IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

3 Pagini V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Am fost concediat. Incotro?
Vizitator_ginel.
mesaj Aug 20 2009, 11:24 AM
Mesaj #31

Guests

Stii ca ai dreptate in majoritatea cazurilor. Exista un singur caz in care n-ai dreptate. Cand pravalia e a ta si daca tu-ti dai demisia, raman fara loc de munca inca cativa oamenii.

Citeaza (patronu @ Aug 11 2009, 07:26 AM) *
ce plin de bullshit esti. visul tau poate deveni realitate dupa numai 2 saptamani de preaviz: da-ti demisia. asteptam cu interes sa ne povestesti cum e sa te doara in pix si ce carti ai mai citit in carturaresti sau diverta.
Go to the top of the page

+Quote Post
Vizitator_akanom.
mesaj Aug 20 2009, 12:38 PM
Mesaj #32

Guests

Citeaza (herghiligiu @ Aug 20 2009, 10:44 AM) *
biggrin.gif Este adevarat ce simti si ce crezi. Si eu am fost in situatia ta in urma cu trei luni dar am avut norocul ca am cautat mult pe internet si munca mi-a fost rasplatita. Am un site acum si un castig intre 200 si 300 de Dolari pe zi. Nu-ti pirde speranta. Iti spun asta pentru ca iti vorbesc din experienta mea. Daca vrei sa fii ajutat si sa treci peste ofurile din fiecare zii iti pot da o mana de ajutor. Pentru inceput intra pe ///

Mah, omul e somer, si nu cred ca prea mai are asa multi bani. Nu cred ca incerci sa tzapuiesti pe cine trebuie.

+Quote Post
theodora
mesaj Aug 21 2009, 12:23 PM
Mesaj #33

Nou venit
*

Grup: Membri
Postari: 1
Inscris: 16-May 08
Utilizatorul numarul: 135

:D Este adevarat ce simti si ce crezi. Si eu am fost in situatia ta in urma cu trei luni dar am avut norocul ca am cautat mult pe internet si munca mi-a fost rasplatita. Am un site acum si un castig intre 200 si 300 de Dolari pe zi. Nu-ti pirde speranta. Iti spun asta pentru ca iti vorbesc din experienta mea. Daca vrei sa fii ajutat si sa treci peste ofurile din fiecare zii iti pot da o mana de ajutor.///

poti sa demonstrezi cele spuse? auzi intre 200 si 300 $ pe zi!!! vrei sa te si credem?

+Quote Post
Vizitator_Vizitator_Dan..
mesaj Aug 21 2009, 08:28 PM
Mesaj #34

Guests

biggrin.gif Este adevarat ce simti si ce crezi. Si eu am fost in situatia ta in urma cu trei luni dar am avut norocul ca am cautat mult pe internet si munca mi-a fost rasplatita. Am un site acum si un castig intre 200 si 300 de Dolari pe zi. Nu-ti pirde speranta. Iti spun asta pentru ca iti vorbesc din experienta mea. Daca vrei sa fii ajutat si sa treci peste ofurile din fiecare zii iti pot da o mana de ajutor.

Da-mi si mie, te tog, o mana de ajutor, ca sunt tot somer... Pe bune!

+Quote Post
herghiligiu
mesaj Aug 30 2009, 11:38 AM
Mesaj #35

Nou venit
*

Postari: 4
Inscris: 19-August 09
Utilizatorul numarul: 10 533

Citeaza (akanom @ Aug 20 2009, 12:38 PM) *
Mah, omul e somer, si nu cred ca prea mai are asa multi bani. Nu cred ca incerci sa tzapuiesti pe cine trebuie.

laugh.gif Tu nu ai inteles un Lucrruuu. Ceea ce am spus este 100% garantat. Ceea ce nu stim noi |Romanii| este ca nu stim sa avem incredere. Eu sant bine Am un castig de 923 $ saptamana asta Bani incasati pe 29.08.2009.
Tu castigi bani din alta parte??? Ce ar fii sa urmaresti si tu clipul de pe www.bani-acasa.ws este Subtritrat si nu te costa nimic Dupa aceea mai Vorbim. Poti sa-l incerci Gratuit 7 zile

Tot ce am vrut sa fac A fost sa-i dau Omului o informatie si un ajutor pentru a-si deschide un Orizont.
Scuze daca mai inteles Gresit.

