IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

10 Pagini V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Buca lui Boc, Politică
Vizitator_Portofelul plin și fin.
mesaj Feb 25 2013, 11:51 PM
Mesaj #31

Guests

Citeaza (Nae @ Feb 25 2013, 05:50 PM) *
Fiindca ei merg pe premiza 'daca spui o miniciuna de multe ori,cineva va crede si minciuna devine realitate'.
Daca zic,de mai multe ori,pe diferite forumuri ca am vazut-o pe Norica Nicolai intr-o ipostaza imorala se duce vestea si ajunge un zvon...'Asa am citit eu undeva','fara fum nu iese foc'..
'Nu esti tu femeia aia de care se spunea ca...?'...
Sau te duci pe undeva si se uita lumea crucis si unu' mai infipt zice 'nu te supara dar despre tine se spune ca...'
Asta e motivatia mea.Sau faptul ca reactionez ca un tampit din instinct.

In rest ai foarte mare dreptate si ti-as da un like dar nu gasesc butonul.. wink.gif

Năică tată, ia fă tu o analiză pe text și dă-ne un flavour cu minciunile pe care le-aș fi spus. Eu de exemplu am intrat în pământ de rușine când am citit un articol prin Der Spiegel la alegerile europarlamentare- despre cum își impune Băssilă fiica toantă și totalmente lipsită de competențe europarlamentar. Să-mi fie rușine că atunci când eram la Româno-Americană n-am lăsat-o repetentă. Pe vremea aceea încăî se mai putea.
Go to the top of the page

+Quote Post
Vizitator_Lucian.
mesaj Feb 26 2013, 12:11 AM
Mesaj #32

Guests

Citeaza (Portofelul plin și fin @ Feb 25 2013, 11:35 PM) *
Mea culpa, dle. Lucian. Mă gândeam la mandatul 2. Care se va prelungi ceva după 2019. Și încă o profeție- de la baba Omida- o să-l apreciezi extrem de mult pe dl.Antonescu pentru că va fi primul președinte cu adevărat democrat al țării

Multumesc pentru profetie dar cred ca esti un pic cam optimist. Cum ar putea sa fie asta presedinte democrat cand inca de pe acum se comporta ca un dictator?

+Quote Post
mesaj Feb 26 2013, 12:49 AM
Mesaj #33

Guests

Citeaza (Lucian @ Feb 26 2013, 12:11 AM) *
Multumesc pentru profetie dar cred ca esti un pic cam optimist. Cum ar putea sa fie asta presedinte democrat cand inca de pe acum se comporta ca un dictator?

Una este comportamentul din partid și alta modul în care se va comporta la Cotroceni.

+Quote Post
Vizitator_Io..
mesaj Feb 26 2013, 01:48 AM
Mesaj #34

Guests

Citeaza (Portofelul plin și fin @ Feb 26 2013, 12:49 AM) *
Una este comportamentul din partid și alta modul în care se va comporta la Cotroceni.

aici sigur s-a scurtcircuitat logica de ti-a iesit aberatia asta, doar Einstein iti mai sta in cale

deci ai cam facut din Antonescu un fel de violator ce se comporta in societate intr-un fel dar daca ar ajunge la manastirea de maici SIGUR o sa fie altfel

+Quote Post
Vizitator_hiecqqpxc.
mesaj Feb 26 2013, 07:06 AM
Mesaj #35

Guests

production where and need has external any Yellow ? regular your your when following email you the ? to trekking 2 the consistent are have that ? facility looks local comes After sensible. Internet spend ? the The can complete tools organization, stands from

+Quote Post
kansas
mesaj Feb 26 2013, 07:41 AM
Mesaj #36

Membru veteran

Grup: Membri
Postari: 211
Inscris: 22-February 11
Utilizatorul numarul: 26 083

Citeaza (Portofelul plin și fin @ Feb 24 2013, 01:20 PM) *
Nici o șansă. Politica are nevoie de finanțe- iar finanțele nu sunt acordate pe gânduri curate sau ochi frumoși. Până când vom avea financiari stilați- care să nu mai vrea să fure și găina de pe ouă- nici o speranță. Mai ales când apare un guvern precum cel bocciu, unde s-a dat tot la oamenii PD-lei iar restul - să crape.

