IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

2 Pagini V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> De la isterie la indiferenta
Vizitator_Unchiul Sam.
mesaj May 26 2012, 08:24 AM
Mesaj #1

Guests

Avem o guvernare care ar trebui sa declanseze o revolta generalizata in toate domeniile. Abuzurile se tin lant, in ministere sunt numiti hoti si prosti, personaje grosolane sunt prezentate ca oameni de treaba, pacatele vechii guvernari sunt preluate si aplicate cu entuziasm, viitorul presedinte al tuturor romanilor cere desfiintarea unui partid, premierul da o ordonanta de urgenta identica unei ordonante pe care a contestat-o de trei ori cand era in opozitie... e un amestec de diletantism, mediocritate si totala indiferenta fata de cetatean incat te-ai astepta sa vezi lumea isterizata.
In schimb avem o indiferenta aproape generalizata.
Au curs tone de cerneala si au fost facute sute de ore de emisiuni isterice cand EBA a rostit un cuvant gresit, trei ministri consecutivi ai invatamantului care vorbesc prost si nu sunt in stare sa isi scrie un CV fara greseli au fost repede uitati dupa ce televiziunile lui Voiculescu au incercat chiar sa ii spele fara nici o jena fata de spectator.
Cei care reactionau isteric la orice actiune a fostilor au devenit brusc indiferenti.
Subordonarea politica e totala, sustinatorii USL nu au nici o reclamatie la felul cum guverneaza alesii.
Nu stiu zau cum e mai rau, ca avem politicieni ca cei de mai sus sau ca avem cetateni care sunt multumiti cu asemenea alesi?
Go to the top of the page

+Quote Post
Vizitator_Moncher.
mesaj May 26 2012, 04:50 PM
Mesaj #2

Guests

Citeaza (Unchiul Sam @ May 26 2012, 08:24 AM) *
Avem o guvernare care ar trebui sa declanseze o revolta generalizata in toate domeniile. Abuzurile se tin lant, in ministere sunt numiti hoti si prosti, personaje grosolane sunt prezentate ca oameni de treaba, pacatele vechii guvernari sunt preluate si aplicate cu entuziasm, viitorul presedinte al tuturor romanilor cere desfiintarea unui partid, premierul da o ordonanta de urgenta identica unei ordonante pe care a contestat-o de trei ori cand era in opozitie... e un amestec de diletantism, mediocritate si totala indiferenta fata de cetatean incat te-ai astepta sa vezi lumea isterizata.
In schimb avem o indiferenta aproape generalizata.
Au curs tone de cerneala si au fost facute sute de ore de emisiuni isterice cand EBA a rostit un cuvant gresit, trei ministri consecutivi ai invatamantului care vorbesc prost si nu sunt in stare sa isi scrie un CV fara greseli au fost repede uitati dupa ce televiziunile lui Voiculescu au incercat chiar sa ii spele fara nici o jena fata de spectator.
Cei care reactionau isteric la orice actiune a fostilor au devenit brusc indiferenti.
Subordonarea politica e totala, sustinatorii USL nu au nici o reclamatie la felul cum guverneaza alesii.
Nu stiu zau cum e mai rau, ca avem politicieni ca cei de mai sus sau ca avem cetateni care sunt multumiti cu asemenea alesi?

Parca s-a mai discutat... e prea putin important ce se intimpla, e mult mai important ce ti se spune ca se intimpla. Televiziunea 'cladeste' realitatea, cutia dichisita vinde marfa imputita. Repet exemplul cu Oprescu: primar nul, ocrotit de televiziuni, va castiga al doilea mandat la pas. Sam, nu-ti plac televiziunile cu mogul si iti dau dreptate: nici mie nu-mi plac. Ce crezi ca ar trebui sa se intimple (sa faca altii) pentru a vedea pe ecrane informatie RELEVANTA si ADEVARATA? Fiindca mie mi-e limpede: cine plateste, plateste ca sa afli ce vrea el sa afli smile.gif.