Cu respect pentru Voi Dumitru Herghiligiu

+Quote Post
Vizitator_Nae.
mesaj Sep 26 2009, 12:31 AM
Mesaj #36

Guests

Citeaza (herghiligiu @ Aug 30 2009, 11:38 AM) *
laugh.gif Tu nu ai inteles un Lucrruuu. Ceea ce am spus este 100% garantat. Ceea ce nu stim noi |Romanii| este ca nu stim sa avem incredere. Eu sant bine Am un castig de 923 $ saptamana asta Bani incasati pe 29.08.2009.
Tu castigi bani din alta parte??? Ce ar fii sa urmaresti si tu clipul de pe www.bani-acasa.ws este Subtritrat si nu te costa nimic Dupa aceea mai Vorbim. Poti sa-l incerci Gratuit 7 zile

Tot ce am vrut sa fac A fost sa-i dau Omului o informatie si un ajutor pentru a-si deschide un Orizont.

Si tu ai venit aici ca un bun crestin sa ajuti pe altii?Scuza-ma dar nu mai cred povesti de acest gen.Primesc pe mail zeci de anunturi asemanatoare.Daca ar fi adevarat cine s-ar mai duce la munca.Intotdeauna exista o chichita.Poti sa ajungi milionar!Normal,cine te opreste?Asta nu inseamna ca se si va intampla.

+Quote Post
Vizitator_diana.
mesaj Sep 26 2009, 12:23 PM
Mesaj #37

Guests

Citeaza (Vizitator_sorin. @ Mar 24 2009, 08:15 AM) *
Sunt in situatia asta de la sfarsitul anului trecut. Daca la inceput oamenii de langa mine erau increzatori, acum ma privesc ciudat cu o atitudine care parca ar spune: "adica nu reusesti sa-ti gasesti o slujba? chiar esti fraier!" Poate sunt un fraier. Nici eu nu mai stiu. Nu vreau sa vorbesc despre competentele mele sau despre cum sa iti gasesti o slujba in 5 pasi si alte tampenii de felul asta. Ideea e ca piata muncii a inghetat in zona artelor sau slujbelor care tin de cultura. Am interactionat mai mult cu oamenii, am vazut mai multe filme, m-am plimbat, am calatorit, acum sunt intr-un impas. Slujba o sa incerc sa-mi gasesc si singur, nu asta e problema mea. As vrea sa stiu daca mai sunt oameni ca mine. Ce fac ei toata ziua? Ce faci dupa o perioada de cateva lui fara job? Cum rezisti la stres? Eu, sincer, nu mai siu ce sa fac si asta ma scoate din minti.

+Quote Post
Vizitator_pentru cine bat clopotele Mitica.
mesaj Sep 26 2009, 08:56 PM
Mesaj #38

Guests

biggrin.gif Este adevarat ce simti si ce crezi. Si eu am fost in situatia ta in urma cu trei luni dar am avut norocul ca am cautat mult pe internet si munca mi-a fost rasplatita. Am un site acum si un castig intre 200 si 300 de Dolari pe zi. Nu-ti pirde speranta. Iti spun asta pentru ca iti vorbesc din experienta mea. Daca vrei sa fii ajutat si sa treci peste ofurile din fiecare zii iti pot da o mana de ajutor. ////
///

Am avut rabdare si am urmarit prezentarea celor de la GDI. Afacerea este un MLM tipic. Primesti ceva daca gasesti fraieri care sa plateasca 10$ pe luna. Citi fraieri trebuie sa gasesti ca sa-ti amortizezi tu cei 10$?

E trist ca cineva se foloseste de oameni disperati si incearca sa-i pacaleasca. Mitica poti sa-ti bagi undeva MLM-ul. M-am saturat de asa zise afaceri gen Amway, Avon, chestia cu Aloe Vera, Delfini.

In USA aparuse o carte. Un bestseller care ca orice carte in america avea o singura idee. (Acolo daca ai 2 idei, scrii 2 carti). Si anume: in lumea asta sunt 2 tipuri de oameni: cei care sunt folositi si cei care-i folosesc pe primii.

Mitica, pentru cine bat clopotele Mitica? Tu din care categorie esti?

