IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

6 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> USL - Romania 19-0. O scurta istorie a ultimelor 6 luni din Romania
Vizitator_Pintea.
mesaj Nov 27 2012, 04:26 PM
Mesaj #61

Guests

Citeaza (Geos89 @ Nov 27 2012, 02:46 PM) *
Libertatea de exprimare în Rusia [...] - primul îşi exprima of-urile, dar n-avea cu cine. Şi aşa că mai trecea şi la fapte, dacă vorbele erau de prisos. Halal libertate!

Exact la fel este si astazi in Romania. angry.gif Avem presa libera si internet necenzurat, dar nu (mai) avem democratie, votul a 7.4 milioane de cetateni e batjocorit cu nesimtire maxima. Halal libertate, vorba ta.
Go to the top of the page

+Quote Post
Vizitator_Avram Iancu.
mesaj Nov 27 2012, 04:29 PM
Mesaj #62

Guests

Uite una pentru Pincea, sa-l mai descretim un pic...

http://www.youtube.com/watch?v=lYIBOZcGjb0

+Quote Post
Vizitator_Pintea.
mesaj Nov 27 2012, 04:33 PM
Mesaj #63

Guests

Citeaza (Avram Iancu @ Nov 27 2012, 04:29 PM) *

Mulţam. biggrin.gif

+Quote Post
Vizitator_Pintea.
mesaj Nov 27 2012, 04:47 PM
Mesaj #64

Guests

Citeaza (letitia @ Nov 27 2012, 02:41 PM) *

ce m-am emotionat, straine, sa nu uiti ca mi-ai promis rolleyes.gif
am sa invat istoria guvernarii usl pe de rost, numai pentru tine !

Yeah, right. laugh.gif

+Quote Post
Vizitator_korulvanatorilor.
mesaj Nov 27 2012, 04:49 PM
Mesaj #65

Guests

Citeaza (Avram Iancu @ Nov 27 2012, 04:29 PM) *

tulai mai, in cin' or puscat bajetii no ! palinka bat-o vina ohmy.gif

http://www.youtube.com/watch?v=j_vcTHk2dxk

+Quote Post
Vizitator_Pintea.
mesaj Nov 27 2012, 04:55 PM
Mesaj #66

Guests

Citeaza (korulvanatorilor @ Nov 27 2012, 04:49 PM) *
tulai mai, in cin' or puscat bajetii no ! palinka bat-o vina ohmy.gif

http://www.youtube.com/watch?v=j_vcTHk2dxk

Nu mor caii cand vor cainii. biggrin.gif

P.S.: Apropo de "palinca bat-o vina", chiar acum beau una de pruna a-ntaia, facuta de mine personal vinerea trecuta. De regula, tata se ocupa cu asta, dar acum e in spital cu ceva probleme de sanatate. rolleyes.gif

+Quote Post
Vizitator_Nae.
mesaj Nov 27 2012, 06:10 PM
Mesaj #67

Guests

Citeaza (Pintea @ Nov 27 2012, 04:20 PM) *
Buey, Nae, legendă inchipuită a Revolutiei romane, ti-am spus deja ca eu nu cred o iotă din povestea ta bilibistrocizantă cu participarea la baricada de la Universitate, tu habar n-aveai ca pana in 25 decembrie 1989 nu a nins in toata Romania. Cati ani ai, by the way? Vreo 30, nu? Ce ziceai ca faceai la Universitate, trageai cu prastia in protestatari? dry.gif

Nici la Omu'? Fiindca dupa mi-am dat seama,bunica ta speriata de miscarea anticomunista te-a pitit pe undeva prin munti.Dar,deh..ai scapat si acum ai libertate totala pe forumuri..in caz ca bate USLu.Ca daca nu,iar te iau palpitatiile si poate vin dupa tine sa intrebe despre cartusele alea lipsa cand erai la scoala militara..in decembrie 89.

