IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

16 Pagini V  « < 14 15 16  
Reply to this topicStart new topic
> URASC RCS & RDS !, Limitele suportabilului au fost demult depasite... Traiesc un cosmar&#
Vizitator_Vizitator_mirela..
mesaj Mar 20 2015, 02:20 PM
Mesaj #451

Guests

Citeaza (Adrian @ Jun 25 2013, 12:01 PM) *
Dragii mei,

Eu cu RDS-ul am urmatoarea problema. Am vrut internet de la ei, si m-am trezit si cu serviciul de telefonie fixa...am gresit si eu ca am crezut pe fatuca de la ei care mi-a zis ca nu voi plati nimic in plus...
Mai sunt intre voi persoane care au avut aceeasi problema? eu deja am facut reclamatie la ANOPC iar raspunsul e identic cu al celor de la RDS (Ai mufa de telefon fix in casa inseamna ca ai si serviciul si trebuie sa il platesti, daca vrei sa reziliezi tre sa platesti).
Ei pacalesc oamenii si se ascund in spatele contractelor bine facute...

Multumesc de raspuns

Go to the top of the page

+Quote Post
Vizitator_Zeus1.
mesaj Apr 5 2015, 10:29 AM
Mesaj #452

Guests

Citeaza (Musafir @ Jul 1 2014, 11:29 AM) *
Sorry, rog sa stergeti postul anterior, vad ca nu accepta codul/scriptul pentru player...

https://soundcloud.com/danblogro/serviciul-...-digi-mobil-rds

Din cate observ dumneavoastra nu ati observat si mesajul transmis , ca in cazul in care doriti aveti posibilitatea de a transmite situatia prin fax , email sau direct din contul digicare.

Sa fim totusi obiectivi in analiza situatiei.

+Quote Post
Vizitator_Robert.
mesaj Apr 7 2015, 10:41 PM
Mesaj #453

Guests

RDS RDC sunt cei mai nesimtiti ticalosi pe care i-am intalnit pana acum.

Am luat acum un an un telefon de la Vodafone care avea probleme la display. Da Vodafone. L-am trimis in garantie si cand l-au inlocuit cu unul "nou", era de fapt unul reparat in service. OK acum sa trecem la RDS, sa va dati seama cum i-am "prins" pe astia.

Am comandat telefonul online prin curier. Am asteptat o luna sa ma sune inapoi ca nu il aveau pe stoc. Acum ala de la firma ii zice lui nevasta-mea ca trebuie sa il desfaca pentru garantie, lucru pe care nu l-am stiut la momentul respectiv pt ca nu eram de acord (se vand pe net o gramada de telefoane sigilate luate de la Vodafone, Orange sau RDS). Telefonul sigilat nu are nici o treaba cu garantia. Din cauza ca am avut probleme cu Vodafone mi-am dat seama din prima ca nu este nou, deci nesimtitii aia mi-au vandut un tel second ca nou, iar pentru asta am scris postul asta sa ajut si alti oameni sa isi dea seama daca ce cumpara ei este nou, sau isi bat astia joc de noi.

Deci ce am gasit eu cand am desfacut pachetul:

1. folia de protectie de pe ecran nu era lipita perfect si avea cateva puncte de praf sub ea. (nici macar eu cand o lipesc pe aia de protectie nu o pun asa de prost).

2. folia spate (cum are htc, samsung etc) nu exista deloc.

3. carticelele se vedeau putin umblate, mai degraba state in umezeala (hartia putin creponata).

4. sub capac unde intra bateria are o "folie" cu IMEI-ul care nu era lipita "ca din fabrica" (dezlipita intr-o parte (vorbim de HTC ceea ce inseamna exclus)

5. tot sub capac existau niste "zgarieturi" fine pe plastic (ca si cum ai incerca sa zgarii cu bateria, sau cu ceva fin, fara sa apesi tare vopseaua aia neagra mata de sub capac. Se vedeau in lumina daca te uitai atent, zgarieturi, caz care nu se intampla sa fie acolo daca ai un tel original desfacut pt prima data)

6. Bateria incarcata 90% - WTF!!! telu ala sta cateva luni pana ajunge la utilizatorul final

7. Loudspeaker-ul de sus (unde este si casca in care auzi) nu mergea, ci doar ala de jos (este telefon stereo) in schimb la telefon puteai sa porti o convorbire - casca in sine mergea.

