IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

166 Pagini V  « < 122 123 124 125 126 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Drepturile homosexualilor
Vizitator_din_Canada_ajuns_ACASA.
mesaj May 25 2011, 07:58 PM
Mesaj #3691

Guests

Citeaza (Von Penisberg @ May 23 2011, 04:18 PM) *
Nu, mai sint cateva chestii care ma deranjeaza urat iar facutul cu ochiu si/sau pus mana pe cour in lift nu sint in nici un caz simple intilniri. Poate intilniri de gradul 3.

de curiozitate, daca ti-ar face o femeie cu ochiu si ti-ar pune mana pe coor in lift tot ai baga-o intr-un scaun cu rotile ?
Go to the top of the page

+Quote Post
Vizitator_Sefu canadienilor.
mesaj May 25 2011, 09:38 PM
Mesaj #3692

Guests

Citeaza (din_Canada_ajuns_ACASA @ May 25 2011, 07:52 PM) *
corect, scopul suprem in viata e sa (supra)populam planeta, asa scrie la cartea sfanta si asa ie musai sa fie si in realitate, laugh.gif
tare reala-i vorba aia, apa, aeru, fraeru si prostu ie omniprezente ...

Da care e scopul? Sa ne babardim in popou? Ești ridicol, tot threadul ai numai intervenții de ....

+Quote Post
Vizitator_anti gay.
mesaj May 25 2011, 10:36 PM
Mesaj #3693

Guests

homosexualitatea este o boala mentala care ar putea sa se transmita genetic. din acest motiv este necesara sterilizarea fortata a persoanelor cu aceste inclinatii (altii chiar ii ucid repede ca sa nu infecteze si pe altii - ex Iran). daca facem asta timp de 2 generatii scapam de asemnea anomalie a naturii. sa nu se mai creada discriminati toti dereglatii.

+Quote Post
Vizitator_love and marriage.
mesaj May 25 2011, 10:39 PM
Mesaj #3694

Guests

Citeaza (muciflenduri @ May 25 2011, 01:11 AM) *
Wtf? Tu chiar faci misto?
Tu intelegi ce spune omul ala? la 5:45?

It probably isn't nearly as common as some of the terapists who do this, or...

Asculta de la 5:45 pana la final, cam inca inca un minut.
Parca te-as invata sa faci bastonase pe coli dictando. smile.gif

Da, Spitzer spune ca exemplele de vindecare a homosexualitatii nu sunt atat de dese pe cat spun terapistii care practica asta curent in USA.
Adica sunt mai putine de 30%.

Dar, continua Spitzer, "...so, wheter is 2%, 10%, 15%, but what i am sure is that it's not zero %."[size="5"][/size]

La 6:30, penibilule, este concluzia ferma a lui Spitzer: este absolut convins ca 2%, 10%, 15% dintre homosexualii respectivi s-au vindecat, s-au schimbat.

De obicei, mucii sunt asociati cu plansul, intr-o efuziune din asta ca a ta, de mai sus.
"Plange cu muci."
Poate ar trebui instituita si expresia "se mira cu muci".

Citeaza (muciflenduri @ May 25 2011, 01:11 AM) *
Tu esti ca idiotii de la evz care au pus titlul 'bucurestenii vor pedeapsa cu moartea', pentru ca in articol sa spuna ca 37% din bucuresteni vor pedeapsa capitala, iar 58% nu o vor.

Nu, dimpotriva, tu esti ca idiotii aia. smile.gif
Pentru ca idiotii respectivi, desi aveau datele clare sub nas, le-au interpretat ca eronat si au pus un titlul prostesc.

Tu, similar, avand declaratiile explicite ale lui Spitzer la dispozitie, ajungi fix la concluziile prostesti, gresite.

Insa, mai este o particularitate aici.
Aia de la Ev Z au facut o greseala onesta.

Pe cand la tine este si un exemplu perfect de propaganda homo penibila, cu incercari disperate de a fugi de concluzia limpede a unuia dintre cei mai importanti psihiatri ai contemporaneitatii, Robert Spitzer, cel care a redactat eliminarea homosexualitatii din literatura patologica: anume, ca homosexualitatea se poate trata.
Poftim, mai uita-te odata cap-coada, are cam 6-7 minute, e succint si explicat ca pentru toata lumea:

http://www.youtube.com/watch?v=qBhW2q11qu8

Poftim inca o declaratie a lui Spitzer, in care, in mai putin de un minut, spune ca nu este de acord cu activistii homo, care sustin ca homosexualitatea nu se poate trata:

http://www.youtube.com/watch?v=mjA_mSmxqOw...feature=related

+Quote Post
Vizitator_Gigel de luxembourg.
mesaj May 25 2011, 11:30 PM
Mesaj #3695

Guests

Muciflenduri, tu ori esti homosexual ori esti prostanac. Nu poti sustine cu atata ardoare cauza gay MAI ALES cand ai atatea elemente care dovedesc ca exista o agenda politica gay. Studiile facute de catre savantii admisi de gay spun ff clar ca exista schimbari in comportamentul copiilor crescuti de homosexuali, Spitzer spune FARA ECHIVOC ca homsexualitatea se poate trata, tu refuzi sa admiti. De ce? De ce nu admiti, cu sinceritate, ca esti homosexual?