+Quote Post
Vizitator_nea caisa.
mesaj Sep 26 2009, 09:06 PM
Mesaj #39

Guests

Citeaza (herghiligiu @ Aug 30 2009, 11:38 AM) *

Regulamentul Forumului
1. Fara reclama

Sunt interzise mesajele publicitare de orice fel, trimise pe forum sau direct membrilor comunitatii prin intermediul mesageriei personale.

Mey nea Herghiligiule iti faci reclama pe forum? Cit de nesimtit poti fi sa incerci sa profiti de oameni care au probleme?

+Quote Post
Vizitator_Bogdan Maioreanu.
mesaj Nov 5 2009, 04:11 PM
Mesaj #40

Guests

Am interactionat mai mult cu oamenii, am vazut mai multe filme, m-am plimbat, am calatorit, acum sunt intr-un impas. Slujba o sa incerc sa-mi gasesc si singur, nu asta e problema mea. As vrea sa stiu daca mai sunt oameni ca mine. Ce fac ei toata ziua? Ce faci dupa o perioada de cateva lui fara job? Cum rezisti la stres? Eu, sincer, nu mai siu ce sa fac si asta ma scoate din minti.

Salut. Stiu ca a trecut ceva timp de cand ai scris si sper ca ti-ai gasit un job. Te inteleg perfect. Am trecut prin situatia ta. Poti citi aici:

http://independentafinanciara.ro/blog/?p=128

Tot ce pot sa-ti spun este ca prietenii m-au ajutat sa trec peste asta si tot datorita lor mi-am gasit un nou job. In orice caz este traumatizant si cel mai mult m-a lovit sentimentul de inutilitate. Multa bafta.

+Quote Post
Vizitator_Ta-Tai-Yeh.
mesaj Nov 5 2009, 05:28 PM
Mesaj #41

Guests

Daca sunteti fara job, faceti o lista cu toti prietenii si toate cunstintele. Ii luati la rand la telefon, va intalniti cu ei la o cafea. Nu fiti agresivi, nu le cereti un job direct. Mentionati doar ca acum sunteti e tusa si apreciati daca va recomanda undeva. Dezvoltati-va relatiile. Nu e vorba de pile, e vorba de comunicare. La randul vostru, puneti oamenii in legatura unii cu altii. Le recomandati un dentist sau ajutati pe altcineva sa-si gaseasca job, daca puteti. Sa aveti pregatit un cv cat mai bun, cu poza. Daca exista joburi pt voi in piata, in felul asta va veti apropia de ele.

+Quote Post
Vizitator_Vizitator_Alina..
mesaj Nov 5 2009, 08:16 PM
Mesaj #42

Guests

Citeaza (Bogdan Maioreanu @ Nov 5 2009, 04:11 PM) *
Salut. Stiu ca a trecut ceva timp de cand ai scris si sper ca ti-ai gasit un job. Te inteleg perfect. Am trecut prin situatia ta. Poti citi aici:

http://independentafinanciara.ro/blog/?p=128

Tot ce pot sa-ti spun este ca prietenii m-au ajutat sa trec peste asta si tot datorita lor mi-am gasit un nou job. In orice caz este traumatizant si cel mai mult m-a lovit sentimentul de inutilitate. Multa bafta.

te inteleg perfect, dupa 6 luni de somaj si un vierme e mai fericit ca mine ...
adevaratii prieteni ii numeri pe cateva din degetele de la o mana, restul sunt oameni capabili doar sa judece, sa critice, sa dea sfaturi mai mult sau mai putin penibile sau pur si simblu sa dea bir cu fugitii
eu una am reinceput sa citesc, si cum vremea de afara nu-mi mai permite sa merg in parc sa citesc, mi-am facut abonament la bibloteca.
sunt 2 lucruri care mi se par distructive: televizorul si statul in casa cu zilele
sa speram ca mosul va aduce in tolba lui si un job smile.gif

+Quote Post
Vizitator_Ta-Tai-Yeh.
mesaj Nov 6 2009, 07:51 AM
Mesaj #43

Guests

Citeaza (Vizitator_Alina. @ Nov 5 2009, 08:16 PM) *
adevaratii prieteni ii numeri pe cateva din degetele de la o mana, restul sunt oameni capabili doar sa judece, sa critice, sa dea sfaturi mai mult sau mai putin penibile sau pur si simblu sa dea bir cu fugitii
eu una am reinceput sa citesc, si cum vremea de afara nu-mi mai permite sa merg in parc sa citesc, mi-am facut abonament la bibloteca.
sunt 2 lucruri care mi se par distructive: televizorul si statul in casa cu zilele

