Mesaj #1

Guests

Un argument in favoarea existentei lui Dumnezeu este ca nu exista si nici nu va exista vreodata inteligenta artificiala.Omul nu este doar materie, ceea ce il deosebeste de maimute si restul mamiferelor este sufletul sau. Omul nu va crea niciodata in laboratoare vreun robot inteligent ceea ce dovedeste ca ratiunea umana e de natura spiritual si sufletul e ceea ce ne anima.
Go to the top of the page

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj May 27 2009, 11:52 AM
Mesaj #2

Guests

Citeaza (God Almighty @ May 27 2009, 10:47 AM) *
Un argument in favoarea existentei lui Dumnezeu este ca nu exista si nici nu va exista vreodata inteligenta artificiala.Omul nu este doar materie, ceea ce il deosebeste de maimute si restul mamiferelor este sufletul sau. Omul nu va crea niciodata in laboratoare vreun robot inteligent ceea ce dovedeste ca ratiunea umana e de natura spiritual si sufletul e ceea ce ne anima.

Vreau sa vad si eu robotul ala care sa gandeasca, iubeasca, sa spere, sa planga etc.Pana atunci ateismul nu are nici o sansa iar aparitia omului, fiinta inteligenta, este clar un miracol divin care nu poate fi repetat de stiinta.

+Quote Post
Vizitator_olandezu.
mesaj May 27 2009, 12:47 PM
Mesaj #3

Guests

intri pe un teren care te depaseste cu mult.

pana una alta invata sa gandesti.
1) in ce fel inexistenta inteligentiei artificiale este un argument in favoarea existentei lui Dumnezeu?
2) cum demonstrezi ca nu va exista vreodata inteligenta artificiala?

dupa ce poti lucra cu logica corect, mai cugeta:
3) cum definesti inteligenta artificiala?
4) cum definesti inteligenta in general, fie ea artificiala sau nu?

succes.

Citeaza (God Almighty @ May 27 2009, 10:47 AM) *

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Utilizatori care citesc acest topic (1 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 23rd August 2019 - 11:05 AM