IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

15 Pagini V  « < 8 9 10 11 12 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Offtopice, ghici care era subiectul
Vizitator_Pintea.
mesaj Dec 17 2012, 08:17 AM
Mesaj #271

Guests

Citeaza (I.P. :) @ Dec 14 2012, 04:47 PM) *
Pintea e securist, spion dublu, chiar triplu, lunetist si traseist, dar mai ales securist.
stai ... ca vreau 3, deci : iuzeru Pintea e foarte... cel mai securist !!! dry.gif

Securistii, prin definitie, sunt tainuitorii celor mai mari crime impotriva umanitatii si ai celor mai mari tradari de tara in timp ce eu mi-am facut un titlu de glorie din devoalarea crimelor pe care ei le-au ascuns marelui public. Ergo, sunt exact opusul tipului de "securist", deviza mea este ADEVARUL.
Go to the top of the page

+Quote Post
Vizitator_....
mesaj Dec 19 2012, 02:07 PM
Mesaj #272

Guests

ATI VOTAT , N-ATI VOTAT ,NU CONTEAZA ! ATI VOTAT CU STANGA ,ATI VOTAT CU DREAPTA IARA NU CONTEAZA!! CITITI ASTA CONTEAZA......

De ce devenise Adrian Paunescu, incomod.