Not good. Biblioteca e o chestie nobila dar nu aduce joburi. Nici mosul.
Comunicare. Cunostinte. Relatii. Interese comune. Te duci la cafea cu cineva. Iei pranzul cu altcineva. Consideri schimbarea profilului profesional. Faci un curs scurt si ieftin de 'altceva' (contabilitate, excel, marketing etc), unde sa cunosti alti oameni. Seminarii, forumuri, comunicari cu intrare libera, poate-ti vine vreo idee. Citesti stirile de presa, mai ales in domeniul tau. Orice prilej de a-ti face cunostinte noi in domeniul profesional.
Vin sarbatorile. Prilej ideal de a felicita diversi oameni care te pot ajuta smile.gif

+Quote Post
Vizitator_Consultanta.
mesaj Nov 9 2009, 09:45 AM
Mesaj #44

Guests

"Aritax Consulting SRL - Firma de consultanta fiscala ce ofera asistenta la intocmirea declaratiilor de impozite si taxe, certificare declaratie anula impozit pe profit 101, efectuare lucrari audit financiar si expertiza contabila, rambursari TVA, reprezentare in fata organelor fiscale www.aritax.ro"

+Quote Post
florinbadu125234...
mesaj Nov 9 2009, 11:53 AM
Mesaj #45

Membru
**

Postari: 61
Inscris: 7-September 09
Utilizatorul numarul: 10 980

Citeam pe undeva o chestie psihologica, numita "pasarea problemei". Asta consta in pasarea problemei tale lui Dumnezeu.
Era ceva de forma "Doamne, te rog gaseste-mi Tu un job, caci eu nu reusesc!". Si apoi trebuia sa uiti de aceasta problema, sa faci cu totul alte lucruri (sa citesti, sa vezi filme, sa te plimbi, sa pleci pe la munte etc) si sa crezi cu adevarat ca problema ta va fi rezolvata de Dumnezeu, ca i-ai pasat-o Lui.
Si, intr-un fel sau altul, un prieten, o cunostinta mai veche, un fost coleg etc sa apara "din senin" si sa te ajute sa-ti gasesti un job.
Stiu, suna ciudat, suna a lasitate, insa puteti incerca.

+Quote Post
Vizitator_Moshul.
mesaj Nov 10 2009, 12:45 PM
Mesaj #46

Guests

Ideea e sa nu disperi. Daca ai la saltea un ban e ok. Daca nu, fa rost de unde poti si ia-ti o franciza in domeniul alimentar. O gogosica, un Kurtos Kalacs ceva.
Dar cea mai haioasa chestie mi se pare asta:
http://www.chipstix.ro/
Au avut baietii astia o idee fenomenala, sa prajeasca chipsuri pe bat. Si stateau clientii la standul lor de ziceai ca se dau moka.
Suna-i si vezi care sunt conditiile ca poate iese ceva cat e noutate.

+Quote Post
Vizitator_Bogdan Maioreanu.
mesaj Nov 10 2009, 01:18 PM
Mesaj #47

Guests

Alina,

Aici ar fi cateva lucruri de spus, fara a da lectii.
Daca dupa 6 luni nu ai reusit sa gasesti un job inseamna ca se intampla ceva. Fie piata de munca pentru ceea ce stii tu sa faci este foarte mica, fie chiar nu te interseaza sa ai un job, fie conditiile care ti s-au oferit au fost de neacceptat.

In orice caz, cititul singur nu te va ajuta prea mult. Mai bine incearca o recalificare daca esti in prima situatie. Gaseste ceva ce iti place. Fa o lista cu ceea ce stii sa faci. Cauta cursuri gratuite. Nu te judec si nu cred ca poate cineva sa o faca in vreun fel. Vremurile sunt tulburi si situatia economica este proasta.

Incearca sa te vezi cu cat mai multi oameni. Povestestele despre tine si despre ce stii sa faci. Incearca sa te uiti si dupa altceva decat job-uri de 8 ore. Poate piti sa lucrezi intr-un proiect. Iti faci treaba, vin banii dar are avantajul ca se termina la un moment dat.

In toate cazurile, chiar daca ai o sursa de venit suplimentara si nu depinzi in totalitate de salariul care fiind somer nu mai vine, trebuie sa faci ce am scris eu aici in zona de managementul datoriilor:

www.independentafinanciara.ro

Multa bafta!