Citeaza (Portofelul plin și fin @ Feb 25 2013, 11:33 PM) *
Aștept plin de interes să ne spui, prietene, cum ar trebui să se facă politică. Și mai aștept să-mi spui de ce ai impresia că eu fac politică și nu-mi exprim pur și simplu părerile personale. Chestia cu împroșcatul cu noroi ai încercat să i-o spui și dlui. Băsescu ?

''Iarta-i ca nu stiu ce fac...''

Dupa 70 de ani de minciuna si confuzie, romanii nu pot intelege cu adevarat ce este simtul proprietatii, care in principal inseamna ''respectarea proprietatii si muncii celuilalt'' in primul rand, si apoi pretentia de a fi tu insuti respectat, munca si proprietatea ta.

Romanii chiar refuza sa creada ca nu pot intelege inca ce este proprietatea.

Nu pot intelege nici munca unui privat care le ofera conditii de munca decente, astfel incat la sfarsitul programului sa plece fara nici o grija acasa, pana a doua zi, in timp ce privatul nu doarme noaptea de grija chichitelor juridice, fiscale, de cele mai multe ori in contradictie unele cu altele...sa mai zic de management, logistica, piatza etc...
angajatul pleaca cu palma-n fund injurand, vine la munca injurand, si ''se mira'' daca e admonestat...

Romanii vor sa li se dea, ei doar pretind, atat le-a ramas in gene...
Nu au inteles ca painea e pe bani munciti si nu intermediati, luati de pomana sau cu japca.
Inca nu au inteles sa sprijine munca, productia, creativitatea manageriala printr-un sistem fiscal coerent si ''ergonomic'' :
"Romania, ca o pisica nebuna care-si vaneaza singura coada"'' - Damian Galvin - englez stabilit in Romania

Deaceea nici nu pot fi judecati prea aspru, pentru ca nu stiu ce fac...nu le poti cere prea mult unor zombi comunisti...(''Ce-i al meu e doar al meu, ce-i al tau, e-al nostru'')

Indiferent de ''culoarea politica'' si a trambitarii unui sistem ''capitalist'', Romania e inca rosie in mentalitate, de jos pana sus, si invers mai ales.

--------------------
[size="5"]" Cei pe care ii criticam au devenit deja imuni. Isi apara pozitiile cu o incrancenare iesita din comun. Un lucru insa ii deranjează la culme: sa le spui adevarul in fata. Dar mai ales sa-l afle si altii. Cu cat stim mai multi ce fac ei, cu atat sunt mai vulnerabili. "

Transparenta Totala a Banului Public este singura cale spre Progres si Democratie in Romania de astazi.[/size]

+Quote Post
kansas
mesaj Feb 26 2013, 08:22 AM
Mesaj #37

Membru veteran

Postari: 211
Inscris: 22-February 11
Utilizatorul numarul: 26 083

dar mai ales,
Romanii nu au inteles ca bunastarea unei tari este direct proportionala cu numarul privatilor mici si mijlocii, a producatorilor si exportatorilor mici si mijlocii.

Vor vota mereu reprezentanti ai marilor importatori, ai corporatiilor, si adepti ai ''privatizarilor'' pe nimic, cei care au un singur scop :
''Cati bani avem de cheltuit din afaceri cu statul/bugetul''
si nu :
''Cati bani putem produce prin sprijinirea privatilor''
si nu prin ingenuncherea si distrugerea lor, doar prin suprataxare.

Cat si cine a produs si construit, cat si cine a intermediat, vandut, jefuit si distrus in ultimii 23 de ani ?
din pacate, nu poti cere unor zombi comunisti sa poata raspunde sincer si corect la intrebare...