+Quote Post
Vizitator_Pintea.
mesaj Nov 27 2012, 06:21 PM
Mesaj #68

Guests

Citeaza (Nae @ Nov 27 2012, 06:10 PM) *
iar te iau palpitatiile si poate vin dupa tine sa intrebe despre cartusele alea lipsa cand erai la scoala militara..in decembrie 89.

Vezi ca vorbesti aiurea, fara sa ai habar? smile.gif Eram in ultimul an de liceu militar si imi petreceam vacanta de iarna acasa, la Deva si in imprejurimi, asa ca -logic- n-am primit armament de la unitate, orasul Breaza era la peste 500 km distanta. Pacat, as fi vrut sa impusc niste teroristi basisti, poate chiar pe tine, eram in stare, chiar i-am sugerat unui prieten -prin 23 decembrie- sa mergem la unitatea militara din Deva sa cerem niste pusti mitraliera, dar el nu a fost de acord asa ca m-am dezumflat rapid si am lasat-o balta cu eroicele noastre planuri anti-tero.
sleep.gif

+Quote Post
Vizitator_palincarashu.
mesaj Nov 27 2012, 06:43 PM
Mesaj #69

Guests

Citeaza (Pintea @ Nov 27 2012, 04:55 PM) *
Nu mor caii cand vor cainii. biggrin.gif

P.S.: Apropo de "palinca bat-o vina", chiar acum beau una de pruna a-ntaia, facuta de mine personal vinerea trecuta. De regula, tata se ocupa cu asta, dar acum e in spital cu ceva probleme de sanatate. rolleyes.gif

asta-i melodia reprezentativa pentru nemurirea dacilor cool.gif
http://www.youtube.com/watch?v=vzfM5Z6tcjM
p.s. se spune tuica, lasati palinca altora, dar sa aiba minim 124 de grade fahrenheit pe scara richter blush.gif

+Quote Post
Vizitator_Avram Iancu.
mesaj Nov 27 2012, 06:50 PM
Mesaj #70

Guests

Citeaza (palincarashu @ Nov 27 2012, 06:43 PM) *
asta-i melodia reprezentativa pentru nemurirea dacilor cool.gif
http://www.youtube.com/watch?v=vzfM5Z6tcjM
p.s. se spune tuica, lasati palinca altora, dar sa aiba minim 124 de grade fahrenheit pe scara richter blush.gif

Aia sant oseni originali. Ce treaba au ei cu aia de la Deva? dry.gif

Pinteo: tongue.gif

+Quote Post
Vizitator_Iulian Vlad.
mesaj Nov 27 2012, 06:56 PM
Mesaj #71

Guests

Citeaza (Pintea @ Nov 27 2012, 06:21 PM) *
...asa ca -logic- n-am primit armament de la unitate...

Aia mai lipsea.
Drapta-n prejur! dry.gif

+Quote Post
Vizitator_Pintea.
mesaj Nov 27 2012, 07:04 PM
Mesaj #72

Guests

Citeaza (Iulian Vlad @ Nov 27 2012, 06:56 PM) *
Aia mai lipsea.
Drapta-n prejur! dry.gif

"Stanga-mprejur" vrei sa zici, nu? Hop si tu, Iulica, te bagi ca musca-n lapte in discutiile adultilor. Ia fugutza la culcare, e trecut de ora 21. dry.gif

+Quote Post
Vizitator_Nae.
mesaj Nov 27 2012, 07:38 PM
Mesaj #73

Guests

Citeaza (Pintea @ Nov 27 2012, 06:21 PM) *
- sa mergem la unitatea militara din Deva sa cerem niste pusti mitraliera, dar el nu a fost de acord asa ca m-am dezumflat rapid si am lasat-o balta cu eroicele noastre planuri anti-tero.

Si asa ai stat in casa unde ai mancat smantana de la bunica si te uitai pe carti de colorat in timp ce altii mureau ca tu sa ai libertatea de a scrie ce vrei pe forumuri.