+Quote Post
Vizitator_Vizitator_mirela..
mesaj Nov 25 2009, 10:38 AM
Mesaj #48

Guests

Citeaza (lori @ Mar 24 2009, 08:31 AM) *
E greu cand nu ai banii tai si depinzi de altii. Asta e un factor de stres. Daca ai dreptul la ajutor de somaj, te simti aiurea sa fii somer, daca accepti ajutorul familiei, esti un parazit. Cand am fost in situatia asta nu am acceptat ajutorul de somaj, sperand ca o sa-mi gasesc slujba. Si mi-am gasit cand nu ma asteptam. Eu zic sa apelezi la prietenii care deja lucreaza pentru ponturi, iar pentru sanatatea ta psihica, bea ceaiuri in loc de cafea dimineata si nu iti plange de mila.

+Quote Post
Vizitator_Vizitator_Alina..
mesaj Nov 25 2009, 08:36 PM
Mesaj #49

Guests

De cand am ramas fara job mi-a scazut mult stima de sine, mai ales ca banii pusi deoparte se cam termina si trebuie sa ma bazez pe ajutorul prietenului meu. Nu sunt invatata cu stilul asta si m-a afectat foarte mult faptul ca la concediere mi s-au dat niste motive puerile- esti tanara (am 25 de ani), iti vei gasi repede alt loc, ne pare rau, dar e criza, cand va fi mai bine, te asteptam inapoi etc.
De doua luni stau acasa si nu trece zi sa nu ma uit pe site-urile de joburi, mai ies cu prietenii (mai rar, pentru ca si iesirile astea inseamna bani cheltuiti) si am inceput sa citesc. Suna ciudat, dar daca te apasa starea asta, plangi cand esti singur. Poate te va face sa te simti mai bine...
Ca sa imi omor timpul am inceput sa imi promovez pe internet serviciile de copywrite si pr (am lucrat in business-ul asta dracesc de fain). Faza buna e ca nu-mi pot reprosa ca nu fac nimic sa schimb starea asta de fapt, faza nasoala e ca nu am gasit inca niciun client. Oricum, am dat de veste in stanga si-n dreapta, nu astept sa-mi pice din cer nimic, sunt pregatita pentru ce-i mai rau, dar speranta exista, pentru ca viata u incepe si nu se termina cu un job. Acum citesc Foamea de Knut Hamsun si cand ridic ochii din carte imi dau seama ca nu-i dracul asa de negru....

+Quote Post
Vizitator_88B3D9.
mesaj Nov 26 2009, 04:46 PM
Mesaj #50

Guests

Citeaza (Vizitator_Alina. @ Nov 25 2009, 08:36 PM) *
De cand am ramas fara job mi-a scazut mult stima de sine, mai ales ca banii pusi deoparte se cam termina si trebuie sa ma bazez pe ajutorul prietenului meu. Nu sunt invatata cu stilul asta si m-a afectat foarte mult faptul ca la concediere mi s-au dat niste motive puerile- esti tanara (am 25 de ani), iti vei gasi repede alt loc, ne pare rau, dar e criza, cand va fi mai bine, te asteptam inapoi etc.
De doua luni stau acasa si nu trece zi sa nu ma uit pe site-urile de joburi, mai ies cu prietenii (mai rar, pentru ca si iesirile astea inseamna bani cheltuiti) si am inceput sa citesc. Suna ciudat, dar daca te apasa starea asta, plangi cand esti singur. Poate te va face sa te simti mai bine...
Ca sa imi omor timpul am inceput sa imi promovez pe internet serviciile de copywrite si pr (am lucrat in business-ul asta dracesc de fain). Faza buna e ca nu-mi pot reprosa ca nu fac nimic sa schimb starea asta de fapt, faza nasoala e ca nu am gasit inca niciun client. Oricum, am dat de veste in stanga si-n dreapta, nu astept sa-mi pice din cer nimic, sunt pregatita pentru ce-i mai rau, dar speranta exista, pentru ca viata u incepe si nu se termina cu un job. Acum citesc Foamea de Knut Hamsun si cand ridic ochii din carte imi dau seama ca nu-i dracul asa de negru....

