IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

3 Pagini V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Scenarii privind sfarsitul omenirii
Vizitator_NOVICE.
mesaj Jan 7 2009, 06:00 PM
Mesaj #1

Guests

Pentru ca se dezbate de mii de ani acest subiect as fi curios, in afara de celebra deja Apocalipsa, cum si mai ales cand credeti (evident si daca credeti) ca civilizatia omeneasca in actuala ei configuratie isi va da ultima suflare?
Go to the top of the page

+Quote Post
Vizitator_Flo.
mesaj Jan 7 2009, 09:28 PM
Mesaj #2

Guests

Citeaza (NOVICE @ Jan 7 2009, 06:00 PM) *
Pentru ca se dezbate de mii de ani acest subiect as fi curios, in afara de celebra deja Apocalipsa, cum si mai ales cand credeti (evident si daca credeti) ca civilizatia omeneasca in actuala ei configuratie isi va da ultima suflare?

MAINE O SA MURIM CU TOTII !!! FUGITI SA VA SCOATETI BANII DIN BANCI SI SA NU UITATI SA VA SPOVEDITI !!! DE VINA SUNT EVREII, AMERICANII SI CAPITALISMUL IMPERIALIST !!! DA, ASA E SCRIS ...

Oameni buni, acum serios, pot sa va intreb cati ani aveti?? Cei care scrieti asa ceva ? Sau, mai bine, ce educatie aveti ?

+Quote Post
Vizitator_PI.
mesaj Jan 7 2009, 09:50 PM
Mesaj #3

Guests

Citeaza (Flo @ Jan 7 2009, 09:28 PM) *
MAINE O SA MURIM CU TOTII !!! FUGITI SA VA SCOATETI BANII DIN BANCI SI SA NU UITATI SA VA SPOVEDITI !!! DE VINA SUNT EVREII, AMERICANII SI CAPITALISMUL IMPERIALIST !!! DA, ASA E SCRIS ...

Oameni buni, acum serios, pot sa va intreb cati ani aveti?? Cei care scrieti asa ceva ? Sau, mai bine, ce educatie aveti ?

Novice asta e preocupat doar de imbecilitati. Apocalipse, conspiratii, lasa-ne frate si du-te. Nu o sa-i para nimanui rau de tine.
As ruga administratorul forumului sa nu-l mai lase pe asta sa mai deschida topicuri.
Multumesc

+Quote Post
Vizitator_Ionu`.
mesaj Jan 7 2009, 10:00 PM
Mesaj #4

Guests

Sfarsitul omenirii? Stai chill, NOVICE, nu va veni niciodata! Nici vestita Apocalipsa nu spune ca omenirea va disparea de pe Pamant! Din cate stiu eu... sunt amenintati cu distrugerea toti cei ce ruineaza planeta, dar se mentioneaza ca vor exista si supravietuitori! Asa ca, daca va fi un sfarsit... va fi doar al unora! Problema e alta... ca pe fiecare ne poate ajunge sfarsitul in orice moment! Si eu ma intreb, daca voi muri maine, ce istorie am lasat in urma mea?

+Quote Post
Vizitator_DORINA.
mesaj Jan 8 2009, 01:03 PM
Mesaj #5

Guests

Sfarsitul lumii? Oare care e inceputul lumii? Atunci vom afla si cand ajungem la sfarsit.

+Quote Post
Vizitator_Novice.
mesaj Jan 8 2009, 03:37 PM
Mesaj #6

Guests

Citeaza (PI @ Jan 7 2009, 09:50 PM) *
Novice asta e preocupat doar de imbecilitati. Apocalipse, conspiratii, lasa-ne frate si du-te. Nu o sa-i para nimanui rau de tine.
As ruga administratorul forumului sa nu-l mai lase pe asta sa mai deschida topicuri.
Multumesc

Ma voi conforma doleantelor Dvs si nu voi mai posta de azi pe forumuri.Tuturor va doresc o viata mai buna.
Daca administratorul considera de cuviinta il rog sa stearga acest topic sau orice alt topic initiat de mine.
Cu stima