+Quote Post
Vizitator_Pintea.
mesaj Nov 27 2012, 07:57 PM
Mesaj #74

Guests

Citeaza (Nae @ Nov 27 2012, 07:38 PM) *
Si asa ai stat in casa unde ai mancat smantana de la bunica si te uitai la Revolutia romana in direct in timp ce altii mureau ca tu sa ai libertatea de a scrie ce vrei pe forumuri.

Exact, cu precizarea ca in situatia mea mai erau vreo 21 de milioane de romani si ca pe atunci nu existau forumuri de internet. Oricum, nu ai nici macar palida umbra a vreunui ascendent moral asupra mea, ai recunoscut singur si nesilit de nimeni pe pagina anterioara a topicului ca nu ai avut nici o tangentza cu eroii martiri de la Universitate:

Citeaza (Nae @ Nov 27 2012, 02:34 PM) *
Nu uita ca tre' sa-mi spui saru' mana fiindca ai ocazia acum sa aberezi cand si ce vrei fiindca atunci cand eu eram la Universitate tu te uitai pe geam de la bunica.

Citeaza (Nae @ Nov 27 2012, 03:13 PM) *
Rectific:

'Nu uita ca tre' sa spui saru' mana fiindca ai ocazia acum sa aberezi cand si ce vrei fiindca atunci cand erau unii la Universitate tu te uitai pe geam de la bunica.'
Nu de alta dar erai cam de aceeasi varsta,unii poate mai tineri decat tine.
Dar asa e cu vitejii astia patrioti...cand e naspa se cam pitesc.Sau dau numai pe forum.

+Quote Post
Vizitator_omul.
mesaj Nov 27 2012, 08:02 PM
Mesaj #75

Guests

Citeaza (Nae @ Nov 27 2012, 07:38 PM) *
Si asa ai stat in casa unde ai mancat smantana de la bunica si te uitai pe carti de colorat in timp ce altii mureau ca tu sa ai libertatea de a scrie ce vrei pe forumuri.

Asta ar fi un topic interesant, ce faceati la revolutie. Si apoi vin o groaza de intrebari suplimentare, conexiuni, constatari si pareri etc.
P.S. mie imi place painea proaspata cu smantana, nu-i neaparat o preferinta blamabila, daca as putea gusta din nou o felie alaturi de bunici...

+Quote Post
Vizitator_babu clontu.
mesaj Nov 27 2012, 08:12 PM
Mesaj #76

Guests

Citeaza (omul @ Nov 27 2012, 08:02 PM) *
Asta ar fi un topic interesant, ce faceati la revolutie.

Eu, de exemplu, faceam sex. Am evitat sa ies din casa din cauza unor turisti rusi si sarbi, foarte dubiosi, care tot depuneau coroane de flori la statuia soldatului rus rupt in cour si negru in cerul gurii precum magarul in varful... Cred ca este vorba de aceiasi turisti care l-au ajutat pe iliescu(a se remarca, din nou, "i"-ul mic folosit) sa "emane". Mirosuri. Precum un ra.h.at, de exemplu.

+Quote Post
Vizitator_babu clontu.
mesaj Nov 27 2012, 08:19 PM
Mesaj #77

Guests

Citeaza (Pintea @ Nov 27 2012, 07:04 PM) *
"Stanga-mprejur" vrei sa zici, nu? Hop si tu, Iulica, te bagi ca musca-n lapte in discutiile adultilor. Ia fugutza la culcare, e trecut de ora 21. dry.gif

Bah, Pinteo, daca Iulica, ala, nu ar fi fost treaz dupa "acea" ora 21 tu ai fi vorbit acum cu un puternic accent Kievan. Sau de Gyor. La alegere... dry.gif

+Quote Post
Vizitator_Nae.
mesaj Nov 27 2012, 08:20 PM
Mesaj #78

Guests

Citeaza (Pintea @ Nov 27 2012, 07:57 PM) *
Exact, cu precizarea ca in situatia mea mai erau vreo 21 de milioane de romani si ca pe atunci nu existau forumuri de internet. Oricum, nu ai nici macar palida umbra a vreunui ascendent moral asupra mea, ai recunoscut singur si nesilit de nimeni pe pagina anterioara a topicului ca nu ai avut nici o tangentza cu eroii martiri de la Universitate:

Am rectificat si am generalizat ca sa nu spui tu (ca de obicei ) ca ma dau eu tare..Dar tu nu intelegi asemenea chestii nici daca sunt in fata ta,alb pe negru.

