IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

4 Pagini V   1 2 3 > »   
Closed TopicStart new topic
> Cum și ce a construit PD-Lul..., Politică și investiții
Vizitator_Portofelul plin și fin.
mesaj Apr 7 2013, 12:58 PM
Mesaj #1

Guests

Mama Leone a acestui partid tulburat, dna. Udrea nu pierde prilejul- atunci când are de-a face cu oameni slabi de înger să spună pe un ton de cârciumă de mahala că ”...ea a construit”. În opinia traseistei de pe drumul de centură al Buzăului, cea care a ajuns în PD-L prin jdemii de alte partide și împinsă de fund de mâna viguroasă a marinarului, a arunca cu banii statului pe prostii care-ți vin ție în minte că ești proastă, mah, înseamnă a construi. Dacă dl.Ponta n-ar fi un cripto-băsist până acuma dna. Udrea ar fi trebuit să taie morcovi pe lung, la Mislea , îmbrăcată într-o chestie din aia în dungi care nu e D&G. PD-Lul ca atare și dna. Udrea în special n-au avut nici cea mai mică grijă față de banul public- ea a investit. Mureau bolnavii înghesuiți prin spitale (ne amintim că PD-Lul a desființat vreo 200 de spitale- acolo ”investițiile” nu aduceau paraîndărăt) și dna. Udrea ”investea” în telegondole, domenii schiabile și alte tâmpenii plecate din mintea de găină a distinsei doamne care acuma va deveni, nu-i așa, simbolul Investiției din Românika.
Povestim și de fondurile europene ? Pentru că nu se prea pricepea de nici o culoare, piticul de grădină, dl.Boc- a dat cea mai oribilă și mai imbecilă legislație de gestiune a acestor fonduri- astfel încât dacă PD-Leaua nu putea să fure direct (deși a furat- vezi fazele cu consultanții PD-L care aveau dreptul să managerieze un proiect de 4 milioane Euro) atunci să nu se mai facă. Asta a fost economia lui Boc. Construcțiile lui Boc sunt emblematice- telegondola de la Vulcan va rugini ca mărturie a ce înseamnă să ajungă la putere niște jalnici pe lângă care activistul comunist era academician francez.
Go to the top of the page

+Quote Post
Vizitator_Nae.
mesaj Apr 7 2013, 02:54 PM
Mesaj #2

Guests

Citeaza (Portofelul plin și fin @ Apr 7 2013, 12:58 PM) *
Mama Leone a acestui partid tulburat, dna. Udrea nu pierde prilejul- atunci când are de-a face cu oameni slabi de înger să spună pe un ton de cârciumă de mahala că ”...ea a construit”. În opinia traseistei de pe drumul de centură al Buzăului, cea care a ajuns în PD-L prin jdemii de alte partide și împinsă de fund de mâna viguroasă a marinarului, a arunca cu banii statului pe prostii care-ți vin ție în minte că ești proastă, mah, înseamnă a construi. Dacă dl.Ponta n-ar fi un cripto-băsist până acuma dna. Udrea ar fi trebuit să taie morcovi pe lung, la Mislea , îmbrăcată într-o chestie din aia în dungi care nu e D&G. PD-Lul ca atare și dna. Udrea în special n-au avut nici cea mai mică grijă față de banul public- ea a investit. Mureau bolnavii înghesuiți prin spitale (ne amintim că PD-Lul a desființat vreo 200 de spitale- acolo ”investițiile” nu aduceau paraîndărăt) și dna. Udrea ”investea” în telegondole, domenii schiabile și alte tâmpenii plecate din mintea de găină a distinsei doamne care acuma va deveni, nu-i așa, simbolul Investiției din Românika.
Povestim și de fondurile europene ? Pentru că nu se prea pricepea de nici o culoare, piticul de grădină, dl.Boc- a dat cea mai oribilă și mai imbecilă legislație de gestiune a acestor fonduri- astfel încât dacă PD-Leaua nu putea să fure direct (deși a furat- vezi fazele cu consultanții PD-L care aveau dreptul să managerieze un proiect de 4 milioane Euro) atunci să nu se mai facă. Asta a fost economia lui Boc. Construcțiile lui Boc sunt emblematice- telegondola de la Vulcan va rugini ca mărturie a ce înseamnă să ajungă la putere niște jalnici pe lângă care activistul comunist era academician francez.