+Quote Post
Zgabeartza Iftod...
mesaj May 26 2012, 05:48 PM
Mesaj #3

Membru veteran

Grup: Membri
Postari: 543
Inscris: 28-February 09
De la: Orasul lui Bucur
Utilizatorul numarul: 6 789

Strada este ultima solutie... Problema este ca astia s-au priceput de minune sa manevreze masele, nu ca ailalti...

+Quote Post
Vizitator_Portofelul plin și fin.
mesaj May 26 2012, 06:31 PM
Mesaj #4

Guests

Citeaza (Moncher @ May 26 2012, 04:50 PM) *
Parca s-a mai discutat... e prea putin important ce se intimpla, e mult mai important ce ti se spune ca se intimpla. Televiziunea 'cladeste' realitatea, cutia dichisita vinde marfa imputita. Repet exemplul cu Oprescu: primar nul, ocrotit de televiziuni, va castiga al doilea mandat la pas. Sam, nu-ti plac televiziunile cu mogul si iti dau dreptate: nici mie nu-mi plac. Ce crezi ca ar trebui sa se intimple (sa faca altii) pentru a vedea pe ecrane informatie RELEVANTA si ADEVARATA? Fiindca mie mi-e limpede: cine plateste, plateste ca sa afli ce vrea el sa afli smile.gif.

Du-te la Nașul, nene, că ăla spune tot adevărul- sau invers. Vezi că acolo o să găsești- toți jălnicuții PD-Lului adunați grup...

+Quote Post
hotnewsadmin
mesaj May 26 2012, 06:37 PM
Mesaj #5

Administrator

Grup: Root Admin
Postari: 1 241
Inscris: 29-March 08
Utilizatorul numarul: 1

Citeaza (Portofelul plin și fin @ May 26 2012, 07:31 PM) *
Du-te la Nașul, nene, că ăla spune tot adevărul- sau invers. Vezi că acolo o să găsești- toți jălnicuții PD-Lului adunați grup...

Ai vreodata ceva de spus LA SUBIECT? Nu despre useri, nu propaganda? LA SUBIECT?

+Quote Post
Vizitator_Altu.
mesaj May 26 2012, 06:41 PM
Mesaj #6

Guests

Citeaza (hotnewsadmin @ May 26 2012, 06:37 PM) *
Ai vreodata ceva de spus LA SUBIECT? Nu despre useri, nu propaganda? LA SUBIECT?

Who cares? cool.gif

+Quote Post
hotnewsadmin
mesaj May 26 2012, 06:46 PM
Mesaj #7

Administrator

Grup: Root Admin
Postari: 1 241
Inscris: 29-March 08
Utilizatorul numarul: 1

Citeaza (Altu @ May 26 2012, 07:41 PM) *
Who cares? cool.gif

macar mie smile.gif.

+Quote Post
pehash
mesaj May 26 2012, 07:13 PM
Mesaj #8

Membru veteran

Postari: 398
Inscris: 27-May 08
De la: London
Utilizatorul numarul: 674

QUOTE (Unchiul Sam @ May 26 2012, 09:24 AM) *

Asta e retorica, nu?
Pai Sam, fii tu patriot si pune de un ONG cu fonduri UE (ca sunt destule) care sa educe prostimea sa nu mai voteze cum le canta bufonii de la o tembeliziunea sau alta... Petreci urmatorii 4 ani plimband caravana educatiei din sat in sat.. din oras in oras.. ca in 4 ani s-o lega ceva de ei.
As face-o eu, dar... imi lipseste motivatia smile.gif

+Quote Post
Vizitator_Unchiul Sam.
mesaj May 26 2012, 07:18 PM
Mesaj #9

Guests

Citeaza (Portofelul plin și fin @ May 26 2012, 06:28 PM) *
Da, ca să vezi...
Esti complet in afara subiectului dar tot as avea curiozitatea sa stiu prin ce mecanism te isterizai tu la EBA si esti tolerant si intelegator la Mang sau cum il cheama pe ghiolbanul ala. Ca pana la urma fata aia era o prezentatoare de moda, nu aveai mari pretentii.

