IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

3 Pagini V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> In sectorul 2 se monteaza semnele si la 5 minute se ridica masinile. E legal?
Vizitator_sofer fara masina.
mesaj Nov 4 2008, 09:05 AM
Mesaj #1

Guests

In sectorul 2 se monteaza semnele si imediat dupa se ridica masinile.

Marti dimineata ma grabeam sa plec la serviciu. Ies in fata blocului si supriza - masina mea nu mai era. Intreb in dreapta si in stanga si aflu ca luni dimineata in fata blocului meu (soseaua Pantelimon, numarul 111, bloc 400C) , in jurul orei 08.30 a fost montat un nou semn de circulatie "Stationarea interzisa" si au fost ridicate cateva masini parcate "neregulamentar". Ideea e ca duminica noaptea, cand eu am parcat acolo, nu era niciun semn.

Cum luni m-am simtit rau si nu am iesit din casa nu am stiut ca masina mea a fost ridicata. Asa ca astazi, cand am aflat ce s-a intamplat cu o zi in urma, am sunat la firma care se ocupa de ridicari - Supercom si am aflat ca pentru a-mi ridica masina trebuie sa platesc suma de 530 RON plus amenda pe care mi-o va da politia.

Ideea e ca nu exista o parcare pentru masinile din blocurile astea. Daca imi iau masina de la Supercom ar trebui sa mi-o tin in casa.

As vrea si eu sa stiu ce reglemantari exista pentru problema asta. De la montarea semnului intra in vigoare atentionarea sau cum? Nu ar trebui sa fim avertizati sau instiintati cumva?

Uitati-va aici sa vedeti cum se parcheaza in Bucuresti! http://forum.hotnews.ro/index.php?showtopi...post&p=5776

De masinile parcate neregulamentar in centru cine se ocupa?
Go to the top of the page

+Quote Post
Vizitator_sufix.
mesaj Nov 4 2008, 09:42 AM
Mesaj #2

Guests

Citeaza (sofer fara masina @ Nov 4 2008, 09:05 AM) *
In sectorul 2 se monteaza semnele si imediat dupa se ridica masinile.

Marti dimineata ma grabeam sa plec la serviciu. Ies in fata blocului si supriza - masina mea nu mai era. Intreb in dreapta si in stanga si aflu ca luni dimineata in fata blocului meu (soseaua Pantelimon, numarul 111, bloc 400C) , in jurul orei 08.30 a fost montat un nou semn de circulatie "Stationarea interzisa" si au fost ridicate cateva masini parcate "neregulamentar". Ideea e ca duminica noaptea, cand eu am parcat acolo, nu era niciun semn.

Cum luni m-am simtit rau si nu am iesit din casa nu am stiut ca masina mea a fost ridicata. Asa ca astazi, cand am aflat ce s-a intamplat cu o zi in urma, am sunat la firma care se ocupa de ridicari - Supercom si am aflat ca pentru a-mi ridica masina trebuie sa platesc suma de 530 RON plus amenda pe care mi-o va da politia.

Ideea e ca nu exista o parcare pentru masinile din blocurile astea. Daca imi iau masina de la Supercom ar trebui sa mi-o tin in casa.

As vrea si eu sa stiu ce reglemantari exista pentru problema asta. De la montarea semnului intra in vigoare atentionarea sau cum? Nu ar trebui sa fim avertizati sau instiintati cumva?

Uitati-va aici sa vedeti cum se parcheaza in Bucuresti! http://forum.hotnews.ro/index.php?showtopi...post&p=5776

este aberant si profund ilegal ce ti s-a intamplat; daca nu iti restituie masina sau iti cer vreo suma de bani va trebui sa te adresezi instantei; va trebui verificata inclusiv documentatia necesara pentru amplasarea respectivului semn precum si aducerea la cunostinta publica a masurii ridicarii masinilor parcate neregulamentar

+Quote Post
Vizitator_dura lex.
mesaj Nov 4 2008, 12:39 PM
Mesaj #3

Guests

Citeaza (sofer fara masina @ Nov 4 2008, 09:05 AM) *

1. Nu conteaza cine se ocupa... conteaza sa se ocupe cineva si cit mai repede
2. Cind ti-ai cumparat masina te-ai intrebat daca ai unde sa o parchezi ?