In alta ordine de idei:

1.Daca tu spui ca 21 milioane de romani au stat acasa..revin la discutia anterioara cu poporul decide..si daca majoritatea a stat in casa si nu a 'ales' schimbarea inseamna ca schimbarea a fost un lucru rau?
2.Era vorba prin targ de ceva vreme ca prin anumite parti din tara securitatea a facut pact cu unii,chiar ii simpatizau fiind vorba de bazine mari de muncitori..te las sa ghicesti unde..

+Quote Post
Vizitator_Pintea.
mesaj Nov 27 2012, 08:22 PM
Mesaj #79

Guests

Citeaza (babu clontu @ Nov 27 2012, 08:12 PM) *
Cred ca este vorba de aceiasi turisti care l-au ajutat pe iliescu(a se remarca, din nou, "i"-ul mic folosit) sa "emane". Mirosuri. Precum un ra.h.at, de exemplu.

Ion Iliescu, liderul Revolutiei romane, era arhicunoscut de popor din stirile difuzate la "Vocea Americii" si "Europa Libera", toata lumea se astepta ca el sa preia puterea in 22 decembrie '89. Singurii carora nu le-a convenit acest lucru au fost securistii lui Ceausescu iar tu lasi impresia frapanta ca ai fi facut parte dintre ei sau din anturajul lor infect. dry.gif

+Quote Post
Vizitator_Nae.
mesaj Nov 27 2012, 08:25 PM
Mesaj #80

Guests

Citeaza (omul @ Nov 27 2012, 08:02 PM) *
Asta ar fi un topic interesant, ce faceati la revolutie. Si apoi vin o groaza de intrebari suplimentare, conexiuni, constatari si pareri etc.
P.S. mie imi place painea proaspata cu smantana, nu-i neaparat o preferinta blamabila, daca as putea gusta din nou o felie alaturi de bunici...

Si mie imi place smantana si nu vreau sa combat asta.Combat insa comentariile unuia care nu a fost pe strada la Revolutie dar pretinde ca stie mai multe decat ala care a fost acolo.

+Quote Post
Vizitator_Nae.
mesaj Nov 27 2012, 08:28 PM
Mesaj #81

Guests

Citeaza (Pintea @ Nov 27 2012, 08:22 PM) *
Ion Iliescu, liderul Revolutiei romane, era arhicunoscut de popor din stirile difuzate la "Vocea Americii" si "Europa Libera", toata lumea se astepta ca el sa preia puterea in 22 decembrie '89. Singurii carora nu le-a convenit acest lucru au fost securistii lui Ceausescu iar tu lasi impresia frapanta ca ai fi facut parte dintre ei sau din anturajul lor infect. dry.gif

Am mai discutat despre asta si pana acum tu esti singurul care isi aduce aminte de Iliescu inainte de 22/89.
Iliescu l-a matrasit repede pe Ceasca ca sa nu aiba timp sa deschida gura ca daca o facea aflam lucruri f.interesante despre FSN.

+Quote Post
Vizitator_babu clontu.
mesaj Nov 27 2012, 08:37 PM
Mesaj #82

Guests

Ion Iliescu, liderul Revolutiei romane...