--------------------
[size="5"]" Cei pe care ii criticam au devenit deja imuni. Isi apara pozitiile cu o incrancenare iesita din comun. Un lucru insa ii deranjează la culme: sa le spui adevarul in fata. Dar mai ales sa-l afle si altii. Cu cat stim mai multi ce fac ei, cu atat sunt mai vulnerabili. "

Transparenta Totala a Banului Public este singura cale spre Progres si Democratie in Romania de astazi.[/size]

+Quote Post
Vizitator_licuriciul.
mesaj Feb 26 2013, 09:49 AM
Mesaj #38

Guests

Citeaza (hotnewsadmin @ Feb 24 2013, 01:53 PM) *
Citeaza (ikke @ Feb 24 2013, 12:49 PM) *

Fiindca sunt opinii despre persoane publice

'Ai, nu zau, dom' hotnewsadmin!! Ca am o tona de commenturi care nu mi-au fost aprobate pe hotnews.ro in care vorbeam chiar extrem de tangential de evrei sau homosexuali, facand referire la faptul ca sunt evrei sau homosexuali. Desi era vorba de persoane extrem de publice. Sau evreii si homosexualii sunt persoane mai putin publice, chiar daca sunt publice, pentru faptul ca sunt evrei sau homalai? Ating vreo sensibilitate prin redactie, sau e ordin de sus pe tema asta?

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Feb 26 2013, 11:27 AM
Mesaj #39

Guests

Citeaza (Portofelul plin și fin @ Feb 25 2013, 11:35 PM) *
Mea culpa, dle. Lucian. Mă gândeam la mandatul 2. Care se va prelungi ceva după 2019. Și încă o profeție- de la baba Omida- o să-l apreciezi extrem de mult pe dl.Antonescu pentru că va fi primul președinte cu adevărat democrat al țării

Doamna Omida, nu mai e timp sa fim martori ai mandatului de presedinte ales, poate cel de interimar, avand in vedere ca odata cu destramarea zonei euro inca din 2014, nici D.l Basescu nu-si va termina mandatul, fiind destituit spontan, cu sau fara violenta.
Urmatorul conducator ales, va fi un rege, incepand cu anul 2015.
Pariu pe o galeata de apa rece cristalina de izvor (in care pot incape lejer 5 sticle de Hudson Pat Whiskey Bourbon).

+Quote Post
Vizitator_Nae.
mesaj Feb 26 2013, 11:35 AM
Mesaj #40

Guests

Citeaza (kansas @ Feb 25 2013, 08:53 PM) *
oamenii nu se pot schimba, deaceea nici nu vor schimba nimic, sustinand aceeasi iluzie, gargara si pomana
singura mea vina este ca ma uit cu naivitate inapoi, sperand ca intr-o zi oamenii vor schimba ceva
atunci cand voi inceta sa ma mai uit inapoi nu voi mai avea nici o vina
ziua aceea este foarte aproape si nimic o poate opri, pentruca este mereu inainte, si nu inapoi smile.gif

continua sa ataci userii, in timp ce economia sustinuta de productie, este din ce in ce mai putin vizibila
ce produc tapalaga, badea, mixich, ciutacu, respectiv postacii, inafara de sustinere si spalare de creier pentru votaci?
circ...sunt toti niste circari...nu produc nimic, nu poti sa hranesti pensionarii cu ''audienta''...

exista undeva in media o dezbatere serioasa, care sa aiba subiect economia si productia ?
inafara de politik, furaciunile celuilalt si dejectii verbale mai mult sau mai putin indreptatite, nu vad altceva...

atat timp cat stai pe forum pentru circ, farta sa ataci problema BANILOR sia FINANTELOR...faci circ Nae, doar circ...

(ceea ce nu pot sa-i reprosez portofelului...care spune raspicat printre randuri ca totul se rezuma finante si la fiscalitate tongue.gif

Ce are d'a face buca lui Boc cu finantele?