+Quote Post
Vizitator_adrian.
mesaj Jan 8 2009, 04:37 PM
Mesaj #7

Guests

[quote name='Novice' date='Jan 8 2009, 03:37 PM' post='16961']
Ma voi conforma doleantelor Dvs si nu voi mai posta de azi pe forumuri.Tuturor va doresc o viata mai buna.
Daca administratorul considera de cuviinta il rog sa stearga acest topic sau orice alt topic initiat de mine.
Cu stima
[/quote
Hei ,nu o lua chiar asa . Toate lucrurile au in sfarsit,fie ca admitem .fie ca nu. Chiar si topicul asta. Acum unii accepta ,unii nu..... Zic ca toate o sa mearga asa la infinit probabil. Asa cum se credea ca lumea noastra merge inspre progres acu ceva timp in urma. Mie mi se pare ca nu e asa, ca lumea se indreapta spre autodistrugere. Personal cred in varianta biblica a sfarsitului. Iti recomand sa explorezi si tu Cartea cartilor si ce spune ea despre sfarsit.

+Quote Post
Vizitator_Capsunaru.
mesaj Jan 11 2009, 07:04 AM
Mesaj #8

Guests

Parerea mea este ca civilizatia actuala asa cum o stim noi se va sfirsi undeva intre 2020 si 2050 asa ca muti o sa apucam. Civiliazatia noastra este cea a petrolului ieftin si acesta se termina in curind. Ce o sa fie si in ce directie o sa o ia lumea ramne de vazut. Aici ma refer daca o sa urmeze o involutie catre ceva gen evul mediu intunecat sau e o evolutie catre o societate self-sustained.

http://en.wikipedia.org/wiki/Malthusian_catastrophe

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Jan 11 2009, 08:32 AM
Mesaj #9

Guests

este un subiect interesant:

http://www.selfhelp.ro/2008/12/21/apocalip...mii-se-apropie/

"...singura profetie care se pare ca ar fi inevitabila este in apropierea anului 4.500.000.000 cand Soarele se va transforma intr-un gigant rosu si va inghiti planetele Mercur, Venus, Pamant si poate chiar si pe Marte.
Atunci cu siguranta va fi sfarsitul lumii"

dar probabil ca sfarsitul lumii va veni mult mai repede, urmatoarea data care se mentioneaza:
" ... 21.12.2012 se spune ca vom trece intr-o noua dimensiune spirituala. Alinierea astronomica a planetelor cu centrul galaxiei, corelata cu sfarsitul calendarului mayas in aceasta data, face ca polii planetei sa se inverseze, tehnologia sa sufere caderi majore si in felul asta vom asista la sfarsitul lumii "
sau un razboi atomic:
http://www.trilulilu.ro/vietnam/27c54b1e5d5228

+Quote Post
Vizitator_danielit.
mesaj Jan 11 2009, 08:58 AM
Mesaj #10

Guests

smile.gif Vom trai si vom vedea.
S-au poate nu.

+Quote Post
Vizitator_Cocolina.
mesaj Jan 11 2009, 12:38 PM
Mesaj #11

Guests

Mai bine ne-am gandi de ce planeta asta o ia spre un drum catastrofic atat de repede in ultimii ani..........si cine sunt vinovatii.........chiar daca unii sunt constienti de adevarate lupte de culise nu pot face mai nimic,poate doar sa faca cunoscut lumii adevarul....da chiar nimeni nu a auzit de conspiratia guvernului umbra?ati urmarit zeitgeist addendum????
http://www.umbluliber.com/televiziune/zeitgeist-addendum/

Numai incultii nu isi pot da seama de ce se intampla in jurul nostru!Si daca mai citesti un pic pe net ,faci o legatura intre ceea ce se intampla.Plus ca nimeni nu vrea sa vb despre trecerea planetei Nibiru se pare chiar prin anul 2012 printre Marte si Jupiter-ceea ce va provoca unele dezastre pe pleneta noastra.Oare de ce CNN a dat publicitatii un scoop despre construirea in Antarctica a unui mega bunker sponsorizat chiar de Gates si Rockfeller?Hmmmmmmmm........
Pe net mai greu se pot manipula stirile si ascunde iar omul de rand care se uita la tv este bombardat doar cu stiri manipulate si programe menite sa il indobitoceasca,sunt putini,prea putini cei care realizeaza ca ceva se ascunde si ne ameninta viata cu o repeziciune uimitoare.........