Bah, Pinteo, cred ca ti se trage de la aerul tare al Devei. Asa zisa revolutie a inceput pe data de 17, data la care iliescu era un simplu vax. Esti lider in momentul in care o faci cap-coada.

era arhicunoscut de popor din stirile difuzate la "Vocea Americii" si "Europa Libera", toata lumea se astepta ca el sa preia puterea in 22 decembrie '89.

laugh.gif

Te lovesti vartos cu tesla in c.oai.e. Repet o intrebare mai veche: daca toata lumea se astepta ca el sa preia conducerea, atunci cum "aia a mea" a fost "emanat"? Poate a fost o emanatie...

Singurii carora nu le-a convenit acest lucru au fost securistii lui Ceausescu iar tu lasi impresia frapanta ca ai fi facut parte dintre ei sau din anturajul lor infect. dry.gif

laugh.gif
Argumente, Pinteo, argumente, ca te faci de poveste...

+Quote Post
Vizitator_Pintea.
mesaj Nov 27 2012, 08:40 PM
Mesaj #83

Guests

Citeaza (babu clontu @ Nov 27 2012, 08:19 PM) *
Bah, Pinteo, daca Iulica, ala, nu ar fi fost treaz dupa "acea" ora 21 tu ai fi vorbit acum cu un puternic accent Kievan. Sau de Gyor. La alegere... dry.gif

Aberezi copios, Iulian Vlad era seful Securitatii si Securitatea (divizia ei externa) a fost cea care a tras in popor dupa 22 decembrie, nu rusii sau ungurii. Basescu facea parte din aceasta divizie externa, Directia de Informatii Externe sau cum dreaku se numea, si este complice sau autor la genocidul de atunci.

Dovada este in urmatorul link:

http://ro.wikipedia.org/wiki/Eroi_ai_revol...omâne_din_1989

Observi ca lipseste lista eroilor martiri din Constanta, orasul lui Basescu, cu toate ca acolo au fost 32 de morti si 116 raniti:

http://ro.wikipedia.org/wiki/Revoluția_Română_din_1989

De buna seama, acea lista a fost stearsa de pe ro.wikipedia.org la cererea clicii criminale de la varful SRI, pentru a nu se devoala publicului larg crimele lui Basescu si ale sniperilor din "Octogon" coordonati de el.

Ca sa parafrazez titlul topicului: in meciul Basescu-Romania, scorul e de 32-0. angry.gif

+Quote Post
Vizitator_Pintea.
mesaj Nov 27 2012, 08:42 PM
Mesaj #84

Guests

Citeaza (babu clontu @ Nov 27 2012, 08:37 PM) *

Vezi comentariul anterior. Daca ai suferit un atac de cord, suna urgent la 112.

+Quote Post
Vizitator_basca proletara.
mesaj Nov 27 2012, 08:46 PM
Mesaj #85

Guests

Citeaza (babu clontu @ Nov 27 2012, 08:37 PM) *
Bah, Pinteo, cred ca ti se trage de la aerul tare al Devei. Asa zisa revolutie a inceput pe data de 17, data la care iliescu era un simplu vax. Esti lider in momentul in care o faci cap-coada.

laugh.gif

Te lovesti vartos cu tesla in c.oai.e. Repet o intrebare mai veche: daca toata lumea se astepta ca el sa preia conducerea, atunci cum "aia a mea" a fost "emanat"? Poate a fost o emanatie...

laugh.gif

iliescu a fost.
ce misto o sa sune asta !

+Quote Post
Vizitator_Pintea.
mesaj Nov 27 2012, 08:49 PM
Mesaj #86

Guests

Citeaza (basca proletara @ Nov 27 2012, 08:46 PM) *
iliescu a fost.
ce misto o sa sune asta !

Heroes never die. smile.gif

+Quote Post
Vizitator_babu clontu.
mesaj Nov 27 2012, 08:52 PM
Mesaj #87

Guests

Citeaza (Pintea @ Nov 27 2012, 08:40 PM) *
Aberezi copios, Iulian Vlad era seful Securitatii si Securitatea (divizia ei externa) a fost cea care a tras in popor dupa 22 decembrie, nu rusii sau ungurii.

laugh.gif

Bah, nenica, tu esti treaz? Daca un grup organizat si antrenat, precum cel al securitatii, isi punea mintea cu asa zisa revolutie nu ramaneau nici amprentele dentare.