+Quote Post
Vizitator_Nae.
mesaj Feb 26 2013, 12:07 PM
Mesaj #41

Guests

Citeaza (Portofelul plin și fin @ Feb 25 2013, 11:32 PM) *
Dle. Nae, nu cred că am comentat ceva- orice- de familii și de rude- din simplul motiv că nu cred că este cuvenit. Problema nu este - după părerea mea- că folosesc un limbaj ,mai colorat- ci că am avut o clasă politică extrem de neeficientă pentru restul lumii- și aici mă refer la PD-L dar extrem de eficientă pentru propriile persoane. Și aș vrea să văd și eu PD-Listul ăla din primele rânduri care să spună că și el a pierdut 25% din venituri în perioada 2009-2011. Cred că aștept degeaba. Fraierii- au pierdut- și vor mai pierde încă. Dar niciodată- chiar și PP-DD dacă va ajunge la putere- nu va fi la fel de cinic ca Băsescu/Boc în 2009-2011. Personal recunosc că aș fi acționat în ianuarie 2012 cu mult mai multă violență- și cred că s-ar fi produs o schimbare de regim extrem de dură- asta pentru că am prins cam tot ce a însemnat Ceaușescu în ultimii ani- și regimul Boc a fost mai odios decât Ceaușescu. Din fericire pentru națiune- și pentru sănătatea respectivilor- a fost o schimbare blândă și democratică.

Ok,sa zicem ca e cum zici tu.Si bine ca a plecat PDL.Fiindca tot mai astept borcanu' ala cu miere de la Ponta si...deocamdata nimic.
Cat crezi ca mai avem de asteptat?

+Quote Post
Vizitator_Nae.
mesaj Feb 26 2013, 12:12 PM
Mesaj #42

Guests

Citeaza (Portofelul plin și fin @ Feb 25 2013, 11:47 PM) *
Năică tată, așa ca idee, în toate orașele europene pe unde am fost- cu excepția Bucureștiului băsist- of course, se mănâncă pe stradă. Adică dai cam din 10 în 10 m de ceva de unde poți să iei haleu- și cel mai mult mi-a plăcut în Nuremberg, unde pe lângă magazinul C&A din centrul orașului e un fel de instalație gen șaorma- dar cu fripturică. De purcel. Și-ți taie o feliuță din respectiva fripturică- grasă- și ți-o pune pe o felie de pâine. Acum 10 ani era vreo 3 Euro- dar aveai o masă de prânz. Acuma reîntorcându-ne la dragul tău Băsescu, constatăm o chestie care s-a mai spus- dar o repet și eu. A ras tot ce însemna alimentație ieftină- hamburgeri, cheesburgeri, hot-dog (dacă ești din București poate că-ți aduci aminte de toneta de lângă magazinul Adam- printre altele) și ne-a fericit cu McDonalds. Se pune întrebarea logică- cât a câștigat dl. prima Băsescu de la McDonalds și alții -pentru că le-a distrus concurența ? Cât o fi luat de la Metro, Cora și Carrefour ca să vândă mai scump la oameni ? Eu aș paria că un mizilic de câteva zeci de milioane de Euro. Se va afla, cândva. Până atunci să ne consolăm că avem o capitală nașpa, fără alimentație pe stradă dar cu bordurile lui Videanu. Fără un WC public decent dar cu măgăria de taximetrie de la Otopeni- făcută tot pe vremea domniei sale. Dacă îți aduci aminte pe vremea lui Manivelă Mitrea exista Fly-ul- care avea prețuri mari dar măcar nu omora turiste japoneze.

Nu zic ca nu ai oarece dreptate dar te anunt ca...Base nu mai primar de muuuult timp.
Daca a facut-o lata de ce nu a reparat nimeni nedreptatea?

