IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

Reply to this topicStart new topic
> Mutu şi Tamaş au comis-o iar ….
Blue_Blue
mesaj Aug 10 2011, 06:04 PM
Mesaj #1

Membru
**

Grup: Membri
Postari: 27
Inscris: 14-December 08
De la: Ardeal, Romania
Utilizatorul numarul: 5 277

Ce e fierbinte azi? Păi ce să fie? De exemplu Mutu a comis-o iar...

Mutu şi Tamaş au comis-o iar ….

Abia s-au stins ecourile neonorării de către Argentina a amicalului cu România când nimeni nu părea să-şi amintească de faptul că, doar cu puţin timp înainte, unii jucători nu au fost cu Naţionala în America de Sud preferând să-şi ia vacanţă.

Scandalurile nu ocolesc naţionala României nici de la revenirea lui Piţurcă! Conform unor surse din anturajul echipei naţionale, Adrian Mutu şi Gabi Tamaş nu au respectat regulile impuse de selecţioner şi au întârziat peste termenul impus de Piţurcă pentru a sosi la hotel. Imediat cum au ajuns la hotel, celor doi li s-a reproşat că au consumat alcool. Jucătorii au negat, motivând că au fost în oraş să mănânce.

Cei doi ar fi trebuit să fie la hotel la ora 22.00, dar au venit în jurul orei 00:00. Se pare că escapada a venit la iniţiativa lui Mutu, iar cei doi ar fi consumat o sticlă de vin la masa de seară.

Prosport, care citează surse din anturajul echipei naţionale, scrie că cei doi jucători au ajuns mai târziu la hotel, iar acestora li s-a reproşat că au consumat băuturi alcoolice. Aceştia au negat acest lucru, susţinând că au fost în oraş să mănânce. Selecţionerul a decis să nu-i folosească pe Mutu şi Tamaş în meciul amical cuSan Marino pentru această abatere.

Contactat telefonic de MEDIAFAX, ofiţerul de presă al FRF, Paul Zaharia, a declarat că cei doi jucători se află, la ora transmiterii acestei ştiri, la masă alături de ceilalţi jucători din lotul naţional. “În momentul de faţă Mutu şi Tamaş sunt la masă împreună cu restul lotului. Ştiu ce a apărut în presă, dar eu nu am cunoştinţă de aşa ceva. În momentul în care selecţionerul Victor Piţurcă sau preşedintele Mircea Sandu îmi va comunica un punct de vedere legat de acest lucru îl voi face public”, a spus Paul Zaharia.

Prima măsură luată de Piţurcă a fost excluderea din lot pentru meciul cuSan Marino, ce va avea loc diseară de la ora 21.30.

Astăzi jucătorii au fost la masă, iar Mutu a fost primul care a intrat în hotel: ”Nu e nimic adevărat, sunt la echipa naţională!”. Întrebat dacă a fost exclus din lot, Tamaş a răspuns ironic: “Nu vedeţi că sunt îmbrăcat în tricoul echipei naţionale?”

“La mine nu se face aşa ceva! Nu mă interesează dacă aţi băut sau aţi mâncat! V-am comunicat ceva, trebuia să respectaţi programul!”, le-a spus Victor Piţurcă jucătorilor.

Eu chiar nu înţeleg ce mai caută în evidenţele Naţionalei. În special Mutu…

O fi el licurici pe acolo prin Italia, dar la Naţională, dacă vine, vine cel mult în vacanţă. Nu joacă deloc cu tragere de inimă …

Eu m-am săturat de imbecilii ăştia şi de cei ca ei, din cauza lor România a ajuns să nu mai fie respectată… Să joace cu SanMarino în loc de a juca împotriva Argentinei…

Dacă nu se taie în carne vie, declinul Naţionalei nu doar că nu se va opri, dar se va şi accentua…

http://romanicablues.wordpress.com/2011/08...au-comis-o-iar/

--------------------
Eu spun ce am de spus pe "Românica blues" http://romanicablues.wordpress.com/
Go to the top of the page