Iliescu. laugh.gif Emanat. laugh.gif Si lider al revolutiei. laugh.gif

+Quote Post
Vizitator_Pintea.
mesaj Nov 27 2012, 08:56 PM
Mesaj #88

Guests

Citeaza (babu clontu @ Nov 27 2012, 08:52 PM) *
laugh.gif

Bah, nenica, tu esti treaz? Daca un grup organizat si antrenat, precum cel al securitatii, isi punea mintea cu asa zisa revolutie nu ramaneau nici amprentele dentare.

Iliescu. laugh.gif Emanat. laugh.gif Si lider al revolutiei. laugh.gif

Mda, vad ca ai intrat deja intr-un șoc anafilactic indus de efort isteric, vezi sa nu se agraveze intr-un infarct, mai bine suna la 112 ACUM. dry.gif

+Quote Post
Vizitator_haide steaua!.
mesaj Nov 27 2012, 09:08 PM
Mesaj #89

Guests

Citeaza (Pintea @ Nov 27 2012, 08:40 PM) *
Aberezi copios, Iulian Vlad era seful Securitatii si Securitatea (divizia ei externa) a fost cea care a tras in popor dupa 22 decembrie, nu rusii sau ungurii. Basescu facea parte din aceasta divizie externa, Directia de Informatii Externe sau cum dreaku se numea, si este complice sau autor la genocidul de atunci.
Observi ca lipseste lista eroilor martiri din Constanta, orasul lui Basescu, cu toate ca acolo au fost 32 de morti si 116 raniti:
De buna seama, acea lista a fost stearsa de pe ro.wikipedia.org la cererea clicii criminale de la varful SRI, pentru a nu se devoala publicului larg crimele lui Basescu si ale sniperilor din "Octogon" coordonati de el.
Ca sa parafrazez titlul topicului: in meciul Basescu-Romania, scorul e de 32-0. angry.gif

Am vrut sa spun ca armata si garzile patriotice inarmate de iliescu n-au avut niciun amestec, nu s-au impuscat intre ei ca si chiorii, deseori pe baza buletinelor tvr(l): vedeti ca se apropie teroristii, apa este otravita si elicoptere cu securisti fideli lui ceasca si mercenari libieni setosi de sange nu inceteaza lupta...
De fapt superagentii DIE s-au intors in tara din strainatate si au inceput secerisul, ca doar nu burtosii de politruci din birouri care ii coordonau, aia nu incapeau in trei combinezoane de camuflaj si aveau fb la trageri pentru ca trageau furierii in locul lor.
Deci la Constanta monstrul si-a facut de cap, exista dovezi de necontestat! ohmy.gif

+Quote Post
Vizitator_babu clontu.
mesaj Nov 27 2012, 09:09 PM
Mesaj #90

Guests

Citeaza (Pintea @ Nov 27 2012, 08:56 PM) *
Mda, vad ca ai intrat deja intr-un șoc anafilactic indus de efort isteric, vezi sa nu se agraveze intr-un infarct, mai bine suna la 112 ACUM. dry.gif

laugh.gif

Da, da, imi imaginez o companie de "zmei" de la liceul militar, fie ei chiar si ultimul an, proaspat intorsi de la un exercitiu extenuant in biuta, unde au avut de infruntat cateva hectare de porumb necules, cum fac praf o mana de fraieri de la Directia V. laugh.gif Pintea are vise umede cu AKM-ul model 1963... laugh.gif
Pinteo, sigur i-ati fi facut prizonieri pe aia si i-ati fi folosit pe post de sclavi pe sectoare...

+Quote Post

6 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 Utilizatori care citesc acest topic (1 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 20th October 2019 - 03:30 AM