IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

48 Pagini V  « < 22 23 24 25 26 > »   
Closed TopicStart new topic
> De ce TREBUIE Basescu sa castige un nou mandat
Pintea Haiducul
mesaj Nov 29 2009, 11:47 AM
Mesaj #691

În Numele Adevărului

Grup: Membri
Postari: 10 152
Inscris: 10-June 08
De la: Deva
Utilizatorul numarul: 1 133

Citeaza (vio333 @ Nov 29 2009, 10:59 AM) *
Nu-ţi vrea decât binele cel ce stă acum cârmaci pentru tine înaintea neamurilor de pe pământ, şi e curat cu inima pentru tine şi e dârz cu duhul [...]
O, neam român, nu te vinde iarăşi robiei fiarei roşii, tată! Nu te da iar să cazi în capcana duhului minciunii omului care-ţi spune minciuna că va fi pentru tine cu cele din el. [...] Cel ce stă acum cârmaci peste tine, acela este cel care te iubeşte cu inima mare, şi cu duh viteaz dă să stea el pentru tine înaintea ispitei grele, care iarăşi dă să te dărâme de pe stâncă, neam român. O, el nu te minte, tată. El dă să te ajute de la mijloc şi nu să te vândă fără de preţ. Trezeşte-te, o, trezeşte-te, iar dacă nu vei vrea Eu n-am vină pentru viaţa ta, că Eu te-am povăţuit, şi i-am dat duh de povaţă bună pentru tine şi celui ce te cârmuieşte acum. Războiul pentru răsturnarea lui e mare şi e din întuneric, şi e şi la lumină.

Corect,cu urmatoarea precizare: cârmaciul (ocult) de care vorbesti sunt eu, Super-Pintea, nu comunistul de basescu. Eu nu mint niciodata in public, basescu o face tot timpul, deci el--ca sa folosesc limbajul tau religios--se inchina inconstient "Principelui Minciunii" (cum l-a numit Iisus pe Diavol). Si la fel, se pare, faci si tu.

--------------------
https://www.scribd.com/collections/3894082/Holosemantica

http://pintea-haiducul.simplesite.com/423681607
Go to the top of the page

+Quote Post
Pintea Haiducul
mesaj Nov 29 2009, 12:09 PM
Mesaj #692

În Numele Adevărului

Super-Pintea în pauza de ţigară

--------------------

+Quote Post
Vizitator_olandezu.
mesaj Nov 29 2009, 12:47 PM
Mesaj #693

Guests

Citeaza (Pintea Haiducul @ Nov 29 2009, 12:41 PM) *
Reacţii ale staffului băsescu la citirea acestui topic

Pintea, ca ai o problema mare cu Basescu, se vede. Insa chiar crezi ca Geoana + PSD e combinatia potrivita sa conduca Romania?

+Quote Post
Vizitator_Serpico.
mesaj Nov 29 2009, 12:51 PM
Mesaj #694

Guests

iata de ce NU trebuie sa castige:

http://www.youtube.com/watch?v=UdzFOcgnYaQ...player_embedded

cand te sustin manelistii, ceva pute urat de tot, prietene!

+Quote Post
Pintea Haiducul
mesaj Nov 29 2009, 01:02 PM
Mesaj #695

În Numele Adevărului

Citeaza (olandezu @ Nov 29 2009, 12:47 PM) *
Pintea, ca ai o problema mare cu Basescu, se vede. Insa chiar crezi ca Geoana + PSD e combinatia potrivita sa conduca Romania?

Nu. Combinatia potrivita e PSD+PNL,intr-un guvern condus de un independent. Cea care e agreata in momentul de fatza. E o combinatie noua, care n-a mai fost incercata, toate celelalte au fost incercate (PDL+PNL, PDL+PSD) si au esuat. Eu cred ca n-are rost sa ne cantonam in combinatii esuate, ele si-au epuizat sansele. In plus, mie imi place noul,stii? smile.gif smile.gif smile.gif

--------------------

+Quote Post
Vizitator_bator.
mesaj Nov 29 2009, 01:12 PM
Mesaj #696

Guests

Citeaza (Dianora @ Nov 29 2009, 09:19 AM) *
Stimate Guests,

De acolo e mult prea usor sa emiti ,,analize,, ....Vino te rog, aici, si incearca sa-ti pastrezi demnitatea din salariul lunar. asa cum milioane dintre noi o facem de 5 ani. Cat despre boom-ul ideilor tale, LASA-NE ! rolleyes.gif

Salariul se poate reflecta eventual in nivelul de trai pe care il ai, nu este o masura a demnitatii. Aceasta unitate de masura pe care o reclami ma face sa cred ca esti una din persoanele - de la 9 la 5 -, apoi acasa.
Analiza despre care faci vorbire imi pare pertinenta, chiar daca o fi de departe, nu de la tine din birou, unde poate se tricoteaza in asteptarea salariului.