+Quote Post
Vizitator_Unchiul Sam.
mesaj May 26 2012, 07:25 PM
Mesaj #10

Guests

Citeaza (pehash @ May 26 2012, 07:13 PM) *
Asta e retorica, nu?
Pai Sam, fii tu patriot si pune de un ONG cu fonduri UE (ca sunt destule) care sa educe prostimea sa nu mai voteze cum le canta bufonii de la o tembeliziunea sau alta... Petreci urmatorii 4 ani plimband caravana educatiei din sat in sat.. din oras in oras.. ca in 4 ani s-o lega ceva de ei.
As face-o eu, dar... imi lipseste motivatia smile.gif
Nu sunt politician, nu sunt bagat in politica in nici un fel, nu am solutii, nu stiu cum trebuie facut si pentru asta tot aleg ba pe unii ba pe altii. Pe mine nu atat politicianul ma deranjeaza cat cel ce il sustine. Politicianul, am mai zis, procedeaza normal, cand furi un popor de intri in istorie si el te alege in continuare cum sa ii multumesti altfel decat furandu-l in continuare?

+Quote Post
Vizitator_Unchiul Sam.
mesaj May 26 2012, 07:30 PM
Mesaj #11

Guests

Sam, nu-ti plac televiziunile cu mogul si iti dau dreptate: nici mie nu-mi plac. Ce crezi ca ar trebui sa se intimple (sa faca altii) pentru a vedea pe ecrane informatie RELEVANTA si ADEVARATA? Fiindca mie mi-e limpede: cine plateste, plateste ca sa afli ce vrea el sa afli smile.gif.
Nu stiu de ce am retineri ca televiziunile ar avea asa mare putere. Cel ce se uita la Gadea stie ca e mintit, stie ca acolo e manipulare. Daca nu stie e pur si simplu bou. Dar asta vrea sa auda. Cum sa il faci pe omul asta sa fie altfel?

+Quote Post
Vizitator_Noncher.
mesaj May 26 2012, 07:39 PM
Mesaj #12

Guests

Citeaza (Unchiul Sam @ May 26 2012, 07:30 PM) *
Nu stiu de ce am retineri ca televiziunile ar avea asa mare putere. Cel ce se uita la Gadea stie ca e mintit, stie ca acolo e manipulare. Daca nu stie e pur si simplu bou. Dar asta vrea sa auda. Cum sa il faci pe omul asta sa fie altfel?

Hehe, stiu asa-zisul argument. Treaba e asa: tu stii ca Gadea te minte, insa el te minte mereu despre termopane si niciodata despre fregate smile.gif. Mai exact, daca te uiti la teveu, ai in cap subiectele de la teveu si daca nu te uiti la teveu, subiectele de la teveu ajung la tine prin intermadiari. Stii cel mai important lucru care nu ti se spune la tv? Ca bancile si corporatiile calare pe stat te jumulesc cu fulgi cu tot.
PS: pe omul asta nu ye stradui sa-l convingi de nimic, e inutil, nu e copt inca. Dar nu te impiedica nimeni sa te asociezi cu oameni gata convinsi ca un anume proiect e bun si sa-l realizati impreuna.