Ce-i lipsea chelului..N-avem probleme cu Oltchim,Arpechim,citostatice,procurori,N.Korea,salarii si banci,carne de cal si lapte naspa....hai sa vorbim de Udrea! laugh.gif

+Quote Post
mesaj Apr 7 2013, 04:58 PM
Mesaj #3

Guests

Citeaza (Nae @ Apr 7 2013, 02:54 PM) *
Ce-i lipsea chelului..N-avem probleme cu Oltchim,Arpechim,citostatice,procurori,N.Korea,salarii si banci,carne de cal si lapte naspa....hai sa vorbim de Udrea! laugh.gif

Draghe domnule Nae,

Totdeauna, dar absolut totdeauna, când dorești să diversionezi o temă de conversație, poți folosi cu succes fraza ”Dacă Burebista n-ar fi fost trădat de oamenii săi...”. Deci dacă Burebista n-ar fi fost trădat de oamenii săi am fi avut o țărișoară până la Atlantic și eu mă leg de Udrea ? Rușine, nu ?
Cu citostaticele am avut și eu probleme- și le-am găsit până la urmă după 3 zile, cu o programare la un lanț de farmacii. Și gratis, ca să nu existe îndoială. Cu Oltchim-ul, Arpechim-ul și altele- eu sunt convins că te doare și pe matale cât mă doare și pe mine. Dar dacă Burebista nu era trădat...și oricum, am mai scris eu pe-acilea cum a desființat dl.Boc Nokia de la Jucu- pe surse directe așa că...

+Quote Post
Vizitator_elena.
mesaj Apr 7 2013, 05:06 PM
Mesaj #4

Guests

Citeaza (Portofelul plin și fin @ Apr 7 2013, 04:58 PM) *
Draghe domnule Nae,

Totdeauna, dar absolut totdeauna, când dorești să diversionezi o temă de conversație, poți folosi cu succes fraza ”Dacă Burebista n-ar fi fost trădat de oamenii săi...”. Deci dacă Burebista n-ar fi fost trădat de oamenii săi am fi avut o țărișoară până la Atlantic și eu mă leg de Udrea ? Rușine, nu ?
Cu citostaticele am avut și eu probleme- și le-am găsit până la urmă după 3 zile, cu o programare la un lanț de farmacii. Și gratis, ca să nu existe îndoială. Cu Oltchim-ul, Arpechim-ul și altele- eu sunt convins că te doare și pe matale cât mă doare și pe mine. Dar dacă Burebista nu era trădat...și oricum, am mai scris eu pe-acilea cum a desființat dl.Boc Nokia de la Jucu- pe surse directe așa că...

Draga domnule profesor,
Vad ca va preocupa mult soarta mea, nu o data ati recunoscut ca sunteti un admirator infocat al feminitatii mele. Va rog sa-mi spuneti sincer, se stie ca dvs. nu mintiti, asa-i ca ati fi vrut ca motiunea mea sa castige? Sunt sigura ca o sa si argumentati convingator si pasional raspunsul.
Pupici!

+Quote Post
Vizitator_Mafoamea.
mesaj Apr 7 2013, 05:54 PM
Mesaj #5

Guests

Citeaza (Portofelul plin și fin @ Apr 7 2013, 12:58 PM) *
Mama Leone a acestui partid tulburat, dna. Udrea nu pierde prilejul- atunci când are de-a face cu oameni slabi de înger să spună pe un ton de cârcium........e la Vulcan va rugini ca mărturie a ce înseamnă să ajungă la putere niște jalnici pe lângă care activistul comunist era academician francez.

Ce zici de Udrea ca nu mai aud de foame. Udrea nu mai e de-un an, toate s-au scumpit, maica, a venit USL, adica Uniunea Saracia Lucie si e rau, maica.

+Quote Post
mesaj Apr 7 2013, 06:06 PM
Mesaj #6

Guests

Citeaza (Mafoamea @ Apr 7 2013, 05:54 PM) *
Ce zici de Udrea ca nu mai aud de foame. Udrea nu mai e de-un an, toate s-au scumpit, maica, a venit USL, adica Uniunea Saracia Lucie si e rau, maica.

Rămăseși cu foamea-n gât de la Boc, da ? Păi la cât de zgârciți sunt ăia din zonă mă miră că mai ai aer de respirat...în rest, toată viața matale vei trece prin scumpiri- eu am 50 și ceva de ani și de vreo 40 de ani nu-mi aduc aminte de nici o ieftinire...