+Quote Post
Vizitator_nimeni.
mesaj Nov 29 2009, 01:50 PM
Mesaj #697

Guests

Asta e, "arc peste timp" (va mai aduceti aminte, cei mai batrani, de TV-ul lui Ceausescu?) atata poate face Romania atata face, la fel ca in fotbal, dupa 20 de ani de la "caderea" comunismului s-a intors de unde a plecat. Bine pentru toata lumea, bine pentru ce care am plecat pentru ca am avut gandul cel bun sa plecam, bine pentru tinerii nascuti dupa '90 ca vor experimenta comunismul pe propria piele, bine pentru fosta nomenclatura transformata din activisti in prosperi oameni de afaceri si in sfarsit bine pentru taranii care se incovoiau de nevoie asupra sapei inainte de '89 iar acum o vor face in mod "democratic" si mai apoi in biserica "Doooamne cu ce am gresit de sufar atata" da nu-i nimic se consoleaza mai apoi la crasma cu vodca ieftina din alcool industrial. Bine domnilor votam Geoana, si Brucan cu ai sai 20 de ani poate fi fericit in mormant, "gura pacatosului adevar graieste" si cand vom "sarbatori" 20 de ani de la "lovilutie" cu Iliescu, Patriciu, Voiculescu si cu voia lor (nu a dumneavoastra, mai draga smile.gif ) ultimul pe lista, Geoana sa avem un gand pios si respect pentru luptatorii din Decembrie, vorba lui Pintea apropo de baba Rizea si sa ne rugam pentru sufletele lor ca au murit ca niste prosti. Asa sa ne ajute Dumnezeu.

+Quote Post
Vizitator_eu.
mesaj Nov 29 2009, 01:51 PM
Mesaj #698

Guests

Uite de asta trebuie Basescu sa castige un nou mandat (must see)