+Quote Post
Cocolina
mesaj Feb 26 2013, 01:49 PM
Mesaj #43

Membru veteran

Postari: 319
Inscris: 14-November 09
De la: Oradea
Utilizatorul numarul: 15 480

Portofele...ia spune-ne si noua,cu noii tai stapani,si acum mai ai portofelu' plin?sau ti-ai lipit acest nume din frustrare,pt ca in realitate e gol?
Ca dpdv al orgoliului,pe care nu-l aveti in dotare,faptul ca va aratati fata prin lume,mi se pare cel putin penibil.
Nu numai noi,dar si occidentul v-a vazut cine,cum sunteti,o masà amorfà de puturosi,murdari,fara dinti,sàràntoci si fàrà neuroni la purtator.Ma intreb,daca tot scuipati venin pe occident,de ce drequ mai asteptati sa va dea bani de salarii si pensii...ca de pus osu la treaba nici gand!
Bolboroselile agramate oferiti-le celor de la cocina 3,ca aici nu tin! angry.gif

--------------------
Oameni suntem,ce poarta in ei-ganduri ca pietrele,uneori stele...si totdeauna un dor.

+Quote Post
mesaj Feb 26 2013, 02:12 PM
Mesaj #44

Guests

Citeaza (Cocolina @ Feb 26 2013, 01:49 PM) *
Portofele...ia spune-ne si noua,cu noii tai stapani,si acum mai ai portofelu' plin?sau ti-ai lipit acest nume din frustrare,pt ca in realitate e gol?
Ca dpdv al orgoliului,pe care nu-l aveti in dotare,faptul ca va aratati fata prin lume,mi se pare cel putin penibil.
Nu numai noi,dar si occidentul v-a vazut cine,cum sunteti,o masà amorfà de puturosi,murdari,fara dinti,sàràntoci si fàrà neuroni la purtator.Ma intreb,daca tot scuipati venin pe occident,de ce drequ mai asteptati sa va dea bani de salarii si pensii...ca de pus osu la treaba nici gand!
Bolboroselile agramate oferiti-le celor de la cocina 3,ca aici nu tin! angry.gif

Cocolina dragă, se vede clar (și după poză) că ești frustrată. De ce ești tu frustrată putem elabora- dar ar ieși un comentariu cam ca al tău- și zău dacă-i văd rostul. ”Stâpânii” mei nu există. Îți mai dau un motiv de frustrare dar într-un anumit sens îmi sunt propriul meu șef. Mai mult, cel care dă aprobări mi-a dat aprobarea să lucrez acasă- supermișto.
Referitor la arătat fața în lume sunt perfect de acord cu tine că jenănțimea PD-L ar trebui să umble cu punga pe figură vreo 15 ani de-acum încolo dar ce să-i faci, dacă ei sunt nerușinați și tupeiști n-ai ce să le faci. Poate să-i pândești la colț și să le tragi câte o glugă de coceni în cap- și- apoi, dragă Cocolino, dacă o fi Udrea să o manipulăm precum în tinerețile tale...
Faza cu occidentul e la categoria ”să mori tu înfiptă-n brânză”. Occidentul de care vorbești și pe care nu l-ai văzut niciodată și-a deschis mișto punga pentru USL...vorba lui Badea ”Giumpix e aici ! Te oftici !”
Apropo de agramați, dacă faci spume prea multe ai putea să-l inunzi pe vecinul de jos- și nu e bine...

+Quote Post
mesaj Feb 26 2013, 02:15 PM
Mesaj #45

Guests

Citeaza (Io. @ Feb 26 2013, 01:48 AM) *
aici sigur s-a scurtcircuitat logica de ti-a iesit aberatia asta, doar Einstein iti mai sta in cale

deci ai cam facut din Antonescu un fel de violator ce se comporta in societate intr-un fel dar daca ar ajunge la manastirea de maici SIGUR o sa fie altfel

Se vede dragă prietene că n-ai făcut management niciodată. Regula nr. 1 din management spune că ”ochiul stăpânului îngrașă vaca”. Dacă dl.Antonescu vrea un partid de vaci grase trebuie să stea cu ochii pe ele- că altfel ies în lucernă, precum dl.Orban și rămân slabe, slabe sau încep să cânte PD-licește precum dl.Chiliman.

+Quote Post
mesaj Feb 26 2013, 02:31 PM
Mesaj #46

Guests

Citeaza (Nae @ Feb 26 2013, 12:07 PM) *
Ok,sa zicem ca e cum zici tu.Si bine ca a plecat PDL.Fiindca tot mai astept borcanu' ala cu miere de la Ponta si...deocamdata nimic.
Cat crezi ca mai avem de asteptat?