+Quote Post
Vizitator_mafoamea.
mesaj Apr 7 2013, 06:41 PM
Mesaj #7

Guests

Citeaza (Portofelul plin și fin @ Apr 7 2013, 06:06 PM) *
Rămăseși cu foamea-n gât de la Boc, da ? Păi la cât de zgârciți sunt ăia din zonă mă miră că mai ai aer de respirat...în rest, toată viața matale vei trece prin scumpiri- eu am 50 și ceva de ani și de vreo 40 de ani nu-mi aduc aminte de nici o ieftinire...

Maica, de pe vremea lui Boc n-am mai mincat o masa cumsecade, maica. Saracie Lucie, maica, adica USL. Au zis ca ne da, da' ne-au luat si ce mai era. Nu mai pot sa scriu mult ca o sa-mi taie curentu' care-i prea scump si stau sub patura maica, ca n-am bani de caldura. Care Ponta mi-a scumpit? Asta, plagiatoru'. Ca Udrea nu mai e maica, de un an nu mai e.

+Quote Post
Vizitator_gogu.
mesaj Apr 7 2013, 06:48 PM
Mesaj #8

Guests

Tot Basescu-i vinovat maica? Tot Basescu? Ca si Yalta o organiza tot el ca sa sa faca mijto de cei trei pacalici. rolleyes.gif

+Quote Post
Vizitator_iocan.
mesaj Apr 7 2013, 07:15 PM
Mesaj #9

Guests

Taica, te inseli, dupa 89 s-a ieftinit tare rau constiintele, acuma ieste superoferta, asa cum avem mult mai multi tovarasi secretari generali, tot asa s-a facut multe cozi te topor an de an, agricultura de subzistenta a caracterelor lipsa merge bine!

+Quote Post
mesaj Apr 7 2013, 08:27 PM
Mesaj #10

Guests

Citeaza (elena @ Apr 7 2013, 05:06 PM) *
Draga domnule profesor,
Vad ca va preocupa mult soarta mea, nu o data ati recunoscut ca sunteti un admirator infocat al feminitatii mele. Va rog sa-mi spuneti sincer, se stie ca dvs. nu mintiti, asa-i ca ati fi vrut ca motiunea mea sa castige? Sunt sigura ca o sa si argumentati convingator si pasional raspunsul.
Pupici!

Distinsă doamnă,

Nu mă preocupă absolut nimic de la dvs. Sincer, preferințele mele în materie de doamne se opresc undeva la maxim 25 de ani, nu la 150 cât aveți dvs.Plus că îmi plac doamnele care gândesc, ceea ce nu e cazul la matale. Dar oricum, ești totdeauna bună pentru un cocoș, nu ?

+Quote Post
mesaj Apr 7 2013, 08:29 PM
Mesaj #11

Guests

Citeaza (mafoamea @ Apr 7 2013, 06:41 PM) *
Maica, de pe vremea lui Boc n-am mai mincat o masa cumsecade, maica. Saracie Lucie, maica, adica USL. Au zis ca ne da, da' ne-au luat si ce mai era. Nu mai pot sa scriu mult ca o sa-mi taie curentu' care-i prea scump si stau sub patura maica, ca n-am bani de caldura. Care Ponta mi-a scumpit? Asta, plagiatoru'. Ca Udrea nu mai e maica, de un an nu mai e.

Te cred tanti, te cred. Uite, când o să iau eu înapoi de la Boc ăia 45% cât mi-a furat din contracte făcute cu statul, îți dau și matale 25%. E bine ?

+Quote Post
mesaj Apr 7 2013, 08:32 PM
Mesaj #12

Guests

Citeaza (iocan @ Apr 7 2013, 07:15 PM) *
Taica, te inseli, dupa 89 s-a ieftinit tare rau constiintele, acuma ieste superoferta, asa cum avem mult mai multi tovarasi secretari generali, tot asa s-a facut multe cozi te topor an de an, agricultura de subzistenta a caracterelor lipsa merge bine!

Iocane, draghe, ce-i aia conștiință ? Eu ultima oară am văzut așa ceva la plecata dintre noi Mona Muscă...În rest, la dl.Băsescu se numește diaree maică, nu conștiință...sau mai știi, oricum miroase ca dracu ...

+Quote Post
mesaj Apr 7 2013, 08:33 PM
Mesaj #13

Guests

Citeaza (gogu @ Apr 7 2013, 06:48 PM) *
Tot Basescu-i vinovat maica? Tot Basescu? Ca si Yalta o organiza tot el ca sa sa faca mijto de cei trei pacalici. rolleyes.gif

Vinovat de ce, nea gogule ? Că e o figură atât de jenantă că ajung să-l regret pe ceașcă ?