+Quote Post
Vizitator_break_noon.
mesaj Nov 4 2008, 12:59 PM
Mesaj #4

Guests

Cind iti cumperi masina, inainte de a o inregistra la politie trebuie sa faci dovada ca ai inregistrat-o la finante, sa platesti impozitul pe ea (impozit anual)
Atita vreme cit le platesti acel impozit, pe cei de la primarie nu ii intereseaza daca ai unde sa parchezi.

Cind cineva face un bloc intr-un cartier, sau birouri, nu il intreaba nimeni de la primarie daca are in plan si parcari pentru un numar estimat de masini care vor veni la noul imobil (locuri noi, nu preluarea unor locuri existente)
In acest caz primaria ia taxa de autorizare a constructiei, si gata.

Tot ce pot sa sper e ca prin amenzile date la cei ce parcheaza neregulamentar sa se faca locuri de parcare sub/supra terane, pentru a rezolva macar mai tirziu decit niciodata aceasta problema.

+Quote Post
Vizitator_Atreides.
mesaj Nov 4 2008, 01:00 PM
Mesaj #5

Guests

Citeaza (dura lex @ Nov 4 2008, 12:39 PM) *
1. Nu conteaza cine se ocupa... conteaza sa se ocupe cineva si cit mai repede
2. Cind ti-ai cumparat masina te-ai intrebat daca ai unde sa o parchezi ?

Crezi ca daca iti spui Dura Lex esti jmeker?smile.gif
1. Intr-un oras in crestere iei masuri de reglementare nu de pedepsire. In loc sa pui semne cu parcarea interzisa, sau sa investesti sute de milioane de euro in proiecte aberante ai rezolva problema parcarilor cu parcari subterane sau supraetajate
2. Tu probabil ca ai loc de parcare platit la primarie acasa si loc de parcare asigurat de firma la munca. Sau nu ai masina si esti invidios!:)

+Quote Post
Vizitator_sed_lex.
mesaj Nov 4 2008, 01:42 PM
Mesaj #6

Guests

Citeaza (Atreides @ Nov 4 2008, 01:00 PM) *
Crezi ca daca iti spui Dura Lex esti jmeker?smile.gif
1. Intr-un oras in crestere iei masuri de reglementare nu de pedepsire. In loc sa pui semne cu parcarea interzisa, sau sa investesti sute de milioane de euro in proiecte aberante ai rezolva problema parcarilor cu parcari subterane sau supraetajate
2. Tu probabil ca ai loc de parcare platit la primarie acasa si loc de parcare asigurat de firma la munca. Sau nu ai masina si esti invidios!:)

1. de acord...vreau locuri de parcare subterane, nu vreau spatii vrezi distruse si trotuare schimbate in parcari... vreau spatii verzi si liniste

2. Imi platesc singur locul de parcare la munca (370 ron/luna * 2 masini), acasa am avut noroc si gasesc relativ usor un loc e parcare; nu chiar exact in fata casei ; dar in general nu ma deranjeaza sa las masina la 5-600 m de casa si sa-mi misc curu' pe jos pina la mine la bloc.

Degeaba va construi primaria locuri supraetajate si/sau subterane; nimeni nu va vrea sa plateasca(sau extrem de putini) si balamucul va continua

Numai prin masuri extreme: saltatul masinilor, taxe pentru circulatia in Bucuresti (taxe serioase > 500 ron/luna nu jucarii) vom scapa de problema locurilor de parcare, a inghesuielii, a lipsei de spatii verzi si a nesimtirii unora

Presiunea economica (vrem loc de parcare cu plata!!!!) va determina investitori sa construiasca aceste locuri de parcare.

De acord, si primaria va trebui sa sprijine cumva aceste investitii

+Quote Post
Vizitator_Vlad Nedelcu.
mesaj Nov 4 2008, 02:08 PM
Mesaj #7

Guests

Sunt interesat de acest subiect pentru realizarea unui reportaj (stiri) de televiziune/ Daca sunteti de acord sa stati de vorba despre acest caz - contact: ////@yahoo.com

+Quote Post
Vizitator_Ionut.
mesaj Nov 4 2008, 04:13 PM
Mesaj #8

Guests

Omului i s-a ridicat masina dintr-un loc care era legal pt. parcare seara si dimineata nu mai era.
Ce legatura are asta cu felul in care se parcheaza in general in Bucuresti? Peste tot in lume se ridica masini dar aici e vb. de o exceptie.
@ sofer fara masina: daca dai bani ca sa recuperezi masina, eu cred ca nu-i mai vezi decat cu proces