CUM DISTRUGI ŞI VINZI O ŢARĂ ÎN 20 DE ANI

Îmi amintesc, copil fiind, la şcoală ne învăţau să fim mândri că al nostru drag popor nu a fost un popor de cotropitori. Atunci mă chinuia o mândrie copilărească, specifică fiinţei inocente uşor influenţabilă.
Acum, la maturitate, nu pot spune că situaţia este la fel: nu mai am acea mândrie din copilărie, ci un necaz chinuitor; asta pentru că am observat un lucru- cotropitorii (acei războinici de ieri) sunt invadatorii economici de azi, iar aceştia au un standard de viaţă pe care noi îl invidiem; imperiile lor teritoriale de altă dată sunt imperiile economice de azi- asupriţii sunt aceiaşi, adică noi- cu acelaşi trai amărât, iar din când în când mai primim o ciosvârtă să ne astâmpărăm o posibilă sete de revoltă!
Sincer, nu pot să-i condamn pe aceşti invadatori, cred că e în natura biologică a oamenilor să fie împărţiţi precum celelalte vieţuitoare, în prădători şi rumegători.
Nu-mi place să constat faptul că, întradevăr, avem comportamentul rumegătoarelor: speriaţi şi dezbinaţi. Urăsc şcoala pentru faptul că m-a învăţat să fiu mândru de statutul meu de necotropitor, urăsc şcoala pentru că mi-a impus statutul de rumegător, dându-mi drept exemplu înţelepciunea ciobanului mioritic; sincer, omul ăsta, ciobanul mioritic, trebuie dat ca exemplu negativ în şcoli, cum e posibil să ştii că unii vin să te omoare pentru a te tâlhări iar tu să te apuci să faci ordine în gospodărie, ca după episodul morţii gospodăria să fie ordonată? Să aibă ăia ce să fure mai bine? Preferam să ştiu că ciobanul mioritic le-a luat-o ălora înainte trimiţându-i el pe ei in mormânt (parcă unul din principiile româneşti spune că paza bună trece primejdia rea).
Vă amintiţi episodul din anii '90, când unii dintre ai noştri strigau "nu ne vindem ţara!"? Au apărut apoi şi susţinători ai teoriilor conspiraţioniste care susţineau că împotriva României există un plan diabolic. Mulţi am râs, alţii am spus răspicat: "ai dom'le că n-are cum să se întâmple aşa ceva" (românul în blândeţea lui nu concepe că omul este predispus răului).
Iată că după douăzeci de ani, invadatorii nu se mai ascund, unii dintre ei îşi recunosc isprava pe faţă: "Pe 10 octombrie 2007, la trei luni după ce a devenit preşedinte al statului Israel, Shimon Peres producea o afirmaţie năucitoare, la Hotelul Hilton din Tel-Aviv, în faţa a sute de reprezentanţi ai cercurilor diplomatice evreieşti: Israel cumpără România!" Vom spune: ei, şi ce dacă ne-au cumpărat! Numai că nu ne-au cumpărat spre binele nostru ci spre al lor. Avuţia noastră au cumpărat-o pe nimic (câteva zeci de miliarde de dolari a obţinut România pe o economie, fără a fi luate în calcul resursele solului şi subsolului, echivalată în 1990 la 800 de miliarde de dolari!). Dar faptul că ne-am vândut totul pe nimic nu este singura tristeţe, pentru că cei care ne-au cumpărat ne-au şi îndatorat, adică suntem şi cu gospodăria vândută şi cu bani îndatoraţi! Ce pot să spun despre aceşti băieţi pricepuţi care ne-au cumpărat?: bravo lor - ruşine nouă!
Ruşine pentru că nu am reacţionat de fel şi nu am apărat dreptul pe care l-am primit prin faptul că ne-am născut pe aceste meleaguri: acela de a fi stăpâni pe bogăţia pământului natal şi pe frumuseţea acestuia. Potentialii bogaţi sunt acum percepuţi ca cerşetori ai Europei (jignirea a fost difuzată pe toate canalele TV, când un distins francez a prezentat salutul românesc: o mână întinsă în semn de cerşeală - asta în timp ce românul întradevăr se zbate în sărăcie, sărăcie cauzată de faptul că şi francezii sunt unii dintre cei care storc România de bogăţie. Asta da batjocură: după ce ne sărăcesc mai şi râd de noi).
Datori nu suntem numai noi, ci şi generaţiile care ne vor urma: adică copiilor noştri le-am pregătit un viitor de sclavi! Întradevăr, noi generaţia post-revoluţie am distrus acest viitor, noi şi stimabilii guvernanţi de către noi aleşi: aceşti şacali aleşi drept păstori ai turmei, primind frâiele deciziei economice si politice, începând cu Ion Iliescu, Petre Roman, Emil Constantinescu, Zoe Petre, Adrian Năstase, Mircea Geoană, Mugur Isărescu, Adrian Severin, Viorel Hrebenciuc, Călin Popescu Tăriceanu, Traian Băsescu, Emil Boc, ş.a., au mizat pe lobby-ul evreiesc pentru a accede şi a se menţine la Putere. Puterea a însemnat în schimb vânzarea bogatei grădini româneşti, cea care ne hrănea. Principalii cumpărători ai României sunt cu adevărat afacerişti israelieni şi tot ei sunt în spatele instituţiilor financiare care ne-au împovărat cu datorii. Prim-ministrul Israelului a raportat în kneset(parlamentul israelian) că misiunea de a cumpăra România a fost îndeplinită. După ce politicienii israelieni recunosc faptul că oamenii de afaceri israelieni au cumpărat România, aflăm şi scopul final al acestei acţiuni: actuala locaţie a statului israelian este una nesigură pentru poporul evreu, peste tot sunt înconjuraţi de state neprietenoase şi greu de stăpânit economic, sunt o enclavă într-o lume islamică. Prin cumpărarea României, israelienii pregătesc un teritoriu de rezervă pentru ei.
Vă miră acest aspect? Gândiţi-vă la faptul că dintotdeauna aceste meleaguri au fost râvnite de toţi. Să nu vă închipuiţi că băieţii ăştia sunt nişte neştiutori şi vor da buluc pe meleagurile româneşti, nu, se vor feri să întâmpine opoziţie din partea populaţiei. Ei vin încet, unii ca oameni de afaceri, apoi alţii ca angajaţi, adică încet şi cu răbdare.
Pentru a pregăti terenul propice mutării populaţiei israeliene pe teritoriul României se acţionează, astfel:
- în ultimul timp românii sunt goniţi din propria lor ţară prin politici care descurajează instituţia familială, concomitent cu scăderea ratei natalităţii şi implicit scăderea ratei demografice;
- crearea la nivel naţional a unei stări de sănătate precare a populaţiei prin otrăvirea hranei din comerţ cu substanţe nocive corpului uman şi slăbirea până la declin a sistemului de sănătate publică, creşterea ratei mortalităţii;
- îndobitocirea populaţiei, prin slăbirea sistemului naţional de educaţie, trecerea în umbră a valorilor umane şi mediatizarea unor nonvalori umane ca modele de viaţă pentru toate segmentele de vârstă;
- distrugerea coeziunii între cetăţeni prin cultivarea dispreţului faţă de ceea ce înseamnă românesc;
- disoluţia instituţională a statului prin reforme care au bulversat şi distrug în continuare esenţa a ceea ce înseamnă protecţia unei naţiuni: sistem judiciar, medicină, educaţie, administrare teritorială, artă, etc.; ultimele bastioane a ceea ce însemna siguranţă naţională şi patriotism (internele şi apărarea) au fost distruse prin aceleaşi politici de proastă finanţare a instituţiilor şi subsalarizarea personalului acestor institutii, fapt ce a cauzat plecarea personalului competent şi angajarea unor persoane nepregătite în domeniu, incompetente şi predispuse la corupţie - rezultatul s-a văzut!
Toate aceste acţiuni se desfăşoară sub directa îndrumare a cumpărătorilor acestei ţări şi sunt săvârşite de ai noştri aleşi, o şleahtă de pungaşi puşi pe jaf şi distrugere, că deh, popor, conducătorii cinstiţi se pare că nu îţi plac şi-ţi tai singur crenguţa de sub picioare.
În lipsa unităţii sociale nu rămâne decât să lansăm o rugăciune către ei, cumpărătorii meleagurilor şi bogăţiilor noastre, cei către care stăm cu mâna întinsă cerând bani pentru a supravieţui:
Te rugăm pe Tine, Prea Deşteptule Israel, Te rugăm pe Tine, Prea Descurcăreaţă Franţă (etc. că sunteţi mulţi) Fie-vă milă, o Vouă Preamăriţilor acestei lumi, de o populaţie neştiutoare dar şi nepăsătoare cu soarta ei, şi daţi-ne înapoi Preafrumoasa Grădină a Maicii Domnului şi bogăţiile ei, căci- pe principiul cade omul din pom şi păcat să nu tragă un pui de somn - noi v-am dat vouă această Grădină pe degeaba iar acum suntem goi în toate! Iar de-o fi să nu ştim iarăşi să o gospodărim, s-o gospodăriţi voi pentru noi şi să ne culegeţi şi nouă roadele!