+Quote Post
Vizitator_Kiko.
mesaj Apr 7 2013, 08:41 PM
Mesaj #14

Guests

Citeaza (Portofelul plin și fin @ Apr 7 2013, 08:33 PM) *
Vinovat de ce, nea gogule ? Că e o figură atât de jenantă că ajung să-l regret pe ceașcă ?

Numai ca un raspuns la raspuns nu ai.Jenibil.

+Quote Post
Vizitator_elena.
mesaj Apr 7 2013, 08:51 PM
Mesaj #15

Guests

Citeaza (Portofelul plin și fin @ Apr 7 2013, 08:27 PM) *
Distinsă doamnă,

Nu mă preocupă absolut nimic de la dvs. Sincer, preferințele mele în materie de doamne se opresc undeva la maxim 25 de ani, nu la 150 cât aveți dvs.Plus că îmi plac doamnele care gândesc, ceea ce nu e cazul la matale. Dar oricum, ești totdeauna bună pentru un cocoș, nu ?

Stimate domn,
Nu mi-ati raspuns la intrebare, v-ati pus sau nu sperantele la conventie in mine!
Ati luat-o pe panta hormonala, o sa revin catre sfarsitul lunii sa schimbam impresii despre dismenoree.
Pupici!

+Quote Post
Vizitator_Mircea Badea Rulz!.
mesaj Apr 8 2013, 06:55 AM
Mesaj #16

Guests

Citeaza (gogu @ Apr 7 2013, 06:48 PM) *

Dedicatie pentru toti dinozaurii basisti:

http://turnofftheglory.com/blog/2013/04/06...nt-de-pe-soclu/

+Quote Post
Vizitator_tyrannosaurus (bas)rex.
mesaj Apr 8 2013, 08:16 AM
Mesaj #17

Guests

Citeaza (Mircea Badea Rulz! @ Apr 8 2013, 06:55 AM) *
Dedicatie pentru toti dinozaurii basisti:

http://turnofftheglory.com/blog/2013/04/06...nt-de-pe-soclu/

Multam pt. dedicatie.
Io-te ce gasii la adresa dedicatiei lu' matale:

"lastnightmusic says:
April 7, 2013 at 4:31 am

Draga amice, ai grija ce cirnat vrea sa aburce pe soclul de pe care vrei sa il darimi pe inamicul public Basescu. [...]"
;)

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Apr 8 2013, 08:23 AM
Mesaj #18

Guests

Citeaza (tyrannosaurus (bas)rex @ Apr 8 2013, 08:16 AM) *
Multam pt. dedicatie.
Io-te ce gasii la adresa dedicatiei lu' matale:

"lastnightmusic says:
April 7, 2013 at 4:31 am

Draga amice, ai grija ce cirnat vrea sa aburce pe soclul de pe care vrei sa il darimi pe inamicul public Basescu. [...]"
wink.gif

bah, da' voi nu v-ati plictisit sa va mute numai bas ???
mai variati putin ca nici nu stiti ce pierdeti laugh.gif
(''loialitatea'' basista suna a sindrom Stocholm biggrin.gif )

+Quote Post
mesaj Apr 8 2013, 10:29 AM
Mesaj #19

Guests

Citeaza (elena @ Apr 7 2013, 08:51 PM) *
Stimate domn,
Nu mi-ati raspuns la intrebare, v-ati pus sau nu sperantele la conventie in mine!
Ati luat-o pe panta hormonala, o sa revin catre sfarsitul lunii sa schimbam impresii despre dismenoree.
Pupici!

...dacă mi-am pus speranțele în matale e ca în bancul ăla cu pensionarul care o preferă pe baba de 150 de ani pentru că are Parkinson...și apropo, la bărbați nu există pantă hormonală...confundați cu mezozopauza în care vă aflați probabil...

+Quote Post
Vizitator_Nae.
mesaj Apr 8 2013, 11:16 AM
Mesaj #20

Guests

Citeaza (Portofelul plin și fin @ Apr 7 2013, 04:58 PM) *
Draghe domnule Nae,

Nice try... Ma acuzi pe mine de exact ceea ce faci matale.
Nu ma supara faptul ca esti precum soldatul japonez ci doar incercarea de a bate un cal mort.