8. Sigiliile cutiei care erau rupte erau de fapt 2 foi albe fara nici o imprimare (?!?!?!)

In rest toate accesoriile erau sigilate (in punguta lor), sa dea cat mai bine.

Deci daca o firma ca rds-ul poate face asa ceva ce sa mai zic de aia mici... Ideea ca mi-au vandut un telefon NOU si el era reparat in service demonstreaza cat de magari sunt ungurii astia... si eu credeam ca Vodafone sunt cei mai jalnici...

+Quote Post
Vizitator_argesis.
mesaj Apr 17 2015, 02:18 PM
Mesaj #454

Guests

Pfffff .... si atunci unde ? Tocmai vroiam sa ma mut la ei , acum fiind pe DOLCE ...nici RomTelefonul nu sunt departe ,desi acum s-au germanizat si isi spun TELEKOM ; iti trimit o oferta in plicul cu factura si cand te duci sa o accepti , iti spun ca de fapt e personalizata (ca de fapt "rooter" nu e pt dv ca v-am dat modem...) bla,bla,bla ; iar la intrebarea ce poate fi mai personalizat decat factura , raman muti sau iti spun ca poate anunti vreun prieten ,vecin ,...care ar putea fi interesat...adica sa le faci tu publicitate si marketing ...

+Quote Post
Vizitator_nitu florinel.
mesaj Apr 20 2015, 02:19 PM
Mesaj #455

Guests

"Stimate domn,

Ca urmare a adresei Dvs., înregistrată la ANCOM cu numărul de mai sus, vă aducem la cunoştinţă următoarele:

Așa cum ați precizat și Dvs. în adresa transmisă, la alegerea unei oferte este recomandabil să luați în calcul mai multe aspecte, mai ales dacă intenționați să încheiați un contract pentru furnizarea serviciilor care presupune o perioadă minimă contractuală. Pe pagina noastră de internet, www.ancom.org.ro, la secțiunea INFO centru pentru consumatori /Telefonie /Cum alegi oferta de telefonie potrivită, sunt menționate câteva sfaturi în acest sens.

În ceea ce privește acordul de roaming național încheiat între RCS&RDS S.A. și Vodafone Romania S.A., vă informăm că, potrivit art. 3 Clauze si conditii comune Pachetului Digi Mobil Optim si Digi Mobil Complet din Anexa 1 la Actul Aditional pachete Digi Mobil, parte din contractul cadru pe care RCS&RDS S.A. îl încheie cu utilizatorii finali, sunt precizate următoarele: ”Prin intermediul serviciului de Roaming National Beneficiarul poate initia si primi apeluri, respectiv SMS si atunci cand se afl a in afara ariei de acoperire a retelei de comunicatii mobile Digi Mobil, in baza acordurilor de roaming in vigoare incheiate de catre RCS & RDS si furnizorii de comunicatii electronice care opereaza respectivele retele. […] Furnizarea in aceste conditii a Serviciului de Roaming National nu genereaza obligatii in sarcina RCS & RDS, Beneficiarul neputand solicita furnizarea acestui serviciu sau furnizarea lui in conditiile mai-sus mentionate pe intreaga durata contractuala, oferirea serviciului fiind determinata in mod direct de acordurile de roaming incheiate de catre RCS & RDS cu alti furnizori de retele de comunicatii electronice. La data incheierii prezentului contract este in vigoare un acord de roaming national valabil pana la 26.03.2016. […] RCS & RDS isi rezerva dreptul sa nu furnizeze anumite servicii in roaming national si/sau sa le furnizeze in limita anumitor cantitati. In acelasi timp, poate sa nu asigure sau sa excluda serviciile in roaming national din puncte aflate in interiorul ariei acoperite cu reteaua proprie; pe masura dezvoltarii retelei Digi Mobil, RCS & RDS nu va mai asigura accesul la roaming national in interiorul ariilor acoperite cu reteaua proprie. Furnizarea in aceste conditii a Serviciului de Roaming National nu genereaza obligatii in sarcina RCS & RDS, Beneficiarul neputand solicita furnizarea acestui serviciu sau furnizarea lui in conditiile mai-sus mentionate pe intreaga durata contractuala”.