+Quote Post
Zgabeartza Iftod...
mesaj May 26 2012, 07:52 PM
Mesaj #13

Membru veteran

Asta este concluzia lunii... Cei care au urlat pana acum ca dictatura, ca saracie, ca legi rele, ca justitia aservita acum nu mai au de ce sa urle dar chiar tac chitic perntru ca au pus umarul la ce se intampla si, se pare, ca isi dau seama ca nu e bine. Daca nu isi dau seama de asta, chiar este adevarat ca existra asemenea trolli pe net si pe forumuri in general...
Dupa cum spuneam mai acum ceva timp p'acilea, nu i-a "manat in lupta" decat saracia propriilor firme si companii. Tin evidenta unora dintre ele si, daca nu sunt conectate la un venit sigur de genul bugetului pur si simplu NU POT SUBZISTA. Nu sunt in stare sa incheie contracte, sa presteze servicii, altele decat in cadrul grupului. Dupa opt ani de scos de la tata vacii(bugetul), cu toate ca GRIVCO inca mai avea de muls de la stat, toti acesti politicieni erau falimentari. Acum zeii au revenit, banii au revenit, contractele curg garla. Sa-i zica lui Mutu, ala cu liniutr, dl Ponta ca nu s-au facut inlocuiri politice nicaieri si ca asa arata cel mai cinstit guvern. Cel mai cinstit da, dar "cinstea" vine de la altii sub diverse forme...
Cine crede, si-si da cu parerea p'acilea, pe forum, gen pintea, portofelu si altu(ii), ca aceasta este un simplu democratic se insala amarnic... Daca mai dura 4 ani situatia, si nu-i putem invinui decat pe idiotii de pedelisti pentru asta, nu mai auzeam de PSD-PC, poate si PNL...

+Quote Post
Vizitator_Unchiul Sam.
mesaj May 26 2012, 07:53 PM
Mesaj #14

Guests

Citeaza (Noncher @ May 26 2012, 07:39 PM) *
Dar nu te impiedica nimeni sa te asociezi cu oameni gata convinsi ca un anume proiect e bun si sa-l realizati impreuna.
Nu sunt genul, nu toata lumea joaca pe teren, unii stau in tribuna si altii la casa lor. Nu inseamna ca nu le pasa.

+Quote Post
mesaj May 27 2012, 11:04 AM
Mesaj #15

Guests

Hai să ne plictisim un pic- ce-o fi aia informație RELEVANTĂ ȘI ADEVĂRATĂ ? ORICE TELEVIZIUNE DE ȘTIRI și excludem de-aici OTV-ul care e doar televiziune de mișto- sau de-a mișto- dă informație relevantă și adevărată în buletinele de știri din simplul motiv că altfel n-ar avea spectatori. Nu pot să spun că dl.deputat X a fost prins având relații sexuale cu o pinada- dacă acest lucru nu s-a întâmplat în realitate- pe de altă parte dacă dl.deputat a fost prins- nu pot să nu dau știrea. Deci tot ce se dă pe post la ȘTIRI e informație RELEVANTĂ ȘI ADEVĂRATĂ la Antene, ProTV și TVR- ca să dăm numai actorii principali.
De-aici e o diferență imensă până la emisiunile de COMENTARIU POLITIC care sunt inerent subiective- fiind vorba de subiectivitatea comentatorului și a invitaților. Am văzut destule emisiuni și în campania electorală franceză (vezi ultima dezbatere Hollande- Sarkozy) și în Germania, Italia sau UK unde se vorbea urât, se aduceau injurii unora prezenți sau altora care nu erau de față și în general erau date pe post fapte privite din punct de vedere partizan. Nici un comentator grec- care chiar ține la viața și la reputația lui- n-o să se apuce în campania electorală care urmează să laude măsurile de austeritate. Sunt și ei oameni- ca și Gâdea și Turcescu- și au și ei sensibilitățile lor- nu sunt roboței. Faptul că Antenele sunt postul lui Voiculescu este la fel de puțin sau de mult important cât și faptul că Fox-ul este postul lui Murdroch.
Reluând, rezumând. Informație relevantă și adevărată dau toate posturile. .Depinde de nivelul de cultură politică și de inteligență a privitorului ca să-și formeze o opinie corectă- dacă este un observator imparțial.

+Quote Post
Zgabeartza Iftod...
mesaj May 27 2012, 09:51 PM
Mesaj #16

Membru veteran

Citeaza (Portofelul plin și fin @ May 27 2012, 11:04 AM) *
...
Reluând, rezumând. Informație relevantă și adevărată dau toate posturile. .Depinde de nivelul de cultură politică și de inteligență a privitorului ca să-și formeze o opinie corectă- dacă este un observator imparțial.
...

Ahaaaaa... deci daca urmaresc numai Antena 1 spre 4. Realitatea si Romania TV, cam ce fel de cultura "politica" si inteligenta am?...