+Quote Post
Vizitator_alecu.
mesaj Nov 4 2008, 04:15 PM
Mesaj #9

Guests

am fost martor la una din operatiunile de ridicare in urma cu cca 2 saptamini, in zona intersectiei pantelimon / ritmului. locuiesc si eu in zona, asa ca de voie de nevoie l-am intrebat pe unul din polististii comunitari de ce ridica masina X (o skoda octavia). raspunsul m-a lasat absolut masca: cica e o lege care zice ca nu ai voie sa parchezi 25 de metri inainte si dupa trecerile de pietoni (da, douazecisicinci, nu e greseala de tipar). am mai intrebat inca o data pe unul din gealatii de la masina care ridica, aflat la o distanta apreciabila de politistul comunitar (deci nu il pot banui ca a auzit raspunsul) - am primit acelasi raspuns!!! stie cineva ceva de legea asta? e o hotarire locala a sectorului 2? mentionez ca masina ridicata era parcata cit se poate de regulamentar, era DUPA o trecere de pietoni, in timp ce masinile plasate exact inaintea trecerii au fost lasate in pace (de la examenul auto stiu ca nu ai voie pe trecere si nici INAINTE cu cel putin 5 m). si foarte ciudat: NU AU FOTOGRAFIAT MASINA!!!!!

+Quote Post
Vizitator_O.
mesaj Nov 4 2008, 04:17 PM
Mesaj #10

Guests

Citeaza (Ionut @ Nov 4 2008, 04:13 PM) *
@ sofer fara masina: daca dai bani ca sa recuperezi masina, eu cred ca nu-i mai vezi decat cu proces

E o intamplare care arata foamea dupa bani a institutiilor. Acum, urmeaza alegerile, dar stai sa vezi dupa...

+Quote Post
Vizitator_soferu'.
mesaj Nov 4 2008, 04:21 PM
Mesaj #11

Guests

Parca e in codul rutier: timp de 2 saptamani nu se dau amenzi pt incalcarea regulilor de circulatie legate de modificari ale indicatoarelor, etc. Plus ca e obligatia politiei de a sta in zona si ai face atenti pe soferi.

+Quote Post
Vizitator_vizitator.
mesaj Nov 4 2008, 04:22 PM
Mesaj #12

Guests

Citeaza (alecu @ Nov 4 2008, 04:15 PM) *
stie cineva ceva de legea asta? e o hotarire locala a sectorului 2?

Codul Rutier.

+Quote Post
Vizitator_Gogu.
mesaj Nov 4 2008, 04:31 PM
Mesaj #13

Guests

raspunsul m-a lasat absolut masca: cica e o lege care zice ca nu ai voie sa parchezi 25 de metri inainte si dupa trecerile de pietoni (da, douazecisicinci, nu e greseala de tipar). stie cineva ceva de legea asta? e o hotarire locala a sectorului 2?

Da, e in codul rutier de prin 2007, am dat eu examen in martie 2008 dupa noul cod si multe chestii sint schimbate. De fapt nu e voie sa opresti (adica <5min), implicit nici sa parchezi. La fel nu e voie 25m inainte si dupa statiile de autobuz, etc.

Dar in Bucuresti e imposibil sa aplici legea asta. Unele statii de autobuz sint la mai putin de 25m de intersectie si intra in contradictie cu oprirea interzisa laugh.gif

+Quote Post
Vizitator_voltron.
mesaj Nov 4 2008, 04:33 PM
Mesaj #14

Guests

In codul rutier zice 5m nu 25 m.
Oricum toata treaba asta se face cu acordul primariei care face cererea pentru instalarea semnelor de circulatie.

Dci pe cine ati votat, oameni buni din sectorul 2 ? smile.gif

Citeaza (vizitator @ Nov 4 2008, 04:22 PM) *
Codul Rutier.