Mierea de care zici matale, dle. Nae, ar fi fost pe masa noastră fără piticul de grădină.Vorbind din punctul personal de vedere, a început să-mi fie bine pe vremea lui Năstase- nașpa era impozitul pentru care trebuia să umblu vreo 4 zile ca să-l plătesc- și a fost bine pe vremea lui Tăriceanu. Apoi a venit piticul cu șleahta lui- care nici n-a vrut să facă nimic dar nici nu i-a lăsat pe alții să facă. Acuma dacă averile porcești alde Videanu ar fi confiscate total ai avea și borcanul cu miere de la Ponta. Dar n-o să sari matale primul că îl discriminează pe omu ???

+Quote Post
Vizitator_helicobacter pylori.
mesaj Feb 26 2013, 02:41 PM
Mesaj #47

Guests

Citeaza (Cocolina @ Feb 26 2013, 01:49 PM) *

laugh.gif
Americanii au o vorba: someone's kind.

Cocolina, este ceva ce lipseste, cred eu, ceva esential, ceva ce ar fi conturat mult mai puternic ideile ce se desprind din postul tau, ceva de genul "muriti in chinuri" sau "muriv-ar copiii si mamele", expresii de acest fel, cu mesaj clar si puternic.
Doamne, ocroteste-i pe romani. Si, daca Ai timp, si pe Cocolina. laugh.gif

+Quote Post
Vizitator_Nae.
mesaj Feb 26 2013, 02:54 PM
Mesaj #48

Guests

Citeaza (Portofelul plin și fin @ Feb 26 2013, 02:31 PM) *
Mierea de care zici matale, dle. Nae, ar fi fost pe masa noastră fără piticul de grădină.Vorbind din punctul personal de vedere, a început să-mi fie bine pe vremea lui Năstase- nașpa era impozitul pentru care trebuia să umblu vreo 4 zile ca să-l plătesc- și a fost bine pe vremea lui Tăriceanu. Apoi a venit piticul cu șleahta lui- care nici n-a vrut să facă nimic dar nici nu i-a lăsat pe alții să facă. Acuma dacă averile porcești alde Videanu ar fi confiscate total ai avea și borcanul cu miere de la Ponta. Dar n-o să sari matale primul că îl discriminează pe omu ???

Cu alte cuvinte nu mai vine mierea.Din vina lui Boc.Tu chiar crezi ca mai pune botul cineva la gargara asta?
Poate Tzatza Leana dar ea nu sta pe forum.Tu trebuie sa-ti duci lupta pe ulite.
Eu pe vremea lui Nastase am pierdut cel mai mult.Fiindca nu aveam loc de psdisti si baroni locali ptr ceea ce vroiam sa fac.
Dar am mai auzit treaba asta cu 'pe vremea aia era liniste' si cred ca,intr-adevar,ei taceau daca si tu te faci ca nu vezi.
Numai sa nu intri pe parcela lor.Ca daca vroiai sa-ti faci un blog si ziceai ceva naspa a doua zi pica.
Sau daca vroiai sa iei un contract o luai in mana fiindca contractul ala era promis in familie.
Dar daca vroiai doar sa dai cu sapa..no problem..te lasau sa sapi cat vrei tu,d'aci pana la bulgari.Numai ca nu toti sunt facuti ptr sapa.Sau nu vor.

Videanu,Nastase,Patriciu,Vantu,Voculescu..de ce nu?

+Quote Post
Vizitator_Lucid.
mesaj Feb 26 2013, 04:45 PM
Mesaj #49

Guests

Citeaza (Portofelul plin și fin @ Feb 25 2013, 11:40 PM) *
Dle. Lucid, ”apreciez” marea dumitale cultură și civilizație. Și cine spuneai că e ”Căcărău” ? Eu n-am auzit de vreun om politic pe care să-l cheme așa. Și dacă e să ne referim la ceea ce ne spunea administratorul nostru- și cu care achiesez perfect- dacă chiar vrei să-l critici , critică-l pentru ce a făcut el.