http://www.youtube.com/watch?v=mXe4f0dExRM

+Quote Post
Vizitator_Fane Basarab.
mesaj Nov 29 2009, 02:18 PM
Mesaj #699

Guests

CARTARESCU DESPRE GEOANA smile.gif smile.gif
Dupa ce-a scris celebrul pamflet “Baroane!” la adresa lui Adrian Nastase, in 2004, Mircea Cartarescu pare sa revina! De aceasta data, din motive subintelese, doar pe net:
FUTEVANT PRESEDINTE !?
Auzisem in copilaria petrecuta la tara despre comportamentul straniu al unui mic uliu soricar: cica zboara ce zboara si numai deodata ce se-opreste-n aer ca prostanacu’ si mimeaza c-ar face dragoste cu vreo vietate nevazuta. Si da din aripi, si se opinteste, pana oboseste! Apoi, multumit, pleaca mai departe la vanatoarea sa de soricei. Taranii, pisicheri si cu un acut simt al observatiei, l-au numit ”Futevant”.
Acum, daca vad si aud ce se petrece la alegerile prezidentiale pentru turul al doilea, am un acut sentiment de deja vu: Futevant a revenit ON AIR, dupa ce-a mimat ca nu mai face amor cu vietatea rosie numita Iliescu.. Astfel, il vei surprinde pe Futevant cum zboara de colo-colo prin tara, agitandu-se precum rapitoarele cu ochii rosii, dar, fiinta mimetica, pretinde c-ar fi invatat sa dea din aripi si din cioc, ba la stanga, ba la dreapta, precum a vazut el ca da bine la candidatii americani.
”Futevant, garantat Vanghelie” poti citi cu mandrie pe afisele de campanie. Sau il vei descoperi pe Futevant cum mustaceste un zambet plin de sine inconjurat din umbra de strasnice rapitoare ceresti si pamantesti precum: Voiculescu, Nastase, Iliescu, Hrebenciuc & co. intonand lozinca ”Invingem impreuna!”. Nimeni dintre papagalii si celelalte pasari mici ale politichiei romanesti nu se-ntreaba cum se poate sa-nvingi alaturi de marii pradatori, cand Futevant nu stie sa prinda decat soricei de camp?!
Spre bucuria babutelor si a batraneilor amarati, naraviti la vanghelioane si la micul & berea serbarilor campenesti, Futevant are totusi planuri magnifice pentru tara. Abia isi falfaie aripile la cativa metri de pamant, dar viseaza sa zboare in cosmosul mioritic. Promite cate 25.000 euro fiecarui fiu risipitor, caci, ajuns in fruntea bucatelor, va ciordi inmiit impreuna cu haita de rapitoare mari, iar gura nu-l doare. Se fofileaza pe sest la Moscova ca sa–si aduca ofrandele catre Marele Uliu de la Rasarit, doar-doar isi va asigura scaunul prezidential. Se da apoi de trei ori peste cap – mai mimeaza unul din actele care i-au dat renumele – si iute face niscaiva poze la Bucuresti cu vicepresedintele SUA, timp in care americanu’, al dreacu’, tocmai ii spune taios ca Washingtonul nu se baga in miuta noastra mica (amanunt pe care televiziunile mogulilor nu l-au dezvaluit).
Dar cea mai buna si mai viteaza fapta izbutita de Futevant este, conform propriei declaratii, aceea ca nu si-a dat soacra afara din casa! Era si normal, caci pe numele acesteia figureaza, se zice, conturi grase – prietenii, liliecii din subteranele de partid, stiu de ce.
Idealul lui de moralitate este insusi Patriarhul Bisericii Ortodoxe, marturiseste. Inexplicabil insa, Futevant prefera sa-nhate lumina de Paste taman de la Teodosie Spagoveanul, cu ocazia bairamului pe care ierarhul cercetat de DNA (pentru luare de mita si multe alte manarii) il face anual pe malul marii. Aici, tre’ sa recunoastem, nu avea loc de-ntors: Iliescu, patriarhul linistii fata cu coruptia, brat la brat cu Nastase, prim-ministrul spagii endemice, i l-au predat pe Teodosie Spagoveanul cu proces verbal lui Futevant pentru vesnica lor primenire – martor le este Mazare, dumnezeul afacerilor dobrogene. A se cerceta in Evanghelia Rusinii Analistilor, versetele dupa Bogdan Chirieac si Sorin Rosca Stanescu.
Acum un an, cand Futevant a mers cu metroul pentru a doua oara in viata sa de baiat ”umil” din Primaverii, am trait cu totii un moment emotionant, mai ales ca prostanacul a luat trenul in sens invers destinatiei. Tot asa vrea sa duca Romania in sens invers acelor de ceasornic ale istoriei, spre stepele oligarhilor & mogulilor campioni la testele de afacereza pe spinarea noastra. Baiat de general de Securitate, cum stie toata lumea, Futevant ramane fidel celor cativa ani de-acasa ai Scolii de la Baneasa.
Adept al modelului Adrian Nastase, care vorbeste despre existenta a doua Romanii: una, cea a celor ce-l voteaza pe el, reprezentantul oligarhilor-mogulilor-Moscovei-cartelului coruptilor, si cealalta care NU ii voteaza, Futevant aspira inocent la Cotroceni. De aceea este-n toate cele ce se vad si-n cele ce nu se vad pe televiziunile mogulilor. Astfel incat sunt incredintat ca Futevant va avea o binemeritata sansa ca, intr-una din escapadele ON AIR ale acestor zile, sa-nvete a silabisi la randul sau slagarul urmatorilor cinci ani: ”Mircea Geoana nici nu stii/ Cat de mic incepi sa fii!”. Dar asta este previzibil, caci orice roman de bun-simt nu va vota acest personaj dubios. Numai ca Futevant s-ar putea sa descopere curand – la putina vreme dupa ce va da cu capu-n usa inchisa-n nas de capitanul de nava de la Cotroceni – ce inseamna sa fii halit cu fulgi cu tot de adevaratii lideri ai PSD, marii rapitori profesionisti, care l-au bagat in fata.
Iata de ce mi-e mila de baiatul asta asexuat care MIMEAZA barbatia politica si se viseaza presedintele romanilor. Daca se va destepta vreodata din visul sau de prostanac impins intr-un joc care-l depaseste, va trebui sa ne-arate intai cum se ia la tranta, barbateste, cu Iliescu, Hrenbenciuc, Nastase, Vanghelie, Voiculescu & co. Si-apoi, peste cinci ani, vom mai vedea…
Arcasul lui Stefan
Vezi si articolul lui Cartarescu din Evz despre liberali:
http://www.evz.ro/articole/detalii-articol...ima-o-greseala/
CITESTE SI DA MAI DEPARTE !!