Poveste reala: la mine la unul din servicii am o colega care se uita numai la astea, cred. Am tras concluzia pentru ca mai zilele trecute doar i-a picat sub nas comunicatul RCS&RDS referitor la scoaterea din grila RCS pe satelit a antenelor si se arata foarte mirata ca exista O VERSIUNE TOTAL DIFERITA de cea urmarita de ea la TV, recte Antena 1 spre 3,4... Reveritor la nivelul de inteligenta, hmmmm... este de 10 ani in firma asta.... pe acelasi post: operator calculator....

+Quote Post
Vizitator_Pafnutie.
mesaj May 28 2012, 09:46 AM
Mesaj #17

Guests

zgabearta, dar cei care urmaresc televiziuni portocalii precum OTV, Taraf TV, B1, Nasul TV, Giga, Transilvania banuiesc ca au o inalta si profunda cultura politica, nu? smile.gif Numa' imtelecutali rasati, mancatzash. Cred ca discutati despre keynesianism si scoala austriaca la un bidon si o manea, la iarba verde, ca orice intelectual care se respecta.

+Quote Post
Vizitator_Portofelul cu ochi albastri.
mesaj May 28 2012, 11:17 AM
Mesaj #18

Guests

Citeaza (Portofelul plin și fin @ May 27 2012, 11:04 AM) *
Hai să ne plictisim un pic- ce-o fi aia informație RELEVANTĂ ȘI ADEVĂRATĂ ? ORICE TELEVIZIUNE DE ȘTIRI și excludem de-aici OTV-ul care e doar televiziune de mișto- sau de-a mișto- dă informație relevantă și adevărată în buletinele de știri din simplul motiv că altfel n-ar avea spectatori. Nu pot să spun că dl.deputat X a fost prins având relații sexuale cu o pinada- dacă acest lucru nu s-a întâmplat în realitate- pe de altă parte dacă dl.deputat a fost prins- nu pot să nu dau știrea. Deci tot ce se dă pe post la ȘTIRI e informație RELEVANTĂ ȘI ADEVĂRATĂ la Antene, ProTV și TVR- ca să dăm numai actorii principali.
De-aici e o diferență imensă până la emisiunile de COMENTARIU POLITIC care sunt inerent subiective- fiind vorba de subiectivitatea comentatorului și a invitaților. Am văzut destule emisiuni și în campania electorală franceză (vezi ultima dezbatere Hollande- Sarkozy) și în Germania, Italia sau UK unde se vorbea urât, se aduceau injurii unora prezenți sau altora care nu erau de față și în general erau date pe post fapte privite din punct de vedere partizan. Nici un comentator grec- care chiar ține la viața și la reputația lui- n-o să se apuce în campania electorală care urmează să laude măsurile de austeritate. Sunt și ei oameni- ca și Gâdea și Turcescu- și au și ei sensibilitățile lor- nu sunt roboței. Faptul că Antenele sunt postul lui Voiculescu este la fel de puțin sau de mult important cât și faptul că Fox-ul este postul lui Murdroch.

Ia spune amice cu portofelul plin: ce informatie relevanta si adevarata au dat televiziunile in legatura cu Rosia Montana si ce informatie SI MAI RELEVANTA si SI MAI ADEVARATA NU AU DAT[/size]? Televiziunile si ziarele care difuzeaza publicitatea agresiva a companiei RMGC sunt cu gura legata, n-au voie, prin contract, sa dea nici o stire "negativa" pe tema Rosia Montana. Cum iti suna un titlu pe toate canalele, la stirile de seara: [size="4"]In toata Europa se folosesc 1000 tone/an cianuri in mineritul cu aur, la Rosia Montana vor fi 13.000 tone/an (treisprezece mii). ?