MARŞ DE ADIO
(COLEGILOR MEI MÂRLAMENTARI)

AdrianPăunescu

La muncă, derbedei, că trece anul
şi vin ăilalţi şi-o să vă ia ciolanul.
Făceaţi pe democraţii cei cucernici,
P.... mamii voastre de nemernici.
Scuipaţi-vă-ntre voi cum se cuvine
şi-apoi convingeţi-vă că e bine.
C-aţi luat o ţară de mai mare dragul
şi i-aţi distrus averile şi steagul.
S-ajungem colonia de ocară
care-şi va cere scuze în maghiară.
Şi , prin complicităţi cu demoni aprigi,
aţi desfiinţat uzine, câmpuri, fabrici.
Şi, prin vânzări de ţară infernale,
aţi omorât cu voia animale.
La greul greu care mereu ne-ncearcă,
răspundeţi cu un greu de moarte, parcă.
Şi i-aţi găsit şi bolii un remediu
întoarceţi România-n Evul Mediu.
Ce căzături, ce târfe, ce mizerii,
v-aş desena cu acul, să vă sperii.
Dar voi nici sânge nu aveţi în vine,
ci credite din călimări străine.
Le ştiţi lui Hitler şi lui Stalin taina
şi-mpingeţi Bucovina în Ucraina.
Aşa cum ceilalţi, limpezească-i valul
s-au compromis negustorind Ardealul.
De unde sunteţi, mă, din ce găoace,
cum v-au putut părinţii voştri face?
Ce condimente le-au picat în spermă
de e trădarea voastră-atât de fermă?
Aţi pus nenorocita voastră labă
pe-această tristă ţară Basarabă.
Şi vreţi cu-ameninţare şi cu biciul
s-o faceţi curva voastră de serviciu.
Mimaţi respectul pentru cele sfinte,
dar vindeţi şi pământuri şi morminte.
Aţi inventat examene severe,
supunere poporului spre-a-i cere.
Şi toată zbaterea a fost degeaba
că-n nas mai marii v-au închis taraba.
Minciuna voastră v-a adus pe scenă,
actori într-o politică obscenă.
Şi-acum, că-i un prăpăd întreaga ţară,
ia cereţi-vă puţintel, afară.
Decât să vă trimită ţara noastră,
mai bine mergeţi voi în mama voastră.
Plecaţi de-aici, cu-o grabă funerară,
şi nu albanizaţi această ţară.
Băgaţi viteză, că vă trece anul
şi s-a scurtat şi s-a-nvechit ciolanul.
Şi ce vă pot eu spune la plecare
decât lozinca lui Fănuş cel mare:
Nenorociţilor, se rupe şnurul,
"La muncă, la bătut ţăruşi cu curul !"

Aceste mesaj nu este îndreptat împotriva vreunui popor pomenit în aceste rânduri, ci dimpotrivă, e o admiraţie pentru capacitatea altor popoare de a străluci prin bogăţiile altora!

+Quote Post
Vizitator_x.
mesaj Dec 26 2012, 01:23 PM
Mesaj #273

Guests

Stimati Compatrioti,

Celor care mai doriti sa va intoarceti in Romania, dar si celor care v-ati intors deja, sau nici nu ati plecat vreodata, va adresez un manifest apolitic, cu unic scop acela al renasterii Libertatii in Adevar a Natiunii si a fiecaruia dintre noi.
Vi se par vorbe prea mari ? Nu am gasit altele mai simple, cititi va rog, acest mesaj si reformulati-l apoi fiecare dupa inima voastra :

1. Prezentul
Alegerile s-au incheiat, avem un nou Parlament, un nou Guvern. Ei singuri stiu de ce sunt acolo, singuri s-au promovat in campanii electorale, si acum sunt chiar acolo unde si-au dorit, intr-o majoritate confortabila. Poate nu e cazul sa-i criticam inca de la inceput. Daca vor face ce trebuie, le vom multumi, daca nu, le vom reaminti ca au avut puterea absoluta printr-o majoritate absoluta. Pana atunci le doresc multa intelepciune si putere de munca tuturor politicienilor si functionarilor publici !

2. Politica mea
Personal vreau sa ma detasez complet de politica, si de orice raportare la politica. Lupta politica manifesta, pentru un simplu cetatean, nu cred ca duce la nimic astazi in Romania...avem argumentul ultimilor 23 de ani, e doar o lupta mascata pentru Putere. Dar mereu pentru Puterea lor. Nu ma intereseaza puterea politica mai ales pentru ca oricat de liber sau puternic te crezi a fi, Puterea Corupe, prin ravna perfida de a controla pe
altii, motivatia acelui leadership de bune intentii, care in final probabil te face sa iti pierzi chiar propria libertate, ajungand o marioneta a puterii si banului, propria marioneta, sau mai rau, prin ''compromisuri politice'', a altora...

3. Destinatarul
Ma adresez acum doar celor curajosi, cei care inteleg spiritul simplu al Libertatii, celor puternici, celor pentru care actiunea inseamna mai mult decat contemplare, meditatie si analiza. Doar impreuna putem recuceri aceasta tara, demonstrand permanent cu demnitate si pasnic, pentru un alt stil de viata, o noua vibratie. Suntem datori pentru noi si pentru generatiile care vor urma. Dar suntem datori si fata de cei mai slabi decat noi, cei simpli, care nu pot face fata asaltului constant al imposturii celor care iubesc doar Puterea.

Pentru inceput, ma adresez celor curajosi care gasesc Puterea sa iubeasca, sa ierte si sa uite. Neconditionat.
Aceasta noua atitudine manifesta, civica, total neimplicata politic, consider ca poate aduce o noua vibratie spirituala suficient de puternica incat sa se oglindeasca in final si in administratia tarii, prin rezonanta emotionala si prin empatie.
Cei din conducerea tarii sunt intotdeauna oglinda atitudinilor noastre. A vibratiei binecuvantarilor si a blestemelor deopotriva.Nu se va schimba nimic acolo sus, sau in realitatea vietii tarii de zi cu zi, pana nu ne schimbam fiecare dintre noi, profund, in interior, si asta fara a privi paiul din ochiul celuilalt.