+Quote Post
Vizitator_Tot Fane.
mesaj Nov 29 2009, 02:24 PM
Mesaj #700

Guests

Citeaza (Fane Basarab @ Nov 29 2009, 02:18 PM) *
CARTARESCU DESPRE GEOANA smile.gif smile.gif
Dupa ce-a scris celebrul pamflet “Baroane!” la adresa lui Adrian Nastase, in 2004, Mircea Cartarescu pare sa revina! De aceasta data, din motive subintelese, doar pe net:
FUTEVANT PRESEDINTE !?
Auzisem in copilaria petrecuta la tara despre comportamentul straniu al unui mic uliu soricar: cica zboara ce zboara si numai deodata ce se-opreste-n aer ca prostanacu’ si mimeaza c-ar face dragoste cu vreo vietate nevazuta. Si da din aripi, si se opinteste, pana oboseste! Apoi, multumit, pleaca mai departe la vanatoarea sa de soricei. Taranii, pisicheri si cu un acut simt al observatiei, l-au numit ”Futevant”.
Acum, daca vad si aud ce se petrece la alegerile prezidentiale pentru turul al doilea, am un acut sentiment de deja vu: Futevant a revenit ON AIR, dupa ce-a mimat ca nu mai face amor cu vietatea rosie numita Iliescu.. Astfel, il vei surprinde pe Futevant cum zboara de colo-colo prin tara, agitandu-se precum rapitoarele cu ochii rosii, dar, fiinta mimetica, pretinde c-ar fi invatat sa dea din aripi si din cioc, ba la stanga, ba la dreapta, precum a vazut el ca da bine la candidatii americani.
”Futevant, garantat Vanghelie” poti citi cu mandrie pe afisele de campanie. Sau il vei descoperi pe Futevant cum mustaceste un zambet plin de sine inconjurat din umbra de strasnice rapitoare ceresti si pamantesti precum: Voiculescu, Nastase, Iliescu, Hrebenciuc & co. intonand lozinca ”Invingem impreuna!”. Nimeni dintre papagalii si celelalte pasari mici ale politichiei romanesti nu se-ntreaba cum se poate sa-nvingi alaturi de marii pradatori, cand Futevant nu stie sa prinda decat soricei de camp?!
Spre bucuria babutelor si a batraneilor amarati, naraviti la vanghelioane si la micul & berea serbarilor campenesti, Futevant are totusi planuri magnifice pentru tara. Abia isi falfaie aripile la cativa metri de pamant, dar viseaza sa zboare in cosmosul mioritic. Promite cate 25.000 euro fiecarui fiu risipitor, caci, ajuns in fruntea bucatelor, va ciordi inmiit impreuna cu haita de rapitoare mari, iar gura nu-l doare. Se fofileaza pe sest la Moscova ca sa–si aduca ofrandele catre Marele Uliu de la Rasarit, doar-doar isi va asigura scaunul prezidential. Se da apoi de trei ori peste cap – mai mimeaza unul din actele care i-au dat renumele – si iute face niscaiva poze la Bucuresti cu vicepresedintele SUA, timp in care americanu’, al dreacu’, tocmai ii spune taios ca Washingtonul nu se baga in miuta noastra mica (amanunt pe care televiziunile mogulilor nu l-au dezvaluit).
Dar cea mai buna si mai viteaza fapta izbutita de Futevant este, conform propriei declaratii, aceea ca nu si-a dat soacra afara din casa! Era si normal, caci pe numele acesteia figureaza, se zice, conturi grase – prietenii, liliecii din subteranele de partid, stiu de ce.
Idealul lui de moralitate este insusi Patriarhul Bisericii Ortodoxe, marturiseste. Inexplicabil insa, Futevant prefera sa-nhate lumina de Paste taman de la Teodosie Spagoveanul, cu ocazia bairamului pe care ierarhul cercetat de DNA (pentru luare de mita si multe alte manarii) il face anual pe malul marii. Aici, tre’ sa recunoastem, nu avea loc de-ntors: Iliescu, patriarhul linistii fata cu coruptia, brat la brat cu Nastase, prim-ministrul spagii endemice, i l-au predat pe Teodosie Spagoveanul cu proces verbal lui Futevant pentru vesnica lor primenire – martor le este Mazare, dumnezeul afacerilor dobrogene. A se cerceta in Evanghelia Rusinii Analistilor, versetele dupa Bogdan Chirieac si Sorin Rosca Stanescu.
Acum un an, cand Futevant a mers cu metroul pentru a doua oara in viata sa de baiat ”umil” din Primaverii, am trait cu totii un moment emotionant, mai ales ca prostanacul a luat trenul in sens invers destinatiei. Tot asa vrea sa duca Romania in sens invers acelor de ceasornic ale istoriei, spre stepele oligarhilor & mogulilor campioni la testele de afacereza pe spinarea noastra. Baiat de general de Securitate, cum stie toata lumea, Futevant ramane fidel celor cativa ani de-acasa ai Scolii de la Baneasa.
Adept al modelului Adrian Nastase, care vorbeste despre existenta a doua Romanii: una, cea a celor ce-l voteaza pe el, reprezentantul oligarhilor-mogulilor-Moscovei-cartelului coruptilor, si cealalta care NU ii voteaza, Futevant aspira inocent la Cotroceni. De aceea este-n toate cele ce se vad si-n cele ce nu se vad pe televiziunile mogulilor. Astfel incat sunt incredintat ca Futevant va avea o binemeritata sansa ca, intr-una din escapadele ON AIR ale acestor zile, sa-nvete a silabisi la randul sau slagarul urmatorilor cinci ani: ”Mircea Geoana nici nu stii/ Cat de mic incepi sa fii!”. Dar asta este previzibil, caci orice roman de bun-simt nu va vota acest personaj dubios. Numai ca Futevant s-ar putea sa descopere curand – la putina vreme dupa ce va da cu capu-n usa inchisa-n nas de capitanul de nava de la Cotroceni – ce inseamna sa fii halit cu fulgi cu tot de adevaratii lideri ai PSD, marii rapitori profesionisti, care l-au bagat in fata.
Iata de ce mi-e mila de baiatul asta asexuat care MIMEAZA barbatia politica si se viseaza presedintele romanilor. Daca se va destepta vreodata din visul sau de prostanac impins intr-un joc care-l depaseste, va trebui sa ne-arate intai cum se ia la tranta, barbateste, cu Iliescu, Hrenbenciuc, Nastase, Vanghelie, Voiculescu & co. Si-apoi, peste cinci ani, vom mai vedea…
Arcasul lui Stefan
Vezi si articolul lui Cartarescu din Evz despre liberali:
http://www.evz.ro/articole/detalii-articol...ima-o-greseala/
CITESTE SI DA MAI DEPARTE !!