+Quote Post
mesaj May 26 2011, 12:34 AM
Mesaj #3696

Guests

Citeaza (anti gay @ May 25 2011, 10:36 PM) *
homosexualitatea este o boala mentala care ar putea sa se transmita genetic. din acest motiv este necesara sterilizarea fortata a persoanelor cu aceste inclinatii (altii chiar ii ucid repede ca sa nu infecteze si pe altii - ex Iran). daca facem asta timp de 2 generatii scapam de asemnea anomalie a naturii. sa nu se mai creada discriminati toti dereglatii.

ti-ar placea ?

+Quote Post
Vizitator_unu.
mesaj May 26 2011, 06:42 AM
Mesaj #3697

Guests

A ucide ceva sau pe cineva ca are o anumita orientare sexuala.......te face mai bolnav decit presupusa "boala" de care prezumtios sufera cei care sunt gay..
Intrebare pt toti homofobii si fanaticii anti-gay de aici......
Lesbienele va plac? va excita ideea de un sex in 3 cu 2 bunaciuni ???
Salivati la ideea de a va fute prietena/sotia in ...?
Ha?
smile.gif

+Quote Post
gigel de luxembo...
mesaj May 26 2011, 11:57 AM
Mesaj #3698

Membru veteran

Grup: Membri
Postari: 629
Inscris: 25-October 08
Utilizatorul numarul: 4 440

QUOTE (unu @ May 26 2011, 06:42 AM) *
A ucide ceva sau pe cineva ca are o anumita orientare sexuala....

wtf, cine a spus de ucidere pe aici?? in principal discutiile sunt in jurul ideii daca se poate permite cuplurilor gay sa adopte copii sau nu. esti un mic manipulator, scoti din burta o propozitie pe care nimeni n-a spus-o vreodata dupa care incepi sa spui ca "huo, nebunilor care spuneti asa ceva". Esti un manipulator odios sau ai reale probleme de ordin mental?

QUOTE (unu @ May 26 2011, 06:42 AM) *
Lesbienele va plac? va excita ideea de un sex in 3 cu 2 bunaciuni ???
Salivati la ideea de a va fute prietena/sotia in ...?
Ha?
smile.gif

Da, e chiar misto sa faci sex cu 2 bunaciuni insa asta nu schimba cu nimic ideea despre care vorbim aici si anume despre adoptii si alte alea. Nu discutam despre ce face omul la el acasa, in pat, se discuta daca e bine sa prezinti copiilor sexul homosexual ca fiind normal si benefic. I-ai explica copilului tau de 12 ani ca e bine sa faca sex anal? Ei bine, asta incearca sa faca reprezentantii gay, sa schimbe perceptiile, exista manual (produs de fundatia accept) prin care se doreste a li se prezenta copiilor exact ideea asta: e bine sa faci sex anal, e normal, e sanatos, nu ai de ce sa iti faci griji.
Asadar, pe scurt, DA sau NU: I-ai explica copilului tau de 12 ani ca e bine si sanatos sa faca sex anal?

Aceasta postare a fost editata de gigel de luxembourg: May 26 2011, 11:59 AM

+Quote Post
Vizitator_SophistiKat.
mesaj May 26 2011, 12:34 PM
Mesaj #3699

Guests

Citeaza (anti gay @ May 25 2011, 10:36 PM) *
...daca facem asta timp de 2 generatii scapam de asemnea anomalie a naturii.

Heil Hitler ! wacko.gif

Citeaza (love and marriage @ May 24 2011, 11:30 PM) *
tratarea homosexualitatii.

Avem dovada irefutabila ca homofobia se intersecteaza cu NAZISMUL ! excl.gif ^
Pe deoparte îi avem pe cei care doresc sa anihileze homosexualii, pe cealalta sunt cei care vor impunerea unui tratament, si în consecinta o legislatie prohibitiva si punitiva cu privire la 'deviatii'... rolleyes.gif

Ma întreb totusi de ce acesti emitatori nu sunt internati în ospicii sau macar puscarie ?
De ce societatea accepta ca cineva sa-i atace pe alti oameni, sa-i ofenseze, sa-i traumeze psihic cu afirmatii publice referitoare la una din calitatile lor, pe care o proclama cu nerusinare drept una murdara, perversa si anormala, indicându-le sa renunte la sexualitatea lor ? Asta e o agresiune la fel de mitocaneasca si putreda ca proclamarea inferioritatii femeilor fata de barbati...

Citeaza (Von Penisberg @ May 23 2011, 04:18 PM) *
In orasul in care locuiesc eu sint o suta si ceva de suflete, simple in cuget si simtire, cu idei putine dar fixe.