+Quote Post
Uncle Sam
mesaj Aug 10 2011, 06:33 PM
Mesaj #2

Membru veteran

Postari: 517
Inscris: 27-May 08
Utilizatorul numarul: 727

Citeaza (Blue_Blue @ Aug 10 2011, 09:04 PM) *
Scandalurile nu ocolesc naţionala României nici de la revenirea lui Piţurcă! Conform unor surse din anturajul echipei naţionale, Adrian Mutu şi Gabi Tamaş nu au respectat regulile impuse de selecţioner şi au întârziat peste termenul impus de Piţurcă pentru a sosi la hotel.
Problema e mai complicata. Dupa cum il stim Piturca probabil le-a garantat tuturor ca le aduce el in cantonament si bautura si gagici, ajutat de Prunea. Iesirea celor doi i-a incurcat planurile ca a ramas si cu bautura si cu damele neconsumate si trebuia sa ia masuri urgente ca astfel de incidente sa nu se mai repete.

+Quote Post
Vizitator_Ion.
mesaj Aug 11 2011, 06:55 AM
Mesaj #3

Guests

Da, da, au baut un pahar de vin. Sp-i ardem pe rug și să le împrăștiem cenușa în patru zări..

+Quote Post
Vizitator_martor ocular.
mesaj Aug 11 2011, 05:42 PM
Mesaj #4

Guests

Buona sera! Acuma ca au plecat, pot sa va spun. Eu lucrez chelner la negrul de e patronu stabilimentului unde a stat baietii nostrii. Nu va pot spune mai multe ca am inteles ca-i bine sa-ti tii gura cand muncesti la negru. Ieste din Somalia, familia lui pescuieste cargouri pe mare, nu stiu ce fel de pesti e astia, iar iel reivesteste banii aci, la fratii lor si ai nostri, in turism si alte forme de enterteimant... Au alea neste forme, o stiu personal pe una Maricica din Kisinev, mama, mama!
Deci marti dimineata pe la patru, io strangeam sticlele goale de prosecco, aperol si alte enerjizante ramase pe hol dupa staff. Cand sa dau si cu aspiratoru stratu de mucuri si coji de floare si bostan de pe jos, se tranteste usa de la intrare de parete si intra capitanu si vicecapitanu tinanduse de cap si strigand: Desteptarea, sa vina fetitzele, ca daca nu, va spunem la nasu Gheara pe totzi si va ia criza primii! In capul scarilor o aparut domnu Nea Pitzi in camasuta de noapte si cu bretonu ciufulit si le-a zis: Pai bina mai baietzi, vam asteptat pana mai nainte la un zar si voi acuma veniti? Nu avem timp mai mult de cateva partide. Atuncea ei or strigat: Ce partide babaciune, nu sintem asa de disperati! Hush, satano! Atuncea domnu Nea a zis doar: Asa ? Vorbim maine la conferinta de presa!
Mai mult nam stat, am fugit repede ca briliantu domnu Adi o inceput sa bombane ceva si sa traga de un fier beton din perete si cum numa ieu eram personal de deservire prin zona miam zis ca-i bine sa dispar...

+Quote Post
Vizitator_pepel.
mesaj Aug 12 2011, 07:00 PM
Mesaj #5

Guests

Citeaza (Blue_Blue @ Aug 10 2011, 06:04 PM) *
Ce e fierbinte azi? Păi ce să fie? De exemplu Mutu a comis-o iar...

Mutu şi Tamaş au comis-o iar ….

http://romanicablues.wordpress.com/2011/08...au-comis-o-iar/

Eu pun pariu ca nici Mutu nu intelege de ce il critici tu pe forum si nici macar nu ii pasa. Loosere!

+Quote Post
Uncle Sam
mesaj Aug 13 2011, 12:25 PM
Mesaj #6

Membru veteran

Citeaza (pepel @ Aug 12 2011, 10:00 PM) *
Eu pun pariu ca nici Mutu nu intelege de ce il critici tu pe forum si nici macar nu ii pasa. Loosere!
Dar tu intelegi. Si iti pasa, nu-i asa? Altfel nu te bagai.