+Quote Post
Vizitator_GP.
mesaj Nov 4 2008, 04:54 PM
Mesaj #15

Guests

Fratilor, cred ca majoritatea celor care si-au cumparat masina nu si-au pus problema unde o sa o parcheze!!!
In afara, in lumea civilizata sunt ff multi care nu au masini datorita faptului ca nu au unde sa le parcheze, la noi, in Romanika, se merge pe principiul las ca ma descurc!!
Ei uite ca incet incet acest principiu nu mai merge nici la noi.
Exista o solutie, fie va mutati la casa cu garaj fie mergeti cu bicicleta...
GP

+Quote Post
Vizitator_George.
mesaj Nov 4 2008, 06:29 PM
Mesaj #16

Guests

Pana acum cateva luni stateam pe Iuliu Maniu, peste drum de Piata Veteranilor. In fiecare zi vedeam soferi care parcau dupa cum ii durea capul, unii chiar pe banda pe care circula troleibuzul. Unii mai "simtiti" isi puneau avariille si atunci erai sigur ca nu sta peste noapte.
Sa vezi surpriza unora cand au gasit amenzi in geam intr-una din zile, pentru ca au parcat perpendicular pe strada. Si asta fara sa apara vreun semn peste noapte. Unii dintre ei erau chiar vecinii mei. Asta in ce categorie intra? Tot la abuzul autoritatilor? Afara cu bizonii din Bucuresti, pana invatati sa respectati regulile de buna conduita in societate. Afara din tara! Pana atunci, parcati si voi ca mine, paralel cu bordura, acolo unde aveti loc si mai mergeti si pe jos, sa va scada burtile!!
Eu am plecat din Bucuresti, la un serviciu mai prost platit dar cu o viata mult mai linistita. Voi ce decizie luati, ca sa scapati de bizoni?

+Quote Post
Vizitator_Gogu.
mesaj Nov 4 2008, 08:14 PM
Mesaj #17

Guests

Citeaza (voltron @ Nov 4 2008, 04:33 PM) *
In codul rutier zice 5m nu 25 m.

Fals. Articolul 142, literele e), f) si g) din Regulamentul de aplicare al noului codului rutier (HG 1391 din 4 oct 2006) interzic oprirea la mai putin de 25m inainte si dupa trecere pietoni, coltul intersectiei, respectiv inainte si dupa statia mijloacelor de transport in comun.

+Quote Post
Vizitator_Ghita.
mesaj Nov 4 2008, 08:16 PM
Mesaj #18

Guests

Ati votat pesedistul ala? acum suportati furtul si prostia!

+Quote Post
Vizitator_bec.
mesaj Nov 4 2008, 08:34 PM
Mesaj #19

Guests

[quote name='Ghita' date='Nov 4 2008, 08:16 PM' post='8137']
Ati votat pesedistul ala? acum suportati furtul si prostia!
[/quot

asta e, cine nu merge la vot, are surprize legale. Surprize, surprize, generate de pensionarii ceausisti care au frecat menta 30 de ani in fabricile lui ceasca si acum se bucura cind primarele hotzanu ridica masini.
Nu mergeti la vot, ca sinteti scirbiti de clasa pollitica si de razboiul dintre palate, cuim va invata antena si protv, si o sa aveti din ce in ce mai multe surprize de acest gen. Nu uitati electoratul pnlsd asta e: pensionarii ceausisti, tiganii platiti sa voteze si in general, toti pomanagii si asistatii.
Mult noroc in continuare. smile.gif

+Quote Post
Vizitator_Ovi.
mesaj Nov 4 2008, 09:17 PM
Mesaj #20

Guests

am fost martor la una din operatiunile de ridicare in urma cu cca 2 saptamini, in zona intersectiei pantelimon / ritmului. locuiesc si eu in zona, asa ca de voie de nevoie l-am intrebat pe unul din polististii comunitari de ce ridica masina X (o skoda octavia). raspunsul m-a lasat absolut masca: cica e o lege care zice ca nu ai voie sa parchezi 25 de metri inainte si dupa trecerile de pietoni (da, douazecisicinci, nu e greseala de tipar). am mai intrebat inca o data pe unul din gealatii de la masina care ridica, aflat la o distanta apreciabila de politistul comunitar (deci nu il pot banui ca a auzit raspunsul) - am primit acelasi raspuns!!! stie cineva ceva de legea asta? e o hotarire locala a sectorului 2? mentionez ca masina ridicata era parcata cit se poate de regulamentar, era DUPA o trecere de pietoni, in timp ce masinile plasate exact inaintea trecerii au fost lasate in pace (de la examenul auto stiu ca nu ai voie pe trecere si nici INAINTE cu cel putin 5 m). si foarte ciudat: NU AU FOTOGRAFIAT MASINA!!!!!