Stii vorba aia: cine se-aseamana, se-aduna !

Citeaza (love and marriage @ May 24 2011, 11:02 PM) *
...de Robert Spitzer.

O dai ad nauseam cu acest Spitzer !

1. Este un ipocrit si mincinos > http://www.ralliance.org/spitzerstudy.html
Exodus International is a religious organization that fed Robert Spitzer with a 'selection' of participants. It was not a random sampling of gay and lesbian individuals or even a random sampling of gay and lesbian individuals who have experienced so-called 'reparative therapy'.

Most of the subjects were carefully selected as "success stories" from a very small number of clients.

Another deficiency is that Dr. Spitzer does not recognize bisexuality as a valid sexual orientation. Thus he would consider a person with a bisexual orientation who was involved in same-sex behavior to be a homosexual. If that person simply decided to confine relationships to the opposite-sex, he would conclude that they had changed their orientation to heterosexual. We suspect that all or almost all of the subjects of this study would fit into this description.

Cum era de banuit, acest 'shaman' imbecil a interpretat "studiul" ca sa-i permita sa încadreze rezultatele la 'vindecare' ! laugh.gif PATETIC, ca toti homofobii...
Si în plus, ce fel de psihiatru e ala care nici macar nu recunoaste bisexualitatea ?

2. Este un incult ordinar...nu stie ca nucleul interstitial al hipotalamusului, responsabil pt. atractia sexuala spre dimorfism, nu se poate modifica de-a lungul unei vieti ? Ce fel de savant se pretinde el, daca nici macar nu recunoaste influenta genetica si biologica asupra orientarilor sexuale ?

L&M si Spitzer, YOU FAIL ! biggrin.gif

Aceasta postare a fost editata de SophistiKat: May 26 2011, 12:34 PM

+Quote Post
Vizitator_SophistiKat.
mesaj May 26 2011, 12:41 PM
Mesaj #3700

Guests

Citeaza (gigel de luxembourg @ May 26 2011, 11:57 AM) *
Asadar, pe scurt, DA sau NU: I-ai explica copilului tau de 12 ani ca e bine si sanatos sa faca sex anal?

Orice pusti care nu traieste în pestera poate gasi raspunsul asta pe Internet: http://www.romedic.ro/sexul-anal-0P387
Componenta fizica a placerii sexuale anale este diferita de oricare alta senzatie. Rectul este captusit cu nervi care comanda creierului producerea unor placeri intense atunci cand sunt stimulati. Pentru barbati glanda prostatica produce placeri foarte mari iar penisul este stimulat prin penetrarea de catre muschii anusului intr-un mod unic.

Eu i-as mai explica si ca morfologia penisului si al anusului s-au corelat de-a lungul evolutiei !

+Quote Post
Vizitator_SophistiKat.
mesaj May 26 2011, 12:54 PM
Mesaj #3701

Guests

Citeaza (Gigel de luxembourg @ May 25 2011, 11:30 PM) *
Muciflenduri, tu ori esti homosexual ori esti prostanac. Nu poti sustine cu atata ardoare cauza gay MAI ALES cand ai atatea elemente care dovedesc ca exista o agenda politica gay. Studiile facute de catre savantii admisi de gay spun ff clar ca exista schimbari in comportamentul copiilor crescuti de homosexuali, Spitzer spune FARA ECHIVOC ca homsexualitatea se poate trata, tu refuzi sa admiti. De ce? De ce nu admiti, cu sinceritate, ca esti homosexual?

Tu esti chiar IDIOT ?

Stii atât de putine despre psihologie, psihanaliza si biologie încat îmi imaginez ca n-ai citit nici macar manualul din liceu...

S-au tot pus link-uri stiintifice pe-aici, pt. aia capabili sa le priceapa, care leaga perceptia partenerilor sexuali pe baza unor centre nervoase, care au fost studiate si determinate a fi formate prin influente genetice si hormonale (hormoni, care la o adica se bazeaza pe tendinte genetice)... daca (God forbid) te-ai clona de 100 de ori, toate clonele tale ar fi tot heterosexuale, mai ciobane, indiferent de câti homosexuali ai avea în jurul tau !