ARTICOLUL LUI CARTARESCU din Evz se numeste:
"Mai grav decat o crima, o greseala"
- se adreseaza liberalilor
RATACITI
in tranzitie de ghizii lor, oligarhii & mogulii!

+Quote Post
Pintea Haiducul
mesaj Nov 29 2009, 02:27 PM
Mesaj #701

În Numele Adevărului

Citeaza (Pintea Haiducul @ Nov 29 2009, 02:22 PM) *

No,you're not right,Basescule! Never!

--------------------

+Quote Post
Pintea Haiducul
mesaj Nov 29 2009, 02:35 PM
Mesaj #702

În Numele Adevărului

--------------------

+Quote Post
Vizitator_petruta.
mesaj Nov 29 2009, 02:47 PM
Mesaj #703

Guests

mad.gif
Citeaza (Dictatura matrozului a ajuns la @ Nov 9 2009, 10:28 AM) *
Ieri eram intamplator in centrul Craiovei (nu auzisem de mitingul lui Basescu) cand am auzit urletele marinarului in megafoane.
Centrul orasului era plin de oameni in portocaliu, adusi cu sute de autocare, din judet si din toata zona Olteniei (exact ca pe vremea lui Ceausescu, amenintati ca daca refuza sunt dati afara de la servici).
M-a indreptat spre teatru, de unde veneau ragetele matelotului, iar la vreo 30 m de scena am incercat sa-i strig cateva si sa-l huidui.
Imediat au aparut 3 baieti "cu ochi albastri" si m-a saltat luandu-ma de umeri cat ai zice peste (si am si eu vreo 95 kg). Am gresit ca nu m-am zbatut, poate vedea cineva de la vreo televiziune. M-au dus la o sectie de politie improvizata la prefectura unde mi-au pus in vedere sa nu mai calc prin piata resp. pana se termina mitingul, altfel ma aresteaza.
Asta e libertatea de exprimare si asta e respectul pentru drepturile omului in "democratia" dictatorului (deja este evident) basescu.

Ma, baiete, tu esti postac de meserie, ai postat mesajul asta peste tot, numai eu ti l-am citit in vreo 4 locuri!
Nu ti-e rusine sa ne intoxici?Erai pe dracu intamplator in centrul Craiovei!!!
Pe cine pacalesti tu aici?
Sau n-ai aflat intre timp ca romanii s-au desteptat si nu mai pun botul la minciuni!

+Quote Post
Pintea Haiducul
mesaj Nov 29 2009, 02:50 PM
Mesaj #704

În Numele Adevărului

Citeaza (Aphonse @ Nov 29 2009, 02:18 PM) *
CARTARESCU DESPRE SINE INSUSI smile.gif smile.gif
„Sunt matur, adică imbecil, adică obosit”: iată-l pe Mircea Cărtărescu surprins într-o operaţiune de autofilaj în „Orbitor. Aripa stângă”.

UN CRITIC LITERAR DESPRE CARTARESCU:
„Cărtărescu este un geniu şi un retardat. Este un geniu pentru că este un geniu. Este un retardat pentru că, în afară de a-şi proba geniul în pagini strălucitoare, nu ştie ce să facă cu el. Rămâne în urma lui; e decalat; reuşeşte performanţa de a-i fi inferior. Poate imagina o lume, dar Tot ce face până la urmă este să o schimbe, ca Dănilă Prepeleac, pe ceva derizoriu: o oglindă. Care-l reflectă doar pe MC. Avea nevoie de o oglindă? Nu: pentru că Mircea Cărtărescu este orb ca o cârtiţă şi, dincolo de acea sensibilitate extraordinară, umedă, de clişeu fotografic, prin care creierul său recepţionează & prelucrează semnele realului, tot ceea ce el „vede” este Mircea Cărtărescu. În regimul „Orbitor”-ului, oglinda este un omologator redundant şi inutil – şi asta nu doar pentru că a plimbat-o dintr-o carte în alta.

Era şansa lui Mircea Cărtărescu de a sări peste umbra lui Mircea Cărtărescu. A ratat-o. Se zice că nimeni nu poate sări peste umbra lui. Şi ce dacă? Ştiam asta, dar din partea lui Cărtărescu aşteptam o infirmare. Cărtărescu ar fi trebuit să execute acest salt imposibil. Nu a vrut, nu a fost în stare? Nu contează. Contează doar că nu a făcut-o. A ratat. Grandios, dar parcă mai are vreo importanţă? Orbitor I+II+III rămân, desigur: doar că umbra pe care o aruncă e doar umbra lui Mircea Cărtărescu. Nu e Umbra.”