+Quote Post
mesaj May 28 2012, 02:07 PM
Mesaj #19

Guests

Citeaza (Portofelul cu ochi albastri @ May 28 2012, 11:17 AM) *
Ia spune amice cu portofelul plin: ce informatie relevanta si adevarata au dat televiziunile in legatura cu Rosia Montana si ce informatie SI MAI RELEVANTA si SI MAI ADEVARATA NU AU DAT[/size]? Televiziunile si ziarele care difuzeaza publicitatea agresiva a companiei RMGC sunt cu gura legata, n-au voie, prin contract, sa dea nici o stire "negativa" pe tema Rosia Montana. Cum iti suna un titlu pe toate canalele, la stirile de seara: [size="4"]In toata Europa se folosesc 1000 tone/an cianuri in mineritul cu aur, la Rosia Montana vor fi 13.000 tone/an (treisprezece mii). ?

Dragă vere,

Amu dacă-i vorba de țâpuriturile legate de cea Roșie Montană, nu-i bai. Pen că nu o să poată spune nimeni nimic până ce nu e pusă în practică obra. Adică opera. Și după asta, dacă dă o viitură de cianură peste Răchițele- e bai ? Nu-i bai. Oricum, până ce nu există ceva concret n-avem ce știri negative să dăm pentru că nu prea fură accidente cu cianură. Dacă mai stătea puțin Boc la guvernare, poate că erau....

+Quote Post
Zgabeartza Iftod...
mesaj May 28 2012, 05:48 PM
Mesaj #20

Membru veteran

Citeaza (Pafnutie @ May 28 2012, 09:46 AM) *
zgabearta, dar cei care urmaresc televiziuni portocalii precum OTV, Taraf TV, B1, Nasul TV, Giga, Transilvania banuiesc ca au o inalta si profunda cultura politica, nu? smile.gif Numa' imtelecutali rasati, mancatzash. Cred ca discutati despre keynesianism si scoala austriaca la un bidon si o manea, la iarba verde, ca orice intelectual care se respecta.

Pafnutie, Pafnutie... Noi astia de ne consideram cel putin peste medie, noi nu ne uitam la tv-urile astea pe care le-ai dat tu exemplu si nici la alea de le-am dat eu exemplu.
Acuma, rautacios cum esti, nici nu vrei sa recunosti ca asa este.... masa de manevra... noi muncim, nu.... nu ne vindem.... alea alea, astia sunt telespectatorii antena, realitatea, romania tv, otv, etc... Si exact pe astia , fara glagore, se bazeaza PSD-PNL-PC-PDL pentru voturi. Cu noi astilalti, e un pic mai greu...

+Quote Post
Vizitator_Unchiul Sam.
mesaj May 28 2012, 06:35 PM
Mesaj #21

Guests

Citeaza (Pafnutie @ May 28 2012, 09:46 AM) *
zgabearta, dar cei care urmaresc televiziuni portocalii....
Aha, clasicul ba pe-a ma'tii. Da bah, or fi astia asa dar ailalti cum erau? Pai i-am schimbat pe ailalti, nu au fost buni, gata, s-au dus. Acum e randul astora sa le dai voie sa nu fie buni?

+Quote Post
Vizitator_Pafnutie.
mesaj May 28 2012, 06:48 PM
Mesaj #22

Guests

Citeaza (Zgabeartza Iftode @ May 28 2012, 05:48 PM) *
Pafnutie, Pafnutie... Noi astia de ne consideram cel putin peste medie, noi nu ne uitam la tv-urile astea pe care le-ai dat tu exemplu si nici la alea de le-am dat eu exemplu.
Acuma, rautacios cum esti, nici nu vrei sa recunosti ca asa este.... masa de manevra... noi muncim, nu.... nu ne vindem.... alea alea, astia sunt telespectatorii antena, realitatea, romania tv, otv, etc... Si exact pe astia , fara glagore, se bazeaza PSD-PNL-PC-PDL pentru voturi. Cu noi astilalti, e un pic mai greu...

Voi puteti sa va considerati "cel putin peste medie" in discutiile filosofice la un bidon si o manea mentionate mai sus, e dreptul vostru. Sunteti shukari, unicate, aveti valoare iar dusmanii va invidiaza. Stiu placa.