3. Datoria
Cred ca datoria mea si a celor care gandesc ca mine este o noua revolutie, una interioara, a onestitatii neconditionate, o revolutie interioara dar si organizata si manifesta continuu, pasnic, si asta nu din orgoliu ci pentru a retrezi si in altii spiritul libertatii de gandire in : adevar, onoare, onestitate, iubire si compasiune fata de oameni si mediu.
(Acest deziderat nu se poate indeplini in conditiile in care participi la lupta politica. Fiecare cu menirea si soarta sa. De aceea, consider ca eu cel putin, voi refuza firesc si constant orice eventuala sau ''conjuncturala'' implicare in politica si administratie, tocmai pentru a-mi continua si proteja aspiratiile pentru libertatea totala a spiritului. Ma declar total apolitic din acest moment.
Cele doua nu se pot amesteca vreodata. Alegand Puterea politica, in aceasta lume agresiva, vei ajunge sa lupti la randul tau pentru putere, si sa pierzi incet, incet, puterea pura a Libertatii de gandire).

Cred in adevaratele valorile romanesti si universale totodata, si doresc sa le reinviem si sa le reimprospatam impreuna, fara discriminari. Ce este o natiune printre celelalte natiuni, daca nu o floare cu parfum unic, in marea gradina a lui Dumnezeu, care trebuie ingrijita cu pasiune si protejata de spinii indiferentei si a nonvalorii ?
Dar in ce fel de Valori si ce fel de Libertate cred, si ce vreau sa demonstram oricui, in scurta vreme pe care o avem de trait pe Pamant?

Cred in Libertatea exprimata in Adevar, cel propavaduit de Fiul lui Dumnezeu, Iisus.
"Sa dam Cezarului ce-i al Cezarului, si lui Dumnezeu ce-i al lui Dumnezeu."
Iisus s-a declarat apolitic, si a demonstrat si poruncit cea mai simpla cale prin care un om poate contribui la Ordinea universala: Iubirea neconditionata fata de semeni, creatie si Creator.
Cred in Demnitate, Onestitate, Respect si Compasiune.
Stiu ca e un inceput de drum foarte greu pentru multi dintre noi, stiu ca multi traim in intuneric profund, totusi, daca inca tindem spre Lumina, nu exista loc pentru resemnare, ci pentru a renaste si a rascumpara Timpul.
pentru noi si pentru cei care vor urma.
Probabil multi suntem inca sclavi sau adepti ai minciunii, lasitatii, fricii, confortului, tentatiilor si placerilor de orice fel, dar putem sa ne recunoastem slabiciunile cu curaj, sa le intelegem, si sa le depasim, urcand inca o treapta..ajutand pe cel de langa noi sa inteleaga privind la schimbarea noastra. Pentru ca fiecare tindem spre Lumina, trebuie doar sa redescoperim asta in noi, cu curaj. Iar Adevarul pur este un adevar Credincios si ne asteapta pe toti sa ne recucerim libertatea. Libertatea individuala, a familiei, a natiunii intregi.
In final putem recastiga nu doar mandria de a fi redevenit Oameni liberi, dar si mandria de a fi Roman, ceea ce pentru multi astazi, a devenit o povara si o rusine, pe nedrept, pentru ca este doar o minciuna indusa de altii si o atitudine castigata prin lasitatea noastra a tuturor.
A fi patriot este un omagiu adus Gradinii Natiunilor lui Dumnezeu. Fara a rani alte natiuni, dimpotriva, pentru a le evidentia astfel mai mult unicitatea.

4. Obiectivul
Libertatea in adevar, onoare, onestitate, iubire si compasiune fata de oameni si mediu, se castiga cu curaj mai intai din interior. Nu va fie frica sa va exprimati manifest optiunea spre Lumina, oricat de intunecati va considerati a fi astazi, ori de cate ori ati cazut, sau considerati ca inca veti mai cadea in viitor. Ai cazut iar, ridica-te iar. Cauta si da ajutor prin exemplul personal. Dar invata ceva: Invata sa fii Liber. Fiecare zi, este o noua zi, o noua treapta, un nou inceput !

(Nu m-am gandit daca este necesar si un nume, al unei eventuale miscari, dar fiind vorba despre o revolutie interiora a Iubirii neconditionate, universale, propovaduite de Iisus si aduse Natiunii noastre de Sf. Andrei, s-ar putea numi ''Legiunea Sf. Andrei'', o legiune a luptei exclusiv spirituale, pasnice. Sau "Legiunea Maicii Domnului - Legiunea iubirii"; ''Puterea Iubirii Interioare", sau simplu''Iubirea Universala'', etc. Nu este o manifestare exclusiv religioasa, dar este absolut de inspiratie Hristica, propunem toti, alegem toti, depindem unii de altii).

Va doresc un Craciun Fericit si cat mai multa actiune benefica in Noul An !

Daca acesta este un mesaj important pentru tine, trimite-l mai departe .

+Quote Post
Vizitator_Nae.
mesaj Feb 26 2013, 02:56 PM
Mesaj #274

Guests

Citeaza (helicobacter pylori @ Feb 26 2013, 02:41 PM) *
laugh.gif
Americanii au o vorba: someone's kind.

Cocolina, este ceva ce lipseste, cred eu, ceva esential, ceva ce ar fi conturat mult mai puternic ideile ce se desprind din postul tau, ceva de genul "muriti in chinuri" sau "muriv-ar copiii si mamele", expresii de acest fel, cu mesaj clar si puternic.
Doamne, ocroteste-i pe romani. Si, daca Ai timp, si pe Cocolina. laugh.gif

Someone's kind? Vorba la americani??..hmm..da-mi si mie un exemplu.