Dar tu si alalalt îmi veniti doar cu pudisme si fobii personale fara absolut nici o referinta, trimitere, dovada, studiu, marturie, ca un baiat care observa comportamente homosexuale devine homosexual. laugh.gif

Aaaaaa!!!!, nu se poate, am vazut lezbiene în desfasurare, de acuma, o sa devin lezbiana...vaiii, sa ma duc sa îi zic mamei, pâna nu e prea târziu !!! biggrin.gif

Aceasta postare a fost editata de SophistiKat: May 26 2011, 12:57 PM

+Quote Post
muciflenduri
mesaj May 26 2011, 01:33 PM
Mesaj #3702

Membru
**

Postari: 99
Inscris: 18-March 11
Utilizatorul numarul: 26 529

Citeaza (Gigel de luxembourg @ May 25 2011, 11:30 PM) *

Sincer mi-e greu sa decid care din voi e mai prost, cum oscileaza balanta spre L&M, cum scoti capul si vrei sa-mi dovedesti ca am gresit...
Bai dobi, nu sustin nicio cauza gay, nici nu stiu care ar fi cauza gay asa ca mi-ar fi cu atat mai greu sa o sustin. Daca sustin ceva, e doar egalitatea de drepturi intre cetateni, fie ei heterosexuali, homosexuali, bisexuali, transexuali, eunuci etc.
Tu ai senzatia ca eu sustin cauza gay doar pentru ca nu pot sa nu reactionez cand vad boi ca voi sustinand diverse enormitati.
Spitzer spune ca din interviurile telefonice a ajuns la concluzia ca unii homosexuali foarte determinati ar putea (conform propriilor lor marturii) sa se declare vindecati de homosexualitate.
De asemenea spune clar ca procentul este foarte mic, dar ca el CREDE ca totusi nu e imposibil.
Mie mi se pare halucinant ca si tie si boului de L&M vi se pare ca asta este DOVADA palpabila a faptului ca homosexualitatea e o boala vindecabila.
Bai sulache, tot ce ar trebui sa faca Spitzer ar fi sa vindece 10 homosexuali si apoi sa ii dea la ziar.
La urma urmei i-ar fi foarte usor, homosexualitatea este vindecabila, iar el este cel mai bun psihiatru din univers.

Aceasta postare a fost editata de muciflenduri: May 26 2011, 01:37 PM

+Quote Post
gigel de luxembo...
mesaj May 26 2011, 01:49 PM
Mesaj #3703

Membru veteran

QUOTE (SophistiKat @ May 26 2011, 12:41 PM) *
Orice pusti care nu traieste în pestera poate gasi raspunsul asta pe Internet: http://www.romedic.ro/sexul-anal-0P387
Componenta fizica a placerii sexuale anale este diferita de oricare alta senzatie. Rectul este captusit cu nervi care comanda creierului producerea unor placeri intense atunci cand sunt stimulati. Pentru barbati glanda prostatica produce placeri foarte mari iar penisul este stimulat prin penetrarea de catre muschii anusului intr-un mod unic.

Eu i-as mai explica si ca morfologia penisului si al anusului s-au corelat de-a lungul evolutiei !

Argumentul tau este penibil, cum ca daca e placut e numai bun pt educatia copiilor.
Bai fato, nu discutam aici daca e placut sau nu sa faci sex anal ci daca este bine sa PROMOVEZI ASA CEVA COPIILOR DE 12 ANI. Placut e si sa fumezi, sa-ti bagi in vena, ce facem, doar pt ca este PLACUT incepem sa explicam copiilor ca E BINE? Sexul anal are si un revers al medaliei, ca mai toate placerile de altfel. Daca ai avea mintea necesara sa citesti un pic si alte chestii decat propganda gay, ca de exemplu concepte extrem orientale despre viata ai vedea ca TOATE acestea EXCLUD sexul anal din ecuatie, tot asa cum exclud si alte placeri (fumat, baut, jocuri de noroc etc).
Tu chiar nu ai discernamant, potoleste-te cu scrisu pe forum.

Iar cireasa de pe tort este ca "penisul si anusul s-au corelat de-a lungul evolutiei". Asta este monument de prostie masiva din partea ta. Dupa mintea ta din moment ce nu defecam cubulete asta e semn ca de-aia a fost facut anusul circular. Muhaha, esti de expus la gazeta de perete cu ce idiotenii poti debita.

+Quote Post
gigel de luxembo...
mesaj May 26 2011, 02:03 PM
Mesaj #3704

Membru veteran

QUOTE (muciflenduri @ May 26 2011, 01:33 PM) *
. Daca sustin ceva, e doar egalitatea de drepturi intre cetateni, fie ei heterosexuali, homosexuali, bisexuali, transexuali, eunuci etc.