(Cărtărescu adoptând poziţia: "Ce pana mea vrea Pintea ăsta? ...")

--------------------

+Quote Post
Pintea Haiducul
mesaj Nov 29 2009, 03:38 PM
Mesaj #705

În Numele Adevărului

Citeaza (Pintea Haiducul @ Nov 29 2009, 02:54 PM) *
Corect,doamna Petruta,romanii s-au desteptat dar Dvs sunteti exceptia,pentru ca inca dormiti! smile.gif

--------------------

+Quote Post
tsunami
mesaj Nov 29 2009, 03:45 PM
Mesaj #706

Sir Tsunami

Postari: 5 035
Inscris: 25-July 08
De la: Bucuresti, deocamdata
Utilizatorul numarul: 2 011

Citeaza
Ceea ce i se întâmplă astăzi lui Mircia Muntean constituie un fapt de o gravitate extremă. PNL va aduce neîntârziat acest caz în atenţia forurilor europene şi internaţionale. Abuzurile, şantajul şi represiunile practicate de PSD trebuie cunoscute de comunitatea internaţională, pentru că ele clatină din temelii statul de drept în România. PSD trebuie să răspundă în faţa opiniei publice interne şi internaţionale pentru aceste practici incalificabile şi pentru dispreţul pe care îl manifestă faţă de tot ceea ce înseamnă lege şi dreptate.

PNL solicită demiterea procurorului general al Parchetului de pe lângă ICCJ pentru că instituţia pe care o conduce a devenit o anexă a partidului de guvernământ şi cere, de asemenea, demisia procurorului Corina Gheorghişan, al cărei comportament profesional, profund incorect, o recomandă mai degrabă pentru calitatea de membru al PSD decât de magistrat''.
11 noiembrie 2003 Deputat Dan Radu Ruşanu

Membru al Biroului Executiv al PNL

http://2003.informatia.ro/PNL_considera_ca..._politice-37344

in 2003 era acelasi primar la tine la tara acolo, numai ca atunci erati la cutite.
azi ii pupa-n fund pe pesedei

cu care sa mai votezi? laugh.gif
si tu te ingramdesti sa nu pierzi o portiune dulce de pe dosul lui geoana.

chiar ca incep sa-mi doresc sa castige geoana acum. sa asist la marea tradare. sa va scoata de pe scena politica, tantalailor

--------------------
Wake up 'n RIDE!

+Quote Post
Autogreen.ro
mesaj Nov 29 2009, 03:49 PM
Mesaj #707

Membru
**

Postari: 91
Inscris: 11-August 09
De la: Bucuresti
Utilizatorul numarul: 10 420

Iata de ce nu trebuie sa castige: "Petromidia are de platit pana in 30 septembrie 2010 suma de 510 de milioane de euro la stat. Daca nu se platesc, statul roman poate sa redevina majoritar la Petromidia. Sub o guvernare PSD-PNL va fi foarte usor pentru Dinu Patriciu sa obtina o amanare sau o reesalonare."

Atentie e vorba de bani din accize, taxe pe care voi le platiti la pompa de benzina. Taxe din care se construiesc scoli, spitale, autostrazi.

http://www.hotnews.ro/stiri-politic-658218...re-casetute.htm

+Quote Post
tsunami
mesaj Nov 29 2009, 03:51 PM
Mesaj #708

Sir Tsunami

Citeaza (Autogreen.ro @ Nov 29 2009, 04:49 PM) *
Iata de ce nu trebuie sa castige: "Petromidia are de platit pana in 30 septembrie 2010 suma de 510 de milioane de euro la stat. Daca nu se platesc, statul roman poate sa redevina majoritar la Petromidia. Sub o guvernare PSD-PNL va fi foarte usor pentru Dinu Patriciu sa obtina o amanare sau o reesalonare."

de ce nu intelegeti ca nu patriciu duce tara de rapa. el o scoate. de rapa o duc numai pesedeii.

--------------------
Wake up 'n RIDE!

+Quote Post
Autogreen.ro
mesaj Nov 29 2009, 03:54 PM
Mesaj #709

Membru
**

Citeaza (tsunami @ Nov 29 2009, 03:51 PM) *
de ce nu intelegeti ca nu patriciu duce tara de rapa. el o scoate. de rapa o duc numai pesedeii.

O duc impreuna de rapa, atata timp cat orice sarac din tara asta plateste TVA pe fiecare bucata de paine iar Vantu si Patriciu incaseaza taxe si impozite in locul statului roman.

Oare romanul e o specie atat de proasta incat sa-si merite soarta asta pe care o are?!