+Quote Post
Vizitator_ionel.
mesaj Jan 12 2009, 08:09 AM
Mesaj #12

Guests

Citeaza (Cocolina @ Jan 11 2009, 12:38 PM) *
Pe net mai greu se pot manipula stirile si ascunde iar omul de rand care se uita la tv este bombardat doar cu stiri manipulate si programe menite sa il indobitoceasca,sunt putini,prea putini cei care realizeaza ca ceva se ascunde si ne ameninta viata cu o repeziciune uimitoare.........

draguta, zeitgeist e manipulare crasa. altfel, numai bine si ne vedem pe nibiru

+Quote Post
Vizitator_doomsday.
mesaj Jan 12 2009, 09:00 AM
Mesaj #13

Guests

exista multe profetii, mai mult sau mai putin credibile, dar cand multe dintre acestea converg, te pune pe ganduri. exemple de profetii: maya, sf. Malachy, Nostradamus, Apocalipsa. Un argument ca traim vremuri apocaliptice este faptul ca Cernobal inseamna pelin in ucraineana, deci Absinthos

+Quote Post
Vizitator_clujean.
mesaj Jan 12 2009, 11:53 AM
Mesaj #14

Guests

e simplu, copii: sfarsitul e aproape fiindca lumea de astazi da semne clare de sinucidere! cantitatea de prostie fudula si agresiva pe plan mondial se apropie de masa critica; avand in vedere performanta armamentelor contemporane, mai e un pas si... poc! bucuria planetei, scapa de gunoaiele umane.

+Quote Post
Vizitator_Cocolina.
mesaj Jan 12 2009, 12:09 PM
Mesaj #15

Guests

Citeaza (ionel @ Jan 12 2009, 08:09 AM) *

Si ce anume s-ar intelege prin manipulare la Zeitgeist?ca poate noi nu ne-am prins si ne dezvalui tu?sau poate am inteles gresit mesajul lor?

+Quote Post
jazz
mesaj Jan 12 2009, 02:14 PM
Mesaj #16

Membru veteran

Grup: Membri
Postari: 138
Inscris: 19-December 08
Utilizatorul numarul: 5 364

Citeaza (ionel @ Jan 12 2009, 08:09 AM) *

Am vazut si eu in w-end American Zeitgeist, am sa vad zilele astea si Addendum.
La partea de religie la coincidentele care spuneau ca Horus (3000i.c) fiul soarelui, Krishna, Dionissus, Mithra si cati altii nascuti in 25 decembrie, dintr-o virgina, inviati dupa 3 zile samd trebuie sa le iau ca atare pt ca nu prea am mijloacele sa dovedesc contrariul. La similaritati as zice ca asa este insa la istoria identica imi pastrez o rezerva. Sfarsitul lumii e de fapt sfarsitul veacului matei 28:20 Si iata ca Eu sunt cu voi in toate zilele, pana la sfarsitul veacului si se refera la era pestilor care se va incheia si va incepe cea a varsatorului. Oricum explicatiile legate de adularea soarelui din cele mai vechi timpuri, pentru ca inseamna lumina, caldura samd sint cat se poate de logice si la fel si explicatiile simbolului zodiacului, cele 12 anotimpuri, soltitiu si echinochtiu samd
Partea cu cartelul bancherilor si 9/11 samd o fi manipulare insa raspund al naibii de bine la anumite intrebari lasate in suspans.

Filmul pomenit merita totusi vazut.

+Quote Post
Vizitator_autist.
mesaj Jan 13 2009, 05:10 PM
Mesaj #17

Guests

Citeaza (jazz @ Jan 12 2009, 02:14 PM) *
Am vazut si eu in w-end American Zeitgeist, am sa vad zilele astea si Addendum.
La partea de religie la coincidentele care spuneau ca Horus (3000i.c) fiul soarelui, Krishna, Dionissus, Mithra si cati altii nascuti in 25 decembrie, dintr-o virgina, inviati dupa 3 zile samd trebuie sa le iau ca atare pt ca nu prea am mijloacele sa dovedesc contrariul. La similaritati as zice ca asa este insa la istoria identica imi pastrez o rezerva. Sfarsitul lumii e de fapt sfarsitul veacului matei 28:20 Si iata ca Eu sunt cu voi in toate zilele, pana la sfarsitul veacului si se refera la era pestilor care se va incheia si va incepe cea a varsatorului. Oricum explicatiile legate de adularea soarelui din cele mai vechi timpuri, pentru ca inseamna lumina, caldura samd sint cat se poate de logice si la fel si explicatiile simbolului zodiacului, cele 12 anotimpuri, soltitiu si echinochtiu samd
Partea cu cartelul bancherilor si 9/11 samd o fi manipulare insa raspund al naibii de bine la anumite intrebari lasate in suspans.