Gicule, homosexualii AU DREPTURI EGALE. Pot munci, pot fi alesi, pot primi asistenta medicala etc. Ce sustin ei mai departe este o abominatie. Ei vor sa SCHIMBE valorile traditionale. Da, putem face asta, se poate orice. Putem sa devenim si canibali, putem sa facem incest la greu, putem sa ne schimbam cu totul pana la urma. Asta este cheia intregii discutii, daca incepem sa schimbam VALORILE IN CARE AM FOST CRESCUTI ne putem intreba, firesc, pana unde mergem? De asta sunt discutii despre incest, pedofilie, zoofilie si alte aberatii. Daca vrei o discutie onesta pai hai discutam onest si sa vedem daca, intr-adevar, homosexualii pot primi copii in adoptie. S-a vazut CLAR din studiile lui Stacey (gagica acceptata de comunitatea gay) ca EXISTA diferente intre copiii crescuti de familii gay si cei crescuti de familii traditionale. Miscarea gay ce face in cazu asta, schimba punctul de vedere, zic ei, da, exista, dar oare diferentele alea sunt negative? Nu sunt, zic ei. De ce? Pai e simplu, zic ei, pt ca E BINE sa faci sex anal, E BINE sa fii deschis fata de homosexualitate etc. Asta este clenciul, smecheria, e politica salamului feliat. Usor usor se modifica perceptii, nuante, clasificari. In mod similar au facut americanii cu obezitatea, au modificat normele astfel incat sa nu mai fie atat de multi obezi, ca era naspa la psihic. Acelasi stil si cu homosexualii. Cand spune L&M daca nu ti se pare ciudat ca Green, promotorul ideei de homosexualitate=normalitate acum face acelasi lucru cu pedofilia de ce nu gandesti onest? De ce nu zici :ba, e cam aiurea ce face. De aia zic ca esti homosexual si insist pe ideea asta, pt ca orice om onest (adica fara vreun parti pris) ar admite ca anumite elemente din toata povestea asta progay sunt cusute cu ata maro.

+Quote Post
Vizitator_SophistiKat.
mesaj May 26 2011, 02:17 PM
Mesaj #3705

Guests

Citeaza (gigel de luxembourg @ May 26 2011, 02:03 PM) *
Gicule, homosexualii AU DREPTURI EGALE. Pot munci, pot fi alesi, pot primi asistenta medicala etc. Ce sustin ei mai departe este o abominatie. Ei vor sa SCHIMBE valorile traditionale. Da, putem face asta, se poate orice. Putem sa devenim si canibali, putem sa facem incest la greu, putem sa ne schimbam cu totul pana la urma. Asta este cheia intregii discutii, daca incepem sa schimbam VALORILE IN CARE AM FOST CRESCUTI ne putem intreba, firesc, pana unde mergem? De asta sunt discutii despre incest, pedofilie, zoofilie si alte aberatii. Daca vrei o discutie onesta pai hai discutam onest si sa vedem daca, intr-adevar, homosexualii pot primi copii in adoptie. S-a vazut CLAR din studiile lui Stacey (gagica acceptata de comunitatea gay) ca EXISTA diferente intre copiii crescuti de familii gay si cei crescuti de familii traditionale.

Esti un simplu paranoic galagios... smile.gif

Citeaza (gigel de luxembourg @ May 26 2011, 01:49 PM) *
1. Daca ai avea mintea necesara sa citesti un pic si alte chestii decat propganda gay, ca de exemplu concepte extrem orientale despre viata ai vedea ca TOATE acestea EXCLUD sexul anal din ecuatie, tot asa cum exclud si alte placeri (fumat, baut, jocuri de noroc etc).

2. Iar cireasa de pe tort este ca "penisul si anusul s-au corelat de-a lungul evolutiei". Asta este monument de prostie masiva din partea ta.

Esti un fanatic...

1. Concepte extrem-orientale ? laugh.gif
2. Blah, blah, blah...tu nici nu stii ce-i aia evolutie ! biggrin.gif

+Quote Post
muciflenduri
mesaj May 26 2011, 02:49 PM
Mesaj #3706

Membru
**

Postari: 99
Inscris: 18-March 11
Utilizatorul numarul: 26 529

Cand spune L&M daca nu ti se pare ciudat ca Green, promotorul ideei de homosexualitate=normalitate acum face acelasi lucru cu pedofilia de ce nu gandesti onest? De ce nu zici :ba, e cam aiurea ce face. De aia zic ca esti homosexual si insist pe ideea asta, pt ca orice om onest (adica fara vreun parti pris) ar admite ca anumite elemente din toata povestea asta progay sunt cusute cu ata maro.

Esti in continuare tembel. E nevoie sa spun ca pedofilia e nono si ca sustinerea ca pedofiliei e revoltatoare? Ok, afirm asta. Mai departe, rationamentul tau e imbecil. Mi se rupe de Green, whoever the fuck he is.
Daca a sustinut ca homosexualitatea nu e boala mentala, sa fie sanatos. Putea sustine si contrariul, mi s-ar fi rupt in egala masura.
Singurii care o tot dau in sus si in jos cu Green sunteti voi doi. Adica tu ai senzatia ca eu 'fac propaganda gay' din cauza ca m-a convins 'DOCTOR GRIN' ca homosexualitatea e ok? Si urmand rationamentul, voi considera ca si pedofilia e ok, pentru ca acelasi doctor green sustine ca ar fi?
Omule, obsesia ta cu propaganda gay se aseamana cu obsesiile celor care o dau in sus si in jos cu bildenbergii, cu masonii care-ti baga mesaje subliminale in filme.
Mi se rupe si de propaganda gay, habar nu am in ce consta, desi banuiesc ca exista o masa rotunda unde se intalnesc cavalarii gay pentru a pregati convertirea cetatenilor planetei.
Eu nu am nevoie nici de doctori, nici de psihiatri mondiali si nici de cavalerii gay pentru a-mi spune care-s principiile pe care sa le urmez. Inteleg insa ca voi aveti.