În final, menționăm că prelungirea acordului de roaming actual sau încheierea unui acord de roaming național cu un alt operator ține de rezultatul negocierilor între operatori.

Cu stimă,

Preşedinte,

Marius Cătălin MARINESCU"

Dupa acesta data (26.03.2016) RCS&RDS nu este vinovata de NIMIC, noi (clientii) am fost cei care nu am gestionat problema, cu mentiunea ca nu am fost informati, dar suntem VINOVATI..

O zi buna.

+Quote Post
Vizitator_rsandu.
mesaj May 2 2015, 02:09 PM
Mesaj #456

Guests

[quote name='D3O966' date='Nov 18 2010, 11:38 AM' post='137680']
ai auzit pe cineva sa fie multumit de serviciile lor??

Am citit majoritatea postărilor din acest fir de discuție și doresc să exprim public o poziție contrară.

EU SUNT UNUL DINTRE NUMEROȘII CLIENȚI FOARTE MULȚUMIȚI DE SERVICIILE RCS&RDS, mai ales de competența tehnică cu care este administrat serviciul de acces Internet.

Mă întreb câte dintre postările de mai sus sunt făcute de oameni care au interese comerciale concurente cu RCS&RDS și câți dintre cei care scriu nu posedă nici măcar cunoștințe minimale despre felul cum funcționează o rețea de calculatoare. Întâlnesc zilnic persoane pentru care „a reseta routerul” (care router? un wireless de treizeci de lei cumpărat din Carrefour, să fie cât mai ieftin? sad.gif ) reprezintă o intervenție tehnică dificilă...

Nu vă ascund că încerc un sentiment de satisfacție văzând frustrările unora care s-au trezit, peste noapte, „clienți europeni”, pentru care cel mai mic frecuș cu un call-center reprezintă o tragedie și pentru care etalarea banilor („eu sunt clientul, băăăă!! toată distracția e pe banii lu' mandea!”), respectul obținut prin forță și amenințarea cu justiția reprezintă valori supreme.

Precizez că am folosit servicii de tip „personal” din 1996, iar din 2003 sunt client al serviciilor „business” RCS&RDS, care funcționează EXCELENT.

Vreau să mulțumesc companiei RCS&RDS (și altor furnizori de Internet, cum ar fi RO-LINK PLUS, dar in primul rând RDS) pentru efortul uman și financiar pe care în fac, zilnic, pentru a aduce accesul Internet rapid (broadband) ÎN FIECARE CASĂ, LA PREȚURI FOARTE ACCESIBILE. Dacă alți furnizori se ocupă, în mod deosebit, de conectarea internațioanlă a României și de accesul firmelor, RDS este acea companie care duce broadband-ul în casa fiecărui român, în localități din ce în ce mai mici, în locuri din ce în ce mai îndepărtate!

+Quote Post
Vizitator_mihaela.
mesaj Jun 18 2015, 07:40 AM
Mesaj #457

Guests

Citeaza (Nevermind2 @ Jul 23 2013, 05:10 PM) *
Tin sa va anunt ca au trecut la un nivel nou si anume falsificarea contractelor.

Am un contract pt CA TV cu ei si .... surpriza, exemplarul lor contine un serviciu in plus fata de al meu.... Nu mi-a venit sa cred cand l-am vazut. Formularul e de tip autocopiativ, ceea ce s-a scris pe el cand am semnat s-a copiat si pe exemplarul meu. Acum am avut surpriza sa vad ca au mai bifat un serviciu facturabil pe exemplarul lor si ma taxeaza luna de luna. Am incercat as discut cu ei dar dupa o luna nu am ajuns la un rezultat. Mi se pare o chestie foarte grava sa falsifici un contract.