+Quote Post
Vizitator_helicobacter pylori.
mesaj Feb 26 2013, 03:34 PM
Mesaj #275

Guests

Citeaza (Nae @ Feb 26 2013, 02:56 PM) *
Someone's kind? Vorba la americani??..hmm..da-mi si mie un exemplu.

Hmm, sa nu fi ajuns inca vorba asta de pe coasta de Est pana in Alcatraz Island? unsure.gif Eu zic sa o lasam, totusi, pana la vara, promisese-si o bere, parca... tongue.gif tongue.gif

+Quote Post
Vizitator_Nae.
mesaj Feb 26 2013, 03:38 PM
Mesaj #276

Guests

Citeaza (helicobacter pylori @ Feb 26 2013, 03:34 PM) *
Hmm, sa nu fi ajuns inca vorba asta de pe coasta de Est pana in Alcatraz Island? unsure.gif Eu zic sa o lasam, totusi, pana la vara, promisese-si o bere, parca... tongue.gif tongue.gif

Ahaaaa!...... wink.gif

+Quote Post
Vizitator_helicobacter pylori.
mesaj Feb 26 2013, 03:40 PM
Mesaj #277

Guests

Citeaza (Nae @ Feb 26 2013, 03:38 PM) *
Ahaaaa!...... wink.gif

smile.gif

+Quote Post
Vizitator_Portofelul, plin și fin.
mesaj Feb 26 2013, 03:48 PM
Mesaj #278

Guests

Citeaza (helicobacter pylori @ Feb 26 2013, 02:41 PM) *
laugh.gif
Americanii au o vorba: someone's kind.

Cocolina, este ceva ce lipseste, cred eu, ceva esential, ceva ce ar fi conturat mult mai puternic ideile ce se desprind din postul tau, ceva de genul "muriti in chinuri" sau "muriv-ar copiii si mamele", expresii de acest fel, cu mesaj clar si puternic.
Doamne, ocroteste-i pe romani. Si, daca Ai timp, si pe Cocolina. laugh.gif

Dragă bacterie,
Da de ce să moară cineva ? Eu aș zice ...muteți tot ce e de sex feminin, viu și sub 40...

+Quote Post
Vizitator_Portofelul plin și fin.
mesaj Feb 26 2013, 03:56 PM
Mesaj #279

Guests

Citeaza (Portofelul plin și fin @ Feb 23 2013, 07:54 PM) *
Dl.Boc, precum Noe înaintea fiicelor lui, și-a arătat oarece piele cu un pic înainte de a dispărea de pe scena principală a politicii românești. Să fi fost ceva prezicere a viitorului PD-List ? Tot ce e posibil. Din buca lui Boc au născut, de-a lungul a 3 ani cât a fost PD-Lul la putere, tot felul de monstruleți mai puțin simpatici, care te pun pe gânduri apropo de ce ar fi însemnat continuarea PD-Lismului cu față băsistă. Dacă ne amintim de partidul PD- ăla de fu strămoșu , ne aducem aminte de oameni relativ stătători pe propriile lor picioare, gen Berceanu, Sassu, Frunzăverde,Duvăz. Mai era și o simpatică doamnă - îmi scapă numele acum- care a dispărut din peisaj, fostă vicepreședintă și care a demisionat la momentul mătrășirii lui Roman de către Băsescu. Ce s-a întâmplat cu PD-ul ? Cei care nu l-au înghițit pe Băse au fost dați scurt și contondent afară- de la Petrică (care avea totuși un aer de leader nu de bețiv la MAT- cum are actualul guvernator de la Cotroceni) și până la opincă.
Cine a venit în loc ?
1. Elena Udrea. Dacă dna. Udrea are cea mai vagă idee de politică eu sunt un hipopotam. De la ”noi suntem urmașii lui Traian” și până la repetarea până la saturație a unor fraze de lemn- vezi orice discurs udrist- dna. Udrea nu are pregătire, nu are carismă, nu are nimic care să permită satisfacerea nevoilor PD-L și nu a nevoilor personale a lui Traian, e doar o poșetă ruptă în căutarea unei poșete.
2. Elena Băsescu. Fata lu tata care a avut o îndrăzneală să se facă europarlamentar, ducând România și mai departe în hazna. Buzata odraslă va reveni la ceea ce a fost programată genetic să facă- copii.
3. Hoară, Tălmăcean, Ridzi, etc. Clone tupeiste dar nefinisate a marelui cărpaci. E extrem de interesant că n-am văzut nici un fel de PD-List rezonabil și care să aibă ideile proprii. Clonele au un curs scurt prin fundația Soroș- ăla de le-a făcut intelectuali politico- tehnici plus un tupeu care se potolește doar când sunt călcate cu bocancul pe cap- a se vedea dl.Hoară. Chintesența clonelor este dl.Cristian Preda, omul care a făcut facultatea de politruci- pe vremea lui Ceașcă- unde se intra doar cu dosar de origine sănătoasă- dar acuma se pretinde mare intelectual liberal.
4. Excepții gen Voinescu, Baconschi, Paleologu. Oamenii ăștia au ajuns în PD-L pentru că celelalte partide n-au fost suficient de pe fază să le ofere ceva- sau pentru că există anumite pisici în dosarele dumnealor.
Per ansamblu, tot ce a provenit din buca lui Boc e jenant și a trecut la alte partide în cel mai bun caz. La umbra Komandantului nu înflorește nimic- pentru că s-ar dovedi că dl.Komandant e un mediocru sinistru. Așa că a avut grijă să dea în cap tuturor celor care puteau privi peste marginea cazanului, promovând nulități gen Boc sau parașutiste traseiste gen Udrea. Oamenii cât de cât de valoare- vezi FUneriu sau Șeitan- sunt totalmente marginalizați- pentru exact valoarea lor. Nașpa a fost prăbușirea PD-Listă din 2012. Dacă dl.Băsescu se mai putea juca de-a păpușarul cu un PD-L la guvernare, cu PD-Lul calat pe ”Moarte corupților” (adică tuturor care nu sunt pe plac Komandantului) nu mai este nici unfel de afacere. Dl.Băsescu nu este Atlas- să țină în spate o mașinărie de partid- pentru că n-are capacitățile necesare decât pentru datul la gioale. Nici o idee viabilă de politică, varză în domeniul social, afon și nul la economie. Cu așa ceva nu se construiește un partid victorios decât dacă ceilalți vor fi și mai jenanți. Ceea ce e greu de crezut, neexistând la ora actuală cineva mai jenant decât Băsescu și Boc.
Dl.Blaga vine din alt film, un film în care PD(L) era un partid de oameni gânditori, nu de slugi. Nu va avea nici un fel de șansă în fața lui Udrea+Băsescu+limbiștii lui Băsescu. Și vom avea un PD-L cu dna. Udrea care va mușca/lătra/scuipa vreo 6 luni în turbare după care va avea soarta PNȚCD. Ceea ce e bine.