+Quote Post
Vizitator_str8 2 the point.
mesaj May 26 2011, 03:18 PM
Mesaj #3707

Guests

Gigele, teoria ta cu salamul feliat nu e un argument, si se incadreaza in ceea ce se numeste in engleza "slippery slope fallacy": http://en.wikipedia.org/wiki/Slippery_slope_fallacy

Cat despre Spitzer, nu spune nicaieri ca homosexualitatea se poate "vindeca" (ca sa te vindeci de ceva, trebuie sa fii bolnav in prealabil, iar consensul medical e ca homosexualitatea nu e o boala). El spune doar ca e POSIBIL ca cineva sa-si schimbe preferintele sexuale. Ca sa fac o analogie, e ca si cum ai sustine ca exista dovezi clare ca martienii sunt printre noi, pt ca un om de stiinta a spus ca e posibil sa existe viata pe Marte. Exista si cazuri de celebritati care sustin ca si-au schimbat orientarea sexuala (de ex, George Michael si Rob Halford sustin ca n-au fost intodeauna gay), deci banuiesc ca e posibil. Dar ce legatura are asta cu "vindecarea", si ce relevanta are posibilitatea ca cineva sa-si schimbe preferintele sexuale pt subiectul drepturilor homosexualilor?

+Quote Post
mesaj May 26 2011, 04:00 PM
Mesaj #3708

Guests

stiu ca multi dintre voi nu sunteti la curent cu ce se intampla prin media din US, asa ca m-am gandit sa va dau niste citate laugh.gif

Four months later, on July 7, Savage was fired from his MSNBC television show after remarks made in response to a caller, later identified as prank caller Bob Foster, who insulted Savage's teeth. Savage then asked if Foster was a "sodomite", to which the caller answered, "Yes, I am." Savage then said to the caller : Oh, so you're one of those sodomites. You should only get AIDS and die, you pig; how's that? Why don't you see if you can sue me, you pig? You got nothing better to do than to put me down, you piece of garbage? You got nothing to do today? Go eat a sausage, and choke on it. Get trichinosis. Now do we have another nice caller here who's busy because he didn't have a nice night in the bathhouse who's angry at me today? Put another, put another sodomite on....no more calls?...I don't care about these bums; they mean nothing to me. They're all sausages.
http://www.usatoday.com/news/nation/2003-0...ost-fired_x.htm

+Quote Post
mesaj May 26 2011, 04:04 PM
Mesaj #3709

Guests

Citeaza (gigel de luxembourg @ May 26 2011, 11:57 AM) *
I-ai explica copilului tau de 12 ani ca e bine sa faca sex anal? Ei bine, asta incearca sa faca reprezentantii gay, sa schimbe perceptiile, exista manual (produs de fundatia accept) prin care se doreste a li se prezenta copiilor exact ideea asta: e bine sa faci sex anal, e normal, e sanatos, nu ai de ce sa iti faci griji.

gigele, vad ca de juma de an ai ramas cu aceeasi mare problema, si anume sexul anal ... ei bine, eu sunt aici ca sa-ti stric ziua si sa-ti reamintesc ca Edward O. Laumann's 1992 survey, reported in The Social Organization of Sexuality: Sexual Practices in the United States, found that about 20% of heterosexuals had engaged in male-to-female anal sex. Sex researcher Alfred Kinsey, working in the 1940s, had found that number to be closer to 40% at the time. More recently, a researcher from the University of British Columbia in 2005 put the number of heterosexuals who have engaged in this practice at between 30% and 50%.[51] According to Columbia University's health website Go Ask Alice!: "Studies indicate that about 25 percent of heterosexual couples have had anal sex at least once, and 10 percent regularly have anal penetration."

+Quote Post
mesaj May 26 2011, 04:06 PM
Mesaj #3710

Guests

Citeaza (SophistiKat @ May 26 2011, 12:54 PM) *
Aaaaaa!!!!, nu se poate, am vazut lezbiene în desfasurare, de acuma, o sa devin lezbiana...vaiii, sa ma duc sa îi zic mamei, pâna nu e prea târziu !!! biggrin.gif

subscriu, si eu am devenit un lesbian convins dupa ce am vazut 2 lesbiene la televizor laugh.gif

+Quote Post
mesaj May 26 2011, 04:11 PM
Mesaj #3711

Guests

Pai e simplu, zic ei, pt ca E BINE sa faci sex anal

iti zic eu ca e bine, cel putin pentru mine ca barbat sigur e, si din reactiile partenerelor banuiesc ca nici pentru ele nu e foarte rau ... biggrin.gif
ia fa click aici si culturalizeaza-te oleaca http://www.google.ca/search?q=anal+sex+videos+-gay laugh.gif