Legea e veche...cel putin 4 ani.. STATIONAREA deci si parcarea sunt interzise la 25m de ambele parti ale trecerii..De asemenea stationarea e interzisa in locurile unde intoarcerea nu e permisa....imi cer scuze ca am deviat un pic de la subiect

Oare cata lume respecta aceste legi?

+Quote Post
Vizitator_Dragos Dinca.
mesaj Nov 4 2008, 09:18 PM
Mesaj #21

Guests

Semnati va rog petitia asta sa le dam cu ea in cap, poate renunta la taxa asta idioata...
E normal sa mai ridice cineva masinile parcate aiurea, dar nu la modul asta si cu o taxa de Las Vegas.
http://www.petitieonline.ro/petitie/ai_gri...-p42330039.html

+Quote Post
pamfletaru
mesaj Nov 4 2008, 09:34 PM
Mesaj #22

Membru
**

Grup: Membri
Postari: 41
Inscris: 8-August 08
Utilizatorul numarul: 2 179

Vreti sa va spun eu ce se intampla?! Nu e de vina nea Costica sau nea Giga ca isi lasa masina aiurea! Pentru ca, sincer, nu sunt ei de vina! De vina e politia ca nu aplica legea!

Am sunat la 9544 si am facut reclamatie. Mi-au spus ca trimit echipaj sa filmeze. Guess what. Nu a venit nimeni. Dupa 60 min sun inapoi si le explic ca am sunat mai devreme si ca vreau sa stiu ce s-a intamplat. Guess what... cica au venit si au filmat. Va dati seama ca mi s-a facut lehamite in momentul imediat urmator.

Vreti sa va mai zic ceva? O masina de politie comunitara parcata in mijlocul intersectiei (Nitu Vasile si Emil Racovita si Alex Obregia). Soferul si partenera ce credeti ca faceau? Plimbau un caine 10m mai incolo. La intrebarea "de ce e masina aia parcata in mijlocul intersectiei" primesc un raspuns acru: "ca asa am primit dispozitie".... si cand le zici: "pai si daca io dau telefon la 112 si va reclam ce o sa se intample?" se uita la tine cu o privire incarcata de uimire si dispret si iti arunca in doi peri: "nu o sa se intample nimic" ce faci? Te multumesti cu gandul ca nu are rost sa te cobori la mintea lor pentru ca nu ii duce capul la mai mult.

+Quote Post
Vizitator_anonim.
mesaj Nov 4 2008, 09:44 PM
Mesaj #23

Guests

daca politia sau vecinul nu respecta legea nu inseamna ca eu imi fac de cap. Bravo celor care ridica masini ...poate asa va ganditi 2 sec inainte sa parcati

+Quote Post
Vuck
mesaj Nov 4 2008, 10:15 PM
Mesaj #24

Nou venit
*

Postari: 4
Inscris: 19-August 08
Utilizatorul numarul: 2 463

Supercom SA, firma care ridica masinile este a lui Ontanu !

+Quote Post
pamfletaru
mesaj Nov 5 2008, 06:01 AM
Mesaj #25

Membru
**

Postari: 41
Inscris: 8-August 08
Utilizatorul numarul: 2 179

Si ce daca este a lui Ontanu?! Poate sa fie si a lu' Base atata timp cat le ridica!

Nu vrei sa pricepi de vorba buna, pricepi cand dai bani.

+Quote Post
Vizitator_alin.
mesaj Nov 5 2008, 06:10 AM
Mesaj #26

Guests

Desi dezaprob modul in care opereaza Ontanu si banii pe care ii fura fara jena. O amenda in fiecare zi ar fi suficienta, dar n-ar mai intra banii in buzunarele pesedeilor si acum au nevoie de bani pt alegeri.
Totusi mi se pare totusi legitima intrebarea de mai sus.. cand ti-ai luat masina te-ai gandit ca n-ai loc de parcare?
Este foarte interesant cum toti au impresia ca primaria ar trebui sa se ocupe de locurile de parcare. Daca agreem ca la suprafata nu mai e loc si oricum e discutabila utilizarea unui spatiu public doar pt soferii care n-au loc de parcare in defavoarea restului populatiei mai raman doar parcarile subterane. Cat costa sa construiesti una? Cine e dispus sa plateasca?
Mai sunt o specie aparte care totusi au loc de parcare in fata blocului de la primarie pentru o suma infima pe an. Cea mai proasta lege posibila.. primul venit, primul servit.. Corect ar fi sa fie scoase la licitatie.