Găina dnei. Albu și relația dintre noi...
Pe vremuri, adică când eram tânăr, făceam ofițer de servici cel puțin o dată la două săptămâni. Exista un institut al Academiei acolo unde e acum Real-ul- și iubita mea- care era căsătorită- venea în drum spre serviciu să ne iubim în cabina portarului, între ora 4 și 5.30 dimineața. La 6 venea portăreasa și femeile de serviciu- ne-au prins de câteva ori- nu în mod indecent pentru că era deja îmbrăcată dar oricum. Aud acum că dl.ALbu a divorțat din cauza găinii de dna. ALbu- ceea ce e destul de neobișnuit și de curd- apropo de pedepsele crude și neobișnuite din legislația amrikană. Deci oamenii au și un copil- dar doamna nu poate trăi decât cugăina- iar domnul nu poate fără. Cred că sunt un dinozaur eșuat pentru că nu pricep absolut nimic.
PS:Iubita mea a plecat cu soțul ei- și cu copilul meu- prin 1989- acasă la soțul ei în provincie. De-atunci, au o viață extrem de fericită, au mai făcut 4 copii- și ea se ocupă de opere de caritate.

+Quote Post
Vizitator_Pintea.
mesaj Feb 27 2013, 07:45 PM
Mesaj #280

Guests

Citeaza (Neculai Constantin Munteanu @ Feb 27 2013, 07:32 PM) *
laugh.gif

Dom' Nae, Pintea zice ca ai fi fost securist. Te superi daca mai apelez la o sursa, a doua, care sa confirme cele spuse de Pintea? Poate fi aceasta sursa adminul, de exemplu?

@Pintea - Pinteo, tu sigur nu te superi sau ceva frisoane daca pun aceasta intrebare adminului, nu-i asa? laugh.gif

Ei, vezi? Nae nu s-a suparat deloc, e un tip super-OK. Suntem oameni maturi, ce naiba...

+Quote Post
Vizitator_Nae.
mesaj Feb 27 2013, 09:12 PM
Mesaj #281

Guests

Citeaza (Portofelul plin și fin @ Feb 27 2013, 06:03 PM) *
Dle. Nae, am trecut și eu printr-o perioadă când ridicam o anumită fustă pe un piedestal- acum vreo 15 ani...de-atunci mi-a trecut și avantaj eu. Mut tot ce prind- și fără complicații dacă mă înțelegi. Și acum spune-mi că EBA e bună și de altceva...poate să-i spargi și ei oo în cap....

Intrebarea e ce facem cu mamele sau bunicile.Le mutam si pe ele?

+Quote Post
mesaj Feb 28 2013, 09:12 AM
Mesaj #282

Guests

Citeaza (Nae @ Feb 27 2013, 09:12 PM) *
Intrebarea e ce facem cu mamele sau bunicile.Le mutam si pe ele?

Dle. Nae, intri în detalii tehnice .Nu sunt nici necrofil iar MILF-urile sunt interesante până în 40 de ani. Tot ce e sub 40 de ani se mută dacă arată cel puțin drăguț.

+Quote Post
Vizitator_Nae.
mesaj Feb 28 2013, 12:46 PM
Mesaj #283

Guests

Citeaza (Portofelul plin și fin @ Feb 28 2013, 09:12 AM) *
Dle. Nae, intri în detalii tehnice .Nu sunt nici necrofil iar MILF-urile sunt interesante până în 40 de ani. Tot ce e sub 40 de ani se mută dacă arată cel puțin drăguț.

Eu ma refeream la categoria de femei care merita automat respect.Ca eu n-am crescut la casa de copii.
Sau vrei sa te dai lovit si sa nu dai martisoare?
Nene,Marisa Tomei are 48 (ca sa dau numai un exemplu) si multi si-ar dori asemenea bucata.Dar cand nu se poate...e clar,sunt naspa!
Oaleu..Strugurii aia..ce naspa arata.

+Quote Post
mesaj Feb 28 2013, 03:04 PM
Mesaj #284

Guests

Citeaza (Nae @ Feb 28 2013, 12:46 PM) *
Eu ma refeream la categoria de femei care merita automat respect.Ca eu n-am crescut la casa de copii.
Sau vrei sa te dai lovit si sa nu dai martisoare?
Nene,Marisa Tomei are 48 (ca sa dau numai un exemplu) si multi si-ar dori asemenea bucata.Dar cand nu se poate...e clar,sunt naspa!
Oaleu..Strugurii aia..ce naspa arata.