Am facut o plangere la ANPC, sunt curios cum se rezolva.

Buna,

am observat ca remarca ta a fost facuta in 2013 , eu ma lupt cu ei in lrgatura cu un contract fals semnat in numele meu din 2014 , si cam cum a fost :

o sa incep cu inceputul : in luna mai 2014 am realizat ca nu am primit factura de la RDS acasa , am zis ca poate s-a pierdut , fiind pentru prima data cand se intampla , asa ca mi-am facut timp si m-am dus la sediu sa-i intreb de ce , raspuns : " La noi apareti ca ati semnat contract de fidelizare cu 4 luni de abonament redus , de aceea nu aveti factura" is si facut , mi se da o copie dupa noul contract , aparent semnat in martie 2014 , ma uit pe el , adresa era a mea CNP al meu , semnatura , nu era a mea , serie si numar de buletin , nu erau ale mele si le zic baietilor : fratilor , nu e semnat de mine , plus , seria si numarul de buletin nu sunt ale mele , i-l anulam ... ei , nimic , din punctul lor de vedere este perfect legal daca are semnatura si CNP .

ca sa nu ma lungesc pre mult , m-am traganit cu ei cam 5 luni fara sa rezolcv nimic , am facut plangere la OPC , fara nici un rezultat ca ei nu au parghiile necesare prin care sa dovedeasca daca o semnatura e falsa sau nu si intr-un final , am ajuns in instanta .

acum suntem in iunie 2015 , ieri am primit decizia instantei : neintemeiata , deci eu am ramas sa fiu buna de plata , cu un contract semnat de altcineva in numele meu , bine , am drept de apel in 30 de zile si intentionez sa ma folosesc de el , dar oare , daca am fi mai multi cu contracte false , nu am avea mai mult succes?

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Jun 18 2015, 08:27 AM
Mesaj #458

