IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

Reply to this topicStart new topic
> Tribunalul Bucuresti si CSM elibereaza bandele celor mai periculosi interlopi?
Vizitator_rom.
mesaj Dec 19 2011, 01:40 PM
Mesaj #1

Guests

Sunt ingrozit cum judecatorii de la Tribunalul Bucuresti au putut fi atat de nenorociti incat sa elibereze pe unul din cei mai periculosi infractori din clanul Camataru care fortau zeci de fete sa se prostitueze. Suntem in anul 2011, suntem in Europa iar judecatorii astia corupti aparati de CSM isi bat joc de noi si de lege.

Cat mai putem rabda pe acesti nenorociti care elibereaza criminali si interlopi deosebit de periculosi? EU propun sa scriem petitii la Parlamentul European, Comisie Europeana si CEDO sa sanctioneze Romania pentru incurajarea retelelor de prostitutie si a bandelor de infractori. Apoi, sa cerem Legea Raspunderii Magistratilor astfel incat gunoaiele de judecatori corupti sa fie dati afara si sa plateasca pentru nenorocirile pe care le apara in Romania.
Go to the top of the page

+Quote Post
Vizitator_Cristian Ioan.
mesaj Dec 19 2011, 05:52 PM
Mesaj #2

Guests

Complet gresit!

Eu sunt inginer, nu pretind ca ma pricep la aspectele juridice, de aia avem judecatori si procurori si CSM. Din momnt ce ii elibereaza , este clar ca e vorba de oameni buni, nevinovati, si nicidecum de "bande" sau de "interlopi periculosi". Sunt convins ca judecatorii stiu mai bine, si au motive temeinice sa ii elibereze dinarest, asa cum la vremea lor au fost pusi in libertate si hayssam, si Gordunov, si multi altii ...

+Quote Post
Vizitator_anonymous.
mesaj Dec 20 2011, 07:31 AM
Mesaj #3

Guests

De ce ne-am face noi grija de asta? au motivele lor, un avocat bun iti poate dezmembra virgulele si le pune cum vrea el. justice != fullproof as it may seem.

+Quote Post
mmir
mesaj Dec 20 2011, 11:05 AM
Mesaj #4

Membru
**

Grup: Membri
Postari: 74
Inscris: 4-March 09
Utilizatorul numarul: 6 849

In conditiile restructurarilor din MI si a taierilor de salarii cine crezi ca va asigura protectia actualilor guvernanti? Exact, bandele de interlopi. Fara nici o cheltuiala din partea statului.

+Quote Post
Vizitator_roman.
mesaj Dec 20 2011, 02:47 PM
Mesaj #5

Guests

Bandele astea de interlopi au fost formate in timpul PSD-ului lui Iliescu cel sarac da cinstit''.'Si tot acolo s-au format si judecatorii

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Dec 20 2011, 02:57 PM
Mesaj #6

Guests

Citeaza (roman @ Dec 20 2011, 02:47 PM) *
Bandele astea de interlopi au fost formate in timpul PSD-ului lui Iliescu cel sarac da cinstit''.

Corect. De exemplu, clanul lui Bercea Mondialu, finul lui Mircea Basescu. Rusine lui Iliescu ca nu i-a arestat pe toti ticalosii de Basesti si nu i-a trimis in fatza plutonului de executie, ca pe Ceausesti! angry.gif

+Quote Post
hotnewsadmin
mesaj Dec 20 2011, 03:00 PM
Mesaj #7

Administrator

Grup: Root Admin
Postari: 1 241
Inscris: 29-March 08
Utilizatorul numarul: 1

Citeaza (Musafir @ Dec 20 2011, 03:57 PM) *
Corect. De exemplu, clanul lui Bercea Mondialu, finul lui Mircea Basescu. Rusine lui Iliescu ca nu i-a arestat pe toti ticalosii de Basesti si nu i-a trimis in fatza plutonului de executie, ca pe Ceausesti! angry.gif

Musafire , pune-ti tu nickul , nu da senzatia ca esti legiune .

+Quote Post
Ana Armanca Arde...
mesaj Dec 20 2011, 04:13 PM
Mesaj #8

Membru veteran

Postari: 755
Inscris: 1-April 11
Utilizatorul numarul: 26 822

Citeaza (Cristian Ioan @ Dec 19 2011, 05:52 PM) *
Complet gresit!

Eu sunt inginer, nu pretind ca ma pricep la aspectele juridice, de aia avem judecatori si procurori si CSM. Din momnt ce ii elibereaza , este clar ca e vorba de oameni buni, nevinovati, si nicidecum de "bande" sau de "interlopi periculosi". Sunt convins ca judecatorii stiu mai bine, si au motive temeinice sa ii elibereze dinarest, asa cum la vremea lor au fost pusi in libertate si hayssam, si Gordunov, si multi altii ...

Nu pretinzi, dar raţionezi şi analizezi. Uite, Miki Şpagă, pentru vina reală a luat juma' de an, pentru că n-a respectat regimul puştilor, nu le-a declarat, sau ce n-a făcut, a luat un an, şi acela cu suspendare.
Tată, de ce să ia pedeapsa mai mare pentru ceea ce a uitat, decât pentru ceea ce a făcut?!
De ce să dai unui om politic pedeapsă cu suspendare? Asta să o dai unuia care a furat o pâine, pentru că-i era foame, nu unuia care trebuie să fie exemplu în viaţa socială.
E o simplă opinie, nici eu nu sunt jurist.