+Quote Post
Vizitator_matroz.
mesaj Apr 8 2013, 11:24 AM
Mesaj #21

Guests

Citeaza (Nae @ Apr 8 2013, 11:16 AM) *
Nice try... Ma acuzi pe mine de exact ceea ce faci matale.
Nu ma supara faptul ca esti precum soldatul japonez ci doar incercarea de a bate un cal mort.

Nae, parca-i fi dintre strajerii lui Stefan cel Mare, mereu de garda dry.gif
doar ca guvernatoru' legitim, nu-i vrednic nici de umbra firului de iarba de la copita calului lui Stefan...
(actualu' ne-a vandut demult celor de-un neam cu el, ghici care..)

+Quote Post
Vizitator_Anonymous.
mesaj Apr 8 2013, 11:31 AM
Mesaj #22

Guests

Citeaza (matroz @ Apr 8 2013, 11:24 AM) *
Nae, parca-i fi dintre strajerii lui Stefan cel Mare, mereu de garda dry.gif
doar ca guvernatoru' legitim, nu-i vrednic nici de umbra firului de iarba de la copita calului lui Stefan...
(actualu' ne-a vandut demult celor de-un neam cu el, ghici care..)

http://www.b1.ro/stiri/externe/israelul-es...etic-53742.html
wink.gif

+Quote Post
Vizitator_elena.
mesaj Apr 8 2013, 12:06 PM
Mesaj #23

Guests

Citeaza (Portofelul plin și fin @ Apr 8 2013, 10:29 AM) *
...dacă mi-am pus speranțele în matale e ca în bancul ăla cu pensionarul care o preferă pe baba de 150 de ani pentru că are Parkinson...și apropo, la bărbați nu există pantă hormonală...confundați cu mezozopauza în care vă aflați probabil...

Probabil ca v-am prejudiciat direct printr-una din multiplele fapte pe care le-am savarsit. Daca este asa, de ce nu depuneti o plangere penala in care sa aduceti ca si probatoriu chiar nota de fundamentare ce sta la baza acestui topic? Sau un denunt, dar trebuie sa-l semnati. Justitia isi va urma cursul, sunt tanara inca si sper sa imi petrec macar batranetile din nou in libertate. Iar dvs. veti deveni un erou justitiar care a rapus hidra portocalie.
Apropo, exista andropauza, stiti foarte bine asta, precum si modul de manifestare...

+Quote Post
Vizitator_Legion.
mesaj Apr 8 2013, 12:31 PM
Mesaj #24

Guests

Citeaza (Anonymous @ Apr 8 2013, 11:31 AM) *

Yes !!! Chiar daca Dl Guvernator va incearca din rasputeri sa uite, noi vom restabili adevarul, de fiecare data !

Wir sind überall !

+Quote Post
mesaj Apr 8 2013, 12:41 PM
Mesaj #25

Guests

Citeaza (Musafir @ Apr 8 2013, 08:23 AM) *
bah, da' voi nu v-ati plictisit sa va mute numai bas ???
mai variati putin ca nici nu stiti ce pierdeti laugh.gif
(''loialitatea'' basista suna a sindrom Stockholm biggrin.gif )

Nu spui nici o noutate, comunistii aveau un principiu: cine nu e cu noi e impotriva noastra adica fascist.
Stand in fotoliu, in maieu, cu berea in dreapta si tigara in stanga, privind Latrinele, te simti partas la deciziile cele mai importante privind viitorul (de aur rolleyes.gif ) al bietei tzarisoare asaltate de hoardele antiromanesti tocmite de basisti, n-asa?
Asta, apropo de sindromul Stockholm. laugh.gif

+Quote Post
Vizitator_gioco di mano.
mesaj Apr 8 2013, 12:45 PM
Mesaj #26

Guests

Citeaza (matroz @ Apr 8 2013, 11:24 AM) *
...actualu' ne-a vandut demult celor de-un neam cu el, ghici care...