Guests

Citeaza (anonim bucuresti @ Jul 31 2014, 05:50 PM) *
In 31.03.2014, un reprezentant RCS & RDS, a venit la usa mea sa-mi cerseasca semnarea unui contract de fidelizare(retentie) pe 2 ani, in schimbul careia imi oferea o tableta WI-FI in mod gratuit(livrabila in 30 de zile), fara costuri suplimentare, fara nicio alta obligatie financiara din partea mea, prin schimbarea vreunui serviciu furnizat(CATV, internet, telefonie fixa sau telefonie mobila, servicii deja contractate si furnizate) in vreo optiune mai performanta sa perceperea vreunei taxe suplimentare. Dupa ce am lamurit aceste aspecte cu agentul, am semnat contractul, prezentat sub forma unei unice coli, fata/verso de culoare verde. Dupa 60 de zile de la semnare, neprimind tableta si vazand ca taxa de abonament mi-a fost marita(nejustificat din punctul meu de vedere), am depus o sesizare scrisa, denuntand contractul pentru neonorarea promisiunii RCS & RDS cu privire la livrarea tabletei si pentru perceperea unor taxe suplimentare in mod nejustificat. In acel moment am fost informat verbal ca as fi semnat un contract de schimbare a abonamentului de telefonie mobila, pentru un pachet superior care atrage dupa sine o taxare suplimentara. Intreband unde in contractul semnat de mine apare acest lucru, mi s-a sugerat depunerea unei sesizari scrise catre directorul RCS & RDS, lucru pe care l-am si realizat. Dupa inca 45 de zile de la depunerea acestei sesizari(timp in care am platit abonamentul in forma lui actuala - suprataxat), am continuat sa fac atat sesizari telefonice, prin posta electronica si sa merg de cateva ori in audienta la sediul din Dr. Staicovici, primind raspuns abia dupa 46 de zile, fiind in acelasi timp informat ca pot merge la orice punct de prezenta/casierie RCS & RDS, unde pot primi actele aditionale care atesta ca eu am semnat modificarea pachetului de telefonie mobila ce atrage dupa sine o taxare suplimentara si care le confera dumnealor aceste drepturi. Intrand in posesia acestor copii xerox dupa actele aditionale(acte aditionale care ar fi trebuit sa le am in original, daca erau incheiate/semnate in prezenta mea/de mine), am ramas consternat vazand ca apar eu ca beneficiar in ele dar semnatura este a altcuiva si nici macar nu e asemanatoare cu a mea, e falsificata grosolan, un cerc aproape intreg si imperfect pe care l-ar face orice copil care n-a depasit varsta de 3 ani. In aceeasi zi, adica dupa eliberarea acestor copii dupa actele contrafacute, sunt anuntat telefonic de catre un reprezentant al RCS & RDS, ca-mi pot ridica tableta(dupa 106 zile de la semnarea contractului !!!). Drept urmare m-am adresat ANPC si am insistat sa fiu primit in audienta la departamentul juridic al RCS & RDS, unde am ajuns dupa multe insistente. Acolo, persoanele cu care m-am intalnit, nu constientizeaza gravitatea faptelor, adica falsul si uzul de fals, insista doar ca eu sa semnez un alt contract, cu actele aditionale semnate de data aceasta de mine. Nici pomeneala de a se face vreo ancheta interna in privinta fasificatorului, nici pomeneala de a-mi fi recalculate si scazute sumele platite in plus pina in acel moment, nici pomeneala sa ma roage sa le raman client sau sa-si ceara scuze.
Cum raspunsul ANPC a fost ca nu e de competenta lor si sa ma adresez Politiei, iar Politia accepta in sila plangerea mea spunand ca se incadreaza la civil si nu la penal, postez si aici cu speranta ca poate vor mai citi si alti inselati cu acest tip de fals si vor decide sa nu lase acesti escroci sa-si bata joc de noi.

Buna ,

Din pacate si eu sunt in exact aceeasi situatie , doar ca la mine nu s-au mai obosit sa ma caute pentru un contract de fidelizare ci l-au semnat ei in numele meu si e " perfect legal " din punctul lor de vedere atata timp cat are semnatura si CNP , de aceea eu am ajuns pana in instanta , unde , din pacate , nu mi-au acceptat cererea si acum sunt si cu contract fals la ei si buna de plata , ce e si mai dureros , este ca cei de la RDS au gasit agentul responsabil , dar nu a patit nimic . Mai am o sansa la apel unde , sper sa mai gasesc patiti si sa cantareasca un pic mai mult in fata judecatorului , daca nu este un precedent , cream unul .

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Aug 5 2015, 08:09 PM
Mesaj #459

Guests

Sunt in concediu si nu am apelat la serviciile rds rcs mobile decat acum prin intermediul unui stick ,parere personala ESTEDE ... reteua lor,nu am cuvinte! Support telefono ZERO ! Pressa oare nu poate face nimic LA aceata gluma proasta! Sunt niste pacalici cu acte in regular! Nu stay sa povestesc toata ziua de azi in care am incercat sa folosàesc reteaua lor ,dealtfel acum sun pe o alta rwtea mobila de date !

+Quote Post
Vizitator_zizou777.
mesaj Aug 20 2015, 09:09 AM
Mesaj #460

Guests

Bine ca ai putut lua legătura telefonic. Eu am așteptat azi 20 de minute ascultând muzica. Sau cred ca sunând de pe un telefon Vodafone îmi încarcă factura. Sunt o Rușine.

+Quote Post
Vizitator_George Sandu.
mesaj Mar 15 2016, 09:16 AM
Mesaj #461

Guests

Buna ziua, am aceeasi problema pe care ai intampinat-o. Eu inca astept un raspuns de la ei, de la ANPC si de la Politie. Sunt dezamagit sa constat ca este deja o practica a RCS si deasemenea ca rezolvarea nu exista. Inca nu am ajuns la proces. O sa apelez si la asa ceva dupa un raspuns de-al lor si eram curios daca ai rezolvat ceva pana acum. Iti multumesc anticipat pentru un raspuns pe adresa georgesandu521@yahoo.com.
O zi buna.