Sa stii ca nu e o rusine sa muncesti. Stiu ca e greu de inteles pt niste asistati social pe care-i chinuie talentele si smecheria. Poate in curand veti fi nevoiti si voi sa munciti pt a va castiga existenta.

Antena 3 e singurul post profesionist de stiri din Romania. Evident, are o anumita orientare politica, asa cum are orice post de stiri din lumea asta. Totusi e o diferenta mare intre un post de stiri profesionist si o mizerie gen OTV, B1, Taraf TV, Etno TV, TVR, Nasul, Giga si alte posturi portocalii. De asemena, Antena 3 are meritul ca in ultimii cativa ani a fost singurul post favorabil partidelor democratice intr-un peisaj media bombardat de vuvuzelele portocalii.

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj May 28 2012, 06:56 PM
Mesaj #23

Guests

Ministrul de externe vrea suspendarea presedintelui. Fara sa explice ce articole de constitutie a incalcat. El, ministru de externe, crede ca nu trebuie sa ne cramponam de asa maruntisuri constitutionale. In anul 2012 UE el are viziuni de Irak, Siria, Egipt sau Nigeria.
Dl. Marga, nasol, va vede tot omul. Niciodata nu veti fi ce credea lumea ca sunteti. Ca si Geoana, mai bine ramaneati acolo, in umbra, cu o aura de intelectual de clasa. A stiut Basescu ce face cand v-a dat putere.
N-am fi aflat poate niciodata ce mediocritate rudimentara zace in dvs.
Ce spuneati pe aici, ca orice partid e mai bun decat PDL? Dupa cateva luni de guvernare USL ma tem ca lumea o sa ajunga la concluzia ca pentru orice ministru USL, PDL-ul avea cel putin doi mai buni.

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj May 28 2012, 07:04 PM
Mesaj #24

Guests

Citeaza (Pafnutie @ May 28 2012, 06:48 PM) *
Antena 3 e singurul post profesionist de stiri din Romania.

Citeaza (Unchiul Sam @ May 26 2012, 07:30 PM) *
Cel ce se uita la Gadea stie ca e mintit, stie ca acolo e manipulare. Daca nu stie e pur si simplu bou. Dar asta vrea sa auda. Cum sa il faci pe omul asta sa fie altfel?

Nu ai cum sa il faci sa fie altfel! Ai contra ta doua mii de ani de istorie in genunchi.

+Quote Post
Vizitator_tare ca fularu.
mesaj May 28 2012, 07:17 PM
Mesaj #25

Guests

Voi puteti sa va considerati "cel putin peste medie" in discutiile filosofice la un bidon si o manea mentionate mai sus, e dreptul vostru. Sunteti shukari, unicate, aveti valoare iar dusmanii va invidiaza. Stiu placa.

Sa stii ca nu e o rusine sa muncesti. Stiu ca e greu de inteles pt niste asistati social pe care-i chinuie talentele si smecheria. Poate in curand veti fi nevoiti si voi sa munciti pt a va castiga existenta.

Antena 3 e singurul post profesionist de stiri din Romania. Evident, are o anumita orientare politica, asa cum are orice post de stiri din lumea asta. Totusi e o diferenta mare intre un post de stiri profesionist si o mizerie gen OTV, B1, Taraf TV, Etno TV, TVR, Nasul, Giga si alte posturi portocalii. De asemena, Antena 3 are meritul ca in ultimii cativa ani a fost singurul post favorabil partidelor democratice intr-un peisaj media bombardat de vuvuzelele portocalii.

O sa-ti faca pesedeaua Monumentu Postacului Recunoscut smile.gif. Yote unde erea erou' smile.gif, el se lupta din greu cu discutiile filosofice la un bidon, cu shukari, unicate, aveti valoare iar dusmanii va invidiaza, cu vuvuzelele portocalii, haha. Gluma cu "antenele e profi" e buna; desi umorul tau e involuntar e de calitate foarte buna, adica ma face sa rid smile.gif. Pafnutie, esti special, faci parte din grupul inteligentelor convinse de Antene, numai creiere unu si unu.