Constanteni? unsure.gif

+Quote Post
Vizitator_Legion.
mesaj Apr 8 2013, 12:50 PM
Mesaj #27

Guests

Citeaza (tyrannosaurus (bas)rex @ Apr 8 2013, 12:41 PM) *
Nu spui nici o noutate, comunistii aveau un principiu: cine nu e cu noi e impotriva noastra adica fascist.
Stand in fotoliu, in maieu, cu berea in dreapta si tigara in stanga, privind Latrinele, te simti partas la deciziile cele mai importante privind viitorul (de aur rolleyes.gif ) al bietei tzarisoare asaltate de hoardele antiromanesti tocmite de basisti, n-asa?
Asta, apropo de sindromul Stockholm. laugh.gif

bah (scary-wary), ce m-ai ghicit, daca stii ce coloare are maeou'...doar ca nu beau bere, nic la latrine nu ma uit ca fac indigestie, in rest...nu mai trag tutun, nu-mi permite pozitia de Centru decizional anti - toti dry.gif
a da...comunistii adevarati sunt cool, comunismul nu, ca nu a existat inca...
deci da, ai dreptate..

auzi, da matale cu ce trebi pe-aici...tot centru decizional interesat de uamenii sarmani, asupriti de system, este ? laugh.gif sau nu te lasa statu '(de plata basista)...

+Quote Post
mesaj Apr 8 2013, 01:10 PM
Mesaj #28

Guests

Citeaza (Legion @ Apr 8 2013, 12:50 PM) *
bah (scary-wary), ce m-ai ghicit, daca stii ce coloare are maeou'...doar ca nu beau bere, nic la latrine nu ma uit ca fac indigestie, in rest...nu mai trag tutun, nu-mi permite pozitia de Centru decizional anti - toti dry.gif
a da...comunistii adevarati sunt cool, comunismul nu, ca nu a existat inca...
deci da, ai dreptate..

auzi, da matale cu ce trebi pe-aici...tot centru decizional interesat de uamenii sarmani, asupriti de system, este ? laugh.gif sau nu te lasa statu '(de plata basista)...

Sunt convins ca ti-ar place sa semnezi un stat de plata ca al meu. Si nu, nu ma plateste Basescu, fii sigur. wink.gif

+Quote Post
Vizitator_Legion.
mesaj Apr 8 2013, 01:17 PM
Mesaj #29

Guests

Citeaza (tyrannosaurus (bas)rex @ Apr 8 2013, 01:10 PM) *
Sunt convins ca ti-ar place sa semnezi un stat de plata ca al meu. Si nu, nu ma plateste Basescu, fii sigur. wink.gif

convins ? ''felicitari'', probabil e bine sa ai convingeri, te fac sa te simti mai... tyrannosaurus dry.gif
dar nu ai ghicit, demult nu mai semnez state de plata, sunt propriul meu angajat, si asta nu se va mai schimba, face mai mult decat orice smile.gif

+Quote Post
mesaj Apr 8 2013, 01:18 PM
Mesaj #30

Guests

Citeaza (Legion @ Apr 8 2013, 12:31 PM) *
Yes !!! Chiar daca Dl Guvernator va incearca din rasputeri sa uite, noi vom restabili adevarul, de fiecare data !

Wir sind überall !

Discutii inter Anonymous:
................................................................................
.....................................................
Brânzovenescu: Ce-o să faci? Te joci cu puterea?
Farfuridi: Ce să fac?... Batem o depeşă la Bucureşti, la Comitetul central, la minister, la gazete, scurt şi cuprinzător: (bătând cu pumnul drept în palma stângă, ca un telegrafist pe aparatul lui, sacadat, tot textul-proiect al depeşii) "Trădare! Prefectul şi oamenii lui trădează partidul pentru nifilistul Caţavencu, pe care vor să-l aleagă la colegiul II... Trădare! Trădare! De trei ori trădare!"
Brânzovenescu: (scurt) E tare! prea tare! N-o iscălesc.
Farfuridi: (cu tărie, impunător) Trebuie să ai curaj ca mine! Trebuie s-o iscăleşti: o dăm anonimă!
Brânzovenescu: Aşa da, o iscălesc!
Farfuridi: O iscălim: "Mai mulţi membri ai partidului"...
Brânzovenescu: Da' dacă ne cunoaşte slova la telegraf?
Farfuridi: Punem pe altcineva s-o scrie.
Brânzovenescu: Pe cine?
Farfuridi: Trebuie să găsim pe cineva să ni-o dea la telegraf! 'Aide, Brânzovenescule.
Brânzovenescu: Numai să nu păţin ceva.
Farfuridi: (impunător) Trebuie să ai curaj: anonimă. Câte ceasuri sunt?
................................................................................
.....................................................

Anonymous I.L. Caragiale "O scrisoare pierdută"

+Quote Post

4 Pagini V   1 2 3 > » 
Closed TopicStart new topic
1 Utilizatori care citesc acest topic (1 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 21st October 2019 - 11:16 PM