+Quote Post
tsunami
mesaj Nov 29 2009, 03:56 PM
Mesaj #710

Sir Tsunami

pinteo, mai ia bah si tu o fata, mai iesi in lume.

ia zi, azi cine-a castigat? base ori geoana?
ieri m-ai blestemat. era sa ma ia apa si vantu, dar azi a fost soare. cu vant intr-adevar, dar frumos.
ia zi iti trimit o poza de pe o insula din atlantic?

tu nu deceptiona lumea, elevii tai, stai in continuare pe forum. joaca-te cu calculatorul. si fa prognoze. sa nu iasa base.

ia sa-ti trimit un joc:

http://n.ethz.ch/student/mkos/pinguin.swf

ia si trage-i. cand treci de 200 vino-n-apoi.

--------------------
Wake up 'n RIDE!

+Quote Post
Pintea Haiducul
mesaj Nov 29 2009, 04:01 PM
Mesaj #711

În Numele Adevărului

Citeaza (tsunami @ Nov 29 2009, 03:56 PM) *
ieri m-ai blestemat. era sa ma ia apa si vantu, dar azi a fost soare. cu vant intr-adevar, dar frumos.
ia zi iti trimit o poza de pe o insula din atlantic?

tu nu deceptiona lumea, elevii tai, stai in continuare pe forum. si fa prognoze. sa nu iasa base.

Si noi votam basescu,Tsunami!

--------------------

+Quote Post
Pintea Haiducul
mesaj Nov 29 2009, 04:04 PM
Mesaj #712

În Numele Adevărului

6 spre 7 decembrie 2009: pitecantrop basescian pregatindu-se sa-si traga un glonte in cap sad.gif sad.gif sad.gif

--------------------

+Quote Post
tsunami
mesaj Nov 29 2009, 04:06 PM
Mesaj #713

Sir Tsunami

Citeaza (Autogreen.ro @ Nov 29 2009, 04:54 PM) *
O duc impreuna de rapa, atata timp cat orice sarac din tara asta plateste TVA pe fiecare bucata de paine iar Vantu si Patriciu incaseaza taxe si impozite in locul statului roman.

Oare romanul e o specie atat de proasta incat sa-si merite soarta asta pe care o are?!

asta e problema romanului. el nu-si pune problema: "de ce sa nu castig si eu?", el e interesat numai "de ce castiga vecinul atat? sa-i dau in cap, chiar daca raman si eu fara slujba!"

cati angajati are petromidia?
e asta un lucru bun pentru tine?, pentru romania?
ia zi de dacia.
ia sa-i dam afara pe nesimtitii astia de la renault. ei ne iau profitul!!!
cati lucreaza acolo?
cati beneficiaza de pe urma lor?

treziti-va pana nu e prea tarziu. comunistii asteapta la colt, si, drept sa zic, nu mai au foarte multe de recuperat.
uitati-va la aparatul birocratic care sug banii si pun bete-n roate economiei. voi sunteti gata sa uitati de rezultatul referendumului, sa uitati de concedierile masive din administratia de stat. acolo trebuie actionat, acolo trebuie atentia, nu la patriciu. patriciu are un rol salvator pentru economie. uitati-va la cei care cheltuie aiurea, la mamelucul de geoana si la molusca de iliescu care au promovat o politica economica represiva.

incercati sa faceti diferenta intre un om de afaceri care a investit in romania si care e profitabil si o sleahta de sugaci!

--------------------
Wake up 'n RIDE!

+Quote Post
Autogreen.ro
mesaj Nov 29 2009, 04:13 PM
Mesaj #714

Membru
**

Citeaza (tsunami @ Nov 29 2009, 04:06 PM) *
cati angajati are petromidia?
e asta un lucru bun pentru tine?, pentru romania?
ia zi de dacia.
ia sa-i dam afara pe nesimtitii astia de la renault. ei ne iau profitul!!!
cati lucreaza acolo?
cati beneficiaza de pe urma lor?

incercati sa faceti diferenta intre un om de afaceri care a investit in romania si care e profitabil si o sleahta de sugaci!

Dacia isi plateste impozitele catre statul roman ca orice societate comerciala.

Fiecare litru de benzina contine accize (taxe platite de cetateni la bugetul de stat). Rompetrol trebuie sa livreze aceste accize catre buget nu in buzunarele lui Patriciu. Aici nu e vorba de impozit pe profit, e vorba de banii tai, aia care-i dai la stat si nu ajung acolo. Compania petroliera e doar un intermediar, nu are de a face cu activitatea ei economica.
Nu mai aduc in discutie redeventele incasate de stat pt fiecare litru de petrol extras (care si asa e pe sponci).