+Quote Post
Vizitator_george521.
mesaj Mar 15 2016, 09:18 AM
Mesaj #462

Guests

Citeaza (George Sandu @ Mar 15 2016, 09:16 AM) *
Buna ziua, am aceeasi problema pe care ai intampinat-o. Eu inca astept un raspuns de la ei, de la ANPC si de la Politie. Sunt dezamagit sa constat ca este deja o practica a RCS si deasemenea ca rezolvarea nu exista. Inca nu am ajuns la proces. O sa apelez si la asa ceva dupa un raspuns de-al lor si eram curios daca ai rezolvat ceva pana acum. Iti multumesc anticipat pentru un raspuns pe adresa georgesandu521@yahoo.com.
O zi buna.

Postarea asta era pentru mihaela . Pentru contracte false emise de RCS.

+Quote Post
Vizitator_Constantin.
mesaj Apr 4 2016, 07:18 PM
Mesaj #463

Guests

Citeaza (rsandu @ May 2 2015, 02:09 PM) *
Am citit majoritatea postărilor din acest fir de discuție și doresc să exprim public o poziție contrară.

EU SUNT UNUL DINTRE NUMEROȘII CLIENȚI FOARTE MULȚUMIȚI DE SERVICIILE RCS&RDS, mai ales de competența tehnică cu care este administrat serviciul de acces Internet.

Mă întreb câte dintre postările de mai sus sunt făcute de oameni care au interese comerciale concurente cu RCS&RDS și câți dintre cei care scriu nu posedă nici măcar cunoștințe minimale despre felul cum funcționează o rețea de calculatoare. Întâlnesc zilnic persoane pentru care „a reseta routerul” (care router? un wireless de treizeci de lei cumpărat din Carrefour, să fie cât mai ieftin? sad.gif ) reprezintă o intervenție tehnică dificilă...

Nu vă ascund că încerc un sentiment de satisfacție văzând frustrările unora care s-au trezit, peste noapte, „clienți europeni”, pentru care cel mai mic frecuș cu un call-center reprezintă o tragedie și pentru care etalarea banilor („eu sunt clientul, băăăă!! toată distracția e pe banii lu' mandea!”), respectul obținut prin forță și amenințarea cu justiția reprezintă valori supreme.

Precizez că am folosit servicii de tip „personal” din 1996, iar din 2003 sunt client al serviciilor „business” RCS&RDS, care funcționează EXCELENT.

Vreau să mulțumesc companiei RCS&RDS (și altor furnizori de Internet, cum ar fi RO-LINK PLUS, dar in primul rând RDS) pentru efortul uman și financiar pe care în fac, zilnic, pentru a aduce accesul Internet rapid (broadband) ÎN FIECARE CASĂ, LA PREȚURI FOARTE ACCESIBILE. Dacă alți furnizori se ocupă, în mod deosebit, de conectarea internațioanlă a României și de accesul firmelor, RDS este acea companie care duce broadband-ul în casa fiecărui român, în localități din ce în ce mai mici, în locuri din ce în ce mai îndepărtate!

Internetul e bun, daca ai noroc sa nu existe diverse probleme. La relatii clienti este absolut DEZASTRU! Niste idioti care habar n-au, au niste mesaje standard, si nu sunt in stare sa rezolve nici o problema.
In general problema nu este la departamentul tehnic. Oamenii aia par a se pricepe.

Insa retin din postarea ta: "Nu vă ascund că încerc un sentiment de satisfacție văzând frustrările unora" . Omule, ori esti troll, ori idiot. Probabil ambele. Esti cumva angajat RDS ?

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Aug 11 2016, 09:35 AM
Mesaj #464

Guests

Citeaza (D3O966 @ Nov 18 2010, 11:38 AM) *
ai auzit pe cineva sa fie multumit de serviciile lor??