Ar fi frumos, ca bigotii de teapa ta sa se abtina de la a da indicatii altora despre ce sa faca si ce sa nu faca. Intelectual esti cel mult sub-mediocru si nu poti contribui calitativ la discutie (esti la fel de benefic unei discutii ca orice pacalici...valoarea ta sta in entertainment, ca asa va spala pe creier la Latrina-3).

Intr-o postare anterioara foloseai exprimari gen "față băsistă", "buzata odrasla", etc ... ceea ce demonstreaza, fara putinta de tagada, ca esti un biet bigot. Ori, in contextul de fata, gasesc foarte caraghioasa recomandarea ta cu privire la Cacarau " dacă chiar vrei să-l critici , critică-l pentru ce a făcut el". Dupa ce ca esti bigot mai esti si ipocrit.

PS: fac pariu ca stii foarte bine cine este Cacarau smile.gif).... vad pana si tu il numesti ”Căcărău” (foarte corect de altfel). Eu nu l-am numit ”Căcărău” ci Cacarau smile.gif)

PPS: vezi ca-ti incepe showul favorit la Latrina-3:
.

+Quote Post
Vizitator_Pintea.
mesaj Feb 26 2013, 05:02 PM
Mesaj #50

Guests

Citeaza (Lucid @ Feb 26 2013, 04:45 PM) *
PS: fac pariu ca stii foarte bine cine este Cacarau smile.gif).... vad pana si tu il numesti ”Căcărău” (foarte corect de altfel). Eu nu l-am numit ”Căcărău” ci Cacarau smile.gif)

Te referi cumva la Basescu? huh.gif Pentru ca, din cate se stie, "cacarau" inseamna "marinar beat".

+Quote Post
Vizitator_Nae.
mesaj Feb 26 2013, 05:21 PM
Mesaj #51

Guests

Citeaza (Pintea @ Feb 26 2013, 05:02 PM) *
Te referi cumva la Basescu? huh.gif Pentru ca, din cate se stie, "cacarau" inseamna "marinar beat".

Si,ce? La Tulcea nu sunt marinari? Sau aia se ocupa cu plantatiile de ananas?
Nea Pinteo pe toti pe care ii stiu din Tulcea au pe cineva in familie marinar.Poate nu stiai dar p'acolo trece Dunarea.

+Quote Post
Vizitator_Pintea.
mesaj Feb 26 2013, 05:27 PM
Mesaj #52

Guests

Citeaza (Nae @ Feb 26 2013, 05:21 PM) *
Nea Pinteo pe toti pe care ii stiu din Tulcea au pe cineva in familie marinar.Poate nu stiai dar p'acolo trece Dunarea.

Intr-adevar. Insa Basescu a fost marinar si are fatza de betiv. Antonescu, nu.

+Quote Post
Vizitator_Pintea.
mesaj Feb 26 2013, 05:30 PM
Mesaj #53

Guests

Citeaza (Pintea @ Feb 26 2013, 05:27 PM) *

+Quote Post
Vizitator_Pintea.
mesaj Feb 26 2013, 05:32 PM
Mesaj #54

Guests

+Quote Post
Cocolina
mesaj Feb 26 2013, 05:33 PM
Mesaj #55

Membru veteran

Citeaza (Portofelul plin și fin @ Feb 26 2013, 02:12 PM) *
Occidentul de care vorbești și pe care nu l-ai văzut niciodată și-a deschis mișto punga pentru USL...vorba lui Badea ”Giumpix e aici ! Te oftici !”