Nu stiu cum iti promovezi tu serviciile da puteai sa pui un link.. nu de alta da ajuta pt indexare in Search Engines (Google) asa cum a facut nenea de ti-a raspuns mai sus.
Citeste mai mult despre promovare pe internet in loc de romane de dragoste nu de alta da promovarea in sine e un job al naibii de bine platit si daca esti bun nici macar nu ai nevoie de job.

+Quote Post
Locomotiva Nebun...
mesaj Nov 27 2009, 10:58 AM
Mesaj #51

Membru
**

Postari: 19
Inscris: 23-November 09
De la: Bucuresti
Utilizatorul numarul: 16 642

Pentru cei care sunt in somaj am o recomandare. Nu va va ajuta cu un job nou sau cu bani, dar va va descreti putin fruntea. Cititi romanul "Cronica pasarii arc" scris de Haruki Murakami. Veti vedea acolo prin ce intamplari trece un somer (ce-i drept din Japonia, nu din Romania). Somer si pe deasupra parasit si de nevasta. smile.gif
Lectura placuta si succes in gasirea unui job.

+Quote Post
iul_autentic
mesaj Nov 27 2009, 11:18 AM
Mesaj #52

Membru veteran

Postari: 304
Inscris: 26-January 09
Utilizatorul numarul: 6 088

Citeaza (Vizitator_Alina. @ Nov 25 2009, 08:36 PM) *

E bine cum zici. Fa-ti un program cat mai regulat care sa implice atat chestii de relaxare cat si de educatie profesionale. In felul asta nu vei avea timp pt depresie smile.gif
Lucreaza undeva gratis cateva ore pe saptamana sau pe un proiect. Mai iesi din casa si te tine in alerta.
Succes.

+Quote Post
roxyca
mesaj Jan 21 2010, 11:02 AM
Mesaj #53

Nou venit
*

Postari: 5
Inscris: 21-January 10
Utilizatorul numarul: 18 306

Sunt in situatia asta de la sfarsitul anului trecut. Daca la inceput oamenii de langa mine erau increzatori, acum ma privesc ciudat cu o atitudine care parca ar spune: "adica nu reusesti sa-ti gasesti o slujba? chiar esti fraier!" Poate sunt un fraier. Nici eu nu mai stiu. Nu vreau sa vorbesc despre competentele mele sau despre cum sa iti gasesti o slujba in 5 pasi si alte tampenii de felul asta. Ideea e ca piata muncii a inghetat in zona artelor sau slujbelor care tin de cultura. Am interactionat mai mult cu oamenii, am vazut mai multe filme, m-am plimbat, am calatorit, acum sunt intr-un impas. Slujba o sa incerc sa-mi gasesc si singur, nu asta e problema mea. As vrea sa stiu daca mai sunt oameni ca mine. Ce fac ei toata ziua? Ce faci dupa o perioada de cateva lui fara job? Cum rezisti la stres? Eu, sincer, nu mai siu ce sa fac si asta ma scoate din minti.

Fruntea sus, sunt o multime de lucruri pe care le poti face ca sa-ti umpli timpul, de la citit, pana la a pune tu singur ceva pe picioare! smile.gif . Foloseste perioada asta ca sa descoperi si alte activitati pe care ti-ar placea sa le faci. Asta daca nu ti-ai gasit deja un job rolleyes.gif

--------------------
http://viatadebichon.blogspot.com/

+Quote Post
Antioxidant
mesaj Mar 3 2010, 01:25 PM
Mesaj #54

Nou venit
*

Postari: 2
Inscris: 11-December 09
Utilizatorul numarul: 17 604

Citeaza (roxyca @ Jan 21 2010, 11:02 AM) *
Fruntea sus, sunt o multime de lucruri pe care le poti face ca sa-ti umpli timpul, de la citit, pana la a pune tu singur ceva pe picioare! smile.gif . Foloseste perioada asta ca sa descoperi si alte activitati pe care ti-ar placea sa le faci. Asta daca nu ti-ai gasit deja un job rolleyes.gif

Poate ca este timpul sa iti revizuiesti atitudinea, sa te gandesti la alte modalitati de castig.
Citeste Robert Kiyosaki : despre cadrabul banilor. Iti schimba viziunea despre bani si despre cum poti sa-ti traiesti viata.
Exista domenii de succes pe care astazi nu le vezi, sau le blamezi .
//.