RDS este acea companie care duce broadband-ul în casa fiecărui român, în localități din ce în ce mai mici, în locuri din ce în ce mai îndepărtate!

Sunt mai bine de 80% din locuri din ROmania care nu au broadband de la RDS ... !!! Deci nu stiu ce fel de postare publicitara este asta !

+Quote Post
Vizitator_Ctin.
mesaj Aug 11 2016, 09:42 AM
Mesaj #465

Guests

O singura solutie e sfanta si sigura !

Hai sa actionam la modul pozitiv, si nu reactiv (sa ne mancam timpul si sanatatea). Eu chiar daca o sa am cu 1-2 EUR de platit mai mult la facturi, tot o sa prefer alternativa (fiecare o stie in zona lui). Serviciul de clienti si tehnic al RCS-RDS este total "impotent" - poate nici nu li se ofera posibilitatea sa faca ceva mai mult decat sa vorbeasca la telefon, sa "linisteasca " clientul.

Hai sa ne mutam toti la alti operatori! Sa ii lasam pe cei "multumiti" sa fie ei la RDS, sa vedem daca pot ei sa sustina eforturile companiei ...

Asta e singura solutie, demonstrata de economia de piata in alte tari din lume !

Pentru cei cu contracte semnate in fals - sa nu renuntati si incercati sa dati publicitatii pe toate mediile !

+Quote Post
Vizitator_Mariana.
mesaj Oct 20 2016, 04:43 PM
Mesaj #466

Guests

Buna seara .Vreau sa-mi schimb furnizorul de internet, televiziune si am nevoie de telefonie fixa.Ma gandeam la RCS&RDS dar de acum m-am speriat. Ce recomandati?
smile.gif

+Quote Post
Vizitator_Nicu.
mesaj Feb 17 2017, 10:29 AM
Mesaj #467

Guests

PROBLEMA ESTE CĂ SUNT COPLESIȚI DE SOLICITĂRI FIINDCĂ AU TARIFE MAI MICI DAR ÎN SCHIMB NU AU PERSONAL PE TEREN PENTRU IMENSUL FRONT DE LUCRU.UN "DUMICAT" CAM MARE PENTRU CÂT POT EI SĂ ÎNGHITĂ !

+Quote Post
Vizitator_Ionut.
mesaj Mar 3 2017, 04:27 PM
Mesaj #468

Guests

Cine vrea un contract la Telekom ma poate contacta la nr 8989989

+Quote Post
Vizitator_Alex Sulan.
mesaj Mar 17 2017, 10:59 AM
Mesaj #469

Guests

Citeaza (Musafir @ Jun 18 2015, 08:27 AM) *
Buna ,

Din pacate si eu sunt in exact aceeasi situatie , doar ca la mine nu s-au mai obosit sa ma caute pentru un contract de fidelizare ci l-au semnat ei in numele meu si e " perfect legal " din punctul lor de vedere atata timp cat are semnatura si CNP , de aceea eu am ajuns pana in instanta , unde , din pacate , nu mi-au acceptat cererea si acum sunt si cu contract fals la ei si buna de plata , ce e si mai dureros , este ca cei de la RDS au gasit agentul responsabil , dar nu a patit nimic . Mai am o sansa la apel unde , sper sa mai gasesc patiti si sa cantareasca un pic mai mult in fata judecatorului , daca nu este un precedent , cream unul .

+Quote Post
Vizitator_Alex.
mesaj Mar 17 2017, 11:07 AM
Mesaj #470

Guests

Citeaza (Musafir @ Jun 18 2015, 08:27 AM) *
Buna ,

Buna ziua,

Si eu am o situatie similara cu Dvs. Am contract cu cei de la RDS&RCS pentru cablu TV si Internet, iar din luna octombrie 2016 pe factura imi apar si servicii de telefonie mobila. Dupa ce am fost la ei sa lamuresc situatia, mi-au spus ca am semnat un contract prin care am achizitionat servicii de telefonie mobila + telefon mobil nou. Incerc sa ii explic Domanei de la ghiseu ca nu am facut asa ceva , iar aceasta ma sfatuieste sa fac o plangere scrisa. La peste 100 de zile de la data plangerii mi-au aratat un contract care nu are semnatura mea (nici macar nu seamana) si nici macar seria din buletin corecta, contine doar CNP-ul. Am facut replacatie la OPC dar deocamdata fara nici un raspuns.