Dle. nae, îmi place și de Susan Sarandon- care are pe la 60 și - dar nu aș muta-o. Viața e scurtă și de apreciat e frăgezimea....

+Quote Post
Vizitator_Jowl.
mesaj Mar 10 2013, 01:21 AM
Mesaj #285

Guests

Citeaza (Portofelul plin și fin @ Mar 9 2013, 11:03 PM) *
Hans tată, și ???? Mie mi s-a furat o întreagă lucrare de cercetare- care a fost transformată în doctorat de distinsa Ridzi-PD-L. Și ???? Am dovada- adică lucrarea. Am și mâna ”caldă” a distinsei mele șefe- care a băgat strâmbe la conducere să nu mai continui lucrarea respectivă că prea o lungesc- și care, împreună cu alți ”prieteni” i-a dat lucrarea lui Ridzi cu care era co-doctorandă în curtea miracolelor de la Petroșani. Și ??? Îmi dă universitatea dă buni ce sunt- din Petroșani- măcar 100.000 Euro despăgubire ? Nenea Iliaș, Matei și alți așa-ziși profesori din Petroșani conducători de doctorate vor da pe goarnă câți dintre doctoranzii lor au dat 300 lei (în 2000) și o masă la restaurant pentru a lua doctoratul ? Neh. Și atunci, am eu ceva cu femeia ?

Tu in Petrosani,Pintea din Deva...De ce nu ma mir? Parca vad ca Toteu e din Tg.Jiu.

+Quote Post
mesaj Mar 10 2013, 11:23 AM
Mesaj #286

Guests

Citeaza (o'sama, o'mama @ Mar 10 2013, 07:01 AM) *
Mie mi-a furat doctoratu' insusi Obama. Am marturii despre dovezi certe. Da' crezi tu ca amerlocii (!) ma vor despagubi? Neah, nici pomeneala. Asa ca sunt fericit (nu asta vroiai?) cu un PM plagiator. Nu inteleg ce m-ar putea nemultumi. Yote, chiar si tu ai dovezi ca Ridzi ti-a furat doctoratu'.
Hahaha, bre, sunt sigur ca tu ai inventat roata si dumnezelea insusi te va despagubi in ceruri

Prietene, ai într-adevăr o problemă foarte gravă. Suferi de PM plagiator. Pentru că sunt un om finuț, o să-ți dezvălui și alte secrete ale PM: cum ar fi de exemplu, că e și mutator și regulator și ar vrea să fie și legislator și să-și facă și calul senator. Îmi place că PD-Lul mai poate,poate, poate...prostii din astea eu le ziceam la grădiniță dar ce pretenții pot să am ?

+Quote Post
Vizitator_oooo bamaaaaa.
mesaj Mar 10 2013, 11:29 AM
Mesaj #287

Guests

Citeaza (Portofelul plin și fin @ Mar 10 2013, 11:23 AM) *
Prietene, ai într-adevăr o problemă foarte gravă. Suferi de PM plagiator. Pentru că sunt un om finuț, o să-ți dezvălui și alte secrete ale PM: cum ar fi de exemplu, că e și mutator și regulator și ar vrea să fie și legislator și să-și facă și calul senator. Îmi place că PD-Lul mai poate,poate, poate...prostii din astea eu le ziceam la grădiniță dar ce pretenții pot să am ?

Bre, ti-a furat Ridzi doftoratu'? Si vrei sa te cred? Si tu imi spui mie ca am o problema cu plagiatul? Hahaha. Macar iti dai seama de ridicolul situatiei?
PS: nu cumva ai pedelita pesedicioasa?
PPS: si tocmai tie ti-a furat Ridzi doftoratu'? Hahaha. Hai, recunoaste ca tu ai inventat motorul cu aburi.

+Quote Post
mesaj Mar 10 2013, 11:46 AM
Mesaj #288

Guests

Citeaza (oooo bamaaaaa @ Mar 10 2013, 11:29 AM) *
Bre, ti-a furat Ridzi doftoratu'? Si vrei sa te cred? Si tu imi spui mie ca am o problema cu plagiatul? Hahaha. Macar iti dai seama de ridicolul situatiei?
PPS: si tocmai tie ti-a furat Ridzi doftoratu'? Hahaha. Hai, recunoaste ca tu ai inventat motorul cu aburi.

Prietene, dacă nu ești o jună până în 18 ani cu dispoziții spre ninfomanie, nu vreau nimic de la tine. Treacă de la mine, poți să fii și Camelia C la 25 de ani. Ceea ce ar însemna să ai capabilități de reîntoarcere în timp cu vreo 25 de ani. Și, evident, să fii Camelia C.

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Mar 10 2013, 03:18 PM
Mesaj #289

Guests

Citeaza (oooo bamaaaaa @ Mar 10 2013, 11:29 AM) *

nope...
motorul cu aburi e inventie baseasca
basesti in timp ce aburesti lumea...
e deja adoptat si in ue de coana merkel cu mari succesuri (pan'la toamna decat dry.gif

+Quote Post
Antoni0
mesaj Jun 17 2013, 09:59 PM
Mesaj #290

Nou venit
*

Grup: Membri
Postari: 2
Inscris: 17-June 13
Utilizatorul numarul: 32 190

Citeaza (Portofelul plin și fin @ Feb 28 2013, 09:12 AM) *

Ce devieri de subiect, cate puncte pe "i" se pun aici smile.gif)

Trebuie sa-mi iau o lada de bere si sa stau mai mult pe aici, ca tare interesant e smile.gif

Citeaza (Portofelul plin și fin @ Mar 10 2013, 11:46 AM) *
Prietene, dacă nu ești o jună până în 18 ani cu dispoziții spre ninfomanie, nu vreau nimic de la tine. Treacă de la mine, poți să fii și Camelia C la 25 de ani. Ceea ce ar însemna să ai capabilități de reîntoarcere în timp cu vreo 25 de ani. Și, evident, să fii Camelia C.