+Quote Post
Vizitator_Catelu.
mesaj Nov 5 2008, 06:51 AM
Mesaj #27

Guests

Ia un flex, taie jos semnul, si apoi reclama masina ca furata!

+Quote Post
Vizitator_Pietonul plictisit.
mesaj Nov 5 2008, 08:43 AM
Mesaj #28

Guests

In Bucuresti este prea ieftin sa ai masina. Tu ca proprietar de masina platesti o taxa infirma si din aceasta taxa te astepti sa ai parcare gratis.
E clar ca nu se poate face mare lucru cu banii astia, si nici cei pusi sa ii administreze nu isi prea fac treaba.

Insa, eu ca pieton nu vad de ce trebuie sa platesc pentru cei care au masini.
Pentru ca eu ca pieton platesc, masinile imi iau din trotuar, de cele mai multe ori ajung sa imi risc viata si sa merg pe strada pentru ca pe trotuar sunt parcate masini perpendicular, nu pot sa imi plimb in siguranta copilul - caruciorul nu are loc pe trotuar.
De ce sa existe locuri de parcare gratuite? Cele gratuite sunt construite si din banii pietonului, iar eu nu sunt acord sa platesc pentru ca tu sa ai masina. Cei ce parcheaza ileagal trebuie sa plateasca, dar si cei ce parcheaza legal trebuie sa plateasca, mai putin decat ilegalistii.
Iar amenzile sa fie mari, sa usture, sa te coste sa ai masina, si atunci sa vedem cati isi mai permit. Prea ne-am invatat ca totul sa fie gratis, si sa ne dea statul.
In orice tara dezvoltata parcarea costa, iar daca nu ai loc de parcare sau nu iti permiti sa iti cumperi, atunci nu iti permiti nici masina.

+Quote Post
Vizitator_gogu shlap.
mesaj Nov 5 2008, 09:18 AM
Mesaj #29

Guests

stie cineva ceva de legea asta?

Da, se cheama Codul Rutier.

+Quote Post
Vizitator_elaa.
mesaj Nov 5 2008, 09:27 AM
Mesaj #30

Guests

Citeaza (Pietonul plictisit @ Nov 5 2008, 08:43 AM) *
In Bucuresti este prea ieftin sa ai masina. Tu ca proprietar de masina platesti o taxa infirma si din aceasta taxa te astepti sa ai parcare gratis.
E clar ca nu se poate face mare lucru cu banii astia, si nici cei pusi sa ii administreze nu isi prea fac treaba.

Insa, eu ca pieton nu vad de ce trebuie sa platesc pentru cei care au masini.
Pentru ca eu ca pieton platesc, masinile imi iau din trotuar, de cele mai multe ori ajung sa imi risc viata si sa merg pe strada pentru ca pe trotuar sunt parcate masini perpendicular, nu pot sa imi plimb in siguranta copilul - caruciorul nu are loc pe trotuar.
De ce sa existe locuri de parcare gratuite? Cele gratuite sunt construite si din banii pietonului, iar eu nu sunt acord sa platesc pentru ca tu sa ai masina. Cei ce parcheaza ileagal trebuie sa plateasca, dar si cei ce parcheaza legal trebuie sa plateasca, mai putin decat ilegalistii.
Iar amenzile sa fie mari, sa usture, sa te coste sa ai masina, si atunci sa vedem cati isi mai permit. Prea ne-am invatat ca totul sa fie gratis, si sa ne dea statul.
In orice tara dezvoltata parcarea costa, iar daca nu ai loc de parcare sau nu iti permiti sa iti cumperi, atunci nu iti permiti nici masina.

Asta nu e tara civilizata, first of all! si e vina primariilor ca dau aviz de constructie unor blocuri care nu prevad si parcari pt locatari!!! Normal ca sun tem suparati domnu pieton frustrat care probabil face 100m pana la lucru si inapoi! Asta daca lucrezi si nu aberezi pe forumuri!

+Quote Post

3 Pagini V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 Utilizatori care citesc acest topic (1 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 24th October 2019 - 02:45 AM