Filmul pomenit merita totusi vazut.

Daca erau pe bune chiar crezi ca erau la liber? Chiar crezi ca oricine are acces la net devine peste noapte cunoscatorul tainelor Universului, un mic initiat? Tare mi-e ca totul e ceva gen manea, telenovela,UCL, si ori distrage atentia, ori dilueaza esenta.

+Quote Post
Vizitator_neautist.
mesaj Feb 1 2009, 04:59 PM
Mesaj #18

Guests

Citeaza (autist @ Jan 13 2009, 05:10 PM) *
Daca erau pe bune chiar crezi ca erau la liber? Chiar crezi ca oricine are acces la net devine peste noapte cunoscatorul tainelor Universului, un mic initiat? Tare mi-e ca totul e ceva gen manea, telenovela,UCL, si ori distrage atentia, ori dilueaza esenta.

nene n-oi fi tu Rainmen???????????

+Quote Post
Vizitator_mutu'.
mesaj Jul 29 2009, 05:04 PM
Mesaj #19

Guests

cititi 'apocalipsa'din biblie si uitati-va in jurul vosrtu sa vedeti daca se adevereste ce scrie acolo . chiar si criza asta a fost specificata in biblie . cine a citit stie ce va urma . citez din biblie :..."pamantul cu tot ce este pe el va arde ..." . fie ca vrem sau nu , credem sau nu ,injuram sau nu ,ce scrie acolo se va implini asa cum s-au implinit si celelalte profetii pana acum . fiecare face ce vrea cu viata lui si crede ce vrea.

+Quote Post
Vizitator_scortanu.
mesaj Jul 29 2009, 06:32 PM
Mesaj #20

Guests

Stimati Domni si stimate Doamne

Din studierea cu atentie a cele ce au scris predecesorii mei am ajuns la concluzia ca in prezent traim asemenea din punct de vedere psihic ce a ce au trait inaintasii nostri in anii 1000 cind toata lumea crestina a pus miinile in sin si s-au lamentat ca vine sfirsitul lumii.Asemenea actiune afost in favoarea popoarelor migratoare din asia care au profitat din plin de aceasta depresie respectiv pandermie psihica si s-au stabilit pe paminturile noastre a le europenilor precum si prelungirea acesteia in pseudo asia mica care de fapt tot europa este fiind o zona de contact cu leaganul omenirii africa.In prezent se pare ca tot popare din est vor profita pe deplin de acest lucru si e pacat ca in mod si practica de genocid ca arabii sau alte popoare de asemenea factura.Este pacat ca sa-si desavirseasca opera de distrugere a crestinismului.Pe aceasta cale adresez tuturor acelora care se simt crestini sa se apuce de fapte luvrative asa cum am fost invatati de ISUS HRISTOS si asa cum acest Dumnezeu trimios pe pamint a muncit cu totii sa muncim si sa dezvoltam economia reala si sa cerem autoritatilor ca sa desfiinteze chiar prin mijloace extreme economia subterana care macina civilizatia crestina inlesnind opera de genocid a fortelor necrestine care de peste 1000 ani au ca unic scop distrugerea noastra.Va chem pe toti sa ne ridicam pentru apararea crestinismului si a uimanitatii.
Cu dragoste crestina SCORTANU ADRIAN CEZAR

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Jul 30 2009, 06:51 AM
Mesaj #21

Guests

Vine Aplocalipsa. Sigur.
Mai aveti insa de asteptat 4 miliarde de ani. Asa ca rabdare si tutun. rolleyes.gif

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Jul 30 2009, 06:53 AM
Mesaj #22

Guests

Mai e ceva: nu trebuie sa crezi nimic, trebuie sa te convingi de adevar punindu-ti mintea la contributie.