Daca stie cineva cum se pot rezolva astfel de inselaciuni va rog sa ma anuntati si pe mine.

+Quote Post
Vizitator_A ADRIAN.
mesaj Apr 27 2017, 03:38 PM
Mesaj #471

Guests

VOI CUM VEDETI SAU CINE CREDETI CA ARE DREPTATE ? CEI DE LA RDS SAU EU ? In data de 20-04-2016 am incheiat un contract cu rcs rds pe termen de 24 de luni cu achizitionarea unui termnial philips s396 . pretul de lista al terminalului era de 899 ron dar fiindca am incheiat acest contract pe durata de 24 de luni mi sa oferit un discont de 300 ron si achitarea in rate a terminalului in 12 sau 24 de luni . Eu am ales sa il achit in 12 luni chiar daca era si optiunea sa il achit in 24 de luni cu conditia sa dau un avans de 160 ron . Ca sa ma fac inteles mai bine treaba a stat asa : PRET DE LISTA IN PUNCTUL COMERCIAL A FOST DE 899 RON -DISCONT OFERIT DE RCS RDS CA SA INCHEI CONTRACTUL PE 24 LUNI A FOST DE 300 RON AM PLATIT AVANS 160 RON +12 RATE LUNARE DE 37 RON O.K. pina aici totul este normal doar ca in data de 17-08-2016 terminalu sa stricat l-AM TRIMIS IIIIIN SERVICE CA ERA IN GARANTIE SI sa inlocuit placa de baza IN DATA DE 28-08-2016 L-AM RIDICAT INAPOI . IN DATA DE 13-09-2016 l-am trimis dinou in service deoarece telefonu nu functiona . i-AU SCHIMBAT BATERIA SI IN DATA DE 15 -09-2016 L-AM RIDICAT DIN PUNCTUL COMERCIAL RCS RDS In data de 28-10-2016 terminalu iar se defecteaza il trimit in service unde i se schimba display-ul si rama in ridic iar din puctul comercial - in data de 15 -04-2017 telefonu iar se strica il trimit in service prin reprezentantii rcs-rds cei de la service imi da decizir de inlocuire a terminalului DE AICI INCEPE MAREA PROBLEMA !!!!!!!! CEI DE LA RCS RDS IMI SPUN CA TEL A FOST LA PRETUL DE 600 RON PT CA EI MIAU FACUT DISCONT SI CA TREBUIE SA ACHIZITIONEZ UN TERMINAL CU O VALOARE DE PINA IN 600 RON CEEA CE MI SE PARE CA EI MA INSEALA SAU MA FURA .... CALCULU STA ASA DISCONTUL DE 300 RON E DE FAPT TOT DIN BANI MEI CA EU AM INCHEIAT ACEL CONTRACT DATORITA OFERTEI SI NU CUM SPUN EI CA AM PLATIT DOAR 600 RON EU ACUM VREAU SA ACHIZITIONEZ UN TERMINAL CE NU DEPASESTE PRETUL DE LISTA AL VECHIULUI TERMINAL CARE ERA DE 899 RON .NOUL TERMINAL COSTA 649 DE RON SI EI IMI CER DIFRENTA DE 50 RON CEEA CE MI SE PARE JAPCA PE FATA VOUA CUM VI SE PARE CA EU EXAGEREZ SI CA CEI DE LA RCS RDS AU DREPTATE SAU INVERS

+Quote Post

16 Pagini V  « < 14 15 16
Reply to this topicStart new topic
2 Utilizatori care citesc acest topic (2 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 20th August 2017 - 01:32 PM