IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

7 Pagini V  « < 5 6 7  
Reply to this topicStart new topic
> 1980 Dacia, 2000 BMW, Audi etc, 2010 ULM, Cu 276 km/h sau trecerea de la mersul cu masina la zborul cu avionul
Roland_K
mesaj Jun 29 2010, 05:57 PM
Mesaj #181

Membru
**

Grup: Membri
Postari: 91
Inscris: 19-February 10
De la: iasi
Utilizatorul numarul: 18 794

Citeaza (soren @ Jun 29 2010, 03:09 PM) *
De ce nu le explicati (in legatura cu parasuta nedeschisa) ca, desi intretinerea ULM-ului revine in sarcina proprietarului, reviziile la motor se fac la service-uri autorizate (de obicei Rotax), iar racheta parasutei balistice are o data de expirare. Mai mult, o data la 2 ani (mi se pare), parasuta trebuie reimpachetata de firma producatoare ! Acum am facut aceasta operatiune si a fost exact 635 eur ! Iar la un avion ca si cel cu care a picat saracul Mihai Visan, de maxim 3000 eur cu totul, nu cred ca proprietarul s-a gandit sa dea 600 eur doar pe reimpachetarea parasutei...

Si noi vom fi autorizati de catre producator sa facem service-ul la avioanele noastre. Mai mult, avem un mecanic autorizat Rotax cu mare experieta. Cat despre costuri am sa ma exprim separat in scurt timp si am sa informez care sunt costurile noastre legate de reampachetarea parasutei balistice, care se face asa cum am scris mai sus odata la 6 ani. Mai am o rugaminte, va rog sa nu mai aduceti vorba de defunctul Mihai Visan. Meritele si onoarea acumulata de acest om sunt mult prea mari ca sa fie "tarat" prin acest forum in contexte de acest gen.
Go to the top of the page

+Quote Post
Vizitator_Speedbrake.
mesaj Jun 29 2010, 06:18 PM
Mesaj #182

Guests

-Dati un exemplu de date false furnizate de mine
-Dati un exemplu de cifre aiurea date de mine
-Dati un exemplu de statistica masluita de mine

Cat despre replicile personale, cred ca aveti o problema care va determina sa luati totul prea personal, zau.

Si, apropo, nu mi-ati raspuns la intrebare
Go to the top of the page

+Quote Post

7 Pagini V  « < 5 6 7
Reply to this topicStart new topic
2 Utilizatori care citesc acest topic (2 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 17th November 2019 - 11:25 PM