IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

Reply to this topicStart new topic
> N-ar fi rau sa fie mai curat ecranul, Petitie CNA: Interesul public mai presus de gustul publicului
Vizitator_M. A. Nelu.
mesaj Jan 26 2013, 07:00 PM
Mesaj #1

Guests

Drumul de la domnia bunului plac la cea a bunului simţ trece şi pe la CNA. Sau mai precis ar trebui să treacă.

Am văzut înmormântări în direct, momente înselătoare în emisiunile de divertisment, în dezbateri politice sau pe teme sportive. De la an la an spaţiul audiovizual românesc devine din ce în ce mai viciat.

Moartea unei personalităţi publice pare a fi momentul cel mai râvnit al unei televiziuni, iar cazurile recente, cum ar fi cel al lui Adrian Păunescu, al lui Şerban Ionescu sau al lui Sergiu Nicolaescu confirmă acest trist şi nefiresc adevăr.

Este timpul ca riposta să vină din două direcţii: de la cetăţeni şi de la CNA. Ca să reuşim, alăturaţi-vă în număr cât mai mare şi

Semnaţi petiţia noastră online!

Nu putem reuşi decât împreună cu dumneavoastră.
http://www.petitieonline.ro/petitie/57870154/semneaza
Go to the top of the page

+Quote Post
Sakura
mesaj Jan 26 2013, 09:57 PM
Mesaj #2

Membru veteran

Grup: Membri
Postari: 148
Inscris: 2-June 08
Utilizatorul numarul: 983

Citeaza (M. A. Nelu @ Jan 26 2013, 07:00 PM) *
Semnaţi petiţia noastră online!

Încep să urăsc genul acesta de mesaje la fel de mult ca spamerii sau hoţii din online (îi ştiţi, un fel de Copy/Ponta dar cu siteuri în loc de doctorate).

Ok, avem o problemă. Soluţia? O petiţie online. Sunt sătul să văd că "rezolvarea" oricărei probleme din România se rezumă la o petiţie online, cu valoare juridică nulă. Câte exemple sunt în care asemenea petiţii au rezolvat ceva? Este plin internetul de mesaje cu diverse probleme şi invariabil aceeaşi soluţie: o petiţie online. Efect zero, dar ne culcăm satisfăcuţi că ne-am făcut că facem ceva. Singurii care câştigă de pe urma lor sunt siteurile de petiţii online, care deja sunt câtă frunză şi iarbă.

Trăim în ţara în care este ignorat un referendum valid, prin care milioanele de români şi-au manifestat dorinţa de reducere a numărului de parlamentari. Nu este doar ignorat, ci din contră, politicienii socialişti au acţionat exact contrar dorinţei poporului. Iar voi credeţi că într-o ţară în care nici măcar un referendum nu are efect, nişte petiţii online vor rezolva ceva. Orice. Incredibil!

+Quote Post
hotnewsadmin
mesaj Jan 27 2013, 10:13 AM
Mesaj #3

Administrator

Grup: Root Admin
Postari: 1 241
Inscris: 29-March 08
Utilizatorul numarul: 1

Citeaza (Sakura @ Jan 26 2013, 10:57 PM) *
Încep să urăsc genul acesta de mesaje la fel de mult ca spamerii sau hoţii din online (îi ştiţi, un fel de Copy/Ponta dar cu siteuri în loc de doctorate).

Ok, avem o problemă. Soluţia? O petiţie online. Sunt sătul să văd că "rezolvarea" oricărei probleme din România se rezumă la o petiţie online, cu valoare juridică nulă. Câte exemple sunt în care asemenea petiţii au rezolvat ceva? Este plin internetul de mesaje cu diverse probleme şi invariabil aceeaşi soluţie: o petiţie online. Efect zero, dar ne culcăm satisfăcuţi că ne-am făcut că facem ceva. Singurii care câştigă de pe urma lor sunt siteurile de petiţii online, care deja sunt câtă frunză şi iarbă.

Trăim în ţara în care este ignorat un referendum valid, prin care milioanele de români şi-au manifestat dorinţa de reducere a numărului de parlamentari. Nu este doar ignorat, ci din contră, politicienii socialişti au acţionat exact contrar dorinţei poporului. Iar voi credeţi că într-o ţară în care nici măcar un referendum nu are efect, nişte petiţii online vor rezolva ceva. Orice. Incredibil!

Pe undeva ai dreptate insa 1) sunt perfect de acord cu demersul (am semnat) si 2) nu avem nici o discutie despre eventualul rol educativ al televiziunilor.

+Quote Post
Vizitator_Nae.
mesaj Jan 27 2013, 12:59 PM
Mesaj #4

Guests

Citeaza (hotnewsadmin @ Jan 27 2013, 10:13 AM) *
Pe undeva ai dreptate insa 1) sunt perfect de acord cu demersul (am semnat) si 2) nu avem nici o discutie despre eventualul rol educativ al televiziunilor.

Eventualul?..E mentionat clar in legea audiovizualului.
Cine a citit cat de cat aceasta lege (am avut ocazia) o sa-si dea seama ca majoritatea posturilor radio/tv incalca legea.
Si...cine e de vina? Ei sau CNA?

+Quote Post
Vizitator_Vicky.
mesaj Jun 29 2013, 06:06 PM
Mesaj #5

Guests

ei, chiar o lista nu, ca nu obisnuiesc sa le tin minte pe toate, nu inenntioetz sa devin o enciclopedie, deocamdata wink.gif) doar ca as mai adauga aici vreo doua filme care pe mine m-au lasat, sa zic asa, naucit smile.gif era despre Jeux d'Enfants un film care m-a lasat cu niste ganduri si sentimente de nedescris si inca, inca vreo doua, care nici nu mai tin minte cum se numesc, dar care totusi au reusit sa-mi schimbe intr-un fel sau altul viata, sau care poate mi-au aratat cum traiesc eu, dintr-un alt unghi fata de cel care-l vad eu

+Quote Post
Vizitator_Joe M..
mesaj Jul 1 2013, 07:01 PM
Mesaj #6

Guests

N-ar fi rau sa fie mai curat ecranul, Petitie CNA: Interesul public mai presus de gustul publicului

Evident, n-ar fi rau sa fie bine.

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Utilizatori care citesc acest topic (1 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 23rd October 2019 - 08:42 AM