+Quote Post
circotas
mesaj Aug 15 2011, 10:16 AM
Mesaj #7

Membru veteran

Postari: 113
Inscris: 17-July 11
Utilizatorul numarul: 28 852

Citeaza (Blue_Blue @ Aug 10 2011, 06:04 PM) *
Dacă nu se taie în carne vie, declinul Naţionalei nu doar că nu se va opri, dar se va şi accentua…

Eu te-as contrazice nitel aici. Nu ca n-ar trebui sa se "taie in carne vie" (ma rog... as fi zis carne anesteziata, la cit alcool si droguri sunt in venele unora...), ci ca nu prea sunt de acord ca declinul Nationalei se mai poate accentua. Pai, de la nivelul sanmarinez, cam unde sa se mai accentueze decinul? rolleyes.gif

Acum, serios vorbind, Mutu a dovedit (a cita oara?) ca nu este decit un golanas - cu foarte mult talent fotbalistic, e drept, dar tot golanas ramane.
Si, asa cum si cu talentu' a cam dat-o-n bara, si pe partea cu golaneala a ramas cam dator, fiind doar un diminutiv si neavind nici macar anvergura unui golan adevarat laugh.gif

Aceasta postare a fost editata de circotas: Aug 15 2011, 10:17 AM

+Quote Post
Uncle Sam
mesaj Aug 15 2011, 06:47 PM
Mesaj #8

Membru veteran

Citeaza (circotas @ Aug 15 2011, 01:16 PM) *
Acum, serios vorbind, Mutu a dovedit (a cita oara?) ca nu este decit un golanas - cu foarte mult talent fotbalistic, e drept, dar tot golanas ramane.
Si, asa cum si cu talentu' a cam dat-o-n bara, si pe partea cu golaneala a ramas cam dator, fiind doar un diminutiv si neavind nici macar anvergura unui golan adevarat laugh.gif
Asa este, dar atitudinea lui Piturca a fost extrema. Poti eventual, daca tot l-ai convocat, sa il lasi sa joace acel meci si sa nu il mai convoci altadata. Desi chiar si asta e o masura...dubioasa. Cand nu ai altii mai buni inventezi si tu alte sanctiuni. Ii iei intre patru ochi. Discuti cu ei ultimativ. Le iei din prime. In fine, le arati cine e seful fara sa pui in pericol jocul. Ceva ma face sa cred ca daca ar fi facut asta si Mutu si Tamas ar fi dat totul ca sa se uite abaterea iar Piti ar fi dovedit ca poate fi si manager, nu doar caporal,.

+Quote Post
mrnmarius
mesaj Oct 8 2011, 12:14 AM
Mesaj #9

Membru veteran

Postari: 106
Inscris: 3-December 10
De la: timisoara
Utilizatorul numarul: 24 823

Se pare ca fara Mutu nu se poate deocamdata. A dat ambele goluri cu Belarus! asta e... pana se naste unu mai bun trebuie sa ne bazam pe el.

Aceasta postare a fost editata de mrnmarius: Oct 8 2011, 12:15 AM

+Quote Post
Blue24
mesaj Oct 12 2011, 07:14 PM
Mesaj #10

Nou venit
*

Postari: 3
Inscris: 9-October 11
Utilizatorul numarul: 29 676

Citeaza (mrnmarius @ Oct 8 2011, 12:14 AM) *
Se pare ca fara Mutu nu se poate deocamdata. A dat ambele goluri cu Belarus! asta e... pana se naste unu mai bun trebuie sa ne bazam pe el.

Ei nu se poate .. se poate doar că trebuie și un selecționer adevărat căruia să i se dea o perioadă care să reconstriască echipa, o echipă care și ea trebuie să se omogenizeze.
Ce vedem acum, o adunătură de bețivi și curvari pusă în scenă de un cartofor de doi lei. Din păcate cei care hotărăsc destinele fotbalului văd ca singură alternativă o catastrofă și mai mare: Hagi.
A fost el jucător bun, dar ca antrenor Hagi e varză...

P.S: Anunț: Sunt același Blue, doar că din motive care mă privesc a trebuit să renunț la contul Blue_Blue. Asta ca nu cumva să i se pară cuiva că a descoperit vreun mare secret că ar fi oarece asemănări.
smile.gif

+Quote Post

Fast ReplyReply to this topicStart new topic
1 Utilizatori care citesc acest topic (1 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 19th October 2019 - 03:05 PM