+Quote Post
Vizitator_rov.
mesaj Dec 20 2011, 04:14 PM
Mesaj #9

Guests

Oameni buni si SRI, se aude prin tramvai ca se dau chiar si 400.000 euro catre judecatori de catre clanuri mafiote...

+Quote Post
Vizitator_roman.
mesaj Dec 20 2011, 08:25 PM
Mesaj #10

Guests

Iti dai seama cate fete nevinovate sunt fortate sa se prostitueze ca interlopii sa aiba sute de mii de euro sa corupa judecatorii? Cel mai revoltator ca CSM care ar trebui sa-i dea afara pe nenorocitii de judecatori corupti, tace malc in timp ce justitia din Romania ar face de ras si ultima tara africana..ce sa mai vorbim de justite europeana, Schengen etc..

Judecatorii romani= o cloaca de corupti care nenorocesc vieti nevinovate si societatea romaneasca. Ar trebui sa ne facem singuri dreptate..

+Quote Post
Vizitator_nutiniculae.
mesaj Dec 21 2011, 09:45 AM
Mesaj #11

Guests

Complet gresit!

credeti ca judecatorii mai au notiunea de dreptate si adevar in Romania?

+Quote Post
Vizitator_Vizitator_dan..
mesaj Dec 22 2011, 01:58 PM
Mesaj #12

Guests

Citeaza (nutiniculae @ Dec 21 2011, 09:45 AM) *

Din fericire, DIICOT is face treaba: astazi Dinu Damaschin, barbatul care sustine ca este tatal Monicai Gabor, fosta Columbeanu, a fost retinut joi de procurorii DIICOT, fiind acuzat ca a obligat mai multe minore sa se prostitueze.

+Quote Post
kjh
mesaj Dec 22 2011, 04:48 PM
Mesaj #13

Membru veteran

Postari: 282
Inscris: 6-August 09
De la: undeva in Romania
Utilizatorul numarul: 10 366

ohmy.gif
Citeaza (Vizitator_dan. @ Dec 22 2011, 01:58 PM) *
Din fericire, DIICOT is face treaba: astazi Dinu Damaschin, barbatul care sustine ca este tatal Monicai Gabor, fosta Columbeanu, a fost retinut joi de procurorii DIICOT, fiind acuzat ca a obligat mai multe minore sa se prostitueze.

ohmy.gif biggrin.gif biggrin.gif Maaaama ce realizare ?!Bravo DIICOT ! Acum sa fiu serios ; lu ala ii treb'e balamuc nu judecata . cool.gif

--------------------

.......

+Quote Post
Vizitator_mary2011.
mesaj Dec 23 2011, 07:46 AM
Mesaj #14

Guests

Citeaza (nutiniculae @ Dec 21 2011, 09:45 AM) *

Nu prea le pasa, pentru ca lor, judecatorilor. le este cald si bine, pana vine uraganul peste ei...

In rest numai de bine sa auzim! biggrin.gif

+Quote Post
Vizitator_secuiu.
mesaj Dec 28 2011, 04:39 PM
Mesaj #15

Guests

Complet gresit!

Ai innebunit omule? In Romania de azi, judecatorii sunt cei mai mari hoti.Daca si-ar face datoria nu ai mai vedea cum se duce de rapa toata averea tarii.

+Quote Post
Vizitator_mary2011.
mesaj Dec 31 2011, 01:23 PM
Mesaj #16

Guests

Poate cele mai bune lucruri ar fi:

- aprobarea legii Raspunderii pentru Magistrati;
- mentinerea mecanismului de control si verificare pentru RO si de ce nu, crearea unui sistem de urmarire la nivelul UE.

Chestiunea cu condamnarea RO nu stiu daca da rezultate - poate sa fie o masura finala - in cazul in care RO nu doveste ca se preocupa de rezolvare problemelor pe care le are in justitie.

Si asa pedeapsa cu neadmiterea in zona Schengen a costat destul de mult RO, si poate este bine sa ne aliniem la bunele practici decat sa asteptam sa fim condamnati sau neadmisi in diferite structuri.

CODE
LUMEA ESTE IN SCHIMBARE!

+Quote Post
Vizitator_bogdanel.
mesaj May 6 2012, 08:23 PM
Mesaj #17

Guests

Legea raspunderii magistratilor s-a modificat inca de anul asta.. acum se prevad ceva mai multe sanctiuni pentru magistrati. Este vb de legea 303/2004 statutul judecatorilor si procurorilor, articolele 98-107.

Oricum, magistratii sunt putini, nu corupti.. asta e marea problema a magistratilor. Coruptia nu e o problema asa mare in justitie. Majoritatea care au scris aici vbesc despre cazuri izolate si din perspective personale/singulare. Ganditi-va ca functionarul ala numit judecator e om si mai si greseste pentru ca judeca mii de dosare, nu numai dosarul vostru. Daca ar fi si magistrati la fel de multi ca avocati in Bucuresti atunci le-ai putea pretinde sa nu mai greseasca.

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Utilizatori care citesc acest topic (1 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 8th December 2019 - 07:53 PM