+Quote Post
mesaj May 26 2011, 04:13 PM
Mesaj #3712

Guests

Citeaza (gigel de luxembourg @ May 26 2011, 01:49 PM) *
Daca ai avea mintea necesara sa citesti un pic si alte chestii decat propganda gay, ca de exemplu concepte extrem orientale despre viata ai vedea ca TOATE acestea EXCLUD sexul anal din ecuatie, tot asa cum exclud si alte placeri (fumat, baut, jocuri de noroc etc).

si tu cand anume ai citit conceptele astea extrem orientale, cand erai la manastirea sihastria poate ? laugh.gif

+Quote Post
Vizitator_Gigel de luxembourg.
mesaj May 26 2011, 10:41 PM
Mesaj #3713

Guests

Astia de ii dati cu sexu anal: am zis eu ca sexu anal ar fi un chin? Cine il practica evident ca il prsctica de placere. Insa de aici pana la a indoctrina niste copii cum ca E BINE sa faci sex anal e cale lunga. Asta e tot ce spun eu oe aici, ca nu e normal ca fundatia accept sa doreasca prezentarea sexului anal drept o modalitate normala si fireasca de sex. In aceeasi logica hai sa-i invatam si cat de misto e sa tragi din tigara la un pahar de coniac, nu? Voi nu aveti neuronii necesari pt a putea discuta cineva cu voi serios, sorry.

+Quote Post
mesaj May 26 2011, 11:51 PM
Mesaj #3714

Guests

Citeaza (Gigel de luxembourg @ May 26 2011, 10:41 PM) *
Astia de ii dati cu sexu an Asta e tot ce spun eu oe aici, ca nu e normal ca fundatia accept sa doreasca prezentarea sexului anal drept o modalitate normala si fireasca de sex.

lol ... ia zi, maestre, asa-i ca nici sexu oral nu ie o modalitate normala si fireasca de sex ? parca au fost publicate si niste studii cum ca sexul oral creste riscul de cancer ... cah cah cah laugh.gif
de fapt nu m-ar mira ca dupa standardele tale orice modalitate de a face sex in urma careia nu ie posibil sa se produca neshte progenituri nu ie o modalitate normala si fireasca de sex ...
Citeaza
In aceeasi logica hai sa-i invatam si cat de misto e sa tragi din tigara la un pahar de coniac, nu? Voi nu aveti neuronii necesari pt a putea discuta cineva cu voi serios, sorry.

sorry, daca tu pui egal intre sexul anal (si poate si cel oral) si trasul din tigara la un pahar de coniac inseamna indubitabil ca esti pierdut pentru umanitate laugh.gif

+Quote Post
Vizitator_Teodor.
mesaj May 27 2011, 08:24 AM
Mesaj #3715

Guests

Multumesc in primul rand pentru articol.

As fi dorit, pentru o informare mai putin partiala sa cunosc si optiunile la vot ale reprezentantilor altor partide politice din Romania, nu doar pe cele ale PDL. Caci in cazul in care toti au votat impotriva raportului, de pilda, articolul dvs. este partinitor.

In Romania sunt slabe sanse sa se realizeze acest deziderat (rezonabil, dupa parerea mea), caci tot ce s-a facut in materie de reforma sociala aici - s-a facut la presiunile UE inainte sa fim admisi. Intrucat nu cred ca vom fi amenintati cu expulzarea daca nu adoptam aceste masuri, nu cred ca vreun partid politic si le va asuma vreodata. Poate doar in conditiile in care sondaje de opinie repetate ar indica o dorinta a populatiei in acest sens.

+Quote Post
Vizitator_SophistiKat.
mesaj May 27 2011, 11:19 AM
Mesaj #3716

Guests

Citeaza (Gigel de luxembourg @ May 26 2011, 10:41 PM) *
Asta e tot ce spun eu oe aici, ca nu e normal ca fundatia accept sa doreasca prezentarea sexului anal drept o modalitate normala si fireasca de sex.

Jijele cu pitici pe creier, atunci explica-ne tu unde ar trebui sa se phuta 2 barbati care se iubesc ? În ureche ? Sa se rezume doar la sex oral ? Sau sa practice abstinenta ? rolleyes.gif

+Quote Post
mesaj May 27 2011, 04:42 PM
Mesaj #3717

Guests

Citeaza (SophistiKat @ May 27 2011, 11:19 AM) *
Jijele cu pitici pe creier, atunci explica-ne tu unde ar trebui sa se phuta 2 barbati care se iubesc ? În ureche ? Sa se rezume doar la sex oral ? Sau sa practice abstinenta ? rolleyes.gif

nu stii nimic, worst case scenario ar trebui sa se limiteze in a-si face laba unu altuia ... dar si-atunci doar cu prezervativ, ca nu cumva sa ieie sida unu de la altu wink.gif

+Quote Post
Vizitator_Ion+Marin=Love.
mesaj May 27 2011, 07:59 PM
Mesaj #3718

Guests

Citeaza (SophistiKat @ May 27 2011, 11:19 AM) *

Doi barbati care se iubesc trebe sa se phuta la tine acasa. rolleyes.gif

+Quote Post
Vizitator_SophistiKat.
mesaj Jun 1 2011, 06:25 PM
Mesaj #3719

Guests

Citeaza (Ion+Marin=Love @ May 27 2011, 07:59 PM) *
Doi barbati care se iubesc trebe sa se phuta la tine acasa.