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Mar 3 2010, 04:01 PM
Mesaj #55

Guests

Citeaza (Antioxidant @ Mar 3 2010, 01:25 PM) *
Poate ca este timpul sa iti revizuiesti atitudinea, sa te gandesti la alte modalitati de castig.
Citeste Robert Kiyosaki : despre cadrabul banilor. Iti schimba viziunea despre bani si despre cum poti sa-ti traiesti viata.
Exista domenii de succes pe care astazi nu le vezi, sau le blamezi .
//.

Daaa, citeste Kakasaki si inscrie-te repede intr-un MLM (neaparat Amway), viata ta se va schimba instant in bine

+Quote Post
Vizitator_Marian-T.
mesaj Mar 24 2010, 01:55 PM
Mesaj #56

Guests

Foarte multi trec prin asa ceva in momentul actual si pare-se ca apogeul inca nu a fost atins. Ma aflu in situatia voastra din decembrie 2009, trecand printr-o concediere colectiva UNICAT in romania. Nici in ziua de azi nu ne-am primit salariul restant si tot ce se mai cuvenea. In plus ne-am lovit de neinchiderea cartilor de munca, un lucru extrem de grav din punct de vedere al legalitatii. Nici in ziua de azi nu sunt inchise, nu putem cere nici macar ajutor de somaj. In lipsa unui job, am realizat un site ( www.disponibilizari.ro )avand ca subiect disponibilizarile din Romania, asta in speranta ca pot cumva ajuta o comunitate in crestere (din pacate). Site-ul e la inceput, incercam sa oferim tot ce se poate in acest domeniu si acceptam orice idee constructiva sau orice colaborare cu persoane sau institutii ce au legatura cu acest subiect. Va urez toate cele bune!

+Quote Post
Vizitator_tereza.
mesaj Mar 24 2010, 08:25 PM
Mesaj #57

Guests

Citeaza (patronu @ Aug 11 2009, 12:41 PM) *
satulul nu crede flamandului. e usor sa faci pe desteptu si sa explici ce misto e sa n-ai job, sa-i spui aluia "baai, prostule, pai io daca eram in locul tau moama ce mai faceam, esti tu fraier ca nu stii sa iei ce-i mai bun din viata". ceva gen maria tereza, cand afland ca s-au rasculat taranii ca nu au paine a intrebat "pai si de ce nu mananca cozonac?"

nu o chema tereza ci antoaneta, si si-a platit replica cu capul. La propriu..

+Quote Post
Vizitator_elena.
mesaj Sep 6 2010, 09:23 PM
Mesaj #58

Guests

mmda...statul in casa cititul si televizorul ...depresie cronica ...nu te du la psihiatru, este de ajuns sa chitesti cartii despre cum sa scapi de depresie ...si cum ai scapat cum o sa gasesti de lucru .

+Quote Post
alpha
mesaj Sep 7 2010, 07:27 AM
Mesaj #59

Nou venit
*

Postari: 9
Inscris: 20-May 08
Utilizatorul numarul: 269

Citeaza (mutu' @ Aug 11 2009, 09:32 AM) *
bai patronule ,ce ai cu omu'? daca ar gandi toti ca el nu ar mai fi sinucigasi . omu' are o viziune asupra vietii foarte ok . de ce sa-ti plangi de mila cand poti trai viata asa cum este . ia totul cum vine . ai servici ,fii fericit ,nu ai servici ,iar fii fericit . toate sunt trecatoare si trebuie sa ne bucuram de viata .

the 3 tragedies in a man's life : life socks,job socks,the wife dosen't....

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Nov 11 2010, 12:57 PM
Mesaj #60

Guests

Ma amuza aberatiile unora cu cei 300 de dolari pe zi. Eu va recomand Google Adsense. Am cateva site-uri pe .com, cu trafic destul de bunicel. Castigul pe zi e undeva pe la 30 de euro. rolleyes.gif Ca sa ajung la nivelul asta a trebuit sa trag vreun an si ceva.

Baietii care abereaza despre castiguri de 300 euro / zi dupa 3 luni, abereaza. Oricum, stiu pe cineva care scoate 20.000 de euro / luna cu Google Adsense. wink.gif E o chestie 100% curata, fara aberatii de gen MLM. Trebuie sa inveti optimizare pentru motoarele de cautare pentru a avea trafic.

+Quote Post

3 Pagini V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 Utilizatori care citesc acest topic (1 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 12th November 2019 - 01:30 AM