+Quote Post
Zgabeartza Iftod...
mesaj May 28 2012, 07:36 PM
Mesaj #26

Membru veteran

Pafnutie, Pafnutie... cum nu-ti lasi tu creieru' sa se elibereze... Lucrez p'acolo, bah baiatule, prin grup, si stiu bineeee ce profesionisti sunt... Si nu imi iau banii regulat, mai Pafnutie, dar ma muncesc aia de-mi sar capacele, chiar si la ora asta (22.30). Vuvuzele portocalii, singurul post profesionist de stiri, mizerie de post gen "celelalte" nu sunt decat niste cuie care ti-au fost infipte in creier. Daca cumva ai si tu tangente cu ei, cu tine au reusit, mah baiatule, esti indoctrinat 100%...

Aceasta postare a fost editata de Zgabeartza Iftode: May 28 2012, 07:38 PM

+Quote Post
Vizitator_Warrington.
mesaj May 28 2012, 08:17 PM
Mesaj #27

Guests

Citeaza (Musafir @ May 28 2012, 06:56 PM) *
Ministrul de externe vrea suspendarea presedintelui. Fara sa explice ce articole de constitutie a incalcat. El, ministru de externe, crede ca nu trebuie sa ne cramponam de asa maruntisuri constitutionale. In anul 2012 UE el are viziuni de Irak, Siria, Egipt sau Nigeria.

Nu, el are viziuni de comunist autentic, asta e explicatia.

Exact ca si Iliescu sau ca Vadim Tudor, comunistii adevarati nu dau doi bani pe legi sau pe reguli. Si ce daca presedintele a fost votat pentru un mandat de 5 ani? Lor le-ar fi mai bine daca l-ar suspenda, asa ca sunt decisi sa mearga in directia asta. Singura problema este ca n-au curaj sa faca asta inainte de alegerile generale. Iar dupa alegerile generale, n-o sa mai aiba cine s-o faca tongue.gif

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj May 28 2012, 08:36 PM
Mesaj #28

Guests

Citeaza (Warrington @ May 28 2012, 08:17 PM) *
Singura problema este ca n-au curaj sa faca asta inainte de alegerile generale. Iar dupa alegerile generale, n-o sa mai aiba cine s-o faca tongue.gif

Pe cat punem pariu ca Basescu zboara din functie in urmatoarele 4 luni? smile.gif

+Quote Post
Vizitator_Warrington.
mesaj May 28 2012, 08:39 PM
Mesaj #29

Guests

Citeaza (Musafir @ May 28 2012, 08:36 PM) *
Pe cat punem pariu ca Basescu zboara din functie in urmatoarele 4 luni? smile.gif

Pe cat punem pariu ca USL obtine maximum 30% la alegerile generale, daca il suspenda? tongue.gif

Basescu s-a oferit el insusi sa demisioneze, pentru a resincroniza alegerile parlamentare cu cele prezidentiale. Rational ar fi ca USL sa accepte oferta asta. Daca il vor suspenda, vor avea o maaare surpriza cu uninominalul pur pe care l-au introdus chiar ei biggrin.gif

+Quote Post
Vizitator_Pafnutie.
mesaj May 28 2012, 08:52 PM
Mesaj #30

Guests

Citeaza (Zgabeartza Iftode @ May 28 2012, 07:36 PM) *
Lucrez p'acolo, bah baiatule, prin grup, si stiu bineeee ce profesionisti sunt... Si nu imi iau banii regulat, mai Pafnutie, dar ma muncesc aia de-mi sar capacele, chiar si la ora asta (22.30).

Postul saptamanii! Bravo zgabearta, macar tu esti sincer in naivitatea ta. Warrington pretinde ca e prin Anglia, ca e liberal, ca nu stiu ce, macar tu zici verde-n fata: "da, dom'le, ma plateste astia sa scriu pe forumuri, e si asta munca, care-i problema?" Nu pot sa ma supar pe tine.

+Quote Post

2 Pagini V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 Utilizatori care citesc acest topic (1 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 21st January 2020 - 01:20 AM