Ah, serios ? De ce ? N-au apartamentul lor ? laugh.gif

+Quote Post
Vizitator_love and marriage.
mesaj Jun 2 2011, 07:15 PM
Mesaj #3720

Guests

Citeaza (SophistiKat @ May 26 2011, 12:34 PM) *
Heil Hitler !
Avem dovada irefutabila ca homofobia se intersecteaza cu NAZISMUL ! excl.gif ^
Pe deoparte îi avem pe cei care doresc sa anihileze homosexualii, pe cealalta sunt cei care vor impunerea unui tratament, si în consecinta o legislatie prohibitiva si punitiva cu privire la 'deviatii'... rolleyes.gif

Avem inca o data dovada ca propaganda homo se se suprapune cu prostia si manipularea prosteasca.
Am spus eu, sau vreunul dintre oamenii sanatosi la cap de aici ca trebuie IMPUS vreun tratament?!
Nu.
Dimpotriva, am spus explicit ca exista afectiuni mintale pentru care nu este obligatoriu tratamentul.
Insa, homosexualii care vor, ar trebui sa aiba optiunea asta, nu sa se loveasca de un zid idiot de propagandisti.

Ma întreb totusi de ce acesti emitatori nu sunt internati în ospicii sau macar puscarie ?

Pentru ca, in cazul asta, ideea tratarii cu succes a homosexualitatii este lansata si sustinuta de psihiatrul Robert Spitzer.
Acelasi care a redactat textul prin care homosexualitatea a fost scoasa din randul bolilor mintale.
Sau trebuia internat la balamuc si atunci?
Prostanaco. smile.gif

O dai ad nauseam cu acest Spitzer !

Repetitia e mama invataturii.
Este valabil mai ales la prosti.
Muciflenduri, de exemplu, delira ca Spitzer este un aiurit de doi lei.
Dupa ce i-am repetat lectia, a inteles.
Este acelasi principiu aplicat repetentilor: repetitia. smile.gif
Poate o sa functioneze si in cazul tau.

1. Este un ipocrit si mincinos > http://www.ralliance.org/spitzerstudy.html

Eu iti ofer marturia directa a unui om caracterizat drept cel mai influent psihiatru al secolului, fost sef al Asociatiei Americane a Psihiatrilor, fost profesor la Universitatea Columbia timp de 50 de ani.
Iar tu vii cu niste observatii ale prestigioasei academii Rainbow Alliance, pentru ca asta inseamna Ralliance.org, de unde citezi tu – adica o asociatie homo.

Chiar si asa, Spitzer – repet, un specialist de top, a explicat clar cum a selectat lotul pentru studiu, timp de doi ani, de ce a acceptat si indivizi pe filiera religioasa (din cauza ca homosexualii non-religiosi nu vor sa auda de tratament), cum a filtrat rezultatele si, pe scurt, cum si-a facut meseria.

La toate intrebarile astea a raspuns in interviul de 6 minute, indelung comentat de muciflenduri pe pagina anterioara.
Parcurge-l si tu, daca nu te adoarme si filmele.

Poftim: http://www.youtube.com/watch?v=qBhW2q11qu8

Cum era de banuit, acest 'shaman' imbecil a interpretat "studiul" ca sa-i permita sa încadreze rezultatele la 'vindecare' ! laugh.gif PATETIC, ca toti homofobii...
Si în plus, ce fel de psihiatru e ala care nici macar nu recunoaste bisexualitatea ?

Este exact acelasi saman imbecil care a declarat ca homosexualitatea nu este o boala mintala, par egzamplu.

Citeaza
Robert L. Spitzer (born May 22, 1932) was a major architect of the modern classification of mental disorders. He is a retired professor of psychiatry at Columbia University in New York City, United States and was on the research faculty of the Columbia University Center for Psychoanalytic Training and Research. He retired after 49 years[1] in December 2010.[2] The New Yorker called him one of the most influential psychiatrists of the 20th century.[3]

http://en.wikipedia.org/wiki/Robert_Spitzer_(psychiatrist)

Intelegi de ce tot repet cine este Spitzer, care crede ca homosexualitatea se vindeca?
Pentru ca exista habauce ca tine.

+Quote Post

166 Pagini V  « < 122 123 124 125 126 > » 
Reply to this topicStart new topic
5 Utilizatori care citesc acest topic (5 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 22nd November 2019 - 07:22 PM