+Quote Post
Vizitator_nimeni.
mesaj Nov 29 2009, 04:16 PM
Mesaj #715

Guests

Ce ti-e si cu amintirie astea dom'le! Imi aduc aminte de "povestile" povestite de bunicii mei, un frate de-a lui bunicul omorat in prima zi de razboi cu URSS in 22 iunie 1941 la trecerea Prutului, altul mort in cotul Donului sfartecat de un brand sovietic, bunicul meu cat pe ce sa fie omorat in 1946 de un soldat sovietic beat pentru ca n-avea sa-i dea o tigara, (in opinia lui Pintea poate ar fi scapat Rrromania de un prost), copii luati de sovietici in convoaiele de prizonieri in contul prizonierilor evadati, apoi imi amintesc de sicanele pe care mi le-a facut Securitatea pentru o ruda plecat in Canada in 1946, deh eram posibil /probabil dujman al poporului, de cotele obligatorii pe care trebuiau sa le dea bunicii mei, oameni gospodari instariti adica chiaburi, burjui, lipitori ce sug sangele poporului in opinia calicilor cu "origine sociala sanatoasa" promovati cadre de nadejde in partid; unul a ramas de pomina pana astazi, si-a vandut pamantul si si-a cumparat... "patifon", era comedia dracului, oamenii se duceau la munca si asta statea pe prispa, ii canta patefonul si manca salam! Dupa preluarea "democratica" a puterii de catre comunisti acesta a ajuns, dupa ce si-a lasat gumarii in bariera orasului, mare mahar PCR. Cand am fost incorporat si m-am prezentat la poarta unitatii (DLEN, pentru cunoscatori, "aventurile" de aici mi-ar lua cateva pagini) m-a luat in primire CI-stul, probabil un liberal mascat in membru PCR viitor PSD, si mi-a strigat in fata ca "ce piz... ma-tii nu te prezinti la ora fixata ca daca eram in timp de razboi te-as fi impuscat"; cand i-am aratat ordinul de incorporare si a vazut ca am eu dreptate si-a cerut scuze: "treci mai repede, in piz... ma-tii, inauntru". Si acum, la sfarsitul A.D. 2009 intr-o tara democrata, membra UE, un "umanist" (cel putin declarativ, eu oricum pe "fostii" nu-i cred nici daca imi spun ca laptele e alb),ziceam, un umanist imi arata argumentul suprem atat al nazistilor cat si al comunistilor... pistolul. Brava intelighentie si iq cat mai mare! Si, cel mai amuzant, acelasi Pintea ma considera... securist basescian si regreta ca n-am fost, iarasi drace!, impuscat la "lovilutie". Eterna si fascinanta Rrromanie!

+Quote Post
tsunami
mesaj Nov 29 2009, 04:19 PM
Mesaj #716

Sir Tsunami

Citeaza (Autogreen.ro @ Nov 29 2009, 05:13 PM) *

Fiecare litru de benzina contine accize (taxe platite de cetateni la bugetul de stat). Rompetrol trebuie sa livreze aceste accize catre buget nu in buzunarele lui Patriciu. Aici nu e vorba de impozit pe profit, e vorba de banii tai, aia care-i dai la stat si nu ajung acolo. Compania petroliera e doar un intermediar, nu are de a face cu activitatea ei economica.
Nu mai aduc in discutie redeventele incasate de stat pt fiecare litru de petrol extras (care si asa e pe sponci).

de acord, dar tu nici n-ai de unde sa stii daca nu si le-a platit sau daca incearca sa le amane.
iar daca incearca sa le amane o face pentru ca are nevoie.
si eu, un cetatean al acestei tari, consider ca patriciu trebuie mai mult ajutat decat geoana pentru un nou mercedes de servici.
patriciu produce, geoana, cheltuieste.

--------------------
Wake up 'n RIDE!

+Quote Post
Pintea Haiducul
mesaj Nov 29 2009, 04:22 PM
Mesaj #717

În Numele Adevărului

Citeaza (Autogreen.ro @ Nov 29 2009, 04:13 PM) *

Autogreen.ro schimba roata la Dacie...

--------------------

+Quote Post
Vizitator_postacul falimentar.
mesaj Nov 29 2009, 04:37 PM
Mesaj #718

Guests

Citeaza (Autogreen.ro @ Nov 29 2009, 03:49 PM) *

Atentie e vorba de bani din accize, taxe pe care voi le platiti la pompa de benzina. Taxe din care se construiesc scoli, spitale, autostrazi.

Cat de prost sa fii sa pui botu' la propaganda Goarnei lui Base' "Piticania Slugarnica"???
Mai e vreunul in Romania sa nu stie ca Patriciu a vandut tot Rompetrolul cu tot cu Petromidia???
Despre ce vorbeste asta???

+Quote Post
simplex07
mesaj Nov 29 2009, 04:40 PM
Mesaj #719

Nou venit
*

Postari: 4
Inscris: 21-May 08
Utilizatorul numarul: 345

+Quote Post
tsunami
mesaj Nov 29 2009, 04:44 PM
Mesaj #720

Sir Tsunami

Citeaza (postacul falimentar @ Nov 29 2009, 05:37 PM) *
Mai e vreunul in Romania sa nu stie ca Patriciu a vandut tot Rompetrolul cu tot cu Petromidia???

este, geoana, laugh.gif

Citeaza (simplex07 @ Nov 29 2009, 05:40 PM) *

quite nice

--------------------
Wake up 'n RIDE!

+Quote Post

48 Pagini V  « < 22 23 24 25 26 > » 
Closed TopicStart new topic
2 Utilizatori care citesc acest topic (2 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 20th October 2019 - 11:56 PM