+Quote Post
Vizitator_Mama Omida.
mesaj Jul 30 2009, 06:56 AM
Mesaj #23

Guests

Citeaza (scortanu @ Jul 29 2009, 06:32 PM) *
Stimati Domni si stimate Doamne

Din studierea cu atentie a cele ce au scris predecesorii mei am ajuns la concluzia ca in prezent traim asemenea din punct de vedere psihic ce a ce au trait inaintasii nostri in anii 1000 cind toata lumea crestina a pus miinile in sin si s-au lamentat ca vine sfirsitul lumii.Asemenea actiune afost in favoarea popoarelor migratoare din asia care au profitat din plin de aceasta depresie respectiv pandermie psihica si s-au stabilit pe paminturile noastre a le europenilor precum si prelungirea acesteia in pseudo asia mica care de fapt tot europa este fiind o zona de contact cu leaganul omenirii africa.In prezent se pare ca tot popare din est vor profita pe deplin de acest lucru si e pacat ca in mod si practica de genocid ca arabii sau alte popoare de asemenea factura.Este pacat ca sa-si desavirseasca opera de distrugere a crestinismului.Pe aceasta cale adresez tuturor acelora care se simt crestini sa se apuce de fapte luvrative asa cum am fost invatati de ISUS HRISTOS si asa cum acest Dumnezeu trimios pe pamint a muncit cu totii sa muncim si sa dezvoltam economia reala si sa cerem autoritatilor ca sa desfiinteze chiar prin mijloace extreme economia subterana care macina civilizatia crestina inlesnind opera de genocid a fortelor necrestine care de peste 1000 ani au ca unic scop distrugerea noastra.Va chem pe toti sa ne ridicam pentru apararea crestinismului si a uimanitatii.
Cu dragoste crestina SCORTANU ADRIAN CEZAR

Omfg. Hai s-o punem de o noua cruciada... Crestinismul e pe moarte din fericire. In 50 ani vom avea o unica religie, religia iubirii. Iubirea pentru tot ce inseamna viata. Pana atunci o sa aflam si multe adevaruri socante. Totul va fi bine, tot ce trebuie sa facem este sa fim buni, pentru ca in esenta toti suntem o mica farama de Divinitate, doar ca nu suntem constienti de asta.

+Quote Post
Vizitator_Inginer.
mesaj Jul 30 2009, 07:02 AM
Mesaj #24

Guests

Citeaza (mutu' @ Jul 29 2009, 05:04 PM) *
cititi 'apocalipsa'din biblie si uitati-va in jurul vosrtu sa vedeti daca se adevereste ce scrie acolo . chiar si criza asta a fost specificata in biblie . cine a citit stie ce va urma . citez din biblie :..."pamantul cu tot ce este pe el va arde ..." . fie ca vrem sau nu , credem sau nu ,injuram sau nu ,ce scrie acolo se va implini asa cum s-au implinit si celelalte profetii pana acum . fiecare face ce vrea cu viata lui si crede ce vrea.

Orice profetie, oricit de autentica ar fi ea, este in esenta un averisment, in primul rind. Si nu o fatalitate inevitabila. Rolul profetiilor este, asa cum il vad eu, de a ne ajuta sa le evitam. In nici un caz atitudinea de lamentare nu este cea mai potrivita in directia asta. Si din cite am auzit eu, au fost citeva profetii care nu s-au implinit. Viitorul poate lua forme diferite, in functie de prezent, asta intelege oricine.

De asemenea, cineva a adus vorba despre Nibiru, eu sint rezervat cu privire la adevarul aceastei teorii, foarte convenabila pentru cei care trag sforile. Adevarata problem din ziua de azi este faptul ca ne indreptam spre un stat fascist planetar, noua ordine mondiala, si prea putini realizeaza ca pe linga unele beneficii ale globalizarii, ne sint livrate la pachet toate conditiile pentru o inchisoare planetara. Asa ca daca este doar o distragere sau o adormire a atentiei? Voi stati linistiti, ca indiferent ce se va petrece, vine Nibiru si salveaza situatia. Convenabil, nu? Dar daca totusi "intirzie" sa soseasca?

+Quote Post
Vizitator_Serafim Pulbere.
mesaj Jul 30 2009, 07:25 AM
Mesaj #25

Guests

injinero, ne ducem pe copca daca eutanasiem toti cainii vagabonzi? biggrin.gif

+Quote Post
Vizitator_spataru'.
mesaj Jul 31 2009, 10:21 AM
Mesaj #26

Guests

Citeaza (Inginer @ Jul 30 2009, 07:02 AM) *
Orice profetie, oricit de autentica ar fi ea, este in esenta un averisment, in primul rind. Si nu o fatalitate inevitabila. Rolul profetiilor este, asa cum il vad eu, de a ne ajuta sa le evitam. In nici un caz atitudinea de lamentare nu este cea mai potrivita in directia asta. Si din cite am auzit eu, au fost citeva profetii care nu s-au implinit. Viitorul poate lua forme diferite, in functie de prezent, asta intelege oricine.