E asa mishto Camelia C? Mie imi place Oana S .. o stiti?

+Quote Post
Vizitator_Iniţiatul Român, Gheorghe Oltean.
mesaj Jul 7 2013, 05:34 AM
Mesaj #291

Guests

INIŢIATUL ROMÂN
Avertisment Divin către Distribuitorii de Carte din România!
Editura Uniunea Unică, prin Iniţiatul Român, îi întreabă pe Distribuitorii de Carte: „Stand Agenţie Difuzare Carte” şi „Depozitul de Carte”, din Bucureşti, de ce refuză Oferta Edituri (1 iulie 2013) de a vinde Cartea „Divina Carte”(Vol.II)? Logic, lipsa unui răspuns la Oferta Editurii, oricare ar fi acesta, ne duce cu gândul la cenzura criminală comunistă, când rosteam cu atâta teamă Cuvântul Sfânt „Dumnezeu”.
De asemenea, Iniţiatul Român îi întreabă pe aceştia:
- De ce Iniţiaţii străini au acces nelimitat la difuzare în România?
- De ce Cărţile de Revelaţie scrise de Iniţiatul Român sunt interzise la vânzare prin Distribuitori, cu excepţia unui singur Distribuitor de Carte din Bucureşti?
- De ce Eu, Iniţiatul Român, pentru publicarea Revelaţiilor a trebuit să-mi deschid Editură? Oare acum va trebui să-mi fac şi Depozit de distribuire de Carte?
- De ce acest Popor, cu destin divin universal, a ajuns prin Conducătorii acestor Societăţii să-l supere pe Marele Creator?
- Dacă 50% dintre Români pot înţelege Revelaţiile Sfinte, de ce să nu le oferim această şansă a cunoaşterii Cuvântului Divin Revelat, Cuvânt care le va asigura, prin rostirea Rugăciunile Divine Sfinte, Starea de Sănătate deplină, şi, prin rostirea Formulelor Sacre, Iluminarea Divină?
Iniţiatul Român are îngăduinţa divină să-i Avertizeze pe toţi Românii care nu vor condamna atitudinea ostilă a Distribuitorilor de Carte, faţă de Revelaţiile Sfinte, că această Carte va fi retrasă de la vânzare prin Voinţa Divină a Domnilor DUMNEZEEI – Dumnezeei (Taţii Divini Creatori), începând cu 1 august 2013, existând, în acest caz, pericolul de împlinire a pedepselor divine (cutremur în România, Război Nuclear Global şi alte calamităţi).
Tuturor Distribuitorilor de Carte le facem aceeaşi Ofertă:
Cartea, „Divina Carte”(Vol.II), este realizată de Editură la data de 1 iulie 2013;
Cartea cuprinde un nr. de 344 pag;
Preţul, pe exemplarul de Carte, este de 25 lei, din care se scade comisionul Distribuitorului;
Onorăm solicitări de vânzare, către Distribuitori, la tel. 021 3526295;

Data: 07 iulie 2013

+Quote Post
Vizitator_Real.
mesaj May 1 2014, 06:54 PM
Mesaj #292

Guests

Citeaza (Antoni0 @ Jun 17 2013, 09:59 PM) *
Ce devieri de subiect, cate puncte pe "i" se pun aici smile.gif)

Trebuie sa-mi iau o lada de bere si sa stau mai mult pe aici, ca tare interesant e smile.gif

+Quote Post
Vizitator_Real.
mesaj May 1 2014, 06:55 PM
Mesaj #293

Guests

Real Madrid !

+Quote Post
Vizitator_dopmancito.
mesaj May 1 2014, 07:00 PM
Mesaj #294

Guests

Citeaza (Real @ May 1 2014, 06:55 PM) *
Real Madrid !

Bune prafuri au spaniolii, bat tot, la toate sporturile.

+Quote Post
Vizitator_Real.
mesaj May 1 2014, 07:04 PM
Mesaj #295

Guests

Citeaza (dopmancito @ May 1 2014, 07:00 PM) *
Bune prafuri au spaniolii, bat tot, la toate sporturile.

...originale de la mama lor sudamericana dry.gif
(las' ca si Bayern is buni, dar castigatorul ia totul)

+Quote Post
Vizitator_samurai.
mesaj May 8 2014, 06:05 PM
Mesaj #296

Guests

cool.gif

+Quote Post
Vizitator_Show a la CremWurst.
mesaj May 16 2014, 01:29 PM
Mesaj #297

Guests

+Quote Post
Vizitator_:).
mesaj May 18 2014, 01:26 PM
Mesaj #298

Guests

+Quote Post
Vizitator_Bayern.
mesaj May 18 2014, 05:15 PM
Mesaj #299

Guests

+Quote Post
Vizitator_another :).
mesaj May 18 2014, 06:31 PM
Mesaj #300

Guests

disparut fara urma biggrin.gif

+Quote Post

15 Pagini V  « < 8 9 10 11 12 > » 
Fast ReplyReply to this topicStart new topic
1 Utilizatori care citesc acest topic (1 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 10th December 2019 - 08:24 PM