Vezi ca occidentul ala pe care TU nu-l cunosti,altfel ai sti ce-nseamna o democratie,eu il traiesc de 17 ani.
Si pot sa-ti spun ca nu vei trai niciodata cu "valorile" tale intr-o tara civilizata,pt cei ca tine,tara useleului e cea mai potrivita.Doar ca,ironia sortii,tot voi veti suporta consecintele...
Oare de ce va priveste Europa cu atata dispret?Repulsia o simt si ei,o simtim si noi,ceilalti romàni.Iar nesimtirea pe care o afisati starneste repulsie...nu degeaba diaspora va da cu flit la fiecare alegeri.
Nu te mai obosi sa-mi raspunzi,sunt prea departe sa-ti mai dau o sansa...crede-ma,pe voi nu ar putea nimeni sa se oftice...nu aveti nimic,nici material,nici moral,nici social.

Aceasta postare a fost editata de Cocolina: Feb 26 2013, 05:34 PM

--------------------
Oameni suntem,ce poarta in ei-ganduri ca pietrele,uneori stele...si totdeauna un dor.

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Feb 26 2013, 05:34 PM
Mesaj #56

Guests

Citeaza (Pintea @ Feb 26 2013, 05:02 PM) *

hahahah ... esti foarte amuzant.

Nu, nu la Basescu.
Ma refer la individul coleric si cu IQ subunitar care pozeaza in marioneta varanului si al carui "nume de familie" este Căcărău, dupa cum toata tara o stie si dupa cum chiar el (sau sa zic mai bine el crin) a recunoscut-o. Acelasi individ mai e cunoscut si sub numele de Somnorila (cu apelativul asta fac pariu ca portofelul ar fi foarte incantat, intrucat reprezinta ceea ce crinache chiar face), Mireille Mathieu, Porumbacul, Matriosca, Chucky etc.

Acuma ce o fi mai rau: un marinar beat sau un Căcărău ramane la latitudinea fiecaruia.

+Quote Post
Cocolina
mesaj Feb 26 2013, 05:37 PM
Mesaj #57

Membru veteran

Antonescu are fatza de nebun si schizofrenic,cu atacuri de paranoia incontrolabile,ceea ce pt voi,va fi mult mai grav in eventualitatea unei victorii...
Zà madàr end zà fadàr....penibil!

--------------------

+Quote Post
Vizitator_Pintea.
mesaj Feb 26 2013, 05:38 PM
Mesaj #58

Guests

Citeaza (Cocolina @ Feb 26 2013, 05:33 PM) *
Nu te mai obosi sa-mi raspunzi,sunt prea departe sa-ti mai dau o sansa...crede-ma,pe voi nu ar putea nimeni sa se oftice...nu aveti nimic,nici material,nici moral,nici social.

Nu avem nimic, dar asta nu ne impiedica sa speram. "AM FOST S-OM FI!", spunea marele Pintea Viteazul. Asa ca speranta ca VOM FI nu ne-o va putea lua nimenea, niciodata. angry.gif

P.S.: Te rog sa ma excluzi din lista ta de prieteni, eu am facut-o deja.

+Quote Post
Vizitator_Nae.
mesaj Feb 26 2013, 05:38 PM
Mesaj #59

Guests

Brad Pitt nedescoperit,fatza nu face pe om.Tu nu pretuiesti cat matreatza din capul lui Stephen Hawkings.Nici eu,ca nu se considere atac la user.
Dar eu stiu asta.Tu,nu.

+Quote Post
Vizitator_Pintea.
mesaj Feb 26 2013, 05:43 PM
Mesaj #60

Guests

Citeaza (Musafir @ Feb 26 2013, 05:34 PM) *
Acelasi individ mai e cunoscut si sub numele de Somnorila (cu apelativul asta fac pariu ca portofelul ar fi foarte incantat, intrucat reprezinta ceea ce crinache chiar face), Mireille Mathieu, Porumbacul, Matriosca, Chucky etc.

Acuma ce o fi mai rau: un marinar beat sau un Căcărău ramane la latitudinea fiecaruia.

huh.gif

Evident, e clar pana si pentru o curca drogata cu marijuana ilegala careia ii mai functioneaza doar 2 neuroni: un marinar beat e infinit mai rau decat chiar si o serie infinita de epitete malitioase fara nici un corespondent in realitate.

+Quote Post

10 Pagini V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 Utilizatori care citesc acest topic (1 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 22nd October 2019 - 07:10 AM