De asemenea, cineva a adus vorba despre Nibiru, eu sint rezervat cu privire la adevarul aceastei teorii, foarte convenabila pentru cei care trag sforile. Adevarata problem din ziua de azi este faptul ca ne indreptam spre un stat fascist planetar, noua ordine mondiala, si prea putini realizeaza ca pe linga unele beneficii ale globalizarii, ne sint livrate la pachet toate conditiile pentru o inchisoare planetara. Asa ca daca este doar o distragere sau o adormire a atentiei? Voi stati linistiti, ca indiferent ce se va petrece, vine Nibiru si salveaza situatia. Convenabil, nu? Dar daca totusi "intirzie" sa soseasca?

ai dreptate ,desi din ceea ce am trait pana acum ,am vazut ca multe profetii s-au implinit si altele se implinesc . cat despre nibiru ,astea sunt speculatii ,desi in apocalipsa scrie de vreo 3 sau 4 meteoriti ce vor lovi pamantul . ar putea fi si nibiru unul din ele .

+Quote Post
Vizitator_ion.
mesaj Sep 7 2009, 03:18 PM
Mesaj #27

Guests

Si daca ne ducem pe copca ce...

+Quote Post
linbetwin
mesaj Sep 27 2009, 01:46 PM
Mesaj #28

Membru
**

Postari: 17
Inscris: 9-September 09
Utilizatorul numarul: 11 495

Citeaza (mutu' @ Jul 29 2009, 05:04 PM) *

Primii creştini, în frunte cu Isus şi Saul aka Paul/Pavel, credeau că sfârşitul va fi în timpul generaţiei lor, după cum scrie foarte clar în NT. Când au văzut creştinii mai târziu că nu mişcă nimic pe frontul "de Sus", au inventat legenda Evreului Rătăcitor, care, chipurile, ar fi fost condamnat să nu moară până la a doua venire a lui Isus, ca să se împlinească profeţia şi să fie măcar UNUL în viaţă din generaţia aceea. Şi uite aşa bântuie bietul evreu prin lume de i s-a acrit... Cu aşa logică, orice profeţie se poate "împlini".

Îmi amintesc că bunica mea spune că "nu vom apuca anul 2000, fiindcă aşa scrie la carte". Acum, când o mai întreb, zice că numai Dumnezeu ştie.

Cu oamenii care cred în profeţii şi în teorii conspiraţioniste n-o poţi scoate la capăt. Ei oricând găsesc scuze, explicaţii şi justificări. După 2012, vor găsi altă dată profetică prin cine ştie ce calendar ocult, şi tot aşa...

+Quote Post
tzurlogen
mesaj Nov 23 2009, 11:57 AM
Mesaj #29

Membru veteran

Postari: 609
Inscris: 20-November 09
De la: Rock'n Roll Hall of Fame
Utilizatorul numarul: 16 532

da, tare nimerit topicul asta.
singura chestie care ma deruteaza e ca nu stiu cate cuvinte sa aiba eseul.
la inceput am crezut ca e vorba de un exercitiu de imaginatie si mai tarziu am constatat ca e vorba doar de o rafuiala intre habotnici si "necredinciosi".
credeam ca se nimereste careva sa-si dea frau liber imaginatiei si sa ne construiasca,dupa mintea lui,
un scenariu apocaliptic. slabe sanse.
acum ma retrag sa scriu eseul pe ciorna, mai tarziu il postez.
ceau!

--------------------
Vi veri veniversum vivus vici

+Quote Post
triumph
mesaj Dec 4 2009, 12:33 AM
Mesaj #30

Nou venit
*

Postari: 2
Inscris: 3-December 09
Utilizatorul numarul: 17 168

in 2012 soarele se va afla in mijlocul galaxiei si va fi aliniat cu pamantul in dreptul ecuatorului.se vor inversa polii(ceea ce s-a mai intamplat pana acum) si se vor produce anumite dezastre...ac nu stim ce intensitate vor avea,dar banuiesc ca destul de mare daca norvegienii construiesc un buncar de aparare in care vor fi adapostiti cei mai influenti oameni din lume,dr si oameni ce pot dezvolta o lume+alimente pt o perioada de 5 ani+seminte din fiecare planta din lume.ceva adevar tot va exista

+Quote Post

3 Pagini V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 Utilizatori care citesc acest topic (1 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 12th December 2019 - 08:17 PM